Recenze NordVPN

Logo NordVPNSkóre:
9,4/10


NordVPN je poskytovatel, který vypadá, že dělá vše správně. Jedná se o opravdové služby bez protokolování, má velké množství rychlých serverů s velkým globálním pokrytím a nabízí mnoho pokročilých funkcí. A vše je zabaleno do super přátelského a intuitivního klienta. NordVPN je jedna služba, se kterou se nemůžete pokazit.

Klady
 • Vynikající soukromí s nulovým záznamem
 • Velká (a stále rostoucí) síť serverů
 • Dobrý výkon připojení
 • Speciální servery (včetně dvojité VPN, zmatené a Tor přes VPN)
 • Čistý a snadno použitelný klient
 • Pracuje s Netflixem a většinou ostatních streamingových služeb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Nabízí vyhrazené IP adresy
Nevýhody
 • Žádná funkce rozdělení tunelů
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

Je spravedlivé říci, že NordVPN je jednou z největších a nejrozšířenějších sítí VPN na trhu. Ale jen proto, že každý používá něco, ne vždy je to nejlepší volba.

Stejně jako u každé oblíbené služby VPN jsem se tedy rozhodl test NordVPN otestovat. Je důvěra, kterou tolik z nás vkládá, dobře umístěna? Může poskytnout funkčnost, výkon, soukromí a zabezpečení, které by měl mít nejvyšší poskytovatel?

Přilepte se, když vás moje recenze NordVPN v roce 2020 provede celým tím, co tento poskytovatel nabízí, a všemi kousky, které by snad mohl udělat lépe.

Přehled NordVPN

Jedním z důvodů pro slávu NordVPN je to, že existuje asi po desetiletí – přesněji od roku 2012.

Podle webových stránek společnosti byl založen „čtyřmi dětskými přáteli“ (jejichž jména nejsou zveřejněna) a v současné době funguje mimo Panamu.

Posláním společnosti NordVPN je podporovat ideály otevřeného internetu pro všechny, bez omezení, rušení a cenzury – to je něco, s čím se určitě mohu dostat na palubu.

A opravdu to všechno zní docela dobře.

Panama je vynikající jurisdikcí v oblasti ochrany osobních údajů a společnost NordVPN si doposud udržuje dobrou pověst pro ochranu anonymity uživatelů a svobod internetu..

Jediným problémem, který mě zpočátku vyskočil, bylo to, že společnost NordVPN zpracovává předplatné prostřednictvím americké společnosti CloudVPN. Vezměme si to však na zadní hořák na chvíli – dokud nebudeme mluvit o soukromí – a začneme se zabývat funkcemi NordVPN.

Funkce

Když se podíváte do seznamu funkcí, které nabízí NordVPN, rychle si uvědomíte, že je to jeden z nejkompletnějších a nejužitečnějších balíčků v okolí. Nabízí téměř cokoli, co dělá každá jiná konkurenční VPN a několik věcí, které dělají jen pár dalších.

NordVPN a bezpečnost

Mnoho z nás používá VPN pro zabezpečení, takže začněme tam.

NordVPN používá 256bitové šifrování AES na všech připojeních k jeho serverům. Pro OpenVPN implementuje AES-256-CBC, zatímco IKEv2 / IPSec používá AES-256-CGM.

Protože tato čísla a písmena nemusí být pro každého smysluplná, uvědomte si, že obě možnosti jsou tak bezpečné proti hackerům a bezpečné.

Všechna připojení k serveru také používají Perfect Forward Security (PFS) pro výměnu šifrovacích klíčů, což brání komukoli ukrást klíče relace a nakonec číst cokoli šifrovaného.

NordVPN vám také poskytuje funkci přepínače zabíjení a ochranu proti úniku DNS, abyste se ujistili, že se žádná z vašich dat nikdy nedostane na internet nezajištěný.

