רשימת המדינות שאסרו VPN

VPNs שומרים על הפעילות המקוונת שלך פרטית ולא מוגבלת. יש מדינות עם ממשלות מדכאות הוציאו מחוץ לחוק VPN בניסיון לשמור על השליטה.

VPNs הם כלים רבי עוצמה שיכולים להתחמק מכל המאמצים המתוחכמים ביותר לוויסות האינטרנט ולצנזורה של מידע. זו הסיבה שממשלות מדכאות ברחבי העולם עושות מאמצים לחסום או לאסור VPNs. חקיקה כזו בדרך כלל אינה פופולרית וקשה לאכיפה, מה שמרחיק את מרבית המדינות מאיסור על הסף.


מדינות רבות פשוט מנסות לחסום גישה לספקי שירות VPN ידועים. אמנם זה קשה, אך ניתן לעשות זאת אם ממשלות מוכנות להקדיש משאבים למשימה. כשאתה משתמש ב- VPN, התעבורה שלך באינטרנט מוגנת מכיוון שהיא מוצפנת ומנותבת דרך שרת VPN, ומטשטשת את כתובת ה- IP שלך, אך ניתן לעצור את התנועה הזו על ידי חסימת יציאות המשמשות את פרוטוקולי VPN כמו PPTP או L2TP או חסימת עלות כתובות ה- IP של שירותי VPN. מדינות שאינן חוששות מההשפעה הכלכלית, כמו צפון קוריאה, פשוט חסמו את הגישה לכל כתובות ה- IP בחו”ל. הכלים המתוחכמים ביותר, כמו בדיקת מנות עמוקה, יכולים למעשה לזהות פרוטוקולי VPN במטא נתונים של מנות, ומאפשרים למחוזות כמו סין למצוא ולחסום שרתי VPN בצורה אוטומטית וממוקדת יותר..

מדינות אחרות שאין להן את הטכנולוגיה לחסימת VPN עברו חקיקה המוציאה את חוק שירותי VPN שאינן רשומות בממשלה. המדינות המדכאות ביותר הפכו את כל ה- VPN לחוקיות והנהיגו עונשים חמורים בתקווה להבריח אנשים למרות הקשיים בזיהוי תנועת ה- VPN.

סטטוס לא בטוח

למדינות מסוימות, כמו צפון קוריאה, קובה, מצרים, וייטנאם, בחריין, טורקמניסטן ומיאנמר, יש חוקים לצנזורה אינטרנטית מאוד מחמירים, כלומר, שימוש ב- VPN במדינה זו עלול להסתכן, גם אם אין איסור חוקי ידוע. מדינות אחרות, כמו סוריה ולוב, נקטו בפעולות לחסימה ואיסור של תנועת VPN, אך ממשלות אלה אינן בעלות שליטה מלאה על שטחן ותשתיותיהן. בכל מקרה, ממשלות כל המדינות הללו יכולות להיחשב כעוינות לשימוש ב- VPN.

מדינות שאסרו VPNs

המדינות להלן הציבו חסמים טכנולוגיים החוסמים VPN או העבירו חוקים האוסרים על שימוש ב- VPN.

בלארוס
ממשלת בלארוס פעלה במשך שנים להגבלת הגישה של אזרחיה לאינטרנט החיצוני. בשנת 2015 היא אסרה על שירותי טור וגם על VPN, אם כי נראה כי בלארוסים מצאו דרכים לעקוף את המחסומים הטכנולוגיים והחוקיים..

חרסינה
סין אולי הלכה הכי רחוקה מכל מדינה לאסור ולחסום שירותים כמו VPNs ו- Tor. כל VPN חייב להיות מורשה על ידי ממשלת סין. אלה שלא יהיו סגורים אם הם במדינה או חסומים אם הם ממוקמים במדינה זרה. סין היא אחת המדינות הבודדות בעולם שיש לה שליטה מלאה על כל ספקי שירותי האינטרנט המקומיים, והם משתמשים בבדיקת מנות עמוקה בכדי לפקח על תנועת האינטרנט והכניסה לסייבר הסינית. בדרך כלל הם מסוגלים לזהות ולחסום תנועת VPN.

איראן
בשנת 2013 איראן ניסתה לחסום את הגישה ל- VPN הממוקמות במדינות זרות, אך רק לאפשר שירותי VPN בעלי רישיון ונרשם בממשלת איראן. בעוד שמכירת או קידום VPNs היא פשע ואפשר להעניש אזרחים על שימוש ב- VPN, השימוש ב- VPN בקרב אזרחים ואפילו פקידי ממשל הוא עדיין נפוץ מאוד.

