VyprVPN Recenze

VyprVPN logoSkóre:
8,5 / 10


VyprVPN se sídlem ve Švýcarsku je zavedený poskytovatel VPN, který do své technologie vždy investoval značné prostředky. Od ověřené zásady nulování protokolování a přátelského, více platformového klienta s bohatými funkcemi až po stovky rychlých samosprávných serverů a podpory mnoha populárních streamovacích služeb, VyprVPN poskytuje téměř každý front.

Klady
 • Ověření bez protokolování pro úplné soukromí
 • Vynikající výběr protokolů a nastavení šifrování
 • Stovky serverů s velkou lokální rozmanitostí
 • Intuitivní, snadno použitelný multiplatformový klient
 • Odblokuje Netflix, BBC iPlayer a další
 • Umožňuje provoz P2P a torrent
 • Hostuje vlastní servery (žádné třetí strany)
Nevýhody
 • Žádný způsob, jak platit anonymně
 • Zmatek VPN není k dispozici v základním plánu

VyprVPN je zavedený a známý poskytovatel, který existuje již od roku 2009. Mnozí z nás by však během let své služby předávali z jediného jednoduchého důvodu: udržovali si protokoly připojení.

Na konci loňského roku VyprVPN oznámila, že obracejí nový list. Nyní se stávají VPN bez protokolu.

Současně také začali upgradovat svou infrastrukturu, aby zlepšili výkon serveru, a představili, jaké by měly být pozitivní změny v zákaznické podpoře.

Všechny tři podniky byly, přinejmenším, velké a víc než zaručily nový pohled na nabídku VyprVPN.

Za tímto účelem se v této recenzi VyprVPN podíváme na to, jak dobře služba nyní funguje, projdeme její hlavní funkce a co je nejdůležitější, rozhodneme se, zda stojí za to zaplatit.

Přehled VyprVPN

Jak již bylo uvedeno výše, VyprVPN existuje již dlouhou dobu – přinejmenším podle průmyslových standardů VPN. Byla založena v roce 2009 internetovou firmou Golden Frog.

VyprVPN se nachází ve Švýcarsku a působí mimo jurisdikci velmi přátelskou k soukromí.

Pokud to zkombinujete s novými zásadami společnosti bez protokolování a upgradem infrastruktury, máte potenciál pro bezpečnou, soukromou a univerzální VPN.

Takže zatím jsme na dobrém začátku.

Funkce

Pokud jde o funkce, VyprVPN nabízí dobrou kombinaci, která ji řadí mezi přední poskytovatele VPN v oboru.

Není to dokonalé. Žádná VPN, kterou jsem kdy zkontroloval, toho ještě dosáhnout. Ale není mnoho oblastí, které by někdo vážně chyběl.

Zabijte Switch

Přepínač zabíjení je funkce, kterou by měla implementovat jakákoli VPN, kterou by měla jeho sůl implementovat, a VyprVPN zde nezklame. Většinou.

Proč většinou? Protože tato funkce, i když je k dispozici v systémech Windows, MacOS a Android, je na zařízeních iOS do očí bijící opomenutí.

Je-li přepínač zabíjení povolen – a v tomto případě to není ve výchozím nastavení – přeruší přístup k internetu zařízení, pokud je připojení VPN přerušeno. Jeho účelem je zajistit, aby v případě potíží se sítí nedošlo k úniku náhodných dat nebo IP adres.

V případě systému iOS získáte místo toho funkci automatického opětovného připojení, která by měla teoreticky obnovit vaši VPN a spustit ji během několika milisekund, pokud dojde k výpadku připojení.

Ale to stále ponechává malé okno, aby se objevily netěsnosti, takže přepínač správného zabití není.

Ochrana před únikem DNS

VyprVPN zabraňuje únikům DNS – což by mohlo být použito ke sledování webových stránek, které navštěvujete – pomocí serverů DNS, které zcela vlastní a provozují.

