מהו VPN – מדריך למתחילים


VPN (רשת פרטית וירטואלית) היא רשת המשמשת להקניית פרטיות ואנונימיות ברשתות ציבוריות ופרטיות כאחד. הם משמשים באופן קבוע על ידי ארגונים לאבטחת מידע רגיש. האבטחה מורחבת עם VPN בטענה שכתובת ה- IP הבסיסית של הלקוח מוחלפת על ידי אחת מספק ה- VPN.

טכניקה זו מאפשרת לתומכים להשיג כתובת IP מכל עיר בעולם אשר שירות VPN שלהם מציע. לדוגמה, אתה יכול לחיות בסן פרנסיסקו, ובכל זאת עם VPN, נראה שאתה גר באמסטרדם, ניו יורק, או בכל מספר של אזורים עירוניים.

מכיוון שארגון ה- VPN אינו יודע את שמך, כתובתך או חיסכון בנקודות עניין של כסף, הדבר כולל שכבת אבטחה נוספת. עם זאת, נכון לעכשיו הם יידעו את כתובת ה- IP המקורית שלך.

כיצד פועלים VPN?

כשאתה מתממשק עם האינטרנט אתה מקשר תחילה עם ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP), שבאותה נקודה משייך אותך לאתרים (או נכסי אינטרנט אחרים) שאתה רוצה לבקר בהם. כל תנועת האינטרנט שלך עוברת דרך שרתי ספק שירותי האינטרנט שלך וניתן לראות אותה על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך.

כשאתה נמצא ב- VPN אתה מתממשק לשרת המשמש את ספק ה- VPN שלך (“שרת VPN”) באמצעות חיבור מוצפן. זה מרמז על כל המידע העובר בין המחשב האישי שלך לשרת VPN מוצפן, כך שרק אתה ושרת VPN יכולים “לראות” אותו.

מדוע חובה להשתמש ב- VPN?

VPN מבטיח שתישאר פרטי לחלוטין ומאובטח כפי שאתה באינטרנט. לספק האינטרנט שלך לא תהיה הכוח לראות את המידע שלך מכיוון שהוא הוצפן לחלוטין. הפעילויות שלך מכוונות לחלוטין דרך שרת ה- VPN, לאורך קווים אלו שמבטיחים כי המידע שלך לא יכול להימצא על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך.

כשאתה משנה את כתובת ה- IP שלך בשרת VPN, אתה מפוענח על ידי העולם המקוון כמי שמקורו בקטע מסוים של האומה או העולם לאור אותה IP חדשה. אנשים המנסים להתחקות אחר התנועה המקוונת שלך יופנו לשרת VPN. בהתאם לכך, כתובת ה- IP המקורית שלך לעולם לא תיחשף.

על אחת כמה וכמה, VPN מבטיח שתוכל לקבל באינטרנט נקודה חמה Wi-Fi פתוחה מבלי שנחשף את המידע שלך. ידוע כי האקרים לוקחים מידע מקוון בחיבור Wi-Fi לאור היום, מכיוון שמידע זה אינו מקודד או מאובטח לחלוטין. עם VPN אתה מבטיח שתשמור על עצמך באינטרנט ומאובטח.

פרוטוקולי VPN

כמות הפרוטוקולים של VPN המבטיחים אבטחה גדלה עם הזמן. הפרוטוקולים הידועים ביותר הם:

PPTP – PPTP היה קיים מאז ימי Windows 95. מטרת ההצעה של PPTP היא שניתן יהיה להגדיר אותו בעצם בכל מערכת הפעלה אמיתית. אז, PPTP מחפר חיבור נקודה לנקודה בפרוטוקול GRE. האבטחה של אמנת ה- PPTP הועלתה בספק כבר בסוף. הוא עדיין יציב, ובכל זאת לא הכי מאובטח.

L2TP / IPsec – L2TP באמצעות IPsec הוא מאובטח יותר מ- PPTP ומציע דגשים רבים יותר. L2TP / IPsec היא שיטה למימוש שתי מוסכמות יחד תוך התחשבות במטרה הסופית להרים את הדגשים הטובים ביותר של כל אחת מהן. במצב זה, פרוטוקול L2TP משמש לביצוע מעבר ו- IPsec נותן ערוץ בטוח. זה מייצר חבילה מאובטחת להפליא.

