Recenze Surfshark

Logo surfsharkSkóre:
9,2 / 10


Je vzácné vidět, že se nová společnost VPN stane vážným uchazečem tak rychle, jako Surfshark. Když však začnete od základů s naprosto vzduchotěsnou zásadou ochrany osobních údajů, čistým a snadno použitelným klientem a zálohováním pomocí kvalitní globální serverové sítě, která nabízí vynikající výkon a podporu streamování, je na čase, aby se všichni ujali oznámení.

Klady
 • Vynikající soukromí a bezpečnost bez protokolování
 • Skvělý výkon serveru
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho dalších
 • Snadno použitelný klient
 • Neomezené současné připojení
 • Torrenting podpora
 • Levný
Nevýhody
 • Nekonzistentní rychlost na několika místech
 • Poměrně pomalá podpora zákazníků

Odvětví VPN je podnikání v krku. Kdykoli na trh vstoupí nový poskytovatel, je vám téměř líto, protože víte, s jakou konkurencí čelí.

Surfshark je jedním z takových nových poskytovatelů. Ale na rozdíl od mnoha ostatních, kteří bojují, prosperují a tlačí plnou páru dopředu.

Jak uvidíte z této recenze Surfshark, díky úhlednému a intuitivnímu klientovi, skvělému výkonu a působivé sadě funkcí se jedná o jednu VPN, která se rychle stává silou, se kterou je třeba počítat. Jo, a zmínil jsem se, že soukromí také není mnohem lepší než tohle?

Funkce

Být novým by nemělo být výmluvou k přeskakování funkcí. Surfshark tím, že nabízí téměř vše, co by jakýkoli seriózní poskytovatel VPN měl, to jasně získá. Ve skutečnosti dokonce obsahují něco, co nikdo (podle mého vědomí) neudělá.

Limity

V dnešní době nejsou průmyslovým standardem VPN žádná omezení dat a šířky pásma. Surfshark tam nezklame. Není to přeshraniční omezení.

Ale také ante nabízejí tím, že nabízejí neomezený počet současných spojení. Žádný jiný poskytovatel VPN to nedělá. Způsob, jak jít Surfshark za to, že trendy.

Split Tunneling

Rozdělené tunelování je poměrně běžná funkce VPN a je zde také podporována. Je k dispozici u všech klientů (bez rozšíření prohlížeče, kde rozdělení tunelování nedává smysl) a ve výchozím nastavení je deaktivováno.

Jsem fanouškem split tunelu a jsem rád, že se Surfshark rozhodl jej implementovat. Je to funkce, kterou často používám s P2P. Odesílám P2P klienta přes VPN a vše ostatní používá moje pravidelné (a rychlejší) připojení k internetu.

Když pouze malá podskupina vašich aplikací potřebuje používat VPN, nemá smysl je všechny nutit, aby to udělali.

Podpora P2P

Většina serverů Surfshark podporuje P2P a Torrenting. To je vynikající, zejména když zvažujete jejich přísné zásady ochrany osobních údajů a vynikající výkon.

Nevýhodou však není jasné, které servery jsou. Nejsou nijak označeny, tvarem ani formou.

Výběr umístění serveru pomocí aplikace Surfshark

Pokud se náhodou připojíte k serveru, který neumožňuje P2P a pokračovat v jeho používání, alespoň vás Surfshark udrží v bezpečí. Váš provoz bude automaticky přesměrován na server založený na Nizozemsku.

Ale v podstatě zdvojnásobením VPN provozu Torrent (aniž byste věděli, že bych mohl přidat), bude rychlost stahování a nahrávání bezpochyby zasáhnout nějaký zásah.

Bylo by hezké, kdyby klientská aplikace jasně označila servery, které umožňují P2P. Jinak bych byl také spokojen s filtrem, který by zobrazoval pouze servery, na kterých je povolen Torrenting.

