9 způsobů, jak zvýšit rychlost VPN

S tím, jak se VPN stávají stále více populární, mnoho z nás tráví značné množství času online připojeným k jednomu. Koneckonců, je to skvělý způsob, jak odemknout geoblokované nebo cenzurované webové stránky a zachovat soukromí a bezpečnost online.


Bohužel použití i těch nejlepších poskytovatelů VPN může vést ke snížení výkonu internetu. Je to problém, který se obvykle projevuje jako pomalé nebo někdy dokonce nepoužitelné spojení.

Jak udělat rychlejší VPN

V některých případech zpomalení je na vině základní připojení k internetu. V jiných to může být samotná VPN. V každém případě, pokud bojujete se špatným spojením, existuje naděje. Zde je devět způsobů, jak zrychlit vaši VPN a vytlačit z ní každý poslední kousek výkonu.

 1. Přepnout servery VPN

  Jednou z nejčastějších příčin pomalého připojení VPN je server VPN. Existuje několik důvodů, proč by tomu tak mohlo být, prvním je geografická vzdálenost.

  K tomu se scvrkává: čím dále server od vás, čím větší vzdálenost vaše data potřebují k cestování, tím pomalejší připojení.

  Většina poskytovatelů vám umožňuje vybrat si ze seznamu serverů po celém světě. Jako první krok, pokud jste tak ještě neučinili, zkuste ten, který je vám nejblíže, a poté zkontrolujte rychlost. Mohlo by to být tak jednoduché.

  Pokud již používáte nejbližší server, je možné, že problém spočívá v síťové cestě mezi vámi a tímto serverem. V takovém případě zkuste jiné dostupné servery (v pořadí od nejbližšího k nejdále), abyste zjistili, zda najdete ten, který funguje lépe..

  Někdy může být server, ke kterému jste připojeni, také vysoce poptáván a může být přetížen. Přechod na ten, který je v současnosti nevyužitý (i když může být dále), může vyřešit jakékoli problémy s rychlostí.

  Možná budete muset přepnout servery vícekrát, abyste našli ten, který vám poskytne nejlepší výkon.

 2. Zkuste jiný protokol

  Připojení VPN je šifrovaný tunel mezi zařízením a serverem VPN. Zabraňuje zvědavým očím vidět obsah vašeho provozu. Pro vytvoření tohoto zabezpečeného tunelu používají poskytovatelé VPN různé protokoly a šifrovací standardy.

  Ne každá kombinace je však vytvořena stejně. Někteří upřednostňují zabezpečení a výkon obětování, zatímco jiní dělají opak.

  Obecně lze říci, že většina komerčních VPN používá protokol OpenVPN. Je to open-source a poskytuje dobrou rovnováhu mezi rychlostí a bezpečností. V mnoha případech však můžete najít jinou možnost, která bude za vašich konkrétních okolností fungovat lépe.

  Jedna oblíbená alternativa je známá jako L2TP / IPSec. S ohledem na správnou sadu podmínek má jeho použití dobrou šanci na zlepšení výkonu připojení. Dalším protokolem, který stojí za zvážení, je PPTP. Zatímco PPTP je obvykle nejrychlejší, je také nejistější.

  Pokud se rychlost týká všeho, PPTP by mohla být vaše nejlepší sázka. Nespoléhejte se na to, aby vaše data zůstala v bezpečí před kýmkoli, kdo se zavazuje je zachytit.

 3. Změňte nastavení protokolu

  Kromě úplné změny protokolu VPN můžete také změnit nastavení v každém z nich. Pokud tak učiníte, může také dojít ke znatelnému zvýšení rychlosti.

  Některé veřejné sítě (a dokonce i některá soukromá připojení) omezují provoz VPN, aby se snížilo možné zneužití. Tyto sítě mohou také trpět nestabilitou způsobenou určitým nastavením klienta. Obě věci mohou způsobit připojení VPN. Chcete-li tyto potenciální problémy vyřešit a zlepšit výkon, je někdy nutné změnit výchozí konfiguraci softwaru VPN.

  Jedním z nastavení pro pokus o změnu je preference pro UDP před TCP. Oba jsou protokoly používané pro odesílání bitů dat přes internet. Ve výchozím nastavení používá většina připojení VPN protokol UDP, což je zpravidla rychlejší z obou možností. V některých případech však může přepnutí na TCP vést k rychlejšímu připojení, zejména pokud je síť nestabilní.

