Internetowy przewodnik po prywatności: Dlaczego anonimowość jest niezbędna?


Internet bardzo się rozrósł, a teraz bardziej niż 4,1 miliarda użytkowników jest online w Internecie. Chociaż prawdą jest, że Internet zapewnia internautom informacje i rozrywkę. Jest jednak pewien haczyk.

Organizacje zbierają dane za Twoją zgodą w postaci historii przeglądarki, kont mediów społecznościowych, lubią i nie lubią prosperować i kontynuować swoją działalność.

Organizacje zbierają dane, nie ma znaczenia, czy są one online czy offline. Agencje wywiadowcze, dostawcy usług internetowych i sprzedawcy są najlepszymi psami w gromadzeniu danych.

Dane są podstawą cyklu decyzyjnego każdej organizacji. Według Badanie helikalne IT, podjęcie decyzji na podstawie zebranych danych zwiększa szanse na sukces o 79%. Analiza, jakość i ilość danych pomagają firmom i organizacjom uzyskać przewagę konkurencyjną.

Niezależnie od tego, czy surfujesz po Internecie, czy przewijasz kanały mediów społecznościowych w zaciszu własnego domu. Nie jesteś naprawdę prywatny, takie firmy jak Google i Facebook są znany z śledzenia i monitorowania informacji o Tobie.

Czym jest prywatność danych online?

Prywatność danych to gałąź bezpieczeństwa danych. Prywatność online opiera się głównie na obawach związanych z prawidłowym przetwarzaniem danych, które obejmują, zgodę, zawiadomienie i obowiązki regulacyjne.

Pomijając definicję prywatności danych, praktyczne obawy dotyczące prywatności danych dotyczą:

 • Czy i jak dane są udostępniane organizacjom zewnętrznym.
 • W jaki sposób dane są gromadzone i przechowywane zgodnie z prawem.
 • Ograniczenia prawne, takie jak RODO, HIPAA, GLBA lub CCPA.

Prywatność danych jest podstawową częścią technologii informatycznej. Pomaga organizacji lub osobie w określeniu, jakie dane w ramach infrastruktury mogą być udostępniane innym, a które powinny być utrzymywane w tajemnicy.

Dlaczego prywatność danych online jest ważna?

Istnieją dwa główne powody, dla których prywatność danych jest jednym z najważniejszych problemów w społeczności online.

Jakość i ilość to dwie cechy danych, które określają, jak ważny jest dla firmy jako aktywa. Firmy biorą udział w praktykach obejmujących gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych. Ten proces jest również znany jako gospodarka danych.

Istnieje wiele firm, w tym Google, Facebook i Amazon zbudowane imperia zgodnie ze schematem gospodarki danych. Każda organizacja podejmuje decyzje oparte na danych. Przepisy dotyczące zatrzymywania danych, takie jak RODO, zobowiązały firmy do zachowania przejrzystości w swoich politykach prywatności.

Po drugie, prywatność jest prawem każdej osoby, która istnieje na naszej planecie. To nigdy nie był przywilej i nigdy nie powinien być uważany za jeden. Dane, które udostępniasz online w postaci statusów, zdjęć, opinii, są w rzeczywistości środkiem wolności słowa i nikt nie powinien być w stanie nagrywać ani wykorzystywać ich wbrew twojej woli.

Przy całym tym monitorowaniu i śledzeniu danych nie ma sposobu, aby ustalić, która wiadomość przesyłana w Internecie zostanie wyjęta z kontekstu i wpędzi Cię w kłopoty.

Dlaczego organizacje mnie śledzą?

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele różnych organizacji, które polegają na twoich danych. Nie musi to być organizacja, która zasadniczo istnieje w Internecie. Niedawny statystyki wskazują 47% osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych martwi się o swoją prywatność.

