Наскільки безпечними та безпечними є VPN

Не так давно Інтернет був для нас трохи більше, ніж цікава цікавість. Сьогодні, правда, можна сказати, що вона відіграє роль майже в кожному аспекті нашого життя. Це привнесло абсолютно новий рівень зручності та корисності буквально в долоні наших рук.


Але, незважаючи на всі переваги, які приносить Інтернет, це також приносить ризики. І, щоб убезпечити себе від різних онлайн-загроз, багато хто з нас замислюються або вже звернулися до технології VPN.

На папері VPN представляються ідеальним інструментом для роботи. Вони шифрують та анонімують наші дані, зберігаючи їх у безпеці та подалі від сторонніх очей.

Однак на практиці безпечні VPN? Речі напевно дещо ускладнюються.

Під час використання VPN ви передаєте свій трафік третій стороні (постачальнику VPN), довіряючи їм не порушувати вашу конфіденційність. Це робить уважність важливою при виборі постачальника VPN. Якщо ви вибрали неправильно, ви можете змінити один кошмар конфіденційності на інший.

Тож давайте подивимося, які загрози для вашої конфіденційності існують в Інтернеті, і як саме ви можете вибрати надійну службу VPN, щоб уникнути їх.

В VPN або Не в VPN

Найбільш очевидні загрози в Інтернеті – кримінальні. Злодії часто намагаються красти та отримувати прибуток від даних користувачів, таких як облікові дані для входу, особиста інформація та номери кредитних карток.

Але злочинці навряд чи поодинці намагаються отримати свої дані щодо вашої інформації. Захист конфіденційності Інтернету в багатьох країнах відпадає (якщо припустити, що вони існували для початку).

Інтернет-провайдери та збір даних

Ви були б приголомшені дізнатися, скільки даних збирає середній провайдер Інтернет-послуг про своїх користувачів. І вони теж люблять це робити. Деякі йдуть далеко до того, що пропонують знижки, якщо ви погоджуєтесь на те, щоб вони шпигували за вами (деталі, які добре зафіксовані у тонкому шрифті).

Навіщо збирати всю цю інформацію? Щоб продати його найвищому торгу, звичайно. Це дуже вигідна бізнес-модель.

Дані, які ваш IPS може і цілком можливо збирає про вас, можуть включати будь-яке з наступного:

 • Переглянуті окремі незашифровані веб-сторінки
 • Відвідані домени та зашифровані сторінки
 • Використовувані онлайн-сервіси
 • Файли приватних осіб завантажені
 • Відправники, одержувачі та, можливо, вміст незашифрованих електронних листів

З цієї інформації провайдер може розробити вражаюче точну картину вас.

Наприклад, вони можуть створити частковий медичний профіль на основі того, про які хвороби ви читаєте інформацію або про які медичні послуги ви шукаєте.

Можливо, вони зможуть визначити ваш стать та приблизний вік залежно від типів сайтів, які ви найчастіше відвідуєте.

Вони можуть навіть дізнатися вашу політичну схильність, сексуальну орієнтацію чи будь-які інші риси особистості, виявлені через вашу поведінку в Інтернеті.

І, мабуть, найстрашніше, ви навіть не можете перевірити зібрані дані, принаймні, щоб двічі перевірити його точність.

Як VPN можуть захистити вас

Під час використання VPN ви залишаєте свого провайдера в темряві. VPN створює зашифроване з’єднання (або тунель) між вашим пристроєм та сервером, керованим постачальником VPN.

Але за замовчуванням весь ваш інтернет-трафік буде проходити через тунель. Поки це так, ваш Інтернет-провайдер не зможе зрозуміти нічого про вашу інтернет-діяльність.

Надійний VPN забезпечує безпеку та анонімність в Інтернеті

Все зашифровано та направлено через VPN-сервер. Отже, ваш Інтернет-провайдер не дізнається, куди надходять дані, від кого вони надходять або що вони містять.

Як вже було сказано, це лише перекладає тягар довіри від провайдера Інтернет-послуг та до послуги VPN. Якщо ви не користуєтеся надійним постачальником VPN, ви просто заміняєте, хто отримує прибуток від вашої особистої інформації, і не багато іншого.

Чому важливий надійний постачальник VPN

Використовуючи службу VPN, щоб захистити себе від Інтернет-провайдера або іншої сторонніх сторонніх сторін, ви довіряєте VPN не бути подібним до них. Ви довіряєте їм не реєструвати або відслідковувати свій інтернет-трафік чи продавати свої звички в Інтернеті чи особисту інформацію тому, хто бажає платити за це..

Насправді, оскільки кожен постачальник VPN вимагає від вас ввійти, щоб використовувати один із їх серверів, ви чітко позначаєте свій трафік як належний вам. Якщо служба VPN вирішила здійснити каталогізацію вашої діяльності, ситуація може стати ще більш компромісною.

Сумна реальність полягає в тому, що завжди є нечесні VPN-провайдери, які хочуть заробити гроші на неінформованих користувачів. Кожен раз, коли виникає страх щодо конфіденційності, вони з’являються на ринку бездоганним способом.

Якщо не обережно вибрати постачальника VPN, ви можете поставити вас у набагато гіршій ситуації, ніж ви почали, і може поставити під загрозу вашу конфіденційність та безпеку абсолютно новим способом.

Наскільки безпечним і безпечним є VPN

Давайте спочатку відкинемо політику та поведінку окремих постачальників.

Технологія, що лежить в основі більшості комерційних VPN-послуг, є дуже надійною і забезпечує чудовий захист вашої безпеки та конфіденційності.

