4 snadné způsoby, jak skrýt vaši IP

Jakmile pochopíte, jak to udělat, je udržování vaší IP adresy soukromé. Ale přesto jsem překvapivě zjistil, že jen málokterých lidí záleží na těchto jednoduchých krocích. Sám jsem o tom docela zbožný a svou IP adresu skrývám z těchto tří důvodů: soukromí na internetu, bezpečnost a svoboda online. A tady je to, jak to dělám.


Skrytí vaší IP adresy

Níže jsou uvedeny čtyři jednoduché a efektivní způsoby, jak skrýt IP adresu. Vezměte na vědomí, že v závislosti na tom, proč to děláte, mohou některé fungovat lépe než jiné.

VPN

Nejjednodušší a pravděpodobně nejlepší způsob, jak skrýt vaši IP, je použití služby virtuální privátní sítě (VPN). Tato metoda je zdaleka můj preferovaný způsob, jak dělat věci. Takto to funguje.

Prvním krokem je výběr dobrého poskytovatele VPN. Jakmile to uděláte, budete si moci do svého zařízení stáhnout kopii svého klientského softwaru. Nainstalujte jej a použijte k připojení k jednomu ze serverů VPN v síti poskytovatele. Celý proces je velmi přímočarý.

Po připojení k serveru se stane prostředníkem mezi vaším zařízením a internetem. Pokud všechna data, která odešlete, prochází tímto serverem, server vaši IP odstraní a nahradí jej vlastním. Jakmile se data vrátí, server vrátí vaši IP adresu zpět.

Důsledkem je, že pokud jde o jakýkoli web nebo službu, ke které přistupujete, jedná se o server VPN. Nemá absolutně žádný způsob, jak zjistit, s kým vlastně komunikuje. Čokoli se rozhodnete stáhnout nebo kterýkoli web, který se rozhodnete navštívit, již nebude možné vysledovat zpět k vám.

Přenosy dat pro každou aplikaci ve vašem zařízení budou následovat tento proces. Nezáleží na tom, zda používáte prohlížeč nebo aplikaci třetí strany, jako je prohlížeč videa nebo stahovač souborů. VPN nasměruje vše přes své servery a chrání vaše soukromí přes palubu.

Schéma, jak skrýt IP adresu pomocí VPN

Vzhledem k tomu, že na server potřebuje trochu více informací o vzdálenosti, pravděpodobně dojde ke snížení rychlosti připojení. Ale na základě desítek rychlých testů rychlosti, které jsem provedl u různých poskytovatelů, by tento pokles měl být zanedbatelný. Například u kteréhokoli z nejrychlejších poskytovatelů, které jsem testoval, byste měli očekávat pouze 10% zpomalení. Při běžném používání to nestačí. A většina ostatních sítí VPN není ani z tohoto počtu daleko.

Všechny služby VPN vám umožní vybrat umístění serveru, ke kterému se připojujete. Obvykle jsou jich stovky po celém světě. Používáním VPN nejen maskujete svou IP adresu, ale pokud se rozhodnete, můžete také předstírat, že jste v jiné zemi. Pokud byste chtěli přistupovat na web blokovaný vaší vládou nebo pokud žijete mimo USA a máte zájem sledovat americký Netflix (nebo jakoukoli jinou streamovací službu kdekoli jinde), VPN je, jak to děláte.

Použití VPN vám přináší další výhodu. Spojení mezi vaším zařízením a serverem je šifrováno. Tato funkce nezastaví vašeho poskytovatele internetových služeb, hackera ani nikoho jiného, ​​kdo se snaží zachytit data, která odesíláte a přijímáte. Nikdy však nebudou moci přečíst informace, které data obsahují. Ať už kontrolujete svůj bankovní účet, stahujete torrent nebo čtete zprávy, nikdo to nebude vědět.

Pokud jste ochotni zavázat se dlouhodobě (rok nebo déle), náklady na nejlepší služby VPN nepřekračují dva nebo tři dolary měsíčně. Vzhledem ke všem jejich výhodám jsou pro mě dobře utracené peníze. Více o některých mých oblíbených poskytovatelích se dozvíte zde.

Tor

The Onion Router (Tor), je další dobrý způsob, jak skrýt vaši IP. I když to může být o něco složitější a mnohem pomalejší než používání VPN, je to, že je zcela zdarma.

