Tiešsaistes privātuma rokasgrāmata: Kāpēc anonimitāte ir būtiska?


Internets ir daudz pieaudzis, un tagad tas ir vairāk nekā Tiešsaistē ir 4,1 miljards lietotāju internetā. Lai gan ir taisnība, ka internets netizens sniedz informāciju un izklaidi. Tomēr ir nozveja.

Organizācijas apkopo datus ar jūsu atļauju pārlūkprogrammas vēstures, sociālo mediju kontu veidā, piemēram, patīk un nepatīk attīstīties un turpināt uzņēmējdarbību.

Organizācijas vāc datus, nav svarīgi, vai tā darbojas tiešsaistē vai bezsaistē. Izlūkošanas aģentūras, interneta pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji ir galvenie suņi datu vākšanā.

Dati ir jebkuras organizācijas lēmumu cikla pamatā. Saskaņā ar a IT spirālveida aptauja, Ja lēmums tiek pieņemts, balstoties uz savāktajiem datiem, panākumu gūšanas iespējas palielinās par 79%. Datu analīze, kvalitāte un kvantitāte palīdz uzņēmumiem un organizācijām iegūt konkurences priekšrocības.

Neatkarīgi no tā, vai sērfojat tīmeklī vai ritat cauri sociālajiem medijiem, tiek nodrošināta jūsu mājas ērtības un privātums. Jūs vispār neesat privāts, tādi uzņēmumi kā Google un Facebook zināms, ka izseko un pārrauga informāciju par tevi.

Kas ir tiešsaistes datu privātums?

Datu privātums ir datu drošības nozare. Tiešsaistes privātums galvenokārt ir saistīts ar bažām par pareizu datu apstrādi, kas ietver piekrišanu, paziņojumu un normatīvās saistības.

Neņemot vērā datu privātuma definīciju, praktiskas bažas par datu privātumu ir saistītas ar:

 • Ja un kā dati tiek koplietoti ar trešo personu organizācijām.
 • Kā dati tiek likumīgi vākti un glabāti.
 • Normatīvie ierobežojumi, piemēram, GDPR, HIPAA, GLBA vai CCPA.

Datu privātums ir būtiska informācijas tehnoloģiju sastāvdaļa. Tas palīdz organizācijai vai indivīdam noteikt, kādus datus infrastruktūrā var koplietot ar citiem un kurus vajadzētu turēt noslēpumā.

Kāpēc tiešsaistes datu privātums ir svarīgs??

Ir divi galvenie iemesli, kāpēc datu privātums ir viens no nozīmīgākajiem jautājumiem tiešsaistes kopienā.

Kvalitāte un kvantitāte ir divi datu raksturlielumi, kas nosaka, cik svarīgi tas ir kā aktīvs uzņēmumam. Uzņēmumi ir iesaistīti praksē, kas ietver datu vākšanu, kopīgošanu un izmantošanu. Šis process ir pazīstams arī kā datu ekonomika.

Ir daudz uzņēmumu, tostarp Google, Facebook un Amazon, kuriem ir būvētas impērijas sekojot datu ekonomikas shēmai. Katra organizācija pieņem uz datiem balstītus lēmumus. Datu saglabāšanas likumi, piemēram, GDPR, ir padarījuši uzņēmumus par pārredzamiem to privātuma politikā.

Otrkārt, privātums ir katra indivīda tiesības uz planētas. Tā nekad nebija privilēģija, un to nekad nevajadzētu uzskatīt par tādu. Dati, kurus tiešsaistē kopīgojat statusu, attēlu, viedokļu veidā, faktiski ir vārda brīvības vide, un neviens nedrīkst to ierakstīt vai izmantot pret jūsu gribu..

Ar visu šo datu pārraudzību un izsekošanu nevar noteikt, kurš internetā pārraidīts ziņojums tiks izņemts no konteksta un nonāks jums nepatikšanās..

Kāpēc organizācijas mani izseko??

Kā minēts iepriekš, ir daudz dažādu organizāciju, kas paļaujas uz jūsu datiem. Tai nav jābūt organizācijai, kas būtībā pastāv internetā. Nesenie statistika rāda ka 47% cilvēku, kas dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs, uztraucas par viņu privātumu.