פתח VPN – OpenVPN הוא VPN מבוסס SSL שממשיך לצבור תהילה. המוצר המשמש הוא קוד פתוח ונגיש ללא סייג. SSL הוא פרוטוקול הצפנה מפותח, ו- OpenVPN יכולה להמשיך לרוץ על יציאת UDP או TCP מבודדת, מה שהופך אותה להתאמה במידה רבה..

מה אתה יכול לעשות עם VPN?

אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי לבצע רצועות בכיוון הפוך, מבדיקת מסגרת כלשהי. כשאתה נמצא ב- VPN, אתה מסווה את הפעילות המקוונת שלך לכולם. אתה תשאיר את התרגילים שלך פרטיים מארגון המומחים המקוון שלך ובמקביל להבטיח כי הממשל אינו מנסה לפקוח עין על פעילויותיך.

באופן דומה, אתה יכול להתרחק ממפקח כאשר אתה משתמש ב- VPN. על ידי שימוש בנקודת חיבור חלופית, אתה בעצם מבצע מסלולים בכיוון הפוך מכל חומות אש או קטעים שהוצגו על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, סביבת העבודה שלך או בית הספר שלך. על אחת כמה וכמה, אתה יכול לעבור על חומת אש מוגבלת ספציפית שהוצגה על ידי הממשלה הסמוכה שלך.

אתה יכול גם להשתמש ב- VPN כדי להגיע לדברים שהם מעבר להישג ידך בגלל האזור הגאוגרפי שלך. כלומר, אמריקאי יכול לגשת להקלטות מקנדה או בריטניה כאשר הוא נמצא ב- VPN. אתה יכול גם לגשת להקלטות שאתה צופה בהן בדרך כלל בבית, עם זאת, אינך יכול להגיע באופן סביר כשאתה בחופשה.

כיצד לבחור שירות VPN?

עסק ה- VPN התפוצץ כבר מאוחר, ככל שהמספר המתרחב של התפתחות הלקוח של הלקוח באינטרנט. לא משנה אם זה עוקף את שלבי התקשורת ברחבי העולם – למשל, נטפליקס – או מגן מפני סיור ממשלתי מורחב – VPNs התבררו כחיוניים עבור חלקם.

כל ספק VPN מציע שפע של דגשים ורמות משתנות של התאמה אישית של פנים. בעוד שהיציאות והמוסכמות הייחודיים הללו מבשרים היטב עבור בעלי הידע הטכני, הם יכולים להתגבר באופן מיידי על פחות מנוסים.

ישנם רכיבים רבים העוסקים באפיון הספק הטוב ביותר. בעוד שרבים מהם עולים על הציפיות בשטח אחד, הם זקוקים באופן קבוע לשטח אחר. יש לציין את הנקודות המפורטות להלן תוך בחירת שירות VPN.

האם אתה בטוח ב- VPN?

ניהול VPN הגון יעניק לך רמת אבטחה גבוהה. אתה תהיה מאובטח מפני סיור ממשלתי כללי, ימנע מ- ISP שלך להכיר במה שאתה עושה באינטרנט ולהמשיך לעקוב אחר בעלי זכויות היוצרים על הסיכוי שאתה מוריד בטעות מדיה.

יהיה זה כפי שניתן להזהיר, VPN לא יבטיח אותך אם המשטרה, הממשלה או מומחים שונים מעריכים אותך במיוחד ואת תרגילי האינטרנט שלך..

האם אוכל להסתובב בבטחה באמצעות VPN?

במקרה שהספק שלך נותן לו, בשלב זה סיבוב (הורדת P2P) אמור להיות בסדר. בכל מקרה, לא כל ארגוני ה- VPN מתירים זאת, לכן נסו לבדוק לפני ההצטרפות.

כשאתה מסתובב, כל מי שמוריד מסמך זה יכול ללא ספק להבחין בכתובת ה- IP של כל אדם אחר שמוריד רשומה דומה. כשאתה משתמש ב- VPN, ה- IP של ה- VPN שלך יופיע במקום כתובת ה- IP המקורית שלך.

