פרטיות מקוונת: 11 דרכים להגן על עצמך בשנת 2020 (ומעבר לה)

אמירת “פרטיות מקוונת” נשמעת לעתים קרובות כמו אוקסימורון בהתחשב באופי המנוגד של שתי המילים הללו. זה דומה לנסות לטעון את קיומו האפשרי של שריפה קרה או קרח חם. בתרגום זה עומד למשהו בלתי אינטואיטיבי ובלתי סביר.


עם זאת, בשנת 2020 ישנם מעט מאוד דברים החשובים כמו להיות זהירים בנתונים באינטרנט. מי שחסר דעתו ביחס לפרטיותו יכול אפילו למצוא את עצמו בעמדה של זהות גנובה, אשמה הונאה, או גרוע יותר.

כיצד להגן על הפרטיות שלך באינטרנט

במובן מסוים, הצפייה באנונימיות של מישהו דומה להיכנס למכונית לאחר חיתוך קווי הבלמים והנחת מנוע סילון מתחת למכסה המנוע. כלומר, הדבר עלול לגרום לאסון של פרופורציות גדולות.

למרבה המזל, בעולם יש אנשים רבים כמו אכפתיים כמו האקרים. לפיכך, אנשים מצאו דרכים רבות להגן על בטיחותם המקוונת על ידי יישום כמה טכניקות פשוטות למדי.

כדי להימנע מהצטרפות לקבוצה המונה 16.7 מיליון אנשים שזהותם נגנבה בשנת 2017, על כולם לדבוק בפיסות העצות הבאות..

1. הסתר את מספר הטלפון שלך

שיתוף מספר הטלפון הנייד של מישהו באופן מקוון מציג טעות רשלנית מעכב את הפרטיות.

ראשית, היא מאפשרת להאקר פוטנציאלי לאתר את מיקומו של האדם דרך לא יותר מאשר בדיקת פשוט של קוד האזור. אך למרבה המזל, השגת מספר טלפון אינה מקנה למשתמש זדוני מינוף רב מדי.

אז הסכנה האמיתית של פרסום מספרי טלפון באופן מקוון מגיעה מהמשווקים. אלה האנשים או הרובוטים שמבצעים שיחות ממספרים שנוצרו באופן אקראי שעשויים להתאים לקוד האזור.

ואז, ברגע שהמשתמש מרים, הוא מנסה למכור מוצר כלשהו או לאסוף יותר מהנתונים שלו. למרבה הצער, השיחות הללו יהיו כמעט בלתי אפשרי לבטל את הסכמתך לאחר שמספר הטלפון של מישהו נפגע.

בהתחשב עד כמה הבעיה נפוצה, ועדת הסחר הפדרלית יצרה מרשמי “אל תתקשר” שונים. לפיכך, דרך לשיפור הפרטיות לאחר שגיאה בשיתוף מספר טלפון היא הרשמה לרשימות אלה.

לפעמים, פעולה זו תבטל את הבעיה. שוב, זה יכול פשוט להפסיק את השיחות הבלתי פוסקות בקצרה עד להתמדה הידועה לשמצה של הטלמרקטינג.

2. היזהר במדיה החברתית

נכון לשנת 2018 ישנם 2.34 מיליארד משתמשים באתרי מדיה חברתית. ראשית, פירוש הדבר שלדודה ודוד של כולם יש פרופיל ולעיתים קרובות משתפים תמונות משפחתיות. שנית, זה אומר שלהאקרים יש דרך מושלמת לאתר קורבנות פוטנציאליים.

אחוז האוכלוסייה האמריקאית עם פרופיל המדיה החברתית משנת 2008 עד 2018

הימצאות במדיה החברתית היא מאוד מסוכנת מכיוון שהיא כוללת לעיתים קרובות תמונות אישיות, תובנות מיקום, דפוסי הוצאות, היסטוריית גלישה ועוד ועוד..

אם האקר מסוגל לשים יד על אחת מנקודות הנתונים הללו בנפרד, זה יכול להיות אסון.כך שהעובדה שהם יכולים להגיע לכולם יחד במקום אחד מעצבת למעשה תחום בו האדם מוסר את כל המידע הרלוונטי על מגש כסף.

