Jak oglądać brytyjską telewizję za granicą

Jak oglądać brytyjską telewizję za granicą


Zawsze jest coś do oglądania w brytyjskiej telewizji. Pomiędzy BBC, ITV, Channel 4, Sky i wieloma innymi, nigdy nie brakuje nam świetnego programowania. A ponieważ każdy kanał oferuje aplikację do przesyłania strumieniowego (pomyśl BBC iPlayer, ITV Hub lub Sky Go), nadążanie za ulubionymi programami jest oh tak proste.

To łatwe, dopóki jesteś w położonej Wielkiej Brytanii.

Spróbuj przesyłać strumieniowo treści z zagranicy, a szanse na pojawienie się wiadomości będą następujące:

BBC iPlayer działa tylko w Wielkiej Brytanii. Przepraszamy, to z powodu problemów z prawami.

Ale nie martw się. Pomimo pozorów, oglądanie brytyjskiej telewizji za granicą jest łatwe. Niezależnie od tego, czy prowadzisz interesy w USA, spędzasz wakacje na Cyprze lub Malcie, a anglofil w Australii lub Kanadzie, czy spędzasz zimę w Hiszpanii, Portugalii lub Francji, nadal możesz niezawodnie oglądać brytyjską telewizję do woli..

Dotyczy to oczywiście zarówno transmisji na żywo, jak i wcześniej pokazywanego programowania na żądanie.

Więc jaka jest sztuczka? Czytaj dalej i dowiedz się.

Jak oglądać telewizję brytyjską za granicą: Szybki start

The najprostsze rozwiązanie poruszanie się po geoblokowaniu i oglądanie ulubionych brytyjskich programów telewizyjnych z dowolnego miejsca na świecie dobry VPN.

Ukrywając swój prawdziwy adres IP i zastępując go adresem z Wielkiej Brytanii, VPN sprawia, że ​​wygląda na BBC, Channel 4 lub dowolną inną usługę, jakby Twoje urządzenie znajdowało się w kraju, nawet jeśli nie jest.

Innymi słowy, VPN może błyskawicznie przesyłać strumieniowo wszystkie wcześniej pokazywane i treści telewizyjne na żywo.

I tak łatwo go skonfigurować. Tutaj jest szybki przewodnik krok po kroku (w końcu twoje ulubione programy telewizyjne nie czekają na nikogo).

 1. Wybierz VPN. Obecnie używam CyberGhost, ale każdy dostawca wymieniony na tej stronie lub mojej liście VPN w Wielkiej Brytanii powinien działać dobrze.
 2. Subskrybuj usługę i zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu lub komputerze.
 3. Zaloguj się do aplikacji VPN.
 4. Wybierz serwer VPN w Wielkiej Brytanii i połącz się z nim.
 5. Wejdź na stronę kanału telewizyjnego, który chcesz oglądać. Działa także aplikacja telewizyjna kanału.
 6. Podnieś stopy i ciesz się pokazem!

Powyższe kroki pracować dla dowolnej usługi przesyłania strumieniowego w Wielkiej Brytanii, w tym BBC iPlayer, ITV Hub, Channel Four All 4, Sky Go i inne. Łatwo, prawda?

Dlaczego warto korzystać z VPN, aby oglądać brytyjską telewizję za granicą?

Mówiąc wprost, potrzebujesz VPN do oglądania brytyjskiej telewizji spoza kraju, ponieważ bez niego nie możesz tego zrobić.

Brytyjscy nadawcy nie zawsze posiadają międzynarodowe prawa do każdego filmu lub serialu, który wyświetlają. Aby zadowolić właścicieli treści, blokują dostęp do wszystkich urządzeń z obcym adresem IP.

Oznacza to, że dla każdego fizycznie zlokalizowanego poza Wielką Brytanią, nawet dla osób płacących za abonament telewizyjny, jest to frustracja i częste wpadki z błędami, takimi jak ten poniżej.

Nie można oglądać telewizji w Wielkiej Brytanii w USA ani Kanadzie

VPN to idealne narzędzie za obejście tego rodzaju ograniczeń geograficznych. Może oszukać usługę przesyłania strumieniowego, aby myśleć, że Twoje urządzenie znajduje się w Wielkiej Brytanii, nawet gdy jest za granicą. Może również działać o wiele bardziej niezawodnie niż jakakolwiek z podejrzanych witryn telewizji na żywo – a różnica w jakości obrazu może być jak w dzień iw nocy.

Jako niezły bonus, również VPN zwiększ swoją prywatność i bezpieczeństwo za każdym razem, gdy ich używasz.

