12 bezpečnostních tipů na ochranu vašeho iPhone

Jsme v době, kdy jsou všechny naše informace, od kontaktů po bankovní údaje, digitalizovány do smartphonů. Mít všechna data do jediného zařízení je náchylné k dohledu a krádeži dat.


Jen myšlenka, že naše telefony iPhone skončí v rukou cizinců, nám způsobuje zimnici, protože obsahuje citlivé fotografie, hesla a různé další osobní údaje..

Nejnovější zprávy o některých aplikacích pro iOS zaznamenávající obrazovku uživatelů prostřednictvím sady Glassbox SDK bez oprávnění. Tyto aplikace pořizují snímky obrazovky, položky klávesnice a další interakce na obrazovce a poté je předávají do Glassbox SDK ke kontrole. To byla pro uživatele iPhone poněkud alarmující situace.

Stále můžete spravovat zabezpečení vašeho iPhone několika způsoby, které jsou k dispozici pro udržení bezpečnosti. Musíme vás však informovat, že i když tyto bezpečnostní tipy pomohou maximalizovat soukromí vašeho iPhone, mohou vás připravit o některé z jeho praktických funkcí.

12 tipů, jak maximalizovat zabezpečení iPhone

Vaše obavy ohledně prozrazení informací vašeho iPhone, jako jsou hesla, zprávy nebo bankovní údaje, jsou přiměřené. Tato příručka obsahuje tipy, jak se těchto starostí zbavit. I když samotný systém iOS je docela bezpečný, existuje však několik přístupů, jak maximalizovat zabezpečení iPhone.

1. Pravidelně aktualizujte iOS

Chcete-li svůj iPhone chránit před potenciálními hackery nebo snoopery, udržujte svůj iOS aktualizovaný pomocí nejnovější verze poskytované společností Apple. To zahrnuje i malé „tečky“ aktualizace, které uživatelé obvykle přehlédnou.

Při neustálé práci se hackerům často podaří najít mezery nebo nedostatky v kódování Apple, což jim umožní jejich využití a získání přístupu k vašim datům. Aby se tomu zabránilo, Apple neustále poskytuje aktualizace pro iOS jako způsob boje proti pokusům hackera.

Aktuální verze systému iOS je 12.1.4, ale Apples průběžně vydává aktualizace bodů, takže je třeba dávat pozor na ně. Tyto aktualizace jsou poskytovány pro vylepšení bezpečnostních funkcí a pro opravu dříve přehlížených nedostatků.

Pravidelnou aktualizaci systému iOS lze provádět takto:

 • Otevřete aplikaci „nastavení“
 • Karta „obecně“.

Postupujte podle pokynů v části „Aktualizace softwaru“ a stáhněte a nainstalujte aktualizaci, která je k dispozici.

2. Povolte funkci „Najít můj iPhone“.

Dalším přístupem, který vám pomůže zajistit bezpečnost iPhone, je využití aplikace „najít můj iPhone“, kterou poskytuje Apple. To se hodí, pokud se váš iPhone náhodou ztratí nebo je odcizen. Tímto způsobem budou vaše data vzdáleně vymazána pomocí jiného zařízení iOS nebo webu.

Tímto způsobem, i když se hackerovi podaří získat přístup k vašemu telefonu, vaše data nebudou moci využít. Aktivační kód v zařízení iOS umožňuje pouze prohlížet data.

Následují kroky k využití funkce „Najít můj iPhone“:

 • Přihlaste se k aplikaci „najdi můj iPhone“ nebo na „iCloud“.
 • Vyberte svůj „iPhone“.
 • Klepnutím na možnost „vymazat data“ zcela vymažete data.

Data budou automaticky vymazána, pokud je zařízení připojeno k síti Wi-Fi nebo bude vymazáno při příštím připojení zařízení k síti. Pokud máte obavy ze ztráty dat, je lepší zapnout automatickou synchronizaci iCloud.

Tato funkce, jak název napovídá, také pomáhá při hledání polohy ztraceného zařízení. Je však důležité si uvědomit, že Apple přijímá informace týkající se chybějícího zařízení pouze v případě, že je povolen režim „Lost Mode“ nebo „Send Last Location“.

3. Nastavte silné heslo

Silná hesla zajišťují lepší ochranu dat. Doporučujeme proto „nastavit“ alfanumerické heslo. Je pravda, že dlouhá hesla se mohou ukázat jako zmatek, ale také zajišťují soukromí.

