Recenze ExpressVPN

Recenze ExpressVPN

Logo ExpressVPNSkóre:
9,0 / 10


ExpressVPN, jeden z nejznámějších poskytovatelů VPN v okolí, nabízí rychlý výkon, skvělý design klientského softwaru a některé z nejsilnějších bezpečnostních funkcí, které najdete. Pro začátečníky je snadné vyzvednout a spustit se a nabít více než dost energie pro pokročilého uživatele.

Klady
 • Bohatý a intuitivní klient
 • Silná technologie back-end
 • Spousta serverů a umístění serverů
 • Rychlé a konzistentní rychlosti připojení
 • Pracuje s US Netflix
 • Špičková podpora zákazníků
Nevýhody
 • Některé agregované protokolování
 • Ne nejlevnější

Kdybych měl vybrat poskytovatele VPN, který bych mohl doporučit téměř každému, ExpressVPN by byl na samém vrcholu mého seznamu.

Všechno to začíná rafinovaným klientem, který je tak jednoduchý, že ho může kdokoli použít, ale obsahuje dostatek funkcí i pro nejpokročilejší uživatele.

Bezpečnostní možnosti jsou vzduchotěsné. A pak je zde samozřejmě velké pokrytí globální sítí a výkon serveru.

Ano, nemusí to být nejlevnější poskytovatel VPN v okolí – i když pouze o pár dolarů. Jak ale vysvětlím v této recenzi ExpressVPN, služba stojí za každý cent.

Funkce

Jako více zavedený poskytovatel VPN byste očekávali, že se ExpressVPN bude zobrazovat u všech běžných funkcí VPN. A určitě se tam daří velmi dobře.

Split Tunneling

ExpressVPN má na klientech Windows a MacOS k dispozici možnost rozdělení tunelování. Ačkoli, z nějakých důvodů, to na MacOS, to jde pod názvem připojení na aplikaci.

V jedné větě vám split tunneling umožňuje odesílat data z některých aplikací prostřednictvím šifrovaného tunelu VPN a zároveň umožňuje ostatním aplikacím používat vaše běžné připojení k internetu..

Funkci můžete přepínat v části obecného nastavení klientského softwaru. Máte tři možnosti:

 • Zajistěte, aby všechny aplikace používaly VPN (ekvivalent vypínání rozděleného tunelování)
 • Určete, které aplikace chcete používat pomocí VPN (ve výchozím nastavení budou všechny ostatní aplikace běžným internetovým připojením)
 • Určete, které aplikace nechcete používat VPN (ve výchozím nastavení budou všechny ostatní VPN používat VPN)

Možnosti konfigurace funkce rozdělení tunelování ExpressVPN

Tuto funkci jsem testoval na dvou operačních systémech, kde je k dispozici, a v obou případech to fungovalo přesně tak, jak bylo inzerováno.

A co dělat, pokud byste chtěli použít split tunneling například na zařízení Android? Potom bohužel musíte jít s jiným poskytovatelem. IPVanish a ProtonVPN, obě dobře prověřené VPN, to nabízejí svým klientům se systémem Android.

BitTorrent a P2P

Na žádné z hlavních webových stránek ExpressVPN není vůbec zmínka o torrentování nebo P2P. Takže na první pohled věci nevypadají skvěle. Naštěstí v tomto případě nejsou žádné zprávy dobré zprávy.

Jakmile se trochu prohrajete, najdete celou stránku věnovanou podpoře BitTorrentu. Dokonce vám pomohou začít pracovat s uTorrentem.

Takže ano, můžete absolutně použít ExpressVPN pro torrenting. A v případě, že vás zajímá, můžete tak učinit na jakémkoli serveru.

Je Expressvpn bezpečný pro Torrenting?

To, že VPN umožňuje torrentování, neznamená, že je to bezpečné. S ExpressVPN se však není čeho bát.

Vzhledem k tomu, že se v této recenzi podívám o něco dále, nejenže ExpressVPN využívá velmi zabezpečené protokoly a neprůstřelné šifrování, ale také funguje mimo jurisdikci přátelskou k soukromí a má vynikající politiku nulování protokolování..

Jinými slovy, pokud k torrentu používáte ExpressVPN, neexistuje žádná šance, že by vám aktivita mohla vysledovat zpět. Jsi v bezpečí.