Po skonfigurowaniu VPN możesz go użyć programowanie strumieniowe z dowolnej liczby usług poza Wielką Brytanią. Jest to na przykład jeden z najlepszych sposobów oglądania Netflix z innych krajów.

Jak wybrać VPN, który będzie transmitować programy w Wielkiej Brytanii

Tutaj sprawy stają się nieco bardziej – choć nie tak bardzo – skomplikowane. Z kilku powodów, niektóre usługi VPN nie działają prawie tak samo jak inne w celu odblokowania treści z ograniczeniami geograficznymi. BBC iPlayer wykrywający użycie VPN jest, na przykład, dobrze znanym problemem wielu dostawców – chociaż jednym z zaskakująco łatwym obejściem.

Skąd więc wiesz, która sieć VPN pozwala niezawodnie przesyłać strumieniowo brytyjską telewizję spoza Wielkiej Brytanii? Tu są cztery wielkie rzeczy wypatrywać.

 1. Wiele serwerów w Wielkiej Brytanii

  Im więcej serwerów VPN ma w Wielkiej Brytanii, tym lepiej.

  Dostawcy treści zdają sobie sprawę, jak łatwo VPN można ominąć. Dlatego dokładają wszelkich starań, aby umieścić na czarnej liście brytyjskie adresy IP używane przez VPN i traktować je tak, jakby były zagraniczne.

  Nie można tego obejść.

  Ale lepsze usługi VPN są bardzo dobre w zamianie adresów IP z czarnej listy na te, które działają. Minusem jest to, że ten proces może zająć trochę czasu – od kilku godzin do kilku dni, w zależności od dostawcy.

  Korzystając z sieci VPN, która ma setki brytyjskich serwerów, będziesz mieć do wyboru dużą pulę adresów IP i nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem takiego, który umożliwi oglądanie brytyjskiej telewizji za granicą.

 2. Doskonałe prędkości serwera

  Jaki jest sens przesyłania strumieniowego treści wideo w Wielkiej Brytanii, gdy wszystko, co widzisz, to pikselowy bałagan – lub, co gorsza, przeszkadzają Ci denerwujące wskaźniki buforowania co 10 sekund.

  Aby oglądać bez frustracji – szczególnie ważne, jeśli lubisz oglądać telewizję na żywo – Twoja sieć VPN musi być szybka i łatwo obsługiwać nawet najbardziej intensywne połączenia. Wszyscy dostawcy na mojej najszybszej stronie VPN pasują do tego rachunku, podobnie jak wszyscy dostawcy wymienieni poniżej.

 3. Właściwe funkcje VPN

  Funkcja zwana ochroną przed wyciekiem jest VPN niezbędna do bezproblemowego oglądania. Bez niego wszystkie usługi transmisji strumieniowej telewizji mogą stwierdzić, że jesteś poza Wielką Brytanią – nawet jeśli Twój adres IP wskazuje inaczej.

  Inną przydatną funkcją, którą oferują niektórzy dostawcy, tacy jak CyberGhost i PureVPN, są serwery dedykowane do określonych strumieni telewizyjnych. Oba mają na przykład specjalny serwer BBC iPlayer, który z mojego doświadczenia jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów uzyskiwania dostępu do usługi z zagranicy.

 4. Świetna obsługa klienta

  Może to być oczywiste, ale świetna obsługa klienta jest koniecznością dla każdego dostawcy VPN. Oprogramowanie to oprogramowanie i problemy mogą pojawić się w dowolnym momencie. Opcja czatu na żywo może być szczególnie przydatna.

  Oprócz rozwiązania wszelkich problemów technicznych, dobre wsparcie może również poprowadzić Cię w kierunku serwera, który współpracuje z twoimi ulubionymi kanałami w Wielkiej Brytanii, jeśli napotkasz problemy z połączeniem.

Tak, znalezienie dobrej sieci VPN do oglądania brytyjskiej telewizji za granicą może zająć trochę pracy. Jest to jednak zło konieczne, aby później uniknąć rozczarowania. I szczerze mówiąc, prawdopodobnie jest to łatwiejsze, niż się wydaje – zwłaszcza, gdy możesz użyć moich najlepszych wyborów (wymienionych poniżej) jako punktu wyjścia.

