Co to jest przełącznik zabijania VPN

Sieci VPN stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników Internetu na całym świecie. I nic dziwnego. Wszyscy staramy się znaleźć sposoby ochrony naszej prywatności i bezpieczeństwa w środowisku, które czasami sprawia, że ​​jest to bardzo trudne.


Zapewniając nam w pełni zaszyfrowane i prywatne połączenie z Internetem, VPN zapewnia nam bezpieczeństwo i anonimowość, jakiej oczekujemy. Ochrona ta jest jednak tak silna, jak jej najsłabsze ogniwo. Przełącznik zabijania VPN zapewnia, że ​​jeśli i kiedy ten link się zepsuje, jesteśmy chronieni.

Dlaczego potrzebne są przełączniki zabijania?

Żadna usługa w Internecie nigdy nie będzie w 100% niezawodna. Dotyczy to sieci VPN.

Połączenia VPN są podatne na awarie spowodowane kilkoma czynnikami niezależnymi od Ciebie. Te awarie obejmują wszystko, od częściowego wysyłania ruchu przez niezabezpieczone połączenie do pełnego rozłączania bez ostrzeżenia (z tym drugim częstszym).

W przypadku awarii urządzenie korzystające z sieci VPN zwykle powraca do korzystania z domyślnego połączenia internetowego. Dzieje się to automatycznie. Co gorsza, zwykle dzieje się tak również bez twojej świadomości.

To domyślne połączenie jest standardową, niezaszyfrowaną (a zatem nie prywatną) odmianą. W ten sposób Twoje dane ponownie zostaną narażone na wszelkiego rodzaju potencjalne zagrożenia.

Dostawcy VPN zdają sobie oczywiście sprawę z tego, że to duży problem, a większość z nich ma wbudowane rozwiązanie bezpośrednio w swoim oprogramowaniu. To rozwiązanie nazywa się wyłącznikiem awaryjnym. Jego zadaniem jest automatyczne blokowanie całego ruchu internetowego, gdy tylko VPN napotka jakiekolwiek problemy.

Co to jest Kill Switch VPN

Mówiąc prościej, przełącznik zabijania VPN to funkcja oprogramowania, która stale monitoruje połączenie VPN. Cicho biegnie w tle, szukając oznak kłopotów.

Większość usług VPN obejmuje jedną jako część aplikacji klienckiej.

Gdy wykryje problem, przełącznik zabijania uruchamia się i zatrzymuje cały ruch urządzenia na drodze do Internetu. Skutecznie zabija twoje połączenie.

Czy kiedykolwiek używałeś sieci VPN, aby nagle stwierdzić, że pobieranie zostało zatrzymane i nic nie działa? Prawdopodobnie byłeś świadkiem działania killswitcha. Tak, to może być denerwujące. Ale nie nienawidzę tego, że wykonuje swoją pracę i zapewnia ochronę.

Wyłącznik awaryjny dla Internetu

Po wyłączeniu Internetu pozostanie on wyłączony, dopóki VPN nie zacznie ponownie działać. Może się to czasem zdarzyć automatycznie po kilku sekundach (sieci są wybrednymi stworzeniami). W innym przypadku konieczne może być ponowne połączenie ręczne.

Po przywróceniu połączenia VPN przełącznik „zabicia” powróci do domyślnego stanu monitorowania.

Możesz także oczywiście przywrócić swój Internet, wyłączając aplikację VPN. Pamiętaj tylko, że nie będziesz już chroniony.

Jak to działa

Przełączniki zabijania VPN mogą korzystać z różnych metod monitorowania i wykrywania w celu określenia kondycji połączenia.

Jednym z najczęstszych sposobów jest użycie adresów IP. Działa to podobnie do strony takiej jak https://ipleak.net/.

Przełącznik zabijania Internetu zapewnia, że ​​tylko adres IP powiązany z serwerem VPN jest widoczny dla świata zewnętrznego. W chwili, gdy nie ma już sprawy, wyciąga wtyczkę.

Inna popularna implementacja polega na tym, że oprogramowanie utrzymuje ciągłe połączenie z niepublicznym adresem IP, do którego można uzyskać dostęp wyłącznie za pomocą VPN. Jeśli to połączenie się nie powiedzie, aktywuje się killswitch.