V závislosti na platformě, kterou používáte, je dalším nedostatkem Torrentingu nedostatek funkcí přepínače zabíjení. Klienti Windows a Mac to mají. Nikdo z ostatních ne.

Pokud provozujete VPN, která skrývá používání P2P od vašeho poskytovatele internetových služeb, podle mého názoru je přepínač zabíjení nutností.

Musím říct, že jsem nezažil žádné poklesky spojení s Surfsharkem. Pokud by se to však stalo bez přítomnosti přepínače zabíjení, všechna vaše stahování by šťastně pokračovala a nechala by vás vystavena.

Takže, alespoň když píšu, mohu doporučit pouze použití tohoto poskytovatele VPN pro P2P ve Windows a Mac. Pokud ovšem nejste riskantnější než já, samozřejmě.

CleanWeb

Pokud provozujete blokování reklam, u Surfshark už nemusíte. CleanWeb je v podstatě verze verze, která je zabudována přímo do klienta VPN.

Ve výchozím nastavení je zakázáno a lze jej zapnout v Nastavení v jakékoli verzi aplikace, včetně rozšíření prohlížeče.

Po aktivaci jsem zjistil, že CleanWeb funguje velmi dobře. Není to v dohledu.

Kromě blokování reklam má také přispět k udržení bezpečnosti tím, že zakážete různé sledovače a předejdete malwarovým infekcím.

Funguje Surfshark s Netflixem?

Získání rukou z knihovny Netflix z jiného trhu není tak snadné jako kdysi. Mnoho poskytovatelů VPN vrhlo klobouk a již ho nepodporuje. Někteří tvrdí, že to podporují, když ve skutečnosti to tak není. Surfshark dělá podobný požadavek a … ve skutečnosti přináší.

Měl jsem nulové problémy se změnou země Netflix a sledováním pořadů z americké, britské nebo kanadské knihovny – samozřejmě pomocí serverů v příslušných zemích.

Díky tomu, jak dobrý je výkon serveru, jsem také neměl problémy se streamováním ve slavné, slavné 4K.

Pokud chcete sledovat Netflix pomocí VPN, jen málo z nich dělá lepší práci než Surfshark.

Soukromí a bezpečnost

Od provozování operací v zemi šetrné k soukromí a přísných zásad bez protokolování, přes silné šifrování a několik funkcí navržených k zajištění vašich informací v bezpečí. Sharksurf si vede velmi dobře v oblasti ochrany soukromí a bezpečnosti.

Jurisdikce

Surfshark sídlí na Britských Panenských ostrovech (BVI). Pro soukromí je to velmi dobrá věc.

BVI v současné době nemá žádné zákony o uchovávání dat. Rovněž nejsou součástí žádných dohod o sdílení informací.

Zásady protokolování surfsharků

I kdyby někdo přišel klepat na dveře Surfsharku a žádal o informace o vašich online aktivitách (což se opět v BVI prostě nestane), neměli by štěstí. Je to kvůli jednomu velmi přísnému zákazu protokolování.

Po přečtení všech zákonníků Surfshark je zde nabídka přímo z jejich Smluvních podmínek, která možná shrnuje věci nejlépe:

„Zásady no-logs jsou jednou z nejdůležitějších funkcí našich služeb. To znamená, že vaše aktivity nejsou při připojení k našim službám žádným způsobem protokolovány, uchovávány ani převáděny na třetí strany. Neshromažďujeme IP adresy, historii procházení, informace o relacích, použitou šířku pásma, časová razítka připojení, síťový provoz a další podobná data. “

Protože Surfshark nabízí neomezené vše (simultánní připojení, šířku pásma a data), lze jejich logování snadno uvěřit.

Mnoho dalších poskytovatelů netvrdí žádné protokolování, ale stále například omezuje vaše připojení na určité dané číslo. Jak je to možné, když nic nelogují? Musí přinejmenším ukládat, že právě používáte čtyři připojení, aby vám popřeli páté.

