Jak zatrzymać ograniczanie danych ISP

Być może zauważyłeś, że czasami twoje połączenie internetowe jest znacznie wolniejsze niż powinno. I że często zdarza się, gdy korzystasz z określonych stron internetowych lub usług.


W niektórych przypadkach problemy te można zaliczyć do zwykłego przeciążenia sieci. W kilku innych mogły wynikać z awarii sprzętu lub innych działań związanych z konserwacją.

Ale może też istnieć inny, bardziej nikczemny powód nagłego spowolnienia prędkości Internetu. Twój dostawca usług internetowych może celowo ograniczać ruch.

Może to być szok, że Twój dostawca usług internetowych może celowo spowalniać połączenia internetowe. Ale niestety tak się dzieje.

W rzeczywistości polityka Comcast dotycząca dławienia protokołu BitTorrent w 2007 r. Najbardziej bezpośrednio doprowadziła do przyjęcia przez FCC zaktualizowanych zasad neutralności sieci w 2015 r. Krótko mówiąc, FCC spowodowało, że praktyka była nielegalna.

Niestety dla nas internautów zasady te zostały niedawno uchylone. I tak, dostawcy usług internetowych po raz kolejny otwierają przepustki, których nie lubią.

W tym momencie najlepszą obroną przed tego rodzaju działalnością jest dobrze poinformowana opinia publiczna. Mając to na uwadze, napisałem ten przewodnik. Pomoże ci zrozumieć, czym jest ograniczanie internetu i jak to robią dostawcy usług internetowych. Omówi również dokładnie, jak możesz go ominąć. Zanurzmy się.

Co to jest ograniczanie danych

Ograniczanie ruchu to praktyka dostawców usług internetowych polegająca na celowym ograniczaniu prędkości lub liczby transferów danych między użytkownikami a niektórymi lub wszystkimi częściami Internetu.

Jeśli słyszałeś o Internecie nazywanym autostradą informacyjną, rozważ tę metaforę, aby zrozumieć ograniczanie przepustowości:

Wyobraź sobie przejażdżkę do lokalnego supermarketu. W jedną stronę napotykasz załogę drogową. Zamknęli dwa z trzech dostępnych pasów ruchu na trasie. Co gorsza, pozwalają tylko pewnej liczbie samochodów jednocześnie na pozostały otwarty pas.

Działania ekipy drogowej nie zapobiegną całkowicie przepływowi ruchu na Twojej trasie. Ale aktywnie kontrolują, które samochody wjeżdżają i kiedy jeżdżą.

Różnica między dławionym i nieskrępowanym połączeniem internetowym

Krótko mówiąc, dławienie ruchu.

Jedyna różnica polega na tym, że gdy robi to twój dostawca usług internetowych, nie będzie nikogo w kamizelce odblaskowej machającej flagą, aby poinformować Cię, co się dzieje.

Dlaczego dostawcy usług internetowych ograniczają ruch

Na pierwszy rzut oka dostawca Internetu celowo zakłócający ruch swoich klientów może wydawać się nieco sprzeczny z intuicją. W końcu wolne prędkości połączenia są jednym z najczęstszych powodów, dla których je nazywamy i narzekamy (a czasem nawet wyjeżdżamy na bardziej zielone pastwiska).

Czy nie byłoby zatem tak, że dostawca usług internetowych unikałby robienia czegokolwiek, co dawałoby nam złe doświadczenia? O dziwo, odpowiedź brzmi „nie”.

Uzasadnione powody ograniczania przepustowości Internetu

Istnieje kilka powodów, dla których dostawca Internetu ryzykowałby gniewem swoich klientów, ograniczając niektóre rodzaje ruchu. Wiele z nich jest w rzeczywistości uzasadnionych. Pomagają zapewnić niezawodną obsługę wszystkim użytkownikom ISP i są następujące:

 • Zarządzanie przeciążeniem sieci w godzinach szczytu zapotrzebowania
 • Egzekwowanie wyraźnie określonych limitów przesyłania danych
 • Priorytetyzacja i optymalizacja ruchu
 • Zapobieganie atakom DDoS

Są to dobre przykłady i, moim zdaniem, akceptowalne powody, dla których dostawca twojego Internetu może angażować się w ograniczanie ruchu.