Tak czy inaczej wynik netto jest taki sam. Gdy tylko wystąpi problem, spodziewaj się szybkiego odłączenia urządzenia od Internetu.

Dlaczego warto korzystać z przełączników Kill VPN?

Jak wspomniano wcześniej, wielu z nas korzysta z sieci VPN, aby chronić nasze bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania z Internetu. Jeśli VPN zawiedzie, nie będziemy już chronieni.

Przez większość czasu może to mieć niewielkie znaczenie. Czasami jednak tak nie jest.

Weźmy na przykład dziennikarzy i aktywistów, którzy korzystają z VPN, aby uniemożliwić śledzenie ich przez autorytarne reżimy. Nie mogą sobie pozwolić na to, aby ich dane pozostały bez ochrony nawet przez chwilę.

Użytkownicy oprogramowania do przesyłania plików peer-to-peer również muszą zachować szczególną ostrożność. Wielu korzysta z sieci VPN, aby ukryć swój prawdziwy adres IP. Jeśli połączenie VPN zostanie zerwane, ich adres IP dostarczony przez dostawcę usług internetowych jest wyraźnie widoczny. Stają się łatwym celem dla wszystkich trolli z prawami autorskimi, którzy mogą monitorować swoje połączenie.

Bez względu na nasze powody korzystania z sieci VPN przełącznik „zabicia” pomaga zapewnić korzyści bezpieczeństwa i prywatności, których oczekujemy przez cały czas.

Które sieci VPN mają przełącznik Kill

W dzisiejszych czasach wielu dostawców włącza przełącznik „zabijanie Internetu” jako część swoich usług. Nie oznacza to jednak, że zawsze wiadomo, które z nich robią.

Częściowo dlatego, że sieci VPN często przyjmują własne fantazyjnie brzmiące nazwy dla tej funkcji. Nie ma prawdziwej standaryzacji.

Gdy szukasz usługi VPN, zazwyczaj możesz dowiedzieć się, które z nich oferują opcję „zabicia”, po prostu skanując stronę główną swojej witryny. Jest to coś, o co tak często prosi się, że jeśli jest dostępne, możesz założyć się, że będą go reklamować.

Jeśli strona główna nic nie mówi, sprawdź funkcje lub sekcje FAQ witryny. Jeśli nadal nie masz pewności lub niejasności, skontaktuj się z obsługą klienta dostawcy, aby uzyskać prostą odpowiedź.

Spośród najpopularniejszych dostawców VPN, oto trzech, o których wiem na pewno oferują funkcję przełączania zabójstw. W stosownych przypadkach zamieściłem również zrzut ekranu, gdzie znaleźć ustawienie.

NordVPN

Logo NordVPN

Wiele osób uważa NordVPN za jedną z najlepszych, jeśli nie najwyższą, usług na rynku. I widząc, jak używam ich codziennie, w pełni się zgadzam.

Od czystego i intuicyjnego klienta po wiele zaawansowanych technologicznie funkcji (w tym, oczywiście, killswitch), ta sieć VPN wydaje się robić wszystko dobrze..

Przełącznik zabójstw NordVPN występuje w dwóch wersjach. Pierwsza opcja jest klasyczna. Całkowicie blokuje dostęp do Internetu w przypadku wykrycia spadku VPN.

Druga opcja pozwala określić dokładne aplikacje, które chcesz zamknąć, jeśli połączenie VPN napotka problemy. Możesz na przykład zabić swojego klienta BitTorrent, ale nadal cieszyć się nieprzerwanym działaniem przeglądarki (zakładając, oczywiście, że nie obchodzi Cię, że przeglądanie Internetu nie jest już prywatne).

Z przodu i na środku w menu ustawień NordVPN przełączniki zabicia są bardzo łatwe do znalezienia.

Lokalizacja przełącznika zabójstw internetowych w aplikacji klienckiej NordVPN

NordVPN ma siedzibę w Panamie (gdzie cenzura lub inwigilacja online nie jest niczyim słownictwem) i absolutnie zerowa rejestracja. Tak więc zapewniona jest pełna prywatność.