ExpressVPN a Netflix

Nalezení VPN, které není blokováno Netflixem – zejména americkou verzí – nebylo snadným úkolem, protože společnost zavedla zákaz VPN na začátku roku 2016..

ExpressVPN se však jeví jako jedna z mála výjimek a funguje v pořádku (alespoň když to píšu).

ExpressVPN pracuje s Netflixem

Ne každý americký server dostane povolení. Asi polovina z nich byla odmítnuta s obávanou chybou „Zdá se, že používáte odblokovač nebo proxy“. Nalezení toho, který funguje, by však mělo nanejvýš trvat několik pokusů o opětovné připojení.

Jinde se ExpressVPN s Netflixem dařilo lépe. Například jsem neměl žádné problémy s přístupem ke kanadské nebo britské verzi služby.

Limity dat, šířky pásma a připojení

ExpressVPN nestanoví žádná omezení pro data ani šířku pásma, ani bych je nečekal. V současné době se nedotýká žádný poskytovatel VPN, který by respektoval pravidla VPN.

Počet současných připojení je však omezen.

Kolik uživatelů může používat ExpressVPN?

S jedním odběrem ExpressVPN máte povoleno připojit pět uživatelů nebo zařízení současně.

Klienta můžete nainstalovat na tolik zařízení, kolik chcete. Nemůžete současně připojit více než pět z nich k VPN.

Pět je víceméně průmyslovým standardem a v praxi budete jen zřídka potřebovat více připojení najednou. Ve skutečnosti to pro mě tři táhnou.

To znamená, že pokud zjistíte, že se zpráva „Connection Limit Reached“ zobrazuje příliš často, běží ExpressVPN na routerech. Pokud je nastaven tak, pouze router se počítá jako aktivní připojení a potenciálně desítky zařízení, které za ním sedí, tak ne.

Pokud se limit připojení stane problémem, můžete také prověřit další dobře prověřené poskytovatele, jako je Surfshark, kteří vůbec neomezují souběžná připojení..

Další funkce

Existuje několik dalších pozoruhodných funkcí ExpressVPN.

Jedním z nich je testování rychlosti VPN klienta. Umožňuje otestovat aktuální latenci a rychlost stahování každého serveru ExpressVPN (můžete rozdělit věci podle oblastí).

Výsledky latence se zdály dostatečně přesné. Výsledky rychlosti stahování však byly daleko pryč, protože byly mnohem pomalejší, než ve skutečnosti jsou.

Například moje vlastní testy rychlosti v lokaci v Amsterdamu ukazují výkon stahování vyšší než 50 Mb / s.

Kontrola rychlosti připojení ExpressVPN

To nejlepší, co jsem díky klientskému nástroji získal, bylo pouhých 11,79 Mb / s.

Výsledky rychlostních testů v klientovi ExpressVPN

Tuto funkci považuji za užitečnou pro výběr nejrychlejšího aktuálního serveru (a možná právě k tomu je určen). Nezdá se však, že by vracela čísla, která svědčí o skutečném výkonu, o kterém si o něco povím později.

Užitečnější funkce, ExpressVPN také nabízí přepínač zabíjení. I to se brzy dostanu v sekci Ochrana soukromí a zabezpečení níže.

Soukromí a bezpečnost

Pokud poskytovatel VPN působí mimo zemi, která je přátelská k soukromí, má jasně definovanou politiku protokolování a používá některé z nejrobustnějších dostupných šifrovacích možností, víte, že jste (a vaše data) v dobrých rukou.

S Express VPN získáte přesně toto.

Jurisdikce

ExpressVPN působí mimo Britské Panenské ostrovy (a.k.a. BVI). To je dobrá zpráva pro ochranu soukromí.

Zaprvé BVI nemá žádné zákony o uchovávání dat. Za druhé, nejsou součástí žádných smluv o sdílení informací (5 očí, 9 očí nebo 14 očí světa)..

Zatřetí, společnost BVI je známa jako část daňového ráje. Pokud by zachování soukromí bylo někdy problémem, vážně pochybuji, že by tomu tak bylo.

Zásady protokolování

Ačkoli ExpressVPN je téměř blízko k tomu, že má absolutní politiku bez protokolování, je to trochu málo.

Neukládají žádné kritické údaje, které by vás mohly použít k vaší identifikaci, jako je vaše IP adresa, dotazy DNS nebo cíl provozu (jak můžete vidět na snímku obrazovky mimo jejich webové stránky níže).

