סיכוני הפרטיות של רמקולים חכמים כמו Amazon Echo, Apple HomePod ו- Google Home

מדע בדיוני הגיע רשמית. הרמקולים החכמים והעוזרים הדיגיטליים שלהם נמצאים כאן, מאזינים לכם כל העת ומחכים להיענות לבקשותיכם. עם זאת, הם פחות כמו בוטים מועילים ויותר כמו סטנוגרפים חרוצים, ומערכים דוחות מקיפים על כל אינטראקציה כדי שתאגידים יוכלו לייצר רווחים מהנתונים שלך.

“אלקסה, אתה מקשיב?” מסתבר שהתשובה היא כן; רמקולים חכמים מאזינים לך תמיד. מכשירים אלה מייצגים גבול חדש של מעקב ארגוני. חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם מצאו דרך להימלט משולחן העבודה ולפרוץ לבתים שלנו.


מה עושים הרמקולים החכמים?

רמקולים חכמים הם ממשק ווקאלי לאינטרנט. אתה יכול לגרום לרמקול החכם שלך לנגן לך שיר, לחפש טריוויה, לספר לך איך מזג האוויר נראה, לעדכן אותך בחדשות האחרונות או לספר לך בדיחה. עם זאת, זהו רק קצה הקרחון. כשאנחנו במירוץ לכיוון האינטרנט של הדברים, בו כל המכשירים, המכשירים והסחורה יחוברו ברציפות ויתקשרו זה עם זה דרך האינטרנט, הרמקול החכם ממוקם למרכז המאפשר לכם לשלוט בעל פה על ביתכם.

כל רמקול חכם מגיע גם עם תוספות של צד שלישי (אמזון מכנה בצורה אופטימיסטית את התוספים הללו כ”כישרונות “בזמן שגוגל מכנה אותם” פעולות “) המחברים את הרמקול שלך לאפליקציות אחרות, כמו Uber או Netflix. תוספים אלה מאפשרים לך להתקשר למכונית או לתור את הסרטים האהובים עליך על המסך המחובר הקרוב ביותר מבלי לעבור על כל הטרחה של ביטול נעילת הטלפון שלך..

פרטיות הבית של גוגל

חשוב לזכור איך התאגידים הללו עובדים, במיוחד בגוגל. תלוי בהסתמכותך על מוצרי Google, גוגל יודעת מיהם החברים שלך, מה לוח הזמנים שלך, איפה אתה רוצה להסתובב ואילו נושאים אתה הכי מתעניין. עם זאת, כמות נתונים ענקית זו אינה מספיקה. אלפבית, חברת האם של גוגל, מביאה 84% מהכנסותיה מהפרסום. זה גובה מיליארדי דולרים בשנה על ידי מכירת נתוני המשתמשים שלה למפרסמים, שמשתמשים בנתונים אלה כדי למקד למשתמשים של גוגל בדיוק רב יותר. ל- Google נתונים רבים יותר שווים הכנסות גדולות יותר. אז הם עבדו קשה כדי לחסל את החיכוך מתהליך איסוף הנתונים. התוצאה היא רמקול המחובר לאינטרנט שתוכלו לשים על דלפק המטבח ולשאול שאלות.

הבית של גוגל הופך את חיפושי האינטרנט לנגיש מתמיד, מה שאומר שהגוגל מקבלת יותר ויותר נתונים עליך. כל מה שתגיד בעקבות מילת העקירה של הבית – “היי גוגל” או כל דבר שהוא לא מבין, כמו “מציירת” – מוקלט, מקושר לחשבונך ונשמר במסד הנתונים של גוגל לנצח. יתר על כן, התוספים של צד שלישי גורפים נתונים רבים עוד יותר ומשתפים אותם עם יותר ארגונים בכל פעם שאתה מגיש בקשה.