Obsługują także imponującą i stale rosnącą liczbę serwerów w 58 krajach. Te serwery mogą również przyjąć dowolną formę kary, którą na nich nałożysz (o czym świadczą moje testy prędkości NordVPN).

Podsumowując, reputacja Nord jako wiodącego dostawcy VPN jest zasłużona.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

PureVPN

Logo PureVPN

Jednym z moich prostych pomysłów jest prosty w obsłudze klient PureVPN wyposażony w wiele zaawansowanych technologii. Oprócz przełącznika „zabicia” obejmuje także blokowanie reklam i antywirusy na poziomie serwera.

Oprócz samego wyłączenia Internetu PureVPN oferuje kilka dodatkowych ustawień, za pomocą których można dostosować przełącznik zabijania. Po zerwaniu połączenia klient może próbować automatycznie ponownie połączyć się z siecią VPN zamiast ręcznie. Uważam, że często włączam tę funkcję. Im mniej opieki nad dziećmi, tym lepiej.

Inna opcja pozwala na wyzwalanie przełącznika zabicia, nawet jeśli ręcznie rozłączysz się z VPN. To też może być przydatne. Zasadniczo zapobiega to przypadkowemu wyłączeniu VPN, a jednocześnie robi coś ważnego.

Możesz łatwo przełączać wszystkie powyższe ustawienia w kliencie PureVPN.

Lokalizacja przełącznika zabójstw internetowych w aplikacji klienckiej PureVPN

Jeśli chodzi o infrastrukturę, PureVPN ma serwery w 131 krajach na całym świecie. To czyni je najlepszymi z najlepszych pod względem różnorodności geograficznej. Wydajność tych serwerów również tam jest dzięki najnowszemu cyklowi aktualizacji. Niezależnie od tego, czy lubisz przesyłać strumieniowo filmy 4K, czy też jesteś ciężkim downloaderem, jesteś w dobrych rękach.

PureVPN to jedna z najstarszych i najpopularniejszych sieci VPN. Dostarczają na wszystkich frontach i są dostawcą, z którym po prostu nie można się pomylić.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

CyberGhost

Logo CyberGhost

Jeśli chodzi o prywatność, niewiele innych usług działa lepiej niż CyberGhost. Mają silne szyfrowanie, ścisłe zasady braku logowania i działają poza krajem przyjaznym dla prywatności. Wtedy sensowne jest tylko to, że przełącznik zabójstwa jest dostępny na wszelki wypadek dla wszystkich tych wspaniałych funkcji anonimowości.

Przełącznik zabijania zawarty w oprogramowaniu CyberGhost jest zawsze włączony (stąd brak zrzutu ekranu, gdzie go znaleźć). Dla zdecydowanej większości użytkowników to dobrze. Funkcja działa i działa dobrze.

Jeśli jednak jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem VPN, mogą wystąpić sytuacje, w których chciałbyś, aby był wyłączony. W takim przypadku musisz spojrzeć na jednego z innych dostawców.

CyberGhost działa również na wszystkich innych frontach. Mają wiele serwerów do wyboru na całym świecie. Ta sieć VPN oferuje również doskonałe prędkości pobierania i jest obsługiwana przez klientów, których wielu innych powinno uważać za przykład robienia rzeczy we właściwy sposób.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

Należy pamiętać, że powyższa krótka lista nie jest oczywiście wyłączna. To tylko moi ulubieni dostawcy, którzy wdrażają tę funkcjonalność. Podobnie działa wiele innych sieci VPN. Na przykład ExpressVPN ma również przełącznik zabijania. Podobnie jak prywatny dostęp do Internetu i VyprVPN.

Włączanie monitorowania połączenia

Po zarejestrowaniu się za pomocą internetowego wyłącznika zabijania VPN następnym krokiem jest upewnienie się, że funkcja jest włączona. Sposób zrobienia tego będzie różny w zależności od oprogramowania twojego dostawcy VPN.

W przeważającej części aktywacja lub dezaktywacja wyłącznika bezpieczeństwa będzie po prostu dostępna w menu ustawień oprogramowania VPN. Każdy dostawca wart swojej soli będzie miał szczegółowe instrukcje, jak ją znaleźć.

