VPN та використання даних

Ми можемо багато зробити з VPN. Ми можемо отримати доступ до геоблокованого контенту, пройти сторону цензури Інтернету та стати справді анонімними в Інтернеті.


На жаль, також існує велика плутанина щодо того, як працюють VPN. І одна з найпоширеніших нерозуміних тем – це вплив впливу VPN на використання даних, включаючи будь-які обмежувачі даних, нав’язані провайдером або бездротовим оператором..

Чи використовуватимете VPN від ліміту даних? Чи можете ви використовувати один, щоб обійти ці шапки? Це питання, які я так часто чую.

Щоб допомогти демістифікувати цю проблему, ось посібник із усім, що потрібно та потрібно знати про VPN та використання даних..

Що таке VPN?

Перш ніж копати глибше, нам потрібно розібратися в азах. VPN або віртуальна приватна мережа – це програмне рішення, яке створює мережу всередині мережі. Він приватизує та приховує від зовнішнього трафіку даних, що передається на ваш пристрій і з нього.

Типова настройка VPN починається з встановлення клієнтського програмного забезпечення на вашому пристрої. Потім програмне забезпечення встановлює зашифрований тунель до сервера, яким керує постачальник VPN. Весь ваш вихідний та вхідний трафік буде використовувати цей тунель, щоб дістатися до більш широкого Інтернету.

Залежно від типу шифрування, який використовує VPN-служба, будь-якій сторонній стороні може бути неможливо (або, принаймні, надзвичайно важко) перехопити та переглянути вашу інформацію.

Деякі постачальники VPN також вимикають реєстрацію трафіку. Вони гарантують, що не зберігається запис про те, який трафік належить тому, хто користувач їх системи. У цих випадках VPN забезпечує вам майже ідеальну анонімність та чудовий захист усіх ваших даних.

Чи використовує дані VPN?

VPN, як і будь-який інший підключений до Інтернету ресурс, надсилає та приймає дані. Він покладається на наявне підключення до Інтернету, щоб забезпечити маршрут між вашим пристроєм та сервером VPN. Це означає, що ваш Інтернет-провайдер може і все ще підраховує будь-який трафік, який передається через VPN у бік загальних обмежень даних або обмежень.

Переглядаючи, скільки додаткових даних використовує VPN

Однак ваш Інтернет-провайдер не може зробити, коли ви використовуєте VPN, це бачити вміст вашого інтернет-трафіку.

Це означає, що вони не зможуть застосувати будь-які обмеження чи дроселювання залежно від того, яку послугу ви використовуєте. Це робить VPN особливо корисним інструментом, якщо ви виявили, що конкретні послуги (наприклад, BitTorrent або Netflix) обмежені швидкістю у вашого провайдера.

Чи збільшує використання VPN використання даних?

Коли ви використовуєте VPN, використання ваших даних збільшиться. Шифрування, яке застосовує VPN, щоб захистити з’єднання, як правило, збільшуватиме розмір переданих даних десь від 5% -15%.

Більшість комерційних постачальників VPN використовують компресію, щоб спробувати компенсувати накладні витрати. І хоча такі постачальники, як CyberGhost VPN, роблять це краще, ніж інші, це в основному програш.

Хоча стискання може час від часу зменшувати розмір зашифрованих даних, більшість типів даних в Інтернеті не спрацьовують добре. Наприклад, трафік на захищений від SSL веб-сайт (HTTPS), як правило, стискається вже веб-сервером, на якому працює веб-сайт. Це означає, що вбудована компресія VPN буде мало впливати на неї.

Те саме стосується потокового відео та майже всіх інших видів інтернет-трафіку. Єдиним винятком є ​​простий, незахищений текст (але насправді, скільки цього ми надсилаємо в ці дні).

Який протокол VPN використовує найменші дані?

Хоча будь-яке шифрування збільшить розмір даних, не кожен стандарт шифрування створюється рівним.

Якщо ви хочете мінімізувати накладні витрати, обережно вибирайте стандарт. Це змінить значення.

Більшість постачальників VPN пропонують однакові варіанти шифрування. Ось перелік тих стандартних типів, упорядкованих від найменшого використання даних до більшості:

 • 128-бітний PPTP – Мале використання даних, низька безпека
 • 128-бітний L2TP / IPSec – Низьке використання даних, помірний захист
 • 128-бітний OpenVPN – Низьке використання даних, помірний захист
 • 128-бітний Stealth OpenVPN – Помірне використання даних, Помірна безпека
 • 256-бітний L2TP / IPSec – Помірне використання даних, Відмінна безпека
 • 256-бітний OpenVPN – Помірне використання даних, Відмінна безпека
 • 256-бітний Stealth OpenVPN – Високе використання даних, відмінна безпека

Як бачите, шифрування PPTP є найбільш ефективною інформацією. Однак важливо зазначити, що це вважається небезпечним і тому його слід уникати. Більшість постачальників VPN підтримують лише PPTP, щоб підтримувати хорошу сумісність на різних пристроях.

Також виділяються 128-бітні та 256-бітні опції стелс. Вони використовують інкапсуляцію SSL, щоб зробити вигляд, що трафік VPN – це не що інше, як звичайний HTTPS-трафік. Хоча це допомагає уникнути обмежень VPN (будь то у вашій школі, ISP або навіть на рівні уряду), це також збільшить розмір даних.