Prohlášení ExpressVPN o jejich zásadách bez protokolování

Protokolovají však několik údajů pro nárokované účely, aby zajistili dobrý uživatelský dojem. Tyto zásady jsou uvedeny v zásadách ochrany osobních údajů ExpressVPN a zahrnují:

 • Kterou verzi aplikace používáte
 • Data, ke kterým se připojujete k serveru VPN (i když ne časy)
 • Z které země nebo ISP se připojujete (ale ne vaše IP … to je důležité)
 • Ke kterému umístění VPN se připojujete (ale ne odchozí IP… to je stejně důležité)
 • Celková denní částka vašich datových přenosů

Nic z výše uvedeného, ​​i když je kombinováno s protokoly od vašeho poskytovatele internetových služeb a jakéhokoli navštíveného webu nebo služby, nestačí k jedinečné identifikaci.

Takže, i když dávám přednost úplně nulovým poskytovatelům protokolování (proč mít jakékoli šance), ExpressVPN přichází docela zatraceně blízko a určitě dost blízko, aby vás úplně anonymní.

Lze ExpressVPN sledovat?

Jak jsme právě viděli, ExpressVPN nezaznamenává žádný internetový provoz. Vaše IP adresa, IP adresa sdíleného serveru nebo přesné časy, kdy používáte službu, se nikdy neukládají.

To znamená, že dokud jste připojeni k síti VPN, žádná z vašich online aktivit není zpětně sledovatelná.

Ochrana osobních údajů při registraci

Když se poprvé zaregistrujete do ExpressVPN, musíte jim dát svou e-mailovou adresu. Způsob platby, který vyberete, určuje, jaké další osobní údaje musíte poskytnout.

Platební možnost vyžadující nejmenší množství informací je bitcoin (mimochodem jedinou akceptovanou kryptoměnou). Pokud tedy nejste ochotni se rozloučit s žádnými osobními údaji mimo váš e-mail, měli byste použít.

Při registraci bude web ExpressVPN samozřejmě ukládat vaši IP a ukládat cookies do vašeho prohlížeče. To také může být pro některé z nás znepokojením.

Snadným způsobem, jak se obejít, je registrace z místního kavárny pomocí okna soukromého prohlížeče. A pokud již berete věci tak daleko, můžete si také vytvořit odkrytou e-mailovou adresu a dát ji ExpressVPN. Tímto způsobem nikdo nedostane vaši skutečnou IP adresu.

Má ExpressVPN přepínač zabíjení?

Stejně jako všichni prémioví poskytovatelé VPN, i ExpressVPN přichází s přepínačem zabíjení na internetu. A stejně jako mnoho poskytovatelů VPN se také rozhodli dát mu své vlastní jméno. Pokud ji hledáte, nazývá se Network Lock.

V okně obecných možností aplikace ExpressVPN je přepínač přepínače kill

Síťový zámek je ve výchozím nastavení zapnutý a je nastaven tak, aby zastavil veškerý internetový provoz – ale pouze internetový provoz – když / pokud VPN náhle poklesne. Lokální síť bude nadále povolena. To mi dává dokonalý smysl.

Pokud však z jakéhokoli důvodu chcete během neočekávaného odpojení VPN zcela zablokovat síťové připojení, je tato možnost také k dispozici.

Upozorňujeme, že funkce přepínače kill je k dispozici pouze u klientů se systémem Windows a Mac. V tuto chvíli ji žádná jiná platforma nepodporuje.

Servery zvláštního určení

Jednou z oblastí, kde ExpressVPN trochu klesá, je nenabízení speciálních funkcí serveru, jako je dvojitá VPN, TOR přes VPN nebo zmatení serveru. Pokud je soukromí a anonymita nanejvýš důležité, jedná se o funkce (v kombinaci s přepínačem kill), které chcete používat.

Souhlasím s tím, že jen málo z nás musí brát věci tak daleko. To je pravděpodobně důvod, proč se ExpressVPN rozhodl, že tam nebude investovat svůj čas a peníze.

Ale stojí za zmínku. A pokud je to funkce, na které vám záleží, může být pro vaše potřeby vhodnější jiný poskytovatel, jako je NordVPN.

Protokoly a šifrování

Váš výběr protokolů s ExpressVPN je téměř dokončen.

