Díky síti VPN je můj internet rychlejší

Pro průměrného uživatele internetu začíná koncepce rychlosti internetu a končí u čísel, která jejich poskytovatel internetových služeb (ISP) používá k prodeji svých služeb. Poskytovatelé internetových služeb snižují rychlost internetu na teoretická maxima, aby ospravedlnili stále rostoucí ceny, které účtují.


Přes velké sliby je běžné, že při běžném používání je výkon připojení nedostatečný.

Někteří z nás hledají způsob, jak zvýšit rychlost internetu, obrátit se na VPN. Spousta komerčních služeb tvrdí, že nabízejí zlepšení rychlosti. Existuje také spousta technických odborníků, kteří trvají na tom, že to není pravda.

Pravda leží někde mezi tím a vysvětluji to, že jsem sestavil tuto příručku. V něm stručně hovořím o základních rychlostech internetového připojení v reálném světě a pomůžu vám pochopit, kdy by těmto rychlostem mohlo pomoci (nebo ublížilo) pomocí VPN.

Rychlost připojení k internetu

Pokud jste provedli test rychlosti internetu, měli byste znát (nebo alespoň vidět) věci, jako jsou časy ping a rychlost stahování a odesílání. Pravděpodobně jste se dostali na tuto testovací stránku rychlosti, abyste se pokusili dostat na konec toho, proč se vaše internetová služba cítila pomalu, nebo proč jste nemohli plynule streamovat video.

V mnoha případech test vrátí výsledky, které naznačují, že připojení je více než dostatečně rychlé pro zpracování obsahu, ke kterému se pokoušíte získat přístup. Existuje zdánlivě protichůdná informace.

Faktory výkonu sítě

Připojení online a webových stránek a služeb procházejí složitou sítí online. Tato síť je pod kontrolou bezpočet jednotlivců a společností po celém světě. To je důvod pro jméno World Wide Web. Struktura základní sítě se nejvíce podobá pavučině propojených strojů.

Při provádění testu rychlosti obvykle testovací data nikdy neopustí síť poskytovatele. Výsledky tedy neodrážejí vždy realitu. Na druhou stranu, když navštívíte web, nemáte žádnou kontrolu nad cestou, kterou vaše data vedou k dosažení svého cíle. Rovněž nemůžete ovládat podmínky sítě podél této cesty.

Ve skutečném světě mohou věci jako přetížení sítě, selhání hardwaru a útoky odmítnutí služby přinést na kolena i nejrychlejší připojení k internetu. A to jsou jen některé z věcí, s nimiž se můžete pravidelně setkat.

Internetový přístup přes VPN

Služba VPN poskytuje šifrované a zabezpečené spojení mezi vámi a poskytovatelem služeb VPN. Odtud váš internetový provoz dosáhne svého cíle stejným způsobem, jaký by měl, pokud by pocházel přímo z vašeho zařízení.

Je to užitečný nástroj pro každého, kdo chce zabránit ostatním v prohlížení obsahu jejich webového provozu. Je také oblíbená mezi těmi, kteří dávají přednost anonymním online.

Schéma toho, jak VPN funguje, aby se zabránilo škrtení

Povaha připojení VPN znamená, že webový provoz již nevede co nejpřímější cestu. Nejprve musí protékat servery poskytovatele služeb VPN. Šifrování provozu a změna datové cesty mohou někdy urychlit pomalé připojení k internetu. To vše však záleží na důvodech, proč to bylo v první řadě pomalé.

Když VPN může zlepšit rychlost internetu

Při používání sítě VPN může dojít ke zvýšení rychlosti internetu. Například pokud je vaše připojení pomalé kvůli zpoždění v typické datové cestě. Pokud budete muset nejprve přejít na server, může připojení VPN vyřešit problém tím, že se vyhneme částem cesty, které způsobují zpomalení.

Zvýšení rychlosti můžete také zažít, pokud je váš provoz určen pro síť, která má lepší připojení k síti poskytovatele VPN než váš poskytovatel internetových služeb. Obě tyto podmínky však nejsou tak běžné.