לפעמים, האקרים אפילו מעמידים פנים שהם מישהו אחר ומנסים להיפגש איתך כדי לקבל ממך מידע באופן אישי. מומלץ לקבל מערכת אבטחה ביתית טובה שתבטיח הגנה מלאה מתרחישים אלה.

על מנת להגביר את הפרטיות, הדבר הסביר ביותר לעשות הוא לעשות זאת להתרחק מפלטפורמות המדיה החברתית. עם זאת, זו אינה האלטרנטיבה הקלה ביותר שכן אנשים רבים משתמשים באתרים אלה לצורך אינטראקציה משפחתית, תקשורת עסקית ועוד ועוד.

לכן, הבחירה הטובה ביותר הבאה היא להימנע מפרסום תמונות אישיות, לשמור על כל הפרופילים פרטיים, לעולם לא לשתף מידע על מיקום כלשהו, ​​ולעיתים רחוקות או אף פעם לא לרכוש דברים ישירות בפלטפורמות אלה.

3. חסום שירותי מיקום

הרבה ספקי שירותי אינטרנט פופולריים (ורוב האתרים הגדולים) עוקבים אחר המיקום שלך ואחסנו עבורם מטרת איסוף נתוניםs. אז הם למכור מידע זה לחברות שיכולות להשתמש במיקומים להתאמה אישית של מסעות הפרסום השיווקיים שלהם ולמיקוד נכון לאנשים.

חסום גישה

מדהים ככל שזה נראה בתיאוריה, לראות מיקומים של אנשים אחרים באמצעות מפות מקוונות אינו פופולרי מדי בחיים האמיתיים. אחרי הכל, דמיין לעקוב אחר אדם דרך הצ’ק-אין מקוון של מיקומים רק כדי לברך אותו. התוצאה הסבירה של תרחיש זה תהיה שיחת טלפון למספר 911.

לכן כיבוי כל שירותי המיקום ולעולם לא מתן אפשרות לאתרים לקבל גישה אליהם הוא חיוני. למשל, אין שום צורך לאפשר למשחק אייפון לעקוב אחר מיקומו של אחד.

בלי קשר, רוב האפליקציות יבקשו מהמשתמש לשתף איתו נתונים אלה.

4. בחר את הדפדפן שלך בחוכמה

כשמדובר בדפדפנים מקוונים, למשתמשים יש לא מעט אפשרויות שונות. הפופולריות ביותר נוטות להיות Google Chrome ו- Mozilla Firefox. כמו כן, ספארי של אפל יכול להיות מתויג כמוצלח מאז שהחברה מעשית דוחף את המשתמשים שלה לנצל זאת.

בניגוד לאמונה הרווחת, אף אחת מהפלטפורמות האמורות לא מציעה פרטיות ברמה גבוהה. אפילו חיפושים מבוססי גלישה בסתר אינם מוגנים כישלונות ולא יסנוקו לחלוטין את הנתונים של אחד מהם. במקום זאת, שימוש בדפדפנים בהתאמה אישית שעברו אופטימיזציה ספציפית לפרטיות הוא דרך הפעולה הטובה ביותר.

אלה נוטים להיות תוכניות קוד פתוח המוצפנות ואינן מספקות שום תובנה לגבי פעילויות מקוונות של מישהו. כמה מהאפשרויות הנפוצות ביותר כוללות:

  • טור
  • אמיץ
  • אפוס
  • Firefox קוונטית

בנוסף, ניצול תוספים כמו “HTTPS בכל מקום” ממזער את הסיכויים לפריצה מקוונת וגניבת נתונים.

5. השתמש ב- VPN (מאובטח)

רשתות וירטואליות פרטיות משמשות להפיכת מחשבים המחוברים לרשתות ציבוריות למכשירים שמתקשרים באמצעות חיבורים פרטיים. הם פועלים על ידי ניתוב חיבור לאינטרנט דרך שרתים ש הסתר את כל פעולות המשתמש והנתונים המקוונים.

כיצד עובד VPN כדי לגשת למדיה חברתית

מלבד פרטיות מוגברת, מיטב שירותי ה- VPN מאפשרים למשתמשים להתגבר לפעמים על סוגיות הקשורות למגבלות גיאוגרפיות. (בדוק את זה עבור הגרסה הצרפתית)

לדוגמה, ישנם אתרים רבים אשר ימנעו מהצגת תוכן בפני אנשים הממוקמים באזורים ספציפיים. חשוב על כל הסרטונים ביוטיוב שלא מוצגים לאנשים הרשומים במיקומים מסוימים.

