Řešení zpráv o selhání ověření OpenVPN

Setkání s chybami ověření při připojení k ProtonVPN při používání klientů VPN třetích stran? Čtěte dále a vyhledejte seznam řešení tohoto problému.

Existuje několik způsobů, jak se připojit k ProtonVPN kromě naší nativní aplikace (v současné době k dispozici na Windows). Je také možné se připojit pomocí klienta OpenVPN třetí strany, jako je Tunnelblick v systému Mac, balíčku OpenVPN v systému Linux nebo různých mobilních klientů v systémech iOS a Android..


Co je chyba selhání ověření a proč se objevuje?

Může se stát, že některé pokusy o připojení vyvolají chybovou zprávu AUTH FAILED a v závislosti na vašem zařízení a operačním systému bude zpráva vypadat podobně jako následující:

Android-auth-failAuth Fail v systému Android – OpenVPN pro klienta Android

 

linux-auth-failAuth Fail v systému Linux – příkazový řádek Ubuntu

Tato chybová zpráva je vyvolána protokolem OpenVPN a může znamenat jednu ze dvou věcí:

 1. Pověření jsou nesprávná, způsobeno například nesprávnou sadou přihlašovacích údajů, překlepem při zadávání uživatelského jména a hesla, nedávnou změnou hesla; nebo
 2. Zasáhli jste svůj maximální počet souběžných relací. Různé plány mají různý maximální počet simultánních relací, např. Uživatel zdarma získá 1 připojení, zatímco uživatelé Plus získají až 5 připojení. Další podrobnosti najdete v různých plánech ProtonVPN.

Rychlé kroky k opravě chyby selhání ověření

Pokud narazíte na tuto chybu, můžete se pokusit tuto situaci napravit několika způsoby. Zkuste problém vyřešit takto:

 1. Ověřte, zda používáte správná pověření OpenVPN. Ujistěte se, že používáte přihlašovací údaje OpenVPN (a ne vaše pověření Protonu). ProtonVPN využívá dvě sady pověření, pověření vašeho účtu Proton, které se používají k přihlášení na naší domovské stránce protonvpn.com (nebo k vašemu e-mailu, pokud jste uživatelem ProtonMail), a vaše pověření OpenVPN, které se používají k ověřování se servery VPN, pokud používáte aplikaci OpenVPN třetí strany. Z bezpečnostních důvodů musíte při přihlášení pomocí aplikací třetích stran VPN používat přihlašovací údaje OpenVPN, nikoli přihlašovací údaje Protonu. V tomto článku najdete podrobnosti o tom, kde najít a nastavit přihlašovací údaje OpenVPN.
 2. Potvrďte, že přistupujete k serverům, které jsou pro vás k dispozici. ProtonVPN plán. Zkontrolujte, zda je server, ke kterému se pokoušíte připojit, k dispozici pro vaše předplatné. ProtonVPN má různé nabídky plánů a každá úroveň má přístup k jiné sadě serverů. Například uživatelé ProtonVPN Free získají přístup pouze k bezplatným serverům v těchto zemích, zatímco uživatelé ProtonVPN Plus získají přístup ke všem serverům ve všech zemích, včetně serverů Secure Core. Více informací o různých serverech najdete zde nebo se podívejte na naše různé plány.
 3. Ujistěte se, že používáte seriózního klienta. Ujistěte se, že jste nainstalovali správného klienta a aktualizovali na nejnovější sekci. Například ohromující počet klientů VPN (externí odkaz – výzkumný dokument CISRO, PDF), který je k dispozici v obchodě Android Play, není správně implementován a představuje namísto zlepšení vašeho soukromí bezpečnostní riziko. Přes několik špatných implementací existuje spousta spolehlivých klientů. Pokud máte problémy s autorizací, použijte některého z našich doporučených klientů z našich průvodců pro Mac, Linux, Android a iOS.
 4. Zkontrolujte, zda funguje jiný server. Připojte se k jinému serveru v jiné zemi a zjistěte, zda tento problém přetrvává. Někdy musíme některé servery uvést do režimu offline kvůli údržbě, a proto se může stát, že budou dočasně nedostupné. V nativních aplikacích ProtonVPN se tyto informace automaticky zobrazí. U klientů třetích stran zkontrolujte stránku serveru nebo naši stavovou stránku ProtonMail, abyste zjistili, zda existují hlášené prostoje.
 5. Zkontrolujte počet připojených zařízení / počkejte x minut a zkuste to znovu. Ujistěte se, že nemáte připojeno více zařízení, než je váš maximální počet povolených připojení. Je notebook v druhé místnosti stále připojen? A co vaše pracovní stanice? Nebo ten tablet na místě vašich rodičů / přátel / partnerů stále připojen? Znovu zkontrolujte svá minulá zařízení a ujistěte se, že žádné z nich neudržuje relace naživu a nezabírá připojovací sloty.
 6. Upgradujte na plán, který má více připojení. Jak již bylo zmíněno, různé plány umožňují různý počet současných připojení a zatímco se připojená zařízení každého zvyšují. Pokud potřebujete více připojení, porovnejte naše plány a zvažte další připojení.
 7. Změňte uživatelské jméno a heslo OpenVPN a zkuste připojení znovu. Pokud všechny výsledky nepřinesly dobré výsledky, zkuste změnit své uživatelské jméno a heslo pro OpenVPN, jak je vysvětleno zde, a zjistěte, zda vám to umožní opětovné připojení. Varování: bude to vyžadovat reset všechna ostatní existující zařízení které používají heslo OpenVPN (nativní klienti se upraví automaticky). Příklad: Máte úspěšně nastaven Tunnelblick na Mac, ale narazíte na problémy s připojením iOS. Pokud resetujete své přihlašovací údaje OpenVPN, je třeba obě zařízení znovu nakonfigurovat.
 8. Získejte nejnovější konfigurační soubory OpenVPN. Pravidelně aktualizujeme konfigurační soubory a servery jsou někdy odstraněny, znovu přiřazeny nebo přidány. Pokud pro vás žádný z výše uvedených kroků nefunguje, zkuste přejít na řídicí panel ProtonVPN (account.protonvpn.com) a získat nejnovější konfigurační soubory OpenVPN pro vaši platformu. Přihlášení k účtu account.protonvpn.com vyžaduje použití vašeho uživatelského jména a hesla Proton (podrobnosti zde).
 9. Zkontrolujte, zda jste za služby zaplatili. Když se zaregistrujete a zaplatíte za ProtonVPN, bude vám účtována cena v okamžiku registrace. Po uplynutí času, za který jste zaplatili, budete muset zaplatit fakturu, kterou obdržíte na konci předplatného. Faktury naleznete v části ProtonVPN na hlavním panelu plateb. (http://account.protonvpn.com/)

Stále se setkáváme s AUTH FAILURE?

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené kroky a stále dochází k selhání ověření, kontaktujte prosím náš tým podpory prostřednictvím protonvpn.com/support-form a poskytněte nám výsledky pro každý z výše uvedených kroků. Tímto způsobem můžeme přímo vyzvednout, kde jste skončili, a pokračovat v řešení selhání autorizace a včas připojit váš ProtonVPN..

Související články

Jak nastavit ProtonVPN na Mac

Jak nastavit ProtonVPN v systému Linux

Jak nastavit ProtonVPN na Android

Jak nastavit ProtonVPN na iOS

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map