Безкоштовні VPN та платні VPN

Іноді важко сперечатися з вільним. Багато хто з нас хотів би керувати абсолютно новим автомобілем. Але, якщо вам потрібен транспортний засіб, а дядько пропонує вам свій Ford Escort 1994 року безкоштовно, ви б сказали, що ні? Він пробіжить, і ви перейдете від точки А до точки В. Це може бути досить добре.


Цю аналогію можна поширити і на VPN. Ми можемо вибрати багато відмінних платних послуг. Але, також є багато безкоштовних провайдерів. Ніхто не буде заперечувати, що безкоштовні VPN ідеальні, але, як і той 25-річний Ford, чи могли вони бути досить хорошими, щоб виконати роботу?

Можливо.

Крім очевидної, ціни, є кілька суттєвих відмінностей між безкоштовним VPN та платним VPN. І залежно від того, що ви сподіваєтеся зробити, ви можете набагато краще інвестувати в останні. Або ви могли б бути добре.

Безкоштовна або платна VPN, запуск однієї коштує дорого

Ідеальний VPN повинен робити це все. Це повинно захищати нас в Інтернеті та анонімно в Інтернеті, дозволяти нам відвідувати веб-сайти та передавати відео з будь-якої країни світу та робити все із швидкістю, що відповідає нашому звичайному інтернет-з’єднанню.

Як здорово було б, якби ми змогли отримати все це дарма?

На жаль, цього просто не станеться. Запуск послуги VPN коштує чималих грошей. Тільки вгорі голови мені потрібно підтримувати глобальну мережу серверів, розробляти та підтримувати їх клієнтське програмне забезпечення на десятках різних платформ та надавати нам підтримку, коли потрібно.

Як платне VPN отримує своє фінансування, досить зрозуміло. Але що трапляється у випадку, коли постачальник не стягує ні копійки?

Є два способи, за допомогою яких безкоштовні VPN зближують кінці.

Запуск VPN вимагає великого бюджету

Безкоштовні VPN часто скупіться на функції. Вони мають менше серверів, використовують старіше обладнання, не мають жодної підтримки. І це може бути добре. Поки вони виконують роботу, хто дбає, правильно?

За винятком того, що їм все одно потрібно залучити хоча б деякі кошти, якщо ні на що інше, щоб оплатити свої рахунки за електроенергію. Безкоштовні VPN заробляють гроші, але роблять це набагато більш опосередковано, ніж платні провайдери.

В основному, ти стаєш валютою. І саме тут потрібно бути уважним щодо вибору постачальників послуг.

Щоб пояснити, давайте розглянемо найпоширеніші функції VPN та порівняємо, як платні та безкоштовні послуги по-різному поводяться з речами.

Безкоштовна VPN порівняно з оплаченою функцією VPN шляхом порівняння функцій

Безкоштовні та платні VPN застосовують інший підхід до того, як вони реалізують більшість функцій. І, на жаль, у більшості випадків ви дуже багато отримуєте те, за що платите.

Безпека

Якщо ви, як я, ви дещо усвідомлюєте безпеку і покладаєтесь на VPN, щоб захистити свої дані, рівень і засоби шифрування, застосовані до VPN-з’єднання, безумовно, важливі. У цьому випадку безкоштовні провайдери просто не скорочують її.

Більшість випадків безкоштовні VPN використовують PPTP для шифрування ваших даних, не вибираючи іншого протоколу. Деякі навіть не згадують, що вони взагалі використовують (у цьому випадку це майже напевно PPTP).

Проблема в тому, що PPTP є застарілим. Він вважається невпевненим і був з 1999 року.

PPTP захистить ваші дані від випадкового спостереження. Якщо все, що ви робите, – це трансляція геоблокованих відео, вам слід добре. Але це нітрохи не захистить вас від тих, хто знає, що вони роблять (і якщо хтось намагається перевірити ваші дані, ви можете поставити під сумнів, що вони знають, що вони роблять).

