Nejčastější dotazy týkající se VPN |

Co je to VPN?


VPN (Virtual Private Network) je technologie, která skrývá vaši IP adresu a šifruje všechna příchozí a odchozí data při používání Internetu. Tímto způsobem získáte anonymitu a zůstanete v bezpečí, protože nikdo nemůže vidět, co děláte, zatímco surfujete na internetu.

Z vašeho pohledu, VPN je jedním z mnoha klientů CactusVPN, VPN je technologie, která vám umožňuje připojit se k našim serverům v Evropě, Americe, Asii nebo Austrálii a získat možnost používat vzdálené síťové zdroje, jako byste tam byli. Jednoduše nainstalujte software CactusVPN, zadejte své uživatelské jméno a heslo a klikněte na tlačítko připojit!

Jak funguje VPN?

Jakmile se připojíte k našemu serveru VPN, bude vašemu počítači přidělena nová IP adresa a nové překladače DNS. Poté je veškerý váš internetový přenos šifrován a propojen s naším VPN serverem. Jakmile je tam, je dešifrováno a je povoleno cestovat do zamýšleného cíle. Váš místní poskytovatel internetových služeb uvidí pouze jeden šifrovaný datový tok mezi vámi a naším serverem VPN. Váš poskytovatel internetových služeb již nemůže sledovat, protokolovat ani řídit vaše používání internetu a můžete obejít omezení vašeho poskytovatele internetových služeb.

Jak se udržuje moje soukromí?

Když se připojíte k CactusVPN, vytvoříme „tunel“. Všechna data v tomto „tunelu“ jsou šifrována, takže pouze vy víte, co se odesílá. Data jsou šifrována na 128 bitů. Jedná se o vynikající úroveň zabezpečení, která také udržuje dobrou úroveň výkonu, a to i na starších počítačích nebo zařízeních s nižší spotřebou, jako jsou telefony a netbooky..

Jaký protokol VPN bych měl použít?

Všechny protokoly VPN mají téměř stejnou funkci: šifrují veškerý provoz a skrývají vás za našimi servery. V závislosti na vašem účelu jsou však některé protokoly lepší než jiné. Zde naleznete stručné srovnání hlavních vlastností protokolů VPN:

PPTP

L2TP / IPSec

IKEv2 / IPSec

IPSec

SSTP

OpenVPN TCP

OpenVPN UDP

SoftEther

Drátěný strážce

Protokol VPNRychlost připojeníÚroveň šifrováníStabilita připojeníStreamování médiíTorrent stahováníKompatibilní sK dispozici u klienta CactusVPN
Velmi rychleChudýVelmi stabilníDobrýChudýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows
StředníStředníStabilníDobrýStředníVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows
Velmi rychleDobrýVelmi stabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systémech Windows, MacOS a iOS
StředníDobrýStabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníNe
RychleDobrýVelmi stabilníStředníDobrýWindows, Ubuntu, Android a směrovačeV systému Windows
StředníVelmi dobřeStabilníStředníDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows a Android
RychleVelmi dobřeStředníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows a Android
Velmi rychleVelmi dobřeVelmi stabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníNe
RychleDobrýNení zatím stabilníStředníStředníLinux, macOS, iOS a AndroidNe

Vezměte také v úvahu, že ne všechny protokoly fungují pro všechny uživatele. To může být ovlivněno vaším poskytovatelem internetových služeb a dalšími faktory. Pokud protokol neodpovídá vašim potřebám, měli byste vyzkoušet jiné protokoly.

Kolik zařízení se mohu připojit k vašim serverům VPN?

Účty CactusVPN nejsou propojeny s konkrétním zařízením, takže je můžete použít na více zařízeních (domácí počítač, notebook, kancelářský počítač, tablet, telefon atd.), Ale existuje omezení pro současné použití až na 5 zařízeních v stejný čas. Řekněme, že máte službu „VPN + inteligentní DNS“. V tomto případě můžete připojit svou plochu k serveru Amsterdam ke stažení torrentů, tablet na londýnský server, abyste mohli sledovat mediální obsah ve Velké Británii, a telefon na server USA, abyste poslouchali místní rádio.

Nabízíte vyhrazenou IP adresu?

Ne. Dostanete statickou sdílenou IP adresu. Tímto způsobem je veškerý provoz smíchán s provozem všech ostatních uživatelů naší VPN, takže neexistuje způsob, jak zjistit, jaký je váš provoz.

Má vaše bezplatná zkušební verze VPN nějaká omezení?