Ochrana osobních údajů při registraci

Během procesu registrace musíte zadat e-mailovou adresu a způsob platby. Oba jsou uloženy v souboru.

Podle Surfshark je váš e-mail potřebný pouze z důvodu obnovení hesla a vašich platebních údajů v případech, kdy je požadována vrácení peněz. Kdekoli můžete požádat o odstranění obou údajů kontaktováním podpory.

Chcete-li tak učinit, použijte falešnou e-mailovou adresu. Nemusel jsem potvrzovat e-mail, který jsem dodal, a mohl jsem tuto službu používat v pohodě. Nezapomeňte si toto heslo zapamatovat / zapsat.

Platba moudré, nejosobnější forma, kterou společnost Surfshark akceptovala, je kryptoměna. Bitcoin, Ethereum a Ripple jsou všechny možnosti.

Funkce ochrany soukromí a zabezpečení společnosti Surfshark

Všechny značky ukazují na Surfshark, který se snaží brát soukromí uživatelů a bezpečnost velmi vážně. Přestože na všech platformách ještě nejsou k dispozici všechny související funkce, věci jsou téměř tam.

Přesto, v závislosti na tom, jaké jsou vaše potřeby, alespoň do doby, než se všichni klienti Surfshark dostihnou, možná budete muset dočasně prozkoumat ostatní poskytovatele.

Nabídka možností zabezpečení v klientském softwaru Surfshark

Každá samostatná aplikace v současné době obsahuje dvojí funkci VPN. Totéž platí pro automatické připojení VPN na Wi-Fi.

Funkce kill switch je prozatím k dispozici pouze pro klienty Windows a MacOS. I když, z toho, co jsem pochopil, mělo by to být velmi brzy mobilní telefony.

Surfshark v současné době nenabízí TOR přes VPN nic podobného. Nedávno však přidali zmatek serveru (který se nazývá režim NoBorders). Bohužel v tuto chvíli také na mobilu chybí.

Také byste si měli uvědomit, že ani rozšíření Chrome, ani doplněk Firefox neimplementují žádnou z těchto funkcí zabezpečení nebo ochrany osobních údajů.

Surfshark Double VPN

MultiHop je Surfshark verze dvojité VPN. Můžete se rozhodnout povolit při navazování připojení pomocí klienta.

Seznam možností dvojitého připojení VPN

Je-li tato funkce povolena, vaše data jsou odesílána prostřednictvím dvou serverů VPN místo jednoho. To je dvojnásobné šifrování, které, pokud máte velký ohled na soukromí, není špatná věc.

Nevýhodou používání MultiHop (a ve skutečnosti jakékoli jiné dvojité implementace VPN) je hit výkonu. Protože data jsou nyní šifrována dvakrát a je třeba před dosažením konečného cíle cestovat na druhý server VPN, rychlost vašeho připojení utrpí.

Provedl jsem rychlý test porovnávající přímé připojení k serveru v oblasti Los Angeles s připojením MultiHop, které poprvé prošlo Kanadou. V případě standardního připojení VPN došlo k dalšímu poklesu rychlosti o 20% až 25%.

Ale v závislosti na tom, jaká je vaše základní rychlost internetového připojení a co se snažíte udělat s VPN, mohou být tyto kapky stále více než přijatelné.

V době této kontroly jsou podporovány dvojité párování VPN:

 • Francie přes Spojené království
 • Německo přes Spojené království
 • Nizozemsko přes USA
 • Portugalsko přes USA
 • Švédsko přes Francii
 • UK přes Německo
 • USA přes Nizozemsko
 • USA přes Kanadu

Automatické připojení na Wi-Fi

Další užitečnou bezpečnostní funkcí společnosti Surfshark je možnost automatického připojení k síti VPN, když vaše zařízení používá Wi-Fi. Účelem je chránit vás a vaše data kdykoli jste ve veřejné síti.

Tato funkce je ve výchozím nastavení vypnutá.

