IP-адреси загального користування проти виділених VPN

Переглядаючи різних постачальників VPN, ви часто бачите згадувані терміни спільного IP та виділеного IP. Залежно від того, для чого ви сподіваєтесь використовувати VPN, потрібен доступ до одного чи іншого (або обох).


Тож як ви точно знаєте, який тип VPN IP вам потрібен? Це легко. Розуміючи різницю між ними. Як тільки ви це зробите, вибір буде зрозумілим.

Що таке VPN IP

Перш ніж переглянути, чим відрізняються спільний і виділений IP VPN, важливо трохи відступити назад і зрозуміти, що таке IP-адреса віртуальної приватної мережі в першу чергу.

Щоразу, коли ви отримуєте доступ до Інтернету, вашому пристрою призначається IP-адреса. Подумайте про це як про комп’ютерний світ, еквівалентний вашій домашній поштовій адресі.

Завдяки IP, коли ви надсилаєте дані зі свого пристрою, веб-сайту чи іншої інтернет-служби, яку ви використовуєте, знає, звідки ці дані. Так само, якщо комусь потрібно надіслати будь-яку інформацію до вас, вони знають, куди це потрібно направити.

Вдома ваш пристрій зазвичай отримує свою IP-адресу від вашого постачальника послуг Інтернету (ISP). Але, коли ви отримуєте доступ до Інтернету через VPN, все працює трохи інакше.

VPN приховує IP, призначений вашим Інтернет-провайдером, і замінює його одним із власних. Цей VPN IP стає вашою зовнішньою адресою. З цього моменту сервер VPN буде діяти як персональний посередник і автоматично передаватиме всі дані, призначені для вас, до вашого домашнього IP.

Повертаючись до нашої домашньої поштової адреси аналогічно, це як послуга переадресації пошти.

Точний IP, який VPN призначає вашому пристрою, залежить від кількох речей. Розташування та примірник сервера VPN, до якого ви підключаєтесь, – одне. І чи ваш постачальник VPN використовує спільні або виділені IP-адреси – це інше.

Що таке IP-адреса спільного VPN

Спільна (або динамічна) IP-адреса – це найпоширеніший тип IP-адреси, що використовується VPN. Ось як це працює.

Він починається з кожного VPN-сервера, що має пул IP-адрес, розмір яких може становити від однієї до десятків і навіть сотень адрес. Точне число залежить від постачальника VPN (і залежить від них).

Коли користувачі VPN, як ви або я підключаєтесь до спільного IP-сервера, він призначає один із IP-адрес із пулу нашому пристрою. Врешті-решт, оскільки все більше і більше з нас підключаються до одного сервера, пул стає сухим.

Коли це станеться, замість того, щоб когось відвертати, адреси починають використовувати повторно, і багато людей в кінцевому підсумку обмінюються тим самим VPN IP (звідси і назва “спільний IP”). Це все відбувається прозоро за лаштунками.

Скільки з нас закінчується однією IP-адресою, залежить від того, як постачальник VPN вирішить налаштувати свої сервери. Але це може бути десятки і більше.

Діаграма того, як працює спільний IP VPN

Наявність декількох користувачів на одній адресі має ряд переваг. Але, як і в усьому, також є кілька недоліків.

Переваги

 • Відмінна конфіденційність та анонімність
 • Кращий вибір місцеположення сервера
 • Нижня вартість передплати

На сьогодні найбільша перевага динамічної IP-адреси VPN – це конфіденційність та анонімність.

Коли багато користувачів поділяють один IP-адрес, комусь із пункту призначення (веб-сайт, інший клієнт P2P тощо) дуже важко зрозуміти, хто робить що.

Сам постачальник VPN іноді може все-таки об’єднати те, що ви робите. Зрештою, він знає ваш справжній IP для цілей пересилання даних.

Але решті Інтернету, удачі. Якщо хтось може перехрестити посилання на кілька точок даних, включаючи будь-які журнали, які веде постачальник, це завдання поруч із неможливим. Це, до речі, саме тому для справжньої анонімності вам потрібен VPN без журналів.

Більш низька вартість – ще одна перевага спільних IP-адрес. Коли одна адреса може бути використана декількома користувачами, для VPN-компанії все простіше і дешевше. Усі ставляться однаково, і винятків, з яких не можна звертатися. Також потрібно менше обладнання.

Обидва ці речі означають зниження операційних витрат для VPN. Це конкурентоспроможний ринок, і ці заощадження потім передаються вам у вигляді більш доступних підписок.

Динамічний VPN IP-адреси також зазвичай означає, що у вас буде більше підключень. Зрештою, спільні IP-адреси – те, чого хоче більшість користувачів. Отже, має сенс лише те, куди VPN вкладають гроші.

Не рідкість бачити, що один постачальник пропонує тисячі динамічних IP-серверів у 50 (а іноді і 150) або більше країнах світу. Якщо вам потрібно отримати доступ до вмісту, який геоблокується невеликою європейською країною, наприклад, спільний IP – це шлях.