Każda sieć komputerowa ma limit swojej całkowitej pojemności. Muszą istnieć pewne elementy sterujące, aby upewnić się, że żaden użytkownik ani grupa użytkowników nie przytłoczy go. Teraz wprowadzenie takich ograniczeń może szybko sprawić, że sieć stanie się bezużyteczna dla innych.

Niestety istnieją również inne, mniej uzasadnione powody, dla których dostawca usług internetowych może zdecydować o ograniczeniu określonego ruchu.

Szkicowe powody ograniczania przepustowości Internetu

Ograniczanie przez Comcast ograniczania (lub wręcz ingerencji w) ruchu przy użyciu protokołu BitTorrent w 2007 r. Jest doskonałym przykładem dostawcy usług internetowych wykorzystującego szare i kontrowersyjne powody ograniczenia przepustowości.

Comcast twierdził, że użytkownicy popularnego systemu udostępniania plików zajmują nadmierną przepustowość w swojej sieci. Stwierdzili, że ich działanie miało na celu ochronę innych klientów.

Jednak FCC przeprowadziło dochodzenie i nie wyraziło zgody. Doszli do wniosku, że Comcast próbował zmusić użytkowników do zaprzestania pobierania filmów i innych materiałów poprzez torrenty, aby zwiększyć wykorzystanie ich własnych płatnych usług przesyłania strumieniowego (które sprzedawali jako alternatywę).

To oczywiście nie był jedyny przypadek, gdy dostawca usług internetowych został wezwany z powodu celowej degradacji ich usług z mniej niż uzasadnionych powodów. Szybkie wyszukiwanie w Google może wykazać, w jakim stopniu dostawcy usług internetowych próbują ułożyć talię na swoją korzyść. W większości przypadków wszystko sprowadza się do czystej chciwości.

Czy ograniczanie przepustowości jest legalne

Po zapoznaniu się z niektórymi przyczynami, dla których dostawcy usług internetowych próbowali ograniczyć ruch w swoich sieciach, naturalne jest zastanawianie się, czy taka praktyka jest w rzeczywistości legalna.

Od uchylenia przepisów FCC dotyczących neutralności sieci w 2015 r. Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. W Unii Europejskiej ograniczanie przepustowości z jakiegokolwiek powodu innego niż legalne zarządzanie siecią jest nielegalne na podstawie regionalnych przepisów dotyczących neutralności sieci, przyjętych w 2014 r..

W Stanach Zjednoczonych jedyne rzeczywiste ramy prawne, które musieliśmy uniemożliwić dostawcom Internetu angażowania się w dowolny rodzaj ograniczania przepustowości, wygasły wraz z zasadami neutralności sieci 11 czerwca 2018 r. Nie ma już żadnych ograniczeń prawnych, z którymi musieliby się zmagać dostawcy usług internetowych ograniczanie ruchu.

Od tego momentu nie można wiedzieć, jak postępują najwięksi amerykańscy dostawcy Internetu. Ale na podstawie ich publicznych oświadczeń, rzeczy nie wyglądają zachęcająco.

Wśród głównych dostawców usług internetowych w USA tylko AT&T i Cox wskazali, że nie zamierzają robić więcej niż to, co jest konieczne do zarządzania ich odpowiednimi sieciami. Wszyscy inni wydali mieszankę niezobowiązujących oświadczeń na temat ograniczania przepustowości, które pozostawiają wiele miejsca na zmiany w przyszłości.