Datu vākšanas organizāciju saraksts kopā ar to motivāciju ir šāds:

 • Izlūkošanas aģentūras.
 • Interneta pakalpojumu sniedzēji.
 • Uzņēmumi, piemēram, Google un Facebook.

Kādus datus izlūkošanas aģentūras vāc?

Datu privātums, iespējams, ir vienīgais jautājums, kas ilgu laiku palicis aktuāls un joprojām būs nozīmīgs jautājums. Pirmajā skatījumā vajadzētu būt acīmredzamam, ka masu uzraudzībā ir iesaistītas tādas izlūkošanas aģentūras kā Nacionālā drošības aģentūra (NSA).

Datu vākšanas motivācija ir gandrīz caurspīdīga. Izlūkošanas aģentūras vēlas tikai pasargāt cilvēkus no kārtējā 911 uzbrukuma. Tomēr masveida datu vākšana nepalīdzēs.

NVD programma PRISM iesaistās uzņēmumos piemēram, Google, Apple, Microsoft un daudzi citi ar vieglumu. Tas var izspiest visu informāciju un pēc tam to izmantot, lai izspiegotu cilvēkus masveidā ģeogrāfiskā apgabalā.

Iepriekš minētā problēma neaprobežojas tikai ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Tur ir izlūkošanas alianses izveidots ar nolūku dalīties ar datiem, kas apkopoti dažādos reģionos, lai radītu jaunas atziņas.

5 acu / 9 acu / 14 acu izlūkošanas alianses loma

Izlūkošanas aliansi var definēt kā paktu starp dažādām izlūkošanas aģentūrām, kas atrodas visā pasaulē. Tas, ka jūs spiegojat savā izlūkdienestā, ir viena lieta, bet ārzemnieks – tikai neierobežots. Lai risinātu šo problēmu, tika izveidotas alianses, lai apmainītos ar savākto informāciju savā starpā.

Valstis, kas šobrīd ir iesaistītas 5 acu izlūkošanas aliansē, ir:

 • Savienotās Valstis
 • Apvienotā Karaliste
 • Jaunzēlande
 • Kanāda
 • Austrālija

Deviņu acu izlūkošanas alianse veido, saskaitot FVEY un vēl četras valstis:

 • Dānija
 • Francija
 • Nīderlande
 • Norvēģija

Visbeidzot, četrpadsmit acu izlūkošanas aliansē ietilpst deviņu acu izlūkošanas alianses valstis un vēl piecas valstis:

 • Vācija
 • Beļģija
 • Itālijā
 • Spānija
 • Zviedrija

Vēl jāpiebilst, ka šīs izlūkošanas alianses aptver lielu daļu pasaules zemeslodes un tās var viegli izspiegot un apkopot izlūkdatus par cilvēkiem, kas dzīvo šajās valstīs.

Izlūkošanas aģentūras savstarpēji apmainās ar daudzveidīgu informāciju.

 • Signālu izlūkošana (SIGINT): Kā norāda nosaukums, SIGINT ir jebkura izlūkošana, kas iegūta no elektroniskiem signāliem un sistēmām. Piemēram, dati, kas savākti no sakaru sistēmām, radariem un ieroču sistēmām.
 • Cilvēka intelekts (HUMINT): Cilvēka apkopotā inteliģence ir zināma kā HUMINT. Šajā scenārijā labi apmācītu spiegu pienākums ir iegūt ticamu informāciju. Iesaistītas arī pratināšanas, pārrunas un plašsaziņas līdzekļu izmantošana.
 • Ģeotelpiskā inteliģence (GEOINT): Informācija, kas iegūta, izmantojot satelītu, ir pazīstama kā Ģeotelpiskā inteliģence. Informācija var ietvert kartes, rasējumus un informāciju par cilvēka darbību.

Tomēr daži varētu domāt, ka veidojot izlūkošanas aliansi, viņiem tiek dota virsroka kontroles un izlūkošanas ziņā. Kas zināmā mērā ir taisnība.

Kā metadatu saglabāšana tiek izmantota, lai pārraudzītu netizens?

Vienkārši izsakoties, metadati ir dati par datiem. Citiem vārdiem sakot, metadati apraksta datu kopu. Tajā ir informācija, kas izskaidro, kā un kad dati tika savākti. Metadati apkopo pamatinformāciju par datiem, kas atvieglo darbu dažos scenārijos.