Tato funkce je ve výchozím nastavení povolena.

Máte-li zájem, můžete v nastavení klienta zadat vlastní servery DNS. Ve většině případů to však není nutné.

Nastavení DNS v klientovi VyprVPN

Pro záznam, servery DNS serveru VyprVPN dodržují stejné přísné zásady bez protokolování jako běžné servery. To je dobrá věc.

Žádné pronajaté servery

Hardwar vlastní pouze velmi málo sítí VPN. Většina serverů pro pronájem z různých datových center po celém světě.

U VyprVPN tomu tak není. Jsou jedním z mála poskytovatelů, kteří vlastní celou svou síť.

Vlastnictví serveru znamená, že žádné třetí strany nemohou snadno získat přístup k infrastruktuře. To je hlavní výhoda soukromí, kterou VyprVPN má oproti většině konkurentů.

Chameleonský protokol

Aby vám pomohl omezit síťová omezení a vládní cenzuru, VyprVPN vytvořil vlastní VPN protokol zvaný Chameleon.

Co odlišuje Chameleona od běžných protokolů, jako je OpenVPN, je to, že zakóduje metadata paketů.

To znamená, že vaše připojení VPN může procházet většinou nezjištěných firewallů. To zahrnuje překážky, které využívají hloubkovou kontrolu paketů, aby se zabránilo používání VPN.

Schéma fungování protokolu Chameleon VyprVPN

A funguje to pozoruhodně dobře.

Chameleon je k dispozici na všech platformách s výjimkou systému iOS. Vyžaduje také prémiové předplatné pro přístup.

Funguje VyprVPN v Číně?

Když používáte protokol Chameleon, VyprVPN funguje, i když jste za velkým čínským firewallem. Je to působivý čin vzhledem k tomu, jak dlouho vládní orgány zabraňují používání VPN.

Doposud měl Chameleon velký úspěch, když odolal všem snahám odhalit, a VyprVPN v něm nadále provádí změny, aby věci udržel tak.

Podpora streamování

Přestože služba VyprVPN výslovně nepodporuje obcházení geoblokovaného obsahu, jsou v tom docela dobří. Je známo, že zákaznická podpora vám pomůže připojit se, pokud narazíte na problémy.

Populární streamingové služby, jako je iPlayer BBC a Hulu, fungují dobře, stejně jako mnoho dalších po celém světě.

Funguje VyprVPN s Netflixem?

V době, kdy se téměř každá společnost VPN vzdala práce s Netflixem, VyprVPN stále prochází.

Několik amerických serverů, včetně New Yorku a Chicaga, se bez problémů připojuje k Netflixu. Austrálie, Kanada, Japonsko a Velká Británie také fungovaly dobře.

VyprVPN pracuje s US Netflix

VyprVPN nezaručuje, že jejich servery vždy budou fungovat. Žádný poskytovatel ano. Ale když píšu tuto recenzi, jsou bezpochyby jednou z nejlepších sítí Netflix VPN.

Podpora BitTorrentu a P2P

Sdílení souborů je oblast, ve které nové zásady bez protokolování VyprVPN mají skutečný rozdíl.

V minulosti společnost VyprVPN podporovala torrenting a další P2P sítě, ale pomocí protokolů předávala stížnosti na porušení autorských práv uživatelům své služby..

Vzhledem k tomu, že protokoly již nejsou na obrázku, VyprVPN vás nemůže identifikovat, a proto se stává černou dírou pro všechny stížnosti.

Ve svých smluvních podmínkách stále obsahují ustanovení o nutnosti respektovat autorská práva. Ale je to trochu prázdná hrozba – většinou tam pro show – protože VyprVPN již nemá způsob, jak ji vynutit.

Více současných připojení

Když se přihlásíte k odběru VyprVPN, můžete používat více zařízení současně pomocí pouze jednoho účtu.

Číslo zařízení se liší podle plánu předplatného.

