تمام راه هایی که تلویزیون های هوشمند می توانند از شما جاسوسی کنند

تلویزیون های هوشمند در واقع تلویزیون هایی هستند که می توانند شما را تماشا کنند. افزایش محبوبیت آنها به همراه بلندگوهای هوشمند به معنای شرکت ها (و هرکسی که می تواند این دستگاه ها را هک کند) پنجره دیگری دارند که از طریق آن می توانند فعالیت خصوصی شما را مشاهده کنند. مجموعه داده هایی که اینترنت را تایپ می کنند در زندگی آفلاین شما جاری می شود – و به خانه شما حمله می کند.


این گسترش نظارت شرکتی برای درج تماشای تلویزیون شما ، تلاش برای ایجاد یک اینترنت خصوصی تر را تضعیف می کند. حریم خصوصی شما فقط به اندازه ضعیف ترین پیوند شما قوی است ، به این معنی که اگر شرکت ها می توانند داده های مشابه را با نظارت عادات مشاهده تلویزیون جمع کنند ، می توانند خنثی شوند..

ما این مقاله را برای کمک به شما در درک چگونگی جاسوسی تلویزیون های هوشمند از شما و چه اقداماتی برای خصوصی ماندن آماده کرده ایم.

تلویزیون هوشمند چیست؟?

تلویزیون های هوشمند مجموعه های متصل به اینترنت هستند که از طیف وسیعی از برنامه ها پشتیبانی می کنند ، از Amazon Prime Video گرفته تا YouTube. بسیاری از تلویزیون های هوشمند همچنین دارای دوربین های تشخیص صدا و فیلمبرداری هستند ، به گونه ای که می توانید دستورات صوتی را به تلویزیون خود بدهید یا از آن برای گپ ویدیویی استفاده کنید.

تلویزیون های هوشمند آنچه را که مشاهده می کنید ، نظیر سرویس های پخش مانند Hulu ، Netflix و YouTube را رصد می کنند ، اما آنها یک قدم جلوتر می روند. آنها به طور معمول از سیستمی به نام تشخیص خودکار محتوای محتوا (ACR) استفاده می کنند که هر چند ثانیه بخشی از پیکسل ها را روی صفحه شما ضبط می کند. سپس این “اثر انگشت” های پیکسل را به شخص ثالث ارسال می کند که تا حدودی مانند Shazam برای فیلم عمل می کند. این برنامه می تواند به سرعت برنامه ای را که مشاهده می کنید ، چه یک DVD شخصی ، یک نمایش تلویزیونی زنده یا یک فیلم YouTube ، به سرعت شناسایی کند. علاوه بر این اطلاعات ، تلویزیون های هوشمند تاریخ و زمان تماشای این برنامه را اضافه می کنند ، کانال نمایش را روشن می کند ، و اینکه آیا آن را ضبط کرده اید. این اطلاعات ، دقیقاً مانند تاریخ آنلاین شما ، برای اطلاع رسانی به آگهی دهندگان تبلیغ می شود که کدام تبلیغات برای هدفمند کردن شما موثرتر است.

نگرانی های حریم خصوصی

عادت تماشای تلویزیون شما می تواند تقریباً به اندازه تاریخچه مرور اینترنت شما درمورد شما باشد. تبلیغ کنندگان می توانند تنظیمات سیاسی ، ثروت و موقعیت مکانی شما را از این نوع داده ها مشخص کنند. FTC داده های حساس تاریخ مشاهده تلویزیون شما را که نیاز به رضایت صریح شما قبل از جمع آوری دارد ، در نظر می گیرد ، قرار دادن آن در یک گروه محافظت شده در ایالات متحده ، در کنار سلامت شخصی و داده های مالی.

یکی دیگر از مشکلات حفظ حریم خصوصی با نحوه اشتراک تلویزیون های هوشمند این داده ها ایجاد می شود. هنگامی که آنها تاریخ مشاهده تلویزیون شما را به تبلیغ کنندگان و اشخاص ثالث می فروشند ، آنها آن را به آدرس IP شبکه WiFi شما پیوند می دهند. با این اطلاعات ، تبلیغ کنندگان می توانند تاریخچه تماشای تلویزیون شما و تاریخچه مرور شما را پیوند دهند ، به این معنی که در بیشتر اوقات فراغت شما به شما چشم دارند. این همچنین بدان معنی است که آنها می توانند شما را از دستگاه به دستگاه دیگر رعایت کنند ، اطمینان حاصل کنند که همان تبلیغات بارها و بارها مشاهده می کنید.