Najlepsze sieci VPN do oglądania brytyjskiej telewizji za granicą

Poniżej znajduje się lista najlepszych sieci VPN do oglądania brytyjskiej telewizji poza Wielką Brytanią. Od BBC i ITV do Channel Four, a nawet Netflix UK, dostawcy ci pozwolą ci być na bieżąco z ulubionymi programami telewizyjnymi bez względu na to, gdzie jesteś.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

CyberGhost to mój najlepszy wybór jako najlepszy VPN do dostępu do brytyjskiej telewizji za granicą. Z 480 brytyjskimi serwerami w trzech różnych lokalizacjach, nigdy nie będziesz miał wyboru. VPN działa dobrze z każdym większym kanałem, a nawet oferuje serwery specjalnie przeznaczone do przesyłania strumieniowego BBC iPlayer i Netflix UK.

Wydajność nie jest problemem z doskonałymi wynikami testów prędkości w Wielkiej Brytanii i, właściwie, gdziekolwiek indziej na świecie.

Mówiąc o reszcie świata, sieć serwerów CyberGhost obejmuje łącznie 90 krajów. Oznacza to, że będziesz mógł łączyć się praktycznie wszędzie, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przesyłać strumieniowo treści z krajów innych niż Wielka Brytania.

CyberGhost oferuje najdłuższą gwarancję zwrotu pieniędzy spośród wszystkich dostawców VPN – masz pełne 45 dni na wypróbowanie usługi całkowicie bez ryzyka. A dzięki ich bieżącym promocjom jest to również jedna bardzo przystępna usługa.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

2. NordVPN

Logo NordVPN

Dzięki 610 serwerom w Wielkiej Brytanii i ponad 5600 w 80 lokalizacjach na całym świecie, NordVPN jest kolejnym doskonałym wyborem dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z transmisją telewizyjną. Są dobrze znani z niesamowitej zdolności do odblokowywania niemal każdej treści ograniczonej geograficznie, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią.

Wydajność serwera jest na najwyższym poziomie, więc oglądanie telewizji internetowej nawet przy najwyższych ustawieniach jakości wideo nie stanowi problemu.

Klient NordVPN jest czysty i niezwykle prosty w obsłudze. Obsługuje komputery PC i tablety z systemem Windows, macOS, iOS (iPhone i iPad), Android (telefon i tablet), Android TV i Linux. Dostępne są również rozszerzenia przeglądarki Chrome i Firefox.

Chociaż szanse są ogromne, że ich nie potrzebujesz, przyjazna obsługa czatu jest dostępna przez całą dobę. Dzięki 30-dniowej gwarancji NordVPN bez zadawania pytań masz mnóstwo czasu na przetestowanie usługi, która konsekwentnie sprawdza się jako jedna z najlepszych sieci VPN na rynku.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

3. Surfshark

Logo Surfshark

Inną usługą VPN wartą rozważenia oglądania brytyjskiej telewizji za granicą jest Surfshark. Mówiąc prosto, sprawiają, że przesyłanie strumieniowe treści z BBC, ITV, Channel Four i Netflix UK jest dziecinnie proste. Sky Go działa czasem nawet trudno.

Sieć Surfshark składa się z ponad 1040 serwerów w 63 krajach i obejmuje wiele lokalizacji w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z oczekiwaniami wydajność jest doskonała.

Od ochrony przed wyciekiem i przełącznika zabójstwa do podwójnego połączenia VPN i trybu kamuflażu, Surfshark jest wyposażony w funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Są również zweryfikowanym dostawcą polis dotyczących braku dzienników, który opiera się na przyjaznych dla prywatności Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Surfshark oferuje wsparcie czatu 24/7, a wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją.

To, gdzie ten dostawca naprawdę świeci, ma wartość. Najtańszy wpis na tej liście, żadna inna najlepsza sieć VPN nie oferuje tyle, co Surfshark za tak niewiele.

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

4. PureVPN

Logo PureVPN

Sława PureVPN to ich silna lista serwerów 2070, która obejmuje aż 131 krajów. Spośród tych serwerów 168 znajduje się w Wielkiej Brytanii, w czterech lokalizacjach.

Zawsze będąc sprzedawanym jako najlepszy wybór do streamingu, PureVPN rzeczywiście nie rozczarowuje. Ich prędkości serwerów są najlepsze w swojej klasie, a dziesiątki serwerów skonfigurowanych specjalnie do pracy z wybranymi kanałami (w tym BBC, ITV i Channel Five) oznaczają, że możesz oglądać, co chcesz, kiedy chcesz, z dowolnego miejsca.

Klient obsługuje ponad 50 różnych systemów operacyjnych i urządzeń i jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji. Przesyłanie strumieniowe, które trzeba mieć i co trzeba, takie jak ochrona przed wyciekiem, dzielone tunelowanie i przełącznik zabijania w Internecie – wszystko to lista.

