Nejčastější dotazy týkající se inteligentního DNS |

Co je inteligentní DNS?


Inteligentní DNS je služba, která obchází omezení a bloky online. Nemění to vaši IP adresu a nešifruje vaše připojení jako VPN, ale nabízí lepší rychlost při sledování videoobsahu. Je k dispozici téměř na jakémkoli zařízení a umožňuje vám současně přistupovat k webům z různých regionů, aniž byste museli měnit nastavení.

Jak inteligentní DNS funguje?

Změnou nastavení DNS tak, aby odpovídala našim inteligentním serverům DNS. Tímto způsobem můžeme přesměrovat vaše data. Tato technologie nezmění vaši IP.

Ovlivňuje inteligentní DNS moji rychlost?

To je jedna z krás této technologie: téměř to neovlivní vaši rychlost.

Bude moje připojení šifrováno?

Ne, s inteligentním DNS jsou všechna data odesílána přímo do vašeho zařízení a nejsou šifrována (pokud nenavštěvujete web https).

Bude moje IP skrytá / změněna?

Ne. Inteligentní DNS nezmění ani neskryje vaši IP.

Jaké je mé uživatelské jméno a heslo pro službu Smart DNS??

Pro naši službu Smart DNS používáme jinou metodu ověřování, takže nemáte heslo a uživatelské jméno. Místo toho používáme jedinečný klíč Smart DNS, který byste měli použít k přihlášení do našeho softwaru. Tento klíč je jedinečný a neměli byste s nikým sdílet. Pokud nepoužíváte náš software pro připojení k inteligentnímu DNS, měli byste ověřit IP adresu z vašeho účtu na našem webu – toto je náš druhý ověřovací systém.

Kolik zařízení mohu použít současně se svou službou Smart DNS?

Můžete používat libovolný počet zařízení, pokud jsou ve stejné síti a mají stejnou externí IP.

Co je Transparentní proxy HTTP a co je Transparentní DNS proxy?

Možná to nevíte, ale váš ISP může „proxy“ veškerý webový / http provoz prostřednictvím svých transparentních proxy.

Transparentní HTTP proxy
Transparentní proxy (také známé jako zachytávání / ukládání do paměti) získává na popularitě u stále více poskytovatelů internetových služeb. S transparentním proxy proxy HTTP by uživatel nemusel zadávat žádné podrobnosti o serveru proxy do svého prohlížeče ani nikde jinde – veškerý webový provoz HTTP bude vždy nucen procházet serverem proxy. Zahrnuje zachycování paketů, které by normálně směřovaly přímo na webové servery, a jejich přesměrování, aby procházely jejich proxy servery a poté na webové servery.

Transparentní proxy server DNS
Někteří poskytovatelé internetových služeb nyní používají technologii nazvanou „Transparentní DNS proxy“. Pomocí této technologie budou zachycovat všechny požadavky na vyhledávání DNS (port TCP / UDP 53) a transparentně proxy výsledky. To vás účinně nutí používat jejich adresy DNS a vy je nemůžete změnit.

Co je to dynamický DNS (DDNS) a proč bych ho měl používat se svou inteligentní službou DNS?

Je to velmi jednoduché: Dynamický DNS (DDNS) je metoda automatického ověření vaší IP adresy. To pomáhá, pokud váš poskytovatel internetových služeb často mění vaši IP adresu. Chcete-li použít toto "zaseknout" budete potřebovat aktivní službu DDNS a router.

Chcete-li na routeru nastavit dynamický DNS, postupujte podle tohoto návodu:

  1. Abyste mohli s naší službou ověřit vaši IP adresu pomocí dynamického DNS, měli byste mít nejprve své dynamické jméno hostitele DNS. Pokud ještě žádný nemáte, musíte si zaregistrovat účet u poskytovatele dynamického DNS. Před konfigurací hostitele na routeru aktivujte hostitele.
  2. Na routeru nastavte DDNS. Měli byste mít pokyny od vašeho poskytovatele dynamických DNS.
  3. Přihlaste se ke svému účtu na webu CactusVPN.
  4. Jdi do nastavení -> Dynamická nastavení DNS.
  5. Do pole „Název hostitele“ zadejte své dynamické jméno hostitele DNS (zkontrolujeme, zda již není použito) a klikněte na ikonu "Aktualizace" knoflík.

Proč mě žádáte, abych si IP velmi často ověřil?

Musíte svou IP adresu ověřit při každé změně. K tomu může dojít, když změníte svou polohu nebo váš poskytovatel internetových služeb vám poskytne dynamickou IP.

  1. Pokud používáte software Smart DNS se softwarem CactusVPN, můžete jej nastavit tak, aby automaticky ověřoval vaši IP. Na kartě Nastavení nastavte v části možnost času "Aktualizujte IP každou".

  2. Svou adresu IP můžete ověřit ze svého účtu -> Nastavení -> Ověřte svou IP adresu kliknutím na "Ověřte IP" knoflík.

    Nebo jej můžete ověřit přístupem na "Ověřte IP" Odkaz, který si můžete kdykoli uložit do záložek a potvrdit svou IP adresu.

  3. Pokud nastavíte službu Smart DNS na routeru DD-WRT, postupujte podle tohoto návodu.

Mohu používat Smart DNS a VPN současně?

Nemůžete používat jak VPN, tak službu Smart DNS současně, protože jsou ve vzájemném konfliktu.

V případě, že jste připojeni k VPN a připojení VPN je nastaveno pomocí služby Smart DNS, služba Smart DNS bude fungovat, ale nevýhodou je, že ověřenou IP adresou bude IP ze serveru VPN. To znamená, že je velmi pravděpodobné, že ostatní uživatelé budou mít stejnou IP ověřenou současně, což bude v rozporu s oblastí webu nastavenou uživatelem. Jinými slovy, šance na to, že vybraná oblast webu bude ta, která se načte pomocí vašeho připojení Smart DNS, je nízká.

Na druhé straně, pokud máte zařízení / síť nastavenou pomocí inteligentního DNS a poté se připojíte k VPN na tomto zařízení nebo síti, připojení VPN bude ignorovat adresy DNS, které jste nastavili ve vašem zařízení / síti. Šifrování VPN také ovlivní rychlost internetového připojení a ztratíte největší výhodu používání inteligentního DNS.

Existuje pouze jeden případ, kdy je praktické využívat obě služby současně. Řekněme, že chcete, aby všechna zařízení ve vaší domácnosti / kanceláři používaly službu Smart DNS, ale také vyžadujete připojení některých zařízení k VPN. V tomto případě je nejlepší volbou nastavit naše DNS adresy na routeru a nechat zařízení, která vyžadují připojení VPN, připojit k VPN samostatně.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me