V základním plánu můžete připojit až tři zařízení současně. Pokud se rozhodnete pro prémiový plán, toto číslo vyskočí až na pět.

Další funkce Poznámky

Kromě všech výše uvedených funkcí je také třeba poznamenat, že VyprVPN neblokuje připojení Tor. Zároveň však není služba Tor over the VPN explicitně podporována.

V mých testech se zdá, že používání Toru nezpůsobilo žádný problém při připojení k VyprVPN, ale nekontroloval jsem ani každý server.

Pointa je, že váš počet najetých kilometrů se může lišit, ale vaše šance na úspěch jsou dobré.

Chtěl bych také zdůraznit, že neexistuje dvojí podpora připojení VPN. To však není tak překvapivé, protože je to trochu výklenek.

Pokud je jedním z vašich požadavků dvojitá VPN, VyprVPN pro vás není. Všechny funkce NordVPN, Surfshark a ProtonVPN implementují tuto funkci a jsou vynikajícími alternativami.

VyprVPN Ochrana osobních údajů a zabezpečení

Pro mnoho z nás uživatelů VPN není nic důležitější než soukromí a zabezpečení, které VPN poskytuje. To je další oblast, ve které VyprVPN nezklame.

Je to také oblast, kde společnost VyprVPN v poslední době učinila nějaký významný pokrok, zejména prostřednictvím své nové politiky bez protokolování..

Jurisdikce

Jak jsem již zmínil dříve, společnost VyprVPN působí mimo Švýcarsko, stejně jako její mateřská společnost Golden Frog.

Obě společnosti těží z přísných zákonů na ochranu osobních údajů v zemi, které se výrazně nakloňují ve prospěch individuálních práv.

Kriticky není Švýcarsko také spojeno s notoricky známými dohodami o sdílení inteligence 5, 9 nebo 14 očí. Jako takové nikdy nebudou převádět soukromé údaje do jiných zemí bez řádného procesu ve svém soudním systému.

Ve světě, kde se špionáž děje všude, je Švýcarsko něco jako oáza práv na soukromí.

Zásady protokolování

Od doby, kdy společnost VyprVPN začala fungovat před více než deseti lety, jsou obecně známí jako poskytovatelé, kteří udržují protokoly připojení.

Nikdy nesledovali, co uživatelé dělali na své platformě. Sledovali však, kdo je připojen, jak dlouho a kolik dat odeslali.

Horší je, že všechny uložené informace zahrnovaly skutečnou IP adresu uživatele. Díky tomu bylo pro třetí strany triviální, aby někoho spojili s konkrétní online aktivitou.

Na konci roku 2018 však společnost VyprVPN vyzvala k přechodu na přísnou politiku bez protokolování. Dokonce podrobili svou celou infrastrukturu nezávislému auditu třetí strany, aby nám dokázali, že jejich transformace byla dokončena.

Tento audit zjistil nulové stopy uchovaných uživatelských dat a společnost VyprVPN se oficiálně stala poskytovatelem nulového záznamu.

Vlastnictví serveru

Jak jsem se dotkl dříve, VyprVPN vlastní všechny své servery. To jim poskytuje přirozenou bezpečnostní výhodu oproti většině ostatních služeb, které se místo toho rozhodnou pronajmout svůj hardware.

VyprVPN má přísnou kontrolu nad tím, kdo získá přístup ke svému vybavení, čímž je stroj fyzicky bezpečnější.

Pro nás uživatele to znamená menší riziko, že naše data padnou do nesprávných rukou.

Protokoly a standardy šifrování

Zatímco VyprVPN vám nedovolí kombinovat protokoly a šifrovací standardy jakýmkoli způsobem, nabízejí několik vynikajících kombinací.

Dostupnost některých těchto párování závisí na platformě a já to kdykoli zavolám.

 • PPTP

  PPTP je nejstarší a nejrozšířenější dostupný protokol VPN. Je také zcela nejistá, protože již v roce 1998 byla ohrožena.