Kromě toho byl zaveden nový hackerský nástroj známý jako „GrayKey“, který používají orgány činné v trestním řízení a vláda. Tento nástroj dokáže rozbít čtyřmístný přístupový kód během několika sekund, zatímco šestimístný kód lze během několika dnů rozbít.

Vláda nebo policie sice nemusí mít žádný důvod, aby pronikla do vašich telefonů, ale naším bodem je, že pokud takový nástroj existuje, je pravděpodobné, že podobná zařízení budou přítomna u hackerů nebo zvědavých očí.

Přestože v poslední době došlo k zprávám o úspěchu Apple v blokování tohoto hackerského nástroje „GrayKey“ v narušení bezpečnosti iOS, stále se předpokládá, že používá silná alfanumerická hesla na rozdíl od krátkých čtyřmístných nebo šestimístných, protože je těžké je proniknout. Použití Touch ID / Face ID je také považováno za spolehlivé.

Při vytváření silného hesla postupujte podle uvedených pokynů:

 • Jdi do nastavení.’
 • Otevřete Touch ID / Face ID a přístupový kód.
 • Zadejte aktuální přístupový kód.
 • Klepněte na změnit přístupový kód.
 • Zadejte přístupový kód.
 • Pokračujte na „možnosti přístupového kódu“.
 • Z nabízených možností vyberte buď číselný kód, nebo alfanumerický kód.
 • Nyní zadejte nový kód a ověřte jej.

4. Aktivujte funkci „Ochrana dat“

Tento bod může pro některé lidi znít nespokojeně, ale pomáhá zajistit maximální soukromí. Apple poskytuje svým uživatelům nastavení svých telefonů k vymazání dat. Tato funkce „ochrany dat“ pokračuje, pokud někdo projde deseti neúspěšnými pokusy o zadání správného hesla, data v zařízení se automaticky vymažou.

To je poněkud znepokojující pro lidi, kteří mají tendenci zapomenout na svá hesla, protože existují zprávy o tom, že lidé omylem vymazali svá data. Obvykle jsou to stejní lidé, kteří automatickou synchronizaci iCloud nepoužívají.

Proto je při této funkci nutné zapnout synchronizaci iCloud. Tímto způsobem v případě, že jste někdy zapomněli přístupový kód nebo vaše zařízení skončí v dětské ruce a data skončila vymazána, máte stále možnost je obnovit z iCloud.

Následují kroky, jak zapnout funkci „ochrana dat“:

 • Otevřete „nastavení“.
 • Klepněte na Touch ID a přístupový kód nebo Face ID.
 • Ve spodní části stránky vyberte možnost „vymazat data“.

5. Zařízení Apple neodpojujte

Útěk z vězení obchází omezení, která Apple uvalil na operační systém zařízení. Umožňuje uživatelům přístup k aplikacím a softwaru, které jsou jinak omezeny na uživatele iPhone. Kromě toho umožňuje uživatelům více přizpůsobitelné možnosti.

Lákavé jako útěk z vězení může zařízení znít, ale důrazně se nedoporučuje. Důvodem je, že jailbreaking zařízení by učinil bezmocným viry a další malware. Se zařízením jailbroken byste byli v nebezpečí stahování nestíněných aplikací, které by s sebou přinášely viry a další malware.

Kromě toho, že jailbreaking zařízení naruší původní bezpečnostní systém navržený společností Apple, učiní zařízení nezabezpečeným. Navíc, jakmile je zařízení uvězněno, jeho záruka bude narušena, takže v případě jakýchkoli problémů nemůžete požádat Apple o pomoc.

6. Zašifrujte zálohu iPhone

Toto preventivní opatření je obzvláště důležité, pokud máte iPhone synchronizován s notebookem nebo počítačem. To znamená, že jakákoli data jsou v telefonu přítomna, stejně jako v synchronizovaném zařízení. Zabezpečte svá data pro iPhone jejich šifrováním.

To můžete udělat v iTunes konkrétně, když jsou synchronizována dvě zařízení iPhone. Služba iTunes obvykle nezálohuje některá vaše data, jako jsou hesla nebo webová historie. Jakmile je šifrování zapnuto, můžete tato data také zálohovat.

Chcete-li zálohovat zálohu iPhone, postupujte takto:

 • Připojte zařízení k počítači.
 • Otevřete iTunes.
 • Vyberte zařízení, jehož data chcete šifrovat.
 • Přejděte do části zálohy.
 • Zaškrtněte políčko pro šifrování iPhone / iPad zpět.