Ważne jest również, aby znaleźć to ustawienie przed pierwszym użyciem VPN. Nie wszyscy dostawcy domyślnie włączają tę funkcję.

Jak przetestować VPN Kill Switch

W normalnych warunkach testowanie wyłącznika internetowego może być trudne. Naprawdę najlepszym sposobem jest skorzystanie z VPN i poczekanie na przerwę. To powiedziawszy, istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym można zmusić funkcję do uruchomienia.

Oba sposoby obejmują przesyłanie strumieniowe wideo.

Połącz się z VPN i przejdź do Netflix, YouTube lub innej wybranej przez Ciebie dużej usługi przesyłania strumieniowego. Tam rozpocznij transmisję wideo w najwyższej dostępnej jakości.

Następnie chwilowo odłącz połączenie Wi-Fi lub przewodowe. Ponieważ szybkość jest najważniejsza, ta druga opcja jest lepszym wyborem.

Krótka przerwa powinna spowodować rozłączenie VPN i próbę ponownego połączenia się. Po rozłączeniu odtwarzany film powinien zatrzymać się lub spróbować buforować. Nie powinno się odzyskać, dopóki nie zobaczysz, że VPN ponownie się połączył.

Alternatywnie, niektórzy dostawcy VPN zezwalają swoim przełącznikom typu kill na działanie w trybie dla poszczególnych aplikacji. Innymi słowy, gdy funkcja zostanie uruchomiona, zamyka aplikacje korzystające z Internetu zamiast blokować połączenie w całym systemie.

W takim przypadku po powtórzeniu powyższych instrukcji wideo przeglądarka internetowa, której używasz do przesyłania strumieniowego, powinna zamknąć się w momencie zerwania połączenia VPN. Jeśli tak, twój killswitch działa. Jeśli nie, coś jest nie tak.

Wiodące przyczyny rozłączeń VPN

Chociaż przełącznik „zabicia” pomoże zachować twoją prywatność w przypadku problemów z VPN, najlepiej jest zminimalizować konieczność jego włączenia w pierwszej kolejności.

Kiedy zrozumiesz, co może powodować awarię VPN, możesz spróbować w jak największym stopniu złagodzić te czynniki. Trzy najczęstsze przyczyny rozłączeń VPN są następujące.

Warunki sieciowe

Najczęściej problemy ze stabilnością VPN sięgają problemów mających wpływ na podstawowe połączenie internetowe. Rzeczy takie jak słaba siła sygnału Wi-Fi prowadzą do utraty pakietów danych, co ostatecznie prowadzi do rozłączenia VPN.

Rozwiązanie jest proste. Zbliż się do źródła Wi-Fi lub przełącz na połączenie przewodowe.

Poza siecią lokalną zatory i utrata pakietów na ścieżce internetowej między twoim domem a serwerem VPN mogą również powodować problemy. Tego rodzaju problemy są niestety całkowicie poza twoją kontrolą.

W tym drugim przypadku jedyną dostępną opcją jest próba zmiany ścieżki danych. Możesz to zrobić, łącząc się z innym serwerem VPN.

Ustawienia szyfrowania

Większość dostawców VPN oferuje różne poziomy szyfrowania do wyboru. Im wyższe i bezpieczniejsze szyfrowanie, tym więcej mocy obliczeniowej potrzebuje.

Połączenia VPN mogą stać się niestabilne z powodu braku mocy obliczeniowej niezbędnej do obsługi szyfrowania. Zarówno serwer, jak i urządzenie (lub jedno i drugie) mogą mieć trudności z radzeniem sobie z narzutami potrzebnymi do wyższych poziomów.

Jeśli podejrzewasz, że tak jest, po prostu zmniejsz szyfrowanie do niższego ustawienia (które nadal będzie wystarczające do codziennego użytku). Jeśli spadną sieci VPN, znajdziesz winowajcę.

Wybór protokołu VPN

Często dostawcy VPN pozwalają również przełączać się między protokołem połączenia UDP lub TCP (szczególnie z OpenVPN). Dla naszych celów jedyną rzeczą, którą musisz zrozumieć o tych dwóch ustawieniach, jest to, że połączenia TCP są bardziej stabilne niż połączenia UDP.