  VyprVPN nabízí PPTP se 128bitovým šifrováním čistě pro podporu starších zařízení a hardwaru, který nelze použít OpenVPN, a to pouze ve Windows.

  Jinými slovy, je to tam, ale mělo by se za každou cenu vyhnout.

 • L2TP / IPSec

  Pro ochranu dat, která přenáší, používá protokol L2TP / IPSec 256bitové šifrování AES s dvojitým zapouzdřením.

  Je to vysoce bezpečný a široce podporovaný standard, který je považován za nerozbitný.

  Výhodou je také použití vícevláknového šifrovacího a dešifrovacího stroje, takže na novějším hardwaru to může být jen nejrychlejší dostupný protokol VPN.

  L2TP / IPSec lze použít na klientech Windows, MacOS a iOS.

 • OpenVPN

  OpenVPN je považován za zlatý standard protokolů VPN. Je otevřený, zcela bezpečný a rychle hoří.

  Můžete se rozhodnout pro 256bitové nebo 160bitové šifrování. První je bezpečnější, druhý rychlejší (i když stále dost bezpečný).

  VyprVPN vám však neumožňuje vybrat mezi TCP nebo UDP. Používá neustále UDP.

  Celkově je OpenVPN nejúčinnějším protokolem dostupných možností, zejména při nestabilním připojení k internetu.

  Pro většinu z nás by to měl být protokol volby. VyprVPN souhlasí a učinil z něj výchozí nastavení ve všech verzích jejich klientské aplikace, kde je implementována.

 • Chameleón

  Jak již bylo zmíněno, Chameleon je vlastní protokol VPN společnosti VyprVPN. Je založen na OpenVPN a chrání vaše data pomocí 256bitového šifrování.

  Hlavní rozdíl spočívá v tom, že protokol Chameleon také přepisuje informace záhlaví, aby porazil metody blokování VPN, jako je hloubková kontrola paketů.

  Funkčně je Chameleon stejně bezpečný jako OpenVPN. Ale protože to potřebuje trochu více režie, aby se zbavilo zmatku, bude to o něco pomalejší.

  Chameleon je k dispozici na všech platformách s výjimkou systému iOS, ale pouze pokud se přihlásíte k odběru plánu Premium.

Netěsnosti DNS

Abych zjistil, zda je VyprVPN bez úniku DNS a neodhaluje žádné soukromé informace, spustil jsem standardní testovací testy. Zkontroloval jsem klienty Windows, MacOS a Android.

Ve všech případech VyprVPN prošel s létajícími barvami.

VyprVPN prochází testem úniku DNS

Neexistují žádné úniky IPv4 nebo IPv6, včetně přes WebRTC. Klienti také nikdy nepoužívají nic jiného než soukromé servery VyprVPN DNS.

Jinými slovy, VyprVPN je bezpečný a bezpečný a dělá skvělou práci, aby vás ochránil a udržel v anonymitě online.

Aplikace a klienti

VyprVPN nabízí podporu pro mnoho zařízení připojených k internetu. Mají vlastní aplikace pro Windows, MacOS, Android a iOS. Můžete také ručně nakonfigurovat připojení ke službě na některých směrovačích, chytrých televizích a počítačích se systémem Linux.

Celkově to znamená, že je těžké najít zařízení, které není kompatibilní s VyprVPN.

Vlastní aplikace jsou svým vzhledem a vzhledem na všech platformách zcela jednotné. Jsou také intuitivní a snadno použitelné.

Srovnání klientů Windows, MacOS a Android VyprVPN

Všechny pokročilé funkce jsou úhledně ukryty v nabídce přizpůsobení. Při každodenním používání se jim nedostanou do cesty, ale snadno se k nim dostanete, když je potřebujete.

Všechno je k dispozici, od možnosti připojení k aplikaci a zabíjení, přes výběr protokolu a nastavení DNS.

