خطرات حریم خصوصی بلندگوهای هوشمند مانند Amazon Echo ، Apple HomePod و Google Home

داستان های علمی رسما وارد شدند. بلندگوهای هوشمند و دستیاران دیجیتالی آنها در اینجا هستند که دائماً به شما گوش می دهند و منتظرند تا به درخواست های شما پاسخ دهند. با این حال آنها کمتر شبیه به ربات های مفید هستند و بیشتر شبیه به ستاره شناسان کوشا هستند و گزارش های جامعی را از هر تعامل تهیه می کنند تا شرکت ها بتوانند از داده های شما سود کسب کنند.

“الکسا ، گوش می کنی؟” همانطور که معلوم است ، جواب مثبت است. بلندگوهای هوشمند همیشه به شما گوش می دهند. این دستگاه ها مرز جدیدی برای نظارت بر شرکت ها هستند. بزرگترین شرکتهای فناوری جهان راهی برای فرار از دسک تاپ و گشودن به خانه های ما پیدا کرده اند.


بلندگوهای هوشمند چه کاری انجام می دهند?

بلندگوهای هوشمند رابط صوتی با اینترنت است. می توانید بلندگو هوشمند خود را برای شما ترانه ای پخش کند ، چیزهای بی اهمیت را جستجو کند ، به شما بگوید هوا چطور است ، شما را در آخرین اخبار به روز کنید یا یک شوخی به شما بگویم. با این حال ، این فقط نوک کوه یخ است. از آنجا که ما به سمت اینترنت اشیاء مسابقه می دهیم ، که در آن همه وسایل ، دستگاه ها و کالاها به طور مداوم به هم متصل می شوند و از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، بلندگو هوشمند به عنوان قطب مستقر در اختیار شما قرار می گیرد..

هر بلندگو هوشمند همچنین دارای پسوندهای شخص ثالث است (آمازون با ابهام این برنامه های افزودنی را “استعداد” می نامد ، در حالی که گوگل آنها را “اقدامات” می نامد) که بلندگوی شما را به برنامه های دیگر مانند Uber یا Netflix وصل می کند. این برنامه های افزودنی به شما امکان می دهد بدون تماس با تمام دردسرهای باز کردن قفل تلفن خود ، با ماشین تماس بگیرید یا فیلمهای مورد علاقه خود را از نزدیکترین صفحه متصل صف کنید..

حریم خصوصی Google Home

مهم است که به یاد داشته باشید که این شرکتها به ویژه Google چگونه کار می کنند. بسته به اتکای شما به محصولات Google ، Google می داند دوستان شما چه کسانی هستند ، برنامه شما در چه مواردی است ، شما می خواهید در آن بکشید و به چه موضوعاتی علاقه دارید. با این وجود ، این تعداد عظیم داده کافی نیست. الفبای ، شرکت مادر Google ، 84 درصد از درآمد خود را از تبلیغات خارج می کند. با فروش داده های کاربران خود به تبلیغ کنندگان ، که در آن زمان از این داده ها برای هدف قرار دادن کاربران Google با دقیق تر و بیشتر استفاده می کنند ، میلیاردها دلار در سال تخفیف می یابد. برای Google ، داده های بیشتر برابر با درآمد بیشتر است. بنابراین آنها بسیار سخت تلاش کرده اند که اصطکاک را از فرایند جمع آوری داده حذف کنند. نتیجه یک بلندگو متصل به اینترنت است که می توانید پیشخوان آشپزخانه خود را بگذارید و سؤال کنید.

Google Home جستجوی اینترنت را از هر زمان دیگری قابل دسترسی تر می کند و این به معنای آن است که گوگل داده های بیشتر و بیشتری را از شما دریافت می کند. هر آنچه را که می خواهید زیر کلمه بیدارکردن صفحه اصلی – “سلام Google” یا هرگونه سوء تفاهم مانند “یک ابله” را ضبط کنید ، ضبط شده است ، به حساب شما پیوند داده می شود ، و برای همیشه در بانک اطلاعاتی Google نگهداری می شود. علاوه بر این ، برنامه های افزودنی شخص ثالث داده های بیشتری را نیز جمع می کند و هر بار که درخواست می کنید ، آن را با سازمان های بیشتری به اشتراک می گذارد.

