Co je přepínač zabíjení VPN

VPN jsou stále více populární u uživatelů internetu po celém světě. A není divu. Všichni se snažíme najít způsoby, jak chránit naše soukromí a zabezpečení v prostředí, které je někdy velmi obtížné.


Poskytnutím plně šifrovaného a soukromého připojení k internetu nám VPN poskytuje bezpečnost a anonymitu, kterou chceme. Tato ochrana je však stejně silná jako její nejslabší článek. Je zde přepínač zabíjení VPN, který zajišťuje, že v případě, že dojde k přerušení tohoto odkazu, budeme chráněni.

Proč jsou nutné zabíjecí přepínače

Žádná služba na internetu nebude nikdy stoprocentně spolehlivá. To zahrnuje VPN.

Připojení VPN jsou náchylná k poruchám způsobeným několika faktory mimo vaši kontrolu. Tyto poruchy zahrnují cokoli od částečného odesílání provozu nezajištěným připojením až po úplné odpojení bez varování (u posledně uvedeného běžnější).

Pokud dojde k poruše, zařízení používající VPN se obvykle vrátí k použití svého výchozího internetového připojení. To se děje automaticky. Horší je, že k tomu obvykle dochází i bez vědomí.

Toto výchozí připojení je standardní, nešifrované (a tudíž ne soukromé) odrůdy. Stejně tak se vaše data opět vystaví všem možným rizikům.

Poskytovatelé VPN si samozřejmě uvědomují, že je to velký problém, a většina z nich má řešení zabudované přímo do svého softwaru. Toto řešení se nazývá přepínač zabíjení. Je úkolem automaticky blokovat veškerý internetový provoz v okamžiku, kdy dojde k problémům se sítí VPN.

Co je to VPN Kill Switch

Jednoduše řečeno, přepínač zabíjení VPN je softwarová funkce, která nepřetržitě monitoruje připojení VPN. Tiše běží na pozadí a hledá známky problémů.

Většina služeb VPN obsahuje jednu jako součást klientské aplikace.

Když zjistí problém, přepínač zabíjení spustí a zastaví veškerý provoz vašeho zařízení v přístupu na internet. Účinně to zabije vaše spojení.

Už jste někdy použili VPN, aby najednou zjistili, že se vaše stahování zastavilo a nic nefunguje? Pravděpodobně jste byli svědky zabijáka v akci. Ano, může to být nepříjemné. Ale to nenávidět za to, že děláte svou práci a chrání vás.

Přepínač zabíjení pro internet

Jakmile bude váš internet deaktivován, zůstane vypnutý, dokud VPN znovu nezačne fungovat. K tomu může někdy dojít automaticky po několika sekundách (sítě jsou vybíraví tvorové). Jindy bude možná nutné se znovu připojit ručně.

Po obnovení připojení VPN se přepínač kill vrátí do svého výchozího monitorovacího stavu.

Internet můžete samozřejmě také přivést zpět vypnutím aplikace VPN. Jen si pamatujte, že už nebudete chráněni.

Jak to funguje

Přepínače zabíjení VPN mohou použít celou řadu monitorovacích a detekčních metod k určení stavu připojení.

Jeden z nejčastějších způsobů zahrnuje použití IP adres. Funguje to podobně jako web jako https://ipleak.net/.

Přepínač internetového zabíjení zajišťuje, že vnějšímu světu je viditelná pouze IP přidružená k serveru VPN. Ve chvíli, kdy tomu tak již není, táhne zástrčku.

Další populární implementace se spoléhá na to, že software udržuje nepřetržité připojení k neveřejné IP, které lze dosáhnout pouze pomocí VPN. Pokud toto připojení selže, killswitch se aktivuje.

V obou případech je čistý výsledek stejný. Jakmile nastane problém, očekávejte rychlé odpojení zařízení od internetu.

Proč používat přepínače VPN Kill

Jak již bylo zmíněno, mnozí z nás spoléhají na VPN při ochraně našeho zabezpečení a soukromí při používání internetu. Pokud VPN selže, nejsme již chráněni.

