Prehľad NordVPN

Logo NordVPNskóre:
9,4 / 10


NordVPN je poskytovateľ, ktorý podľa všetkého robí všetko správne. Ide o skutočné služby bez prihlásenia, má veľké množstvo rýchlych serverov s veľkým globálnym pokrytím a ponúka pokročilé funkcie. A všetko je zabalené v super priateľskom a intuitívnom klientovi. NordVPN je jedna služba, s ktorou nemôžete pokaziť.

Pros
 • Vynikajúce súkromie s nulovou ťažbou dreva
 • Veľká (a stále rastúca) sieť serverov
 • Dobrý výkon pripojenia
 • Špeciálne servery (vrátane dvojitej VPN, zahmlenej a Tor cez VPN)
 • Čistý a ľahko použiteľný klient
 • Spolupracuje s Netflixom a väčšinou ďalších streamingových služieb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Ponúka vyhradené adresy IP
Zápory
 • Žiadne rozdelené tunelovanie
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

Je spravodlivé povedať, že NordVPN je jednou z najväčších a najčastejšie používaných sietí VPN na trhu. Ale to, že každý používa niečo, nie je vždy najlepšou voľbou.

Tak, ako to robím s každou populárnou službou VPN, rozhodol som sa test NordVPN vyskúšať. Je dôvera, ktorú do nej mnohí vkladajú, dobre umiestnená? Môže poskytnúť funkčnosť, výkon, súkromie a bezpečnosť, ktorý by mal mať poskytovateľ najvyššej úrovne?

Zostaňte pri mojej recenzii NordVPN z roku 2020, ktorá vás prevedie všetkým, čo môže tento poskytovateľ ponúknuť, a všetkými kúskami, ktoré by mohol urobiť, lepšie..

Prehľad NordVPN

Jedným z dôvodov slávy NordVPN je to, že už existuje asi desať rokov – presnejšie od roku 2012.

Podľa webových stránok spoločnosti bol založený „štyrmi kamarátmi z detstva“ (ktorých mená sa nezverejňujú) a momentálne fungujú mimo Panamy.

Poslaním spoločnosti NordVPN je presadzovať ideály otvoreného internetu pre všetkých, bez obmedzení, zasahovania a cenzúry – to je niečo, s čím sa určite môžem dostať na palubu.

A skutočne to všetko znie celkom dobre.

Panama je vynikajúcou jurisdikciou v oblasti ochrany súkromia a spoločnosť NordVPN si doteraz udržiavala dobrú povesť pre ochranu anonymity používateľov a slobôd internetu..

Jediným problémom, ktorý ma zo začiatku vyskočil, bolo to, že spoločnosť NordVPN spracúva predplatné prostredníctvom spoločnosti so sídlom v USA s názvom CloudVPN. Dajme si to na zadný horák na chvíľu – dokiaľ nebudeme hovoriť o súkromí – a začneme sa pozerať na funkcie NordVPN.

Vlastnosti

Keď prechádzate do zoznamu funkcií, ktoré ponúka NordVPN, rýchlo si uvedomíte, že je to jeden z najkompletnejších a najužitočnejších balíkov v okolí. Ponúka takmer všetko, čo robí každá iná konkurenčná sieť VPN, a niekoľko vecí, ktoré urobí len málo ďalších.

NordVPN a bezpečnosť

Mnohí z nás používajú na zabezpečenie siete VPN, takže začnime tam.

NordVPN používa 256-bitové šifrovanie AES na všetkých pripojeniach k svojim serverom. Pre OpenVPN implementuje AES-256-CBC, zatiaľ čo IKEv2 / IPSec používa AES-256-CGM.

Pretože tieto čísla a písmená nemusia byť pre každého zmysluplné, uvedomte si, že obe možnosti sú také bezpečné ako hackerské a bezpečné.

