Kontrola súkromného prístupu na internet

Logo súkromného prístupu na internetskóre:
7,7 / 10


Súkromný prístup na internet, skvelý poskytovateľ VPN a jeden z vedúcich predstaviteľov tohto odvetvia, ponúka všetko, čo potrebujete v sieti VPN. Od funkčného novo prepracovaného klienta a rýchlych serverov až po prísnu politiku bez protokolovania a vynikajúce bezpečnostné funkcie, všetko prichádza za cenu, ktorá ľahko porazí väčšinu konkurentov.

Pros
 • Nepreukázaný poskytovateľ protokolov
 • Špičkové šifrovanie a bezpečnosť
 • Veľmi cenovo dostupné
 • Dobrá rýchlosť servera
 • Vynikajúce novo prepracované aplikácie
 • Umožňuje torrentovanie a P2P
Zápory
 • Nachádza sa v USA – nie je ideálne na ochranu súkromia
 • Slabá podpora Netflix a BBC iPlayer

Ak ste na trhu VPN, existuje veľká šanca, že ste už počuli o súkromnom prístupe na internet (známy aj ako PIA). Pôsobia takmer desať rokov a sú pravdepodobne jedným z najväčších poskytovateľov v okolí.

PIA je známa ako lacná služba VPN, ktorá poskytuje solídny výkon a podporu. Zaujímalo by ma, či je táto povesť dobre zaslúžená, vzal som si ju na skúšku.

A v tejto kontrole súkromného prístupu na internet prejdem všetko, čo som objavil – škaredé, dobré a zlé.

Prehľad PIA

Aby sme vám pomohli dať veci do lepšieho kontextu, začíname trochu v pozadí súkromného prístupu na internet a ľudí za ním.

Dcérska spoločnosť spoločnosti s názvom London Trust Media, PIA pôsobí približne od augusta 2010. Pokiaľ ide o službu VPN, robí sa z nej niečo ako starší štátnik..

Spoločnosť je zapojená do širokého spektra projektov zameraných na open source a na ochranu súkromia prostredníctvom podpory neziskových organizácií, ako sú Electronic Frontier Foundation a Creative Commons..

PIA je tiež jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú úložisko s otvoreným zdrojom na serveri GitHub. Úložisko obsahuje rozšírenia prehľadávača a niektoré (ale nie všetky) ich klientsky softvér.

Zatiaľ všetko znie celkom dobre. Bohužiaľ, v skrini PIA je aj niekoľko skeletov.

London Trust Media – a v konečnom dôsledku aj súkromný prístup na internet – má ústredie v Denveri, Colorado. To znamená, že pôsobia z trochu rizikovej jurisdikcie z hľadiska súkromia.

Nedávno tiež priviedli trestne odsúdeného Marka Karpelesa z Mt. Výmena bitcoinov v Goxe sa rozpadla, ako CTO. Bol to krok, ktorý, nie prekvapivo, spôsobil rozruch medzi užívateľskou základňou PIA – a ktorý ešte stále úplne nezomrel..

To všetko prispieva k zmiešanej taške.

Áno, PIA funguje veľmi podobne ako spoločnosť zameraná na transparentnosť a súkromie. Zároveň si však vybrali ťažkú ​​jurisdikciu na jej udržiavanie a CTO spojené s jedným z najdrahších a katastrofálnych hackov v nedávnej pamäti..

Naozaj zvedavý.

S týmto kúskom jedla na zamyslenie sa pozrime hlbšie a preskúmame, čo služby PIA ponúkajú.

Vlastnosti

Čo sa týka vlastností, je veľa toho, čo PIA prináša k stolu. Majú veľmi kompletné riešenie VPN, ktoré obsahuje všetky hlavné funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ktoré sme očakávali od poskytovateľa najvyššej úrovne.

Bezpečnostné funkcie

Počet možností šifrovania, ktoré PIA podporuje, je na špičkovej úrovni.

Na šifrovanie údajov máte k dispozícii štyri možnosti:

 • AES-128 (GCM)
 • AES-128 (CBC)
 • AES-256 (GCM)
 • AES-256 (CBC)

128-bitová ochrana je rýchlejšia, ale o niečo menej bezpečná. Na druhej strane, 256-bitový priemyselný štandard, na druhej strane, zatiaľ čo je o niečo pomalší, je takmer nemožné sa zlomiť.