Většinou to může mít malý význam. Někdy však ani zdaleka tomu tak není.

Vezměte například novináře a aktivisty, kteří používají VPN, aby jim zabránili sledovat autoritářské režimy. Nemohou si dovolit, aby jejich data zůstala nechráněná ani na okamžik.

Uživatelé softwaru pro přenos souborů typu peer-to-peer musí také věnovat zvláštní pozornost. Mnoho VPN používá ke skrytí své skutečné IP adresy. Pokud připojení VPN poklesne, jejich IP adresa poskytovaná ISP je vidět. Stávají se snadným terčem pro všechny autorské trolly, kteří mohou sledovat jejich připojení.

Bez ohledu na to, jaké jsou naše důvody pro použití VPN, přepínač zabíjení pomáhá zajistit, že získáme výhody zabezpečení a soukromí, které očekáváme za všech okolností.

Které VPN mají přepínač zabíjení

V dnešní době mnoho poskytovatelů zahrnuje jako součást své služby spínač zabíjení internetu. To však neznamená, že je vždy zřejmé, kdo to dělá.

Část důvodu je, že VPN často přijímají vlastní fantazijní znějící jména pro tuto funkci. Neexistuje žádná skutečná standardizace.

Když hledáte službu VPN, je obvykle možné zjistit, které nabízejí přepínač zabíjení jednoduše skenováním na domovské stránce jejich webových stránek. Je to něco, co se tak často vyžaduje, že pokud je k dispozici, můžete se vsadit, že to inzerují.

Pokud domovská stránka nic neříká, podívejte se na funkce nebo části FAQ na webu. Pokud si stále nejste jisti nebo existuje nejasnost, obraťte se na zákaznickou podporu poskytovatele a získejte přímou odpověď.

Z nejpopulárnějších poskytovatelů VPN zde jsou tři, které vím jistě nabízejí funkčnost přepínače kill. Tam, kde to přichází v úvahu, jsem také přiložil snímek obrazovky, kde najít nastavení.

NordVPN

Logo NordVPN

Mnoho lidí považuje NordVPN za jednu z nejlepších, ne-li špičkových služeb na trhu. A když vidím, jak je používám téměř denně, plně souhlasím.

Od čistého a intuitivního klienta k mnoha technologicky pokročilým funkcím (včetně samozřejmě killswitch), to je VPN, která vypadá, že dělá vše správně.

Přepínač zabíjení NordVPN má dvě varianty. První možnost je klasická. Pokud je detekován pokles VPN, zcela blokuje přístup k internetu.

Druhá možnost umožňuje určit přesné aplikace, které chcete ukončit, pokud dojde k problémům s připojením VPN. Můžete tedy například zabít svého klienta BitTorrent, ale i nadále si můžete v prohlížeči prohlížet nepřetržitý zážitek (za předpokladu, že se nestaráte, že vaše prohlížení webu již není soukromé).

Přední a střední v nabídce nastavení NordVPN jsou přepínače přepínače kill snadno k nalezení.

Umístění přepínače internet kill v klientské aplikaci NordVPN

NordVPN je založen mimo Panamu (kde online cenzura nebo dohled nejsou v slovní zásobě někoho) a provádí naprosto nulové protokolování. Tím je zajištěno úplné soukromí.

Provozují také působivý a stále rostoucí počet serverů napříč 58 zeměmi. Tyto servery mohou mít jakoukoli formu trestu, který na ně hodíte (jak dokládají mé testy rychlosti NordVPN).

Sečteno a podtrženo, reputace společnosti Nord jako nejlepšího poskytovatele VPN je dobře zasloužená.

Klady
 • Vynikající soukromí s nulovým záznamem
 • Velká (a stále rostoucí) síť serverů
 • Dobrý výkon připojení
 • Speciální servery (včetně dvojité VPN, zmatené a Tor přes VPN)
 • Čistý a snadno použitelný klient
 • Pracuje s Netflixem a většinou ostatních streamingových služeb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Nabízí vyhrazené IP adresy
Nevýhody
 • Žádná funkce rozdělení tunelů
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

PureVPN

Logo PureVPN

Jeden z mých go-to, PureVPN je snadno použitelný klient přichází nabitý mnoha pokročilými technologiemi. Kromě přepínače kill zahrnuje také blokování reklam a antivirus na úrovni serveru.