З іншого боку, платні VPN надають вам більше варіантів і фактично безпечних.

Майже кожен платний провайдер, що коштує його сіль, буде використовувати OpenVPN, протокол з відкритим кодом, який використовує SSL. Це той самий тип шифрування, який використовується на захищених веб-сайтах https, як у вашому банку. L2TP з IPSec – ще один варіант протоколу, з яким ви часто будете стикатися.

Платні VPN послуги також використовують 256-бітні ключі шифрування. Безкоштовні провайдери, як правило, вибирають менш безпечний 128-бітний варіант з тієї простої причини, що він обчислювально дешевший і, отже, дешевший в реалізації.

Поєднання OpenVPN та 256-бітних ключів шифрування практично захищене від кулі, неможливо перехопити та розшифрувати будь-кого. Платна VPN – це безпечна VPN, і якщо ви після цього працюєте, це шлях.

Конфіденційність та анонімність в Інтернеті

Навіть якщо ви не надто стурбовані безпекою своїх даних, і все, що вам дуже важливо, залишатися анонімним, щось теоретично вам повинно надавати безкоштовна VPN, все одно потрібно бути обережним.

Підбираючи безкоштовну послугу, завжди (і я маю на увазі завжди) читайте тонкий шрифт.

Іноді безкоштовні VPN підтримуються рекламою. В іншому випадку вони отримують дотацію через продаж ваших даних та звичок в Інтернеті. Отже, хоча ваш Інтернет-провайдер може більше не в змозі відстежувати, що ви робите безпосередньо, завжди хтось є.

Я кажу “слідкуйте безпосередньо”, бо якщо чесно, якщо вони цього захотіли, ваш провайдер все ще може швидко отримати необхідну інформацію. Вони бачать IP-адресу VPN-сервера, до якого ви підключаєтесь і з нього, і можуть з’ясувати, яку службу ви використовуєте. А оскільки ваші дані продаються, ви насправді ні від кого не ховаєтесь.

Безкоштовний VPN, що продає дані ISP

Як ви могли очікувати, платний VPN є кращим шансом на захист вашої конфіденційності та анонімності. Платні сервери VPN ніколи не продають інформацію про вашу діяльність третім сторонам і часто уникають збору даних користувачів (але не завжди).

Багато платних провайдерів зберігають певну форму журналу підключень, яку можна простежити до вас. І, залежно від юрисдикції, на якій вони ґрунтуються, може надавати цю інформацію правоохоронним органам (або іншим органам), коли їм це наказано зробити.

Навіть якщо не ідеально, будь-яка платна VPN завжди зробить кращу роботу, ніж безкоштовна підтримка вашої конфіденційності в Інтернеті. Але якщо ви цілковиту анонімність, яку ви хочете, послуга з політикою без реєстрації є обов’язковою.

Вибір сервера

Окрім забезпечення безпеки та конфіденційності, VPN також дозволяють вам замаскувати своє реальне місцезнаходження, пересилаючи трафік через сервер в іншу частину світу. Це дозволяє отримувати доступ до географічних служб (наприклад, Netflix або BBC iPlayer) і уникати інших типів фільтрації на основі місцезнаходження (наприклад, інтернет-цензура).

Багато безкоштовних VPN-сервісів розроблено з урахуванням цього конкретного використання. Вони матимуть велику кількість локальних серверів, до яких можна підключитися, хоча цей вибір може бути трохи обмежений через витрати, пов’язані із запуском кожного кластерного сервера.

Щоб не переборщити, усі платні VPN також пропонують хороший вибір розташування серверів по всьому світу. Але, оскільки ці компанії зазвичай краще фінансуються, загальна кількість місць, як правило, збільшується.

Карта розташування серверів платних VPN

Платні провайдери також зацікавлені у підтримці високого рівня обслуговування, щоб перешкодити клієнтам перейти до конкурента. Отже, вони швидше розширюють свої мережі.