Všetky pripojenia servera tiež používajú technológiu Perfect Forward Security (PFS) na výmenu šifrovacích kľúčov, ktorá bráni komukoľvek ukradnúť kľúče relácie a nakoniec čítať všetko šifrované.

Spoločnosť NordVPN vám tiež poskytuje funkciu prepínača zabíjania a ochranu pred únikom DNS, aby ste sa uistili, že žiadne z vašich údajov sa nikdy nedostane na internet nezabezpečené.

Povolenie vypínacieho prepínača NordVPN

Tieto funkcie spolu vytvárajú robustné riešenie, ktoré vás ochráni pred každým, kto sa snaží online prezerať vaše rameno.

Zdvojnásobte VPN a Cibuľa cez VPN

Ak sa vám nedarí stávkovať bezpečnosť vašich údajov a súkromie iba na jednej vrstve VPN, NordVPN ponúka niekoľko ďalších možností. Obe môžu posunúť vašu anonymitu na úplne novú úroveň.

Prvým je tzv. Multi-hop alebo double VPN konfigurácia. V tomto nastavení vaše dáta prechádzajú dvoma samostatnými – a často vzdialenými – VPN servermi pred ich ukončením na internete.

Dvojitá VPN je trochu ako telefónna hra, ale bez vtipných chybných prekladov, ktoré túto správu rozdeľujú.

S druhým skokom v ceste žiadny bod v reťazci nepozná zdroj ani cieľ vašich údajov – čím sa zvyšuje anonymita a bezpečnosť.

NordVPN v súčasnosti podporuje nasledujúce dvojité páry serverov VPN:

CountryThrough
KanadaSpojené štáty
FrancúzskoSpojene kralovstvo
Hong KongTaiwan
HolandskoŠvédsko, Švajčiarsko alebo Spojené kráľovstvo
ŠvédskoHolandsko alebo Švajčiarsko
švajčiarskoHolandsko alebo Švédsko
Spojene kralovstvoFrancúzsko alebo Holandsko
Spojené štátyKanada

Druhou vlastnosťou, ktorú spoločnosť NordVPN ponúka na zvýšenie vášho súkromia, je možnosť používať TOR prostredníctvom vášho pripojenia VPN.

Výsledok tejto metódy je podobný dvojitej sieti VPN, získate však omnoho viac serverového chmele a náhodný výber cesty..

Nevýhodou nastavenia TOR cez VPN je to, že má tendenciu byť pomerne pomalé, dokonca v porovnaní s dvojitým riešením VPN. Ak však ide o ochranu osobných údajov nepriestrelných za každú cenu, ktorú sledujete, je to vynikajúca funkcia.

NordVPN S Netflix, BBC iPlayer a ďalšími

Jedným z najpopulárnejších spôsobov použitia sietí VPN je obísť obmedzenia geografického obsahu pri streamovaní videa. Spoločnosť NordVPN to nielen podporuje, ale dokonca navrhla celú funkciu okolo nej nazvanú SmartPlay.

SmartPlay vám umožňuje jednoducho sa pripojiť k serveru VPN v ktorejkoľvek krajine, ktorej je obsah obmedzený, a spoločnosť NordVPN spracuje zvyšok.

To znamená, že Netflix USA (rovnako ako všetky ostatné knižnice Netflix), Hulu, Amazon Prime, Disney +, iPlayer BBC a mnoho ďalších je na dosah..

A skutočne, v mojich testoch, používanie NordVPN pre Netflix fungovalo veľmi dobre. Podarilo sa mi streamovať americké, britské, kanadské, austrálske, holandské, francúzske, nemecké a niekoľko ďalších knižníc s nulovými číslami.

NordVPN odblokuje Netflix USA

Nemal som problémy ani s prístupom k iPlayeru BBC, s ktorým zápasia mnohí ďalší poskytovatelia.

