تمام برنامه های ProtonVPN 100٪ منبع باز هستند

ما خوشحالیم که اولین ارائه دهنده VPN هستیم که برنامه های منبع باز را در همه سیستم عامل ها (ویندوز ، MacOS ، Android و iOS) باز کرده و تحت یک ممیزی امنیتی مستقل قرار داده ایم. شفافیت ، اخلاق و امنیت در هسته اصلی اینترنت است که می خواهیم بسازیم و دلیل این که ما ProtonVPN را در وهله اول ساختیم.


ما ProtonVPN را در سال 2017 راه اندازی کردیم تا سرویس های قابل اعتماد VPN را به کاربران ProtonMail ارائه دهیم که با توجه به ظهور سانسور اینترنت ، ضروری تر بود. VPN به ویژه منطقه ای بود که نیاز جدی به پیشرفت داشت. مطالعات نشان داده اند که بیش از یک سوم VPN های Android دارای واقعاً نرم افزارهای مخرب هستند ، بسیاری از VPN ها دچار خطرات امنیتی عمده شده اند و بسیاری از سرویس های رایگان VPN که ادعا می کنند از حریم شخصی محافظت می کنند ، مخفیانه داده های کاربران را به اشخاص ثالث می فروشند. به طور کلی ، عدم شفافیت و پاسخگویی در مورد اینکه چه کسی خدمات VPN را انجام می دهد ، صلاحیت های امنیتی آنها و اینکه آیا آنها کاملاً مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی مانند GDPR هستند مطابقت دارد..

ProtonVPN با ارائه سطح بی نظیری از شفافیت و پاسخگویی این امر را تغییر داد. ما کارها را از ابتدا متفاوت انجام داده ایم: ما یک سیاست سختگیرانه بردار داریم ، ما در سوئیس مستقر هستیم و براساس برخی از قوی ترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان تنظیم شده است ، ما از پیشینه امنیتی عمیقی برخورداریم و حتی فناوری خود را باز کرده ایم برای بازرسی توسط موزیلا.

ساخت همه برنامه های منبع باز ما یک قدم بعدی طبیعی است. به عنوان دانشمندان سابق سرن ، انتشار و بررسی همكاران بخش اصلی اخلاق ماست. ما همچنین نتایج ممیزی های امنیتی مستقل را که همه نرم افزارهای ما را پوشش می دهد منتشر می کنیم.

شما می توانید کد منبع باز و گزارش های حسابرسی را در اینجا بیابید:

اندروید
GitHub
گزارش حسابرسی

iOS
GitHub
گزارش حسابرسی

سیستم عامل مکینتاش
GitHub
گزارش حسابرسی

پنجره ها
GitHub
گزارش حسابرسی

چرا استفاده از VPN منبع باز مهم است

وقتی تصمیم می گیرید از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید ، ایمان فوق العاده ای به آن ارائه دهنده خدمات می دهید. به همین دلیل است:

هنگامی که به یک VPN وصل نیستید ، ترافیک اینترنت بدون رمزگذاری شما (یعنی آن چیزی که توسط TLS محافظت نمی شود) ممکن است توسط ارائه دهنده WiFi ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ، توسط هکرهای نظارت بر شبکه محلی یا توسط مقامات دولتی در صلاحیت شما. آدرس IP شما (یعنی هویت دستگاه و موقعیت جغرافیایی شما) نیز در معرض وب سایتهایی است که شما بازدید می کنید ، که می توانند از آن اطلاعات برای ردیابی شما در اینترنت استفاده کنند. حتی ترافیک رمزگذاری شده نیز برای مشاهده وب سایتهایی که بازدید می کنید قابل کنترل است و آدرس IP شما در معرض دید شما قرار می گیرد.

هنگامی که به یک VPN وصل می شوید ، ترافیک اینترنت شما بین دستگاه شما و سرور VPN رمزگذاری می شود و از آن در برابر نظارت شبکه محلی محافظت می شود. حتی جستجوی DNS شما (نام دامنه های وب که از آنها بازدید می کنید) محافظت می شوند. و آدرس IP شما برای محافظت از هویت و موقعیت مکانی شما نقاب شده است. با این وجود ، ارائه دهنده VPN به طور مؤثر به ISP شما تبدیل می شود زیرا می تواند فعالیت مرور ، آدرس IP و مکان شما را ببیند. به همین دلیل انتخاب سرویس VPN قابل اعتماد بسیار مهم است.

