Tādu viedo skaļruņu kā Amazon Echo, Apple HomePod un Google Home konfidencialitātes risks

Zinātniskā fantastika ir oficiāli ieradusies. Viedie skaļruņi un viņu digitālie palīgi ir šeit, pastāvīgi klausās jūs, gaida atbildi uz jūsu pieprasījumiem. Tomēr tie ir mazāk līdzīgi noderīgiem robotiem un vairāk nekā rūpīgiem stenogrāfiem, kas sastāda visaptverošus pārskatus par katru mijiedarbību, lai korporācijas varētu gūt peļņu no jūsu datiem.

“Alexa, vai jūs klausāties?” Kā izrādās, atbilde ir jā; viedie skaļruņi jūs vienmēr klausās. Šīs ierīces ir jauna korporatīvās uzraudzības robeža. Pasaulē lielākie tehnoloģiju uzņēmumi ir atraduši veidu, kā izvairīties no darbvirsmas un ielauzties mūsu mājās.


Ko dara viedie skaļruņi?

Viedie skaļruņi ir balss saskarne ar internetu. Varat, lai jūsu viedais skaļrunis atskaņos jums dziesmu, meklēs niekus, pastāstīs, kādi ir laika apstākļi, atjaunina jūs ar jaunākajām ziņām vai stāsta jums joku. Tomēr tas ir tikai aisberga redzamā daļa. Tā kā mēs virzāmies uz lietu internetu, kurā visas ierīces, ierīces un preces tiks nepārtraukti savienotas un savstarpēji sazināsies, izmantojot internetu, viedais skaļrunis ir novietots kā centrs, kas ļauj verbāli kontrolēt jūsu māju.

Katram viedajam runātājam ir arī trešo pušu paplašinājumi (Amazon eifēmiski sauc šos paplašinājumus par “talantiem”, bet Google tos sauc par “darbībām”), kas savieno jūsu skaļruni ar citām lietotnēm, piemēram, Uber vai Netflix. Šie paplašinājumi ļauj jums piezvanīt automašīnai vai rindā uz iecienītākajām filmām uz tuvākā savienotā ekrāna, neveicot visas problēmas, kas saistītas ar tālruņa atbloķēšanu..

Google mājas konfidencialitāte

Ir svarīgi atcerēties, kā darbojas šīs korporācijas, īpaši Google. Atkarībā no tā, vai paļaujaties uz Google produktiem, Google zina, kas ir jūsu draugi, kāds ir jūsu grafiks, kur vēlaties piedalīties Hangout sesijā un kādas tēmas jūs visvairāk interesē. Tomēr ar šo kolosālo datu daudzumu nepietiek. Alfabēts, Google mātes uzņēmums, 84% no saviem ieņēmumiem gūst no reklāmas. Tas gadā iegūst miljardiem dolāru, pārdodot savu lietotāju datus reklāmdevējiem, kuri pēc tam izmanto šos datus, lai arvien precīzāk mērķētu uz Google lietotājiem. Uzņēmumam Google vairāk datu ir vienādi ar lielākiem ieņēmumiem. Tāpēc viņi ir smagi strādājuši, lai datu savākšanas procesā novērstu berzi. Rezultāts ir ar internetu savienots skaļrunis, kuru varat ievietot pie virtuves letes un uzdot jautājumus.

Google mājas lapa padara meklēšanu internetā pieejamāku nekā jebkad, kas savukārt nozīmē, ka Google saņem arvien vairāk datu par jums. Viss, ko jūs sakāt, sekojot mājas brīdinājuma vārdam – “Hey Google” vai jebkurš cits, ko tas pārprot, piemēram, “Rotaļlieta”, tiek ierakstīts, saistīts ar jūsu kontu un mūžīgi glabāts Google datu bāzē. Turklāt trešo pušu paplašinājumi palielina vēl vairāk datu un koplieto tos ar vairākām organizācijām katru reizi, kad iesniedzat pieprasījumu.