Lista organizacji gromadzących dane wraz z ich uzasadnieniami jest następująca:

 • Agencje wywiadowcze.
 • Dostawcy usług internetowych.
 • Firmy takie jak Google i Facebook.

Jakie dane gromadzą agencje wywiadowcze?

Prywatność danych to prawdopodobnie jedyny problem, który pozostaje istotny od dłuższego czasu i nadal będzie znaczącym problemem. Na pierwszy rzut oka powinno być oczywiste, że agencje wywiadowcze, takie jak Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), są zaangażowane w masową inwigilację.

Motywacja gromadzenia danych jest prawie przejrzysta. Agencje wywiadowcze chcą po prostu chronić ludzi przed kolejnym atakiem 911. Jednak gromadzenie danych masowych nie pomoże.

Program PRISM NSA obejmuje firmy takich jak Google, Apple, Microsoft i wiele innych z łatwością. Może wykryć wszystkie informacje, a następnie wykorzystać je do szpiegowania ludzi na całym obszarze geograficznym.

Wspomniany problem nie ogranicza się tylko do Stanów Zjednoczonych. Tam są sojusze wywiadowcze utworzony z myślą o udostępnianiu danych zgromadzonych w różnych regionach w celu uzyskania nowych informacji.

Rola 5 oczu / 9 oczu / 14 oczu Sojuszu inteligencji

Sojusz wywiadowczy można zdefiniować jako pakt między różnymi agencjami wywiadowczymi zlokalizowanymi na całym świecie. Szpiegowanie przez własne służby wywiadowcze to jedno, ale obce są po prostu niedostępne. Aby poradzić sobie z tym problemem, utworzono sojusze w celu dzielenia się zebraną inteligencją.

Kraje obecnie zaangażowane w sojusz 5 Eyes Intelligence to:

 • Stany Zjednoczone
 • Zjednoczone Królestwo
 • Nowa Zelandia
 • Kanada
 • Australia

Nine Eyes Intelligence Alliance składa się z FVEY i czterech innych krajów:

 • Dania
 • Francja
 • Holandia
 • Norwegia

Wreszcie, sojusz na czternaście oczu składa się z krajów należących do sojuszu na dziewięć oczu i pięciu innych krajów:

 • Niemcy
 • Belgia
 • Włochy
 • Hiszpania
 • Szwecja

Inną rzeczą wartą odnotowania jest to, że sojusze wywiadowcze obejmują znaczną część globu i mogą łatwo szpiegować i gromadzić informacje wywiadowcze na temat osób zamieszkujących w tych krajach.

Agencje wywiadowcze dzielą się ze sobą różnorodnymi informacjami.

 • Analiza sygnałów (SIGINT): Jak sama nazwa wskazuje, SIGINT to dowolna inteligencja pochodząca z sygnałów i systemów elektronicznych. Na przykład dane zebrane z systemów łączności, radarów i systemów uzbrojenia.
 • Inteligencja Ludzka (HUMINT): Inteligencja zgromadzona przez człowieka jest znana jako HUMINT. W tym scenariuszu obowiązkiem dobrze wyszkolonych szpiegów jest uzyskanie wiarygodnych informacji. Dotyczy to również przesłuchań, przesłuchań i wykorzystywania mediów.
 • Analiza geoprzestrzenna (GEOINT): Informacje zebrane za pomocą satelity znane są jako wywiad geoprzestrzenny. Dane wywiadowcze mogą obejmować mapy, plany i informacje o działalności człowieka.

Jednak niektórzy mogą myśleć, że zawarcie sojuszu wywiadowczego daje im przewagę pod względem kontroli i inteligencji. Co jest do pewnego stopnia prawdziwe.

W jaki sposób przechowywanie metadanych służy do monitorowania internautów?

Mówiąc prościej, metadane to dane o danych. Innymi słowy, metadane opisują zestaw danych. Zawiera informacje wyjaśniające, w jaki sposób i kiedy dane zostały zebrane oraz przez kogo. Metadane podsumowują podstawowe informacje o danych, co ułatwia pracę w niektórych scenariuszach.