Recenze nabídky přizpůsobení klienta VyprVPN

Podpora rajčat

VyprVPN také vyniká nad většinou ostatních poskytovatelů tím, že nabízí přizpůsobené sestavení populárního firmwaru routeru Tomato, jehož software VPN je zabudován přímo v.

Pokud vlastníte podporovaný směrovač, stačí jej flash, připojit jej k internetu a automaticky získáte síť VPN v celé síti..

Firmware dokonce umožňuje ovládat, která zařízení budou používat připojení VPN, takže konfigurace jednotlivých zařízení bude hračka.

Umístění serveru VyprVPN

VyprVPN může být hrdý na svou síť serverů založenou výhradně na číslech – 700+ serverů v 73 lokalitách a 64 zemích.

Co však ještě více zaujme, je skutečnost, že na rozdíl od téměř všech svých konkurentů vlastní svůj hardware.

Od Evropy a Asie po Ameriku je tam každé místo, které by drtivá většina z nás kdy mohla chtít. Úplný seznam serverů VyprVPN naleznete zde.

Při výběru serveru, ke kterému se chcete připojit v klientovi, můžete prohledat seznam podle země nebo – v případě, že v jedné zemi je více míst – město. Oblíbená místa můžete také označit hvězdičkou na později.

Obrazovka výběru serveru v klientovi VyprVPN

Seznam serverů je podle oblasti, země nebo rychlosti.

Zde může být termín rychlost trochu chybným pojmem a může způsobit zmatek. Ve skutečnosti představuje latenci.

Latence není měřítkem toho, jak rychle můžete stahovat data ze serveru. Místo toho vám řekne, jak rychle server odpoví po odeslání žádosti.

Jak rychlý je VyprVPN?

VyprVPN je dost rychlý. Ve skutečnosti dokonce vytvořili můj nejrychlejší seznam VPN.

V celé desce jsou rychlosti víc než dost dobré i pro aktivity s velkou šířkou pásma, jako je torrentování nebo streamování videa 4K, natož jednoduché procházení.

Níže je uveden výběr z osmi míst, která jsem zkontroloval během mého komplexního testu rychlosti VyprVPN. Nejlepší server byl vybrán funkcí klientské aplikace „Nejrychlejší server“.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testu rychlosti serveru VyprVPNS VPN Nejlepší výsledky testu základní rychlosti VyprVPNŽádná VPN
Spojené státy
Výsledky testu rychlosti serveru VPN serveru VyprVPN v USAS VPN VyprVPN spojuje výsledky základních testů rychlosti základní linieŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testu rychlosti serveru VyprVPN Nizozemsko VPNS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti VyprVPN NizozemskoŽádná VPN

Možná jste si všimli velkého rozporu mezi výsledky VPN a žádné výsledky VPN. Je to proto, že jsem záměrně zrychlil test s připojením k internetu mnohem rychleji, než to, co zvládne jakýkoli poskytovatel VPN.

Použitím připojení o 500 Mb / s dolů a 100 Mb / s se ujistím, že vidíme skutečné rychlosti, které server může nabídnout, nikoli ty, které jsou omezeny omezeními poskytovatele služeb Internetu.

Služby zákazníkům

V minulosti byla společnost VyprVPN známá poněkud nevýraznou zákaznickou podporou. Dobrou zprávou je, že se zdá, že dostali zprávu a vzhledem k tomu, že jejich oddělení podpory bylo vážně upgradováno.

Abych je otestoval, poslal jsem dotazy jejich podpůrnému týmu ve třech různých časech dne. Pokaždé jsem měl odpověď za méně než patnáct minut.

Díky tomu je doba odezvy VyprVPN jednou z nejlepších ze všech prověřovaných služeb VPN.

Čas odezvy je však pouze polovinou bitvy. Záleží také na tom, jak dobře jsou zpracovávány žádosti o podporu.

V mém případě jsem zjistil, že odpovědi, které jsem dostal, byly užitečné, i když ne dokonalé.