Kromě pouhého vypnutí internetu vám PureVPN nabízí několik dalších nastavení, kterými můžete vyladit přepínač zabíjení. Po přerušení připojení můžete nechat klienta, aby se pokusil o automatické opětovné připojení k VPN místo toho, abyste to udělali ručně. Zjistil jsem, že tuto funkci zapnu docela často. Čím méně hlídání musím udělat, tím lépe.

Další možnost umožňuje spuštění přepínače kill, i když se ručně odpojíte od VPN. To může být také docela užitečné. V zásadě vám brání v náhodném vypnutí VPN a přitom děláte něco důležitého.

Všechna výše uvedená nastavení v klientovi PureVPN můžete snadno přepínat.

Umístění přepínače internet kill v klientské aplikaci PureVPN

Infrastruktura má PureVPN servery ve 131 zemích po celém světě. Díky tomu jsou nejlepší z nejlepších pro geografickou rozmanitost. Výkon těchto serverů je zde také díky nedávnému inovačnímu cyklu. Ať už tedy chcete streamovat 4K videa nebo jste těžce stahující, máte vynikající ruce.

PureVPN je jednou z nejstarších a nejpopulárnějších sítí VPN v okolí. Dodávají se na všech frontách a jsou poskytovatelem, se kterým prostě nemůžete pokazit.

Klady
 • Vynikající rychlosti
 • Obrovská síť serverů (131 zemí)
 • Odblokuje Netflix, iPlayer a více než 70 dalších streamovacích služeb
 • Kompatibilní s více než 50 zařízeními a platformami
 • Nezávisle ověřený poskytovatel VPN s nulovým protokolem
 • Možnost vyhrazené adresy IP
 • Skvělá hodnota
Nevýhody
 • Aplikace by mohly použít trochu více polské
 • Některé problémy s přerušovaným připojením

CyberGhost

Logo CyberGhost

Pokud jde o soukromí, málo dalších služeb dělá věci lépe než CyberGhost. Mají silné šifrování, přísnou politiku bez protokolování a fungují mimo zemi přátelskou k soukromí. Pak má smysl pouze to, že přepínač zabíjení je k dispozici jako záloha pro všechny ty skvělé funkce anonymity.

Přepínač zabíjení, který je součástí softwaru CyberGhost, je vždy zapnutý (proto není žádný snímek, kde jej najít). Pro drtivou většinu uživatelů je to dobrá věc. Funkce funguje a funguje dobře.

Pokud jste však více energetickým uživatelem VPN, mohou nastat situace, kdy byste jej chtěli vypnout. V takovém případě se musíte podívat na jednoho z ostatních poskytovatelů.

CyberGhost poskytuje všechny ostatní fronty. Mají pro vás spoustu serverů, z nichž si můžete vybrat z celého světa. Tato VPN také nabízí vynikající rychlost stahování a přichází s podporou klienta, kterou by mnoho dalších mělo hledat jako příklad toho, jak dělat věci správně.

Klady
 • Nulové protokolování pro maximální soukromí
 • Vynikající distribuce serverů s více než 7100 servery v 90 zemích
 • Velmi rychlé rychlosti připojení
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentování P2P
 • Dlouhá 45denní záruka vrácení peněz
Nevýhody
 • Mateřská společnost s pochybnou pověstí
 • Představuje ruční nastavení OpenVPN
 • Nefunguje z Číny

Vezměte prosím na vědomí, že výše uvedený seznam není v žádném případě exkluzivní. Jsou to jen moji oblíbení poskytovatelé, kteří implementují tuto funkci. Mnoho dalších sítí VPN také funguje. Například ExpressVPN má také přepínač zabíjení. Stejně tak udělejte soukromý přístup k internetu a VyprVPN.