Якщо вам подобається геоблокування або цензура, тому ви хочете використовувати VPN, безкоштовний сервіс повинен зробити добре, якщо, звичайно, у них є сервери в країні, до якої ви хочете підключитися. Хоча є два застереження.

Залежно від того, що ви робите, продуктивність сервера (або її відсутність) може стати проблемою. Ви будете добре переглядати веб-сайти, але якщо, наприклад, хочете передавати відео, ви можете поїхати з грубої поїздкою з безкоштовним постачальником.

Багато потокових сервісів також роблять все можливе, щоб перешкоджати глядачам використовувати VPN шляхом чорного списку окремих серверів IP. Наприклад, BBC блокує VPN з безжальною ефективністю.

Якщо їх заблокують, платні провайдери набагато частіше роблять щось із цим. У них є ресурси, і, знову ж таки, абоненти можуть стрибати судно, якщо вони не діють.

Після виявлення та переходу в чорний список безкоштовного VPN може знадобитися кілька місяців (якщо вони взагалі будуть).

Швидкість з’єднання

Ще один головний відмінність між безкоштовною та платною VPN-послугою – швидкість.

Ніхто не любить витрачати гроші, якщо цього не потрібно, саме тому безкоштовні VPN-сервери часто користуються великою популярністю. Оскільки вони можуть не працювати з найкращим обладнанням для початку, коли ви використовуєте його, ви можете страждати від різного ступеня продуктивності та проблем з підключенням.

Хоча зі сторони плюсу, якщо ви користуєтеся безкоштовним VPN, ви, як правило, не зазнаєте додаткових штрафних санкцій за шифрування накладних витрат. Як зазначалося раніше, безкоштовні провайдери, як правило, використовують PPTP. Хоча це не дуже безпечно, але це найшвидший з усіх протоколів.

На противагу цьому платні VPN, як правило, мають надійні серверні зворотні системи, які масштабуються для задоволення поточного попиту.

Лише абоненти можуть отримувати доступ до платних VPN-послуг. Таким чином, адміністратори можуть розробляти свої системи для відомої кількості користувачів і використовувати складні алгоритми збалансування навантаження, щоб уникнути проблем з продуктивністю.

Це не повинно стати великим сюрпризом, що найшвидші VPN, як правило, платні VPN. Якщо ви просто хочете трохи переглядати, безкоштовний провайдер повинен зробити добре. Але за будь-якої інтенсивнішої пропускної здатності, наприклад, потокової передачі або великої завантаження, ви не можете перемогти швидкості платної послуги.

Ціноутворення

Якщо вартість – ваша головна проблема при виборі послуги VPN, ваш вибір зрозумілий. Зрештою, не можна дешевше, ніж безкоштовно.

Платна послуга VPN коштуватиме від 2 до 12 доларів на місяць, залежно від постачальника та тривалості вашої підписки.

Важливо пам’ятати, що безкоштовні VPN надають субсидію на послуги за допомогою реклами, пошуку даних або обох. Отже, ви все одно платите за послугу, лише не з вашого банківського рахунку.

Підтримка

Наскільки б ми не були технічно кмітливими, ми всі стикаємося з проблемами, які час від часу стикаються з нами. Якщо у вас виникли проблеми з безкоштовним постачальником VPN, не чекайте великої допомоги.

Вільна модель не залишає багато місця для накладних витрат, завдяки чому технічна підтримка трохи більше, ніж задумка. Найчастіше FAQ або база знань – це єдине, з чим вам доведеться працювати.

Завдяки платній VPN-службі, ви можете очікувати трохи більше допомоги. Не кожен постачальник послуг ідеальний, а деякі роблять напрочуд жахливу роботу. Але, як правило, VPN верхнього рівня матиме підтримку 24/7 за допомогою чату та електронної пошти. Деякі навіть пропонують підтримку по телефону.

Платні провайдери пітимуть набагато далі, щоб ви залишилися задоволеними та отримали ресурси, щоб переконатися, що ви є.