ספקי VPN מקבלים באופן שגרתי תפיסות בנושא הסרת זכויות יוצרים בגלל התרגילים של הלקוחות שלהם. רבים ישתפו פעולה ואולי ימסרו את שמותיהם של לקוחות הגוברים. אחרים פשוט יפרסמו הודעות ויפרדו עושי עוולה.

ישנם כמה ארגונים העליזים לתת לך לזלוג ולשמור על האישיות שלך פרטית. VPN שלא שומר על יומני הוא כל הזמן נהדר עם הסיכוי הנמוך שאתה מתכוון להוריד דרך P2P.

האם זה חוקי להשתמש ב- VPN?

ברוב המדינות ברחבי העולם, ההגנה היא אידיאל לגיטימי לחלק הדומיננטי בתושבים. בעונת הרכיב המאמר, השימוש ב- VPN הוא חוקי בכל המדינות. בהתאם לכך, חלק ניכר מהמדינות הללו אוסרות על ממשלות VPN לעבוד.

לעתים קרובות הם משתדלים לחלק אנשים מלהגיע לחו”ל לניהול VPN; יהיה זה ככל שיהיה, חלק משמעותי מהריבועים הללו פשוט יעילים לחלוטין.

חסרונות VPN

יותר מדי יתרונות כבר דובר. כעת נעבור לחסרונות בעת שימוש ב- VPN. במקרה שאתה חושב להוסיף VPN לתרגילי הגלישה שלך באינטרנט, יש שתי הגות שאתה צריך לדעת עליהן.

הנושא הפוטנציאלי העיקרי הוא גם הדבר שגורם ל- VPN לדבר עם כמה – היכולת לפרודיה לכתובת שלך. זה מדהים כשאתה צריך לקבל את כל הסימנים של להיות במדינה אחרת כדי להגיע לממשלות שלה ומהותה, עם זאת לא כל כך טוב כל הזמן. לדוגמה, נניח שאתה ממוקם בארצות הברית עם זאת שנחפר בבריטניה, ואתה בוחר להשלים מעט קניות מבוססות אינטרנט. פתאום, רוב ההערכה שלך תהיה בפאונד ולא בדולרים.

באופן דומה, במקרה שאתה מסכים לקבל מינהלים מסוימים, בתור ביטקוין, המסגרת תיקח את כתובת ה- IP שלך כבשורה לאזור שלך, כך שתוכל בסוף לקטלג לאזור שאתה בדרך כלל לא מתגורר בו. ברגע שזה קורה, הפעלת שיפור בדרך כלל אינה פשוטה כמו שינוי המעבר וטען מחדש את האתר.

חוץ מזה, עבודה מאתר מרוחק עלולה לגרום לירידות מתונות במהירות המשנה שלך. אחת לכמה זמן זה כמעט בלתי ניתן לצפייה, אך מדי פעם הוא יכול להיות עצום – וזה מגיב לאפשרות שהנתונים שלך עדיין צריכים לצאת דרך קישורים ל- VPN שלך לפני שתוכל לצאת לאינטרנט.

השימוש ב- VPN הופך בעצם לצורך בניגוד לבחירה בלבד. למרות העובדה שיש כמה בעיות בשימוש ב- VPN, היתרונות הם הרבה מעבר להם ולקבל אפילו את ניירות הערך החשובים שמציע ספק בחינם זה לא משהו שתקונן עליו..

חובה לקרוא

בעוד ש- VPN ישפר באופן מהותי את האבטחה והביטחון המקוונים שלך, חיוני לזכור שיש נקודות ניתוק להבטחה זו..

כאמור, VPN לא יעניק סודיות מלאה. אם הסיכוי שהמומחים מכוונים אותך במיוחד, רשת פרטית וירטואלית תועיל מעט. היה קשוב אם VPN מציע חסר שם.

VPN לא מונע מאתרים לעקוב אחריך. השימוש ברשת פרטית וירטואלית כדי לכסות את כתובת ה- IP שלך מסייע, ובכל זאת החלק הדומיננטי של הביצועים שבוצעו על ידי אתרים ובדיקה מסתיים תוך שימוש בחדשנות, למשל, פינוקים וטביעות אצבע בתוכנית..

רשת פרטית וירטואלית לא יכולה למנוע מאתרים לעקוב אחריך בקווים אלה. הגישה האידיאלית להגן עליך מפני ביצוע היא באמצעות שינויים ומודולים שונים של תוכניות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map