Kontrola možností připojení klienta Surfshark

Je-li povoleno, funguje na seznamu povolených. Klientská aplikace bude předpokládat, že všechny sítě Wi-Fi jsou veřejné (a tedy potenciálně nebezpečné), pokud nebude uvedeno jinak.

Takže v případech, kdy jste doma, u přítele nebo kdekoli, kde důvěřujete síti, můžete klientovi Surfshark říct, aby automaticky nenavázal připojení VPN. Tímto způsobem nemusíte mít doma zbytečný zásah do výkonu VPN, ale ve výchozím nastavení budete stále chráněni kdykoli navštívíte místní kavárnu.

Protokoly a šifrování

Surfshark v současné době podporuje dva protokoly: IKEv2 a OpenVPN. V dnešní době je to vše, co potřebujete. Oba jsou rychlé, bezpečné a mezi nimi se budete moci připojit z téměř jakékoli platformy.

Aplikace iOS i Android používají IKEv2, což je velmi rozumná volba.

IKEv2 je na baterii telefonu mnohem jednodušší než jiné protokoly. Automaticky také obnoví připojení VPN po každém přerušení internetu. Zůstanete tak připojeni, i když váš telefon mění sítě poskytovatele nebo přepíná mezi mobilním a Wi-Fi.

Klienti Windows i Mac vám umožňují určit, který ze dvou dostupných protokolů chcete použít. Pokud zvolíte OpenVPN, můžete si také vybrat mezi protokoly transportní vrstvy UDP nebo TCP.

V obou operačních systémech je výchozím výběrem OpenVPN over UDP.

Výběr protokolu OpenVPN UDP nebo TCP

A pokud jste dostatečně pohodlné na to, abyste místo používání klientské aplikace provedli trochu ručního nastavení, získáte ještě jednu možnost. Surfshark umožňuje ruční konfiguraci OpenVPN v systému Android.

Pokud jde o šifrování, získáme šifru AES-256-GCM s podpisy SHA-512. Pokud má někdo nekonečné zdroje (časově i výpočetně), nikdo to nikdy neporuší.

AES-256-GCM má také malou výhodu oproti AES-256-CBC, kterou používá většina ostatních poskytovatelů. Má vestavěnou autentizaci, která zrychluje šifrování.

Rozdíl nebude masivní, ale každý malý počet se počítá. Takže, kudos k Surfsharkovi.

Únikové testy

VPN je skvělý způsob, jak skrýt vaši IP, za předpokladu, že IP nějakým způsobem nedochází k úniku. Po náhodném výběru a připojení k několika serverům Surfshark jsem provedl standardní test testů, které se pokoušejí identifikovat takové problémy.

Přezkum výsledků testu těsnosti IP protokolu Surfshark

Každý test prošel létajícími barvami. Žádná z adres IPv4, IPv6 nebo DNS nebyla únikem, mimo jiné prostřednictvím WebRTC.

Aplikace a klienti

Když spustíte klienta Surfshark, první věcí, kterou si všimnete, je jeho čistota. Máte pocit, že tato věc bude hračkou. A to je.

Software Surfshark

Klient je rozvržen velmi logicky. Všechno je to, kde byste očekávali, že bude a navigace mezi různými funkcemi a sekcemi je snadná.

Na rozdíl od mnoha jiných poskytovatelů VPN udržuje Surfshark také konzistentní vzhled mezi různými platformami (včetně rozšíření prohlížeče). Možná jsem nitpicking, ale rozhodně si toho vážím. Nechci být nucen znovu se učit stejnou aplikaci pokaždé, když přepínám mezi mým telefonem, počítačem a MacBookem.

Platformy podporované surfsharkem

Klientská aplikace je k dispozici pro všechny hlavní platformy. To zahrnuje Android, iOS, macOS a Windows.

Používáte-li počítač Mac, musíte mít spuštěn alespoň verzi 10.12 makra (Sierra), aby software Surfshark fungoval.