Взагалі, правильно налаштований VPN робить його неможливим для будь-якої сторонньої особи чи організації для аналізу вашого інтернет-трафіку та підключення будь-якої активності до вас.

Важливо пам’ятати, що VPN буде шифрувати дані лише між вашим пристроєм та сервером VPN. Після того, як він залишає цей сервер для подорожі до його кінцевого пункту призначення, він настільки ж вразливий до перехоплення, як і будь-який трафік без VPN..

Однак до цього моменту сервер VPN вважається джерелом трафіку. Комусь було б дуже важко відстежити це (і що б там не здійснювалося в Інтернеті) назад до вас.

Що шукати у безпечній VPN

Отже, з технологічної точки зору, VPN безпечний. Але оскільки конфіденційність та безпека, яку він надає, може легко підірвати її постачальник, вибір надійного та прозорого VPN-сервісу не є критичним.

Якщо ви цього не зробите, ви перемагаєте всю мету оплати послуги VPN для конфіденційності та безпеки. Ви кидаєте гроші на стік.

Існує список речей, на які слід звернути увагу, щоб переконатися, що VPN забезпечить вам найкращий рівень захисту. Для початку будь-який постачальник, якого ви розглядаєте, повинен запропонувати такі технічні характеристики:

 • 128-бітове або 256-бітове шифрування
 • Захист від витоку DNS
 • Велика кількість серверів у країнах, до яких ви хочете підключитися
 • Спільні (не виділені) IP-адреси для кращої анонімності
 • Міжплатформна підтримка
 • Вибір протоколів TCP або UDP

Коли всі вони доступні, ви отримуєте надійну та безпечну службу VPN, яка пропонує максимальну гнучкість та широку сумісність. Принаймні з технологічної точки зору, тобто.

Знайшовши такого постачальника, ви повинні звернути свою увагу на компанію та її різні політики, які можуть вплинути на вашу безпеку та конфіденційність. Переконайтесь, що вони мають усі наведені нижче дії.

 • Чітка політика, що окреслює практику збору даних користувачів
 • Відсутня реєстрація джерела трафіку чи місця призначення
 • Відсутність відстеження входу або виходу з користувачів (принаймні час, в ідеалі, взагалі нічого)
 • Немає доступу сторонніх серверів або клієнтів
 • Договір про умови надання послуг, який ви можете зрозуміти

Коли постачальник VPN перевіряє всі ці поля, крім того, щоб відповідати всім технічним вимогам, є чудовий шанс, що ваші дані будуть з ними в хороших руках..

Однак, не завжди приймайте їх за слово. Прочитайте трохи більше і побачите, чи можете ви знайти випадки, коли постачальник не дотримувався їх політики або було виявлено, що він збирає дані, про які вони сказали, що вони не були.

Якщо вам подобається хороша відправна точка, такі сервіси, як CyberGhost, NordVPN та Surfshark – це варіанти, якими я особисто користуюся і довіряю.

Безкоштовні VPN безпечні

Знайти безкоштовну службу VPN, яка є надійною та безпечною та відповідає вимогам, які я описав вище, не так просто (які, на мою думку, є обов’язковими). Але багато людей все одно їх використовують.

Більшість безкоштовних VPN висловлюють сміливі претензії щодо своїх функцій безпеки та рівнів анонімності, які вони надають. Але майже ніколи їм це не доводиться.

Простий факт полягає в тому, що сервери і пропускна здатність коштують грошей. “Безкоштовний” VPN повинен якось покривати ці витрати, а продаж вашої особистої інформації та звичок в Інтернеті може бути напрочуд вигідним (більше, ніж будь-яка форма доходу від реклами, ще одне загальне джерело доходу для безкоштовних VPN).

Ненадійні безкоштовні дані про продаж VPN

Кілька відомих безкоштовних VPN-сервісів уже розкриті як небезпечні та розслаблені у своїй практиці збору даних.

Наприклад, Hola потрапив з червоними руками, що продає пропускну здатність своїх користувачів VPN третім особам. Їх програмне забезпечення навіть містило недолік, який дозволив зловмиснику повністю контролювати пристрій користувача.

В Betternet, широко використовуваній безкоштовній мобільній службі VPN міститься аж 14 індивідуальних бібліотек відстеження, вбудованих у їх додаток. Можливо, використання Betternet було гірше для вашої конфіденційності, ніж використання будь-якої форми захисту.

Особисто я завжди обираю платні VPN над безкоштовним. За кількома винятками, які я можу порахувати з одного боку, я вважаю, що кожен вільний VPN є сумнівним у кращому випадку, якщо не прямо небезпечним. Можливо, я меншість, але коли ви зможете отримати такого якісного постачальника, як Surfshark або CyberGhost, лише за пару доларів на місяць, для мене це рішення – це не головний розум.

Виберіть Мудро, будьте безпечні

Вибір надійного, безпечного та надійного VPN не є дрібницею і має наслідки, якщо ви помилитесь. Використання послуги VPN передає всі ваші інтернет-дії та дані в їх руки. У деяких випадках це може бути гірше, ніж довіряти провайдеру.

Дотримуйтесь порад у цій статті, щоб знайти чесного постачальника з високими стандартами безпеки та конфіденційності. Витратьте трохи часу на дослідження.

Існує багато безпечних VPN, які, ймовірно, зроблять усе, що від них залежать, щоб захистити вас та ваші дані. Використання однієї з них – це, мабуть, найкраще, що може зробити кожен із нас.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map