Коли добре використовувати безкоштовну VPN

Незважаючи на те, що вони сильно перекреслені, безпечна і надійна безкоштовна служба VPN може працювати дуже добре в певних ситуаціях. Хоча ми говоримо в основному про легке та випадкове використання.

Наприклад, якщо ви користуєтесь загальнодоступним Wi-Fi і хочете отримати додатковий захист, настільки ж недосконалий, як це може бути, безкоштовний провайдер – це набагато кращий вибір, ніж взагалі немає VPN. Або якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете отримати доступ до найчастіше геоблокованої служби або веб-сайту у вашій країні, безкоштовний також може працювати.

Який безкоштовний VPN вам слід вибрати?

Однозначно уникайте будь-яких послуг, які претендують на безлімітне вам все. Це занадто добре, щоб бути правдою, і це так. Ці типи безкоштовних VPN зазвичай є найтінішими та ризикованими.

Небезпечний безкоштовний постачальник VPN

Натомість, прийміть, що безкоштовно поставляється з обмеженнями. Шукайте постачальника, який має очевидне джерело фінансування, наприклад, платний VPN, який пропонує безкоштовний рівень підписки. Хороший вибір – TunnelBear, Windscribe або Hide.me.

Так, ви отримуватимете щомісячні обмеження пропускної здатності, можливо обмежену швидкість, і, можливо, менший вибір серверів, до яких можна підключитися, ніж передплатники. Але для легкого використання ці безкоштовні варіанти будуть працювати дуже добре.

Важливо, що ці постачальники дуже серйозно ставляться до вашої конфіденційності та безпеки. Їх репутація поставлена ​​на карту.

Якщо слово з’явилося, що вони продають дані користувачів або беруть участь в інших тінистих практиках, ви можете поставити під сумнів, що підписка на їхній бізнес постраждає. І я здогадуюсь, що це не те, чого вони хочуть.

Інший підхід полягає в тому, щоб просто скористатися безкоштовними випробуваннями або гарантіями повернення платним провайдером.

Не кожен має безкоштовну пробну версію. Але кожен хороший постачальник VPN надасть вам принаймні кілька тижнів, щоб спробувати їх послугу. Насправді, найкращі гарантії повернення грошей можуть тривати до 45 днів.

Якщо вам потрібен лише VPN на короткий час, це може бути дуже життєздатним варіантом, щоб не платити за нього.

Навіщо використовувати платну VPN

Незалежно від того, як ви їх нарізаєте, безкоштовна VPN вийде з недоліками. У гіршому випадку вони поставлять під загрозу вашу безпеку, конфіденційність та нададуть вам дуже низький рівень користувальницької роботи. У кращому випадку вам доведеться миритися з обмеженнями використання, наприклад обмеженою пропускною здатністю.

Враховуючи, що перехід від безоплатної оплати не є величезним фінансовим кроком, оскільки деякі найкращі VPN на ринку коштують не більше двох-трьох доларів на місяць, чи справді платний VPN дає вам набагато більше порівняно так мало? Давайте зробимо математику.

 1. Верхня частина безпеки безпеки

  Ніщо не вивело б платну послугу VPN з бізнесу швидше, ніж масштабне порушення безпеки, і платні провайдери вкладають значні кошти, щоб уникнути подібних інцидентів..

  Вони пропонують непроникні протоколи, такі як OpenVPN, і реалізувати неможливо злом 256-бітного шифрування.

  І більшість з такими функціями, як комутатори вимикання та захист від витоку, які гарантують, що ви ніколи не випадково не піддаєте себе чи свої дані.

 2. Повна анонімність в Інтернеті

  Жоден платний VPN ніколи не відстежує вашу діяльність, хоча деякі можуть зберігати деякі статистичні дані для усунення несправностей. Але якщо ви використовуєте постачальника, який дотримується суворої політики без реєстрації даних (і все більше топ-VPN-серверів), це як ніби ви взагалі не існуєте в Інтернеті.

