12 نکته امنیتی برای محافظت از آی فون خود را

ما در زمانی هستیم که تمام اطلاعات ما از مخاطبین گرفته تا اطلاعات بانکی در تلفن های هوشمند دیجیتالی می شود. در اختیار داشتن تمام داده ها در یک دستگاه واحد ، آن را در برابر سرقت های نظارت و سرقت داده ها آسیب پذیر می کند.


فقط فکر آیفون های ما که به دست یک غریبه ختم می شوند ، به ما لطمه می زند زیرا حاوی عکس های حساس و همچنین رمزهای عبور و سایر جزئیات شخصی دیگر است.

گزارش های اخیر درباره برخی از برنامه های iOS بدون مجوز صفحه نمایش کاربران را از طریق Glassbox SDK ضبط می کنند. این برنامه ها تصاویر ، ورودی های صفحه کلید و همچنین سایر تعاملات روی صفحه را گرفته و سپس آن را برای بررسی به Glassbox SDK منتقل می کنند. این وضعیت تا حدودی نگران کننده برای کاربران آیفون بوده است.

شما هنوز هم می توانید iPhone خود را از طریق روش هایی که برای حفظ امنیت در دسترس است ، مدیریت کنید. با این حال ، ما باید به شما اطلاع دهیم که حتی اگر این نکات امنیتی به حداکثر رساندن حریم شخصی آیفون شما کمک می کند ، ممکن است آنها را از برخی از ویژگی های مناسب آن محروم کنند.

12 نکته برای به حداکثر رساندن امنیت آیفون خود

نگرانی های شما درباره افشای اطلاعات آیفون مانند گذرواژه‌ها ، پیامها یا جزئیات بانکی منطقی است. این راهنما نکاتی را در مورد چگونگی خلاص شدن از نگرانی ها ارائه می دهد. در حالی که سیستم iOS خود بسیار ایمن است ، اما برخی از رویکردها برای به حداکثر رساندن امنیت آیفون وجود دارد.

1. مرتباً iOS را به روز کنید

برای محافظت از آیفون خود در برابر هکرهای احتمالی یا snoopers داده ، iOS خود را با آخرین نسخه ارائه شده توسط اپل به روز کنید. این شامل به روزرسانی های ‘dot’ معمولی است که معمولاً توسط کاربران نادیده گرفته می شود.

با کار مداوم ، هکرها غالباً موفق به یافتن نقاط ضعف یا نقص در کدگذاری اپل می شوند و از این طریق به آنها امکان سوء استفاده و دسترسی به اطلاعات شما را می دهند. برای جلوگیری از وقوع این امر ، اپل به طور مداوم به روز رسانی در iOS به عنوان روشی برای مقابله با تلاش های هکر ارائه می دهد.

نسخه فعلی iOS 12.1.4 است ، اما سیب به طور مداوم به روزرسانی های نقطه را منتشر می کند ، بنابراین باید مراقب آن باشید. این به روز رسانی ها به منظور ارتقاء ویژگی های امنیتی و تطبیق نقص های قبلی فراموش شده ارائه شده اند.

بروزرسانی منظم iOS می تواند به صورت زیر انجام شود:

 • برنامه “تنظیمات” را باز کنید
 • برگه عمومی.

به روز رسانی نرم افزار بروید ، “دستورالعمل های بارگیری و نصب” به روزرسانی جدید نرم افزار موجود است.

2. “Find My iPhone” را فعال کنید.

رویکرد دیگری که به شما کمک می کند تا امنیت آیفون را تضمین کنید استفاده از برنامه “یافتن iPhone من” ارائه شده توسط اپل است. این در صورتی مفید است که به طور اتفاقی آیفون شما از بین رفته یا به سرقت رفته باشد. به این ترتیب داده های شما با استفاده از دستگاه iOS یا وب دیگر از راه دور پاک می شوند.

از این طریق ، حتی اگر هکر بتواند به تلفن شما دسترسی پیدا کند ، داده های شما برای بهره برداری از وی در دسترس نخواهد بود. کد فعال سازی در دستگاه iOS فقط به شما امکان می دهد داده ها را مشاهده کنید.

در زیر مراحل استفاده از ویژگی “یافتن آیفون من” آمده است:

 • وارد برنامه “یافتن iPhone” یا وب سایت “iCloud” خود شوید.
 • ‘iPhone خود را انتخاب کنید.
 • برای پاک کردن کامل داده های خود ، روی “پاک کردن داده” ضربه بزنید.

