כל הדרכים בהן טלוויזיות חכמות יכולות לרגל אחריך

טלוויזיות חכמות הן בעצם טלוויזיות שיכולות לצפות בך. הגידול בפופולריות שלהם, יחד עם רמקולים חכמים, פירושו שלתאגידים (ולכל מי שיכול לפרוץ מכשירים אלה) יש חלון נוסף דרכו הם יכולים לצפות בפעילות הפרטית שלך. אוסף הנתונים שמאפיין את האינטרנט נשפך לחיים הלא מקוונים שלך – ופולש לביתך.


הרחבה זו של מעקב ארגוני כדי להקיף את צפיית הטלוויזיה שלך מערערת את המאמץ ליצור אינטרנט פרטי יותר. הפרטיות שלך חזקה רק כמו הקישור החלש ביותר שלך, מה שאומר שמאמצים שלך לשמור על פרטי הגלישה שלך יכולים להיות מבוטלים אם חברות יכולות לצבור נתונים דומים על ידי פיקוח על הרגלי הצפייה בטלוויזיה שלך..

הכנו מאמר זה שיעזור לכם להבין כיצד טלוויזיות חכמות מרגלות אתכם ואילו צעדים תוכלו לנקוט כדי להישאר פרטיים.

מה זה טלוויזיה חכמה?

טלוויזיות חכמות הן מכשירי טלוויזיה המחוברים לאינטרנט התומכים במגוון אפליקציות, החל מ- Amazon Prime Video ועד YouTube. טלוויזיות חכמות רבות שילבו גם זיהוי קולי ומצלמות וידיאו כך שתוכלו לתת פקודות קוליות לטלוויזיה או להשתמש בה לצ’אט בווידאו..

טלוויזיות חכמות עוקבות אחר מה שאתה צופה בדומה לשירותי סטרימינג כמו Hulu, Netflix ו- YouTube, אבל הם לוקחים את זה צעד אחד קדימה. בדרך כלל הם משתמשים במערכת הנקראת זיהוי תוכן אוטומטי (ACR), שתופס קטע של פיקסלים על המסך שלך כל כמה שניות. לאחר מכן הוא שולח את “טביעות האצבעות” של הפיקסלים האלה לצד שלישי שמתנהג מעט כמו שזאם לווידאו. זה יכול לזהות במהירות כל תוכנית שאתה צופה, בין אם זה DVD אישי, תוכנית טלוויזיה חי או סרטון YouTube. בנוסף למידע זה, טלוויזיות חכמות מוסיפות את התאריך והשעה שצפית בתוכנית זו, את הערוץ בו הייתה התוכנית והאם הקלטת אותה. לאחר מכן משתמשים במידע זה, ממש כמו ההיסטוריה המקוונת שלך, כדי להודיע ​​למפרסמים אילו מודעות יהיו היעילות ביותר למקד אליך.

חששות בנושא פרטיות

הרגלי הצפייה בטלוויזיה יכולים לחשוף אתכם כמעט כמו היסטוריית הגלישה באינטרנט. מפרסמים יכולים לקבוע את העדפותיך הפוליטיות, העושר והמיקום שלך מסוג זה של נתונים. ה- FTC מתייחס לנתונים רגישים בהיסטוריית הצפייה בטלוויזיה שלך המחייבים את הסכמתך המפורשת לפני שניתן לאסוף אותם, ומכניסים אותם לקטגוריה מוגנת בארה”ב, לצד נתונים בריאותיים וכלכליים אישיים..

נושא פרטיות נוסף מתעורר עם האופן שבו טלוויזיות חכמות חולקות נתונים אלה. כאשר הם מוכרים את היסטוריית הצפייה בטלוויזיה שלך למפרסמים ולצדדים שלישיים, הם מקשרים אותה לכתובת ה- IP של רשת ה- WiFi שלך. בעזרת מידע זה, מפרסמים יכולים לקשר את היסטוריית הצפייה בטלוויזיה שלך ואת היסטוריית הגלישה שלך, כלומר, הם רואים אותך לאורך רוב שעות הפנאי שלך. פירוש הדבר הוא גם שהם יכולים לעקוב אחריך ממכשיר למכשיר, להבטיח שתראה את אותן מודעות שוב ושוב.