Seznam dostupného softwaru klientů Surfshark

Rozšíření Chrome a doplněk Firefox sdílejí jejich vzhled a dojem s ostatními implementacemi. Fungují dobře a, jak ukazuje nedávný nezávislý audit, jsou pěkné a bezpečné.

Nevýhodou je, že v současné době chybí některé funkce, které mají samostatní klienti (například dvojitá VPN).

A v případě, že vás zajímá, rozšíření prohlížeče potřebují následující oprávnění:

 • Přístup k vašim datům pro všechny webové stránky
 • Přístup k vaší poloze
 • Povolení ke čtení a úpravám nastavení ochrany osobních údajů
 • Ovládání nastavení proxy prohlížeče
 • Přístup na karty prohlížeče

Funguje Surfshark na routerech?

Surfshark lze také nastavit na určitých směrovačích. Mají podrobné návody, jak to udělat pro produkty AsusWRT, DD-WRT a Tomato.

Firmware na většině ostatních směrovačů (Netgear, TP-Link, Linksys atd.) Nepodporuje připojení OpenVPN, což je požadavek. K tomu, abyste se dostali k těm, které potřebujete, musíte začít používat vlastní firmware jako DD-WRT nebo Tomato.

Umístění serveru

Pro poměrně nového poskytovatele VPN se Surfshark daří velmi dobře pro globální pokrytí serverů. V současné době provozují přes 1040 serverů v 63 zemích po celém světě.

Několik zemí také získává více míst, jako jsou USA a Velká Británie, což znamená, že je celková hodnota 108. Všechna tato čísla jsou na horním konci stupnice. Ve skutečnosti vyhodí několik dalších poskytovatelů z vody.

Venku je každý hlavní, ke kterému bych se mohl kdy připojit, a je tam účtován. Celý seznam serverů Surfshark najdete zde.

Pokud se konkrétně zajímáte o menší asijskou nebo africkou zemi, možná budete muset hledat jinde. PureVPN má rozsáhlou síť serverů a může být vynikající volbou. Ale pro 99% z nás by pokrytí Shurfsharku mělo fungovat skvěle.

Rychlost a výkon

Spousta serverů a velké globální pokrytí jsou jedna věc. Ale oba neznamenají nic, pokud nejsou zálohováni solidním výkonem.

Dobrou zprávou je, že i zde se Surfshark daří velmi dobře.

Výsledky testu rychlosti hovoří o objemech samy o sobě. Ale jsou to také malé detaily, jako je volba rychlejší šifry AES-256-GCM, která ukazuje závazek tohoto poskytovatele k rychlosti.

Níže uvedené testy byly provedeny pomocí stahování 500 Mb / s a ​​100 Mb / s uploadem mimo Evropu. Nechal jsem klienta Surfshark, aby si vybral, co považoval za moje nejlepší umístění.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testů rychlosti připojení VPN serveru SurfsharkS VPN Nejlepší výsledky základního testu rychlosti surfování na serveru SurfsharkŽádná VPN
Spojené státy
Výsledky testu rychlosti VPN VPN serveru USAS VPN Výsledky základních testů rychlosti amerického serveru SurfsharkŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testu rychlosti VPN VPN serveru NizozemskoS VPN Výsledky základní testovací rychlosti serveru Surfshark NizozemskoŽádná VPN

Ve všech výše uvedených případech byly výsledky vynikající. Surfshark je nepochybně jednou z nejrychlejších VPN, jaké jsem kdy testoval. Poskytovatelé, kteří nabízejí vyšší rychlosti, jsou mezi sebou velmi vzdálení a bylo by pro vás snazší zrychlit připojení.

S tímto druhem výkonu je vše od streamování 4K videa po stahování velkých souborů hračkou.

Služby zákazníkům

V případě potřeby je okamžitě k dispozici pomoc pracovníků technické podpory Surfshark. Společnost nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu prostřednictvím chatu nebo e-mailu.

