Розуміння та збільшення швидкості VPN

У цій статті ми обговорюємо фактори, що впливають на швидкість VPN та як можна підвищити швидкість VPN. Ми також покриваємо різниці швидкостей між різними планами ProtonVPN.


Оскільки VPN встановлює зашифрований тунель через існуюче підключення до Інтернету, швидкість VPN значною мірою обмежена швидкістю вашого поточного підключення до Інтернету. До факторів, які можуть обмежувати швидкість VPN, належать:

  • Обмеження вашого постачальника послуг Інтернету. Взагалі кажучи, ви не можете отримати швидкість швидше, ніж скільки даних може перенести ваш Інтернет-провайдер через їх мережу.
  • Міжнародні посилання в Інтернеті. Якщо ви підключаєтесь до закордонного VPN-сервера, проблема з мережевими посиланнями, що перебувають між вами та цим сервером, може призвести до проблем з продуктивністю. Це може включати перевантаженість, спричинену збоєм підводного інтернет-кабелю, або технічне обслуговування, яке здійснює мережевий постачальник вище за Вашим Інтернет-провайдером..
  • Дроселювання ISP. Деякі провайдери навмисно заглушать VPN-з’єднання або заглушають все ваше з’єднання, якщо ви використовуєте велику пропускну здатність. Це погіршить вашу швидкість VPN, оскільки все ваше з’єднання буде працювати повільніше.

Оскільки мережі постійно змінюються, швидкість VPN буде змінюватися залежно від місця, де ви знаходитесь, до яких серверів ви підключаєтесь і навіть коли ви підключені. Крім того, оскільки підключення до VPN може обійти проблему в іншому місці Інтернету, навіть іноді можливо отримати більш високу швидкість з’єднання до певних сайтів за допомогою VPN.

Як отримати більш високі швидкості на VPN

Якщо у вас є низька швидкість роботи VPN, це може бути викликано деякими з описаних вище факторів, але все ж є деякі хитрощі, які можуть покращити продуктивність VPN.

  • Перехід на інший сервер VPN – Інший сервер перебуває на іншому з’єднанні, і на нього не можуть вплинути проблеми з мережею, які можуть знизити швидкість. Під час перемикання серверів використовуйте сервер із IP-адресою, яка знаходиться в іншому діапазоні. Наприклад, замість того, щоб перейти з 162.210.192.158 на 162.210.192.159, замість цього перейдіть на 209.58.129.97. Поки перші два набори чисел відрізняються, ви знаходитесь в іншому діапазоні.
  • Переключіться на ближчий до вас сервер – Чим далі сервер, тим вище затримка, яка шкодить швидкості. Подальше сервер також означає, що більше шансів на те, що в мережі між вами та сервером щось не буде.
  • Використовуйте UDP замість TCP – Програма ProtonVPN Windows налаштована для використання UDP за замовчуванням, як і наші конфігураційні файли OpenVPN. Якщо ви використовуєте нашу програму Windows, ви можете зайти в Налаштування, щоб переконатися, що ви використовуєте UDP, оскільки UDP набагато швидше, ніж TCP.
  • Використовуйте сервери, які не знаходяться під великим навантаженням – Програми ProtonVPN, а також наша сторінка сервера VPN відображатимуть навантаження всіх наших серверів. Спробуйте вибрати сервер із низьким навантаженням.
  • Не використовуйте Secure Core – Додаткова безпека, що надається Secure Core VPN, на жаль, залежить від продуктивності, оскільки проходження через нашу мережу Secure Core додає додаткових затримок. Якщо ви займаєтеся активною пропускною здатністю, яка не вимагає найвищого рівня безпеки, ви можете отримати швидшу продуктивність, не використовуючи Secure Core.
  • Не використовуйте Tor VPN-сервери Tor – ProtonVPN унікальний тим, що ми також надаємо Tor VPN-сервери, які виходять через мережу Tor. Однак, оскільки мережа Tor часто є повільною, сервери VPN Tor також можуть бути повільними.
  • Використовуйте новіший VPN-клієнт – Якщо ви використовуєте програму ProtonVPN, переконайтесь, що ви оновите до останньої версії, натиснувши кнопку “Оновити” в меню. Якщо ви використовуєте сторонній клієнт OpenVPN, не забудьте скористатись таким, який ми рекомендуємо, а також переконайтеся, що ви використовуєте останню версію. Нові версії будуть містити оптимізацію продуктивності або підтримувати більш швидкі набори шифрів, що покращить загальну продуктивність.

Швидкість різних планів ProtonVPN

ProtonVPN підтримує дуже високу продуктивність у всій нашій глобальній мережі серверів VPN, використовуючи лише найшвидші сервери та використовуючи спеціально вибрані мережі. ProtonVPN – це безкоштовна послуга VPN, але наша глобальна мережа не вільна для роботи. Операційні витрати в основному покриваються платними користувачами ProtonVPN Plus. Через це ми забезпечуємо значно високий рівень продуктивності для користувачів ProtonVPN Plus та ProtonVPN Basic.

Оскільки ProtonVPN – служба VPN без журналів, ми не відстежуємо та не відстежуємо активність користувачів. Тому у нас немає обмежень пропускної здатності або пропускної спроможності, навіть для вільних користувачів. Однак швидкості відрізняються між планами Free, Basic та Plus через різну завантаженість сервера. Оскільки ми пропонуємо лише обмежену кількість безкоштовних серверів, на цих серверах, як правило, набагато більше користувачів переповнені ними, що призводить до зниження продуктивності.

Користувачі ProtonVPN Basic користуються високою продуктивністю, оскільки вони мають доступ до серверів без безкоштовних користувачів, підключених до мереж з більш високою продуктивністю. Нарешті, користувачі ProtonVPN Plus мають найвищу продуктивність, оскільки вони мають доступ до Plus серверів, доступних лише для інших користувачів Plus. Оскільки користувачів Плюсу менше і через те, що багато серверів Плюс працюють у мережі 10 Гбіт / с, можлива дуже висока продуктивність. Дійсно, часто повідомляється про швидкість до 300 Мбіт / с. Ваша фактична швидкість може змінюватися, однак, залежно від умов мережі.

Проблеми зі швидкістю все ще виникають?

У ProtonVPN ми прагнемо не тільки забезпечити найбезпечніший VPN-сервіс, але і найшвидший VPN-сервіс. Для цього ми розгортаємо лише високопродуктивні сервери в центрах обробки даних з найкращим підключенням до мережі. Якщо ви відчуваєте низьку продуктивність одного з наших серверів, ми хотіли б дізнатися про це. Скажіть, будь ласка, який сервер працює погано, звернувшись до нас.

З повагою,
Команда Proton Technologies

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me