Agencje rządowe są pchac do przodu dla obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Umożliwi to firmom telekomunikacyjnym przechowywanie danych przez długi czas, co może być wykorzystane przez agencje wywiadowcze.

Jakie dane są zawarte w metadanych?

Metadane nie są informacjami o tym, co piszesz na urządzeniu przenośnym lub na komputerze. To raczej informacja, która identyfikuje cię jako unikalną osobę. Jest to ślad cyfrowego śladu, który zostawiasz w Internecie:

 • Kiedy odwiedzasz strony internetowe.
 • Pobierz pliki.
 • Surfuj po Internecie w ogóle.

Niestety daje to dostawcom usług internetowych, agencjom rządowym, firmom telekomunikacyjnym i szpiegom możliwość stworzenia profilu na podstawie tych informacji.

Wpływ przechowywania metadanych

Wpływ zatrzymywania metadanych na obywateli jest dokładnie taki sam. Podstawowe prawo do prywatności zostaje zniesione. To czyni cię otwartą książką dla firm i odpowiednich władz.

Używając metadanych, mogą przewidzieć twoje zachowanie i mogą nakładać kary. Może to być dławienie ISP. W przypadku agencji prawnej metadanych można użyć do śledzenia osób zaangażowanych w podejrzane działania online.

Dlaczego dostawca usług internetowych gromadzi dane??

Dostawcy usług internetowych ponosili odpowiedzialność za swoje działania do momentu wprowadzenia neutralności sieci. Sytuacja zmieniła się drastycznie, gdy sąd zezwolił FCC na zabicie neutralności sieci. Dostawcy usług internetowych mogą teraz dowolnie wykorzystywać swoje uprawnienia.

Motywy naruszenia prywatności z punktu widzenia dostawców usług internetowych różnią się znacznie od służb wywiadowczych. Tam, gdzie służby wywiadowcze gromadziły dane z korzyścią dla obywateli, dostawcy usług internetowych robią to dla własnej korzyści.

Monitorowanie i śledzenie przez ISP powodują wiele poważnych problemów. Jednym z nich jest dławienie Internetu. Dostawcy usług internetowych wykorzystują swoją moc do spowalniania prędkości Internetu.

Jakie dane gromadzi dostawca usług internetowych?

Korzystają ze specjalnych filtrów zaprojektowanych do monitorowania i śledzenia wszystkich działań online. Jest to rodzaj śledzenia, które ma miejsce, gdy wysyłasz zapytanie za pośrednictwem ich sieci.

Za każdym razem, gdy wpiszesz zapytanie, czy jest to nazwa domeny tylko losowego słowa kluczowego. Przeglądarka wysyła żądanie do serwera nazw domen (DNS), który następnie obsługuje żądaną stronę internetową.

Istnieje pewien limit informacji, które dostawcy usług internetowych mogą gromadzić na Twój temat. Kredyt trafia na ochronę zapewnioną przez niektórych przepisy dotyczące prywatności.

Informacje te nie powinny być jednak lekceważone, ponieważ nadal mogą zidentyfikować Cię jako unikalną osobę w Internecie. Oto, co mogą zebrać na ciebie dostawcy usług internetowych:

 • Adresy URL, które przeglądasz online.
 • Najczęściej odwiedzane strony internetowe.
 • Ile czasu spędzasz na niektórych stronach internetowych.

Prywatne firmy, takie jak Google & Facebook

Z ponad 2,4 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie na Facebooku i Google dominującym udział w rynku wyszukiwarek o 92%. Oczywiste jest, że strumienie danych w tych witrynach internetowych są znacznie wyższe niż jakiekolwiek inne w Internecie.