برنامه تجاری تلویزیون های هوشمند نمایانگر گسترش چشمگیر نظارت بر شرکت ها است ، به همین دلیل بسیاری از ارائه دهندگان تلویزیون های هوشمند بارها و بارها سعی در گوشه گوشه ها و برهم زدن جمع آوری داده های خود دارند..

وقتی شرکت ها از داده های تلویزیون هوشمند سوء استفاده می کنند

در اینجا فقط چند مورد از رسوایی های حریم خصوصی مربوط به تلویزیون های هوشمند ارائه شده است.

جمع آوری داده های پنهان

Vizio یکی از این شرکت ها است که هرگز کاربران خود را در مورد جمع آوری داده ها آگاه نکرد و در نتیجه ، هرگز به آنها انتخابی نداد. بین سال های 2014 و 2017 ، این تلویزیون های هوشمند (و مدل های قدیمی قدیمی هوشمند به روز شده) را فروخت که به طور خودکار از ACR برای نظارت بر آنچه کاربران آن بدون اطلاع آنها تماشا می کردند ، استفاده می کردند. در سال 2017 ، 11 میلیون تلویزیون هوشمند Vizio به بالا مشاهده شده بودند که تاریخچه مشاهده همه مشتریانشان را ردیابی می کردند.

ویزیو در سال 2017 هنگامی که دادستان کل نیوجرسی شکایتی را با FTC مطرح کرد ، گرفتار شد و ادعا کرد که ویزیو جزئیات جمع آوری داده های خود را از کاربران خود پنهان کرده است. در سیاست حفظ حریم خصوصی آن هیچ اشاره ای به جمع آوری داده ها نشده است. تنها جایی که ویزیو ذکر کرده است که هرگونه اطلاعات جمع آوری خواهد شد ، در یک مکمل بود که ویژگی “تعامل هوشمند” آن را توضیح داد. حتی در اینجا ، زبان مبهم بود ، با بیان اینکه ویژگی “پیشنهادات و پیشنهادات برنامه” را قادر می سازد. سرانجام ویزیو از دادگاه خارج شد و مجبور به پرداخت جریمه 2.2 میلیون دلاری شد.

یک میکروفون همیشه گوش می کند

سامسونگ میکروفون ها را در مدل های تلویزیون هوشمند خاصی ساخته است تا به کاربران اجازه دهد کانال را تغییر دهند یا تلویزیون را با دستورات صوتی روشن کنند. اما این میکروفن ها هرگز خود را خاموش نکردند. در حقیقت ، در سال 2015 ، دیلی بیست متوجه شد كه عمیق در سیاست حفظ حریم خصوصی سامسونگ عبارت “لطفاً توجه داشته باشید كه اگر كلمات گفته شده شما شامل اطلاعات شخصی یا سایر اطلاعات حساس باشد ، این اطلاعات در بین داده های ضبط شده و انتقال به شخص ثالث خواهد بود. ” بنابراین اساساً ، هر آنچه شما گفتید در محدوده یک تلویزیون هوشمند سامسونگ جمع آوری و به شخص ثالث منتقل شد.

سامسونگ بعداً توضیحاتی را صادر كرد ، اظهار داشت كه بیشتر تلویزیون ها به کاربران نیاز دارند تا میكروفن را با ریموت فعال كنند. کاربران نگران که دارای تلویزیون هوشمند سامسونگ با میکروفون داخلی هستند می توانند سیستم تشخیص صدا تلویزیون خود را غیرفعال کنند (سلام تلویزیون).