Nawet oświadczenia wydane przez AT&T i Cox nie mówią, czy będą angażować się w płatne ustalanie priorytetów ruchu, co prawdopodobnie zmusiłoby firmy internetowe do płacenia za szybszy dostęp dla swoich użytkowników końcowych (który z pewnością zostałby nam przekazany).

Priorytetyzacja płatnego ruchu stworzyłaby system płatności za grę. Od indywidualnych firm internetowych (Netflixes i Hulus na świecie) należałoby rezygnacja z ograniczania przepustowości przez dostawców usług internetowych. Ty, inni użytkownicy końcowi i ja oczywiście nie będziemy mieć nic do powiedzenia w tej sprawie.

Ponieważ zasady FCC już nie obowiązują, każda z tych praktyk ograniczania przepustowości jest teraz uczciwą grą.

Jak ominąć ograniczanie przepustowości danych

Kiedy dowiesz się, że twój dostawca usług internetowych dławi twoje połączenie, a nawet jeśli tylko podejrzewasz, że to robią, czas znaleźć rozwiązanie.

W niektórych sytuacjach możesz pokonać rzeczy takie jak ograniczanie ruchu BitTorrent, włączając szyfrowanie w kliencie takim jak uTorrent. To szyfrowanie może wystarczająco zamaskować ruch, aby zapobiec aktywacji mechanizmu dławienia.

Niestety w dzisiejszych czasach większość dostawców Internetu nie daje się tak łatwo oszukać (choć niektórzy pozostali). Korzystają z coraz bardziej zaawansowanych systemów wykrywania i stosują wieloaspektową analizę przepływów ruchu w celu klasyfikowania danych do swoich zasad ograniczania przepustowości.

Aby dowiedzieć się, co przemierza ich sieć, dostawcy usług internetowych wezmą pod uwagę takie rzeczy, jak liczba równoczesnych połączeń, całkowita szybkość przesyłania danych i używane porty. Sprawdzanie nagłówków ruchu (odpowiednik adresu pocztowego na kopercie), aby zobaczyć, dokąd przychodzą i wychodzą dane, jest również powszechną praktyką.

Niektórzy usługodawcy internetowi mogą stosować przetwarzanie danych zwane głęboką kontrolą pakietów (DPI). DPI idzie o krok dalej i odczytuje zawartość danych wysyłanych i odbieranych przez urządzenie (zamiast tylko sprawdzania nagłówków). Na podstawie tych informacji Twój dostawca może dowiedzieć się, czy pobierasz film przez BitTorrent lub obraz z Facebooka i postępować zgodnie z nim.

Choć to wszystko może brzmieć przerażająco i niemożliwie do pokonania, nie trać nadziei. Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows, Androida, czy czegoś pomiędzy, istnieje kilka dobrych i zaskakująco łatwych sposobów uniknięcia mechanizmów ograniczania przepustowości ISP.

Użyj proxy

Pierwszym krokiem, który możesz zrobić, aby uniknąć dławienia, jest skorzystanie z serwera proxy.

Serwery proxy to sposób na przekierowanie niektórych lub wszystkich połączeń z komputerem przez serwer innej firmy. Działa jako pośrednik w przesyłaniu danych. W ten sposób ukrywa się rzeczywisty cel ruchu, a także numery portów. Zamiast tego wydaje się, że wszystkie połączenia korzystają z jednego portu i kończą w tym samym miejscu.

Minusem serwerów proxy jest to, że nie szyfrują żadnych danych, które wysyłasz lub odbierasz. Jeśli Twój dostawca usług internetowych używa głębokiego szyfrowania pakietów w ramach swojego systemu ograniczania przepustowości, nadal będzie mógł czytać, klasyfikować i działać na cokolwiek, co pobierzesz lub prześlesz.

Osobiście nie używam serwerów proxy z tego powodu. Istnieje lepsze rozwiązanie problemu. Ale jeśli chcesz spróbować, istnieje niezliczona ilość dostępnych na rynku dostawców. Na przykład darmowy anonimowy serwer proxy CyberGhost jest dobrym wyborem.