Obie te organizacje osiągnęły ogromne przychody, zarabiając na danych, które gromadzą codziennie. Chociaż platformy są dostępne bezpłatnie i można z nich korzystać, przychody z reklam uczyniły Google i Facebook gigantem technologii.

Reklamodawcy płacą za reklamę na platformach, można określić słowa kluczowe, aby dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Można to zrobić tylko wtedy, gdy Google i Facebook aktywnie analizują dane.

Zawsze była to bitwa między gigantami technologii i działaczami prywatności. Zebrano o tobie wystarczająco dużo danych, aby z łatwością przewidzieć twoją rutynę. Oto ile danych zgromadzili na ciebie za twoją zgodą.

W tej chwili jesteśmy tylko na szczycie góry lodowej. Prywatność online ma o wiele więcej do zaoferowania, a na pewno jest więcej zagrożeń online.

Zagrożenia prywatności online

W miarę postępów w kierunku przyszłości zaawansowanych technologii istnieje stały problem, który stoi przeciwko nam. Wprowadzenie do Internet przedmiotów rozpoczął już czwartą rewolucję przemysłową a zagrożenia prywatności w Internecie będą rosły wykładniczo.

Istnieją różne rodzaje zagrożeń, przed którymi stoisz w Internecie. Nie wiedząc, jak działają, narazi to nie tylko twoją prywatność, ale również twoje dane.

Jakie dane zbiera wyszukiwarka?

Wyszukiwarki są jak książka telefoniczna w Internecie, mają wszystkie informacje potrzebne do komunikowania się i otrzymywania żądań.

Bez wyszukiwarek niemożliwe byłoby poznanie nowych rzeczy. Miliardy internautów korzystają z wyszukiwarki bez zastanowienia się.

Nie jest kłamstwem, że wyszukiwarki przechowują różne informacje o tobie. Niektóre informacje, które sklep wyszukiwarki są następujące:

 • Twój adres IP
 • Data i godzina Twojej wizyty
 • Słowa kluczowe, których szukasz
 • Cookie-ID, który jest unikalnym identyfikatorem.

Przechowywane informacje są przekazywane reklamodawcom, którzy sprzedają Ci różne produkty. Zauważysz, że po odwiedzeniu określonej witryny zacząłeś otrzymywać reklamy dotyczące wyszukiwanego produktu.

Luki w przeglądarce

Przeglądarki są dostarczane z różnymi wtyczkami do różnych zadań. Niektóre luki są spowodowane przez same wtyczki i funkcje, a inne przez odwiedzane witryny.

Problemy spowodowane przez wtyczki są następujące:

 • ActiveX to wtyczka, która jest wbudowana w Microsoft Edge i Internet Explorer i działa tylko w tych przeglądarkach. Działa jako pośrednik między komputerem a witrynami z połączeniami Java lub Flash.
 • JavaScript jest językiem programowania używanym przez wiele popularnych witryn do wyświetlania różnych rodzajów treści dynamicznych. Jest jednak wykorzystywany przez hakerów do infekowania systemu lub przeglądarki złośliwym oprogramowaniem i niechcianymi, szkodliwymi reklamami.

Problemy spowodowane surfowaniem po Internecie są następujące:

Odcisk palca przeglądarki

W ciągu ostatnich kilku lat technika zwana odciskami palców przeglądarki zyskała wiele niechcianej uwagi z powodu ryzyko, jakie może to stanowić dla prywatności online.

Technika wykorzystuje „nagłówek agenta” przechowywany w przeglądarce, który zawiera informacje o twoim systemie. Nagłówek wykorzystano do rozwiązania problemów związanych z optymalizacją stron internetowych. Nagłówek agenta jest wysyłany do serwera, na którym wysyła on konfigurację strony internetowej zgodnie ze specyfikacjami.

Nagłówki agentów są nadal używane w 2019 r., Ale od tego czasu wiele się zmieniły. Służy do zapewnienia zoptymalizowanego działania na każdym urządzeniu, ale musisz udostępnić informacje o konfiguracji odpowiedniemu serwerowi.