התוכנית העסקית של טלוויזיות חכמות מייצגת הרחבה דרמטית של המעקב התאגידי, וזו הסיבה שספקי טלוויזיה חכמה רבים ניסו שוב ושוב לחתוך פינות ולהערים את איסוף הנתונים שלהם..

כאשר תאגידים משתמשים לרעה בנתוני טלוויזיה חכמה

להלן רק כמה משערוריות הפרטיות הכרוכות בטלוויזיות חכמות.

איסוף נתונים נסתר

Vizio היא חברה כזו שמעולם לא הודיעה למשתמשים שלה על איסוף נתונים, וכתוצאה מכך, מעולם לא נתנה להם ברירה. בין 2014 ל -2017 היא מכרה טלוויזיות חכמות (ועדכנה דגמי טלוויזיה חכמה ישנה) שהשתמשו אוטומטית ב- ACR כדי לפקח על מה שמשתמשיה צופים ללא ידיעתם. בשנת 2017 היו למעלה מ 11 מיליון טלוויזיות חכמות של Vizio אשר עוקבות אחר כל היסטוריית הצפייה של הלקוחות שלהם.

Vizio נתפס בשנת 2017 כאשר היועץ המשפטי לממשלה של ניו ג’רזי הגיש תלונה ל- FTC, בטענה כי Vizio הסתיר ממשתמשים את פרטי איסוף הנתונים שלה. במדיניות הפרטיות שלה לא היה אזכור של איסוף נתונים. המקום היחיד בו ציין Vizio כי כל הנתונים ייאספו היה בתוסף שהסביר את התכונה “אינטראקטיביות חכמה” שלו. אפילו כאן השפה הייתה מעורפלת, ובה נאמרה התכונה “מאפשרת הצעות תוכנית והצעות”. בסופו של דבר Vizio התייצב מחוץ לבית המשפט ונאלץ לשלם קנס בסך 2.2 מיליון דולר.

מיקרופון מאזין תמיד

סמסונג בנתה מיקרופונים לדגמי טלוויזיה חכמים מסוימים כדי לאפשר למשתמשים לשנות את הערוץ או להפעיל את מכשיר הטלוויזיה באמצעות פקודות קוליות. אבל המיקרופונים האלה מעולם לא כבו את עצמם. למעשה, בשנת 2015 גילה ה- Daily Beast כי בעומק מדיניות הפרטיות של סמסונג היה הביטוי “אנא שימו לב שאם מילותיך המדוברות כוללות מידע אישי או רגיש אחר, מידע זה יהיה בין הנתונים שנלכדו ויועברו לצד שלישי. . ” אז בעצם, כל מה שאמרת בטווח הטלוויזיה החכמה של סמסונג נאסף והועבר לצד שלישי.

בהמשך פרסמה סמסונג הבהרה, ובה נאמר כי מרבית הטלוויזיות דורשות מהמשתמשים להפעיל את המיקרופון עם השלט הרחוק. משתמשים מודאגים שיש להם טלוויזיה חכמה של סמסונג עם מיקרופון מובנה יכולים לבטל את מערכת זיהוי הקול של הטלוויזיה שלהם (היי טלוויזיה).