بنابراین یک برنامه VPN دسترسی ممتازی زیادی به دستگاه شما و فعالیت آنلاین شما دارد. کد منبع آزاد به محققان امنیتی و جامعه جهانی امنیت اجازه می دهد تا چگونگی پیاده سازی رمزنگاری و نحوه عملکرد داده های شما را بررسی کنند ، به شما اطمینان بیشتری می دهند که ما به سیاست سختگیرانه حریم خصوصی خود پایبند هستیم. کد منبع آزاد امنیت را از طریق شفافیت فراهم می کند ، به این دلیل که کد بسیار مورد بررسی قرار می گیرد ، آسیب پذیری های احتمالی به سرعت مشاهده و برطرف می شوند. این باعث می شود خطر آسیب پذیری امنیتی در یک برنامه VPN شما را در معرض خطر قرار دهد ، کاهش دهد.

در مقابل ، کد اختصاصی به “امنیت از طریق گمنامی” متکی است ، به این معنی که احتمال آسیب پذیری کمتر کشف می شود. یا بدتر اینکه ، این آسیب پذیری ها فقط ممکن است برای بازیگران مخرب وجود داشته باشد که بدون آگاهی از کاربران از آنها مخفیانه سوءاستفاده می کنند.

وقتی صحبت از نرم افزار حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین می شود ، ما معتقدیم که نرم افزار رایگان و منبع باز از نظر ایمنی بهتر است و پاسخگویی بهتری را در اختیار جامعه کاربر ما قرار می دهد. منبع آزاد از مدت ها قبل در هسته پروتون بوده است و نرم افزار منبع باز ما از مشتری های ProtonMail گرفته تا کتابخانه های رمزگذاری اساسی ، مانند OpenPGPjs ، که بخش قابل توجهی از برنامه های رمزگذاری شده را در وب قدرت می دهد ، ده ها میلیون کاربر را خدمت می کند. ما متعهد هستیم که همه نرم افزارهای مشتری مداری خود را در اختیار شما قرار دهیم.

ممیزی های امنیتی شخص ثالث

یکی دیگر از کیفیت های منحصر به فرد ProtonVPN ، تعهد ما به داشتن محققان امنیتی مستقل است که نرم افزارهای ما را قبل از انتشار آن به طور عمومی بازرسی می کند. پیش از این ، موزیلا پیاده سازی ها ، ساختار سازمانی و فن آوری ما را به عنوان بخشی از دقت کافی آنها برای همکاری با ما مورد بررسی قرار داده بود.

از آن زمان ، ما حسابرسی های دقیق تری را برای همه مشتری های خود آغاز کرده ایم. ما برای انجام ممیزی با SEC Consult ، یک شرکت امنیتی پیشرو ، قرارداد بستیم. اگرچه چنین ممیزی ها پرهزینه و وقت گیر است ، اما ما معتقدیم که اینها یک مرحله مهم هستند که باید با تهیه منابع کد ما همراه باشند. با پیشروی ، ما به صورت مستمر به انجام ممیزی ها ادامه خواهیم داد تا بررسی های مستقل مداوم در مورد امنیت برنامه ما داشته باشیم.

همکاری با جامعه پروتون

فواید مهم دیگر در تهیه منابع نرم افزار ما این است که وظیفه کلی ما را برای ساختن اینترنت فراهم می کند که با اعمال قدرت جامعه ، ایمن تر ، خصوصی تر و رایگان تر باشد. هم اکنون برنامه نویسان از سراسر جهان می توانند پیشرفت های امنیتی را از طریق برنامه bugy bug دریافت کنند. و در برخی موارد حتی ممکن است پیشرفت هایی در جامعه وجود داشته باشد ، ممکن است در برنامه های رسمی ProtonVPN گنجانده شود ، مشابه آنچه قبلاً با مشتری رسمی ProtonVPN Linux انجام داده ایم..

ما به عنوان یک سازمان تحت حمایت جامعه ، وظیفه داریم تا حد ممکن شفاف ، پاسخگو و در دسترس باشیم. رفتن به منبع آزاد به ما کمک می کند تا این کار را انجام دهیم و در همان زمان به شما بهتر خدمت کنیم.

نظرات و پیشنهادات شما به یک منبع حیاتی ایده ها و الهام بخش برای ما تبدیل شده است ، و ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا انتظارات شما را در سال 2020 و بعد از آن برآورده کنیم. ما سرورهای جدیدی را در سراسر جهان راه اندازی می کنیم ، امنیت را بهبود می بخشیم و ویژگی های جدیدی را برای شما در نظر می گیریم تا ایمنی شما حفظ شود و در دور زدن سانسور به شما کمک کند. هیچکدام از آنچه ما تا امروز به آن دست یافته ایم نمی توانست بدون جامعه ما انجام شود.

با تشکر از حمایت شما!

با احترام,
تیم ProtonVPN

ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا در آخرین اخبار ProtonVPN به روز باشید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me