לבסוף, הבית של גוגל לא רק שואב את הנתונים שלך; זהו גם אמצעי פרסום חדש. אין זה מפתיע אם כן, שלמרות ההבטחות של גוגל כי הם לא ישתמשו ב- Google Assistant למודעות, המשתמשים שמעו מה גוגל מכנה “תוכן בזמן” – ומה שרוב האנשים מכנים פרסומת – לסרט היופי & החיה בשנה שעברה. מאוחר יותר גוגל הבהירה כי סביר להניח ש- Google Assistant תפרסם מודעות בעתיד וכי היא “עשויה להשתמש בתמלול (לא אודיו גולמי) של אינטראקציות אלה כדי להציג מודעות שימושיות יותר בפלטפורמות אחרות.”

אמזון הד פרטיות

אמזון אינה תלויה בהכנסות מפרסום כמו גוגל, אך הן מעוניינות בנתונים שלך באותה מידה כדי שיידעו אילו מוצרים הם צריכים למקד אליך. כל אותן דאגות פרטיות עם הבית של גוגל קיימות באקו של אמזון. כל אינטראקציה עם הד שלך נרשמת, מקושרת לחשבונך ונשמרת במסד נתונים של אמזון לנצח. (אם יש לך רמקול חכם וברצונך לראות את כל הנתונים שהתאגידים האלה אוספים עליך, הנה כיצד לגשת לרשומות הרמקולים החכמים של אמזון וגוגל.) אמזון הודיעה יותר על פוטנציאל הפרסום של אקו, הודיעה בינואר האחרון בשנה שהם יתחילו להשתמש בהד כדי להציג מודעות. עם זאת, הם גם הרסו את השם “אלכסה” לדור של נשים.

Apple HomePod פרטיות

ואז יש את ApplePod של אפל. בעוד ש- HomePod הוא מיקרופון חי ומחובר לאינטרנט שיושב בביתך, אפל אנונימית את כל האינטראקציות. הם לא קושרים את השאלות שאתה שואל את HomePod לחשבון Apple שלך, ובסופו של דבר, אפל מוחקת את כל הנתונים מהתקשורת מסוג זה. אפל גם לא מתירה הרחבות של צד שלישי. כתוצאה מכך, ה- Homepod הוא מכשיר פחות נוח ורבגוני, אך הוא הרבה יותר מאובטח ופרטי.

מאגרי מידע הולכים וגדלים

כעת, לאחר שאיפשרנו לתאגידים פרטיים להתקין מיקרופונים חיים בבתים שלנו, כמויות הנתונים החדשות שהם יכולים לאסוף הם מדהימים. כפי שראינו, כאשר תאגידים אוספים כמויות אדירות של נתונים, ניתן לדלוף אותם, לפרוץ אותם או לגשת אליהם באמצעות אכיפת החוק. אמזון נאלצה לשתף הקלטות מה- Echo בשנה שעברה במסגרת חקירת רצח, דבר שהיה אפשרי רק מכיוון שאמזון קושרת את כל הנתונים מאקו לפרופיל משתמש ושומרת עליהם לנצח. על המשתמש להיכנס לחשבון שלו ולמחוק את האינטראקציות שלו בעצמם.

שערוריות אחרונות בהן מעורבים דליפות כתובות דוא”ל למשתמשים ב- Google+ ובאמזון הראו כי הפגנות מטרידות ברשת שלהם. היה גם מקרה הסיוט בו הפעלה עצמית של Google Home Mini אלפי פעמים ביום ואז הקליטה ושמרה קטעי שמע מכל מה שקרה באותה תקופה. בעוד שגוגל זיהתה את הבעיה ותיקנה אותה, היא עדיין דוגמא רלוונטית לפוטנציאל הגדול להתעללות שקיימים הרמקולים החכמים הללו.