Użyj VPN

W zależności od tego, jak Twój dostawca usług internetowych sprawdza ruch w swojej sieci, serwer proxy może nie unikać wszystkich metod wykrywania. Na przykład głęboka inspekcja pakietów jest czymś, czego proxy nie może pokonać. Z drugiej strony wirtualna sieć prywatna (VPN) to zupełnie inna historia.

Chociaż oba rozwiązania działają jako pośrednik w przesyłaniu danych, istnieje znacząca różnica między serwerem proxy a siecią VPN. Ten ostatni tworzy zaszyfrowany tunel między urządzeniem a serwerem, przez który przepływa cały ruch internetowy. Kluczem jest tutaj szyfrowanie.

To podwójne uderzenie szyfrowanego połączenia i serwera VPN działającego jako pośrednik oznacza, że ​​dostawca usług internetowych nie będzie w stanie dowiedzieć się niczego znaczącego o twoim ruchu. Jedyne, co mogą zobaczyć, to sumy danych i docelowy serwer VPN.

Korzystanie z VPN może być obejściem dla dławienia

Dlatego w przypadku sieci VPN dostawca usług internetowych nigdy nie powinien mieć możliwości ograniczania ruchu. Chyba że oczywiście ograniczają wszystko, co pochodzi z twojego adresu IP. A jeśli tak się stanie (z wyjątkiem uzasadnionych celów zarządzania siecią), znalezienie lepszego dostawcy Internetu może być w porządku.

Więc czy jakaś sieć VPN będzie działać, aby zapobiec dławieniu? Po prostu o. Chociaż jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Czego szukać w sieci VPN

Jak widać w moim przydatnym przewodniku na temat wyboru sieci VPN, istnieje wiele funkcji, o których warto pomyśleć, szukając dostawcy. Ale jeśli Twoim celem jest powstrzymanie dostawcy usług internetowych zadowolony z przepustnicy, oto funkcje VPN, na których chciałbym się skupić.

 • Właściwe protokoły VPN

  VPN może korzystać z wielu protokołów. Ale nie wszystkie są sobie równe. Wiele protokołów jest nieaktualnych i ma potencjalne luki w zabezpieczeniach. Najlepiej, jeśli potrzebujesz dostawcy, który oferuje OpenVPN lub L2TP / IPsec (lub oba).

  Te dwa protokoły są nie tylko kuloodporne pod względem bezpieczeństwa, ale oferują także jedne z najsilniejszych szyfrowań. Szanse na złamanie szyfrowania VPN są nikłe. Ale kiedy korzystasz z najbardziej niezawodnych dostępnych opcji, wiesz na pewno, że twój dostawca usług internetowych nie może sprawdzić twoich danych i dlatego nie może dławić twojego połączenia.

 • Bez logowania

  Ostatnią rzeczą, której chciałbym, to skutecznie uniemożliwić dostawcy Internetu dławienie mojego Internetu tylko po to, aby firma VPN, z której korzystałem, powiedziała mu, co robię. Logujący się dostawcy sieci VPN często sprzedają te dane stronom trzecim. Unikaj ich.

  Korzystając z wirtualnej sieci prywatnej, która ma ścisłe zasady zerowego logowania, twój dostawca usług internetowych nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co robisz online, i w rezultacie dusić cię.

 • Dobry wybór serwera VPN

  Ta funkcja ma mniej wspólnego z usługodawcą internetowym, który może sprawdzać i ograniczać dane, a bardziej z możliwością korzystania z VPN.

  Niektóre sieci VPN oferują bardzo niewiele serwerów. Oznacza to, że te serwery są zwykle daleko od Twojej lokalizacji i są przeciążone przez innych użytkowników. Są to dwa główne czynniki, które mogą spowolnić twoje połączenie z indeksowaniem. Coś, co przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, gdy powolny internet jest tym, czego starasz się przede wszystkim uniknąć.