  Ваші дані залишають ваш пристрій і зникають у порожнечі.

  Кілька платних служб також реалізують такі функції, як подвійний VPN, щоб вивести конфіденційність в Інтернеті на ще більш високий рівень.

 3. Немає обмежень швидкості або пропускної здатності

  У світі платних VPN таких речей, як обмеження пропускної здатності або обмеження швидкості, просто не існує. Ви можете знищити стільки даних, скільки хочете, так швидко, як і ваше з’єднання. Це, звичайно, є ключовим для таких заходів, як потокове відео, ігри та P2P.

  Насправді найкращі з найкращих навіть запущених серверів оптимізовані саме для цих цілей, щоб завжди мати найкращий можливий досвід.

 4. Сотні серверів

  Оплачуючи VPN, ви отримуєте доступ до всієї їх серверної мережі. У деяких випадках кількість місць може перевищувати сто знаків. Наприклад, серверна мережа PureVPN наразі включає 131 країну та 160 міст.

  Що це означає? Без обмежень у всьому світі доступ до веб-сайтів і служб, включаючи все, що геоблокується.

 5. Доступ до потокових послуг

  Якщо говорити про геоблокування, то здатність обійти його – це те, що справді виділяється найкраще оплачуваними VPN. Якщо ви хочете отримати доступ до США Netflix або BBC iPlayer з-за кордону, це зробити так.

  Потокові сервіси знають все про VPN та намагаються їх заблокувати наскільки це можливо. Тільки хороший платний постачальник має ноу-хау та ресурси, щоб надійно залишатися на крок вперед.

 6. Відсутня цензура в Інтернеті

  Як і у випадку з геоблокуванням, преміальний VPN – це ваша єдина надія пройти повну систему фільтрації в Інтернеті, доручену урядом у таких країнах, як Китай, Єгипет, Росія та Туреччина..

  Потрібно багато ресурсів та технічної експертизи, щоб зробити крок до такого складного брандмауера. І платні провайдери мають і те, і інше.

 7. Інші особливості преміум класу

  Крім усього вищезазначеного, будь-яка платна VPN, яка коштує її сіль, матиме швидку, чуйну та (головне) знаючу підтримку клієнтів. Ви можете очікувати, що їх клієнтське програмне забезпечення також буде надійним та зручним для користувачів.

  І лише платні VPN дозволяють підключати відразу кілька пристроїв за допомогою однієї підписки.

  Також є безліч інших функцій, які можна знайти із платними VPN. Від виділених IP-адрес до вбудованих блокаторів оголошень та захисту від зловмисного програмного забезпечення, хоча це, безумовно, не потрібно, вони є бажаними варіантами.

Звичайно, потрібно бути обережним і при виборі платної VPN. Навколо є досить багато пилу. Але, коли ви добре підбираєтесь, враховуючи всі переваги, які ви отримуєте від них, VPN цілком варто заплатити за пару доларів на місяць, які вони коштують. У наші дні чашки кави більше.

Наприкінці

Все, що є безкоштовним, завжди буде привабливим, і VPN не відрізняються. На жаль, набагато частіше, хоча ви не заплатите за безкоштовного провайдера в традиційному розумінні, ви будете мати свою конфіденційність, безпеку чи досвід користувачів. І іноді все вищезазначене.

У зв’язку, або в деяких дуже конкретних випадках, використання безкоштовного VPN працює. Вам просто потрібно вибрати провайдера, яким ви користуєтесь розумно.

Але навіть тоді, чому б просто не скористатися безкоштовною пробною версією або гарантією повернення грошей за хорошу платну послугу?

Для мене безкоштовна дискусія VPN порівняно з оплаченою VPN має чітку перемогу. І, враховуючи, що ви завжди можете знайти велику пропозицію у кращого постачальника, незалежно від пори року, платять – це мудра інвестиція.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me