سرانجام ، Google Home فقط داده های شما را خالی نمی کند. این همچنین ابزاری جدید برای تبلیغات است. بنابراین جای تعجب ندارد که ، علیرغم اطمینان Google ، مبنی بر استفاده از دستیار Google برای تبلیغات ، کاربران شنیدند آنچه گوگل “محتوای به موقع” نامیده است – و آنچه اکثر مردم آن را یک تبلیغ تجاری می نامند – برای فیلم زیبایی & جانور سال گذشته بعداً گوگل تأیید كرد كه دستیار Google احتمالاً در آینده تبلیغاتی خواهد داشت و “ممكن است از این نسخهها (نه صوتی خام) از این تعاملها برای ارائه تبلیغات مفیدتر در سیستم عاملهای دیگر استفاده كند.”

حریم خصوصی Echo Amazon

آمازون به اندازه تبلیغات Google وابسته نیست ، اما آنها اطلاعات شما را به همان اندازه می خواهند که می دانند با کدام یک از محصولات خود باید شما را مورد هدف قرار دهند. تمام همان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با Google Home در Amazon Echo وجود دارد. هر تعامل با Echo شما ضبط می شود ، به حساب شما پیوند می یابد و برای همیشه در یک پایگاه داده آمازون ذخیره می شود. (اگر بلندگو هوشمند دارید و می خواهید تمام اطلاعاتی را که این شرکت ها روی شما جمع آوری کرده اند مشاهده کنید ، در اینجا نحوه دسترسی به سوابق بلندگوی هوشمند برای آمازون و گوگل آورده شده است.) آمازون بیشتر در مورد پتانسیل تبلیغاتی Echo بود و در ژانویه گذشته اعلام کرد. سالی که آنها شروع به استفاده از Echo برای ارائه تبلیغات می کنند. با این حال ، آنها همچنین نام “الکسا” را برای نسلی از زنان خراب کرده اند.

حریم خصوصی Apple HomePod

سپس اپل HomePod وجود دارد. در حالی که HomePod یک میکروفون زنده و متصل به اینترنت است که در خانه شما قرار دارد ، اپل تمام تعاملات را ناشناس می کند. آنها سؤالاتی را که از HomePod می پرسید به حساب Apple خود نمی پیوندند و در نهایت ، اپل تمام داده های چنین ارتباطاتی را حذف می کند. اپل همچنین هیچ افزونه ای را برای شخص ثالث مجاز نمی کند. در نتیجه ، Homepod یک وسیله کمتری و همه کاره است ، اما بسیار امن تر و خصوصی تر است.

بانک اطلاعاتی همیشه در حال رشد

اکنون که به شرکت های خصوصی اجازه داده ایم تا میکروفن های زنده را در خانه های خود نصب کنند ، میزان جدیدی از داده هایی که می توانند جمع آوری کنند بسیار حیرت انگیز است. همانطور که دیدیم ، هنگامی که شرکت ها حجم عظیمی از داده ها را جمع می کنند ، توسط مجری قانون می توان آن را فاش کرد ، هک کرد یا به آنها دسترسی پیدا کرد. آمازون مجبور شد سال گذشته ضبط شده از یک اکو را به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به قتل به اشتراک بگذارد ، که این امر فقط ممکن بود زیرا آمازون تمام داده ها را از یک اکو به یک پروفایل کاربر پیوند می دهد و آنها را برای همیشه حفظ می کند. این وظیفه کاربر است که به حساب خود وارد شود و تعامل خود را حذف کند.

رسوایی های اخیر که منجر به نشت آدرسهای ایمیل کاربر Google+ و آمازون شده است ، نارضایتی هایی در امنیت سایبری آنها نشان داده است. همچنین مورد کابوسی نیز وجود داشت که یک Google Home Mini هزاران بار در روز فعال می شد و سپس قطعه های صوتی هر آنچه را که در آن زمان اتفاق می افتاد را ضبط و ذخیره می کرد. در حالی که گوگل مشکل را شناسایی و برطرف کرده است ، هنوز هم یک نمونه مرتبط از پتانسیل بسیار خوبی برای سوءاستفاده از این بلندگوهای هوشمند موجود است.