Povolení přepínače zabíjení NordVPN

Tyto funkce společně vytvářejí robustní řešení, které vás ochrání před každým, kdo se snaží online prohlížet vaše rameno.

Zdvojnásobte VPN a cibule přes VPN

Pokud se vám nedaří sázet zabezpečení dat a soukromí pouze na jedné vrstvě VPN, nabízí NordVPN několik dalších možností. Oba mohou posunout vaši anonymitu na zcela novou úroveň.

První je to, co se nazývá multi-hop nebo double VPN konfigurace. V tomto nastavení vaše data procházejí dvěma samostatnými – a často od sebe vzdálenými – servery VPN, než opustí internet.

Dvojitá VPN je trochu jako telefonní hra, ale bez vtipných chybných překladů, které tuto zprávu zkomprimují.

S druhým skokem v cestě žádný bod v řetězci nezná zdroj ani cíl vašich dat – čímž se zvyšuje anonymita a bezpečnost.

NordVPN v současné době podporuje následující dvojitá párování serverů VPN:

CountryThrough
KanadaSpojené státy
FrancieSpojené království
HongkongTchaj-wan
HolandskoŠvédsko, Švýcarsko nebo Velká Británie
ŠvédskoNizozemsko nebo Švýcarsko
ŠvýcarskoNizozemsko nebo Švédsko
Spojené královstvíFrancie nebo Nizozemsko
Spojené státyKanada

Druhou funkcí, kterou NordVPN nabízí, aby se vaše soukromí ještě více zvýšila, je schopnost používat TOR přes připojení VPN.

Výsledek této metody je podobný dvojité VPN, ale během cesty získáte mnohem více serverových chmelů a náhodný výběr cesty.

Nevýhodou nastavení TOR přes VPN je, že má tendenci být docela pomalý, dokonce ve srovnání s dvojitým řešením VPN. Ale pokud je to neprůstřelné soukromí za každou cenu, kterou jste po, je to skvělá funkce.

NordVPN S Netflix, BBC iPlayer a dalšími

Jedním z nejpopulárnějších použití VPN je obejít omezení geografického obsahu při streamování videa. Společnost NordVPN to nejen podporuje, ale dokonce navrhla celou funkci zvanou SmartPlay.

SmartPlay vám umožňuje jednoduše se připojit k VPN serveru v jakékoli zemi, na kterou je obsah omezen, a NordVPN zpracovává zbytek.

To znamená, že Netflix USA (stejně jako všechny ostatní knihovny Netflix), Hulu, Amazon Prime, Disney +, iPlayer BBC a mnoho dalších je na dosah..

A opravdu, v mých testech, používání NordVPN pro Netflix fungovalo velmi dobře. Podařilo se mi streamovat americké, britské, kanadské, australské, nizozemské, francouzské, německé a několik dalších knihoven s nulovými čísly.

NordVPN odblokuje Netflix USA

Také jsem neměl problémy s přístupem k iPlayeru BBC, což je něco, s čím se potýkají mnozí další poskytovatelé.

NordVPN odblokuje BBC iPlayer

Stručně řečeno, pokud je to streamování, které sledujete, NordVPN je skvělou volbou. Jen málo konkurentů vám poskytne přístup k tolika místům a streamovacím službám. A teď víte, proč se vždy vznášejí na vrcholu mých nejlepších sítí VPN pro Netflix nebo v jeho blízkosti.

Torrenting a podpora P2P

Kromě streamování spousta z nás také ráda používá VPN k bezpečnému stahování souborů pomocí BitTorrentu a jiného softwaru P2P. I když to ne každá VPN podporuje, společnost NordVPN vás pokryla.

NordVPN je poskytovatelem bez protokolování. To znamená, že ani soudní příkaz v ruce, autorští trollové nemohou získat žádná data o žádném z jeho uživatelů. A jurisdikce společnosti NordVPN v Panamě by takový soudní příkaz téměř stejně znemožnila.