Visbeidzot, Google mājaslapa ne tikai vakuumā nosūta jūsu datus; tas ir arī jauns reklāmas līdzeklis. Tad nav pārsteigums, ka, neskatoties uz Google apliecinājumiem, ka viņi reklāmās neizmanto Google palīgu, lietotāji par filmu Skaistums dzirdēja, ko Google sauca par “savlaicīgu saturu” un ko vairums cilvēku dēvē par komerciālu. & zvērs pagājušajā gadā. Google vēlāk paskaidroja, ka Google Assistant nākotnē, iespējams, būs reklāmas un ka tas “varētu izmantot šo mijiedarbību transkripcijas (nevis neapstrādātu audio), lai sniegtu noderīgākas reklāmas citās platformās”.

Amazon Echo privātums

Amazon nav tik atkarīgs no ieņēmumiem no reklāmas kā Google, taču viņi vēlas jūsu datus tikpat ļoti, lai viņi zinātu, kuru no viņu produktiem viņiem vajadzētu mērķēt. Visas tās pašas bažas par konfidencialitāti, kas saistītas ar vietni Google Home, ir atrodamas Amazon Echo. Katra mijiedarbība ar jūsu Echo tiek reģistrēta, saistīta ar jūsu kontu un mūžīgi saglabāta Amazon datu bāzē. (Ja jums ir gudrs runātājs un vēlaties redzēt visus datus, ko šīs korporācijas ir savākušas par jums, šeit ir aprakstīts, kā piekļūt viedo skaļruņu ierakstiem Amazon un Google.) Amazon bija vairāk informēts par Echo reklāmas potenciālu, pagājušā gada janvārī paziņojot. gadā, kad viņi reklāmas sākšanai izmantos Echo. Tomēr viņi arī ir iznīcinājuši vārdu “Alexa” sieviešu paaudzei.

Apple HomePod privātums

Tad ir Apple HomePod. Kamēr HomePod ir dzīvs, ar internetu savienots mikrofons, kas atrodas jūsu mājās, Apple visu darbību mijiedarbību padara anonīmu. Viņi nesaista jūsu HomePod uzdotos jautājumus savam Apple kontam, un galu galā Apple izdzēš visus datus no šādiem sakariem. Apple arī nepieļauj trešo pušu paplašinājumus. Tā rezultātā Homepod ir mazāk ērta un daudzpusīga ierīce, taču tā ir daudz drošāka un privātāka.

Visu laiku augošās datu bāzes

Tagad, kad mēs ļāvām privātām korporācijām savās mājās uzstādīt dzīvos mikrofonus, jaunais datu daudzums, ko viņi var savākt, ir satriecošs. Kā mēs redzējām, kad korporācijas vāc milzīgus datu apjomus, to var noplūst, uzlauzt vai piekļūt tiesībaizsardzības iestādēm. Amazon bija spiests dalīties ierakstos no Echo pagājušajā gadā slepkavības izmeklēšanas ietvaros, kas bija iespējams tikai tāpēc, ka Amazon visus Echo datus saista ar lietotāja profilu un saglabā tos mūžīgi. Lietotāja ziņā ir iedziļināties viņu kontā un pašiem izdzēst viņu mijiedarbību.

Nesenie skandāli par Google+ un Amazon lietotāju e-pasta adrešu noplūdi ir parādījuši, ka viņu kiberdrošība ir satraucoša. Bija arī murgains gadījums, kad Google Home Mini tūkstošiem reižu dienā pats aktivizējās un pēc tam ierakstīja un saglabāja audio fragmentus par visu, kas tajā laikā notika. Kaut arī Google identificēja un novērsa problēmu, tas joprojām ir būtisks šo viedo runātāju lielā ļaunprātīgas izmantošanas piemērs.