Funkce iCloud má funkci automatického šifrování záložních dat, takže tuto funkci nemusíte dělat nic.

Toto jsou kroky k povolení „zálohování dat“ prostřednictvím iCloud.

 • Otevřete nastavení.
 • Přejděte na bannery Apple ID.
 • Spusťte iCloud.
 • Přepněte přepínač přítomný vedle zálohy iCloud.
 • Klepněte na „záloha“.

7. Zakažte možnost uzamčení obrazovky

I když máte velmi zabezpečené heslo pro uzamčení obrazovky, do vašeho iPhonu je stále poněkud snadné zapadnout. Asistent společnosti Apple Siri je skvělá a užitečná funkce, ale často se ve svých pokusech o užitečnost snaží odhalit příliš mnoho informací.

Siri často žádá o ověření dříve, než poskytne přístup k fotografiím, kontaktům nebo jiným osobním údajům, ale vyskytly se případy, kdy lidé našli způsoby, jak tyto metody ověření obejít. Proto je lepší deaktivovat Siri na obrazovce zámku bez ohledu na to, jak je to výhodné.

Dalším způsobem, jak hackeři získat přístup k vašemu telefonu nebo alespoň získat nějaký čas obejít heslo, je prostřednictvím ovládacího centra přítomného na obrazovce zámku. Uzamykatelná obrazovka má možnost zapnout letový režim. Když je váš iPhone v letovém režimu, nebudete jej moci vyhledat ani pomocí funkce Najít můj iPhone.

Zakázat uzamčení obrazovky lze provést takto:

 • Jdi do nastavení.’
 • Přejděte na Touch ID / Face ID a přístupový kód.
 • Vypněte „povolit přístup při uzamčení“ Siri a řídicího centra.

8. Vypněte možnost automatického plnění

Apple má rozhodující vlastnost, jak vyzvat uživatele k uložení jejich informací, jakmile dokončí přihlášení do možností. Je to velmi výhodná funkce, protože to znamená, že si nemusíte pamatovat hesla neustále. Jednoduché klepnutí umožňuje přístup ke všem požadovaným datům.

Nyní víme, že to může být nesmírně nepříjemné, když budete muset přihlašovat hesla pokaždé, když se přihlásíte, ale v případě, že váš telefon skončí v cizí ruce, bude mít snadný přístup k vašim osobním informacím, takže bez ohledu na pohodlí je to stále podstatné aby byla deaktivována možnost „auto fill“.

Pomocí této metody lze vypnout možnost automatického vyplňování:

 • Jdi do nastavení.’
 • Otevři Safari.
 • Vypněte automatické vyplňování.

9. Zapněte dvoufaktorové ověřování

Pokud máte zapnuté zálohování iCloud, je lepší zapnout dvoufaktorové ověřování. Tato inovativní funkce poskytuje uživatelům další vrstvu ochrany. Účelem zavedení této funkce bylo chránit váš Apple ID i účet iCloud před neoprávněným přístupem.

Ověření ve dvou krocích zajišťuje data uložená v Apple ID a účet iCloud, který obsahuje dokumenty, obrázky, informace o platbě atd. S zapnutým dvoufázovým ověřením, by někdo potřeboval pro přístup k účtu jiné zařízení Apple, i když máte heslo.

Je-li ve vašem iPhone zapnuta dvoufaktorová autentizace, potřebujete ji spárovat s důvěryhodným zařízením Apple. Při prvním přihlášení z Apple ID se na důvěryhodném zařízení Apple objeví ověřovací kód. Po zadání tohoto bezpečnostního kódu do zařízení iPhone je zařízení schváleno.

Jedná se o pohodlnou funkci, která se obrací pomocí následujících kroků:

 • V zařízení iPhone přejděte do aplikace „nastavení“.
 • V horní části klepněte na „vaše jméno“.
 • Vyberte možnost „heslo a zabezpečení“.
 • Klepněte na dvoufaktorové ověření.

10. Používejte důvěryhodné nabíjecí stanice

Nabíjecí stanice jsou nyní výhodou na letištích, kavárnách a dalších veřejných místech. I když tyto stanice jsou velmi vhodné, ale neexistuje žádná záruka, že budou bezpečné. Blesky a nabíjecí kabely se používají k přenosu dat, takže při každém připojení k nabíjecí stanici existuje šance, že své údaje o telefonu odhalíte.