Протокол до вибору

Для середньостатистичного користувача Інтернету вибір 128-бітного шифрування OpenVPN забезпечує ідеальну суміш безпеки та низькі витрати.

Для всіх практичних цілей тип шифрування, використовуваний протоколом OpenVPN, наразі нерозривний навіть із 128-бітними ключами. Але якщо ви вибрали будь-який 256-бітний варіант, зауважте, що додаткова безпека приходить за ціною.

Шифрування, яке використовує 256-бітні ключі, буде працювати в середньому приблизно на 40% повільніше, ніж той самий тип шифрування, використовуючи 128-бітні ключі. Це далеко не незначне значення. Навіть якщо ви використовуєте одного з найшвидших постачальників VPN, різниця буде помітна. Це особливо важливий фактор, який слід враховувати, якщо ви використовуєте VPN для додатків, де важлива швидкість, наприклад, потокове відео.

Використовує кількість підключень VPN до даних Caps

Як згадувалося раніше, VPN покладається на ваш Інтернет-провайдер для надсилання даних в Інтернет та з нього. Навіть незважаючи на те, що ваш Інтернет-провайдер не може визначити, що ви робите в Інтернеті через VPN-з’єднання, він може виміряти кількість даних, що передаються через їх мережу..

Іншими словами, використання VPN буде зараховано до будь-яких обмежень даних, які застосовуються до вашої звичайної послуги в Інтернеті.

Насправді, оскільки VPN збільшує розмір даних, які ви надсилаєте через інтернет-з’єднання, ви можете виявити, що ваша обмеження даних стає ще більш обмежувальною.

Намагаючись використовувати VPN, щоб подолати обмеження мобільних даних

Звичайно, не кожна обмеження даних працює однаково. Деякі Інтернет-провайдери (або бездротові провайдери) продають пакети даних, які містять заздалегідь встановлений обсяг передачі даних. Якщо у вас закінчилося, ви не можете користуватися послугою Інтернету, поки не придбаєте інший блок даних.

Інші не відключають вас, коли ви досягнете встановленої межі. Вони замість цього знижують швидкість з’єднання, поки не завершиться платіжний цикл або ви не придбаєте більше даних. У випадку останнього, ваш VPN буде продовжувати функціонувати, але зі зниженою продуктивністю.

Чи може обхід VPN-ковпачків?

Багато людей досліджують VPN-сервіси як спосіб обходу обмежень даних, встановлених їх провайдером або бездротовим постачальником.

Як зазначалося вище, VPN покладається на ваш Інтернет-провайдер для надсилання даних в Інтернет. Отже, уникнути обмеження даних провайдерів не можливо – принаймні в більшості випадків.

Єдиний раз, коли VPN може допомогти вам уникнути обмеження даних, це коли ISP обмежує дані на основі типу або призначення самих даних..

Інтернет-провайдери та перевірка даних

Наприкінці минулого року користувачі Verizon Wireless почали помічати, що їх доступ до Netflix набагато повільніше, ніж до інших онлайн-сервісів. Виявилося, що Verizon навмисно обмежував швидкість з’єднання зі службою потокового відео.

Користувачі припускали, що Verizon готується запровадити багаторівневу систему даних. Роблячи це, вони виявляли б перевагу перед конкретними послугами, а калічили інших.

Незважаючи на те, що Verizon не продовжував (принаймні поки що), це прекрасний приклад ситуації, коли VPN може бути корисним уникнути обмежень провайдерів на конкретні сайти та послуги.

За допомогою VPN Verizon не зміг би виявити, що трафік призначений для Netflix. Таким чином, він не міг би зараховувати його до будь-яких даних Netflix або обмежених швидкостей.

З відрахуванням до загибелі нейтралітету в Сполучених Штатах, що протікають, Інтернет-провайдери можуть почати зменшення та блокування даних таким чином у найближчому майбутньому. Використання VPN може бути одним з небагатьох варіантів, яким більшості з нас доведеться його обійти.

Дані – це Дані, навіть у VPN

VPN – це чудовий інструмент для покращення конфіденційності та безпеки в Інтернеті. Однак вони не зменшать загальне використання даних. Насправді кожен постачальник VPN майже гарантовано незначно збільшує кількість даних, якими ви користуєтесь, незалежно від того, як ви їх налаштовуєте.

Однак, коли VPN повинен допомогти, – це обминути обмеження даних або заглушити, накладені вашим Інтернет-провайдером для певної послуги, наприклад Netflix або торрентів.

Спробуйте і подивіться, що станеться. Усі найпопулярніші VPN пропонують принаймні 7-денну політику повернення коштів (а деякі – до 45 днів). Якщо ви виявите, що вона не працює, скасуйте послугу для повного відшкодування. Хоча після відчуття додаткової конфіденційності, свободи в Інтернеті та потокових переваг ви отримуєте за допомогою VPN, ви все одно можете зберегти її.

Вам також може сподобатися:
 • Як зупинити передачу даних провайдера
 • Як зупинити ваш провайдер від відстеження вас
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map