Funkce přepínače zabíjení aplikace také zajišťuje, že v případě problému s připojením neukončíte svou skutečnou IP adresu – něco, co se může stát (i když velmi zřídka) u kteréhokoli poskytovatele VPN.

Pak je zde výkon NordVPN, který patří mezi nejlepší v oboru.

Díky NordVPN si můžete stáhnout torrenty s naprostou jistotou, že jste anonymní a v bezpečí – a to také rychle.

NordVPN Dedicated IP

NordVPN je jedním z mála poskytovatelů, kde můžete získat vyhrazenou IP adresu – často také nazývanou statická IP. V současné době můžete získat jednu z následujících pěti zemí:

 • Francie (Paříž)
 • Německo (Frankfurt)
 • Nizozemsko (Amsterdam)
 • UK (Londýn)
 • USA (Buffalo, Los Angeles, Dallas)

Budete muset zaplatit navíc za vyhrazenou IP až do výše 70 $ ročně navíc k běžným nákladům na předplatné, i když cena je stejná bez ohledu na to, které místo vyberete.

To, zda chcete použít sdílenou IP nebo vyhrazenou IP, bude zcela záviset na tom, proč používáte VPN. Pokud se však rozhodnete, že je budete potřebovat, je NordVPN pravděpodobně nejlepší VPN pro statickou IP.

Funguje NordVPN v Číně?

Jsem rád, že odpověď zní ano, NordVPN funguje zpoza velkého čínského firewallu.

I když běžné servery mohou být trochu zasaženy nebo chybět, neměli byste mít problémy s připojením k jednomu ze speciálně navržených zastaralých serverů NordVPN..

Nejasné servery používají namísto standardů VPN sofistikovanou technologii přepisování paketů a známé porty. Tímto způsobem oklamou cenzory, aby si mysleli, že spojení není nic jiného než běžný webový provoz.

Stejnou technologii lze samozřejmě použít i v jiných zemích, kde se VPN obrací, jako je Írán, Irák, Rusko a Turecko..

CyberSec

Další hlavní funkcí, kterou NordVPN nabízí, je CyberSec, řešení blokování malwaru a reklam, které můžete zapnout kdykoli, když jste připojeni k VPN.

CyberSec automaticky blokuje podezřelé weby a reklamy a poskytuje vám bezpečnější a méně nepříjemný zážitek z prohlížení. Koneckonců, kdo má rád reklamy?

Je to užitečná funkce, která funguje docela dobře – mnohem lépe než podobné pokusy konkurentů společnosti NordVPN. Ve výchozím nastavení je zakázáno, ale snadno se zapíná prostřednictvím nabídky Nastavení aplikace.

Jak zapnout CyberSec společnosti NordVPN

Jediná věc, o které si myslím, že se NordVPN mýlil, bylo jméno. Pokud již nevíte, o co jde, pojem CyberSec to moc neznamená.

Kromě malého marketingového problému je to skvělý doplněk platformy NordVPN.

NordVPN a soukromí

Jak jsem zmínil v horní části této recenze, NordVPN je jednou z lépe umístěných VPN, pokud jde o soukromí. Tady je důvod.

Jurisdikce

Společnost NordVPN sídlí v Panamě, což je náhodou výborná jurisdikce pro ochranu osobních údajů.

Panama není členem žádné významné mezinárodní dohody o sdílení informací. A tak se nestane něco jako úřady, které nutí NordVPN k předávání uživatelských dat.

Země také nemá žádné zákony o uchovávání údajů a umožňuje zcela neomezený přístup k internetu.

To znamená, že je tu jedna zmínka o soukromí, která stojí za zmínku.

Společnost NordVPN používá společnost s názvem CloudVPN ke zpracování plateb za předplatné, která přichází s několika potenciálními obavami.