Abyste mohli začít, musíte si stáhnout, nainstalovat a nakonfigurovat prohlížeč Tor. Pokud znáte Mozilla Firefox, máte štěstí. Prohlížeč Tor je založen na něm a vypadá a funguje podobně. Po spuštění se připojí k síti Tor a můžete začít.

Tor se spoléhá na celosvětovou síť dobrovolně provozovaných serverů nazývaných relay uzly, z nichž v současné době existuje více než 6 000. Jakmile data opustí vaše zařízení, náhodně se „odrazí“ kolem několika těchto uzlů, než dosáhne svého konečného cíle. Data, která se k vám vrátí, se řídí stejným postupem.

Každý uzel si je vědom pouze předchozího a následujícího uzlu v tomto okruhu (nebo řetězci), což znemožňuje, aby web nebo služba, ke které přistupujete, sledovaly cestu zpět k vám. Počínaje zařízením a končícím koncovým uzlem obvodu jsou data také šifrována. Každý, kdo to zachytí a snaží se ho prohlédnout, má smůlu.

Schéma toho, jak síť Tor mění mou IP adresu

Zatímco Tor vám může poskytnout vynikající soukromí, existuje několik nevýhod jeho použití, zejména ve srovnání s VPN. Největší z těchto problémů je rychlost a pro mě je to jistič.

Každý z náhodně vybraných uzlů obvodů by mohl být umístěn kdekoli na světě a protože jsou dobrovolně provozovány, budou používat připojení k internetu neznámé kvality (může být vlákno, může být ekvivalentem dial-up modemu). V době, kdy se vaše data dostanou na web, který navštěvujete, az něj mohla cestovat několikrát po celém světě pomocí pochybných rychlostí připojení. Jinými slovy, může to chvíli trvat.

Porovnejte to s VPN, kde jednáte pouze s jedním zprostředkujícím serverem podle vašeho výběru, který používá vyhrazený hardware a rychlé připojení k datovému skladu v Internetu. Potenciální rozdíl v rychlosti může být významný. Použití Tor pro procházení běžícím mlýnem by mělo být v pořádku. Pokud ale plánujete stahování velkých souborů nebo sledování online pořadu, můžete být na hrbolaté jízdě.

Prohlížeč Tor je také vhodný pouze pro prohlížení. Pokud si chcete prohlédnout video, chytit nějaké soubory nebo udělat něco jiného pomocí specializované aplikace, v závislosti na vašich technických znalostech, proces instalace se může velmi rychle zkomplikovat..

Pokud se rozhodnete Tor vyzkoušet a máte v úmyslu přistupovat k geo blokovanému obsahu, pamatujte na jednu věc (vidím, že se to objevuje docela často). Budete muset nastavit Tor tak, aby váš uzel výstupu okruhu byl v zemi, z níž chcete sledovat obsah.

Proxy

Další slušný způsob, jak skrýt IP adresu, je použití proxy. V závislosti na tom, co chcete dělat, lze nastavit proxy servery relativně snadno. Mohou být také zdarma a mohou mít minimální dopad na vaši rychlost internetu (i když, jak uvidíme, poslední dva jsou obvykle protichůdné). Proxy však přicházejí také s vlastní řadou potenciálních problémů. A bohužel, v závislosti na vašem cíli, se nemusí ani zdát být tou nejlepší volbou.

Proxy lze nastavit přímo z vašeho stávajícího prohlížeče (zde jsou pokyny pro nastavení proxy serverů ve všech hlavních verzích). Pokud chcete pouze přistupovat k webu, není třeba žádný další software. Jediné, co potřebujete, je IP adresa proxy serveru. Budu mluvit o jejich nalezení o něco dále.

Jakmile je váš prohlížeč nastaven, proxy pracuje podobně jako VPN. Všechno, co posíláte a přijímáte, se tím předává. Proxy server vymění vaši IP za vlastní, takže si prohlížený web bude věřit, že mluví s proxy.

Stejně jako u sítě VPN si také chcete vybrat umístění proxy serveru v závislosti na vašem cíli. Pokud například chcete streamovat britskou televizi, budete potřebovat IP adresu z Velké Británie. Musíte se ujistit, že je to země, ve které je server fyzicky umístěn.

