טבעת אמזון ממציאה מחדש את מדינת המעקב

חברות אינטרנט כבר עוקבות אחר כל מהלך מקוון: כעת הן משתפות פעולה עם אכיפת החוק כדי להביא את אותה רמת מעקב לעולם הפיזי. טבעת אמזון, יוצרת פעמון דלת מצויד המצלמה, התקשרה בשותפויות סודיות עם מאות מחלקות משטרה ברחבי ארצות הברית. הסכמים אלה מחייבים לעיתים קרובות שוטרים לקדם מכשירי טבעת אמזון ביישובים שלהם ועלולים להעניק למחלקות המשטרה גישה לקטעי וידיאו שהוקלטו על ידי משתמשי הטבעת המקומיים ללא צורך בצו..


פוסט זה בוחן את הפוטנציאל של משטרה ותאגידים להתעלל במעקב טבעתי. זה סלל את הדרך לצורות חדשות של מעקב המוני, הפך את מחלקות המשטרה לצוותי מכירות של אמזון וחיזק עוד יותר את הציפייה שתמיד תהיה תחת איזושהי צורה של פיקוח..

מאמר זה הוא חלק מהסיקור השוטף שלנו בנושא פרטיות ומעקב. אתה יכול לקרוא סיפורים נוספים כאלה בחלק הפרטיות של הבלוג שלנו.

איך רינג נכנסה למשחק אכיפת החוק

רינג היא חברת אבטחה ביתית של מכשירים חכמים אותה רכשה אמזון בפברואר 2018 תמורת כ -800 מיליון דולר. המוצר העיקרי של החברה הוא פעמון הטבעת הטבעת. הוא משתמש בחיישן תנועה כדי להפעיל מצלמה בהבחנה גבוהה, שמזרימה את העדכון שלה לאפליקציה סלולרית בסמארטפון של בעל הבית. לפעמון החכם יש גם מיקרופון שבעלי בתים יכולים להשתמש בו כדי ליצור אינטראקציה עם כל מי שנמצא בסמוך לדלת. רינג מוכרת גם סוגים אחרים של מצלמות אבטחה.

בשנת 2018 השיקה רינג את האפליקציה Neighbours שלה. זה מאפשר למיליוני המשתמשים של רינג להצטרף לרשתות חברתיות היפר-מוקדיות בהן הם יכולים לדווח על פשעים, לגייס מידע על אירועים חשודים ולשתף צילומי וידיאו שצולמו על ידי מכשירי רינג עם שכניהם. בנוסף לקישור משתמשי טבעת זה לזה, אפליקציית שכנים מאפשרת למחלקות המשטרה המקומיות לרשת החברתית, שם הן יכולות לגשת לדיונים פומביים ולאסוף סרטונים משותפים בפומבי. שוטרים יכולים לשוחח ולנהל אינטראקציה עם כל אחד מהאפליקציות שכנים שנמצא בתחום שיפוטם.

אמזון עבדה קשה כדי לנצח על מחלקות המשטרה על ידי הצעת מכשירים בחינם וזריקת מסיבות לשוטרים. בתמורה, רינג מזמינה את מחלקות המשטרה להצטרף לשותפות עם אמזון כדי לקבל גישה ל”פורטל שכונת אכיפת החוק של רינג “, המאפשר לקצינים להשתמש במפה אינטראקטיבית כדי לבקש צילומי וידיאו שנלכדו על ידי מכשירי רינג ממועד מסוים ואזור ספציפי. מעל 700 כוחות משטרה ברחבי ארה”ב נכנסו לשותפות זו.

הנה מפה של כל השותפויות של טבעת עם מחלקות המשטרה המקומיות. אתה יכול לחקור אותו ביתר פירוט במפות Google.

קצינים אינם זקוקים לצו לבקשת קטע זה. הם רק זקוקים לאישור המשתמש של הטבעת לפני שהוא יכול להציג אותו.

