Zagrożenia dla prywatności inteligentnych głośników, takich jak Amazon Echo, Apple HomePod i Google Home

Fantastyka naukowa oficjalnie przybyła. Inteligentni mówcy i ich asystenci cyfrowi są tutaj, stale cię słuchają i czekają na odpowiedź na twoje prośby. Jednak mniej przypominają pomocnych botów, a bardziej rzetelnych stenografów, opracowują kompleksowe raporty o każdej interakcji, aby korporacje mogły zarabiać na danych.

„Alexa, słuchasz?” Jak się okazuje, odpowiedź brzmi tak; inteligentne głośniki zawsze cię słuchają. Urządzenia te stanowią nową granicę nadzoru korporacyjnego. Największe firmy technologiczne na świecie znalazły sposób na ucieczkę od komputera i włamanie się do naszych domów.


Co robią inteligentne głośniki?

Inteligentne głośniki to głosowy interfejs z Internetem. Możesz poprosić inteligentnego mówcę, aby odtworzył Ci piosenkę, poszukał ciekawostek, opowiedział, jaka jest pogoda, zaktualizował Cię o nowościach lub żartował. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy zmierzamy do Internetu rzeczy, w których wszystkie urządzenia, urządzenia i towary będą stale połączone i komunikują się ze sobą przez Internet, inteligentny głośnik będzie ustawiony na centrum, które pozwoli ci ustnie kontrolować swój dom.

Każdy inteligentny głośnik jest także wyposażony w rozszerzenia innych firm (Amazon eufemistycznie nazywa te rozszerzenia „talentami”, podczas gdy Google nazywa je „działaniami”), które łączą głośnik z innymi aplikacjami, takimi jak Uber lub Netflix. Te rozszerzenia umożliwiają dzwonienie do samochodu lub umieszczenie w kolejce ulubionych filmów na najbliższym podłączonym ekranie, bez kłopotów z odblokowaniem telefonu.

Prywatność w Google Home

Ważne jest, aby pamiętać, jak działają te korporacje, zwłaszcza Google. W zależności od tego, czy polegasz na produktach Google, Google wie, kim są Twoi znajomi, co jest w twoim harmonogramie, gdzie lubisz spędzać czas i jakie tematy najbardziej Cię interesują. Jednak ta ogromna ilość danych nie wystarczy. Alphabet, spółka macierzysta Google, czerpie 84% przychodów z reklam. Zarabia miliardy dolarów rocznie, sprzedając dane swoich użytkowników reklamodawcom, którzy następnie wykorzystują te dane, aby docierać do użytkowników Google z coraz większą precyzją. Dla Google więcej danych oznacza większy przychód. Dlatego ciężko pracowali, aby wyeliminować tarcie w procesie gromadzenia danych. Rezultatem jest głośnik podłączony do Internetu, który można postawić na blacie kuchennym i zadawać pytania.

Strona główna Google sprawia, że ​​wyszukiwania w Internecie są bardziej dostępne niż kiedykolwiek, co z kolei oznacza, że ​​Google otrzymuje coraz więcej danych o tobie. Wszystko, co powiesz po słowie „Home” – „Hej, Google” lub cokolwiek, co źle rozumie, na przykład „Doodle” – jest rejestrowane, powiązane z Twoim kontem i przechowywane w bazie danych Google na zawsze. Co więcej, rozszerzenia innych firm gromadzą jeszcze więcej danych i udostępniają je większej liczbie organizacji za każdym razem, gdy wysyłasz żądanie.

Wreszcie, Google Home nie tylko odkurza twoje dane; to także nowy sposób reklamy. Nic więc dziwnego, że pomimo zapewnień Google, że nie będą używać Asystenta Google do reklam, użytkownicy usłyszeli coś, co Google nazwał „aktualną treścią” – a większość ludzi nazwała reklamą – do filmu Piękno & bestia w zeszłym roku. Później Google wyjaśnił, że Asystent Google będzie prawdopodobnie wyświetlał reklamy w przyszłości i że „może wykorzystywać transkrypcje (nie surowe audio) tych interakcji, aby wyświetlać bardziej przydatne reklamy na innych platformach”.

Prywatność Amazon Echo

Amazon nie jest tak zależny od przychodów z reklam, jak Google, ale tak samo chcą twoich danych, aby wiedzieli, które z ich produktów powinny być skierowane do Ciebie. Wszystkie te same obawy dotyczące prywatności w Google Home są obecne w Amazon Echo. Każda interakcja z twoim Echo jest rejestrowana, powiązana z twoim kontem i zapisywana w bazie danych Amazon na zawsze. (Jeśli masz inteligentny głośnik i chcesz zobaczyć wszystkie dane zebrane przez te korporacje, oto jak uzyskać dostęp do rekordów inteligentnych głośników dla Amazon i Google.) Amazon był bardziej otwarty na temat potencjału reklamowego Echo, ogłaszając w styczniu ubiegłego roku rok, w którym zaczną używać Echo do wyświetlania reklam. Jednak zrujnowali też nazwę „Alexa” dla pokolenia kobiet.