Ta metoda umożliwia witrynom uzyskanie informacji umożliwiających identyfikację użytkownika. Zebrane informacje obejmują:

 • Typ i wersja przeglądarki
 • Informacje o systemie operacyjnym
 • Aktywne wtyczki
 • Strefa czasowa
 • Język
 • Rozdzielczość ekranu

Ta technika nie wymaga przechowywania plików cookie na komputerze. Strony internetowe wykorzystują informacje dostarczane przez przeglądarki do identyfikowania unikalnych użytkowników i śledzenia ich działań online.

Ciasteczka

Pliki cookie to małe pliki, które mogą zawierać informacje, takie jak nazwa użytkownika i hasło. Przekazane informacje identyfikują konkretnego użytkownika i poprawiają komfort przeglądania.

Istnieją różne rodzaje plików cookie w świecie online. Jeden z nich to sesyjny plik cookie, a drugi trwały plik cookie.

Trwałe pliki cookie są wykorzystywane do dwóch podstawowych celów: jednym z nich jest uwierzytelnianie, a drugim śledzenie. Dlatego stanowi zagrożenie dla prywatności. Śledzący plik cookie stopniowo śledzi wszystkie Twoje działania online, a następnie buduje profil na temat twoich upodobań.

Niebezpieczne strony internetowe

Bezpieczne zamki mają zieloną kłódkę przed adresem URL, co pokazuje, że witryna, w której aktualnie jesteś, jest bezpieczna. Jeśli nie ma kłódki, natychmiast opuść witrynę.

Hakerzy wykorzystują niezabezpieczone strony internetowe, aby uzyskać dostęp do poufnych danych uwierzytelniających. Poświadczenia mogą obejmować Twoje hasło i / lub dane karty kredytowej.

Według GlobalSign, 80% kupujących opuszcza niepewne strony e-commerce. Co należy zrobić w każdym scenariuszu!

Jeśli surfujesz w niezabezpieczonej witrynie, pamiętaj, że istnieją firmy zewnętrzne, które mogą śledzić i monitorować Twoją aktywność na tych stronach. Strony trzecie mogą obejmować:

 • Dostawcy usług internetowych (ISP)
 • Rząd
 • Hakerzy ze złymi intencjami

Dlaczego anonimowe zakupy online są niezbędne?

Handel elektroniczny lub e-handel podbił cały Internet. Prawie 76% mieszkańców Stanów Zjednoczonych robi zakupy online. Wzrost liczby sklepów eCommerce jest wprost proporcjonalny do wzrostu liczby cyberprzestępstw.

Potrzeba anonimowego robienia zakupów online wzrosła w ostatnich latach. Sprawcy ostrożnie przeprowadzają atak w celu uzyskania poufnych informacji, które mogą obejmować dane karty kredytowej, wyciągi bankowe, adres itp.

Anonimowe zakupy online nie oznaczają unikania sprzedaży i innych kwalifikujących się podatków. Oznacza to po prostu użycie jednorazowej karty lub waluty, którą można rozbudowywać.

W poniższym przykładzie zrozumiesz różnicę między tymi dwoma. Zdecyduj, który jest lepszy.

 • Sprawca kradnie dane uwierzytelniające karty kredytowej za pomocą gotówki o wartości ponad 5000 USD.
 • Hacker kradnie informacje o przedpłaconej karcie debetowej, które miały kwotę odpowiadającą cenie produktu, który zamierzasz kupić.

Istnieje wiele sposobów na dostosowanie się do anonimowego robienia zakupów online. Chociaż niektóre są cyfrowe, a niektóre wymagają wysiłku w świecie fizycznym.