 • Dobra wydajność serwera VPN

  Idąc w parze z poprzednim punktem, chyba że skończysz z szybkim dostawcą VPN (i nie wszyscy są), biegniesz w kółko. Z powodzeniem ominiesz próby spowolnienia połączenia przez ISP, ale zostaniesz pokonany przez słabą wydajność VPN.

 • Obsługa P2P i torrentowania

  Z własnych przyczyn nie wszyscy dostawcy VPN zezwalają na ruch P2P w swoich sieciach. Jeśli twoje połączenie jest dławione z powodu torrentowania, uzyskanie VPN, który nie pozwala na taki ruch, niczego nie rozwiąże.

 • Kill Switch

  Bez względu na to, jak dobra jest sieć VPN, zdarzają się rozłączenia. Od urządzenia po serwer VPN i każdy sprzęt pomiędzy nimi – jest po prostu zbyt wiele zmiennych, aby cały czas płynąć płynnie.

  Gdy VPN przestanie działać, Twoje dane zostaną przywrócone do stanu całkowicie widocznego dla Twojego dostawcy usług internetowych. Oznacza to, że znów stajesz się głównym celem dławienia.

  Przełącznik zabicia VPN zapobiegnie temu. Wykryje, że twoje urządzenie nie komunikuje się już z serwerem VPN i automatycznie je ponownie połączy.

Najlepsze sieci VPN, aby zatrzymać ograniczanie dostępu do Internetu

Jest wielu dostawców VPN, którzy oferują wszystkie funkcje, które przedstawiłem powyżej. Zawsze mocno wierzyłem w sprawdzanie tego, czego oczekujesz. Dlatego zachęcam cię do samodzielnego kopania w poszukiwaniu usługi, którą lubisz.

To powiedziawszy, jeśli chcesz zacząć od mniejszej listy lub po prostu nie chcesz się w ogóle bawić (i uczciwie, wielu z nas nie ma), oto trzy sieci VPN, które świetnie sobie poradzą w zapobieganiu prędkości Internetu dławienie.

CyberGhost

Logo CyberGhost

Dzięki szczelnym zasadom braku logowania i stosowaniu najsolidniejszych możliwych standardów szyfrowania, CyberGhost zatrzyma każdego dostawcę usług internetowych na swoim miejscu. Pożegnaj się z analizą danych i dławieniem połączenia internetowego.

CyberGhost ma ponad 7100 serwerów w 90 krajach na całym świecie, więc zawsze powinien być jeden blisko Ciebie. Serwery te zapewniają również najwyższą wydajność.

Wszystkie protokoły P2P są dozwolone przez CyberGhost, a zawsze włączony przełącznik zabijania w Internecie jest wbudowany w oprogramowanie klienta. To jeden dostawca VPN, z którym prawie nie można się pomylić.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

NordVPN

Logo NordVPN

Podobnie jak CyberGhost, NordVPN doskonale radzi sobie z prywatnością. Opierając się na Panamie przyjaznej prywatności w Internecie (i poza zasięgiem niemal każdej firmy i rządu), nie rejestrują absolutnie nic.

NordVPN ma ogromną sieć szybkich serwerów (5645, kiedy to piszę – możesz zobaczyć całą listę tutaj) rozproszoną w 58 krajach. Nieproporcjonalna liczba tych serwerów znajduje się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, co jest doskonałą wiadomością dla każdego, kto tam mieszka. Zdecydowana większość serwerów zezwala również na ruch P2P (są odpowiednio oznaczone).

Jak można się spodziewać po każdym wiodącym dostawcy VPN, klient Nord zawiera wielofunkcyjny przełącznik zabijania oraz dużą liczbę protokołów i standardów szyfrowania (w tym oczywiście te kuloodporne opcje, o których wspomniałem wcześniej).