اگر دستگاه به شبکه Wi-Fi متصل شود یا دفعه بعد که دستگاه به یک شبکه وصل شود ، داده ها به طور خودکار پاک می شوند. اگر نگران از دست دادن داده های خود هستید ، بهتر است همزمان سازی خودکار iCloud را روشن کنید.

این ویژگی همانطور که از نام آن پیداست در یافتن مکان دستگاه گمشده نیز کمک می کند. با این حال ، به یاد داشته باشید که Apple در صورت فعال بودن “حالت گمشده” یا “ارسال آخرین مکان” ، اطلاعاتی راجع به دستگاه گمشده دریافت می کند..

3. رمزعبور قوی تنظیم کنید

کلمات عبور قوی از محافظت بهتر از داده ها اطمینان دارند. بنابراین ، توصیه می کنیم یک رمز عبور الفبایی “تنظیم کنید”. مطمئناً گذرواژه‌های طولانی ممکن است مشکلی به نظر برسند ، اما از حریم خصوصی نیز اطمینان دارند.

علاوه بر این ، یک ابزار جدید هک معروف به “GrayKey” معرفی شده است که توسط نیروی انتظامی و دولت مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار می تواند رمز عبور چهار رقمی را در عرض چند ثانیه شکسته کند در حالی که کدهای شش رقمی می توانند در عرض چند روز شکسته شوند.

در حالی که دولت یا پلیس ممکن است دلیلی برای هک کردن تلفنهای شما نداشته باشد ، اما نکته ما اینجاست که اگر این نوع ابزار وجود داشته باشد ، احتمالاً احتمال وجود وسایل مشابه با هکرها یا چشم کنجکاو وجود دارد..

اگرچه اخیراً گزارش هایی مبنی بر موفقیت اپل در مسدود کردن این ابزار هکریکی “GrayKey” از نقض امنیت سیستم عامل iOS منتشر شده است ، اما هنوز هم به نظر می رسد که از رمزهای عبور الفبای قوی برخلاف آنهایی که چهار رقمی یا شش رقمی کوتاه دارند استفاده می کند. استفاده از Touch ID / Face ID نیز قابل اعتماد تلقی می شود.

برای ایجاد رمزعبور قوی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به “تنظیمات” بروید.
 • شناسه لمسی / شناسه چهره و کد عبور را باز کنید.
 • رمز عبور فعلی را وارد کنید.
 • روی کد عبور تغییر دهید.
 • کد عبور خود را وارد کنید.
 • به گزینه های “کد عبور” بروید.
 • از میان گزینه های ارائه شده کد عددی یا کد الفبایی را انتخاب کنید.
 • اکنون کد جدید را وارد کرده و آن را تأیید کنید.

4- ویژگی “حفاظت از داده” را فعال کنید

این نکته ممکن است برای بعضی افراد ناراضی به نظر برسد ، اما به تضمین حداکثر حریم شخصی کمک می کند. اپل در اختیار کاربران خود برای تنظیم تلفنهای خود برای پاک کردن اطلاعات آن قرار می دهد. این ویژگی “محافظت از داده” به صورتی پیش می رود که اگر شخصی با ده تلاش ناموفق برای وارد کردن رمز عبور صحیح مواجه شود ، داده های موجود در دستگاه به طور خودکار پاک می شوند.

این مسئله برای افرادی که تمایل دارند رمزهای عبور خود را فراموش کنند ، تا حدودی نگران کننده است زیرا گزارش هایی درمورد افرادی وجود دارد که به طور تصادفی داده های خود را پاک می کنند. این افراد معمولاً همان افرادی هستند که از امکانات هماهنگ سازی خودکار iCloud استفاده نمی کنند.

بنابراین ، با فعال کردن این ویژگی ، لازم است همگام سازی iCloud را روشن کنید. به این ترتیب اگر رمز عبور خود را فراموش کنید یا دستگاهتان به دست کودک ختم شود و اطلاعات پاک شود به پایان می رسد ، باز هم گزینه بازیابی آن از iCloud را دارید.

در زیر مراحل برای روشن کردن ویژگی “محافظت از داده” وجود دارد:

 • تنظیمات را باز کنید.
 • بر روی لمس ID و رمز عبور یا چهره شناسه ضربه بزنید.
 • گزینه “پاک کردن داده” موجود در پایین صفحه را فعال کنید.