Na strane autentifikácie údajov a handshake – čo robí VPN na potvrdenie pripojenia a nezasiahlo sa s odosielanými údajmi – vám nebude na výber ani vyhladovať..

Svoju autentifikáciu údajov môžete nastaviť na SHA1 alebo SHA256 – ale iba ak používate jednu z dvoch metód šifrovania AES CBC.

Na druhú stranu je možné nastaviť podanie ruky bez ohľadu na ďalšie nastavenia:

 • RSA-2048
 • RSA-3072
 • RSA-4096
 • ECC-256k1
 • ECC-256r1
 • ECC-521

Predvolené nastavenia sú AES-128 (CBC), SHA1 a RSA-2048 – dokonalý výber pre bežné použitie VPN. Ale pre úroveň bezpečnosti, ktorá je tak dobrá, ako to bude, určite kľuky veci hore.

Softvérový klient obsahuje plne vybavený prepínač zabíjania, ktorý zabraňuje náhodnému úniku údajov. Testoval som to všetkými možnými spôsobmi a vo všetkých prípadoch to fungovalo tak, ako sa očakávalo.

Aktivuje sa spínač zabíjania PIA

Prepínač PIA kill je možné nakonfigurovať do jedného z troch režimov:

 1. off: Prepínač kill je úplne vypnutý a nikdy neblokuje žiadny prenos
 2. auto: Prepínač kill bude blokovať iba vonkajší prenos, ak pripojenie VPN poklesne
 3. vždy: Prepínač kill zablokuje všetku komunikáciu, ak dôjde k prerušeniu pripojenia VPN

V predvolenom nastavení je nastavená na Auto.

PIA prevádzkuje svoj vlastný súkromný server DNS – ako by to mal mať každý poskytovateľ VPN, ktorý rešpektuje VPN – a to sa používa hneď po vybalení. Ak dávate prednosť, môžete tiež nastaviť vlastný DNS alebo sa držať svojich existujúcich nastavení VPN.

Pomenovací systém Handshake (HNS)

Keď už hovoríme o DNS, je to dlho Achillova päta mnohých poskytovateľov VPN, pokiaľ ide o anonymitu internetu. Server DNS môže napokon viesť záznamy o všetkých stránkach a službách, ku ktorým sa pripájate, aj keď používate plne šifrované pripojenie..

Blokovanie na úrovni DNS je tiež často používanou metódou cenzúry internetu.

S cieľom poskytnúť vám ďalší spôsob, ako obísť oba problémy, vám PIA umožňuje úplne sa vyhnúť DNS. Namiesto toho môžete použiť systém názvov Handshake (HNS).

HNS je decentralizovaná náhrada DNS založená na blockchainoch. Vývojári dúfajú, že to konečne skončí s bezpečnosťou, spoľahlivosťou a cenzúrou, ktoré trápia infraštruktúru DNS.

Aj keď je HNS stále v plienkach, je skvelé vidieť, ako ju PIA prijíma a ponúka ako alternatívu. Jeho použitie bude v konečnom dôsledku znamenať ešte väčšie súkromie a internetový zážitok odolný voči cenzúre.

Blokovanie reklám MACE

Rovnako ako mnoho konkurenčných služieb VPN, aj klient PIA prichádza s funkciou blokovania reklám. Na rozdiel od niektorých iných to však nie je možné prispôsobiť. Je zapnutá alebo vypnutá – bez možnosti.

Nastavenia blokovania reklám MACE od spoločnosti PIA

Cieľom tejto funkcie, ktorú PIA volá MACE, je blokovať reklamy a malware, keď ste pripojení k sieti VPN. V praxi však považujem výsledky za trochu ohromujúce.

Očakávam, že MACE bude fungovať ako blokátory reklám založené na prehliadači alebo dokonca riešenie založené na DNS, ako je Pi-Hole (ktoré, mimochodom, z celého srdca odporúčam). V mojich testoch však MACE zablokoval menej ako polovicu reklám a známych stránok škodlivého softvéru, ktoré iné služby ľahko blokujú.

Aj keď to nemôžem dokázať, predpokladám, že slabý výkon je trochu úmyselný.

Klientska aplikácia momentálne nemôže povoliť URL na bielej listine. A bez toho, PIA nemôže využiť šancu byť príliš agresívny s blokovaním, alebo môžu zabrániť nám v prístupe na stránky, ktoré chceme navštíviť.

