لیست کشورهایی که VPN ها را ممنوع اعلام کرده اند

VPN فعالیت آنلاین شما را خصوصی و بدون محدودیت نگه می دارد. برخی از کشورها با دولت های سرکوبگر ، در تلاش برای حفظ کنترل ، از VPN ها غیر قانونی کرده اند.

VPN ها ابزار قدرتمندی هستند که می توانند از همه پیچیده ترین تلاشها برای تنظیم اینترنت و سانسور اطلاعات جلوگیری کنند. به همین دلیل است که دولت های سرکوبگر در سراسر جهان تلاش می کنند تا مانع جلوگیری از VPN شوند. چنین قوانینی عموماً غیرقابل اجرا و اجرای آن سخت است ، که بیشتر کشورها را از ممنوعیتهای صریح دور می کند.


بسیاری از کشورها به سادگی سعی در جلوگیری از دسترسی به ارائه دهندگان خدمات شناخته شده VPN دارند. اگرچه این کار دشوار است ، اگر دولتها مایل به اختصاص منابع به کار باشند ، می توان این کار را انجام داد. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، از ترافیک اینترنت شما محافظت می شود ، زیرا از طریق سرور VPN رمزگذاری و مسیریابی می شود و آدرس IP شما را پنهان می کند ، اما این مساله با مسدود کردن پورت هایی که توسط پروتکل های VPN مانند PPTP یا L2TP یا مسدود کردن کامل استفاده می شود ، متوقف می شود. آدرس IP خدمات VPN. کشورهایی که نگران تأثیر اقتصادی نباشند ، مانند کره شمالی ، به سادگی دسترسی به همه آدرسهای IP خارج از کشور را مسدود کرده اند. پیشرفته ترین ابزارها ، مانند بازرسی عمیق بسته ها ، در واقع می توانند پروتکل های VPN را در ابرداده های بسته شناسایی کنند و به کشورهایی مانند چین امکان می دهند تا سرورهای VPN را با شیوه ای خودکار تر و هدفمند تر پیدا و مسدود کنند..

سایر کشورهایی که فناوری مسدود کردن VPN را ندارند ، تصویب قانونی را تصویب کرده اند که خدمات VPN را که در دولت ثبت نشده اند منع می کند. سرکوبگرترین کشورها ، تمام VPN ها را غیرقانونی و مجازات های شدید مجازات کرده اند ، به این امید که مردم را با وجود دشواری در تشخیص ترافیک VPN ، مردم را بترسانند..

وضعیت نامشخص

برخی از کشورها مانند کره شمالی ، کوبا ، مصر ، ویتنام ، بحرین ، ترکمنستان و میانمار قوانین سانسور اینترنتی بسیار سخت دارند ، به این معنی که استفاده از VPN در داخل آن کشور می تواند با خطراتی همراه باشد ، حتی اگر یک ممنوعیت قانونی شناخته شده وجود نداشته باشد. سایر کشورها مانند سوریه و لیبی برای جلوگیری و ممنوعیت ترافیک VPN اقداماتی انجام داده اند ، اما این دولت ها کنترل کاملی بر قلمرو و زیرساخت های خود ندارند. در هر صورت ، دولت های همه این کشورها می توانند خصمانه استفاده از VPN تلقی شوند.

کشورهایی که VPN ها را ممنوع کرده اند

کشورهای زیر موانع تکنولوژیکی را برای مسدود کردن VPN ها یا تصویب قوانینی مبنی بر ممنوعیت استفاده از VPN قرار داده اند.

بلاروس
دولت بلاروس سال ها تلاش کرده است دسترسی شهروندان خود به اینترنت خارجی را محدود کند. در سال 2015 ، هر دو سرویس Tor و VPN را ممنوع اعلام کرد ، اگرچه به نظر می رسد بلاروس ها راه هایی برای دور زدن موانع فنی و قانونی پیدا کرده اند.

چین
شاید چین به دورترین کشور برای پیشبرد ممنوعیت و مسدود کردن سرویس هایی مانند VPN و Tor رفته باشد. هر VPN باید توسط دولت چین مجاز باشد. اگر در کشور مستقر باشند یا در کشور مستقر باشند ، مواردی که وجود ندارد بسته نمی شوند. چین یکی از معدود کشورهایی در جهان است که کنترل کاملی بر همه ارائه دهندگان خدمات محلی اینترنت دارد و آنها از بازرسی بسته های عمیق برای نظارت بر ترافیک اینترنت و ورود به فضای مجازی چین استفاده می کنند. آنها به طور کلی قادر به شناسایی و مسدود کردن ترافیک VPN هستند.

ایران
در سال 2013 ، ایران تلاش كرد تا دسترسی به VPN های مستقر در كشورهای خارجی را مسدود كند ، و فقط به خدمات VPN مجاز و مجاز در دولت ایران اجازه می دهد. در حالی که فروش یا تبلیغ VPNs یک جرم محسوب می شود و شهروندان می توانند به دلیل استفاده از VPN مجازات شوند ، استفاده از VPN در بین شهروندان و حتی مقامات دولتی هنوز هم بسیار رایج است..