כמו כן, חלק גדול מהסיבות לכך ש- VPNs כל כך חזקים נובע מהיכולת שלהם לאנונימי את הפעולות המקוונות של אנשים. כלומר, היסטוריות גלישה שלמות יכולות להיות לא קיימות מכיוון שרוב הרשומות של פעולותיו של מישהו באינטרנט באמצעות VPNs לא נשמרות.

שלא לדבר על האופן בו רשתות אלה מסוגלות להסתיר לחלוטין את כתובת ה- IP של אחת.

6. מה לגבי אימיילים?

לאחר הזכרת הפרטיות המקוונת, רוב האנשים נוטים לחשוב על אתרים בפועל שאנשים צריכים להיכנס אליהם ברשת. עם זאת, למעשה, ישנן דרכים רבות בהן ניתן לפגוע בפרטיותו של האדם באינטרנט. אחת הדרכים הללו מתייחסת לדואר אלקטרוני.

ברור שהדאגה החשובה ביותר ביחס לדוא”ל חוזרת לנתוני המשתמש. על מנת להירשם לחשבון כמעט בכל פלטפורמה, בדרך כלל יהיה עליו לספק את שמם המלא, תאריך הלידה, הכתובת ואפילו מספר הטלפון שלהם. כל הנתונים הללו עשויים להיות בכפוף לגניבה אם האקר מחליט לתקוף את הדואר האלקטרוני של מישהו.

פריצת דוא

כדי להימנע מנושאים מסוג זה, אנשים צריכים לנסות להשתמש במידע כוזב בעת ההרשמה לדואר אלקטרוני.

לדוגמה, יצירת שם גנרי אחר עם כתובת מורכבת היא הדרך הקלה ביותר להישאר מחוץ לרשת. בנוסף, אין חוקים המונעים מאנשים ליצור חשבונות דואר אלקטרוני כראות עיניהם.

בנוסף, חובה לעולם לא להשתמש בדואר האלקטרוני של הדואר הקל. בתרגום, הרשמה לעלונים עלונים, מסדי נתונים או קמפיינים אחרים היא הדרך הקצרה ביותר לדואר זבל עם הונאות דיוג אפשריות..

עבור מי שאינו מוכר, הונאות דיוג נועדו להערים על משתמשים להזין את המידע שלהם בדפי אינטרנט שנראים זהים למה שהם רגילים אליו.

7. אימות דו גורמים

למשתמשים שנמצאים באתרים פופולריים כמו פייסבוק, אפל, יוטיוב, יאהו, גוגל או כל גורם אחר, אימות דו-גורמי אפילו לא צריך להיות שאלה.

הדרך הקלה ביותר להסביר כיצד זה עובד היא להסתכל על תהליך פשוט של התחברות לחשבון באחד מהאתרים הנזכרים.

תרשים אימות דו-גורמי

בעבר, אתרים בדרך כלל חייבים מהמשתמשים להזין את שם המשתמש או הדואר האלקטרוני שלהם בליווי סיסמה. אם שני אלה היו תואמים, הם היו נלקחים לרציף ומורשים להמשיך לגלוש.

עם אימות דו-גורמי, יש שלב נוסף שמוסיף מכשיר שלישי למשוואה. מלבד שם המשתמש והסיסמה, אנשים יצטרכו להזין גם קוד ברמה השנייה שיישלח לדואר האלקטרוני או לטלפון שלהם. לאחר מכן, האתר יבקש את הקוד ששלח לאחר הזנת המשתמש את שם המשתמש והסיסמה המקוריים.

הסיבה לכך שאימות דו-גורמי נחוץ נובע מיתרונות הפרטיות המעולים שלו. זה מבטיח שמי שמנסה להיכנס איפשהו הוא גם זה שיש לו גישה לנקודות מגע אחרות כמו מספר טלפון או דואר אלקטרוני שנרשם בעבר לחשבון..