MACE je stále lepšia ako nič. Dúfam tiež, že súkromný prístup na internet ho bude aj naďalej rozvíjať a časom ho naplno využije.

PIA Netflix a ďalšia podpora streamovania

Jedným z najobľúbenejších použití VPN je streamovanie geograficky blokovaného obsahu z iných oblastí sveta. Hovorím o stránkach ako Netflix, Hulu alebo BBC iPlayer.

Problém je v tom, že poskytovatelia obsahu sú si dobre vedomí tejto skutočnosti a už roky sú v ťažení, aby zabránili prístupu VPN k svojim službám. A PIA je, bohužiaľ, na prehratí konca tejto vojny.

Pri použití protokolu PIA sa vyskytla chyba servera proxy servera Netflix

Súkromný prístup na internet s Netflixom funguje až na niekoľko malých výnimiek. Drvivá väčšina serverov je zablokovaná. Ani iné krajiny sa netešia oveľa lepšie.

To isté platí o akejkoľvek inej streamingovej službe. Napríklad, napriek mojej najlepšej snahe sa mi nepodarilo odblokovať aplikáciu BBC iPlayer.

Tieto výsledky však nie sú prekvapujúce. Pred niekoľkými rokmi PIA pripustila, že obchádzanie geoblokov nebolo ich prioritou, a to jednoznačne mysleli.

Ak teda sledujete video z iných krajín – alebo z vašich vlastných v zahraničí – odporúčame vám hľadať inde. Ktorákoľvek z VPN, ktorá odblokuje Netflix, bude zvyčajne vynikajúcou voľbou.

Torrenting a podpora P2P

Súkromný prístup na internet je sieť VPN priateľská k P2P a nevedie záznamy. Ak teda službu využívate na torrentovanie, môžete tak urobiť bez obáv z toho, že by vás niekto sledoval.

Skutočnosť, že PIA pôsobí mimo USA, môže niektorých z nás nepohodlne a spravodlivo dosiahnuť.

Súkromný prístup na internet však v mnohých súdnych prípadoch preukázal, že ich žiadne nároky na ťažbu dreva sú pravdivé. Na objednávku, aby obrátili záznamy, to neurobili – jednoducho preto, že ich nemali.

Ak napriek tomu používate PIA pre P2P mimo svojej úrovne pohodlia, máte ďalšie možnosti. Existuje mnoho ďalších sietí bez protokolov, ktoré nie sú založené na území USA a na ktoré sa môžete obrátiť kvôli všetkým potrebám torrentingu.

Funguje PIA v Číne?

Táto často kladená otázka bola taká, že som sa trochu snažil nájsť odpoveď.

Po prvé, keďže nie som v Číne, službu nemôžem vyskúšať sám. Po druhé, spoločnosť PIA nemá žiadne záruky, že služba bude fungovať spoza veľkej brány firewall v krajine.

Mnoho používateľov skutočne uvádza problémy s používaním PIA z Číny. Niektorí však tiež hovoria, že sa môžu dostať pomocou protokolu IPSec / L2TP.

Bohužiaľ, na rozdiel od VyprVPN – jednej z najlepších VPN pre čínsky trh – PIA nemá k dispozícii tajný protokol, ktorý by zabránil blokovaniu.

Na základe informácií, ktoré som získal, sa teda zdá, že zatiaľ čo súkromný prístup na internet môže v Číne fungovať, váš počet najazdených kilometrov sa bude líšiť – veľa. A pravdepodobne si vyberiete iného poskytovateľa.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť PIA

Mnohí z nás používajú VPN na zvýšenie ochrany osobných údajov a zabezpečenia online. Z tohto hľadiska az technického hľadiska je prístup na súkromný internet rovnako dobrý ako akákoľvek služba, ktorú som kedy preskúmal.

PIA je tiež osvedčeným poskytovateľom VPN bez protokolov a neponecháva si žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb, ktoré by nás mohli spojiť s akoukoľvek z našich online aktivít..

Slonom v miestnosti je to, že PIA je založená v USA – nie je úplne ideálna na ochranu súkromia. Ako však uvidíme, nemusí to byť koniec koncov také veľké.

jurisdikcie

Ako sme práve uviedli, súkromný prístup na internet a jeho materská spoločnosť pôsobia mimo mesta Denver v štáte Colorado. To ich stavia priamo do jurisdikcie USA.