Povolení sledování připojení

Jakmile se zaregistrujete pomocí VPN kill switch, dalším krokem je ověření, zda je tato funkce povolena. Způsob, jak to provést, se bude lišit v závislosti na softwaru vašeho poskytovatele VPN.

Aktivace nebo deaktivace killswitch bude z velké části k dispozici v nabídce nastavení softwaru VPN. Každý poskytovatel, který stojí za svou sůl, bude mít konkrétní pokyny, jak ho najít.

Je také důležité najít nastavení před prvním použitím VPN. Ne všichni poskytovatelé ve výchozím nastavení tuto funkci povolují.

Jak otestovat přepínač zabití VPN

Za normálních podmínek může být obtížné otestovat vypínač internetu. Skutečně nejlepším způsobem je použití VPN a čekání na přerušení. To znamená, že existuje několik jednoduchých způsobů, jak se můžete pokusit vynutit spuštění funkce.

Oba způsoby zahrnují streamování videa.

Připojte se k síti VPN a přejděte na server Netflix, YouTube nebo jakoukoli jinou důležitou službu streamování podle vašeho výběru. Jakmile je tam, začněte streamovat video v nejvyšší dostupné kvalitě.

Poté na okamžik odpojte Wi-Fi nebo kabelové připojení. Protože rychlost je podstatou, je tato volba lepší volbou.

Krátké přerušení by mělo způsobit odpojení VPN a pokus o opětovné připojení. Když se odpojí, přehrávané video by se mělo buď pozastavit, nebo zkusit uložit do vyrovnávací paměti. Nemělo by se obnovit, dokud neuvidíte, že se VPN znovu připojila.

Někteří poskytovatelé VPN také umožňují, aby jejich přepínače zabíjení fungovaly v režimu pro jednotlivé aplikace. Jinými slovy, když se funkce spustí, zavře aplikace, které používají internet, namísto blokování celého systému připojení.

V takovém případě by se po opakování výše uvedených pokynů pro video měl webový prohlížeč, který používáte pro streamování, zavřít v okamžiku, kdy dojde k připojení VPN. Pokud ano, váš zabiják funguje. Pokud tomu tak není, něco není úplně v pořádku.

Hlavní příčiny odpojení VPN

Přestože přepínač zabíjení pomůže udržet vaše soukromí v případě potíží s VPN, nejlepší je udělat, aby se minimalizovalo nutnost jeho zapnutí na prvním místě.

Když pochopíte, co může způsobit, že se VPN roztrhne, můžete se pokusit tyto faktory co nejvíce zmírnit. Tři nejčastější příčiny odpojení VPN jsou následující.

Podmínky sítě

Častěji než ne, jsou problémy se stabilitou VPN sledovány zpět k problémům ovlivňujícím základní připojení k internetu. Věci, jako je slabá síla signálu Wi-Fi, vedou k poklesu datových paketů, což nakonec vede k odpojení VPN.

Řešení je jednoduché. Přesuňte se blíže ke zdroji Wi-Fi nebo přepněte na kabelové připojení.

Kromě vaší místní sítě mohou problémy způsobovat také přetížení a ztráta paketů na internetové cestě mezi domovem a serverem VPN. Tyto problémy jsou, bohužel, zcela mimo vaši kontrolu.

V tomto druhém případě je jedinou možností, jak zkusit změnit cestu, kterou vaše data vedou. To lze provést připojením k jinému serveru VPN.

Nastavení šifrování

Většina poskytovatelů VPN nabízí různé úrovně šifrování, ze kterých si můžete vybrat. Čím vyšší a bezpečnější šifrování, tím větší výpočetní výkon potřebuje.

Připojení VPN může být nestabilní kvůli nedostatku výpočetního výkonu nezbytného pro zpracování šifrování. Server nebo vaše zařízení (nebo obojí) mohou mít potíže s řešením režijních nákladů potřebných pro vyšší úrovně.

Pokud máte podezření, že tomu tak je, jednoduše vypněte šifrování na nižší nastavení (což bude pro každodenní použití stále dost dobré). Pokud se VPN kapky zastaví, zjistili jste svého viníka.