5. دستگاه Apple خود را به زندان نکشید

فرار از زندان با محدودیت هایی که اپل در سیستم عامل دستگاه قرار داده است ، دور می زند. این امکان را به کاربران می دهد تا به برنامه ها و نرم افزارهایی که در غیر این صورت محدود به کاربران آیفون هستند محدود کنند. علاوه بر این ، گزینه های قابل تنظیم بیشتری را برای کاربران فراهم می کند.

ممکن است هرچه وسوسه برانگیز باشد ، دستگاه به نظر می رسد ، اما در برابر آن اکیداً توصیه می شود. این امر به این دلیل است که دستگاه فرار از زندان باعث می شود ویروس ها و سایر بدافزارها ناتوان شوند. با استفاده از فرار از زندان دستگاه شما می توانید در معرض خطر بارگیری برنامه های بی سیم قرار بگیرید که ویروس ها و سایر بدافزارها را با آنها به همراه خواهد داشت..

به غیر از آن فرار از زندان باعث می شود دستگاه امنیتی سیستم اصلی طراحی شده توسط اپل را مختل کند و باعث شود امنیت دستگاه غیرقابل اطمینان باشد. علاوه بر این هنگامی که یک دستگاه به فرار از زندان رفت و گارانتی آن قطع شد بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکلی نمی توانید از اپل بخواهید تا به شما کمک کند.

6. نسخه پشتیبان تهیه آیفون خود را رمزگذاری کنید

در صورت هماهنگی آیفون با لپ تاپ یا رایانه ، این احتیاط بسیار مهم است. این بدان معنی است که هر گونه اطلاعات موجود در تلفن شما باشد ، در آن دستگاه هماهنگ شده نیز وجود دارد. داده های آیفون خود را با رمزگذاری آن ایمن کنید.

می توانید این کار را در iTunes به طور خاص هنگام همگام سازی دو دستگاه آیفون انجام دهید. iTunes معمولاً از برخی از داده های شما مانند گذرواژه یا سابقه وب نسخه پشتیبان تهیه نمی کند. پس از روشن شدن رمزگذاری ، می توانید از این داده ها نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای رمزگذاری نسخه پشتیبان از آیفون خود ، این مراحل را دنبال کنید:

 • دستگاه را به رایانه متصل کنید.
 • iTunes را باز کنید.
 • دستگاهی را انتخاب کنید که داده های شما رمزگذاری شده باشد.
 • به بخش پشتیبان گیری بروید.
 • کادر پشتیبان گیری از “رمزگذاری” iPhone / iPad را علامت بزنید.

iCloud ویژگی رمزگذاری خودکار داده های پشتیبان را دارد ، بنابراین برای فعال کردن آن ویژگی لازم نیست کاری انجام دهید.

اینها مراحل فعال سازی “پشتیبان گیری از داده” از طریق iCloud هستند.

 • تنظیمات را باز کنید.
 • به آگهی های Apple ID بروید.
 • iCloud را آتش بزنید.
 • سوئیچ موجود در کنار نسخه پشتیبان تهیه iCloud را تغییر دهید.
 • روی «پشتیبان» اکنون ضربه بزنید.

7. گزینه قفل صفحه را غیرفعال کنید

حتی اگر یک رمز عبور قفل صفحه نمایش بسیار ایمن نیز داشته باشید ، بازهم شکستن آیفون هنوز هم بسیار آسان است. دستیار اپل سیری یک ویژگی عالی و مفید است ، اما اغلب در تلاش برای مفید بودن ، در نهایت فاش می شود اطلاعات بیش از حد.

سیری اغلب قبل از دسترسی به عکسها ، مخاطبین یا هرگونه اطلاعات شخصی دیگر ، درخواست برخی از تأییدها را می دهد ، اما مواردی وجود داشته است که افراد راهی برای کنار گذاشتن این روش های تأیید پیدا کرده اند. بنابراین بهتر است Siri را روی صفحه قفل غیرفعال کنید هر چقدر هم که راحت باشد.

راه دیگر دسترسی هکرها به تلفن شما یا حداقل مدتی گذشتن از گذرواژه ، از طریق مرکز کنترل موجود در صفحه قفل است. صفحه قفل این گزینه را دارد که حالت پرواز را روشن کند. با استفاده از آیفون خود در حالت پرواز ، شما نمی توانید آن را از طریق ویژگی یافتن iPhone نیز جستجو کنید.

غیرفعال کردن قفل صفحه از طریق این روش قابل انجام است:

 • به “تنظیمات” بروید.
 • به Touch ID / Face ID و کد عبور بروید.
 • “اجازه دسترسی هنگام قفل شدن” از مرکز کنترل و کنترل سیری را خاموش کنید.