Świetny, wszechstronny dostawca, NordVPN to jedna z dwóch usług, z którymi zawsze utrzymuję aktywną subskrypcję.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

Surfshark

Logo Surfshark

Nie było ich tak długo, jak większość dostawców VPN. Ale, jak wspomniałem w mojej recenzji, Surfshark to usługa, która robi rzeczy bardzo, bardzo dobrze. Obejmuje to upewnienie się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby uniemożliwić dostawcy Internetu ograniczenie przepustowości połączenia.

Surfshark, działający z przyjaznych dla prywatności Brytyjskich Wysp Dziewiczych, jest kolejnym surowym dostawcą usług bez logowania. Oferują wszystkie właściwe protokoły VPN, a także standardy szyfrowania klasy wojskowej.

Z ponad 1040 serwerami w 63 krajach, Surfshark ma doskonały zasięg globalny. Będziesz mógł łączyć się z dowolnego miejsca i gdziekolwiek chcesz.

Wreszcie jedna z najczystszych i najłatwiejszych w obsłudze aplikacji, jakie widziałem, to funkcja „zabij przełącznika”. Surfshark zdecydowanie nie zawodzi (zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak niskie są koszty usługi).

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

Jak stwierdzić, czy twój Internet jest dławiony

Jak wyjaśniono wcześniej, w przeciwieństwie do zatorów na autostradzie spowodowanych robotami drogowymi, ograniczanie ruchu przez dostawców usług internetowych niekoniecznie będzie oznaczało ostrzeżenie dla użytkowników końcowych.

W przeszłości niektórzy dostawcy usług internetowych zajmowali się ograniczaniem danych od miesięcy lub lat, zanim ktokolwiek mógł udowodnić, że to robią. Powodem, dla którego ograniczanie przepustowości Internetu jest tak trudne do wykrycia, jest to, że może przybierać różne formy, rzucając w pętlę każdemu, kto szuka możliwego do zidentyfikowania wzorca.

Gdy dostawca Internetu ogranicza ruch, może:

 • Dzieje się tak tylko w czasach dużego popytu
 • Kieruj reklamy tylko na określone typy ruchu
 • Zdarza się to w sposób przerywany (czasem całkowicie losowy)
 • Wpływa tylko na część bazy subskrybentów dostawcy

Chociaż czynniki te utrudniają wykrycie ograniczania ruchu, jest to możliwe. Ale zanim do tego dojdziemy, należy zauważyć jedno rozróżnienie.

Jeśli dostawca usług internetowych stosuje dławienie do całego ruchu internetowego, a nie tylko jego części, nie jest to coś niezwykłego ani niepokojącego (choć nadal denerwujące). Gdy jednak kierują reklamy na określone rodzaje ruchu, wtedy jest włączony. Wtedy nadszedł czas na obejście obejścia, aby uniknąć spowolnienia.

Testy przepustnicy ISP

Pierwszym krokiem w wykrywaniu ograniczania ruchu jest ustalenie podstawowej prędkości połączenia internetowego. Powinieneś to oczywiście zrobić przed wdrożeniem jakichkolwiek metod obejścia.

Uruchom test na Speedtest.net, aby dowiedzieć się, jak szybki jest Twój Internet w normalnych okolicznościach. W systemach Windows i Mac możesz to zrobić bezpośrednio w wybranej przeglądarce. Na urządzeniach z Androidem i iPhonie musisz pobrać aplikację.

Po zanotowaniu typowej wydajności połączenia masz coś do porównania z szybkościami występującymi w witrynie lub usłudze, które, jak podejrzewasz, są ograniczane.

Podstawowy test szybkości połączenia internetowego do porównania

Niestety nie jest dostępny test typu „wszystko w jednym”, który obejmowałby każdą witrynę lub usługę online. Są jednak testy, które sprawdzają wspólne cele dławiące. Jednym zastrzeżeniem jest to, że niektórzy dostawcy usług internetowych mogą próbować być podstępni i wyłączać ograniczanie przepustowości, gdy tylko wykryją twoje testy. W takim przypadku przebieg może się różnić.