 • Karty przedpłacone
 • Użyj zamaskowanej lub wirtualnej karty kredytowej
 • Bitcoin

Magazyn w chmurze

W miarę postępu technologii porzuciliśmy stare tradycyjne oprogramowanie i dostosowaliśmy się do infrastruktury chmury. Chmura mogła rozwiązać wiele problemów naraz, ale za jaką cenę?

Prywatność jest nadal zagrożona podczas korzystania z usług w chmurze. Nawet jeśli szyfrują twoje pliki, nie możesz odpocząć, ponieważ to one mają klucz prywatny i mogą je odszyfrować bez Twojej zgody.

W nagłych przypadkach firmy technologiczne przekażą wszystkie swoje dane odpowiednim władzom, bez względu na to, co obiecują.

Niebezpieczne rozmowy głosowe

Kto nie lubi rozmów głosowych? Bardzo łatwo zmniejsza odległość między czarnymi ludźmi. Zanim wskoczysz na rozmowę głosową, pozwól, że przypomnę o następujących sprawach. Te agencje rządowe nagrywają rozmowy głosowe.

 • Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA)
 • Centrala komunikacji rządowej (GCHQ)

Najwyraźniej agencje bardzo chcą usłyszeć, co ma do powiedzenia przeciętna osoba. Według agencji masowa inwigilacja jest rozwiązaniem wszystkich ataków terrorystycznych.

Nie ma sensu, w jaki sposób określą, które z nich jest realnym zagrożeniem, a które nie? Kupowanie telefonów jednorazowych nie będzie miało znaczenia, jeśli osoba, z którą rozmawiasz, nie korzysta z nich.

Jak e-maile są niepewne?

E-maile ułatwiają nam komunikację. Jednak dostawcy e-maili zabezpieczających nie są wystarczające.

NSA korzystała wcześniej z Google i Microsoft. Ten powód powinien wystarczyć, aby porzucić i dostosować się do usług e-mail zapewniających szyfrowanie od końca do końca.

Kompleksowe szyfrowanie wiadomości e-mail to miejsce, w którym nadawca szyfruje wiadomość e-mail i wysyła ją, może ją odszyfrować tylko osoba, która miała ją otrzymać.

Internetowy przewodnik na temat prywatności i najlepsze praktyki

Odkąd Edward Snowden ujawnił, że organy rządowe są w stanie śledzić i monitorować działania użytkowników Internetu, a także działania niezwiązane z Internetem. Ochrona prywatności online jest ważna, ponieważ jest to podstawowe prawo, a nie przywilej.

Oto niektóre z najlepszych praktyk, które możesz zastosować, aby zachować anonimowość swojej obecności w Internecie. Nikt nie będzie w stanie gromadzić informacji o Tobie online, chyba że oczywiście nie przestrzegasz poniższych praktyk.

Kompleksowe szyfrowanie

E2EE to najbardziej zalecany sposób poprawy bezpieczeństwa i prywatności w każdym scenariuszu. Chroni twoją prywatność, szyfrując wiadomości na obu końcach potoku komunikacyjnego.

Gdy używasz szyfrowania typu end-to-end w dowolnym scenariuszu, niezależnie od tego, czy wysyłasz SMS-em do znajomego, czy wysyłasz e-maile, czy przeglądasz Internet, nikt nie widzi twoich działań. E2EE zamienia twoje żądania w bełkot, tylko zamierzona osoba może zobaczyć te wiadomości.

Stosując kompleksowe szyfrowanie w telefonie, poczcie e-mail i komputerze, chronisz się przed następującymi zagrożeniami:

 • Dostawcy usług internetowych (ISP) nie mogą podważać twoich działań
 • Agencje rządowe nie są w stanie zgromadzić twoich metadanych
 • Hakerzy nie mogą ukraść poufnych informacji

Szyfrowanie całościowe rozwiązuje dwa wyżej wymienione problemy.