Z hľadiska ochrany osobných údajov používateľa to nie je skvelé.

Podľa právneho poradcu služby PIA nikdy nedostala žiadne oprávnenie na tajné zaznamenávanie aktivity používateľa alebo na odovzdávanie šifrovacích kľúčov americkým (alebo zahraničným) orgánom. Faktom však je, že tieto veci by sa mohli stať kedykoľvek a nemali by sme o tom vedieť.

V USA majú orgány takmer nekontrolované oprávnenie vykonávať dohľad, ak sa to považuje za potrebné. Je to niečo, čo sa stalo predtým, ako ukazuje príbeh šifrovaného poskytovateľa e-mailových služieb Lavabit.

V praxi, samozrejme, porušujete dosť závažné federálne zákony, ktoré si FBI všimne. A ak vás to zaujíma, pravdepodobne máte väčšie problémy.

Pre používateľov P2P a priemerného milovníka súkromia by preto právomoc PIA nemala byť veľkým problémom. Je však potrebné mať na pamäti.

Pravidlá protokolovania PIA

PIA sa vo svojom jadre snaží byť službou zameranou na ochranu súkromia. Preto boli od svojho založenia poskytovateľom VPN bez protokolovania a tieto tvrdenia mnohokrát dokázali.

Sú to siete VPN, ktoré boli na súde požiadané o predloženie denníkov. A vo všetkých prípadoch, na rozdiel od niekoľkých konkurentov, ktorí boli chytení za porušovanie ich politiky neprihlásenia, PIA nemala čo odovzdať.

Presný počet vládnych a súdnych žiadostí o údaje môžete skontrolovať v správe o transparentnosti PIA.

Postoj súkromného prístupu k internetu na protokolovanie je tiež veľmi dobre zhrnutý v jedinej vete v pravidlách ochrany osobných údajov:

Radič údajov nezhromažďuje ani neprihlási žiadny prenos ani použitie svojej virtuálnej súkromnej siete („VPN“) alebo servera proxy.

Takže aj napriek pochybnej jurisdikcii sa domnievam, že môžeme veriť, že to znamená PIA, keď tvrdia, že nevedú záznamy. Koniec koncov, uviedli svoju reputáciu – a budúcnosť spoločnosti – na súde, aby to dokázali.

Netesnosti DNS

Ako by som očakával od poskytovateľa VPN zameraného na ochranu súkromia, spoločnosť PIA netrpí únikom DNS na žiadnej z podporovaných platforiem. To znamená, že nedochádza k únikom IPv4 alebo IPv6, nedochádza k únikom WebRTC – nič, čo by rozdalo vašu skutočnú polohu alebo identitu.

PIA, ktorý absolvoval test úniku DNS

Ak ide o dokonalú anonymitu, z ktorej pochádzajú informácie, je súkromný prístup na internet rovnako dobrý, ako sa dá.

Aplikácie a klienti

Súkromný prístup na internet má aplikácie pre všetky hlavné platformy a operačné systémy. V súčasnosti podporujú:

 • windows
 • MacOS
 • Android
 • iOS
 • Linux (Ubuntu, mincovňa, arch alebo Debian)

PIA má tiež rozšírenie prehliadača pre Chrome, Firefox a Opera, ako aj podporu proxy pre ďalšie webové prehliadače a P2P klientov.

A pokiaľ ide o ochranu po celej sieti, môžete dokonca nastaviť VPN na kompatibilných smerovačoch vrátane DD-WRT, Tomato, AsusWRT, ako aj niekoľkých ďalších..

Celosvetovo robí PIA vynikajúcu prácu s použiteľnosťou. Nedávno úplne prehodnotili používateľské rozhranie svojich aplikácií a oproti starým je to obrovské zlepšenie.

Na začiatok všetci klienti a rozšírenia zdieľajú veľmi podobný vzhľad. Tu sú snímky obrazovky z rozšírenia Firefox, ako aj z aplikácií pre Windows a Android:

Prezeranie rôznych verzií klientskej aplikácie PIA

Aplikácie PIA, ktoré som skontroloval – Linux je jediný, s ktorým som nehral – sú jednoduché na používanie, majú jasné a ľahko zrozumiteľné rozhranie a všetky hlavné nastavenia sa dajú ľahko nakonfigurovať.