Valdības aģentūras ir virzoties uz priekšu par obligātiem datu saglabāšanas likumiem. Tas ļaus telekomunikāciju uzņēmumiem uzglabāt datus ilgā laika posmā, ko izlūkošanas aģentūras var izmantot.

Kādi dati ir iekļauti metadatos?

Metadati nav informācija par to, ko rakstāt rokas ierīcē vai datorā. Tā drīzāk ir informācija, kas identificē jūs kā unikālu indivīdu. Tā ir digitālā pēda, kuru atstājat internetā:

 • Kad jūs apmeklējat vietnes.
 • Lejupielādējiet failus.
 • Sērfojiet internetā kopumā.

Diemžēl tas ļauj ISP, valdības aģentūrām, telekomunikāciju uzņēmumiem un snooperiem izveidot profilu šīs informācijas virspusē..

Metadatu saglabāšanas ietekme

Metadatu saglabāšanas ietekme uz pilsoņiem ir tieši tāda pati. Tiek atņemtas privātuma pamattiesības. Tas padara jūs par atvērtu grāmatu uzņēmumiem un attiecīgajām iestādēm.

Izmantojot metadatus, viņi var paredzēt jūsu uzvedību un noteikt sodus. Tas var būt ISP droseles formā. Advokātu aģentūras gadījumā metadatus var izmantot, lai tiešsaistē izsekotu aizdomīgās darbībās iesaistītās personas.

Kāpēc interneta pakalpojumu sniedzējs vāc datus??

Interneta pakalpojumu sniedzēji tika turēti pie atbildības par savu rīcību, kamēr nebija ieviesta tīkla neitralitāte. Situācija krasi mainījās, kad tiesa atļāva FCC nogalināt tīkla neitralitāti. Interneta pakalpojumu sniedzēji tagad var pēc vēlēšanās izmantot savas pilnvaras.

Privātās dzīves aizskāruma motīvi no ISP viedokļa ievērojami atšķiras no izlūkošanas dienesta motivācijas. Ja izlūkdienests vāca datus pilsoņu labā, IPS to dara savā labā.

IPS veiktā uzraudzība un izsekošana rada daudz galveno problēmu. Viena būtne, interneta droseles. ISP izmanto savu jaudu, lai palēninātu interneta ātrumu.

Kādus datus interneta pakalpojumu sniedzējs vāc?

Viņi izmanto īpašus filtrus, kas ir paredzēti, lai uzraudzītu un izsekotu visas jūsu tiešsaistes aktivitātes. Tas ir izsekošanas veids, kas notiek, kad iesniedzat pieprasījumu viņu tīklā.

Katru reizi, kad ievadāt vaicājumu, vai tas ir tikai nejauša atslēgvārda domēna nosaukums. Pārlūkprogramma nosūta pieprasījumu domēna vārda serverim (DNS), kas pēc tam kalpo jums jūsu pieprasītajai vietnei.

Informāciju, ko interneta pakalpojumu sniedzēji var apkopot, var ierobežot. Kredīts attiecas uz aizsardzību, ko nodrošina noteikti privātuma likumi.

Tomēr šo informāciju nevajadzētu uztvert viegli, jo tā joprojām var identificēt jūs kā unikālu personu internetā. Interneta pakalpojumu sniedzēji var apkopot šādus datus:

 • Vietrāži URL, kurus pārlūkojat tiešsaistē.
 • Tīmekļa lapas, kuras apmeklējat visbiežāk.
 • Cik daudz laika jūs pavadāt noteiktās tīmekļa lapās.

Privāti uzņēmumi, piemēram, Google & Facebook

Ar vairāk 2,4 miljardi aktīvo lietotāju mēnesī Facebook un Google dominē meklētājprogrammu tirgus daļa par 92%. Ir skaidrs, ka datu plūsma šajās vietnēs ir daudz augstāka nekā jebkurā citā internetā.

Abas šīs organizācijas ir guvušas daudz ieņēmumu, gūstot peļņu no datiem, ko viņi ikdienā vāc. Kaut arī platformas var brīvi pievienoties un izmantot, ieņēmumi no reklāmas ir padarījuši Google un Facebook par tehnoloģiju gigantu.