Jeśli zastanawiasz się nad otrzymaniem subskrypcji (która, nawiasem mówiąc, jest objęta 31-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy), skorzystaj z wszelkich aktualnych rabatów PureVPN – nie płać pełnej ceny.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

5. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

Prawdopodobnie najbardziej szanowany dostawca VPN w branży, ExpressVPN zapewnia pod każdym względem, w tym dostęp do treści internetowych w Wielkiej Brytanii z zagranicy.

Dzięki ponad stu szybkim serwerom w czterech lokalizacjach w Wielkiej Brytanii można oczekiwać doskonałego przesyłania strumieniowego, nawet przy wysokiej jakości obrazu.

Klient ExpressVPN jest dobrze przemyślany i dojrzały. Rozpoczęcie pracy z VPN jest bardzo łatwe. Ale wciąż jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji dla zaawansowanych użytkowników.

Obsługa klienta jest powszechnie uważana za najlepszą w branży. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z odtwarzaniem ulubionej zawartości, szybko je uporządkuje.

ExpressVPN jest niestety jednym z droższych dostawców. To powiedziawszy, dostajesz czystą jakość. I zwykle jest zniżka, do której możesz skorzystać plus zero pytań zadawanych 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, na którą możesz się powrócić.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

Jakie usługi telewizyjne w Wielkiej Brytanii mogę oglądać za granicą?

Podczas korzystania z VPN powinieneś być w stanie odblokować jeden z następujących brytyjskich kanałów telewizyjnych i przesyłać strumieniowo telewizję na żywo, oglądać programy na żądanie lub pobierać programy do późniejszego oglądania (przy założeniu, że funkcjonalność istnieje).

 • BBC iPlayer (w tym BBC One, BBC, Two, BBC Three, BBC Four, a także wszystkie kanały specjalne)
 • ITV Hub (np. Odtwarzacz ITV)
 • Channel 4 All 4 (a.k.a. 4oD)
 • Channel 5 My5
 • Sky Go i Sky Sports
 • BT Sport
 • Teraz telewizja
 • Amazon Prime Video UK
 • Netflix UK

Czy mogę oglądać telewizję w Wielkiej Brytanii za pomocą darmowej sieci VPN??

Teoretycznie tak, darmowa sieć VPN może odblokować brytyjską telewizję za granicą. W praktyce, jednak prawie zawsze spotkasz się z rozczarowanie.

Jak wspomniano wcześniej, brytyjskie usługi przesyłania strumieniowego wiedzą wszystko o VPN i robią wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać Cię od korzystania z nich. Robią to, umieszczając na czarnej liście adresy IP serwerów, które następnie VPN zastępuje, a następnie w kółko.

Zastąpienie adresów IP nie jest tanie i kosztuje zasoby, których często nie dysponują bezpłatni dostawcy. W przypadku VPN bez subskrypcji, gdy przestaje działać adres IP, zwykle tak jest.

Innymi słowy, możesz mieć trudności ze znalezieniem serwera, który odblokowuje cokolwiek.

Jeśli znajdziesz działający serwer – co oczywiście jest możliwe – bezpłatni dostawcy zwykle nakładają ograniczenia prędkości i ograniczenia danych. Rezultatem jest niedostateczna jakość wideo, częste buforowanie i niedokończone programy, gdy przekroczysz limit przepustowości w połowie oglądania.

Nie wspominając nawet o często szkicowych sposobach zarabiania darmowych sieci VPN – wszystko, od wstrzykiwania reklam po zbieranie i sprzedaż danych, jest uczciwą grą. A czy wiesz, że spośród wielu bezpłatnych aplikacji VPN w sklepie Google Play aż 38% zawierało złośliwe oprogramowanie?

To wszystko, jeśli chcesz oglądać brytyjską telewizję za granicą z jak najmniejszą frustracją, bezpłatne VPN nie są odpowiedzią.

Ostatnie przemyślenia: Oglądaj brytyjską telewizję z dowolnego miejsca

Z pewnością ma sens, dlaczego takie jak BBC iPlayer i ITV Hub wprowadzają geobloki. Nie zmniejsza to jednak frustracji podczas oglądania telewizji w Wielkiej Brytanii za granicą.

Dobra sieć VPN to łatwe i niezawodne rozwiązanie na problem, na który wielu z nas polegało od lat i nadal będzie to robić. A teraz, kiedy jesteś również w tajemnicy, z przyjemnością oglądasz!

Może Ci się spodobać:
 • Co zrobić, jeśli Twój BBC iPlayer VPN nie działa
 • Uzyskaj adres IP w Wielkiej Brytanii w 5 łatwych krokach
 • Czy sieci VPN są legalne w Wielkiej Brytanii
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map