Schéma skrytí mé IP adresy pomocí proxy

Kromě maskování vaší IP však bude pro vás udělat jen málo dalších proxy. Mé největší hovězí maso s nimi je, že vaše data nešifrují, a proto nabízejí nulovou bezpečnost a soukromí. Pokud váš poskytovatel internetových služeb (nebo kdokoli jiný) chtěl zjistit, co děláte, je stejně triviální dělat s proxy, jako bez něj. I když je pomalejší, přinejmenším Tor vám umožňuje udržovat si své internetové návyky pro sebe.

A stejně jako v případě Tor, chcete-li použít jinou aplikaci než váš prohlížeč, aby používal proxy, hledáte komplikovanější nastavení. Tento software bude muset mít podporu nativního proxy (a mnoho z nich), na kterou budete muset přijít. Alternativně budete muset pohrávat s nastavením vaší sítě na úrovni operačního systému.

Pokud jde o získávání IP adres proxy serveru, existuje spousta zdrojů online. Můžete použít Google k vyhledání bezplatných služeb nebo k návštěvě placeného poskytovatele, jako je BuyProxies.org nebo podobného poskytovatele. Problém s bezplatnými proxy servery je v tom, že je mnoho lidí používá. A čím více lidí je používá, tím pomaleji se dostávají. Placení proxy vám poskytne mnohem lepší výkon. Ale pokud už utrácíte peníze, můžete podle mého názoru také utratit za VPN. Získáte tak mnohem víc třesku za své peníze.

Veřejné Wi-Fi

Pomocí veřejné sítě Wi-Fi můžete také zabránit tomu, aby byla vaše domácí IP známa. IP adresa s vámi necestuje. Stačí přenést zařízení do místní knihovny nebo kavárny a připojit se k jejich síti. IP adresa, kterou nakonec použijete pro přístup k internetu, se bude úplně lišit od adresy doma.

Toto řešení však z dlouhodobého hlediska není skvělé (nebo vhodné). Existuje několik nevýhod používání veřejného Wi-Fi. Nejzávažnější je možnost, že bezohledný jednotlivec ve stejné síti napadne vaše připojení.

Z tohoto důvodu vždy, když používám hotspot, dělám to přes VPN. Jeho funkce eliminují tento potenciální problém se zabezpečením. Ale pokud se již připojím k VPN, pomocí otevřených sítí skryju IP trochu zbytečně. To znamená, že vzhledem k žádné jiné možnosti, použití veřejné Wi-Fi dostanete jinou IP adresu.

Proč skrýt vaši IP

IP adresu, což je zdánlivě nevinná řada čísel, lze snadno použít ke zjištění, kdo jste, kde jste a co jste na internetu dělali..

Nemám co skrývat (na co bych si myslel). Ale nikdy se mnou dobře nesedělo, že podle mého názoru může můj poskytovatel internetových služeb (ISP) prozkoumat, co dělám online. Každý web, který navštěvuji, každý soubor, který stáhnu, je pro mě jasně viditelný a sledovatelný. A jak těžké je pro jakoukoli společnost nebo vládní agenturu, aby s nimi ISP sdílel tyto informace? V dnešní době díky věcem, jako je americký kongres, který umožňuje poskytovatelům internetových služeb prodávat vaše informace o prohlížení nebo britský zákon o vyšetřovacích schopnostech, mnohem jednodušší, než si většina z nás myslí.

Změna IP adresy pro lepší soukromí

Skrytí skutečné adresy IP vám také může pomoci získat přístup k místům na internetu, která byste jinak nemohli, což je další velký důvod, proč jsem se rozhodl to udělat. Spousta obsahu online je blokována geom (např. Netflix nebo BBC iPlayer) a je nepřístupná, pokud vaše fyzické umístění není v zemi původu obsahu..

Poskytovatelé internetových služeb a vlády také mohou a často blokují přístup ke konkrétním webovým stránkám nebo službám. Nestává se to pouze v zemích, jako je Čína. Tato praxe je běžná po celém světě (včetně Evropy a Severní Ameriky).

Závěr

Nyní, když víte, jak skrýt vaši IP adresu, je čas to udělat. Změna je nezbytným krokem na cestě k soukromému, bezpečnému a neomezenému používání internetu. Ze čtyř výše uvedených metod předávám doporučuji jít se službou VPN. Je to nejkompletnější a nejflexibilnější řešení a bude fungovat pro všechny vaše potřeby. Neprozrazujte svoji skutečnou IP, buďte v bezpečí a buďte svobodní.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map