Reklāmdevēji maksā, lai reklamētos platformās, un atslēgvārdus var norādīt, lai mērķētu uz noteiktu auditoriju. To var izdarīt tikai tad, kad Google un Facebook aktīvi analizē datus.

Tā vienmēr bija cīņa starp tehnikas milžiem un privātuma aktīvistiem. Viņiem ir pietiekami daudz datu par jums, lai viņi varētu viegli paredzēt jūsu ikdienas gaitu. Lūk cik daudz datu viņi ir apkopojuši uz jums ar jūsu atļauju.

Šobrīd mēs atrodamies tikai aisberga galā. Tiešsaistes privātumā ir jāaplūko daudz vairāk, un noteikti ir arī citi draudi tiešsaistē.

Tiešsaistes privātuma draudi

Tā kā mēs virzāmies uz augsto tehnoloģiju nākotni, pastāv pastāvīga problēma, kas mums ir pretī. Ievads Lietiskais internets jau ir sācis ceturto rūpniecisko revolūciju un tiešsaistes privātuma draudu skaits palielināsies eksponenciāli.

Internetā ir dažādi draudi, ar kuriem jūs saskaraties. Nezinot, kā viņi darbojas, tiks apdraudēts ne tikai jūsu privātums, bet arī jūsu dati.

Kādus datus apkopo meklētājprogramma?

Meklētājprogrammas ir kā interneta tālruņu grāmata, tām ir visa nepieciešamā informācija, lai sazinātos un saņemtu pieprasījumus.

Bez meklētājprogrammām nebūtu iespējams uzzināt par jaunumiem. Miljardi netizens izmanto meklētājprogrammu, nedodot tai otru domu.

Nav meli, ka meklētājprogrammas glabā daudzveidīgu informāciju par jums. Daļa informācijas, ko meklētājprogramma glabā, ir šāda:

 • Jūsu interneta protokola (IP) adrese
 • Jūsu apmeklējuma datums un laiks
 • Atslēgvārdi, kurus meklējāt
 • Sīkfaila ID, kas ir unikāls identifikators.

Saglabātā informācija tiek nodota reklāmdevējiem, kas jums piedāvā dažādus produktus. Jūs būtu pamanījis, ka pēc tam, kad esat apmeklējis noteiktu vietni, jūs sākat iegūt reklāmas par konkrēto produktu, kuru meklējāt.

Pārlūka ievainojamības

Brokeri tiek piegādāti kopā ar dažādiem spraudņiem, kas veic dažādus uzdevumus. Dažu ievainojamību izraisa paši spraudņi un funkcijas, savukārt citas – apmeklētās vietnes.

Spraudņu izraisītās problēmas ir šādas:

 • ActiveX ir spraudnis, kas ir iebūvēts Microsoft Edge un Internet Explorer un darbojas tikai šajos pārlūkos. Tas darbojas kā starpnieks starp jūsu datoru un vietnēm ar Java vai Flash savienojumiem.
 • JavaScript ir programmēšanas valoda, kuru izmanto daudzas populāras vietnes, lai parādītu dažāda veida dinamisko saturu. Tomēr hakeri to izmanto, lai inficētu jūsu sistēmu vai pārlūkprogrammu ar ļaunprātīgu programmatūru un nevēlamām, kaitīgām reklāmām.

Tiešsaistes sērfošana izraisa šādas problēmas:

Pārlūka pirkstu nospiedumi

Dažos pēdējos gados tehnoloģija, ko sauc par pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu, ir guvusi daudz nevēlamu uzmanību, pateicoties riskus, ko tas var radīt privātumam tiešsaistē.

Metode izmanto “aģenta galveni”, kas tiek glabāta pārlūkprogrammā un satur informāciju par jūsu sistēmu. Galvene tika izmantota, lai risinātu problēmas ar tīmekļa lapu optimizāciju. Aģenta galvene tiek nosūtīta uz serveri, kur tas nosūta tīmekļa lapas konfigurāciju atbilstoši jūsu specifikācijām.

Aģentu galvenes joprojām tiek izmantotas 2019. gadā, taču kopš tā laika tās ir daudz mainījušās. To izmanto, lai piedāvātu pieredzi, kas ir optimizēta katrai ierīcei, bet jums ir jāapmainās ar konfigurācijas informāciju ar attiecīgo serveri.

