תוכנית פיקוח המונית ברחבי העולם


בשנת 2013 חושף חבר סוכנות הביון המרכזית לשעבר של אדוארד סנודן כי מעקב ההמונים, בעיקר של ארה”ב ובריטניה, משפיעים על זכויות הפרטיות של netizens. מיד לאחר הגילוי נחקר המעקב ההמוני על ידי מדינות אחרות. המסמכים שנחשפו לתקשורת יזמו דיון בדבר זכויות הפרטיות של משתמשי האינטרנט.

הפיקוח ההמוני הונהג כמרכיב חשוב במאבק בטרור. זה מונע אי שקט חברתי, מגן על ביטחון לאומי ומפסיק פורנוגרפיית ילדים. נהפוך הוא, מעקב המוני זכה לא פעם לביקורת על פגיעה בפרטיותם ובחופש האינטרנטי של האנשים.

מהי תוכנית מעקב המונים?

כאשר כל אוכלוסיית המדינה מונחת על פיקוח שנמצא תחת פיקוח המוני. באמצעות סוכנויות ממשלתיות אלה זכויות מלאות למעקב אחר כל פעילויותיהם של אנשים. זוהי הפרעה שיטתית שאוספת נתונים על האדם מבלי להגביל את מערך הנתונים לאנשים ממוקדים ומוגדרים היטב.

מעקב המוני ברחבי העולם אפשר לממשלות להתבונן כמעט בכל תחומי החיים של האנשים. זה אוסף ומעבד נתונים של מספר גדול של אנשים שמתעלמים אם הם חשודים כחוק כי עשו דבר לא בסדר. הפיקוח ההמוני המודרני מגביר את כוחה של הממשלה לרגל אחרי אזרחיה המגביל את חירותו ופרטיותו של האדם.

פרטיות האזרחים בסיכון עקב מעקב המוני

פיקוח המוני נראה יותר כהרגל מסוכן מאשר אמצעי יוצא דופן. ממשלות ברחבי העולם טענו כי פיקוח המוני אינו פוגע בפרטיותו של אף אחד. עם זאת, התגנבות של מידע פרטי של אנשים המפרים את זכויות האדם כמו אסוציאציה וחופש ביטוי.

ממשלות לא הצליחו לציין כי איסוף נתונים כזה מהווה הפרעה כאשר הוא פולש לפרטיותם של אנשים. לתוכניות המעקב ההמוני מטרה אחת משמעותית, כלומר לאסוף הכל. בתכנית המעקב הזו, כולם חשודים מה שמוביל להקמת קורלציות שגויות והנחות לא הוגנות.

פרטיותו של כל אזרח נמצאת בסיכון עקב מעקב. כעת הרשויות נכנסות באופן חוקי לכל נתוני האזרחים, כולל שיחות טלפון, הודעות, מיילים, פרטי בנקאות וכו ‘. יתר על כן, עליכם לדעת כי גם אם פיקוח המוני מתבצע במסגרת מסגרת משפטית חזקה, עדיין יש מקום לשימוש לרעה בנתונים, להטיות מבניות ו עמדות מפלות.

פלישה כזו לפרטיות היא איום וגורמת לשינויים בהתנהגות האנושית, המכונה כאפקט המצמרר של המעקב. זו לא רק הפגיעה בזכויות הפרטיות אלא גם מביאה לכישלון חופש הביטוי על מנת להסכים או לא להסכים עם האידיאולוגיות הפוליטיות השולטות..

הוא אוסף נתונים מאיים?

עכשיו אתה יודע שמעקב המוני אוסף נתונים שלדברי הממשלות הם אוסף נתונים גרידא שאינו מהווה איום על פרטיותם של האנשים. גורמי המודיעין בארה”ב ובריטניה אומרים כי אין פגיעה בפרטיות אם הנתונים נאספים רק ולא ננותחים ומשתמשים בהם. עם זאת, אתה יודע שעצם איסוף המידע מסוגל להפריע לפרטיות, לא משנה אם הוא נצפה או לא.

אי אפשר להתעלם מכך שמטא נתונים יכולים לחשוף מידע רגיש ביותר מכיוון שהוא נהנה פחות מהגנות בהשוואה לתוכן התקשורת לפי חוקי מדינות רבות כולל ארה”ב ובריטניה, נדרשות הגנות והגנות חזקות בהרבה..