הפלישה לפרטיות

תאגידים אלה יודעים כי מכשירים אלה מייצגים הסלמה ניכרת בפלישתם לפרטיותכם, אך הצורך שלהם באיסוף נתונים יותר ויותר לא יסתיים ברמקולים חכמים. פייסבוק, חברה אחרת שדורשת כמויות גדולות והולכות של הנתונים האישיים של המשתמשים שלה כדי להזין את ההתמכרות שלה, פיתחה רמקול חכם משלה – רק שלהן כולל גם מצלמה. בעוד שפייסבוק עיכבה את שחרור הפורטל לנוכח הזעם העממי בגלל התעללות חוזרת ונשנית שלהם בנתונים אישיים, המסכים הטלוויזיוניים משנת 1984 כבר לא נשמעים ערכיים ואפילו לא סבירים. ההבדלים היחידים הם שתאגידים תפסו את מקומו של האח הגדול ושאנחנו, אזרחים פרטיים וצרכנים, משלמים על הפריבילגיה של מעקב תאגידי זה..

מה שמראים הרמקולים החכמים האלה הוא שחברות כמו גוגל, אמזון ופייסבוק לא יכולות לקבל פרטיות מכיוון שכל נתונים פרטיים מייצגים הזדמנות עסקית בשווי מיליארדי דולרים. עד שהציבור יבהיר כי הפלישה לפרטיות אינה שווה את העלייה המצטברת בנוחות שהחברות מציעות, הם ימשיכו ליצור מכשירים חדשים להציץ לחללים הפרטיים המעטים שנותרו לנו. יתכן שזה יתר על המידה לומר שתאגידי טק פרצו לבתים שלנו. האמת היא שהזמנו אותם.

ProtonVPN ו- ProtonMail שונים זה מזה. אנו מכירים בכך שהדיסות, הדיבור החופשי והדמוקרטיה עצמה נחלשים כולם כאשר מתערערת הזכות לפרטיות. השירותים שלנו הם פרטיים לפי עיצוב. ProtonMail מצפין את דוא”ל המשתמשים לפני שהם מגיעים לשרתים שלנו כך שאיש מלבד הנמען לא יכול לגשת אליהם. ProtonVPN שומר על מדיניות קפדנית ללא יומני ומשמעותה שאיננו רשומים על הפעילות המקוונת של המשתמשים. אנו לא רוצים לאסוף נתוני משתמשים; במקום זאת אנו רוצים לשמור עליו.

אנו עובדים על מודל עסקי של מנוי בו המשתמשים שלנו משלמים לנו עבור שירות. אנו רואים במשתמשינו קהילה של תומכים אשר יש להגן על זכותם לפרטיות ולא כמקורות לנתונים פרטיים שאותם יש להוון. אם אתה מעדיף להיראות כמשתמש ולא כמוצר, הירשם ל- ProtonVPN ו- ProtonMail עוד היום..

כל טוב,
צוות ProtonVPN

עדכון 6 בנובמבר: חוקרים יפנים ואמריקאים גילו שאתה יכול להשתמש בלייזרים כדי לתת לרמקולים חכמים פקודות ווקאליות. הטריק עבד עם Amazon Echo, Google Home ומכשירים אחרים שעובדים עם פקודות קוליות. הצוות יכול להשתמש בלייזר כדי לאלץ את הרמקול החכם לבצע כל משימה שהוא היה מצויד לבצע, כמו לפתוח דלת מוסך. באחת הבדיקות הצליחו המחקרים לשלוט ברמקול חכם על ידי הזרמת לייזר עליו דרך חלון שבראש מגדל הפעמונים שנמצא במרחק 230 מטר משם..

אתה יכול לקבל חשבון ProtonVPN בחינם כאן.

עקוב אחרינו במדיה החברתית כדי להישאר מעודכן במהדורות העדכניות ביותר של ProtonVPN:  טוויטר | פייסבוק | Reddit

לקבלת חשבון דוא”ל מוצפן בחינם של ProtonMail, בקר ב: protonmail.com

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map