Tak więc samo przejście z UDP (który zwykle jest domyślny) na TCP może naprawić spadki VPN. Należy jednak pamiętać, że połączenia TCP są zwykle nieco wolniejsze (dlatego UDP jest zazwyczaj domyślny).

Ustawienia routera, zapory i oprogramowania antywirusowego

W niektórych przypadkach ustawienia routera, zapory i oprogramowanie antywirusowe mogą zakłócać połączenie VPN i powodować jego niestabilność.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy tak jest, jest tymczasowe wyłączenie wszystkich zapór i programów antywirusowych. Jeśli stabilność VPN poprawi się, zacznij ponownie je włączać jeden po drugim.

Korzystając z procesu eliminacji, powinieneś być w stanie dowiedzieć się, na czym polega problem.

Dostawca VPN może również być w stanie powiedzieć, które konkretne ustawienia sprawdzić. Nie wahaj się skontaktować z pomocą techniczną i poprosić o pomoc.

Inne sposoby ochrony przed zrzutami VPN

Co dzieje się w sytuacji, gdy uważasz, że posiadanie przełącznika zabijania VPN jest świetnym pomysłem (tak jest), ale dostawca VPN, z którego korzystasz od lat, nie ma go? Istnieje kilka aplikacji innych firm, które mogą pomóc.

VPNetMon

VPNetMon jest darmowym rozwiązaniem, które zapewnia monitorowanie adresu IP, a wraz z nim funkcję wyłączania Internetu.

Zrzut ekranu narzędzia do monitorowania VPNetMon

Aby z niego skorzystać, zaczynasz od podania adresu IP przypisanego do twojego urządzenia po połączeniu z VPN. Możesz przejść do strony internetowej takiej jak http://www.whatsmyip.org/, aby dowiedzieć się, co to jest.

Po określeniu adresu IP otwórz całe oprogramowanie podłączone do Internetu (takie jak przeglądarka lub klient P2P) za pośrednictwem interfejsu VPNetMon.

Jeśli połączenie VPN zostanie przerwane, VPNetMon wykryje zmianę adresu IP. Spowoduje to wyzwolenie przełącznika „zabijanie” i zamknięcie całego oprogramowania otwartego wcześniej za pośrednictwem jego interfejsu.

Obserwator VPN

Dostępny w wersji darmowej i płatnej, VPN Watcher działa w podobny sposób jak VPNNetMon.

Zrzut ekranu narzędzia do monitorowania VPN Watcher

Wersja płatna pozwala jednak na częstsze sprawdzanie połączenia. Zmniejsza to ryzyko znacznego wycieku danych, gdy połączenie VPN zostanie zerwane.

VPN Watcher może również kontrolować nieograniczoną liczbę aplikacji podłączonych do Internetu i ma opcję zawieszenia, a nie zamknięcia programów, gdy wykryty zostanie problem z VPN.

Dolna linia

Sieci VPN w dzisiejszych czasach są dość solidne, a ciągłe zrywanie połączeń należy już do przeszłości. To powiedziawszy, wciąż się zdarzają.

Jeśli anonimowość jest jednym z twoich problemów, a prywatność Twoich działań online jest zawsze ważna, konieczny jest przełącznik zabijania VPN.

Sieci VPN z porównaniem Kill Switch przez Internet

ProviderKill SwitchFeaturesCost

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
tak
Kraje:58
Serwery:5645
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:6
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Panama
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,49 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe (Visa, MC, Amex, Discovery), Crypto (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Inne

Test prędkości | Lista serwerów
tak
Kraje:131
Serwery:2070
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:5
Logowanie:Data połączenia, całkowita wykorzystana przepustowość
Lokalizacja:Hongkong
Abonament 1-miesięczny:10,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,33 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:31 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, BitCoin, Alipay, główne karty upominkowe, CashU, inne kryptowaluty, Paymetwall

Test prędkości | Lista serwerów
tak
Kraje:90
Serwery:7159
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routery
Znajomości:7
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Rumunia
Abonament 1-miesięczny:12,99 USD / miesiąc
Roczny plan:2,75 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:tak
Zwrot pieniędzy:45 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map