שימוש בטכנולוגיות למעקב המוני

המעקב באמצעות טלוויזיה במעגל סגור עדיין קיים ונמצא בשימוש, זהו סוג המעקב האחרון שמשמש לניטור התקשורת. זה כולל את כל פעילויות הטלפונים והמחשבים.

רשויות ממשלתיות מרגלות טלפונים כדי לקבל גישה לנתונים באמצעות אזור גיאוגרפי ספציפי סביב מגדל סלולרי המוחזק על ידי חברות הטלפונים הניידים. כלי המעקב החדשים יותר המשמשים את הרשויות מסוגלים לפקח על התקשורת השלמה ולזהות את המכשירים הקיימים באזור המקומי.

טכניקות המעקב ההמוניות אינן מוגבלות עוד לפעילויות הפונות לציבור, החוקים שהתקבלו על ידי הממשלות אפשרו לספקי שירותי האינטרנט (ISP) לאסוף ולשמור את נתוני המנויים כך שיהיה נגיש לממשלה בכל עת שיידרש. עם זאת, מעקב מסוג זה הוכר כפלישה לזכות לפרטיותם של התושבים.

השימוש בטכנולוגיות במעקב ההמוני הופך נפוץ ומגביר את יכולתם של סוכנויות מרגלים. השימוש בטכנולוגיה מסייע לסוכנויות המעקב לפקח על כל התקשורת במדינה ולשמור עליה. כמו כן, ניתן לגשת ישירות למידע באמצעות חברות הכבלים, הטלפונים ושירותי האינטרנט.

הכוח האינסופי מגיע עם מעקב לא מסומן זה ולמעשה אין גבול לממשלה. זה יתעצם עם פיתוח כלים המאפשרים לממשלות לאסוף ולנתח את נתוני האזרח.

NSA ריגול

מאז 2001 ממשלת ארה”ב אוספת את נתוני התקשורת של מיליוני אמריקאים בתמיכה של חברות תקשורת מרכזיות כמו AT&ט.

המסמכים הסודיים של הממשלה שנחשפה על ידי NSA שפורסמו בשנת 2013 כוללים עותקים מלאים של כל מה שנישא לאורך רשתות כבלים אופטיים ביתיים גדולים. ביוני 2013, התקשורת החלה לפרסם את סדרת המאמרים ברבים, לצד מסמכי ממשלה שלמים אשר אישרו את כל מה שדווח בשנת 2005 ו -2006.

הדיווחים החדשותיים חשפו בשנת 2005 כי הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) עוקבת אחר שיחות טלפון אמריקאיות ותקשורת אינטרנט. לאחר הגילויים, הממשלה הודתה כי היא אוספת מטא נתונים של מיליוני אזרחי ארה”ב. הדוחות גם אישרו כי הממשלה פשוט לא אוספת אלא בוחנת את תוכן התקשורת כמו תקשורת של זרים המשוחחים עם אנשים בתוך ארה”ב יחד עם הרבה יותר. כל זה נעשה ללא כל צו..