NordVPN odblokuje BBC iPlayer

Stručne povedané, ak sa vám bude vysielať prúd, NordVPN je vynikajúcou voľbou. Len málo konkurentov vám poskytne prístup k čo najväčšiemu počtu miest a streamovacím službám. A teraz viete, prečo sa vždy vznášajú na vrchole mojich najlepších sietí VPN pre zoznam Netflix alebo blízko nich.

Torrenting a podpora P2P

Veľa z nás okrem streamovania rád používa VPN aj na bezpečné sťahovanie súborov pomocou BitTorrentu a iného softvéru P2P. Aj keď to nie každá VPN podporuje, spoločnosť NordVPN vás pokryla.

NordVPN je poskytovateľ bez prihlásenia. To znamená, že ani súdny príkaz v ruke nemôžu autorské práva získať žiadne údaje o žiadnom z jeho používateľov. A podľa jurisdikcie spoločnosti NordVPN v Paname by sa takýto súdny príkaz takmer nedal dosiahnuť.

Funkcia prepínania zabíjania aplikácie tiež zaisťuje, že neukončíte odhalenie svojej skutočnej adresy IP v prípade problému s pripojením – niečo, čo sa môže stať (aj keď veľmi zriedka) s akýmkoľvek poskytovateľom VPN.

Potom je tu výkonnosť NordVPN, ktorá patrí k najlepším v odbore.

To všetko s NordVPN umožňuje sťahovať torrenty s úplnou istotou, že ste anonymný a bezpečný – a to aj rýchlo.

Určené IP spoločnosti NordVPN

NordVPN je jedným z mála poskytovateľov, kde môžete získať vyhradenú IP adresu – často sa nazýva aj statická IP. V súčasnosti môžete získať jednu z týchto piatich krajín:

 • Francúzsko (Paríž)
 • Nemecko (Frankfurt)
 • Holandsko (Amsterdam)
 • UK (Londýn)
 • USA (Buffalo, Los Angeles, Dallas)

Budete musieť platiť navyše za vyhradenú adresu IP až do výšky 70 dolárov ročne, okrem bežných nákladov na predplatné, hoci cena je rovnaká bez ohľadu na to, ktoré miesto vyberiete..

To, či chcete používať zdieľanú IP alebo vyhradenú IP, bude úplne závisieť od toho, prečo používate VPN. Ale ak sa rozhodnete, že ich potrebujete, je NordVPN pravdepodobne najlepšou VPN pre statickú IP.

Funguje spoločnosť NordVPN v Číne?

S potešením môžem povedať, že odpoveď znie áno, spoločnosť NordVPN funguje spoza veľkej čínskej brány firewall.

Aj keď bežné servery môžu byť trochu zasiahnuté alebo zabudnuté, nemali by ste mať problémy s pripojením k niektorému zo špeciálne navrhnutých serverov NordVPN..

Zmätené servery používajú namiesto štandardov VPN sofistikované technológie prepisovania paketov a známe porty. Týmto spôsobom oklamajú cenzory, aby si mysleli, že spojenie nie je nič iné ako bežný webový prenos.

Rovnakú technológiu je možné samozrejme použiť aj v iných krajinách, v ktorých sa VPN zameriava, napríklad v Iráne, Iraku, Rusku a Turecku..

CyberSec

Ďalšou hlavnou funkciou, ktorú ponúka NordVPN, je CyberSec, riešenie blokovania škodlivého softvéru a reklamy, ktoré môžete kedykoľvek zapnúť, keď ste pripojení k sieti VPN..

CyberSec automaticky blokuje podozrivé webové stránky a reklamy a poskytuje vám bezpečnejší a menej nepríjemný zážitok z prehliadania. Koniec koncov, kto má rád reklamy?

Je to užitočná funkcia, ktorá funguje celkom dobre – omnoho lepšie ako podobné pokusy konkurentov spoločnosti NordVPN. V predvolenom nastavení je zakázaná, ale ľahko sa zapína v ponuke Nastavenia aplikácie.