Šī metode ļauj vietnēm iegūt informāciju, kas var jūs identificēt. Apkopotā informācija sastāv no:

 • Pārlūka tips un versija
 • Informācija par operētājsistēmu
 • Aktīvie spraudņi
 • Laika zona
 • Valoda
 • Ekrāna izšķirtspēja

Šim paņēmienam sīkdatnēm nav jābūt datorā. Vietnes izmanto pārlūkprogrammu sniegto informāciju, lai identificētu unikālus lietotājus un izsekotu viņu tiešsaistes aktivitātes.

Sīkdatnes

Sīkfaili ir mazi failu gabali, kas var saturēt informāciju, piemēram, lietotājvārdu un paroli. Nosūtītā informācija identificē konkrētu lietotāju un uzlabo pārlūkošanas pieredzi.

Tiešsaistes pasaulē ir dažādi sīkfailu veidi. Viens ir sesijas sīkfails, bet otrs – pastāvīgs sīkfails.

Noturīgas sīkdatnes tiek izmantotas diviem galvenajiem mērķiem, viens ir autentifikācija, bet otrs seko. Tāpēc tas apdraud privātumu. Izsekošanas sīkfails pakāpeniski izseko visas jūsu tiešsaistes aktivitātes un pēc tam izveido profilu par jums patīk un nepatīk.

Nedrošas vietnes

Drošajām slēdzenēm pirms URL ir zaļā piekaramā atslēga. Tas norāda, ka vietne, kurā pašlaik atrodaties, ir droša. Ja piekaramās atslēgas nav, nekavējoties atstājiet vietni.

Hakeri izmanto nedrošas vietnes, lai piekļūtu slepeniem akreditācijas datiem. Pilnvaras var ietvert jūsu paroles un / vai kredītkartes informāciju.

Saskaņā ar GlobalSign, 80% pircēju atstāj nedrošas e-komercijas vietnes. Kas ir pareizi rīkoties jebkurā scenārijā!

Ja sērfojat nedrošā vietnē, lūdzu, ņemiet vērā, ka ir trešās puses, kas var izsekot un uzraudzīt jūsu darbības šajās vietnēs. Trešās puses var ietvert:

 • Interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP)
 • Valdība
 • Hakeri ar sliktu nodomu

Kāpēc iepirkšanās tiešsaistē anonīmi ir būtiska?

Elektroniskā komercija vai e-komercija visu internetu ir pārņēmusi vētra. Gandrīz 76% Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju iepērkas tiešsaistē. E-komercijas veikalu pieaugums ir tieši proporcionāls kibernoziegumu pieaugumam.

Pēdējos gados ir pieaugusi vajadzība pēc iepirkšanās tiešsaistē anonīmi. Vardarbības izdarītāji uzmanīgi veic uzbrukumu, lai iegūtu slepenu informāciju, kas var ietvert kredītkartes informāciju, bankas izrakstus, adresi utt.

Iepirkšanās tiešsaistē anonīmi nenozīmē izvairīšanos no pārdošanas un citiem piemērotiem nodokļiem. Tas nozīmē tikai tādas kartes vai valūtas izmantošanu, kuru var paplašināt.

Šajā piemērā jūs, cerams, sapratīsit atšķirību starp abām. Izlemiet, kurš ir labāks scenārijs.

 • Vardarbības izdarītājs nozog jūsu kredītkartes datus ar vairāk nekā 5000 USD skaidrā naudā.
 • Hakeris nozog jūsu priekšapmaksas debetkartes informāciju, kurai bija summa, kas bija saistīta ar produkta cenu, kuru jūs gatavojaties iegādāties.

Pielāgošanai ir daudz veidu, kā anonīmi iepirkties tiešsaistē. Lai arī daži ir digitāli, bet daži prasa, lai jūs pieliektu zināmas pūles fiziskajā pasaulē.

 • Priekšapmaksas kartes
 • Izmantojiet maskētu vai virtuālu kredītkarti
 • Bitcoin

Mākoņglabātuve

Tā kā tehnoloģija ir attīstījusies, mēs esam atstājuši veco tradicionālo programmatūru un pielāgojuši Mākoņu infrastruktūrai. Iespējams, ka mākonis vienlaikus ir atrisinājis daudzas problēmas, bet par kādu cenu?