  Dalším nastavením pro pokus o nastavení je port, který používáte pro vaši VPN. Přepněte jej na 443. Tento port používá webový přenos SSL (šifrovaný). Sítě to zřídka blokují nebo škrtí, protože by to omezilo normální používání webu.

 4. Přepněte software VPN

  Klientský software, který vám poskytovatel VPN poskytuje, je ve většině případů předkonfigurován tak, aby poskytoval co nejlepší výkon s jejich službami. V některých případech však může existující software nebo nastavení na vašem zařízení ovlivňovat standardní konfiguraci tohoto softwaru pro všechny velikosti.

  Určitě existují chvíle, kdy můžete vyzkoušet jiný softwarový balík VPN, který může zlepšit výsledky a poskytnout vyšší rychlost internetu. Než se však vydáte touto cestou, uvědomte si, že to může vyžadovat pokročilejší technické know-how.

  Protože většina služeb VPN používá jako standardní protokol připojení OpenVPN, je dobrým místem, kde začít, popadat klienta vanilla OpenVPN. Zde je seznam, který najdete podle operačního systému:

  • Microsoft Windows
  • Android
  • Apple iOS / Apple OS X

  Pokyny ke konfiguraci softwaru získáte od svého poskytovatele VPN, protože pro každou službu VPN pravděpodobně existuje konkrétní nastavení. Většina poskytovatelů poskytuje na svých webových stránkách podpory průvodce krok za krokem, a to je nejlepší místo, kde začít.

 5. Povolit rozdělení tunelů

  V některých případech jsou požadavky, které kladete na připojení VPN, větší než připojení, které zvládne, je jednoduché a jednoduché. Pokud používáte více aplikací náročných na šířku pásma najednou a nemůžete (nebo nechcete) některé z nich vypnout, abyste vyřešili problémy s rychlostí, nabízí několik poskytovatelů VPN jinou možnost. Říká se tomu split tunneling.

  Rozdělit tunel vám umožňuje určit, který provoz prochází VPN a který bude šifrován prostřednictvím vašeho běžného internetového připojení.

  Pokud váš poskytovatel VPN povoluje použití rozděleného tunelování, postupujte podle jeho pokynů a zajistěte jeho správné fungování. Bez ohledu na to, jak tuto funkci implementují, se věci zredukují na to, který provoz bude osvobozen od tunelu VPN a který bude obsahovat.

  V některých případech může být také možné použít inverzní tunelové dělení. Tato metoda umožňuje určit pouze provoz, který musí používat VPN, nikoli vyloučit z ní velký počet programů nebo typů provozu. Inverzní dělené tunelování je vynikající volbou, pokud používáte VPN k vyhýbání se omezením regionu nebo pokud obchází bloky obsahu zavedené vaší zemí nebo poskytovatelem internetových služeb.

 6. Zkontrolujte svou internetovou službu

  Pokud po vyzkoušení výše uvedeného stále dochází k pomalým rychlostem při přístupu k webovým stránkám nebo jiným online službám prostřednictvím sítě VPN, pak je třeba přijít na to, zda je na vině vaše základní připojení k internetu.

  Nejprve se odpojte od VPN. Odpojením zajistíte, že vaše data půjdou přímo přes standardní internetové připojení a nebudou přesměrována přes VPN server.

  Po dokončení proveďte test rychlosti a určete výkon vašeho internetu. Pokud jsou výsledky dílčí, tak jste vyloučili VPN jako zdroj problému.

  Za předpokladu špatných výsledků můžete zkusit restartovat internetový modem (pokud používáte domácí připojení) nebo zkusit přepnout na jiný hotspot, pokud je k dispozici. Pokud ani jeden z těchto kroků problém nevyřeší, budete muset, bohužel, přistupovat ke svému poskytovateli internetových služeb nebo vlastníkovi hotspotu..

 7. Zkontrolujte systémové prostředky

  Příčina pomalého připojení VPN je někdy blíže domovu, než si možná uvědomujete. Proto je také moudré zkontrolovat, zda aplikace ve vašem zařízení nevyžadují příliš velkou šířku pásma.

  Pokud například necháte svého klienta BitTorrent otevřeného na pozadí a v současné době vysílá dalších dvacet sedm klientů, je pravděpodobné, že to způsobí zpomalení.