Недоліки

 • Обмін ресурсами з іншими користувачами
 • Покарання за погану поведінку інших людей

Все має і зворотний бік, включаючи спільні VPN IP-адреси. Найбільш очевидне питання – це продуктивність.

Якщо ви обмінюєтесь IP-адресою з багатьма іншими користувачами, ви також ділитесь іншими ресурсами сервера. Ці ресурси включають пропускну здатність мережі, пам’ять та процесори.

Навіть одна людина, яка завантажує величезну кількість даних, може вплинути на загальну продуктивність сервера. Іншими словами, кожен, хто користується однаковою IP-адресою, платить ціну за дії інших людей.

Щоб вирішити цю проблему, служби VPN часто запускають кілька серверів в одному місці. Коли один сервер стає занадто зайнятим, нові користувачі підключаються до того, якого немає. Це називається балансуванням навантаження.

Ще один недолік динамічних VPN-мереж IP полягає в тому, що дії інших людей, які обмінюються адресою з вами, можуть вплинути на ваш інтернет-досвід.

Наприклад, якщо занадто багато користувачів на одному ІР одночасно використовують Google, Google може подумати, що його спам. Найімовірнішим наслідком цього є те, що вам потрібно буде заповнити запит reCAPTCHA (на зразок наведеного нижче), перш ніж Google дозволить вам продовжувати. Це може набриднути.

Google reCAPTCHA, викликаний динамічним IP-адресою VPN

Веб-сайти також можуть вносити в чорний список IP-адресу за погану поведінку. Якщо хтось із спільно використовуваного IP-адреси VPN спамував сайт раніше, тепер до цієї адреси може бути відмовлено у доступі.

У цій ситуації вам потрібно буде знову підключитися до VPN та отримати іншу IP-адресу. Шанси ви отримаєте один. Хоча цей тип чорного списку трапляється дуже рідко (я лише коли-небудь стикався з ним кілька разів), варто пам’ятати про те, використовуючи спільний IP.

Зрештою, я особисто вважаю, що доведеться, опинившись у синьому місяці, заповнити запит reCAPTCHA або знову підключитися до VPN, незначні незручності в кращому випадку для значно покращеної анонімності в Інтернеті.

Найкраще використання для спільного IP-адреси VPN

З огляду на переваги та недоліки динамічної IP-адреси VPN, найкращою можливістю використання є наступне:

 • Приватний та анонімний веб-перегляд
 • Анонімні однорангові та торент-завантаження
 • Розблокування гео-обмеженого вмісту

Провайдери VPN, які використовують спільну IP-адресу

Якщо вам потрібна спільна IP-адреса, хороша новина – це майже кожен, хто пропонує її. Хоча, правда, деякі роблять це краще, ніж інші. Ось список VPN, які я вважаю, на мій скромний погляд, одними з найкращих варіантів.

Що таке IP-адреса виділеного VPN

Статичні VPN-адреси IP (як виділені IP-адреси також іноді називають) набагато рідше, ніж їх динамічні брати. Пропонує їх лише декілька споживчих VPN-послуг.

Простіше кажучи, виділений IP – це ваш приватний IP, до якого ніхто більше не матиме або не матиме доступу.

Купуючи статичний IP-адресу від постачальника VPN, він призначатиме його одному та лише одному із своїх серверів у вибраному географічному розташуванні. Потім вони прив’яжуть IP-адресу до вашого облікового запису, переконуючись, що тільки ви можете підключитися до нього.

Діаграма того, як працює виділений IP VPN

Це як би мати другу домашню IP-адресу, за винятком того, що місцезнаходження може бути за тисячі миль, можливо, в цілій іншій країні.

Переваги

 • Ідентична IP-адреса при кожному з’єднанні
 • Рідше потрапляють у чорний список за допомогою потокових та ігрових служб
 • Не карайте за погану поведінку інших людей
 • Менше обміну ресурсами з іншими
 • Може бути швидше

Перевага виділеної IP-адреси просто в тому, що вона не змінюється. Кожен раз, коли ви підключаєтесь до VPN, вам буде призначений такий самий IP, гарантовано. Це може бути дуже хорошою справою у багатьох ситуаціях.

Підтримка послідовності IP-адреси може, наприклад, мати значення при доступі до Інтернет-банкінгу.

Якщо ви входите у свій обліковий запис з іншого IP-адреси кожного разу, прапори будуть підніматися. Банки дуже підозріло ставляться до такої поведінки (і з поважною причиною). Ви навіть можете тимчасово заблокуватися, поки не зможете підтвердити свою особу (як правило, за допомогою телефонного дзвінка). Статичний IP означає, що немає червоних прапорів.

Є деякі випадки, коли ви можете додати білий список IP-адреси як єдиний, дозволений користуватися послугою. Зазвичай це робиться в цілях безпеки. Якщо ваш IP змінюється щоразу, коли ви перебуваєте в Інтернеті, очевидно, що білі списки не працюватимуть.