Možnosti zahrnují OpenVPN přes UDP nebo TCP, SSTP (pouze ve Windows), L2TP / IPsec a PPTP. IKEv2 je lichý muž a není momentálně podporován.

Přehled možností připojení protokolu ExpressVPN

Ve výchozím nastavení má klientský software na všech platformách automatický výběr protokolu. Tím vyberete ten nejvhodnější pro vaše aktuální podmínky v síti.

Na mobilních zařízeních jsou k dispozici pouze OpenVPN přes UDP a TCP. V naprosté většině případů to však stejně chcete. Omezený počet možností se tedy nemusí nutně týkat.

Pro šifrování používá ExpressVPN šifru AES-256-CBC s ověřováním dat SHA-256 HMAC.

Pokud vám tyto standardy příliš neznamenají, s sebou je vaše data velmi, velmi bezpečná. Toto je úroveň šifrovacích vládních agentur a bank, které používají k zabezpečení svých věcí.

Únikové testy

Všechny funkce ochrany soukromí a anonymity znamenají málo, pokud poskytovatel VPN uniká z vaší adresy DNS nebo IP. Naštěstí u ExpressVPN neexistují žádné obavy.

Provedl jsem své standardní testy a nebyly nalezeny žádné netěsnosti. IPv4, IPv6 a DNS prošly s létajícími barvami, včetně přes WebRTC.

Screenshot výsledků testu úniku ExpressVPN

ExpressVPN má na svém webu k dispozici vlastní testy úniku DNS a WebRTC. Klávesové zkratky k těm jsou k dispozici v nápovědě & Podnabídka podpory klienta. I když se zdají být dostatečně přesné, z principu raději používám webové stránky třetích stran.

Aplikace a klienti

Už jsem několikrát zahrál klienta ExpressVPN. Nyní je čas nakopat se a zjistit, jak je to opravdu dobré.

První věcí, kterou si pravděpodobně všimnete, je její čistota. Vůbec to nepřekoná.

Aplikace ExpressVPN byla odpojena od služby

Vše je logicky rozloženo a pokročilejší funkce jsou pěkně skryty v nabídce nastavení. Takže nebudou zasahovat do vaší zkušenosti, pokud nechcete, aby.

Tlačítko Inteligentní umístění vybere váš nejlepší server, který je v současné době k dispozici, a nastaví jej na vybrané místo. Takovéto výběry obvykle probíhají na základě kombinace vzdálenosti, latence a zatížení serveru.

Chcete-li se připojit k něčemu konkrétnímu, můžete také vybrat místo pomocí tlačítka Vybrat umístění.

Výběr umístění v aplikaci ExpressVPN

Jakmile je zvolené místo nastaveno, můžete jít stisknutím obrovského tlačítka napájení uprostřed. Odpojíte se opětovným kliknutím na stejné tlačítko.

Je to přímý a intuitivní proces.

Pokud jde o ruční výběr serveru, je to jedna z funkcí, která může být nejprve trochu matoucí (ale na to si zvyknou podruhé nebo potřetí).

Okno, které se objeví po kliknutí na tlačítko Vybrat umístění, obsahuje tři karty, včetně těch s názvem Doporučeno a Vše. Servery uvedené jako doporučené jsou pouze malou podmnožinou všech dostupných serverů. Ne každé místo je tam.

Pokud se například chcete připojit k britskému serveru Kent, nemůžete z doporučeného seznamu. A protože je zde uvedeno několik dalších britských serverů, můžete si myslet, že UK Kent vůbec neexistuje. Je to hned pod kartou Vše.

Jakmile si uvědomíte, co se děje, je to dost jednoduché. Ale jak jsem řekl. Zpočátku vás to může zahodit.

Podporované platformy

Odmítáte pustit telefon Blackberry? Pokud ano, nemusí být ExpressVPN pro vás. Ale pro téměř jakoukoli jinou představitelnou platformu, kterou jste pokryli.

OH Počkej. Blackberry je také podporován.

Seznam zařízení podporovaných ExpressVPN

ExpressVPN má také rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari.