8- گزینه پر کردن خودکار را خاموش کنید

اپل یکی از ویژگی های مهم در ایجاد مجوز کاربران برای ذخیره اطلاعات خود را در هنگام تکمیل امکان ورود به سیستم ، دارد. این یک ویژگی بسیار مناسب است زیرا به این معنی است که لازم نیست کلمات عبوری را همیشه به خاطر بسپارید. یک شیر ساده امکان دسترسی به داده های مورد نظر را فراهم می کند.

اکنون می دانیم که ممکن است هربار که وارد شوید ، گذرواژه‌ها را وارد کنید ، بسیار ناراحت کننده است ، اما اگر تلفن شما به دست یک شخص غریبه ختم شود ، وی دسترسی آسان به اطلاعات شخصی شما خواهد داشت بنابراین مهم نیست که راحتی آن هنوز قابل توجهی باشد. گزینه “پر کردن خودکار” را غیرفعال کنید.

با این روش گزینه خاموش کردن خودکار غیرفعال می شود:

 • به “تنظیمات” بروید.
 • سافاری را باز کنید.
 • تنظیم خودکار را پر کنید.

9. احراز هویت دو عاملی را روشن کنید

اگر نسخه پشتیبان از iCloud خود را روشن کرده اید ، بهتر است که احراز هویت دو عامل را روشن کنید. این ویژگی خلاقانه و لایه ای از محافظت بیشتر در اختیار کاربران خود قرار می دهد. هدف از معرفی این ویژگی محافظت از Apple ID شما و همچنین یک حساب iCloud در برابر دسترسی غیرمجاز بود.

احراز هویت دو مرحله ای داده های ذخیره شده در Apple ID را تضمین می کند ، و حساب iCloud که شامل اسناد ، تصاویر ، اطلاعات پرداخت و غیره است ، با تأیید صحت دو مرحله ای ، شخص دیگری به دستگاه Apple شما برای دسترسی به حساب نیاز دارد حتی اگر شما رمز عبور دارید.

با تأیید تأیید هویت دو عامل در آیفون ، لازم است آن را با یک دستگاه قابل اعتماد اپل جفت کنید. هنگامی که برای اولین بار از Apple ID وارد سیستم می شوید ، یک کد تأیید در دستگاه قابل اعتماد Apple ظاهر می شود. پس از وارد کردن آن کد امنیتی در iPhone ، دستگاه تأیید می شود.

این یک ویژگی مناسب است و با استفاده از این مراحل تبدیل شده است:

 • به برنامه “تنظیمات” iPhone خود بروید.
 • روی «نام خود» که در بالا نوشته شده است ضربه بزنید.
 • “گذرواژه و امنیت” را انتخاب کنید.
 • روی تأیید اعتبار دو عاملی ضربه بزنید.

10. از ایستگاه های شارژ قابل اعتماد استفاده کنید

ایستگاه های شارژ اکنون در فرودگاه ها ، کافه ها و سایر اماکن عمومی به راحتی امکان پذیر است. در حالی که این ایستگاه ها بسیار مناسب هستند اما هیچ ضمانتی برای امنیت آنها وجود ندارد. کابل های رعد و برق و شارژ برای انتقال داده ها استفاده می شود بنابراین هر بار که به یک ایستگاه شارژ وصل می شوید ، احتمال اینکه اطلاعات تلفن خود را افشا کنید وجود دارد..

علاوه بر این ، هنگامی که دستگاه شما از طریق USB به یک ایستگاه جک آب میوه وصل شد ، امکان دسترسی به بی سیم در هر زمان و بدون رضایت و دانش شما تا زمانی که هکر قابل دسترسی باشد امکان پذیر است. بنابراین ، بهتر است یک پاور بانک کاملاً شارژ داشته باشید تا مجبور نباشید به ایستگاه های شارژ بستگی داشته باشید.

همچنین می توانید یک کابل شارژ داده را مسدود کنید تا هنگام خارج شدن از آن استفاده کنید ، یا می توانید دستگاه خود را قفل نگه دارید و در حالی که به یک ایستگاه شارژ متصل است ، از آن استفاده نکنید. کار دیگری که می توان انجام داد این است که شما می توانید ویژگی “USB محدود” را که توسط اپل ارائه شده است فعال کنید.