محافظت از فنی ضعیف فنی

در سال 2013 ، جیسون هانتلی ، مشاور فناوری اطلاعات ، چندین کشف تکان دهنده در مورد تلویزیون های هوشمند ال جی و نحوه جمع آوری و انتقال داده های مشاهده کاربران خود انجام داد. اول از همه ، تلویزیونهای هوشمند حتی اگر کاربر از خاموش کردن ویژگی با خاموش کردن ویژگی از جمع آوری داده خودداری کند ، داده ها را به کاربران خود منتقل می کند. دوم ، تلویزیون هوشمند هر درایو USB موجود در تلویزیون را اسکن می کند و تمام نام پرونده های موجود در آن را ضبط می کند. سوم ، تلویزیون هوشمند داده های انتقال یافته را رمزگذاری نکرد. ارسال داده به صورت ساده بدان معنی است که هر کسی بین تلویزیون هوشمند و سرورهای ال جی می توانست به راحتی به داده ها دسترسی داشته باشد و بخواند.

تبلیغات عمومی از پست Huntley باعث شد تا ال جی نرم افزار خود را به روز کند تا کاربران بتوانند از این مجموعه داده خودداری کنند ، چیزی که قبلاً می توانست گزینه ای باشد.

مخفیانه داده ها را با Facebook ، Google و Netflix به اشتراک بگذارید

گزارش سپتامبر 2019 از دانشگاه شمال شرقی و امپریال کالج لندن نشان داد که تقریباً تمام ارائه دهندگان اصلی تلویزیون هوشمند و بسیاری از سرویس های پخش از جمله FireTV و Roku آمازون ، بدون اطلاع رسانی به کاربران ، اطلاعات شخصی شخصی را به Netflix می فرستند. براساس این گزارش ، تقریباً تمام تلویزیونهای هوشمندی که آنها آزمایش کرده اند داده ها را به Netflix ارسال می کنند ، “حتی اگر ما هرگز هیچ تلویزیونی را با یک حساب Netflix پیکربندی نکردیم. این حداقل اطلاعات ، در مورد مدل [تلویزیون] در یک مکان معین ، اطلاعات را به Netflix افشا می کند. ” محققان این فرضیه را ارائه نمی دهند که چرا داده ها به نتفلیکس ارسال می شوند.

گزارشی مشابه از پرینستون نشان می دهد که 89 درصد از کانال های تلویزیونی آمازون آمازون و 69 درصد از کانال های روکو شامل ردیاب هایی از فیس بوک و گوگل هستند که اطلاعات مربوط به تاریخچه و تنظیمات مشاهده کاربران را جمع می کنند. داده های به اشتراک گذاشته شده همچنین شامل اطلاعاتی است که می تواند دستگاه های خاصی را بطور جداگانه شناسایی و مکان یابی کند (مانند شناسه تبلیغ کننده ، شبکه WiFi و شماره سریال دستگاه شما). این اطلاعات همچنین گاهی به صورت ساده (بدون رمزگذاری) منتقل می شد.

تلویزیون های هوشمند و امنیت

انتقال داده های حساس به صورت ساده فقط یکی از آسیب پذیری های امنیتی بسیاری است که هکرها می توانند از آن در تلویزیون های هوشمند بهره برداری کنند. در سال 2017 ، یک پرونده Wikileak در معرض برنامه “فرشته گریزان” قرار گرفت ، که در آن CIA و MI5 به تلویزیون های هوشمند سامسونگ هک شدند و از میکروفن های داخلی خود برای جاسوسی از مردم استفاده کردند. در حالی که این نمایشی ترین نمونه هکرها است که به تلویزیون های هوشمند دسترسی پیدا می کنند ، اما از تنها نمونه بسیار دور است.

همچنین در سال 2017 ، مشاوران امنیتی بیش از 40 آسیب پذیری صفر روزه (که قبلاً ناشناخته بودند) در سیستم عامل منبع باز تلویزیون هوشمند سامسونگ ، Tizen ، پیدا کردند. سامسونگ همچنین در اوایل سال جاری توئیتی را ارسال کرد (و سپس حذف کرد) که کاربران تلویزیون هوشمند آن باید هر چند هفته یکبار اسکنهای ضد ویروس را اجرا کنند.

در حالی که امنیت تا حدی بهبود یافته است از آنجایی که سونگ جین لی ، مشاور مشاور امنیت فناوری اطلاعات کره جنوبی ، راههای بسیاری و بسیاری را که می توانست یک تلویزیون هوشمند به دست بگیرد نشان داد ، هنوز راه طولانی وجود دارد. اوضاع به حدی وخیم است که FBI در هفته جمعه سیاه اخطار را ارسال کرد و به مشتریان اطلاع داد که تلویزیون های هوشمند ایمن نیستند.