Jednou z nejčastějších příčin zpomalení internetu je omezení šířky pásma a to je něco, co VPN může pomoci zastavit. Poskytovatelé internetových služeb se často uchylují k řízení provozu tímto způsobem, často bez oznámení, že k tomu dochází. Může to být jedna z nejvíce frustrujících příčin pomalého připojení k internetu. Není to jen obtížné odhalit, ale je to také zpomalení, které je záměrně způsobeno.

Vysvětlení šířky pásma

Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, škrcení v oblasti šířky pásma se týká situace, kdy poskytovatel internetových služeb záměrně zpomaluje provoz konkrétního typu dat. Může se to také stát, když dosáhnete předem stanoveného limitu přenosu dat.

Je to praxe, která se pravděpodobně stane ještě běžnější mezi americkými poskytovateli internetových služeb. To není z malé části díky předpisům FCC, které zajišťují neutralitu sítě. Když se poskytovatel internetových služeb uchýlí k omezení šířky pásma, nejčastěji cílí na velmi specifické typy dat. Z tohoto důvodu je tento postup tak dráždivý a těžko odhalitelný.

V mnoha případech poskytovatelé internetových služeb omezují přenos, který používá protokol BitTorrent. Často se také zaměří na vysokorychlostní připojení ke službám streamování videa, jako jsou Netflix nebo Hulu.

ISP škrtí Netflix streamování

V případě BitTorrentu poskytovatelé internetových služeb tvrdí, že jejich škrtení řídí krádež duševního vlastnictví a pirátství v jejich sítích. To však není úplně pravda. Dělají to proto, že BitTorrent vytváří dobrý kus celkového provozu na internetu. Rádi cílí na platformy pro streamování videa ze stejného důvodu – rychle se stávají nejvýznamnějším zdrojem internetového provozu na celém světě.

Poskytovatelé internetových služeb aktivně monitorují typy provozu, které chtějí ovládat, a agresivně jednají, aby zpomalili tato specifická spojení. Budou také často ignorovat praxi, když na ně zavoláte. Místo toho se poskytovatelé internetových služeb místo toho často pokusí prodat dražší rychlost internetu.

Síť VPN vám však může pomoci zabránit tomu, aby váš poskytovatel internetových služeb zcela rušil váš provoz.

Jak VPN zastaví omezování šířky pásma

Pokud máte co do činění s omezením šířky pásma vašeho poskytovatele, VPN je vynikající způsob, jak problém vyřešit. Tajemství spočívá v anonymitě, kterou VPN poskytuje.

Poskytovatelé internetových služeb určují, který provoz se má omezit na základě sady předem stanovených identifikačních pravidel. Mohou například hledat připojení ke konkrétním serverům online nebo provoz, který používá běžné porty, které chtějí omezit.

Když se však používá VPN, veškerý provoz je šifrován a zdá se, že je určen pro server VPN, místo jeho skutečného konečného cíle. To ponechá poskytovatele internetových služeb neschopným klasifikovat přenos přes VPN připojení. Pokud to nedokážou identifikovat, nemohou to omezit. Tato neschopnost jednat velmi efektivně vás chrání před úmyslným zpomalením.

Když síť VPN nezlepší výkon Internetu

VPN bohužel není řešením pro každou příčinu pomalého připojení k internetu. V některých situacích mohou dokonce věci zpomalovat, než by tomu bylo jinak.

