Jak kupić VPN za pomocą Bitcoin (i 5 najlepszych VPN, które go akceptują)

Jak kupić VPN za pomocą Bitcoin i 5 najlepszych VPN, które go akceptują


Jeśli chcesz poprawić swoją prywatność i korzystać z internetu anonimowo, VPN jest dobrym rozwiązaniem. To powiedziawszy, nie możesz być naprawdę anonimowy, jeśli wybrany dostawca VPN wie o Tobie zbyt wiele.

Ale zdziwiłbyś się, ile osób zapisuje się do VPN za pomocą karty kredytowej lub PayPal, pozostawiając rażący ślad papieru i ujawniając wszelkiego rodzaju dane osobowe w tym procesie.

Słusznie więc ci z nas, którzy troszczą się o prywatność online, wolą kupić VPN z Bitcoinem lub inną kryptowalutą. To wciąż nie jest doskonała metoda, ale nieskończenie lepsza niż używanie karty kredytowej. Jak wkrótce zobaczymy, proces jest równie łatwy, jak użycie dowolnej innej metody płatności.

Ponieważ nie wszystkie sieci VPN akceptują kryptowaluty, przygotowałem również listę najlepszych, które to robią. Jeśli nie masz jeszcze na myśli konkretnego dostawcy lub wybrana VPN nie działa na Bitcoin, znajdziesz tę listę nieco dalej.

Jak kupić VPN za pomocą Bitcoin?

Są dwie rzeczy, których potrzebujesz, aby dokonać zakupu VPN za pomocą Bitcoin: portfel i adres e-mail.

Jeśli jeszcze go nie masz, wybór portfela Bitcoin i skonfigurowanie go jest łatwy. Proponuję wybrać portfel mobilny – oferują najlepszą równowagę wygody i anonimowości.

Większość dostawców VPN prosi również o adres e-mail podczas rejestracji. Jeśli nie masz nic przeciwko pozostawieniu małego szlaku, możesz użyć własnego. Wolę korzystać z anonimowej usługi e-mail, a ProtonMail jest moją ulubioną bronią (choć istnieje również wiele innych opcji).

A jeśli chcesz zachować anonimowość, musisz także ukończyć rejestrację VPN z adresu IP, którego nie można powiązać z tobą. Najlepiej użyj sieci Tor. Ale każdy publiczny hotspot Wi-Fi powinien również działać dobrze.

Po posortowaniu powyższych elementów, oto kroki, aby kupić VPN z Bitcoinem.

 1. Wybierz usługę VPN, która umożliwia płatności za pomocą kryptowalut. CyberGhost jest tym, z którego korzystam w dzisiejszych czasach, ale każda z najlepszych VPN wymienionych poniżej również będzie działać bardzo dobrze (pamiętaj, że wiele z nich oferuje również zniżki).
 2. W wybranej witrynie VPN rozpocznij proces rejestracji, wybierając plan subskrypcji. Gdy przejdziesz do sekcji płatności, poszukaj i wybierz opcję płatności Bitcoin lub kryptowalutą. Oto jak to wygląda dla CyberGhost.

  Wybór Bitcoin do zapłaty za VPN

 3. Wpisz swój adres e-mail (który jest prawie zawsze potrzebny do aktywacji konta VPN) i kontynuuj. W przypadku CyberGhost zostaniesz przeniesiony do portalu BitPay. Inni dostawcy mogą korzystać z innych firm oferujących płatności kryptograficzne, ale proces jest bardzo podobny.

  Kup VPN z bitcoinami

 4. Możesz zostać poproszony o wybranie używanego portfela i, w zależności od portfela, z jaką kryptowalutą chcesz się wybrać. Będąc tak popularnym, jak to możliwe, płatności Bitcoin powinny zawsze być opcją.

  Wybór portfela kryptograficznego do użycia
  Różne opcje płatności VPN kryptowaluty

 5. Następnie wyświetlony zostanie kod QR lub adres URL płatności. Wybierz dowolną metodę, która najbardziej Ci odpowiada (jeśli używasz portfela mobilnego, wystarczy zeskanować kod QR) i potwierdź transakcję w portfelu. Być może będziesz musiał poczekać kilka minut na przetworzenie transakcji.