  Chcete-li rychle zjistit, jaké programy, které používáte, které mohou spojovat vaše připojení, podívejte se na správce úloh vašeho zařízení. Zde je návod, jak k němu získat přístup (nebo jeho ekvivalent) v nejpopulárnějších operačních systémech:

  • Microsoft Windows: Správce úloh
  • Android: Aplikace na pozadí
  • Apple iOS: Přepínač aplikací
  • Apple OS X: Monitor aktivity

  Je dobré zavřít všechny programy nebo aplikace, které nepotřebujete. To by mohlo uvolnit zbytečně využívanou šířku pásma vašeho připojení VPN. I když aplikace nepoužívají internet, jejich uzavření stále uvolní systémové prostředky, což určitě nebude bolet.

 8. Použijte kabelové připojení

  V současné době se většina z nás připojuje k internetu přes Wi-Fi. Je to zdaleka nejpohodlnější a mobilní způsob, jak se připojit online. Bohužel, bezdrátová připojení jsou citlivá na rušení od jiných zařízení, stavebních konstrukčních prvků a dokonce i domácích spotřebičů. Chcete-li získat lepší spojení, možná budete muset jít do staré školy.

  Pokud používáte zařízení s ethernetovým portem, použijte síťový kabel pro přímé připojení k routeru nebo modemu. Kabelové připojení zajišťuje, že vaše zařízení má jasnou a nepřerušovanou cestu k internetu. Eliminuje problémy s interferencí Wi-Fi z rovnice a přiblíží vás o krok blíže k nalezení příčiny zpomalení VPN.

  Pokud nemůžete použít kabelové připojení, analyzujte své Wi-Fi a zkontrolujte, zda používáte nejoptimálnější nastavení. Může také pomoci změna vaší polohy (například přesun na druhý konec gauče).

 9. Vyzkoušejte jinou VPN

  Bohužel existují některé příčiny pomalého výkonu VPN, které jsou zcela mimo vaši kontrolu – věci, jako je hardware podoblasti sítě nebo chybné vyrovnávání zatížení serveru VPN. V těchto případech není k překonání problému nic jiného, ​​než přejít na jiného poskytovatele.

  Pokud jste vyzkoušeli všechny ostatní způsoby, jak opravit pomalé připojení VPN, můžete změnit poskytovatele VPN.

  Pokud se nechcete přepnout, měli byste vzít v úvahu, že pouhá popularita VPN dnes vedla k přetékání trhu s možnostmi. To znamená, že může existovat služba, která neexistovala, když jste zvolili svou současnou VPN. Poskytovatel, kterého jste kdysi propustil, může mít také od té doby svoji hru.

  Udělejte si čas na průzkum. Proč přece jen přejít z jedné služby VPN, se kterou nejste úplně spokojeni, s jinou, která se jí líbí.

  Protože rychlost připojení je jedním z cílů, může být dobrým výchozím bodem každý poskytovatel mimo můj seznam nejrychlejších sítí VPN založený na testu výkonu. Kromě výsledků testů nejvyšší rychlosti je také velká síť serveru, široká škála protokolů a možností konfigurace a funkce, jako je rozdělené tunelování. Služby jako CyberGhost, Surfshark a ProtonVPN označují všechna tato pole.

Mnoho řešení, jeden cíl

S trochou štěstí bude jedno (nebo více) z výše uvedených řešení klíčem k řešení problémů s rychlostí VPN. Ve skutečnosti vsadím, že existuje dobrá šance, že tomu tak bude. VPN ve většině případů váš internet nezrychlí. V ideálním případě by však mělo být zpomalení sotva patrné.

S tím, jak se VPN stávají stále více populární, je pro každého důležitější než kdy jindy lépe se seznámit s tím, jak fungují. Zjistíte, že pod kapotou nejsou sítě VPN tak složité, jak jste si možná mysleli. Nakonec může trochu detektivní práce a drotárství trvat dlouhou cestu k tomu, aby vaše připojení fungovalo co nejlépe, a už vás nenechá přemýšlet: „Proč je moje připojení VPN tak pomalé?“

Mohlo by se vám také líbit:
 • Jak zastavit Thptling dat ISP
 • Nejrychlejší VPN služby roku 2020
 • Testy rychlosti VPN
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map