 • Niebezpieczne rozmowy głosowe
 • Niebezpieczne e-maile

Kompleksowe wiadomości tekstowe i szyfrowanie VOIP

Wprowadzenie WhatsApp i innych aplikacji VOIP ułatwiło prowadzenie rozmów głosowych z przyjaciółmi i rodziną bez dodatkowych kosztów. Jednak aplikacje te nie muszą mieć szyfrowania niezbędnego do ochrony prywatności i bezpieczeństwa.

Jak wspomniano powyżej, E2EE może rozwiązać problem bezpieczeństwa i prywatności bez dodatkowych kosztów. Należy stosować platformy, które cenią prywatność i bezpieczeństwo.

Oto trzy komunikatory do wyboru, które pozwalają użytkownikom na czat tekstowy i głosowy z dodatkową korzyścią kompleksowego bezpieczeństwa.

 • Sygnał
 • Telegram
 • ChatSecure

Wszystkie te platformy są typu open source i obsługują szyfrowanie typu end-to-end. Przechodząc na te platformy, pozbywasz się problemów związanych z prywatnością związanych z połączeniami głosowymi i SMS-ami przez IP.

Zaszyfrowane wiadomości e-mail od końca do końca

Znaczenie i sposób działania szyfrowania typu end-to-end zostało już wspomniane. Niektóre osoby używają wiadomości e-mail do szkodliwych działań, a inne do reklamowania.

Jednak agencje bezpieczeństwa nie mają granic. NSA zbiera miliony adresów e-mail z całego świata. Oznacza to, czy komunikujesz się z przyjacielem, czy bierzesz udział w dość zaciętej kłótni, agencje mogą odczytać wszystkie twoje myśli.

Korzystanie z zaszyfrowanych wiadomości e-mail typu end-to-end może rozwiązać następujący problem. Oto najlepsze usługi E2EE w Internecie:

 • ProtonMail
 • Tutanota
 • Posteo

Wirtualnej sieci prywatnej

ZA wirtualnej sieci prywatnej (VPN) służy jako bezpieczny tunel, który wysyła żądanie do serwera nazw domen w Twoim imieniu. Wykonując następujące zadanie, VPN chroni Twój adres IP, twoją tożsamość online i chroni twoje połączenie internetowe przed wieloma zagrożeniami.

Chroni twoją tożsamość, maskując twój adres IP i lokalizację do tego dostarczonego przez VPN. Korzysta z kompleksowego szyfrowania i ma funkcje, które pozwolą ci przeglądać internet bez obaw.

Należy jednak zauważyć, że istnieje wielu dostawców VPN obiecujących wysokie prędkości i stuprocentowe bezpieczeństwo.

Dostępne są bezpłatne sieci VPN, które domagają się tego samego rodzaju bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie. Każda bezpłatna sieć VPN ma wersję premium, którą można przetestować, używając najpierw wersji bezpłatnej. Istnieją jednak wady darmowej sieci VPN.

Wady bezpłatnej sieci VPN:

 • Limit przepustowości. Limity różnią się w zależności od usługodawcy.
 • Mała liczba serwerów do wyboru.
 • Problemy ze zgodnością mogą występować na różnych platformach.
 • Prędkości Internetu mogą być niespójne z powodu niskich wyborów serwera.

Oto nasze najwyżej ocenione sieci VPN, które zapewniają odporność na oprogramowanie szpiegujące i hakerów w Internecie.

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • Prywatny dostęp do Internetu VPN
 • PureVPN

Dzięki temu istnieje wiele problemów, które VPN rozwiązuje. Wśród nich są:

 • Chroni przed niechcianym oprogramowaniem szpiegującym i hakerami
 • Maskuje twój adres IP i lokalizację i zapobiega gromadzeniu metadanych przez dostawców usług internetowych, agencje rządowe
 • Możesz ominąć ograniczenia geograficzne na treść
 • Odcisk palca przeglądarki

Serwery proxy

Serwer proxy lub „serwer proxy” to serwer, który służy jako pośrednik między serwerem internetowym a witryną, do której można się dostać. Jest to kolejna metoda, dzięki której internauci zwiększają swoją prywatność w Internecie.