کاری که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود انجام دهید

قانونگذاران آمریكایی در حال تلاش برای FTC برای بررسی بیشتر تولیدكنندگان تلویزیون های هوشمند به دلیل نقض حریم شخصی کاربران خود هستند ، اما تاكنون اقدامات اندكی صورت گرفته است. GDPR همچنین از داده های کاربران تلویزیون هوشمند محافظت می کند ، اما آنها هنوز مجبور به پرداخت جریمه و جریمه در برابر تولید کننده تلویزیون هوشمند نیستند. در حال حاضر ، بهترین راه برای محافظت از داده های شما این است که امور را به دست خودتان ببرید. اگر تلویزیون هوشمند دارید یا قصد خرید یکی از آنها را دارید ، در اینجا مراحلی را می توانید برای حفظ حریم شخصی و امنیت سایبری خود بردارید..

  • تنظیمات حریم خصوصی: FTC به سازندگان تلویزیون هوشمند نیاز دارد تا این گزینه را برای خاموش کردن این ویژگی در اختیار شما قرار دهند. این کار معمولاً با پیمایش عمیق در تنظیمات تلویزیون هوشمند شما انجام می شود. CNET یک راهنما دارد که نحوه انجام این کار در اکثر تلویزیون های هوشمند را در بر می گیرد.
  • تلویزیون هوشمند خود را به اینترنت متصل نکنید: حتی اگر تنظیمات حریم خصوصی را در تلویزیون هوشمند خود فعال کنید ، به ناچار برخی از داده ها را به اشتراک می گذارید. همچنین این یک هدف جذاب برای هکرها خواهد بود. با جدا کردن تلویزیون خود از اینترنت ، شما به طور موثری آن را به تلویزیون “گنگ” تبدیل می کنید. اگر تلویزیون شما گزینه جدا کردن از شبکه WiFi را به شما نمی دهد ، آن را مجدداً در تنظیمات پیش فرض کارخانه خود تنظیم کنید. سپس در طی مراحل تنظیم ، رمز عبور WiFi خود را وارد نکنید.
  • یک تلویزیون “گنگ” بخرید: در حالی که این ساده ترین راه حل است ، از آنجایی که تلویزیون های هوشمند در سال 2018 70 درصد از فروش تلویزیون را در سال 2018 تشکیل می دهند ، مشکل تر می شود. برای خرید تلوزیونی که هیچ یک از ابزارهای جمع آوری داده را نداشته باشد ، تلویزیون هوشمند از آن استفاده می کند. خرید یک تلویزیون مدل قدیمی (به احتمال زیاد قبل از سال 2017).

تلویزیون های هوشمند ممکن است تماشای Netflix را در یک تلویزیون صفحه بزرگ برای شما راحت تر کند ، اما آنها نمایانگر آجر دیگری در ساختمان سرمایه داری نظارت هستند. باید همه را نگران کند که گرسنگی سیری ناپذیر آمازون ، فیس بوک و Google برای اطلاعات شما در سایر شرکتها پخش می شود. سامسونگ همچنین در حال تلاش است تا با استفاده از داده های مشاهده تلویزیون شما ، برای تبلیغ تبلیغات هدفمند خود ، در تلاش برای تبدیل شدن به گوگل تلویزیون ، از برنامه نمایش داده شود. به زودی ، تمام شرکت ها برای تضمین هرچه بیشتر اطلاعات شما در تلاش هستند.

این جهانی است که ProtonMail و ProtonVPN سعی در جلوگیری از آن دارند. ما روی یک مدل مشاغل اشتراکی کار می کنیم تا منافع ما با کاربرانمان همسو شود. کاربران ما به ما اعتماد می کنند زیرا ما از حریم خصوصی آنها محافظت می کنیم. اگر ترجیح می دهید به جای جمع آوری اطلاعات با شرکتی که به شما امکان کنترل اطلاعات شما را می دهد ، کار کنید ، امروز در ProtonVPN و ProtonMail ثبت نام کنید.

با احترام,
تیم ProtonVPN

ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا در آخرین اخبار ProtonVPN به روز باشید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me