Zaprvé společnost podniká v USA, a proto spadá do její jurisdikce. Teoreticky nejvíce, co CloudVPN mohl vědět o uživatelích NordVPN, je to, že existují, takže to asi není tak velký problém.

Velkým problémem však je, že CloudVPN provozuje společnost s názvem Tesonet, která je v oblasti těžby dat.

A to by také nemělo být teoreticky problém – koneckonců neexistují žádná data, ale samotné platební transakce – přidružení k těžební společnosti není skvělým hledáním VPN, která se pyšní na soukromí.

Vztah společnosti NordVPN se společností CloudVPN by v konečném důsledku neměl výrazně ovlivnit vaši anonymitu a není důvodem, proč se společnosti NordVPN vyhnout. Je však třeba mít na paměti.

Zásady protokolování společnosti NordVPN

Zjednodušeně řečeno, NordVPN je poskytovatelem bez protokolování období. A nejde jen o marketingové tvrzení.

NordVPN je pouze jednou z mála sítí VPN, které se podrobily nezávislému auditu svých systémů. Účelem přezkumu bylo potvrdit, že nedochází ke shromažďování údajů o spotřebitelích a že nejsou uloženy žádné informace o používání platformy.

Audit provedla společnost PricewaterhouseCoopers, která má po celém světě dobrou pověst, a společnost NordVPN prošla s létajícími barvami.

V době psaní tohoto dokumentu si podrobnosti o auditu mohou přečíst pouze předplatitelé NordVPN – proč přesně nemám tušení. Ale viděl jsem to a je to docela vzduchotěsné.

Netěsnosti DNS

Všechny nejnovější a největší šifrovací protokoly a zásady bez protokolování, které NordVPN zaměstnává, neznamenají moc, pokud úniku informací DNS.

Pokud procházíte internet přes VPN, pokud váš poskytovatel internetových služeb vidí požadavky DNS používané k překladu adresy URL čitelné pro člověka na adresu IP, možná se také nebudete obtěžovat používat VPN. Vaše skutečná IP je odkrytá a online aktivity lze sledovat.

To znamená, že po spuštění mé standardní baterie testů úniku DNS s potěšením oznamuji, že se společností NordVPN nemusíte obávat..

NordVPN procházející testem úniku DNS

Nebyly zjištěny žádné úniky IPv4, IPv6 nebo DNS.

Také jsem testoval, zda NordVPN uniká data přes kanál WebRTC zabudovaný do většiny moderních prohlížečů. Také jsem tam neobjevil žádné problémy.

NordVPN vás udržuje v bezpečí a dělá skvělou práci, když skrývá vaši IP adresu a umístění.

Aplikace a klienti

Jen málo věcí může zkazit váš zážitek z VPN tak rychle jako špatně implementovaná klientská aplikace – možná, možná i výkon, ale k tomu se brzy dostaneme. Se společností NordVPN však mizerný software není něco, co najdete.

Vlastně bych svého klienta snadno ohodnotil jako jednoho ze tří nejlepších v oboru.

Nejdříve NordVPN podporuje velké množství zařízení. Můžete si stáhnout klienty pro následující platformy:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Linux (jedná se o klienta příkazového řádku)

NordVPN má také rozšíření pro Chrome i Firefox, což jsou skvělé možnosti, pokud jsou vaše aktivity prohlížení vše, co chcete chránit.

Máte také přístup k různým konfiguracím OpenVPN, které umožňují připojení ke službě ze zařízení s podporou OpenVPN. To znamená, že směrovače, firewally, zařízení NAS – a téměř cokoli připojeného k internetu – mohou provozovat NordVPN.

Zaměřil jsem své testování na klienta Windows, protože to je ten, který většina z nás používá.

Výchozí pohled na klientskou aplikaci NordVPN

Aplikace je čistá, citlivá a intuitivní pro navigaci.