عراق
در تلاش برای مقابله با حضور آنلاین داعش ، دولت عراق به افراط و تفریط رفت ، نه تنها ممنوعیت خدمات VPN و رسانه های اجتماعی ، بلکه همچنین خاموشی های اینترنتی را در سراسر کشور ایجاد کرد. حتی اگر این کشور دیگر تحت محاصره داعش نباشد ، محدودیت های اینترنتی شدید آن همچنان برقرار است.

عمان
در سال 2010 ، عمان قانونی را تصویب کرد که افراد را از استفاده از خدمات VPN ممنوع می کند. هر کسی که با نقض این قانون دستگیر شود مشمول جریمه 500 ریالی (تقریبا 1300 دلار) می شود. شرکت ها می توانند برای استفاده از یک VPN مصوب دولت درخواست مجوز دهند. در صورت یافتن شرکتی که قانون را نقض می کند ، با جریمه 1000 ریالی روبرو می شود.

روسیه
روسیه برای کنترل آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات هم در مرزهای خود و هم به صورت آنلاین اقدامات قاطع قانونی انجام داده است. دوما روسی قانون Yarovaya را در سال 2016 تصویب کرد که براساس آن ، خدمات VPN باید در دولت ثبت نام کرده و فعالیت آنلاین کاربران خود را ثبت کنند. در سال 2017 ، دوما قانونی دیگر را تصویب کرد که VPN ها را تأیید می کرد تا کاربران خود را از دسترسی به وب سایت های خاصی که دولت روسیه در لیست سیاه قرار داده بود ، مسدود کند. آنهایی که با ممنوعیت ها تئاتر نمی شدند. از آنجا که ProtonVPN در روسیه حضور ندارد و همچنین اطلاعاتی را وارد نمی کنیم که به ما امکان می دهد کاربرانی در روسیه داشته باشیم یا خیر ، ما نمی توانیم و از این قوانین پیروی نمی کنیم..

بوقلمون
در سال 2016 ، رژیم اردوغان مسدود کردن خدمات VPN و Tor را آغاز کرد. اکنون ترکیه برای کشف و مسدود کردن ترافیک VPN و Tor از تکنیک های بازرسی بسته های عمیق ، مشابه چین استفاده می کند. حاکمیت قانون در ترکیه شکسته شده است و استفاده از اتصال VPN می تواند شما را به عنوان یک فرد مورد علاقه برای اجرای قانون مشخص کند. با این حال ، استفاده از VPN در ترکیه بسیار گسترده است. وب سایت Turkey Blocks مانع سانسور اینترنت در ترکیه می شود.

اوگاندا
در پاسخ به مالیات اخیراً در رسانه های اجتماعی ، استفاده از خدمات VPN توسط اوگاندا افزایش یافته است. دولت اوگاندا با خواستن ارائه دهندگان خدمات محلی به اینترنت ، سرویس VPN را مسدود کرد. در حال حاضر قانونی درمورد VPN در اوگاندا وجود ندارد ، اما این یک وضعیت در حال تحول است.

امارات متحده عربی
در سال 2016 ، امارات متحده عربی قوانین خود را تجدید نظر کرد و استفاده از سرویس VPN را برای “ارتکاب جرم یا جلوگیری از کشف آن” مجازات با حبس موقت و جریمه حداکثر 2 میلیون درهم (تقریباً 540،000 دلار) مجازات کرد. در حالی که استفاده های مجاز برای VPN ها وجود دارد ، امارات متحده عربی نیز ممنوعیت صریح تماس های VoIP و وب سایت های متعدد از جمله برخی کانال های تلویزیونی فرانسوی و Netflix را قرار داده است. استفاده از VPN برای دسترسی به هر یک از این سایتها یا برقراری تماس ممنوع غیرقانونی است.

ونزوئلا
در اوایل سال جاری ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات اینترنتی ونزوئلا سعی در استفاده از خدمات Tor و VPN ، احتمالاً به دستور دولت ، مسدود كرد.

اگر بین همه کشورها در این لیست مشترک وجود داشته باشد ، این است که دولت های آنها می خواهند اطلاعاتی را که شهروندان خود به آنها دسترسی دارند کنترل کنند. این دولتها می ترسند که اگر مجبور بودند در بازار ایده ها رقابت کنند ، آنها از دست می دهند. در عوض ، آنها به تعادل قرن بیست و یکم برای خاموش کردن روزنامه ها و سوزاندن کتاب متوسل شده اند.

ماموریت ما فراهم کردن اینترنت رایگان و ایمن است. تا زمان رسیدن آن روز ، ما همچنان به ارائه خدمات VPN رایگان و نامحدود برای پشتیبانی از كسانی كه وسیله دیگری برای دسترسی به اطلاعات موردنیاز خود نداریم ، ادامه خواهیم داد..

با احترام,
تیم ProtonVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map