IPv4 проти IPv6: різниця між IPv4 та IPv6?

Вивчаючи роботу з мережами, ви можете зіткнутися з такими термінами, як IPv4 та IPv6. Ці два терміни є загальними, коли ви читаєте про VPN та їх протоколи зв’язку, коли вони є підкатегоріями IP. По-перше, ви повинні ознайомитись, що таке IP. IP – це сукупність умовних положень про те, як можна регулювати дані через мережу.


IPv4 та IPv6 у більш простих протоколах відрізняються лише щодо їх конкретних версій. IPv6 є новим порівняно з IPv4, і він має свої переваги. Із часом IPv4 зникає з ринку, а IPv6 перемагає його. Давайте поглибимось у цих версіях, які нам дані та які їх використання.

Що таке IPv4?

Інтернет-протокол містить багато версій, а IPv4 – його четверта версія. IPv4 використовує 4 байти, тобто 32 біта, тобто комбінація складе 2 ^ 32 адреси (3,4 * 10 ^ 38). IPv4 – це перший пакет комунікацій, визнаний для мереж та телекомунікацій.

Він працює в шарі зв’язку моделі інтернет-додатків. Крім того, він має значне використання в комутації пакетів. Одним із його завдань є маршрутизація даних найкращим доступним шляхом. У IPv4-адресах IP-адреса записується десятковими знаками, розділеними періодами. 4 числа записуються таким чином, створюючи 32 біти.

Як працює IPv4?

IP-адреси були призначені пристроям, необхідним для взаємодії. Ці величезні кількості ІР були виділені IANA, що є абревіатурою Інтернету, призначеного для числення. IANA співпрацювала з Інтернет-корпорацією для присвоєних імен та номерів, ICANN.

Для включення IPv4 були використані дві методики, перша – використання приватних IP-адрес, а друга – NAT. Були призначені конкретні IP-адреси, які мали використовуватись у приватній мережі. NAT, мережевий переклад адрес, прийшов на допомогу там, де потрібно було зробити доступ до приватних та публічних IP-адрес.

Переваги IPv4

Можна заперечити той факт, що IPv4 застарів. Це певна міра, але враховуючи його переваги, вони були помітні. Найважливішою перевагою IPv4 було те, що він був надійним, коли справа стосувалася безпеки. IPv4 дозволяє захищати дані за допомогою шифрування. Більше того, безпека підвищується, коли конкретні пакети даних мають важливе значення.

Деякі переваги, про які слід пам’ятати, полягають у тому, що IPv4 служить найкраще, коли мова йде про гнучкість. Маршрутизація стає більш ефективною та гнучкою у кількох портах. Репутаційні організації використовують IPv4, який обслуговує обмін даними передачі даних. Налагодження взаємодії у мережі забезпечується, оскільки взаємозв’язок можливий без використання NAT. На сьогодні більше 80000 маршрутизаторів використовують розподіл IPv4.

Недоліки IPv4

До приходу IPv6, саме інтернет-ринок керував саме IPv4. Щоразу, коли стосувалися роботи з мережами та спілкуванням, але це мало свої обмеження. Недоліки, пов’язані з IPv4. Ви дізнаєтесь, чому виникла потреба в IPv6?.

Обмежений простір: – З IPv4 існує дефіцит загальнодоступних IP-адрес. Більшість офісів підтримують IPv4 адреси як загальнодоступні. Таким чином, постійні користувачі не мають можливості мати багато IP-адрес. Цей недолік певною мірою коштував приватного спілкування.

Складна конфігурація: – Найбільш суттєвий недолік, пов’язаний з IPv4, полягає в тому, що його важко налаштувати. Налаштування може виконуватися вручну або автоматично. Для налаштування потрібно мати чіткі знання, пов’язані з інфраструктурою DHCP, і це не шматок пирога.