  Zakończenie transakcji Bitcoin VPN

 6. Po zakończeniu transakcji wszyscy jesteś zarejestrowany. Pobierz i zainstaluj aplikację VPN na swoim urządzeniu i ciesz się nowo odkrytą prywatnością i wolnością w Internecie.

Jak już wspomniałem, nie wszystkie sieci VPN akceptują kryptowaluty, w tym kilku znanych dostawców. Na przykład, chociaż kiedyś byłeś w stanie, nie możesz już płacić IPVanish za pomocą Bitcoin.

To powiedziawszy, wciąż istnieje wiele doskonałych opcji. Jeśli jesteś otwarty na sugestie, sprawdź pięć moich ulubionych poniżej.

Najlepsze VPN, które akceptują bitcoiny

Aby stworzyć moją listę najlepszych sieci VPN, które można kupić za pomocą Bitcoin, przede wszystkim dostawca musi zaakceptować Bitcoin (oczywiście). Poza tym VPN musi:

 • Stosuj surowe zasady braku dzienników
 • Używaj silnych standardów szyfrowania i niezawodnych funkcji ochrony przed wyciekiem
 • Użyj współdzielonych dynamicznych adresów IP serwera, aby zmaksymalizować anonimowość
 • Mają doskonałą i spójną wydajność

Teraz, bez zbędnych ceregieli, oto moje pięć najlepszych opcji.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

Kryptowaluty akceptowane przez CyberGhost: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP

Dostawca usług płatniczych: BitPay

Głównym powodem, dla którego CyberGhost znalazł się na szczycie tej listy, jest łatwość użycia. Nawet ci z nas, którzy nie mają doświadczenia w VPN, mogą szybko zacząć działać.

Łatwość użycia nie jest oczywiście jedynym powodem. CyberGhost oferuje również ogromną, geograficznie zróżnicowaną sieć serwerów VPN z imponującymi 7159 serwerami w 90 krajach.

Każdy z tych serwerów publikuje doskonałe wyniki testu prędkości, obsługuje najwyższej klasy szyfrowanie i protokoły oraz jest w 100% wolny od logów (co potwierdzają roczne raporty przejrzystości CyberGhost).

Obsługiwane jest P2P, a nawet serwery dedykowane do przesyłania strumieniowego określonych usług (na przykład BBC iPlayer lub US Netflix). W ten sposób nigdy nie musisz zgadywać, gdzie się połączyć, aby uzyskać najlepszą jakość.

CyberGhost ma wiele do życzenia, ale nie wierz mi na słowo. Dzięki najlepszej w branży 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy będziesz miał mnóstwo czasu, aby wypróbować tę doskonałą usługę VPN dla siebie.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

2. Prywatny dostęp do Internetu

Logo prywatnego dostępu do Internetu

Kryptowaluty akceptowane przez PIA: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Zcash

Dostawca usług płatniczych: BitPay

PIA była jedną z pierwszych usług VPN, które zaakceptowały Bitcoin i faktycznie robi to do dziś. Dzięki liście serwerów, która obejmuje 3235 serwerów w 50 lokalizacjach, prywatny dostęp do Internetu łączy łatwość użytkowania z zaawansowanymi funkcjami w jedno doskonałe kompleksowe rozwiązanie VPN.

Mają surowe zasady braku logowania (i są jedyną usługą VPN najwyższego poziomu, która udowodni to w sądzie), szyfrowaniem na najwyższym poziomie i szybkościami, które pozwalają wykonywać nawet najbardziej intensywne działania online.

A jeśli szukasz ostatecznej anonimowości płatności – nawet ponad to, co kryptowaluty mogą dać – PIA jest jedną z niewielu sieci VPN, które akceptują kupowane w sklepie karty upominkowe, za które możesz zapłacić gotówką.