Lietojot mākoņa pakalpojumus, joprojām tiek apdraudēta konfidencialitāte. Pat ja viņi šifrē jūsu failus, jūs nevarat ērti atpūsties, jo viņiem ir privātā atslēga un viņi var tos atšifrēt bez jūsu atļaujas.

Ārkārtas gadījumā tehnoloģiju uzņēmumi nodos visus savus datus attiecīgajām iestādēm neatkarīgi no tā, ko viņi sola.

Nedrošas balss sarunas

Kam nepatīk balss sarunas? Tas diezgan viegli samazina attālumu, ar kuru cilvēki nesasniedz. Pirms sākat balss zvanu, ļaujiet man atgādināt jums par sekojošo. Šīs valdības aģentūras ieraksta balss sarunas.

 • Nacionālās drošības aģentūra (NSA)
 • Valdības komunikāciju štābs (GCHQ)

Acīmredzot aģentūras ļoti vēlas dzirdēt vidusmēra cilvēka teikto. Pēc aģentūru domām, masu novērošana ir risinājums visiem teroristu uzbrukumiem.

Nav jēgas, kā viņi noteiks, kurš no tiem ir reāls drauds un kurš ne? Vienreizlietojamu tālruņu pirkšana neko nemainīs, ja persona, ar kuru runājat, to neizmanto.

Cik e-pasti ir nedroši?

E-pasti ļāva mums viegli sazināties savā starpā. Tomēr ar drošības e-pasta pakalpojumu sniedzēju vien nepietiek.

NSA jau iepriekš ir izmantojusi Google un Microsoft. Ar šo iemeslu vajadzētu būt pietiekamam, lai jūs varētu nogrimt un pielāgoties e-pasta pakalpojumiem, kas nodrošina šifrēšanu no viena gala līdz otram.

E-pasta tieša šifrēšana ir tā, kur sūtītājs šifrē e-pasta ziņojumu un to nosūta, to var atšifrēt tikai tā persona, kurai bija paredzēts to saņemt..

Tiešsaistes privātuma rokasgrāmata un paraugprakse

Kopš Edvards Snowdens atklāja, ka valdības struktūras spēj izsekot un uzraudzīt interneta lietotāju aktivitātes, kā arī darbības, kas nav saistītas ar internetu. Ir svarīgi tiešsaistē aizsargāt savu privātumu, jo tās ir pamattiesības, nevis privilēģijas.

Šeit ir daži no labākajiem paņēmieniem, kurus varat ievērot, lai jūsu klātbūtne tiešsaistē būtu anonīma. Neviens nevarēs apkopot informāciju par jums tiešsaistē, ja vien, protams, jūs neievērosit tālāk minētās darbības.

Šifrēšana no vienas puses uz otru

E2EE ir visiecienītākais veids, kā uzlabot drošību un privātumu jebkurā scenārijā. Tas aizsargā jūsu privātumu, šifrējot ziņojumus abos komunikācijas cauruļvada galos.

Ja jebkurā scenārijā izmantojat pilnīgu šifrēšanu neatkarīgi no tā, vai sūtāt īsziņu ar savu draugu vai sūtāt e-pastus vai pārlūkojat internetu, neviens nevar redzēt jūsu darbības. E2EE pārvērš jūsu pieprasījumus par jucekli, šos ziņojumus var redzēt tikai paredzētā persona.

Izmantojot tālrunī, e-pastā un datorā pilnīgu šifrēšanu, jūs pasargājat sevi no šādiem draudiem:

 • Interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP) nevar izlikties par jūsu darbībām
 • Valdības aģentūras nespēj uzkrāt jūsu metadatus
 • Hakeri nevar nozagt jūsu slepeno informāciju

Šifrēšana no vienas puses uz otru atrisina divas iepriekš minētās problēmas.

 • Nedrošas balss sarunas
 • Nedroši e-pasti

Pilnīga īsziņu sūtīšana un VOIP šifrēšana

WhatsApp un citu VOIP lietojumprogrammu ieviešana ļāva ērti tērzēt ar draugiem un ģimenes locekļiem bez papildu maksas. Tomēr šīm lietojumprogrammām nav jābūt nepieciešamajai šifrēšanai, lai aizsargātu jūsu privātumu un drošību.