Jak zatrzymać dławienie za pomocą Netflix

Jeśli widzisz spadek jakości podczas oglądania multimediów w serwisie Netflix, przejdź do strony Fast.com i sprawdź szybkość połączenia z serwerami wideo Netflix.

Jeśli uzyskany odczyt prędkości różni się znacznie od prędkości początkowej, winą może być ograniczenie przepustowości ISP. Ważne jest również sprawdzenie o różnych porach dnia, aby sprawdzić, czy wyniki są spójne.

Zrzut ekranu testu prędkości serwera Netflix

Jeśli podejrzewasz, że Twój internet jest dławiony podczas oglądania Netflix, obejście jest proste.

 1. Zainstaluj przyjazną dla Netflix sieć VPN na swoim urządzeniu (każdy z tych, które wymienię w tej sekcji, będzie działał świetnie).
 2. Połącz się z lekko obciążonym serwerem VPN fizycznie blisko Twojej lokalizacji.
 3. Ciesz się niezakłóconą obsługą Netflix.

Po nawiązaniu połączenia z VPN możesz ponownie uruchomić test Fast.com, aby potwierdzić swoje podejrzenia związane z dławieniem. Jeśli prędkość wzrośnie, miałeś rację. Udało ci się też obejść próby spowolnienia swoich dostawców usług internetowych.

Przestań ograniczać przepustowość na YouTube

Jeśli masz problemy z YouTube, Google stworzyło przydatne narzędzie do raportowania jakości przesyłania strumieniowego wideo. Poinformuje Cię, jak ich usługa działa w sieci Twojego konkretnego usługodawcy internetowego.

Narzędzie wyświetla wyniki przez 24 godziny, dzięki czemu będziesz nawet w stanie określić, kiedy w szczycie ruchu są użytkownicy twojego dostawcy Internetu.

Czasami unikanie tych chwil samotnie rozwiąże twoje problemy. Jeśli już przesyłasz strumieniowo w godzinach poza szczytem, ​​ale nie możesz uzyskać stabilnego lub szybkiego połączenia, Twój dostawca usług internetowych może ograniczać Twoją usługę.

Zrzut ekranu narzędzia do przesyłania strumieniowego wideo w YouTube

Poza tym, o czym wspomniałem wcześniej, nie musisz nic specjalnego robić, aby ominąć ograniczanie przepustowości ISP w YouTube. Po prostu zdobądź VPN, połącz się z nim i zacznij cieszyć się szybkościami i jakością, za którą płacisz.

To powiedziawszy, aby zapewnić najlepszą jakość, zwróć uwagę, z którym serwerem VPN się łączysz. Wybierz taki, który znajduje się pod niewielkim obciążeniem i blisko Twojego położenia. Takie postępowanie zmniejszy do minimum obciążenie ogólne i wydajność związane z używaniem VPN.

Jak obejść dławienie ISP podczas torrentowania

Torrentowanie jest zdecydowanie najczęściej ograniczanym rodzajem ruchu. Jest to również najtrudniejszy rodzaj dławienia do wykrycia.

Najlepszym sposobem sprawdzenia przepustowości BitTorrenta jest użycie uTorrenta (lub dowolnego innego klienta) do pobrania pliku z dużą ilością dobrze ustalonych seederów. To powinno zagwarantować, że pobieranie jest odporne na spowolnienie z powodu niskiej dostępności.

Doskonałym wyborem jest pobranie instalatora popularnej dystrybucji Ubuntu dla systemu Linux. Jest to bardzo bezpieczne pobieranie, które powinno być dostępne przy bardzo dużych prędkościach o każdej porze dnia i nocy. Jeśli nie możesz pobrać pliku w rozsądnym tempie, Twój dostawca usług internetowych może zdławić twoje torrenty.