Prywatny dostęp do Internetu ma bezwarunkową 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz otrzymać zwrot pieniędzy, nawet jeśli anulowałeś wcześniej, zakładając, że minęły co najmniej trzy miesiące. Wypróbuj PIA, a jeśli nie jesteś zadowolony, możesz poczekać trzy miesiące i spróbować ponownie. Nie ma nic do stracenia.

Plusy
 • Sprawdzony dostawca dzienników
 • Najwyższej jakości szyfrowanie i bezpieczeństwo
 • Bardzo przystępne
 • Dobra prędkość serwera
 • Doskonałe nowo przeprojektowane aplikacje
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
Cons
 • Znajduje się w USA – nie jest idealny do prywatności
 • Słaba obsługa Netflix i BBC iPlayer

3. NordVPN

Logo NordVPN

Kryptowaluty akceptowane przez NordVPN: Bitcoin, Bitcoin Cash, BTT, Dash, Ethereum, Litecoin, Monero, TRON, XRP, Zcash

System płatności: CoinPayments

Jako prawdopodobnie najbardziej znana nazwa w świecie VPN, nie powinno być zaskoczeniem, że NordVPN umieścił tę listę.

Solidna globalna sieć ponad 5600 serwerów w 58 krajach daje wiele opcji połączeń. Ponieważ usługa opiera się na niezniszczalnym szyfrowaniu AES-256, są one również doskonałym wyborem dla bezpieczeństwa.

NordVPN oferuje wiele funkcji. Od podwójnej konfiguracji VPN i przełączników zabijania do TOR przez VPN i SmartPlay DNS dla bezproblemowego międzynarodowego przesyłania strumieniowego – wszystko jest gotowe. Innymi słowy, nic nie pozwala NordVPN.

Dzięki najdłuższej liście akceptowanych kryptowalut wszystkich dostawców na tej liście, doskonałej obsłudze klienta i długiej 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, jest to VPN, z którym każdy będzie zadowolony.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

4. Surfshark

Logo Surfshark

Opcje płatności kryptograficznych: Beam, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Nano, TRON, XRP

Dostawca usług płatniczych: CoinGate, CoinPayments

Względny nowicjusz, Surfshark bardzo szybko stał się jednym z najlepszych dostawców VPN. Pomimo tego, że jesteś młodą firmą, dostajesz tyle samo – jeśli nie więcej – niż u uznanej konkurencji. Weźmy ich imponująco szybką i dużą sieć serwerów, która obejmuje na przykład nie mniej niż 63 kraje.

Surfshark to także jedyna usługa VPN, która nie ma równoczesnych limitów połączeń – możesz z niej korzystać na dowolnej liczbie urządzeń naraz. Każde urządzenie będzie korzystać z bezpiecznego szyfrowania 256-bitowego, zasady zerowego logowania oraz jednej z najlepszych funkcji przesyłania strumieniowego i torrentów.

Niezależnie od tego, czy płacisz Bitcoinem, Ethereum, czy Ripple, możesz otrzymać zwrot pieniędzy do 30 dni. I czy wspominałem, że Surfshark jest najtańszą siecią VPN na tej liście? Żaden inny dostawca nie daje tyle za tak niewiele.

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

5. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

Kryptowaluty akceptowane przez ExpressVPN: Bitcoin

Procesor płatności: BitPay

Ostatni, ale w żadnym wypadku nie jest ExpressVPN. Sieć obejmująca ponad 3000 serwerów w ponad 151 lokalizacjach w 95 krajach sprawia, że ​​nie ma prawie żadnego zakątka świata, do którego ExpressVPN nie dociera. Ich serwery są również znane z doskonałych prędkości.

ExpressVPN zawiera zasady braku logowania, obsługuje torrenty oraz oferuje przełącznik zabijania i ochronę przed wyciekiem DNS we wszystkich wersjach ich doskonałej aplikacji. Ich niestandardowe serwery DNS ułatwiają strumieniowanie ulubionych usług na podłączonym telewizorze lub przystawce telewizyjnej bez irytujących ograniczeń regionalnych.