מכיוון שהסיכוי לכך שהאקר כלשהו יקבל גישה לחשבון הדואר האלקטרוני הפרטי של הקורבן או להודעות טלפון הוא נמוך, זהו המצב לא סביר מאוד שהם יעברו את ההרשאה הדו-דרגתית.

8. שמרו על הסיסמאות שלכם בחייכם

הזמנים שבהם אנשים יכלו להשתמש ב”סיסמה “עבור הסיסמה שלהם הם כבר מזמן לא נעלמו. בימינו, ביטויים צריכים להיראות יותר כמו משהו שהפנטגון עשוי להשתמש בו כדי לגשת למערכות שלהם. למרות שמדובר במגמה מתפתחת אשר ממשיכה להציב דרישות רבות יותר מדי שנה, זו הדרך הקלה ביותר לאסור פעילויות הונאה.

למרבה המזל, הרוב המכריע של אתרי האינטרנט והאפליקציות כבר דורשים מהמשתמשים ליצור סיסמאות מורכבות המכילות אותיות קטנות וגדולות, מספרים ואפילו תווים מיוחדים. עם זאת, אם נתקל בפלטפורמה שבה אין כללים ספציפיים ליצירת סיסמאות, הם עדיין צריכים להפוך אותם למורכבים ככל שיכולים להיות.

משתמשים רבים ברשת מנצלים את מנהלי הסיסמאות כדי לייצר, לעקוב אחריהם או אפילו לשחזר זרעים מורכבים מבוססי מילים. הפופולריות ביותר כוללות את Dashlane, 1Password ו- KeePass.

כיצד לשמור סיסמאות - -

יתרה מזאת, אחת מחלקי המידע המוצגים בצורה שגויה עוסקת בבטיחות סריקת טביעות האצבע. לאחר שחברות טלפון מסוימות יישמו דרכים חלקות להתחברות על ידי לחיצה על לחצן הסורק את האצבע של אחת מהן, הרוב המכריע של המשתמשים התחילו לסמוך על תכונה זו.

למרבה הצער, מחקר נרחב מצביע על כך שניתן לסמים את הסורקים באמצעות פריצה מקוונת היוצרת הדפסים מתכונות אנושיות שונות. אם זה היה קורה, ההאקר יכול היה ללא מאמץ לעקוף כל סיסמא שיש למישהו כל עוד הם השתמשו בטביעת האצבע שלהם בכדי להתחבר.

8. שימו לב לאזהרות!

לעיתים המחשב והטלפון של אחד עשויים לתת אזהרה המציינת כיצד החיבור לא יכול להיות פרטי והסכנה של אנשים אחרים לראות את הנתונים הרגישים של מישהו קיים. באופן מזעזע, מספר גבוה להפליא של אנשים נוטים להתעלם מההודעות הללו.

הרציונל העומד מאחורי זה הוא אמונתם כי לא ניתן לגנוב מידע רגיש אם המשתמש אינו מציג נתונים כאלה כרגע. עם זאת, הבעיה עם אותה טענה היא העובדה שהאקרים יכולים לקחת נתונים שעשויים להיות חודשים או שנים.

לפיכך, ניתן למצוא את פרטי כרטיס האשראי של מישהו מלפני שנתיים באמצעות אמצעי תשלום קודמים שנשמרים כמעט תמיד במקום כלשהו. לכן, עצה חיונית למי שרוצה לדבוק במדריך פרטיות אולטימטיבי היא לצאת מכל אתר אינטרנט, WiFi או כל חיבור אחר שנפגע..

9. שקול להשתמש ב- cryptocurrency

שלב זה מיועד ככל הנראה לאנשים שאולי עשו את כל הצעדים הקודמים ומחפשים דרכים מתקדמות יותר להגן על נכסיהם. ובכן, באדיבות cryptocurrency, המשקיעים יכולים כעת לרכוש דברים באופן אנונימי.

כדי להתחיל להשתמש בקריפטו, ראשית צריך לרכוש את המטבעות הדיגיטליים שלהם בכסף אמיתי. סחר אלקטרוני מאפשר לאנשים לעשות זאת מהר מאוד. ברגע שהם משיגים את המטבעות שלהם, עליהם לאחסן אותם באחד הארנקים המקוונים או פלטפורמות המסחר.