הגנות פרטיות טכניות לא טובות

בשנת 2013 ג’ייסון האנטלי, יועץ IT, גילה כמה תגליות מזעזעות על טלוויזיות חכמות של LG וכיצד הם אוספים ומשדרים את נתוני הצפייה של המשתמשים שלהם. ראשית, הטלוויזיות החכמות היו משדרות נתונים על המשתמשים שלה גם אם המשתמש יבחר שלא לאסוף נתונים על ידי כיבוי התכונה. שנית, הטלוויזיה החכמה הייתה סורקת כל כונן USB שהוכנס לטלוויזיה ורושמת את כל שמות הקבצים שמצאה. שלישית, הטלוויזיה החכמה לא הצפינה את הנתונים שהיא העבירה. שליחת נתונים בפשטות פירושה שמישהו בין ערכת הטלוויזיה החכמה לשרתים של LG יכול היה לגשת בקלות ולקרוא את הנתונים.

הפרסום מהפוסט של האנטלי הוביל את LG לעדכן את התוכנה שלה כך שמשתמשים יוכלו לבטל את הסכמתם לאיסוף נתונים זה, דבר שהיה צריך להיות כבר אפשרות.

שתף בחשאי נתונים עם פייסבוק, גוגל ונטפליקס

בדו”ח מספטמבר 2019 מאוניברסיטת נורת-מזרח-מזרח ומכללת אימפריאל לונדון נמצא כי כמעט כל ספקי הטלוויזיה החכמה הגדולים ושירותי סטרימינג רבים, כולל FireTV של אמזון ורוקו, שולחים מידע אישי פרטי לנטפליקס מבלי להודיע ​​למשתמשים. על פי הדיווח, כמעט כל הטלוויזיות החכמות שבדקו שלחו נתונים לנטפליקס, “למרות שמעולם לא הגדרנו טלוויזיה כלשהי עם חשבון נטפליקס. זה, לכל הפחות, חושף מידע לנטפליקס על הדגם של [הטלוויזיה] במיקום נתון. ” החוקרים לא הציעו השערה מדוע נשלחים נתונים לנטפליקס.

דיווח דומה מפרינסטון מצא כי 89 אחוז מערוצי הטלוויזיה של אמזון פייר ו 69 אחוז מערוצי רוקו מכילים עוקבים מפייסבוק וגוגל שאוספים מידע על היסטוריית הצפייה וההעדפות של המשתמשים. הנתונים המשותפים כוללים גם מידע שיכול לזהות ולאתר מכשירים ספציפיים באופן ייחודי (כמו מזהה המפרסם שלך, רשת ה- WiFi שלך ומספר סידורי של המכשיר שלך). מידע זה הועבר לעיתים גם בפשטות (לא מוצפנת).

טלוויזיות חכמות ואבטחה

העברת נתונים רגישים בפשטות היא רק פגיעות אבטחה אחת של רבים שהאקרים יכולים לנצל בטלוויזיות חכמות. בשנת 2017, מטען מסמכים של ויקילייק חשף את תוכנית “המלאך הבוכי”, בה CIA ו- MI5 פרצו לטלוויזיות החכמות של סמסונג והשתמשו במיקרופונים המובנים שלהם כדי לרגל אחרי אנשים. אף שזו הדוגמה הדרמטית ביותר להאקרים שנכנסים לטלוויזיות חכמות, היא רחוקה מהיחידה.

בנוסף, בשנת 2017, יועצי האבטחה מצאו מעל 40 אפס נקודות תורפה (לא ידועות בעבר) במערכת ההפעלה של הטלפון החכם של סמסונג, Tizen. סמסונג גם שלחה (ואז מחקה) ציוץ מוקדם יותר השנה כי משתמשי הטלוויזיה החכמים שלה צריכים להריץ סריקות אנטי-וירוס כל כמה שבועות..

בעוד שהאבטחה השתפרה מעט מאז שהאבטחה של יועץ אבטחת המידע בדרום קוריאה, Seung-Jin Lee, הראתה את הדרכים הרבות והרבות שהוא יכול להשתלט על טלוויזיה חכמה, עדיין יש עוד דרך ארוכה. המצב כה קשה עד שה- FBI שלחה אזהרה בשבוע של יום שישי השחור, והודיעה ללקוחות כי טלוויזיות חכמות אינן מאובטחות.