שוטרים יכולים להגיש בקשות בכמות גדולה לכל סרטון שהוקלט על ידי מכשיר טבעת באזור מסוים במסגרת זמן מסוימת. רינג שולחת דוא”ל אוטומטי לכל משתמש רינג שיש לו מכשיר באזור זה. משתמשי טבעת חופשיים לדחות בקשות אכיפת החוק הללו ויכולים לבטל את המנוי לקבל בקשות דומות בעתיד. עם זאת, אמזון הדריכה את המשטרה כיצד לשכנע אנשים לשתף צילומים.

להלן הודעת הדוא”ל לבקשת הווידיאו המשטרתית ששולחת למשתמשים. שימו לב להבדל בין הכפתור הגדול “שתף עכשיו” לקישור “בבקשה לבטל את המנוי”. כמו כן: “אם תרצה … להפוך את השכונה שלך לבטוחה יותר, זו הזדמנות נהדרת.” (מי יכול היה להגיד לא?) Https://t.co/db4w8nDzey pic.twitter.com/Rv8ffccR2R

– דרו הארוול (@drewharwell) 28 באוגוסט 2019

‘האם תרצה לקנות טבעת?’

כאן הסיפור הזה לא נוח עוד יותר. אמזון מעודדת את המשטרה להשתמש במדיה החברתית, בישיבות העירייה ופעילויות מגבלות אחרות כדי לדחוף את האזרחים לקנות ולהשתמש בטבעת. אמזון לעתים קרובות דורשת באופן מפורש קידום פעיל של מוצרי רינג ואפליקציית השכנים בהסכמי השותפות שלה.

בנוסף, מחלקות משטרה השותפות עם אמזון עשויות שלא לדבר בפומבי על מכשירי טבעת או על אפליקציית השכנים מבלי לתת לאמזון אפשרות לבדוק ולשנות את ההצהרה. שליטה זו נמשכת מהודעות עיתונאיות ועד לאופן שבו שוטרים מעירים על פוסטים של אזרחים במדיה החברתית. באחד המקרים, רינג מנעה מקצינים להשתמש במילה “מעקב” כשדיברה על מוצריה.

הפיכת עובדי ציבור לאנשי מכירות באמזון ולתת לאמזון את הכוח לתסריט את נאומם נראית כהפרה ברורה של אמון הציבור ופגיעה לרעה בכספי משלמי המס. אך כדי להחמיר את המצב, כל ההסכמים הללו כוללים סעיפי סודיות המונעים מהציבור ללמוד יותר על האופן בו מחלקות המשטרה ואמזון מתקשרות..

הקמת רשת מעקב

אחת הבעיות הגדולות ביותר עם טבעת היא שברגע שהחברה תופסת את הדימוי שלך היא כבר לא בשליטתך. זו בעיה דומה למה שקורה בכל פעם שאתה מפרסם תמונה של עצמך באינטרנט. למעט עם הטבעת, זה קורה ללא הסכמתך; כל מה שאתה צריך לעשות זה ללכת ליד בית.

מכיוון שהמשטרה אינה זקוקה לצו, שותפויות טבעתיות הן כלי אידיאלי עבור המשטרה לאסוף כמויות גדולות של צילומי וידיאו. כוחות המשטרה יכולים לשמור על סרטונים ללא הגבלת זמן, גם אם יתברר שהם לא קשורים לחקירה כלשהי. ברגע שהם אוספים קטעים אלה, מחלקות המשטרה יכולות לנתח אותה עם תוכנת זיהוי פנים או לשתף אותה עם מישהו, כולל גורמי אכיפת חוק אחרים, מבלי לספק שום עדות לפשע..

המשטרה אינה היחידה שמשתמשת בסרטוני מעקב. אמזון משתמשת בהם כדי למכור את רינג. ביוני 2019 פרסמה אמזון מודעות בפייסבוק המציגה תמונות לא מאומצות של אנשים שמשתמשים אחרים האשימו בפשעים.