Všetci klienti tiež obsahujú podobné funkcie. Jedinou významnou výnimkou sú aplikácie pre Android a iOS, ktorým chýba funkcia blokovania reklám MACE. Pochybujem však, že to bude pre mnohých z nás prerušenie obchodu.

Nezaznamenal som žiadne zmrazenia, zlyhania ani iné problémy bežné pre aplikácie VPN postavené na mieru, takže je to plus.

O aplikáciách PIA sa v podstate nepáči. Sú dobré.

Lokality súkromného servera prístupu na internet

Vďaka serverom VPN na 50 miestach v 30 krajinách je geografická rozmanitosť siete PIA na menšej strane. Zdá sa, že súčasný priemer je 50 krajín.

Väčšina z nás sa však nemusí pripojiť k Ekvádoru alebo na Filipíny. A pokiaľ tak neurobíte, sú kurzy PIA ponúkané na všetkých miestach, ktoré budete kedy potrebovať alebo potrebujete.

To znamená, že ak je Ekvádor tým, po čom ste, pozrite sa na stránku PureVPN a ich pôsobivú sieť 131 krajín..

Ak vás niekedy zaujímajú presné dostupné miesta, prečítajte si môj podrobný zoznam serverov PIA.

Je PIA rýchly?

Na rozdiel od väčšiny konkurentov, súkromný prístup na internet sa vôbec nechváli tým, že je najrýchlejšou sieťou VPN. Ale určite mohli.

Aj keď to nie je absolútne najrýchlejší, servery spoločnosti PIA zaznamenávajú pôsobivé čísla a počet stiahnutí na najlepší server – podľa výberu klientskej aplikácie – dosahuje rýchlosť 72,8 Mb / s a ​​priemerne otestovaných osem miest je 51,9 Mb / s..

Nižšie sú uvedené tri vzorkové miesta odobraté z úplného testu rýchlosti PIA.

Najlepšie Server
Súkromný prístup na internet Najlepšie výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN Súkromný prístup na internet Najlepšie výsledky základných testov rýchlostiŽiadna VPN
Spojené štáty
Súkromný prístup na internet Výsledky testov rýchlosti servera VPN v USAS VPN Súkromný prístup na internet USA spája výsledky základných testov rýchlostiŽiadna VPN
Holandsko
Súkromný prístup na internet Holandsko Výsledky testov rýchlosti servera VPN v HolandskuS VPN Súkromný prístup na internet Holandsko výsledky základnej skúšky rýchlostiŽiadna VPN

Možno ste si všimli veľké rozdiely medzi VPN a bez rýchlosti VPN. Neberte to ako zlé znamenie.

Testy rýchlosti spúšťam pomocou pripojenia 500 Mb / s a ​​100 Mb / s, čo je rýchlejšie, ako dokáže bežná VPN v súčasnosti zvládnuť. Robím to úmyselne, aby sme mohli vidieť skutočný maximálny výkon každého servera namiesto čísel obmedzených poskytovateľom internetových služieb.

Pointa je, že PIA je rýchla, so rýchlosťami servera viac ako dosť dobrými pre akúkoľvek činnosť so šírkou pásma, ako napríklad streamovanie videa 4K alebo veľké sťahovanie.

Zákaznícky servis

Aj keď som sa pri testovaní PIA na túto recenziu nestretol so žiadnymi problémami, podrobne som sa venoval práci ich zákazníckej podpory. Koniec koncov, je to jedna z vecí, ktoré majú byť známe.

Zistil som, že ide o zmiešanú tašku a jednu z veľkých slabých stránok služby PIA.

Ak sa chcete pokúsiť zaregistrovať a máte otázku, na začiatok nie je možné používať live chat systém PIA. Namiesto toho musíte odoslať podporný lístok a čakať na odpoveď prostredníctvom e-mailu.

Ak budete mať šťastie, rýchlo sa vám to podarí, najmä ak požiadate počas dňa v časovom pásme Mountain Standard. Cez noc však pravdepodobne budete musieť chvíľu počkať.

Po vytvorení účtu je k dispozícii podpora live chatu PIA, ale iba od pondelka do piatka od 9:00 do 18:00 MST.