באמצעות קריפטו

לבסוף, האדם צריך להשתמש בקריפטו שלו בכדי לשלם בכל הזדמנות אפשרית. החיסרון היחיד הוא העובדה שהרבה פלטפורמות טרם אימצו תשלומים מבוססי קריפטו. אולם ברגע שהם עושים זאת, כולם צריכים לקחת בחשבון מטבעות אלה במקום כרטיסי חיוב או אשראי.

10. עקוב אחר חשבונות הבנק שלך וציוני האשראי שלך

לפעמים, החלק המזעזע ביותר בנושא זהות או גניבת נתונים הוא כמה זמן לקח למישהו לגלות.

הנותר מוסתר זה מכיוון שהאקרים עשויים לקצור נתונים של אנשים עד שהם ימצאו את הקונה הנכון. ברגע שזה יקרה, הקונה עשוי להקדיש זמן רב יותר מחכה להזדמנות המושלמת להשתמש במידע של גורם אחר.

דו

במקרים מסוימים, אנשים אפילו לא מודעים להלוואות מרובות שקיימות בשמם.

ובכן, ניתן לתקן זאת בקלות על ידי בדיקה קבועה של כל חשבונות הבנק וכן קבלת עותק של דוח האשראי לפחות פעמיים בשנה. הסיבה שאנשים יכולים לסמוך על סוכנויות אשראי נובעת מהמעקב הצמוד אחר הכספים של כולם.

אחרי הכל, ציוני האשראי מחושבים על סמך הרגלי ההוצאות של מישהו, חוב יוצא דופן, עקביות בתשלומים חודשיים וכן הלאה. כלומר, אם יש גניבת זהות והתוקף משתמש בשם של אדם אחר בכדי לפתוח קווי אשראי חדשים, זה אמור לעלות על דו”ח האשראי של הקורבן.

11. התנתק!

השלב האחרון שמקל על פרטיות טובה יותר חוזר ליסודות. זה רק ממליץ לכולם להתנתק תמיד מחשבונותיהם. פעולה זו פירושה יציאה מכל אפליקציה בטלפון שלהם וכל התוכנות במחשבים שלהם, במיוחד בעת נסיעה.

כיצד לפרוץ

למרות שזה עשוי להיראות מוגזם, נקיטת פעולה זו תחסוך את המידע של מישהו אם הם יגנבו את החומרה שלהם. לדוגמה, טלפון גנוב שבו כל החשבונות כבר זמינים יהיה הרבה יותר קל להאקר לפרוץ אל.

כדי להמשיך עוד יותר, השארת חשבונות מחוברת יוצרת סכנה פוטנציאלית לכל האחרים שעשויים להיות קשורים לגורם הלא אחראי. חשבו על השיחה הפרטית שאנשים עשויים לעשות בפייסבוק, כשלעצמה. במקרה בו מכשיר ייעלם, כל התוכן של שיחות אלה עשוי להפוך לידע לציבור.

עבור אלה האשמים בכך, פעולה פשוטה של ​​יציאה תצמצם באופן אקספוננציאלי את הסיכון למידע נגנב או לתוצאות שליליות..

הפרטיות מתפתחת

ישנם טיפים רלוונטיים רבים יותר למי שרוצה לשפר את פרטיותם המקוונת. עם זאת, התבוננות בכמה מספקי ה- VPN הבטוחים ביותר, כמו NordVPN ו- Surfshark, היא ככל הנראה הצעד החשוב ביותר. למרבה הצער, חלק גדול מהעצות הללו עלולות להפוך לבלתי רלוונטיות בקרוב.

זה קורה לעיתים קרובות כשחוקי הפרטיות משתנים והטכנולוגיה משתפרת.

לדוגמה, הנושא כולו שעסק בסורקי טביעות אצבעות אנושיות במכשירים ניידים כלל לא היה קיים לפני מספר שנים. באופן דומה, טלמרקטינג מבוסס רובוט ושיחות טלפון דמויות הונאה לא המריאו עד תחילת 2010.

אז לדעת מה התרחש שינויים אחרונים הקשורים לפרטיות היה מועיל כשמדובר בשימור זהויות, נתונים פיננסיים או מידע אחר. זה גם עשוי לגרום לאחד הסיכויים להרבה פחות להיכנע למיתוסים נפוצים או להזניח את ביטחונם המקוון!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me