Статичні IP-адреси також набагато рідше потрапляють у чорний список різними потоковими службами чи ігровими платформами, які нахмуряться при використанні VPN. Подумайте, як подобаються Netflix, Hulu, BBC iPlayer або Steam.

Коли така служба бачить десятки різних пристроїв, які одночасно звертаються до своїх серверів за допомогою однієї і тієї ж адреси, вони знають, що це спільний IP-адресу VPN. Не існує іншої схеми використання, яка могла б пояснити це. Згодом цей IP буде заборонений.

Оскільки лише одна людина ніколи не використовує статичну IP-адресу (ви), вона зазвичай літатиме під радаром.

Ще однією спеціальною перевагою адреси є те, що ви уникаєте ефекту «поганого сусіда». Знову ніхто, крім вас, не використовує IP. Він не може бути відзначений за погану поведінку в інших діях так само, як і спільний IP.

Немає більше reCAPTCHA від Google.

Нарешті, статичні ІР можуть закінчитися швидшими. Оскільки ви не ділитесь розподілом пропускної здатності своєї IP-адреси з іншими людьми, ваше з’єднання не побачить сповільнення в результаті їх діяльності.

Недоліки

 • Знижена анонімність
 • Деякі додаткові витрати

Важливим недоліком виділених IP-адрес VPN є те, що ваші онлайн-дії набагато менш анонімні.

За допомогою спільного IP-адреси ви ховаєтесь серед натовпу. Десятка інших людей одночасно отримують доступ до Інтернет-ресурсів у всьому світі з однієї адреси. Ніхто не здогадується, хто що насправді робить?.

Однак, коли ваш пристрій використовує тільки IP-пристрій, відстеження будь-якої активності в Інтернеті до вас стає набагато простішою роботою.

Статичні IP-адреси також надходять за додаткову плату. Вони потребують додаткового налаштування та обслуговування постачальником VPN. Хоча ціна, як правило, становить лише кілька доларів на місяць, для деяких із нас це може бути порушником угоди.

Найкраще використання для виділеного IP-адреси VPN

Статичні IP-адреси VPN найкраще працюють у таких випадках:

 • Доступ до онлайн-фінансових послуг або інших веб-сайтів з високою безпекою
 • Доступ до потокових (Netflix, Hulu, BBC) або ігрових (Steam) сервісів, які переглядають VPN IP-адреси
 • Коли потрібний білий список IP-адрес
 • Безпроблемний веб-перегляд (тобто, уникаючи набридливих ReCAPTCHA від Google)

Що таке виділений IP VPN

Виділений IP VPN – це просто VPN-сервіс, за допомогою якого ви можете отримати статичну IP-адресу. Зазвичай буде обмежена кількість серверів, на яких можна встановити спеціальні IP-адреси, набагато менша, ніж загальна кількість серверів, що мають VPN.

Чи дає кожна VPN статичну IP-адресу?

Є лише кілька споживчих VPN-послуг, які надають вам можливість придбати статичну IP-адресу. Найкраща група – PureVPN та NordVPN.

Вартість отримання виділеної IP-адреси за допомогою PureVPN становить 1,99 дол. США на місяць (понад звичайну плату за підписку). Вони пропонують статичні IP-адреси в наступних країнах:

 • Сполучені Штати
 • Об’єднане Королівство
 • Австралія
 • Канада
 • Німеччина
 • Гонконг
 • Мальта
 • Сінгапур

NordVPN, з іншого боку, стягує 70 доларів на рік за статичну адресу (знову ж таки, крім вашої стандартної підписки), яка працює на 5,83 долара на місяць. Завдяки NordVPN у вас є можливість налаштувати свій IP-адресу в одному з таких розташувань:

 • США (Буффало)
 • Сполучені Штати (Даллас)
 • Сполучені Штати (Лос-Анджелес)
 • Сполучені Штати (Матаван, Нью-Джерсі)
 • Великобританія (Лондон)
 • Німеччина (Франкфурт)
 • Нідерланди (Амстердам)

Який тип VPN IP краще?

Чи краще статична IP-адреса VPN або динамічна, залежно від того, що ви намагаєтеся зробити.

Якщо конфіденційність та анонімність – ваші головні цілі, без сумніву, спільна адреса – ваш найкращий вибір. Це стосується як веб-перегляду, так і трафіку P2P.

Якщо ви хочете переглянути геоблокований вміст у меншій країні, динамічний IP-код також може бути єдиним способом зробити це.

З іншого боку, для будь-якої діяльності, де пов’язані питання безпеки (наприклад, банківська справа) або для доступу до вмісту, що надається послугою, яка, як правило, блокує VPN (Netflixes світу), статичний IP-VPN є явним переможцем.

Також зауважте, що якщо ви отримаєте виділену IP-адресу з PureVPN або NordVPN, ви автоматично отримаєте доступ і до спільних. Маючи можливість перемикатися між ними за бажанням, ви отримуєте найкраще з обох світів.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me