Działa poprzez interfejs przez jeden z tych serwerów, komputer wysyła żądanie do serwera środkowego, który następnie wysyła żądanie i zwraca żądaną stronę.

Szukasz sposobu na zachowanie anonimowości i bezpieczeństwa w Internecie? ZA rotacyjny serwer proxy może naśladować szyfrator IP i zapewnia bezpieczeństwo w Internecie.

Użyj przeglądarki Tor, aby uzyskać anonimowość

Tor jest najlepszy w grze, jeśli chodzi o prywatność online. Nadal jest, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, przeglądarka Tor nie jest właściwym wyborem.

Ponieważ chodzi o zachowanie anonimowości tożsamości online, aspekt bezpieczeństwa nie ma znaczenia, o ile nie jesteś zaangażowany w nic podejrzanego. Wielu entuzjastów ochrony prywatności używa Tora, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją prywatność.

Jakie są zalety przeglądarki Tor Browser:

 • Wiele serwerów do wyboru.
 • Wiele serwerów służy do kierowania ruchu.

Wady przeglądarki Tor:

 • Nie szyfruje twojego ruchu.

Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest określenie Twojej lokalizacji i rozpoznanie Cię w Internecie. Agencje mogą zidentyfikować osobę na podstawie swoich działań online, ponieważ przeglądarka Tor nie szyfruje ruchu.

Jeśli pogłoski o prywatności dotyczące Tora dotyczą ciebie, możesz zacząć korzystać z alternatyw Tora.

Dlaczego anonimowość jest niezbędna podczas zakupów online?

Twoja historia wyszukiwania jest bezpośrednio związana z Twoją prywatnością. Korzystanie z wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo jest jak odrzucenie twojej prywatności.

Jeśli nie wiesz, wyszukiwarki mają wiele algorytmów i szeroki zakres rozwiązań, które wykorzystują Twoją historię wyszukiwania do generowania analiz. Organizacje wykorzystują dane do wyświetlania ukierunkowanych reklam i mogą je wykorzystać do zgłoszenia danej osoby władzom.

W najbliższej przyszłości wszystko będzie zależeć od danych. Dlatego powinieneś rozważyć przejście na prywatne wyszukiwarki.

 • DuckDuckGo
 • SearchPage
 • DisconnectSearch

Te wyszukiwarki są uważane za najlepsze i nie śledzą Twojej historii wyszukiwania ani nie używają jej wbrew twojej woli.

Zainstaluj rozszerzenia prywatności

Istnieją pewne wtyczki lub rozszerzenia które można zainstalować w przeglądarce, aby jeszcze bardziej poprawić prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

Rozszerzenia te mają wiele zalet, przestają szpiegować rządy i dostawcy usług internetowych. Przede wszystkim mają możliwości zapobiegania niektórym cyberatakom.

Rozszerzenia obejmują:

 • Borsuk prywatności
 • HTTPS wszędzie
 • uBlock Origin

Nie przechowuj plików cookie, ustaw konfiguracje, aby pliki cookie były usuwane po zamknięciu przeglądarki. Dlatego w twoim systemie nie ma monitoringu.

Wniosek

Dostawcy usług internetowych i agencje bezpieczeństwa uczyniły prywatność przywilejem, którym nie powinna być. Nie wspominając o tym, że prywatność nie jest czymś, co należy kupić, ale jest koniecznością.

Jeśli chcesz zachować anonimowość w Internecie, najlepszym sposobem byłoby wybranie VPN. Jeśli nie martwisz się niskimi prędkościami, możesz sparować VPN z dodatkowymi zabezpieczeniami przeglądarki Tor. Możesz polegać na VPN, aby zaspokoić swoje potrzeby związane z prywatnością, bez użycia przeglądarki Tor.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map