Prywatność Apple HomePod

Następnie jest Apple HomePod. Podczas gdy HomePod to podłączony do Internetu mikrofon na żywo, który znajduje się w domu, Apple anonimizuje wszystkie interakcje. Nie wiążą pytań, które zadajesz HomePod z kontem Apple, i ostatecznie Apple usuwa wszystkie dane z takiej komunikacji. Apple nie zezwala również na rozszerzenia innych firm. W rezultacie homepod jest mniej wygodnym i wszechstronnym urządzeniem, ale jest o wiele bardziej bezpieczny i prywatny.

Stale rosnące bazy danych

Teraz, gdy pozwoliliśmy prywatnym korporacjom instalować mikrofony na żywo w naszych domach, nowe ilości danych, które mogą gromadzić, są oszałamiające. Jak widzieliśmy, gdy korporacje zbierają ogromne ilości danych, mogą być one wyciekane, zhakowane lub dostępne dla organów ścigania. Amazon został zmuszony do udostępnienia nagrań z Echo w zeszłym roku w ramach dochodzenia w sprawie morderstwa, co było możliwe tylko dlatego, że Amazon wiąże wszystkie dane z Echo z profilem użytkownika i zachowuje je na zawsze. Użytkownik musi sam wejść na swoje konto i samodzielnie usunąć swoje interakcje.

Ostatnie skandale związane z wyciekiem adresów e-mail użytkowników przez Google+ i Amazon wykazały niepokojące luki w ich cyberbezpieczeństwie. Był też przypadek koszmaru, w którym Google Home Mini samoczynnie aktywował się tysiące razy dziennie, a następnie nagrywał i zapisywał fragmenty dźwięku tego, co działo się w tym czasie. Chociaż Google zidentyfikowało problem i usunęło go, nadal jest to odpowiedni przykład ogromnego potencjału nadużyć ze strony obecnych inteligentnych użytkowników.

Naruszenie prywatności

Te korporacje wiedzą, że te urządzenia stanowią znaczną eskalację w ich inwazji na twoją prywatność, ale ich potrzeba gromadzenia coraz większej ilości danych nie kończy się na inteligentnych głośnikach. Facebook, kolejna firma, która potrzebuje coraz większej ilości danych osobowych użytkowników, aby zaspokoić swoje uzależnienie, opracowała własny inteligentny głośnik – tylko one zawierają także kamerę. Chociaż Facebook opóźnił wydanie Portalu w obliczu powszechnego oburzenia z powodu powtarzającego się nadużywania danych osobowych, ekrany z 1984 r. Nie brzmią już dziwacznie, a nawet mało prawdopodobne. Jedyne różnice polegają na tym, że korporacje zastąpiły Big Brother, a my, prywatni obywatele i konsumenci, płacimy za przywilej nadzoru korporacyjnego.

Te inteligentne głośniki pokazują, że firmy takie jak Google, Amazon i Facebook nie mogą zaakceptować prywatności, ponieważ wszelkie prywatne dane stanowią okazję biznesową wartą miliardy dolarów. Dopóki społeczeństwo nie wyjaśni, że ingerencja w prywatność nie jest warta stopniowego wzrostu wygody oferowanego przez te firmy, będą nadal tworzyć nowe urządzenia, aby zaglądać do naszych kilku pozostałych prywatnych przestrzeni. Mówienie, że korporacje technologiczne włamały się do naszych domów, może być przesadnie dramatyczne. Prawda jest taka, że ​​zaprosiliśmy ich.

ProtonVPN i ProtonMail są różne. Uznajemy, że sprzeciw, wolność słowa i sama demokracja ulegają osłabieniu w przypadku naruszenia prawa do prywatności. Nasze usługi są z założenia prywatne. ProtonMail szyfruje wiadomości e-mail użytkowników, zanim dotrą do naszych serwerów, aby nikt poza odbiorcą nie miał do nich dostępu. ProtonVPN utrzymuje ścisłą politykę braku logów, co oznacza, że ​​nie prowadzimy rejestrów aktywności online użytkowników. Nie chcemy gromadzić danych użytkownika; zamiast tego chcemy zachować bezpieczeństwo.

Pracujemy nad modelem biznesowym subskrypcji, w którym nasi użytkownicy płacą nam za usługę. Uważamy naszych użytkowników za społeczność kibiców, których prawo do prywatności musi być chronione, a nie za źródła prywatnych danych, które mają być kapitalizowane. Jeśli wolisz być postrzegany jako użytkownik, a nie produkt, zarejestruj się już dziś w ProtonVPN i ProtonMail.

Z poważaniem,
Zespół ProtonVPN

AKTUALIZACJA 6 listopada: Japońscy i amerykańscy naukowcy odkryli, że możesz używać laserów, aby wydawać mądre polecenia głosowe. Sztuczka działała z Amazon Echo, Google Home i innymi urządzeniami współpracującymi z poleceniami głosowymi. Zespół mógł użyć lasera, aby zmusić inteligentny głośnik do wykonania dowolnego zadania, do jakiego został wyposażony, na przykład otwarcia drzwi garażowych. W jednym teście badacze byli w stanie kontrolować inteligentny głośnik, oświetlając go laserem przez okno ze szczytu dzwonnicy oddalonej o 230 stóp.

Możesz uzyskać bezpłatne konto ProtonVPN tutaj.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi wersjami ProtonVPN:  Twitter | Facebook | Reddit

Aby uzyskać bezpłatne szyfrowane konto e-mail ProtonMail, odwiedź: protonmail.com

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map