Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT, ale nejprve se podívejme, jaké jsou naše požadavky a doporučení.


Požadavky

Pro nastavení PPTP VPN budete potřebovat:

 1. Účet CactusVPN. Pokud jej nemáte, můžete vyzkoušet naše služby zdarma.
 2. Vaše uživatelské jméno, heslo a adresa serveru VPN. Najdete je ve svém účtu na našem webu, přejděte na Nastavení.

Doporučení

 • PPTP není nejlepší volbou pro zabezpečení online a soukromí. Doporučujeme používat OpenVPN.

Pokud stále chcete PPTP VPN nastavit ručně, postupujte podle následujících pokynů:

Pokyny k nastavení VPN PPTP

Aby bylo možné nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT, musíte svůj router flashovat firmwarem DD-WRT a nastavit místní IP adresu routeru na 192.168.1.1. Zkontrolujte také, zda se můžete připojit k internetu přes Wi-Fi z routeru DD-WRT. Doporučujeme také zkontrolovat VPN ve vašem PC / Mac, abyste se ujistili, že vaše konfigurace sítě a ISP umožňují připojení PPTP VPN.

Připojte se ke směrovači. Z tohoto důvodu musíte do svého prohlížeče vložit následující adresu: http://192.168.1.1 (Pokud to nefunguje, podívejte se do manuálu routeru a zjistěte, jaká je výchozí adresa brány). Pokud se k routeru připojíte přes Ethernet, musíte také nastavit síťové připojení tak, aby získalo IP adresu automaticky.

Existují dva různé způsoby, jak nastavit PPTP VPN na routeru DD-WRT. Zvolte, zda chcete nastavit PPTP pomocí skriptu nebo bez použití skriptu.

 • Žádný skript
 • Pomocí skriptu
 1. Přejděte na kartu „Nastavení“ a poté vyberte „Základní nastavení“ (1). Z rozbalovací nabídky „Typ připojení“ vyberte PPTP (2)..

  Do „Gateway (PPTP server)“ (3) zadejte IP adresu serveru CactusVPN, ke kterému se chcete připojit. Všechny dostupné servery ve svém účtu najdete na našem webu na stránce Nastavení.

  Do polí „Uživatelské jméno“ (4) a „Hesla“ (5) zadejte své uživatelské jméno a heslo pro VPN. Najdete je ve svém účtu na našem webu, přejděte na Nastavení. Ujistěte se, že používáte své uživatelské jméno a heslo VPN a NENÍ pověření účtu webové stránky (jaký je rozdíl?).

  Vyberte „Ano“ (6) vedle „Použít DHCP“.

  Nastavte „MPPE Encryption“ (7) a „Packet Reordering“ (8) na „Enabled“. U některých verzí DD-WRT existuje také „PPTP šifrování“, nastavte také na „Enabled“.

  Nastavte „Režim duálního přístupu“ (9) a „Přijmout IPTV“ (10) na „Ne“.

  V zóně „Optional Settings“ změňte MTU na „Manual“ (11) a do pole zadejte hodnotu 1460 (12) a nastavte „STP“ na „Disabled“ (13).

  V „Nastavení sítě“ zadejte IP adresu přístupového bodu DD-WRT (14). Důležité, pokud se jedná o druhý směrovač, musíte nastavit jinou místní adresu IP než hlavní směrovač.

  Vyberte „DHCP Server“ (15) vedle „DHCP Type“.

  „Enable“ DHCP server (16).

  Ujistěte se, že všechna ostatní nastavení vypadají na našem snímku obrazovky.

  Klikněte na „Použít nastavení“ (17).

  Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 1

 2. Nyní přejděte na kartu „Zabezpečení“ (17) a vyberte „Firewall“ (18). Zde nastavte „SPI Firewall“ na „Zakázat“ (19).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 2
 3. Přejděte na „VPN Passthrough“ (20) a vyberte „Enabled“ (21) vedle „PPTP Passsthrough“. Klikněte na „Použít nastavení“ (22).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 3
 4. Přejděte na kartu Správa (23). Přejděte dolů a klikněte na tlačítko „Restartovat router“ (24). Tím se restartuje váš router.Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 4
 1. Přejděte na „Nastavení“ -> „Základní nastavení“ (1).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 1
 2. Přejděte dolů na „Nastavení serveru síťových adres (DHCP)“ (2) a povolte DHCP (3).
  Změňte statický DNS 1 (4) na: 8.8.8.8
  Změňte statický DNS 2 (5) na: 8.8.4.4
  Zakázat „Použít DNSMasq pro DNS“ (6).

  Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 2

 3. Přejděte na kartu „Zabezpečení“ (7) -> “Firewall” (8) nastavil “Disable” na “SPI Firewall” (9).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 3
 4. Nyní přejděte na kartu „VPN Passthrough“ (10) a vyberte „Enable“ pro „PPTP Passthrough“ (11), poté klikněte na „Apply settings“ (12).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 4
 5. Přejděte do svého účtu, klikněte na svůj balíček a poté klikněte na odkaz „Skript pro nastavení PPTP na routeru DD-WRT“ a zkopírujte veškerý text z nové stránky, která se otevře.
 6. Vraťte se na DD-WRT a přejděte na „Správa“ (13) -> „Příkazy“ (14) a vložte kód ze schránky (15).Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 5
 7. Přejděte dolů a klikněte na „Uložit spuštění“.
 8. Přejít na „Administrace“ -> Karta „Správa“, v dolní části stránky najdete tlačítko „Restartovat router“ a klikněte na něj.
 9. Po restartu routeru přejděte na „Administration“ (13) -> “Příkazy” (14).
  Typ: / tmp / cactusvpn / vpn start IP.ADD.RE.SS pak klikněte na „Spustit příkazy“.
  Nahradit „IP ADRESA“S IP serveru, ke kterému se chcete připojit. Všechny dostupné servery najdete v detailech balíčku ve svém účtu.

  Jak nastavit PPTP VPN na routerech DD-WRT: Krok 6

 10. Přejděte na web cactusvpn.com a zkontrolujte, zda byla vaše IP adresa změněna.

Po restartu je na routeru DD-WRT nastavena PPTP VPN. Můžete zkontrolovat připojení na kartě „Stav“ a odtud vybrat „WAN“. Stav přihlášení by měl být „Připojeno“. Pokud je uvedeno „Odpojeno“, klikněte na tlačítko „Připojit“ a počkejte asi 1 minutu. Poté by mělo být navázáno spojení. Chcete-li zkontrolovat, zda jste připojeni k serveru VPN, přejděte na stránku www.whatismyip.com a podívejte se, zda se vaše IP adresa změnila.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map