עירק
כשניסתה להתמודד עם הנוכחות המקוונת של דאעש, ממשלת עירק עברה לקיצוניות, לא רק האוסרת על שירותי VPN ומדיה חברתית, אלא גם הנהיגה הפסקות הרחקה של האינטרנט ברחבי הארץ. למרות שהמדינה כבר לא נמצאת במצור על ידי דאעש, מגבלות האינטרנט הדרקוניות שלה נותרו על כנה.

עומאן
בשנת 2010 העביר עומאן חוק שאוסר על אנשים להשתמש בשירותי VPN. כל מי שנתפס עובר על החוק הזה צפוי לקנס של 500 ריאל (בערך 1,300 דולר). חברות יכולות להגיש בקשה להיתר לשימוש ב- VPN שאושר על ידי הממשלה. אם נמצא חברה שעוברת על החוק, היא עומדת על קנס של אלף ריאל.

רוסיה
רוסיה נקטה בפעולה משפטית חזקה כדי לשלוט בדיבור חופשי ובגישה למידע הן בגבולותיה והן ברשת. הדומא הרוסית העבירה את חוק Yarovaya בשנת 2016, אשר דרש משירותי VPN להירשם בממשלה ולרשום את הפעילות המקוונת של המשתמשים שלהם. בשנת 2017 העבירה הדומא חוק אחר שחייב VPNs מאושרים לחסום את המשתמשים שלהם בכניסה לאתרים מסוימים שהממשלה הרוסית ברשימה השחורה. אלה שלא הוכו באיסורים. מכיוון שאין ל- ProtonVPN נוכחות ברוסיה, וגם איננו רושמים מידע המאפשר לקבוע אם יש לנו משתמשים ברוסיה או לא, איננו יכולים ואנחנו לא מצייתים לחוקים אלה..

טורקיה
בשנת 2016 החל משטר ארדואן לחסום את שירותי ה- VPN ואת טור. כעת טורקיה משתמשת בטכניקות פיקוח עמוקות של חבילות, בדומה לסין, כדי לאתר ולחסום תנועה של VPN ו- Tor. שלטון החוק התקלקל בטורקיה והשימוש בחיבור VPN יכול לסמן אותך כאדם המעניין לאכיפת החוק. עם זאת, השימוש ב- VPN בטורקיה נפוץ למדי. האתר Turkey Blocks מפקח על צנזורה באינטרנט בטורקיה.

אוגנדה
בתגובה למס שהוטל לאחרונה על מדיה חברתית, השימוש בשירותי VPN על ידי אוגנדים זינק. ממשלת אוגנדה הגיבה בדרישה מנותני שירותי אינטרנט מקומיים לחסום שירותי VPN. נכון לעכשיו אין חקיקה נגד VPNs באוגנדה, אך זהו מצב מתפתח.

איחוד האמירויות הערביות
בשנת 2016, איחוד האמירויות הערביות חידשו את חוקיה, והפכו את השימוש בשירות VPN ל”ביצוע פשע או מניעת גילויו “עונש של מאסר זמני וקנס של עד 2 מיליון דירהם (בערך 540,000 $). אמנם קיימים שימושים המותרים ב- VPN, אך איחוד האמירויות הביאו איסור מוחלט על שיחות VoIP ואתרי אינטרנט רבים, כולל ערוצי טלוויזיה צרפתיים ונטפליקס. זה לא חוקי להשתמש ב- VPN כדי לגשת לאחד מאתרים אלה או לבצע שיחה אסורה.

ונצואלה
מוקדם יותר השנה, ניסתה ספקית שירותי האינטרנט הגדולה בוונצואלה לחסום את השימוש בשירותי טור ו- VPN, ככל הנראה בהוראות ממשלתיות..

אם קיימת שכיחות בין כל המדינות ברשימה זו, הרי שממשלותיהן רוצות לשלוט במידע שיש לאזרחיהן גישה. ממשלות אלה חוששות שאם היו נאלצות להתחרות בשוק הרעיונות, הן היו מפסידות. במקום זאת, הם השתמשו במקבילה של המאה ה -21 לסגירת עיתונים ושריפת ספרים.

המשימה שלנו היא לספק אינטרנט שהוא בחינם ובטוח. עד שיגיע אותו יום, אנו נמשיך להציע שירות VPN בחינם, ללא הגבלה, כדי לתמוך במי שאין לו אמצעים אחרים לגשת למידע הדרוש להם.

כל טוב,
צוות ProtonVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map