Ve skutečnosti existuje několik případů, kdy může být lepší deaktivovat VPN úplně. Tyto zahrnují:

 • Zeměpisná vzdálenost
  Pokud je umístění serveru VPN na druhé straně světa od vás a dále od konečného cíle vašich dat, další vzdálenost, kterou musí data ujet, sníží celkovou rychlost připojení. Vyberte poskytovatele VPN s velkým počtem umístění serveru, ze kterých si můžete vybrat, abyste se tomuto problému vyhnuli.
 • Přetížení serveru VPN
  Pokud je server VPN, kterým musí data projít, přetížen, stane se bodem sycení, což povede k pomalejšímu připojení. Pokud k tomu dojde, zkuste místo toho přejít na server se slabým načtením. To vám umožní téměř všichni poskytovatelé VPN.
 • Latence šifrování
  Na VPN musí být všechna odchozí data šifrována a všechna příchozí data musí být dešifrována. Protože k tomuto procesu dochází v reálném čase, může na starších nebo nižších druzích zařízení způsobit znatelné zpoždění. Zkontrolujte nastavení svého klienta VPN a vyberte pouze tolik šifrování, kolik potřebujete.

Existuje také několik dalších věcí, které můžete udělat, abyste vyzkoušeli a zrychlili připojení VPN pro situace, kdy je vypnutí není možné nebo není žádoucí.

Nejlepší VPN pro rychlejší internet

Pokud hledáte službu VPN, která zabrání omezení rychlosti připojení, nebo službu, která vám poskytne nejlepší šanci na zlepšení výkonu vašeho internetu, hned se netopýrem vyhněte poskytovatelům bezplatných služeb.

Jedním z velkých rozdílů mezi placenými a bezplatnými je výkon. Bezplatné servery VPN jsou známé tím, že jsou přetíženy, a přetížený server má vždy za následek nižší rychlosti. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít.

Jen na základě této skutečnosti jsou poskytovatelé prémií tou správnou cestou. Ano, stojí peníze, ale je to pravděpodobně méně, než si možná myslíte. Můžete snadno získat předplatné na některé z nejlepších VPN za pouhých pár dolarů měsíčně. Díky předplatnému získáte přístup ke stovkám serverů VPN po celém světě. Všechny tyto servery používají špičkový hardware a všechny implementují správné vyrovnání zátěže uživatelů.

V rámci provozu tohoto webu pravidelně měřím výkon desítek VPN. Vyzývám vás, abyste se podívali na můj úplný seznam nejrychlejších poskytovatelů, níže jsou první tři. To je zdaleka vaše nejlepší sázka na zastavení omezení šířky pásma a zvýšení rychlosti stahování a odesílání vašeho internetového připojení.

ProviderFeaturesCost

Test rychlosti | Seznam serverů
Země:90
Servery:7159
Protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
Připojení:7
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Rumunsko
1 měsíční plán:12,99 $ / měsíc
Roční plán:2,75 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ano
Vrácení peněz:45 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, Bitcoin

Test rychlosti | Seznam serverů
Země:131
Servery:2070
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:5
Protokolování:Datum připojení, celková použitá šířka pásma
Umístění:Hongkong
1 měsíční plán:10,95 $ / měsíc
Roční plán:3,33 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:31 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavní dárkové karty, CashU, Ostatní kryptoměny, Paymetwall

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
Země:58
Servery:5645
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:6
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Panama
1 měsíční plán:11,95 $ / měsíc
Roční plán:3,49 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoiny, etherum, zvlnění), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, jiné

Sečteno a podtrženo

Obecně řečeno, VPN nebude sloužit jako spolehlivý způsob, jak zvýšit rychlost internetu, pokud se nezabýváte některými velmi konkrétními příčinami. VPN samozřejmě nabízí také soukromí a zabezpečení. Takže, i když to nezrychlí váš internet, v mnoha případech je to stále vynikající investice.

Pokud máte pomalé připojení, zkuste nejprve identifikovat příčinu problému, než se obrátíte na VPN jako potenciální řešení. Vynikajícím místem pro zahájení je test na omezení šířky pásma. Pokud je škoda skutečně vinníkem, používání jedné z výše uvedených sítí VPN by mělo udělat velký rozdíl a pomoci zvýšit rychlost vašeho internetu. Pokud však problém leží jinde, mohl by to být problém, který by nejlépe zůstal samotnému poskytovateli internetových služeb.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map