Kā minēts iepriekš, E2EE var diezgan daudz atrisināt drošības un privātuma problēmu bez papildu izmaksām. Jāizmanto platformas, kas novērtē privātumu un drošību.

Šeit ir trīs kurjeri, no kuriem izvēlēties, kas lietotājiem ļauj veikt īsziņas un balss tērzēšanu ar papildu priekšrocībām, ko sniedz pilnīga drošība.

 • Signāls
 • Telegramma
 • ChatSecure

Visas šīs platformas ir atvērtā koda un atbalsta pilnīgu šifrēšanu. Pārslēdzoties uz šīm platformām, jūs atbrīvojaties no privātuma jautājumiem, kas saistīti ar balss zvaniem un īsziņu sūtīšanu pa IP.

Šifrēti e-pasta ziņojumi no viena gala līdz otram

Par to, cik svarīgi un kā darbojas visaptveroša šifrēšana, jau ir minēts iepriekš. Daži cilvēki izmanto e-pastus ļaunprātīgām darbībām, bet citi to izmanto, lai reklamētu.

Drošības aģentūrām tomēr nav ierobežojumu. Ir zināms, ka NSA savāc miljoniem e-pasta adrešu no visas pasaules. Tas nozīmē, vai jūs sazināties ar draugu vai iesaistāties diezgan karstā diskusijā, aģentūras var izlasīt visas jūsu domas.

Izmantojot pilnībā šifrētus e-pastus, var atrisināt šo problēmu. Šie ir galvenie E2EE pakalpojumi internetā:

 • ProtonMail
 • Tutanota
 • Posteo

Virtuālais privātais tīkls

A virtuālais privātais tīkls (VPN) kalpo kā drošs tunelis, kas jūsu vārdā nosūta pieprasījumu uz domēna vārdu serveri. Izpildot šo uzdevumu, VPN aizsargā jūsu IP adresi, tiešsaistes identitāti un interneta savienojumu no daudziem draudiem..

Tas aizsargā jūsu identitāti, maskējot jūsu IP adresi un atrašanās vietu tādā, kādu nodrošina VPN. Tas izmanto pilnīgu šifrēšanu, un tam ir funkcijas, kas ļaus pārlūkot internetu, nebaidoties nevienu.

Tomēr jāatzīmē, ka ir daudz VPN pārdevēju, kas sola lielu ātrumu un simtprocentīgu drošību.

Ir pieejami arī bezmaksas VPN, kas arī apgalvo, ka tiešsaistē ir tāda pati drošība un anonimitāte. Katram bezmaksas VPN ir premium versija, kuru var pārbaudīt, vispirms izmantojot bezmaksas versiju. Tomēr bezmaksas VPN ir trūkumi.

Bezmaksas VPN trūkumi:

 • Joslas platuma ierobežojums. Ierobežojumi atšķiras atkarībā no pakalpojumu sniedzēja.
 • Neliels serveru skaits, no kuriem izvēlēties.
 • Dažādās platformās var saglabāties saderības problēmas.
 • Interneta ātrums var būt nevienmērīgs, ņemot vērā zemu servera izvēli.

Šeit ir mūsu visaugstāk novērtētie VPN, kas nodrošinās jums imunitāti pret spiegprogrammatūru un hakeriem tiešsaistē.

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • Privātā interneta piekļuves VPN
 • PureVPN

Neatkarīgi no tā, ir daudz problēmu, kuras atrisina VPN. Starp tiem ir:

 • Aizsargā jūs no nevēlamas spiegprogrammatūras un hakeriem
 • Slēpj jūsu IP adresi un atrašanās vietu un neļauj ISP, valdības aģentūrām vākt jūsu metadatus
 • Jūs varat apiet ģeogrāfiskos ierobežojumus par saturu
 • Pārlūka pirkstu nospiedumi

Starpniekserveri

Starpniekserveris vai “Starpniekserveris” ir serveris, kas darbojas kā starpnieks starp tīmekļa serveri un vietni, kurā paredzēts nokļūt. Šī ir vēl viena metode, ar kuras palīdzību interneta lietotāji uzlabo tiešsaistes privātumu.