Kromě toho, jakmile je vaše zařízení připojeno ke stanici na odšťavňování šťávy přes USB, je možné k němu kdykoli bezdrátově přistupovat bez vašeho souhlasu nebo znalostí, pokud je hacker dosažitelný. Proto je lepší mít plně nabitou energetickou banku, abyste nemuseli záviset na nabíjecích stanicích.

Nabíjecí kabel pro blokování dat můžete také použít, když jste venku, nebo můžete zařízení nechat uzamčené a nepoužívat jej, když je připojeno k nabíjecí stanici. Další věc, kterou lze udělat, je, že byste mohli zapnout funkci režimu „USB omezený“ poskytovanou společností Apple.

Tato funkce byla zavedena společností Apple zejména proto, aby zabránila proniknutí telefonu ze strany donucovacích orgánů i zločinců. Je-li tato funkce zapnutá, není možné přistupovat k zařízení bez odblokování.

Tuto funkci lze zapnout následujícím způsobem:

 • Otevřete „Nastavení“.
 • Přejděte na Touch ID a heslo / Face ID.
 • Pro přístup k nastavení zadejte heslo.
 • V dolní části přejděte na možnost „Příslušenství USB“.
 • Pokud chcete odemknout přístup k vašemu zařízení prostřednictvím „připojení USB“, nechte jej vypnutý, pokud to bylo od uzamčení více než hodinu..
 • Zapněte jej, pokud chcete, aby byl k vašemu zařízení přístup přes připojení USB, i když jste telefon odemkli hodinu.

11. Použijte VPN

V poslední době je nejcennější možností zabezpečení vašeho iPhone použití služby VPN. VPN je chytrý a velmi moderní software, který je navržen tak, aby udržoval bezpečnost iPhone. VPN poskytuje další vrstvu ochrany a umožňuje vám používat zařízení bez jakýchkoli výhrad.

Server VPN poskytuje zabezpečený a soukromý přístup k webu. Skryje vaše připojení prostřednictvím kódu a skryje vaši IP adresu i od poskytovatelů internetových služeb, takže je téměř nemožné sledovat vaše data online..

Bez sítě VPN budou vaše informace otevřeny pro kohokoli, na koho se bude slíbit. VPN tyto informace kóduje a poskytuje zabezpečení.

Šifrované informace k nim nikdo nemůže získat, aniž by měl původní šifrovací klíč. Navíc se skrytou IP adresou vás nikdo nemůže sledovat. VPN je tedy způsob poskytování zvláštní ochrany.

Kroky k nastavení VPN v iPhone.

 • Nejprve si stáhněte aplikaci VPN do svého iPhone.
 • Po registraci budete vyzváni k povolení přístupu ke konfiguraci VPN na vašem zařízení.
 • Klepněte na a povolte nastavení konfigurace VPN v zařízení.
 • Chcete-li změnit „Nastavení VPN“, musíte zadat Touch ID.
 • Poté přejděte na „nastavení“.
 • Karta „obecné“.
 • Tam přejděte na „Možnost VPN“ a zapněte ji.

12. Opusťte veřejné Wi-Fi

Veřejné Wi-Fi je konečným zdrojem pro hackery, kteří loví potenciální cíle. Proto se doporučuje nepoužívat veřejná připojení. Použití veřejného spojení pro osobní účely, jako je převod bankovních údajů nebo jejich použití pro obchodní práci, znamená vystavit vaše data komukoli, aby na ně slíbil.

iPhone má funkci automatického připojení k veřejnému Wi-Fi. Tato funkce bez ohledu na to, jak užitečná vás může vystavit potenciálním hackerům a kybernetickým zločincům, a proto není velmi chytrý nápad používat veřejné sítě Wi-Fi ai když ji používáte, je lepší ji používat s VPN.

Závěr

Zabezpečení dat v iPhone je nejdůležitější věcí, které byste se měli zabývat. Přestože není pro kybernetického zločince jednoduché proniknout do iPhone, musíte věnovat pozornost všem podrobným bezpečnostním tipům, které zvýší ochranu dat.

Usnadněte jim, i když pro vás bude také robustní. Touch ID a silné heslo vám hodně pomohou při budování skvělé bezpečnosti. Zabezpečení ve dvou krocích a vyřazení automatického připojení Wi-Fi také zlepší zabezpečení. Navíc vám několik dalších možností, které jsme vám řekli výše, jistě pomůže při vytváření požadovaného a dokonalého zabezpečení pro iPhone.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map