V případě, že vás zajímá, zde je obsáhlý seznam oprávnění, která mi rozšíření Firefox vyžádalo:

 • Přístup k vašim datům pro všechny webové stránky
 • Vyměňujte si zprávy s programy jinými než Firefox
 • Zobrazovat oznámení
 • Čtěte a upravte nastavení ochrany osobních údajů
 • Ovládání nastavení proxy prohlížeče
 • Přístup na karty prohlížeče
 • Ukládejte neomezené množství dat na straně klienta
 • Přístup k činnosti prohlížeče během navigace

Z hlediska ochrany osobních údajů je to v pořádku. Pokud by se nejednalo o recenzi Express VPN, ale o jiného poskytovatele, byl bych více znepokojen. Ale věřím ExpressVPN natolik, abych věděl, že se nebudou snažit vytáhnout nic útržkovitého.

V celé desce, ať už jde o samostatné, mobilní nebo rozšíření prohlížeče, všichni klienti sdílejí stejné logické rozložení. Skok mezi různými verzemi je tedy hračkou.

Recenze klientů ExpressVPN na různých platformách

Kromě klientů a rozšíření, které lze stáhnout, získáte také podrobné pokyny k nastavení téměř každého dalšího zařízení, na kterém budete chtít VPN. Od směrovačů a herních konzolí až po chytré televizory a různá zařízení pro streamování jsou všichni tam.

Umístění serveru

Dokonce i ten nejintuitivnější, nejintuitivnější a nejbezpečnější poskytovatel VPN je většinou k ničemu, pokud se nemůžete připojit k místu, kam potřebujete. S ExpressVPN jsem ochoten vsadit dobré peníze, které nikdy nebudou problémem.

S servery v 95 zemích a 151 místech má ExpressVPN jednu z největších dostupných sítí. Severní Amerika a Evropa samozřejmě získají většinu pokrytí. Ale to neznamená, že ostatní světové regiony jsou zanedbávány. Celý seznam serverů naleznete zde.

Obrázek všech umístění v zemi podporovaných ExpressVPN

Pokud ExpressVPN z nějakého malého důvodu nemá požadované místo, nejprve bych chtěl vědět, co je to místo (jsem opravdu zvědavý). Poté můžete prozkoumat několik dalších poskytovatelů, kteří mají ještě větší pokrytí serverem, včetně PureVPN a HideMyAss !. Jak jsem však řekl, pochybuji, že k tomu dojde.

Všechny servery ExpressVPN podporují přenos P2P.

Rychlost a výkon

ExpressVPN má mnoho silných stránek a výkon je dalším perem v jejich čepici. Jejich servery jsou rychlé a konzistentní, takže se z nich snadno stává jeden z nejrychlejších poskytovatelů VPN na trhu.

Stejně jako u všech služeb, které kontroluji, jsem provedl kompletní sadu kontrol výkonu na osmi z nejpopulárnějších míst na světě. Zde je několik vzorků odebraných z těchto výsledků plné rychlosti.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testů rychlosti serveru ExpressVPNS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti serveru ExpressVPNŽádná VPN
Spojené státy
Výsledky testu rychlosti serveru ExpressVPN v USAS VPN Výsledky základních testů rychlosti amerického serveru ExpressVPNŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testu rychlosti serveru ExpressVPN v NizozemskuS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti serveru ExpressVPN v NizozemskuŽádná VPN

Nahoře jsem zahrnul můj nejlepší server, jak určuje klient ExpressVPN (mělo by to být teoreticky nejrychlejší připojení), jeden severoamerický server a jeden evropský server.

Výsledky jsou docela působivé. Jsou také více než dost dobré i pro ty nejnáročnější činnosti, jako jsou velké stahování a streamování videa 4K.

Jinými slovy, výkon není něco, čeho se musíte starat s ExpressVPN.

Zpomaluje ExpressVPN rychlost internetu?

Ano, použití ExpressVPN – nebo jakékoli jiné služby VPN v této věci – zpomalí váš internet. Jak moc závisí na tom, jak rychlé je vaše připojení.

V mém případě, protože můj internet je mnohem rychlejší, než dosahují servery ExpressVPN, je zpomalení významné – alespoň pokud jde o procenta. Pouhé číslo-moudré, i když, připojení je stále velmi rychlé a umožňuje mi dělat všechno, co chci online.

Pokud je však váš internet pomalejší než to, co VPN server, ke kterému se připojíte, může spravovat, neměli byste se dívat na více než 10% až 15% pokles výkonu.

Služby zákazníkům

Odvětví VPN není vždy známo svým hvězdným zákaznickým servisem. Také zde stojí nad davem ExpressVPN.