Wadą jest to, że ExpressVPN akceptuje tylko płatności Bitcoin (oczywiście oprócz tradycyjnych metod). Biorąc pod uwagę popularność Bitcoin, nie jest to wielka sprawa, ale inne opcje szyfrowania byłyby fajne.

Ale nawet biorąc to pod uwagę, biorąc pod uwagę, jak dobra jest usługa ExpressVPN, ich wyjątkowa obsługa klienta i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań, są z pewnością godni miejsca na tej najlepszej liście VPN.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

Po co kupować VPN z kryptowalutami

Największym powodem zakupu kryptowalut VPN jest poprawiona anonimowość w porównaniu z większością innych form płatności. Kiedy płacisz Bitcoinem lub którymkolwiek z jego braci, nie są przekazywane żadne dane osobowe.

Chociaż nie gwarantuje to całkowitej anonimowości, jest lepsze niż ślepe zaufanie do firmy, o której ostatecznie bardzo mało wiesz, za pomocą karty kredytowej i danych osobowych.

Przynajmniej płatności Bitcoin oferują dodatkową warstwę bezpieczeństwa, która znacznie utrudnia każdemu połączenie z kontem VPN, a co za tym idzie, znacznie, znacznie trudniej połączyć się z jakąkolwiek aktywnością online.

Czy kryptowaluty są całkowicie anonimowe?

Krótka odpowiedź brzmi: nie, kryptowaluty nie są w pełni anonimowe. Pod mikroskopem wymiany są znacznie bardziej niż kiedyś. Aby kontynuować działalność, większość musi gromadzić i zgłaszać różnego rodzaju informacje o swoich użytkownikach (przede wszystkim do celów egzekwowania prawa podatkowego).

Wiele globalnych agencji szpiegowskich i organów ścigania, w tym NSA, również chce mieć kontrolę nad giełdami i tym, do czego są wykorzystywane.

To powiedziawszy, nawet jeśli ktoś potencjalnie zawsze obserwuje, chyba że zajmujesz się praniem pieniędzy lub innymi podobnie szkicowymi działaniami, nie masz się czym martwić.

Ostatecznie użycie Bitcoin jako metody płatności za subskrypcję VPN zapewnia doskonałą dodatkową warstwę prywatności i anonimowości. Nie, nie jest idealny, ale moim zdaniem nadal jest tego wart.

Jeśli płacisz za VPN z kryptowalutami?

Powiedziawszy to wszystko, powinieneś kupić VPN z Bitcoinem? To zależy od tego, co robisz i jak martwisz się o swoją prywatność.

Dla przeciętnej osoby, która korzysta z VPN, aby zapobiec ograniczeniu pobierania przez ISP lub przesyłać strumieniowo treści blokowane geograficznie, odpowiedź jest prawdopodobnie nie. Nawet jeśli używasz BitTorrenta, o ile korzystasz ze sprawdzonej sieci VPN bez logowania, prawdopodobnie nadal nie.

Ale jeśli masz już portfel Bitcoin i trochę monet pod ręką, nie ma wady używania go do płacenia za VPN. Zastanowiłbym się również, jeśli nie chcesz udostępniać swoich danych osobowych nikomu, kto tak naprawdę ich nie potrzebuje.

Więc dla większości z nas najważniejsze jest to – użyj kryptowalut, jeśli jest to wygodne, ale nie przejmuj się zbytnio, jeśli nie.

Wniosek

Chociaż nie jest to kuloodporna opcja anonimowości, wielu z nas myśli, że tak jest, ale kupując VPN z Bitcoinami, zyskujesz silną dodatkową warstwę ochrony prywatności, której inaczej nie uzyskasz. Ale absolutna konieczność, nie jest.

Warto jednak skorzystać z okresu usługi VPN. Z tak wieloma korzyściami wynikającymi z korzystania z jednej płatności Bitcoin, czy nie, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Może Ci się spodobać:
 • Najlepsze VPN bez dziennika w 2020 roku
 • Jak powstrzymać Twojego ISP przed śledzeniem Ciebie
 • 4 proste sposoby, aby ukryć swoje IP
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me