מה אתה יכול לעשות כדי להגן על פרטיותך

מחוקקים אמריקאים דוחפים ל- FTC לחקור עוד יותר את יצרני הטלוויזיה החכמה בגין הפרת פרטיות המשתמשים שלהם, אך עד כה לא ננקטו פעולות מועטות. ה- GDPR מגן גם על נתוני משתמשי הטלוויזיה החכמה, אך הם טרם חייבו להטיל קנסות על מפיק טלוויזיה חכמה. לעת עתה, הדרך הטובה ביותר להגן על הנתונים שלך היא לקחת את העניינים לידיים שלך. אם יש לכם טלוויזיה חכמה או שאתם שוקלים לקנות טלוויזיה, להלן כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי לשמור על פרטיותכם ועל אבטחת הרשת.

 • התאם את הגדרות הפרטיות: ה- FTC מחייב יצרני טלוויזיה חכמים לתת לך את האפשרות לכבות תכונה זו. בדרך כלל ניתן לעשות זאת על ידי ניווט עמוק בהגדרות הטלוויזיה החכמה שלך. ל- CNET מדריך שמכסה כיצד לעשות זאת עבור רוב הטלוויזיות החכמות.
 • אל תחבר את הטלוויזיה החכמה שלך לאינטרנט: גם אם תפעיל את הגדרות הפרטיות בטלוויזיה החכמה שלך, היא בהכרח תשתף נתונים מסוימים. זה גם יהיה עדיין יעד מפתה עבור האקרים. על ידי ניתוק הטלוויזיה שלך מהאינטרנט, אתה למעשה הופך אותה חזרה לטלוויזיה “מטומטמת”. אם הטלוויזיה שלך לא נותנת לך את האפשרות להתנתק מרשת ה- WiFi שלך, אפס אותה להגדרות ברירת המחדל של היצרן שלה. לאחר מכן, במהלך תהליך ההתקנה, אל תזין את סיסמת ה- WiFi שלך.
 • קנו טלוויזיה “מטומטמת”: למרות שזה הפיתרון הכי פשוט, הוא הופך להיות קשה יותר, מכיוון שטלוויזיות חכמות היוו 70 אחוז ממכירות הטלוויזיה בשנת 2018. כדי לקנות טלוויזיה שאין בה כל אחד מכלי איסוף הנתונים שבהם משתמשת טלוויזיה חכמה פירושה שתצטרך קנו טלוויזיה דגם ישנה יותר (ככל הנראה לפני 2017).

טלוויזיות חכמות אולי יקלו עליך לצפות בנטפליקס בטלוויזיה עם מסך גדול, אך הן מייצגות לבנה נוספת במבנה הקפיטליזם המעקב. זה אמור לדאוג לכולם שהרעב שאיננו יודע שובע של אמזון, פייסבוק וגוגל לנתונים שלך מתפשט לחברות אחרות. סמסונג עוברת כעת קדימה עם תוכניות להשתמש בנתוני הצפייה בטלוויזיה שלך כדי להאכיל את המודעות הממוקדות בעצמם, במאמץ להפוך לגוגל של הטלוויזיה. בקרוב, כל התאגידים יטפטפו בכדי לאבטח כמה שיותר נתונים שלך.

זה העולם ש- ProtonMail ו- ProtonVPN מנסים למנוע. אנו עובדים על מודל עסקי של מנוי כך שהאינטרסים שלנו יתאימו עם המשתמשים שלנו. המשתמשים שלנו סומכים עלינו מכיוון שאנו מגנים על פרטיותם. אם אתה מעדיף לעבוד עם חברה שנותנת לך שליטה על הנתונים שלך במקום לאסוף אותם, הירשם ל- ProtonVPN ו- ProtonMail עוד היום..

כל טוב,
צוות ProtonVPN

עקוב אחרינו במדיה החברתית כדי להישאר מעודכן בחדשות ProtonVPN האחרונות:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map