תוכנית פיקוח המונית במדינות שונות

מדינותתוכנית פיקוח המוניתיישום
אוסטרליהמעקב המוני באוסטרליה מתקיים בטלפון, באינטרנט, מערכות פיננסיות, רשתות מעבר ורשתות תקשורת אחרות. כמו כן בעת ​​נסיעה בינלאומית, על ידי בקשת האזרחים לדווח על אזרחים אחרים באמצעות תוכניות חברתיות ממשלתיות.פעיל
בחרייןמעקב המוני פעיל מאוד. מעקב אחר ספקי חדשות די פולשני, סינון באינטרנט והמעקב מאוד גבוה. הפעילות המקוונת של מתנגדים מנוטרת בקפידה.פעיל
קנדהמפעל אבטחת התקשורת (CSE) אוסף נתונים של המטיילים באמצעות Wi-Fi חופשי בשדה תעופה.פעיל
חרסינהמעקב המוני פעיל, ספקי החדשות נמצאים תחת מעקב פולשני וכל הגישה לאינטרנט נשלטת על ידי הממשלה. טלפונים ודוא”ל מנוטרים כל העת.פעיל
מזרח גרמניהסטאסי, המשטרה החשאית של מזרח גרמניה לשעבר ביצעה מעקב גבוה לפני המהפכה הדיגיטלית. לאחר קריסת המדינה, נוצרה הרשת האזרחית אשר פיקחה על כל פעילות המתנגדת הפוליטית. מטיילים, פוליטיקאים בכירים ואנשים פרטיים בעיני הציבור היו גם תחת מעקב.
האיחוד האירופאילאיחוד האירופי אזור מפותח לזכות הפרטיות. הוראת הגנת המידע מעניקה הגנה על נתונים אישיים וכבוד לחיים פרטיים.לא פעיל
צרפתצרפת אימצה את חוק התקשורת האלקטרונית הבינלאומית. החוק מאפשר למנהל הכללי של צרפת לביטחון חוץ לאסוף ולעקוב אחר תקשורת שנשלחת ומתקבלת לחו”ל.פעיל
גרמניהגרמניה אימצה את החוק לאיסוף מודיעין תקשורת ב- 21 באוקטובר. על פי מעשה זה, שירות הביון הפדרלי יכול לאסוף ולעבד תקשורת של אזרחים זרים בחו”ל.פעיל
הודובשנת 2008 פרסם הפרלמנט ההודי את חוק טכנולוגיות המידע. מעשה זה מאפשר לממשלה לעקוב אחר כל התקשורת, לפענח מידע שהועבר וקיבל או מאוחסן בכל מחשב להגנה על המדינה.פעיל
איראןלממשלה השליטה ומפעילה את כל מוסדות המדינה לוויסות, ניהול או חקיקה בנושא טלקומוניקציה.פעיל
הולנדהמעקב ההמוני מתבצע באמצעות ברזי תיל ומיירטים מכל מדינה, לנפש, בעולם. קישורי הלוויין הזרים יורטו על ידי תחנת קרקע לווינית המופעלת על ידי שירות המודיעין הצבאי ההולנדי.פעיל
צפון קוריאהפיקוח המוני בצפון קוריאה מתרחש באמצעות רשת עצומה של מלשינים המפקחים ומדווחים ללא הרף על כל פעילות חשודה של האזרחים. התושבים בצפון קוריאה נמצאים תחת פיקוח מתמיד.פעיל
רוסיהחוקי SORM מאפשרים פיקוח מלא על תקשורת, מסורתית או אלקטרונית, על ידי שמונה סוכנויות מדינה, ללא כל צו. עם זאת, חוקים אלה מנוגדים לסעיף 23 לחוקה של רוסיה.פעיל
שבדיהספקי שירותי התקשורת נדרשים כדין, תחת סודיות, להעביר תקשורת של הכבל החוצה גבולות שוודיה ב”נקודות אינטראקציה “ספציפיות, בהן ניתן לגשת למידע באמצעות צו בית משפט..פעיל
סוריהמעקב פעיל וחודרני של ספקי חדשות מתקיים. היא גם קידמה את צנזורת האינטרנט והמעקב אחר סייבר.פעיל
הממלכה המאוחדתבבריטניה חוקים כמו חוק זכויות האדם משנת 1998 וחוק הגנת המידע 1998, המגנים על האזרחים באופן חלקי מפני הפריצה שאינה מוצדקת. חוקים אלה מחייבים צו רשמי לפני שנאסף נתונים אישיים על ידי הממשלה.לא פעיל
ארצות הבריתNSA אוספת את הרשומות הכספיות, הפעילויות המקוונות וגם מנטרת את הדואר האלקטרוני.

רשומות טלפון נשמרות במסד נתונים גדול המכונה מסד הנתונים לשיחות NSA. ממשלות ארה”ב אספו נתונים באמצעות מעקב אחר שיחות טלפון פנים ללא כל צווי.

פעיל
וייטנאםקיים מעקב המוני פעיל וחודרני של ספקי חדשות אשר מנוגד לחופש המידע וזכויות האדם. 16 נותני השירות במדינה נמצאים בשליטה ישירה או עקיפה של המפלגה הקומוניסטית הווייטנאמית.פעיל

סיכום

מעקב המוני הוא מעקב אחר אנשים וזה נעשה לרוב על ידי ארגוני ממשלות. עם זאת, הלגיטימיות והרשות למעקב משתנים בין אומה למדינה בהתאם לחוקים ומערכות המשפט שלהם. אין ספק שמעקב אוסף את הנתונים, אך הדאגה היא כי היא פוגעת בזכויות הפרטיות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map