Napriek tomu, že som dostal prostredníctvom chatovej služby rýchlu reakciu, prečítal som si veľa sťažností od používateľov, čo naznačuje, že veci nie sú vždy plynulé.

Niektorí ľudia hovorili, že čet je zakázaný často, keď by nemal byť, zatiaľ čo iní tvrdili, že odpoveď trvala hodiny. Počas môjho testovania sa nestalo nič z toho, na čo treba pamätať.

Existujú však dobré správy.

Webová stránka PIA ponúka veľmi komplexnú informačnú základňu a mnoho užitočných sprievodcov pri riešení bežných problémov. A vzhľadom na to, ako dobre fungujú aplikácie, mám podozrenie, že sa drvivá väčšina z nás napriek tomu nedostane do problémov.

Celkovo boli možnosti podpory slušné, ale zďaleka nie skvelé – očakával som lepšie, ale videl som oveľa horšie. Ak si v budúcnosti všimnem nejaké zmeny, túto kontrolu samozrejme aktualizujem.

Cena a hodnota

Súkromný prístup na internet je dlho známy ako lacný poskytovateľ VPN. A to je stále tak.

Ceny predplatného za prístup na internet

Môžete si vybrať z troch rôznych dĺžok termínov:

mesačne: $ 11,95 / mesiac
Šesť mesiacov: $ 5.99 / mesiac
ročne: $ 3.33 / mesiac

Ide o cenu priemerného nápoja Starbucks (hoci som pravdepodobne príliš láskavý). Je tiež ťažké tvrdiť, že za tieto ceny nedostanete hodnotu svojich peňazí.

Máte tiež mnoho spôsobov, ako zaplatiť za predplatné súkromného prístupu na internet. Existujú obvyklé podozrivé osoby ako všetky hlavné kreditné karty (Visa, Mastercard, Amex, Discover a JCB), PayPal a Amazon Pay.

PIA vám však tiež umožňuje anonymne platiť s niekoľkými kryptomenami vrátane:

 • Bitcoin
 • Bitcoinové peniaze
 • ethereum
 • litecoin
 • Zcash
 • nosník

PIA vám dokonca umožní obchodovať s darčekovými kartami veľkých značiek (Starbucks, Walmart, Best Buy, atď.) Výmenou za služby. Za to však zaplatíte trochu prémie.

Ak je vašou primárnou obavou anonymita, kompromis pravdepodobne stojí za to.

Na všetky predplatné súkromného prístupu na internet existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní so službou z akéhokoľvek dôvodu, môžete získať vrátenie peňazí, bez akýchkoľvek otázok.

Bohužiaľ neexistuje možnosť bezplatnej skúšobnej verzie PIA, takže ak budete chcieť využiť službu na skúšobnú jazdu, musíte použiť cestu na vrátenie peňazí..

Záverečné myšlienky preskúmania súkromného prístupu na internet

Po niekoľkých týždňoch používania služby PIA a jej presnom použití, ako by som používal svoju bežnú službu VPN, testovania a preskúmania všetkého, čo by sa mi na tejto ceste mohlo zdať, som dospel k týmto šiestim záverom:

 1. Služba PIA je rýchla, lacná a veľmi dobre sa darí v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti
 2. Ich aplikácie sú dobre navrhnuté a robia všetko, čo majú
 3. Ak chcete streamovať geograficky blokovaný obsah, hľadajte inde
 4. Ich podpora, hoci je priechodná, má určite priestor na zlepšenie
 5. PIA jurisdikcia a výber CTO necháva trochu byť požadovaný, ale ich vynikajúce výsledky sa takmer vyrovnajú
 6. Je to vynikajúci spôsob, ako sa zbaviť darčekových kariet, ktoré ste vôbec nechceli

Všetky tieto faktory znamenajú, že sa cítim pohodlne odporúčam súkromný prístup na internet každému, kto hľadá lacnú a spoľahlivú sieť VPN.

To znamená, že za porovnateľnú cenu existujú ďalšie vynikajúce služby VPN, ktoré ponúkajú podobné výhody bez nevýhod. Mojimi poskytovateľmi služieb sú dnes CyberGhost a NordVPN.

Ak vyberiete možnosť PIA, som si istý, že budete spokojní – najskôr by som si však aspoň prečítal niekoľko ďalších možností.

Logo súkromného prístupu na internetskóre:
7,7 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map