Samozřejmě, bez sabotování mého připojení k VPN, bylo obtížné získat skutečné informace o tom, jak technicky jsou zaměstnanci společnosti VyprVPN technicky zběhlí. Jsou to však interní zaměstnanci a zdá se, že jejich software znají docela dobře.

Web společnosti VyprVPN má také velmi důkladnou část svépomoc s více než dostatkem informací k vyřešení nejzákladnějších problémů.

Kolik stojí VyprVPN?

Většina poskytovatelů VPN dává přednost nabídnout jediný plán s více délkami předplatného. VyprVPN vydělává tento trend a nabízí dva typy předplatného: Basic a Premium.

Každý lze zakoupit měsíčně nebo ročně. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, ušetříte za rok téměř 50%.

Vyhodnocení cenového plánu VyprVPN

Největší rozdíl mezi těmito dvěma plány – kromě jejich nákladů – je to, ke kterým funkcím máte přístup.

Předplatitelé základního plánu získají až tři simultánní připojení zařízení a neomezené množství dat.

Odběratelé Premium mohou připojit až pět zařízení současně a získat přístup k protokolu Chameleon.

Pro většinu z nás by měl být základní plán spousta – s výjimkou případů, kdy máte mnoho zařízení pro připojení nebo sedí za omezujícím firewallem.

Za předplatné můžete platit pomocí jakékoli hlavní kreditní karty, PayPal nebo UnionPay.

VyprVPN bohužel nebere kryptoměnové platby, takže soukromí posedlí mezi námi nemusí být šťastní zde.

Všechna předplatné jsou způsobilá pro bezpodmínečnou 30denní záruku vrácení peněz. Pokud z nějakého důvodu nejste se službou spokojeni, jednoduše do 30 dnů od provedení první platby odešlete žádost o zákaznickou podporu o vrácení peněz..

All-in-all, VyprVPN nabízí slušnou hodnotu za to, co účtují, zejména s ohledem na mnoho vylepšení, která učinili pro řešení svých dřívějších slabých míst.

VyprVPN zkušební verze zdarma

Až do nedávné doby VyprVPN nabízel třídenní bezplatnou zkušební verzi. To již není pravda.

Když byla bezplatná zkušební doba kolem, neexistovala záruka vrácení peněz. Měli jsme jen ty tři dny, abychom se rozhodli, zda služba pro nás byla správná – ne nutně hodně času.

Na základě zpětné vazby od uživatelů se společnost VyprVPN rozhodla zrušit bezplatnou zkušební verzi a místo toho se rozhodla pro časově omezenou záruku vrácení peněz, což je cesta, kterou téměř všichni poskytovatelé podnikají.

VyprVPN Recenze Závěrečné myšlenky

VyprVPN se díky řešení svých dvou nejvýraznějších slabých stránek – protokolování a špatný zákaznický servis – stala solidní možností VPN.

Nabízejí vynikající klientskou aplikaci, širokou podporu zařízení, více protokolů, vysoké rychlosti a dokonce vlastní každou část své serverové sítě pro zvýšení fyzické bezpečnosti. Ne mnoho dalších poskytovatelů vám všechny tyto věci dává.

Kromě toho společnost VyprVPN prošla další míli, aby nechala své pohledávky bez protokolování prověřit třetí stranou. To je také něco, co málo poskytovatelů dělá.

Jedinou nevýhodou, kterou jsem během své kontroly zjistil, je několik chybějících funkcí klienta iOS a nedostatek možností platby kryptoměny. Pokud vám některá z těchto věcí záleží, podívejte se na můj seznam nejlepších sítí VPN, kde jsou uvedeny možné alternativy.

Sečteno a podtrženo, i když jsem to nemohl udělat tak málo jako před rokem, mohu nyní snadno doporučit VyprVPN.

A kudos jim za provedení změn, které udělali. Nebyla to snadná práce a ta, na kterou se mimořádně dobře podařilo.

VyprVPN logoSkóre:
8,5 / 10

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me