האם זה חוקי לטבעת / אמזון להשתמש בפרצופים של אנשים, שעל פי חשד לקוחותיהם ביצעו פשעים, בפרסומת? במיוחד בהתחשב בכך שהם לא המציאו הסכמה או הורשעו או משהו אחר. נראה אהה לא בסדר pic.twitter.com/a6SnOGT5dl

– ג’ון הנדרן (@fart) 4 ביוני, 2019

כאשר אנשים החלו לשאול אם מודעות אלו פוגעות בפרטיות, Buzzfeed ביצעה מעט חפירות וגילתה שמשתמשי הטבעת “מעניקים לטבעת ולבעלי הרישיון שלה זכויות בלתי מוגבלות, בלתי ניתנות להחלפה, ללא תשלום תמלוגים, תמידיות, ברחבי העולם, לנצל תוכן משותף עבור מטרה כלשהי. ” בעיקרו של דבר, אמזון יכולה להשתמש בקטעים שנועדו לשמש להגנה על שכונות על רווח כספי משלה ולא לשתף את מה שהיא עושה עם האנשים בסרטון..

ובדיוק למקרה שהעצמת המדינה עם רשת מעקב רחבה לא הספיקה, קרן האלקטרונית Frontier מצאה כי אפליקציית הטבעת עמוסה במעקב אחר צד ג ‘המשתף מידע אישי עם חברות שיווק. האפליקציה משתפת את שמות המשתמשים בטלפון, כתובות IP ונתוני חיישנים, יחד עם מידע רגיש אחר.

בקיצור, רינג ניצלה את הרצון שלנו לבטיחות (ואת הפחד של האחר) לבנות רשת מעקב ארצית, למטרות רווח.

באמזון, @ProfFerguson אומרת: “אם היית רוצה לתכנן מצב פיקוח מושלם, היו לך סתר האזנות בכל בית, מצלמות בכל דלת (וגם) רשת של מלשינים שיגידו לך מתי קורה משהו … יצרנו Dystopia Prime b / c זה פשוט כל כך נוח “

– דרו הארוול (@drewharwell) 28 באוגוסט 2019

עצור את התפשטות המעקב

אמזון יודעת שרינג הוא תקיפה על פרטיות כולם. זה אומר בהודעת הפרטיות של הטבעת: “לכידת, הקלטה או שיתוף של תוכן וידאו או שמע שמעורבים אנשים אחרים, או לכידת פרטי פנים של אנשים אחרים [sic], עשויים להשפיע על זכויות הפרטיות שלהם.”

לאנשים השוקלים לקנות טבעת, אנו ממליצים שתבחן חלופות אחרות במעגל סגור. למשתמשי הטבעת הנוכחיים, נסה למקם את המצלמה שלך כך שהיא לא תפנה לרחוב הציבורי ותשקיף רק על הנכס שלך.

בפרוטון אנו מאמינים כי מעקב מתמיד אוסר על אנשים להחזיק מרחב לחשוב ולהתפתח. זוהי צורת שליטה עדינה ולא צודקת המערערת על הזכות לפרטיות הנחוצה לחברה דמוקרטית. פעמוני טבעת הם נוחות רבה, אך הם אינם מגנים על זכויות הפרטיות שלנו. אנשים צריכים להיות חופשיים להסתובב בשכונה שלהם מבלי לחשוש שמעשיהם יתועדו – ועלולים להעריך שיקול דעת מוטעה.

ההסכמים הסודיים של רינג עם מחלקות המשטרה והגישה הדו-ארגונית למעקב וידאו, מערערים את אמונם של חברי הקהילה במשטרה וגם בשכניהם. זהו סוג המעקב המדויק שאנחנו מתנגדים אליו.

לא נפסיק להילחם למען פרטיות וחופש, באופן מקוון וגם לא פעיל.

כל טוב,
צוות ProtonVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map