حمله به حریم خصوصی

این شرکت ها می دانند که این دستگاه ها نشانگر افزایش قابل توجه در حمله به حریم شخصی شما هستند ، اما نیاز آنها به جمع آوری داده های بیشتر همیشه با بلندگوهای هوشمند به پایان نمی رسد. فیس بوک ، شرکتی دیگر که برای تغذیه اعتیاد خود به تعداد فزاینده ای از داده های شخصی کاربران خود نیاز دارد ، بلندگو هوشمند خود را توسعه داده است – فقط از آنها نیز یک دوربین در اختیار دارد. در حالی که فیس بوک در مواجهه با خشم مردم نسبت به سوء استفاده مکرر از داده های شخصی ، انتشار این پورتال را به تعویق انداخت ، این تلسکوپ ها از سال 1984 دیگر به نظر نمی رسد عجیب و یا حتی بعید به نظر برسند. تنها تفاوت ها در این است که شرکت ها جای بزرگ برادر را گرفته اند و اینکه ما ، شهروندان خصوصی و مصرف کنندگان ، هزینه این نظارت شرکت ها را می پردازیم..

آنچه این اسپیکرهای هوشمند نشان می دهند این است که شرکت هایی مانند گوگل ، آمازون و فیس بوک نمی توانند حریم شخصی را بپذیرند زیرا هرگونه اطلاعات خصوصی نشانگر یک فرصت تجاری به ارزش میلیارد ها دلار است. تا زمانی که مردم روشن کنند که حمله به حریم خصوصی ارزش افزایش افزایشی در راحتی این شرکتها را ندارد ، آنها همچنان به ساختن دستگاههای جدید برای پیوستن به چند مکان خصوصی باقی مانده ما ادامه خواهند داد.. شاید گفتن این مسئله باشد که شرکت های فناوری به خانه های ما حمله کرده اند ، بیش از حد خطرناک است. حقیقت این است که ما از آنها دعوت کرده ایم.

ProtonVPN و ProtonMail متفاوت هستند. ما می دانیم که مخالفت ، گفتار آزاد ، و خود دموکراسی همه تضعیف می شوند وقتی حق حفظ حریم خصوصی تضعیف می شود. خدمات ما با طراحی خصوصی هستند. ProtonMail قبل از رسیدن به سرورهای ما ، ایمیل های کاربران را رمزگذاری می کند تا کسی به جز گیرنده نتواند به آنها دسترسی پیدا کند. ProtonVPN یک خط مشی بدون گزارش را حفظ می کند ، به این معنی که هیچ گونه سابقه ای از فعالیت آنلاین کاربران در دست نداریم. ما نمی خواهیم اطلاعات کاربر را جمع آوری کنیم. درعوض ما می خواهیم آن را ایمن نگه داریم.

ما روی یک مدل مشاغل اشتراکی کار می کنیم که در آن کاربران ما برای یک سرویس به ما پرداخت می کنند. ما کاربران خود را به عنوان جامعه ای از حامیان خود مشاهده می کنیم که حق آن برای حفظ حریم خصوصی باید محفوظ بماند ، نه به عنوان منبع داده های خصوصی که بتوان از آن استفاده کرد. اگر ترجیح می دهید به عنوان یک کاربر مشاهده می کنید و نه یک محصول ، امروز در ProtonVPN و ProtonMail ثبت نام کنید.

با احترام,
تیم ProtonVPN

به روز رسانی 6 نوامبر: محققان ژاپنی و آمریکایی دریافتند که می توانید از لیزرها برای دادن دستورات صوتی بلندگوهای هوشمند استفاده کنید. این ترفند با Amazon Echo ، Google Home و سایر دستگاههایی که با دستورات صوتی کار می کنند کار کرده است. این تیم می تواند از لیزر برای مجبور کردن بلندگو هوشمند برای انجام کارهایی که برای انجام آن مجهز بوده است ، مانند باز کردن درب گاراژ استفاده کند. در یک آزمایش ، این تحقیقات توانستند با درخشش لیزر بر روی آن از طریق پنجره ای از بالای برج ناقوس 230 متری ، بلندگو هوشمند را کنترل کنند..

شما می توانید یک حساب ProtonVPN رایگان را از اینجا دریافت کنید.

ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا در آخرین نسخه های ProtonVPN به روز باشید:  توییتر | فیس بوک | Reddit

برای به دست آوردن یک حساب ایمیل رمزگذاری شده ProtonMail ، به این آدرس مراجعه کنید: protonmail.com

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me