Сумісність: – Оскільки кількість взаємопов’язаних пристроїв збільшувалася, більше сумісності потрібно було віддавати сумісності. В мережі IPv4 існує дефіцит мережевої інфраструктури, що не дозволяє досягти взаємозв’язку. Отже, IPv6 взяв на себе лідируючу роль тут.

Що таке IPv6?

Це нещодавнє доповнення до сімейства Інтернет-протоколів. Адреси IPv6 представлені у восьми групах з чотирьох. Система нумерації, що використовується, є шістнадцятковою, а числа розділені двокрапками. Одна фантастична особливість IPv6 полягає в тому, що кількість комбінацій IP-адрес, які він може надати.

Більше того, ви повинні бути готові попрощатися з DHCP, оскільки доступне легше адміністрування. Крім того, деякі переваги покращують ваш досвід спілкування. Автоматична конфігурація, простіший формат заголовка і більше немає перекладу мережевих адрес.

Як працює IPv6?

IPv6 функціонує, налаштовуючись автоматично відповідно до мережевих стандартів. Оскільки IPv6 містить велику кількість IP-адрес, тому що спілкування відбувається легко. Кілька пристроїв можуть взаємодіяти одночасно. Таким чином, немає використання NAT для дозволу передачі даних. Крім того, завдяки заголовкам передача даних ефективна як ніколи.

Коли передача пакетів даних вважається невдалою, ICMPv6 несе відповідальність за усунення помилок та позбавлення від помилок всередині функцій. Деякі інші особливості, які роблять завдання IPv6 успішним, – це переклад протоколу NAT, кілька рівнів тунелювання та дворівневий стек IP.

Переваги IPv6

Ця версія Інтернет-протоколу полегшує функціональність маршрутизатора. По суті, він має різні варіанти призначення IP-адреси будь-якому пристрою, підключеному до нього. Більше того, IPv6 має можливість максимізувати кількість переданих байтів.

Передавач / відправник файлів має повноваження розділяти дані на кілька пакетів. Ця функція можлива завдяки IPv6. IPv4 має меншу частку на ринку, оскільки понад 95% пристроїв використовують IPv6. З урахуванням усіх цих переваг та особливостей важко задатись швидкістю передачі даних, якби IPv6 не був там.

Недоліки IPv6

Ми познайомилися з незлічуючими перевагами, які обіцяє IPv6. Однак це велике нововведення в цифровій області має деякі свої недоліки. Недоліки, які може запропонувати IPv6, не повинні бути відкладені за будь-яку ціну.

Мобільність пристрою: – Пристрої, на яких працює IPv4, не є мобільними для запуску IPv6. Це буде найголовніша проблема, з якою стикаються користувачі, коли вони захочуть інтерфейсувати кілька пристроїв у своїх будинках, які зараз працюють над IPv4.

Діапазон адрес: – Очевидно, що при захопленні IPv6 з’явиться величезна кількість невикористаних IP-адрес. Таким чином, стандартна довжина середнього IP буде продовжена. Отже, буде складно запам’ятати цілі IP-адреси.

Ніякого процесу переходу: – Існує багато міркувань щодо того, як пристрої, на яких працює IPv4, омолодиться до IPv6. Наразі не існує такого методу чи алгоритму, який би дозволив попереднім IP-адресам перетворитись на новий для IPv6.

Як вимкнути IPv6?

Якщо ваш VPN не захищає ваш інтернет-трафік і не протікає ваша IP-адреса, потрібно зробити одне. Ви можете вимкнути вашу систему, щоб не використовувати її. Деякі кроки описані наперед, які навчать вас, як ви можете перетворити свій IPv6 вручну. Тим самим не залишаючи шляхів для проникнення вашого трафіку.

 • Клацніть на Windows > Налаштування > Мережа & Інтернет > Мережі & Центр обміну.
 • Клацніть на Змінити налаштування адаптера > клацніть правою кнопкою миші по мережі, до якої ви підключені > Властивості.
 • Перейдіть до Internet Protocol Version 6 (TCP / IPv6) > зніміть прапорець.
 • Якщо це зроблено, ви успішно вимкнули IPv6 у вашій системі.