Podpora se také zdá na míč. Po aktualizaci svého klienta Windows jsem narazil na místo, kde jsem se nemohl připojit kvůli všem používaným adaptérům TAP-Windows. Problém byl vyřešen během několika hodin (a ukázalo se, že s Surfsharkem nemá nic společného).

Snímání obrazovky portálu podpory klienta Surfshark

Pro ty z nás, kteří dávají přednost praktičtějšímu přístupu, má web společnosti také rostoucí znalostní základnu. Ale s celkem 35 články mezi nejčastějšími dotazy, průvodci nastavením, fakturací, účtem a technickými kategoriemi je množství informací trochu lehké.

Přesto se zdá, že všechny základy jsou pokryty.

Zrušení předplatného Surfshark

Kontaktování zákaznické podpory je oficiálním způsobem, jak zrušit probíhající předplatné. Připadá mi to trochu nepříjemné. Pokud je to možné, raději se vyhýbám kontaktu s lidmi.

Ale abych dal kredit, kde je splatný, když jsem zrušil předplatné, které jsem použil pro tuto recenzi, reagovali a nedali mi žádný zármutek.

Pokud platíte pomocí PayPal, měli byste mít také možnost zrušit zastavením opakujícího se předplatného prostřednictvím vašeho PayPal účtu. Je to cesta, kterou často chodím s jinými službami.

Cena a hodnota

Rád nechci utrácet více peněz, než musím, a jsem si jistý, že také děláte. A v závislosti na tom, jaké předplatné se rozhodnete, může Surfshark nabídnout jeden z nejlepších (pokud ne nejlepších) obchodů v okolí.

Cenová struktura je v současné době rozdělena na jednotlivé měsíce, 12 měsíců a 24 měsíců.

Přehled cenových plánů společnosti Surfshark

První dva jsou srovnatelní s mnoha dalšími poskytovateli, dávají nebo berou dolar.

24měsíční plán však není jen to nejlepší, co společnost kdy nabídla, ale je to nejlevnější předplatné jakékoli nejvyšší úrovně VPN. Bude těžké najít jiného poskytovatele, který vám poskytne přístup za 1,99 $ měsíčně, natož poskytovatele, který nabízí funkce, soukromí a výkon, který Surfshark provádí.

platební metody

Pokud jde o způsoby platby, Surfshark má všechny standardní formuláře. Všechny kreditní karty a PayPal jsou k dispozici, splatné v jedné ze šesti měn (AUD, CAD, CNY, EUR, GBP a USD). AliPay je také k dispozici.

Seznam dostupných platebních možností

A pro ty z nás, kteří mají více soukromí, Surfshark přijímá kryptoměny. Existuje několik možností, včetně paprsku, bitcoinů, bitcoinových peněz, etereum, litecoin, nano, TRON a XRP.

Surfshark Zkušební verze zdarma a vrácení peněz

Můžete získat 7denní bezplatnou zkušební verzi Surfshark pro Android a iOS.

Pokud byste si chtěli vzít VPN na další platformu, musíte se spolehnout na jejich 30denní záruku vrácení peněz. Během tohoto období můžete z jakéhokoli důvodu požádat o úplnou refundaci kontaktováním zákaznické podpory.

Závěrečné myšlenky

Když se postavíte proti mnoha zavedeným společnostem, máte pro vás připravenou práci. Surfshark je však více než na výzvu a je připraven chodit mezi prsty s některými z největších hráčů v odvětví VPN.

Ano, jak ukázala tato recenze Surfsharku, je tu několik problémů, které je stále třeba vyžehlit.

Snadno použitelný a čistý klient, fantastické soukromí, skvělé pokrytí a výkonnost globálního serveru a podpora Netflix a Torrenting více než vyrovnají malé nedostatky.

Pointa je Surfshark kontroluje všechny políčka a je to velmi snadné doporučení.

Logo surfsharkSkóre:
9,2 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map