Výběr protokolu VPN

Poskytovatelé VPN často také umožňují přepínat mezi připojovacím protokolem UDP nebo TCP (zejména s OpenVPN). Pro naše účely je třeba o těchto dvou nastaveních pochopit pouze to, že připojení TCP jsou stabilnější než připojení UDP.

Takže pouze přepnutí z UDP (které má tendenci být výchozí) na TCP, může opravit kapky vaší VPN. Uvědomte si však, že připojení TCP mají tendenci být o něco pomalejší (což je důvod, proč je UDP obvykle výchozí).

Nastavení routeru, firewallu a antiviru

V některých případech může nastavení routeru, brány firewall a antivirový software narušovat připojení VPN a způsobit, že se stane šupinatým.

Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat, zda tomu tak je, je dočasně deaktivovat všechny brány firewall a antivirové programy. Pokud se stabilita VPN zlepší, začněte je postupně aktivovat.

Pomocí procesu eliminace byste měli být schopni zjistit, kde problém leží.

Poskytovatel VPN vám může také sdělit, která konkrétní nastavení zkontrolovat. Neváhejte kontaktovat podporu a požádat o pomoc.

Další způsoby ochrany před výpadky VPN

Co se stane v situaci, kdy si myslíte, že přepínání zabíjení VPN je skvělý nápad (je), ale poskytovatel VPN, který jste už roky šťastně používali, jej nemáte? Existuje několik aplikací třetích stran, které mohou pomoci.

VPNetMon

VPNetMon je freewarové řešení, které poskytuje monitorování IP adres a spolu s tím i funkci vypínání internetu.

Screenshot monitorovacího nástroje VPNetMon

Chcete-li jej použít, začněte zadáním IP adresy přiřazené vašemu zařízení po připojení k VPN. Můžete zjistit, co to je, na webové stránce jako http://www.whatsmyip.org/.

Se zadanou IP otevřete veškerý software připojený k internetu (jako je váš prohlížeč nebo P2P klient) prostřednictvím rozhraní VPNetMon.

Pokud kdykoli dojde k výpadku připojení VPN, VPNetMon detekuje změnu IP adresy. Tím se spustí přepínač kill a veškerý software, který jste dříve otevřeli, opustí prostřednictvím svého rozhraní.

VPN Watcher

VPN Watcher, který je k dispozici ve bezplatné a placené verzi, funguje téměř stejným způsobem jako VPNNetMon.

Screenshot monitorovacího nástroje VPN Watcher

Placená verze však umožňuje častější kontrolu připojení. To snižuje pravděpodobnost významného úniku dat při výpadku připojení VPN.

VPN Watcher může také ovládat neomezený počet aplikací připojených k internetu a má možnost pozastavit, nikoli zavřít programy, když je zjištěn problém s VPN.

Sečteno a podtrženo

V současné době jsou sítě VPN poměrně robustní a neustálé poklesy připojení jsou obvykle minulostí. To znamená, že se stále dějí příležitostně.

Pokud je anonymita jedním z vašich zájmů a vaše online aktivity jsou stále důležité, musí být přepínač zabíjení VPN nezbytný.

Sítě VPN s internetovým přepínáním zabíjení

ProviderKill SwitchFeaturesCost

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
Ano
Země:58
Servery:5645
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:6
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Panama
1 měsíční plán:11,95 $ / měsíc
Roční plán:3,49 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoiny, etherum, zvlnění), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, jiné

Test rychlosti | Seznam serverů
Ano
Země:131
Servery:2070
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:5
Protokolování:Datum připojení, celková použitá šířka pásma
Umístění:Hongkong
1 měsíční plán:10,95 $ / měsíc
Roční plán:3,33 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:31 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavní dárkové karty, CashU, Ostatní kryptoměny, Paymetwall

Test rychlosti | Seznam serverů
Ano
Země:90
Servery:7159
Protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
Připojení:7
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Rumunsko
1 měsíční plán:12,99 $ / měsíc
Roční plán:2,75 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ano
Vrácení peněz:45 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, Bitcoin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map