Téměř všechna uživatelská nastavení lze konfigurovat pomocí jednoduchého vypínače. A pokud jste zkušenějším uživatelem, najdete některá pokročilejší nastavení – například zadání vlastních serverů DNS – snadno přístupná.

Celkově software fungoval podle očekávání a nepřinesl žádná překvapení. A určitě je to snadné, aby někdo, kdo to nikdy neviděl, mohl být v provozu během několika okamžiků.

klient MacOS IKEv2 vs. OpenVPN

Jednou zvláštní věcí, kterou bych měl zmínit, je to, že klient NordVPN pro macOS má dvě varianty: OpenVPN a IKEv2. Jinými slovy, musíte se při instalaci rozhodnout, který protokol chcete použít.

Kromě protokolu je velkým rozdílem skutečnost, že aplikace OpenVPN neimplementuje funkci přepínače úplného zabití, což je trochu zklamáním. Konkrétní aplikace můžete při odpojení zabít, ale je jen na vás, abyste je přidali jeden po druhém.

Funkce zabíjení v aplikaci NordVPN na makra

Pokud se na to zeptáte, není to spolehlivá metoda, která by byla spíše náchylná k chybám.

Naštěstí ve výchozím nastavení stránka stahování NordVPN tlačí klienta MacOS IKEv2, který má implementovaný správný přepínač zabíjení. Jako takový bych doporučil, že je ten, který má použít.

Servery společnosti NordVPN

I když seznam serverů NordVPN není největší – PureVPN je zde bije pohodlně – je to stále působivé. Mluvíme o 5645 serverech v 80 místech a 58 zemích.

Neexistuje jedno místo, na které bych si vzpomněl, že bych se k němu někdy chtěl připojit, není k dispozici.

Země, ke které se chcete připojit, můžete vybrat buď jejím výběrem na mapě, nebo ze seznamu na levé straně klienta.

Každá položka země v seznamu je rozbalitelná tak, aby zobrazovala všechny servery a umístění tam dostupná. Jednotlivé servery lze také označit jako oblíbené pro snadnější přístup později.

Seznam serverů NordVPN zobrazený v klientovi

Seznam zemí lze také prohledávat, až po jednotlivá místa. Jakmile víte, že místo existuje – řekněme americké město Atlanta – nejjednodušším způsobem, jak se k němu připojit, je začít psát jeho jméno.

NordVPN také nabízí spoustu speciálních serverů, které málokdo jiných poskytovatelů dělá. K dispozici jsou dvojité servery VPN, zastaralé servery, cibule přes servery VPN a servery optimalizované výslovně pro P2P.

Je NordVPN rychlý?

Stejně jako mnoho poskytovatelů se i NordVPN inzeruje jako nejrychlejší VPN na světě.

Problém je, že může existovat pouze jeden. A bohužel pro NordVPN to tak není – alespoň ne podle mých testů.

To znamená, že jsou tak moc blízko.

S nejlepší rychlostí stahování 91,4 Mb / s a ​​průměrně 69,1 Mb / s napříč všemi testovanými místy je jen hrstka jiných poskytovatelů rychlejší – a jen nepatrně tak.

Nord VPN není v žádném případě pomalý.

Stahování je také rychlé, s nejrychlejší zaznamenanou rychlostí 51,4 Mbps a testovanou polohou průměrně 48,6 Mbps.

Níže uvádíme ukázku čísel výkonu, které jsem viděl při provádění testů. Zahrnutý je můj nejbližší server, stejně jako servery v USA a Nizozemsku. Úplné výsledky naleznete na mé plné stránce testů rychlosti NordVPN.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testů rychlosti VPN serveru NordVPNS VPN Nejlepší výsledky testů základní rychlosti NordVPNŽádná VPN
Spojené státy
Výsledky testu rychlosti VPN serveru NordVPN v USAS VPN Společnost NordVPN spojuje výsledky základní rychlostiŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testů rychlosti VPN serveru NordVPN NizozemskoS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti NordVPN NizozemskoŽádná VPN

Služby zákazníkům

Další důležitou, ale často zapomenutou funkcí služby VPN je kompetentní a užitečná podpora zákazníků. Software je software a škytavka se může stát kdykoli – i pro ty nejlepší z nich.