Tas darbojas, saskaroties ar vienu no šiem serveriem, un jūsu dators nosūta jūsu pieprasījumu vidējam serverim, kurš pēc tam veic jūsu pieprasījumu un atgriež jūsu pieprasīto vietni..

Vai meklējat veidu, kā palikt anonīmam un drošam tiešsaistē? A rotējošs starpniekserveris var atdarināt IP motorelektoru un var būt drošībā tiešsaistē.

Izmantojiet Tor pārlūku, lai iegūtu anonimitāti

Tor ir labākais spēlē, kad runa ir par tiešsaistes privātumu. Tā joprojām ir, bet, runājot par drošību, Tor pārlūks nav pareiza izvēle.

Tā kā darba kārtībā ir paredzēts, lai jūsu tiešsaistes identitāte būtu anonīma, tās drošības aspektam nav nozīmes, ja vien jūs neesat iesaistīts kaut kā ēnainā situācijā. Daudzi privātās dzīves entuziasti izmanto Tor, lai vēl vairāk uzlabotu viņu privātumu.

Kādas ir Tor pārlūka priekšrocības?:

 • Daudz serveru, no kuriem izvēlēties.
 • Satiksmes maršrutēšanai tiek izmantoti vairāki serveri.

Tor pārlūka trūkumi:

 • Tas nav šifrējis jūsu trafiku.

Tomēr tas nenozīmē, ka nav iespējams precīzi noteikt jūsu atrašanās vietu un / vai atpazīt jūs internetā. Aģentūras var identificēt personu, pamatojoties uz savām darbībām tiešsaistē, jo Tor pārlūks nav šifrējis trafiku.

Ja bažas par privātumu, kas attiecas uz Tor, attiecas uz jums, varat sākt izmantot Tor alternatīvas.

Kāpēc anonimitāte ir būtiska, iepērkoties tiešsaistē?

Jūsu meklēšanas vēsture ir tieši saistīta ar jūsu privātumu. Izmantojot meklētājprogrammas, piemēram, no tādiem uzņēmumiem kā Google, Yahoo ir tāds pats kā jūsu privātuma iznīcināšana.

Ja nezināt, meklētājprogrammās ir daudz algoritmu un plašs izkārtojumu klāsts, kas izmanto jūsu meklēšanas vēsturi, lai ģenerētu analītiku. Organizācijas izmanto datus, lai rādītu mērķētas reklāmas, un var tos izmantot, lai ziņotu par indivīdu varas iestādēm.

Nākamajā nākotnē viss būs atkarīgs no datiem. Tāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju pāriet uz privātām meklētājprogrammām.

 • DuckDuckGo
 • SearchPage
 • Atvienot meklēšanu

Šīs meklētājprogrammas tiek uzskatītas par labākajām, un tās neizseko jūsu meklēšanas vēsturei vai nelieto to pret jūsu gribu.

Instalējiet konfidencialitātes paplašinājumus

Ir daži spraudņi vai paplašinājumi kuras var instalēt pārlūkprogrammā, lai vēl vairāk uzlabotu privātumu un drošību internetā.

Šie paplašinājumi ir piedāvājuši daudz priekšrocību, un tas pārtrauc valdības un interneta pakalpojumu sniedzējus spiegot. Pirmkārt, viņiem ir iespējas novērst noteiktus kiberuzbrukumus.

Paplašinājumi ietver:

 • Privātuma Badger
 • HTTPS visur
 • uBlock izcelsme

Neuzglabājiet sīkfailus, iestatiet savas konfigurācijas, lai izdzēstu sīkfailus, aizverot pārlūkprogrammas. Tāpēc jūsu sistēmā netiek veikta uzraudzība.

Secinājums

Interneta pakalpojumu sniedzēji un drošības aģentūras ir padarījuši privātumu par privilēģiju, kurai tā nevajadzētu būt. Nemaz nerunājot par to, ka privātums nav tas, kas būtu jāpērk, bet tā ir nepieciešamība.

Ja vēlaties saglabāt anonimitāti tiešsaistē, labākais veids būtu izvēlēties VPN. Ja jūs neuztrauc lēns ātrums, varat savienot pārī VPN ar Tor pārlūka papildu drošību. Varat paļauties uz VPN, lai izpildītu privātuma vajadzības, neizmantojot Tor pārlūku.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map