Naše bezplatná zkušební verze VPN je přesně jako naše největší "VPN + inteligentní DNS" služba. Budete mít přístup ke všem serverům VPN pomocí všech protokolů: SSTP, L2TP / IPSec, OpenVPN, SoftEther a PPTP. Budete mít také přístup k inteligentnímu DNS a našemu serveru proxy. V žádném případě neomezujeme vaši šířku pásma ani použitý provoz. Díky bezplatné zkušební síti VPN máte přístup k našemu vysoce profesionálnímu týmu podpory. Nezobrazujeme žádné reklamy ani jiné nežádoucí informace. Jediný rozdíl mezi bezplatnou zkušební verzí VPN a prémiovými službami VPN spočívá v tom, že je aktivní po dobu 24 hodin od registrace účtu, protože je určen pouze pro zkušební účely.

Nabízí CactusVPN přeposílání portů?

Ne, nenabízíme přesměrování portů.

Jaké typy šifrování používáte?

Pro SSL šifry máme naše servery VPN nastaveny na AES-256-CBC, používající 256bitovou hash hash ‘SHA256’ pro ověřování HMAC a 2048bitový RSA handshake a protokol eliptické křivky Diffie – Hellman (ECHDE).

Název šifrovacího algoritmu zvolený pro protokoly OpenVPN, SSTP a SoftEther je ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384. Jinými slovy, maximální šifrování, které můžete získat prostřednictvím našich serverů VPN, je: AES-256-CBC, používající hash 384 bitů zpráv „SHA384“ pro ověřování HMAC a 2048bitový RSA handshake.

 • Pro L2TP / IPsec vytvořili jsme dva profily: AES128-SHA1 a AES256-SHA1. V závislosti na verzi operačního systému dostanete automaticky šifrování AES128 nebo AES256.
 • Pro SSTP a SofetEther pro výměnu klíčů používáme protokol Diffie – Hellman (ECHDE) pro eliptickou křivku, šifrování AES 128 GCM a handshake 2048 RSA (ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256).
 • IKEv2 je nastaven s 256bitovou NIST eliptickou křivkou pro výměnu klíčů, 128 bit AES, pomocí 256bitové hash hash ‘SHA256’ pro ověřování HMAC, s 2048bitovým RSA handshake.
 • Protokol OpenVPN je nakonfigurován s minimem AES 128 CBC pomocí 160 bitové hashovací zprávy ‘SHA1’ pro ověřování HMAC s 2048 bitovým RSA handshake.

  Všechny podporované algoritmy na OpenVPN jsou následující:

  Šifry: [NULL-CIPHER] NULL AES-128-CBC AES-192-CBC AES-256-CBC BF-CBC CAST-CBC CAST5-CBC DES-CBC DES-EDE-CBC DES-EDE3-CBC DESX-CBC RC2- 40-CBC RC2-64-CBC RC2-CBC CAMELLIA-128-CBC CAMELLIA-192-CBC CAMELLIA-256-CBC

  Autor: SHA SHA1 SHA256 SHA384 SHA512 MD5 MD4 RMD160

 • Pro protokol PPTP VPN používáme 128 bit MPPE.

Mimochodem! Na rozdíl od běžného přesvědčení není šifrování AES-128 nutně slabší než AES-256. AES-128 je velmi silný a nelze jej popraskat úplným vyhledáváním klíče. I když si můžete myslet, že delší klíče nabízejí více bezpečnostních výhod, pravdou je, že algoritmus nemůže být "méně rozbité" než "nezlomený". Neexistuje tedy žádná další výhoda pro zabezpečení od zalomení klíče na 256 bitů.

Existuje také praktická nevýhoda, protože AES-256 použije až o 40% více CPU ve srovnání s AES-128. Toto je velmi důležitý aspekt pro server s velmi rychlým připojením k síti nebo ten, který má slabší CPU.

Nabízíte rezidenční IP adresy?

Ne, nenabízíme rezidenční IP adresy.

Máte ochranu před únikem DNS?

Ano, naše aplikace pro Windows a MacOS mají vestavěnou funkci ochrany proti úniku DNS. Pro naši aplikaci pro Android používáme protokol OpenVPN, který ve výchozím nastavení používá veřejné DNS Google, takže budete chráněni před únikem DNS. Pokud nastavujete připojení VPN ručně, můžete si také sami nastavit připojení k používání veřejného Google DNS (8.8.8.8 a 8.8.4.4)..

Jak odinstalovat připojení CactusVPN?

Pokud jste se připojili ručně, přejděte k nastavení sítě a odstraňte připojení CactusVPN.

Pokud jste nainstalovali naši aplikaci CactusVPN, jednoduše ji odinstalujte.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me