Pro začátečníky nabízejí podporu živého chatu 24/7, 365 dní v roce. A nejen podpora chatu. Znalosti a užitečná podpora chatu.

E-mail je samozřejmě také možností, pokud dáváte přednost tomu, abyste dělali věci trochu starší školy.

Lístek zákaznické podpory můžete odeslat přímo od klienta. To se mi líbí. Nejenže je jakýkoli problém, který jste ve své mysli zažili stále svěží (a můžete jej proto podrobněji popsat), ale klient může také případně zahrnout podrobnosti o všech nedávných chybách, které našel..

Díky této kombinaci je mnohem pravděpodobnější, že váš problém bude vyřešen rychle a k vaší spokojenosti.

Portál podpory ExpressVPN

A pokud jste spíše do-it-yourselfer, znalostní báze ExpressVPN je místo pro vás. Vše od instalace po různé průvodce řešením problémů je k dispozici. Znalostní báze je také přístupná přímo z klienta.

Cena a hodnota

Pokud jste do této chvíle četli všechno, mělo by být jasné, že ExpressVPN je prémiovým poskytovatelem. A s tím, bohužel, přicházejí prémiové ceny.

Kolik stojí ExpressVPN?

ExpressVPN má tři předplatné plány: 1 měsíc, 6 měsíců a 12 měsíců. Aktuální ceny jsou následující:

 • 1 měsíc: 12,95 $ měsíčně
 • 6 měsíců: 9,99 $ za měsíc
 • 1 rok: 6,67 $ za měsíc

Aktuální ceny předplatného ExpressVPN

Přestože je 12měsíční plán (plus tři měsíce zdarma) za 6,67 $ měsíčně nejlepší slevou ExpressVPN, která je v současné době k dispozici, je však na horním konci stupnice.

To znamená, že i přes relativně vysoké náklady je to stále cena, kterou stojí za to zaplatit.

Jak nakupujete ExpressVPN?

Chcete-li zakoupit předplatné ExpressVPN, postupujte takto:

 1. Kliknutím sem přejdete na skrytou stránku slev ExpressVPN, abyste zajistili nejlepší možnou cenu.
 2. Na stránce se slevou klikněte na kterékoli z červených tlačítek. Tím aktivujete prodej a dostanete se na jinou stránku, která ukazuje související plány ExpressVPN a jejich ceny.
 3. Vyberte plán, který chcete.
 4. Vyplňte svou e-mailovou adresu (potřebnou k tomu, aby vám ExpressVPN poslal váš klíč k odběru) a pokračujte v pokladně.

platební metody

Když přijde čas zaplatit za předplatné, ExpressVPN to usnadní. Každý hlavní způsob platby je přijímán.

Seznam dostupných platebních metod ExpressVPN

Jedním z oblastí, kde možná trochu poklesnou, je výběr kryptoměn. K dispozici jsou pouze bitcoiny. Ale pokud jste dostatečně kryptomyslní, abyste šli tímto směrem, nebude mít problém pouze jediná možnost.

Zkušební verze ExpressVPN a vrácení peněz

Neexistuje žádná bezplatná zkušební verze s ExpressVPN. Co však mají, je vynikající politika vracení peněz.

Když si zakoupíte předplatné, máte k dispozici štědrou 30denní záruku vrácení peněz. Na rozdíl od jiných poskytovatelů jiných služeb se to také nezeptá.

Technické problémy? Na tom nezáleží. Jednoduše jste změnili názor? Na tom nezáleží. Není třeba žádné vysvětlení, peníze zpět do banky.

Vezměte na vědomí, že se jedná o 30denní záruku, nikoliv za celý měsíc. Vyhněte se jakémukoli zklamání.

Závěrečné myšlenky

Celkově je ExpressVPN vynikajícím poskytovatelem, se kterým se nikdo, kdo hledá online soukromí, anonymitu nebo zabezpečení, nemůže pokazit.

Od obrovského globálního fondu dobře fungujících serverů a robustních bezpečnostních funkcí až po jedno z nejlepších oddělení zákaznických služeb, se kterým jsem se zabýval, vám víc než jen vyděláte peníze.

Moje zkušenost s ExpressVPN byla vždy pozitivní, a to jak během tohoto přezkumu, tak i během mnohokrát, co jsem je dříve použil. Proto je mohu tak snadno doporučit.

Logo ExpressVPNSkóre:
9,0 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map