Společnost NordVPN, kterou rád oznamuji, nabízí vynikající služby zákazníkům.

Můžete je kontaktovat prostřednictvím online chatu 24 hodin denně přímo z webu. Ale nejlepší ze všeho je, že budete mluvit s agenty, kteří vědí, co dělají – a já to neberu na lehkou váhu, navzdory jednání s VPN stejně jako já.

Několikrát jsem je kontaktoval, abych se s nimi spojil, nikdy to trvalo déle než minutu. Pokaždé jsem našel zástupce snadné mluvit a užitečné.

Pokud se nespěcháte, můžete také zaslat dotazy týmu podpory NordVPN e-mailem. Je to dobrý způsob, jak jít, pokud potřebujete nějaké složitější nebo technické rady.

Webové stránky společnosti NordVPN mají velmi užitečné znalostní základny také pro kutily mezi námi. Pokrývá všechny běžné problémy, na které bych mohl myslet.

Pokud to budete potřebovat, nebudete mít s NordVPN problémy. Je uklidňující vědět, zejména pokud jste méně pokročilý uživatel.

NordVPN Cena a hodnota

Vše přichází za cenu a vynikající služby společnosti NordVPN nejsou výjimkou. I když to rozhodně není nejlevnější poskytovatel VPN, který najdete, není to v žádném případě drahé.

Pokud jste ochotni se zavázat k tříletému předplatnému, v současné době se chystáte platit pouze 3,49 $ měsíčně. To je hodně za všechno, co vám NordVPN dává, a stojí za to.

A pokud se zdá, že tři roky jsou příliš dlouhé, můžete samozřejmě získat i kratší předplatné. Nevýhodou je, že vaše měsíční náklady půjdou nahoru.

Náklady na předplatné NordVPN

Nezapomeňte také, že poskytovatelé VPN neustále mění ceny a pořádají propagační akce. Neváhejte se tedy sem vrátit nebo navštivte moji stránku nabídek NordVPN, kde získáte nejnovější slevy.

Platební možnosti s NordVPN zahrnují všechny hlavní kreditní karty, Amazon Pay, Alipay, UnionPay a různé kryptoměny. PayPal je zvláštní člověk.

Vrácení peněz a zkušební verze zdarma

I když NordVPN nenabízí bezplatnou zkušební verzi, mají bezpodmínečnou 30denní záruku vrácení peněz. A zdá se, že jsou docela dobří při vrácení peněz, když o ně požádají.

Zásady vrácení peněz dokonce zahrnují platby provedené pomocí kryptoměn, což většina VPN neudělá.

30denní okno by vám mělo poskytnout spoustu času na hraní se softwarem a zjistit, jestli je to pro vás to pravé. Se zárukou v zadní kapse není důvod, proč byste NordVPN nebrali na roztočení.

Závěrečné myšlenky

Celkově je NordVPN snadným doporučením. Stejně jako mnozí z nás je to služba, kterou používám téměř denně, a doufejme, že moje recenze NordVPN jasně ukázala, proč.

NordVPN přichází se spoustou skvělých funkcí, odvádí vynikající práci při zajišťování bezpečnosti a anonymity a má jednu z nejrychlejších serverových sítí jakéhokoli poskytovatele. Jejich zákaznická podpora patří mezi nejlepší v oboru.

Nejlepší ze všeho je, že zvládne vše výše uvedené bez nabití paže a nohy.

Pokud hledáte službu VPN, nehledejte nic jiného než NordVPN. Prémioví poskytovatelé se o nic lepší než toto.

Logo NordVPNSkóre:
9,4/10

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me