Poruszanie ograniczania przepustowości BitTorrenta (lub dowolnego innego P2P w tym zakresie) jest tak samo łatwe, jak we wszystkich innych przypadkach wymienionych powyżej. Po raz kolejny na ratunek przychodzą sieci VPN. Kroki są następujące.

 1. Pobierz i zainstaluj klienta VPN.
 2. Wstrzymaj wszystkie aktywne torrenty (jeśli są uruchomione).
 3. Połącz się z serwerem VPN, który nie jest obciążony.
 4. Wróć do uTorrent i wznów pobieranie.

Otóż ​​to.

Kilka rzeczy do zapamiętania. Upewnij się, że używasz ogólnosystemowego VPN, a nie tylko rozszerzenia przeglądarki. Ponieważ uTorrent jest osobną aplikacją, ta ostatnia nic dla ciebie nie zrobi.

Nie musisz też martwić się swoją fizyczną odległością do serwera VPN. Torrenting jest zdecentralizowany i będziesz pobierał pliki z rozsiewaczy na całym świecie. Skoncentruj się na wyborze serwera, który nie jest obciążony, i takiego, który znajduje się w kraju przyjaznym P2P. Zwykle jeżdżę z Holandią.

Test Catch-All

Jeśli którykolwiek z powyższych testów nie przyniesie rozstrzygnięcia, uruchom ten internetowy test kondycji. Pokazuje prędkość połączenia za pośrednictwem pięciu głównych sieci szkieletowych. Wszystkie powinny dać podobny wynik.

Screeshot testowania Internetu w sieci szkieletowej w celu wykrycia dławienia

Jeśli zauważysz, że jedna lub więcej sieci działa gorzej niż inne, może to być znak przeciążenia. To powinien być stan tymczasowy.

Ale jeśli zauważysz utrzymujący się problem z połączeniem się z którąkolwiek z testowanych sieci, czas złożyć formalną skargę do swojego dostawcy usług internetowych.

Dolna linia

Przy odrobinie szczęścia nigdy nie spotkasz się z sytuacją, w której będziesz musiał poradzić sobie z ograniczeniem ruchu. Nie ma konkretnych statystyk pokazujących, jak rozpowszechniona jest ta praktyka. Niewątpliwie ma to miejsce, ale większość dowodów sugeruje, że nie jest to standardowa procedura operacyjna dla większości dostawców usług internetowych – jeszcze.

Śmierć neutralności sieci w USA mogłaby (i najprawdopodobniej zmieni) to raczej wcześniej niż później.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli kiedykolwiek zdarzy ci się być ograniczonym przez ograniczanie ruchu, masz opcje (obecnie VPN jest najlepszym wyborem). Istnieje duża szansa, że ​​w miarę jak dostawcy usług internetowych wdrażają coraz bardziej wyrafinowane narzędzia do monitorowania ruchu, zawsze będzie istniał środek zaradczy.

Jak powiedziałem na początku, najlepszą obroną jest dobrze poinformowana opinia publiczna. Jeśli dotarłeś już tak daleko, jesteś teraz częścią nielicznych oświeconych.

Ograniczanie obejścia obejścia VPN

ProviderFeaturesAnti Throttling FeaturesCost

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:90
Serwery:7159
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routery
Znajomości:7
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Rumunia
Obsługa P2P:tak
Wyłącznik awaryjny:tak
Abonament 1-miesięczny:12,99 USD / miesiąc
Roczny plan:2,75 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:tak
Zwrot pieniędzy:45 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:58
Serwery:5645
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:6
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Panama
Obsługa P2P:tak
Wyłącznik awaryjny:tak
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,49 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe (Visa, MC, Amex, Discovery), Crypto (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Inne

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:63
Serwery:1040+
Protokoły:OpenVPN, IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:bez limitu
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Obsługa P2P:tak
Wyłącznik awaryjny:tak
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:1,99 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin, Alipay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me