Privātuma aizskaršana

Šīs korporācijas zina, ka šīs ierīces ir ievērojami saasinājušās, iebrūkot jūsu privātumā, taču viņu vajadzība vākt arvien vairāk datu nebeidzas ar viedajiem skaļruņiem. Facebook, kas ir vēl viens uzņēmums, kura atkarības uzturēšanai nepieciešams arvien lielāks lietotāju lietotāju personas datu apjoms, ir izstrādājis savu viedo skaļruni – tikai savējā ir arī kamera. Kamēr Facebook aizkavēja portāla izlaišanu, saskaroties ar tautas sašutumu par viņu atkārtotu personas datu ļaunprātīgu izmantošanu, 1984. gada televīzijas ekrāni vairs neizklausās ārzemnieciski vai pat maz ticami. Vienīgās atšķirības ir tādas, ka korporācijas ir ieņēmušas Big Brother vietu un ka mēs, privātpersonas un patērētāji, maksājam par šīs korporatīvās uzraudzības privilēģijām.

Šie viedie runātāji rāda, ka tādi uzņēmumi kā Google, Amazon un Facebook nevar pieņemt privātumu, jo visi privātie dati atspoguļo biznesa iespēju miljardu dolāru vērtībā. Kamēr sabiedrība nebūs noskaidrojusi, ka privātās dzīves aizskaršana nav tā vērts, lai pakāpeniski palielinātu ērtības, ko šie uzņēmumi piedāvā, viņi turpinās radīt jaunas ierīces, lai iesaistītos mūsu dažās atlikušajās privātajās telpās.. Var būt pārāk dramatiski teikt, ka mūsu mājās ienāca tehnoloģiju korporācijas. Patiesība ir tāda, ka mēs viņus esam uzaicinājuši.

ProtonVPN un ProtonMail ir atšķirīgi. Mēs atzīstam, ka atšķirīgas nostājas, runas brīvība un pati demokrātija ir vājināti, ja tiek apdraudētas tiesības uz privātumu. Mūsu pakalpojumi ir privāti pēc dizaina. ProtonMail šifrē lietotāju e-pastus, pirms tie sasniedz mūsu serverus, lai neviens, izņemot adresātu, varētu tiem piekļūt. ProtonVPN uztur stingru aizliegumu reģistrēties, kas nozīmē, ka mēs neveicam uzskaiti par lietotāju darbībām tiešsaistē. Mēs nevēlamies apkopot lietotāja datus; tā vietā mēs vēlamies to saglabāt drošībā.

Mēs strādājam pie abonēšanas biznesa modeļa, kurā mūsu lietotāji maksā mums par pakalpojumu. Mēs savus lietotājus uzskatām par atbalstītāju kopienu, kuru tiesības uz privātumu ir jāaizsargā, nevis kā uz lielo burtu izmantojamo privāto datu avotus. Ja vēlaties, lai jūs redzētu kā lietotāju, nevis kā produktu, reģistrējieties ProtonVPN un ProtonMail jau šodien.

Ar laba vēlējumiem,
ProtonVPN komanda

ATJAUNINĀJUMS 6. novembris: Japānas un amerikāņu pētnieki atklāja, ka varat izmantot lāzerus, lai viedajiem skaļruņiem sniegtu balss komandas. Triks strādāja ar Amazon Echo, Google Home un citām ierīcēm, kas darbojas ar balss komandām. Komanda varēja izmantot lāzeru, lai piespiestu viedo skaļruni veikt jebkuru uzdevumu, kas tam bija paredzēts, piemēram, atvērt garāžas durvis. Vienā pārbaudē pētījumi spēja kontrolēt viedo skaļruni, spīdot uz tā lāzeru caur logu no zvanu torņa augšdaļas 230 pēdu attālumā.

Šeit varat iegūt bezmaksas ProtonVPN kontu.

Sekojiet mums sociālajos medijos, lai būtu informēti par jaunākajiem ProtonVPN izlaidumiem:  Twitter | Facebook | Reddit

Lai iegūtu bezmaksas šifrētu ProtonMail e-pasta kontu, apmeklējiet vietni protonmail.com

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me