VPN з IPv6

Більшість сервісів VPN не дозволяють IPV6 через мережу трафіку. Причиною цієї дії є те, що численні постачальники VPN не оновлюють обладнання та програмне забезпечення, що може полегшити IPv6. Яка перевага використання VPN, коли ваш Інтернет-провайдер може контролювати вашу активність?

Коли ви скептично налаштовані, що ваш VPN не переймається трафіком IPv6, проведіть тест на витік IP-адреси. Один веб-сайт зробив такий аналіз https://ipleak.net/ для забезпечення трафіку IPv4 та IPv6. Після завершення тесту без VPN запустіть тест з ним. Якщо ваша початкова IP-адреса відображається як попередня, ваша VPN не підтримує IPv6.

Що там для IPv6?

IPv6 може містити 3,4 * 10 ^ 38 комбінацій IP-адреси. Це впевнено робить одне, і це те, що настав час, коли нам не вистачить IP-адрес. Як визначено в таблиці вище, IPv6 охоплює незлічувальні переваги. Більш простий формат заголовка та побічний NAT – лише деякі приклади цього.

Його слава з часом піднімається. Багато операційних систем і модемів забезпечують досвід користувача з IPv6. Інтернет-провайдери регулярно розгортають сервіси, що підтримують цю сучасну версію, на даний момент переосмислюючи Інтернет-досвід. Існує лише один недолік існуючих, і це вартість, яку приходить IPv6.

Безпека за допомогою IPv6

Більшість техногенних вундовків одразу ж заглибиться в IPv6, не замислюючись про свої недоліки. Перший і головний недолік IPv6 – це те, що більшість VPN не підтримують його.

У випадку, якщо ваш VPN піде на компроміс з приводу анонімності, саме час його нехтувати. Ви не повинні вибирати таку VPN, яка просочує вашу IP-адресу, оскільки вона залишає вас відкритими для сторонніх очей.

Вибираючи VPN, перегляньте функції, які він пропонує. Зверніть пильну увагу, пропонують вони IPv6 чи ні. Якщо це не так, немає великої проблеми, але є проблема, коли є один задній простір.

Тобто для забезпечення безпеки користувача, захищаючи його від витоків IP. Виберіть VPN, який пропонує функцію Kill Switch. Це перерве ваш зв’язок з Інтернетом, коли ваша мережа впаде.

Відмінності між IPv4 та IPv6

IPv4 та IPv6 охоплюють безліч контрастів. У таблиці нижче перераховані суттєві відмінності цих двох версій Інтернет-протоколу, які існують. Примітка: при порівнянні їх слід пильно стежити за кількістю. Здебільшого вони відрізняються за розмірами та особливостями, які вони надають.

IPv6

IPv4

Не надає широкомовні повідомленняЗабезпечує широкомовні повідомлення
Адреси мають 128-бітну довжинуАдреси завдовжки 32 біти
У заголовку немає поля контрольної сумиПоле контрольної суми доступне
Двійкові представлені в шістнадцятковоїДвійкові представлені в десяткових колах
Ідентифікація потоку пластів єІдентифікації потоку пакетів немає

Висновок

Зі збільшенням користувачів Інтернету збільшується кількість IP-адрес зв’язку, тому виникає потреба у трильйонах адрес. Тому ця послуга можлива лише з нею. Це не означає, що IPv4 зникне, комп’ютерні мережі все ще будуть боргу перед ним.

Завдяки IPv4 на бічній стороні IPv6 також може призвести до зростання інновацій IoT. Для спілкування з такими машинами, як холодильники, пральні машини, побутова техніка тощо, знадобляться IP-адреси, а також для успішної передачі сигналів. Отже, доведено, що IPv6 – це майбутнє мереж.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map