این ویژگی توسط اپل ارائه شده است به طور عمده برای جلوگیری از هک شدن تلفن توسط مقامات اجرای قانون و همچنین مجرمان. با روشن بودن این ویژگی امکان دسترسی به دستگاه بدون باز کردن قفل آن امکان پذیر نیست.

این ویژگی را می توان به روش زیر روشن کرد:

 • “تنظیمات” را باز کنید.
 • به شناسه لمسی و گذرواژه / Face ID بروید.
 • برای دسترسی به تنظیمات ، گذرواژه را وارد کنید.
 • به پایین گزینه “لوازم جانبی USB” بروید.
 • اگر می خواهید دسترسی به دستگاه خود را از طریق “اتصالات USB” غیرفعال کنید ، اگر بیش از یک ساعت از قفل شدن آن گذشته باشد.
 • اگر می خواهید دستگاهتان از طریق اتصال USB به آن دسترسی داشته باشید ، آن را فعال کنید حتی اگر یک ساعت تلفن خود را قفل نکرده اید.

11. از VPN استفاده کنید

در زمان های اخیر ، با ارزش ترین گزینه برای ایمن سازی آیفون شما استفاده از یک سرویس VPN است. VPN یک نرم افزار هوشمند و فوق مدرن است که برای حفظ امنیت آیفون طراحی شده است. VPN یک لایه اضافی از محافظت را در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه رزروی از دستگاه خود استفاده کنید.

سرور VPN دسترسی ایمن و خصوصی به وب را فراهم می کند. اتصالات شما را از طریق کد پنهان می کند و آدرس IP شما را حتی از ISP مخفی می کند و پیگیری داده های شما به صورت آنلاین غیرممکن است..

بدون استفاده از VPN ، اطلاعات شما در دسترس است تا هر کسی از آن سوء استفاده کند. VPN این اطلاعات را کدگذاری کرده و امنیت را ارائه می دهد.

بدون داشتن کلید رمزگذاری اصلی ، هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. علاوه بر این با آدرس IP مخفی ، غیرممکن است که کسی بتواند شما را ردیابی کند. بنابراین VPN روشی برای محافظت بیشتر است.

مراحل تنظیم VPN در آیفون.

 • ابتدا برنامه VPN را در iPhone خود بارگیری کنید.
 • پس از ثبت نام ، فوری وجود خواهد داشت که اجازه دسترسی به پیکربندی VPN را در دستگاه شما می دهد.
 • به ضربه بزنید ، اجازه دهید VPN پیکربندی شده در دستگاه شما انجام شود.
 • برای تغییر “تنظیمات VPN” ، باید Touch ID را وارد کنید.
 • سپس به “تنظیمات” بروید.
 • برگه به ​​«کلی» است.
 • به “گزینه VPN” بروید و آن را روشن کنید.

12. Wi-Fi عمومی را رها کنید

Wi-Fi عمومی منبع اصلی هکرها برای ماهیگیری برای اهداف بالقوه است. بنابراین توصیه می شود از اتصالات عمومی استفاده نکنید. استفاده از یک ارتباط عمومی برای اهداف شخصی مانند انتقال اطلاعات بانکی یا استفاده از آن برای کارهای تجاری به معنای افشای اطلاعات شما برای هر کسی است که از این کار چشم پوشی کند.

آیفون دارای ویژگی اتصال خودکار به Wi-Fi عمومی است. این ویژگی مهم نیست که چقدر می تواند شما را در معرض هکرها و مجرمان سایبری قرار دهد ، به همین دلیل استفاده از شبکه های عمومی Wi-Fi عمومی حتی فکر نمی کند و حتی اگر از یکی هم استفاده می کنید ، ایده خیلی هوشمندانه نیست و بنابراین بهتر است از VPN استفاده کنید..

نتیجه

امنیت داده ها در آیفون مهمترین چیزی است که باید به آن نگران باشید. اگرچه ، برای جرایم سایبری ساده نیست که به آیفون شکسته شود ، اما باید به تمام نکات امنیتی دقیق که باعث محافظت از داده ها می شود توجه کنید..

این کار را برای آنها سخت کنید ، اگرچه برای شما قوی نیز خواهد شد. لمسی ID و رمزعبور قوی در ایجاد امنیت عالی به شما کمک زیادی می کنند. تأیید دو مرحله ای و قطع ارتباط اتصال Wi-Fi نیز امنیت را بهبود می بخشد. علاوه بر این ، چندین گزینه دیگر که در بالا به شما گفتیم مطمئناً در ساخت امنیت مطلوب و ایده آل برای آیفون به شما کمک می کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me