Ako zapnúť CyberSec spoločnosti NordVPN

Jediná vec, o ktorej si myslím, že sa NordVPN zle, bolo meno. Pokiaľ už neviete, o čo ide, pojem CyberSec to príliš neznamená.

Okrem malého marketingového problému je to skvelý doplnok k platforme NordVPN.

NordVPN a ochrana osobných údajov

Ako som uviedol v hornej časti tejto recenzie, spoločnosť NordVPN je jednou z lepšie umiestnených sietí VPN, pokiaľ ide o ochranu súkromia. Tu je dôvod.

jurisdikcie

Spoločnosť NordVPN sídli v Paname, ktorá sa stala vynikajúcou jurisdikciou v oblasti ochrany osobných údajov.

Panama nie je členom žiadnej významnej medzinárodnej dohody o zdieľaní spravodajských informácií. Nie je tak niečo ako orgány, ktoré nútia NordVPN k odovzdávaniu užívateľských údajov.

Krajina tiež nemá žiadne zákony o uchovávaní údajov a umožňuje úplne neobmedzený prístup na internet.

To znamená, že je tu jedna výzva na ochranu súkromia, ktorá stojí za zmienku.

Spoločnosť NordVPN používa spoločnosť s názvom CloudVPN na spracovanie platieb za predplatné, čo so sebou prináša niekoľko potenciálnych obáv.

Po prvé, spoločnosť podniká v USA, a preto patrí do jej jurisdikcie. Teoreticky najviac toho, čo CloudVPN mohol vedieť o užívateľoch NordVPN, je, že existujú, takže to asi nie je také veľké riešenie.

Väčší problém však spočíva v tom, že službu CloudVPN prevádzkuje spoločnosť s názvom Tesonet, ktorá pôsobí v oblasti získavania údajov..

A to by tiež nemalo byť teoreticky problém – koniec koncov, neexistujú žiadne údaje, ale len samotné platobné transakcie -..

Vzťah NordVPN s CloudVPN by v konečnom dôsledku nemal ovplyvniť vašu anonymitu a nie je dôvodom, prečo sa NordVPN vyhnúť. Je však potrebné mať na pamäti.

Pravidlá prihlásenia spoločnosti NordVPN

Zjednodušene povedané, NordVPN je poskytovateľ bez prihlásenia, obdobie. A nejde iba o marketingové tvrdenie.

NordVPN je iba jednou z mála sietí VPN, ktoré sa podrobili nezávislému auditu svojich systémov. Účelom preskúmania bolo potvrdiť, že nedochádza k zhromažďovaniu spotrebiteľských údajov a že nie sú uložené žiadne informácie o používaní platformy.

Audit vykonala spoločnosť PricewaterhouseCoopers, ktorá má vynikajúcu povesť po celom svete, a spoločnosť NordVPN prešla s lietajúcimi farbami..

V čase písania tohto dokumentu si podrobnosti o audite môžu prečítať iba účastníci NordVPN – prečo presne nemám tušenie. Ale videl som to a je celkom vzduchotesný.

Netesnosti DNS

Všetky najnovšie a najväčšie šifrovacie protokoly a zásady neprihlásenia sa, ktoré spoločnosť NordVPN zamestnáva, nebude znamenať veľa, ak uniknú informáciám DNS.

Ak pri prehliadaní Internetu cez VPN vidíte, že váš poskytovateľ internetových služieb vidí žiadosti DNS, ktoré sa používajú na preklad adresy čitateľnej človekom na adresu IP, možno by ste sa mali obťažovať aj pomocou VPN. Odhalí sa vaša skutočná adresa IP a sledujú sa online aktivity.

Po spustení mojej štandardnej skúšky testov úniku DNS vám s potešením oznamujeme, že s NordVPN sa nemusíte obávať..

NordVPN, ktorý prešiel testom tesnosti DNS

Nezistili sa žiadne úniky IPv4, IPv6 alebo DNS.

Tiež som testoval, či NordVPN uniká údaje cez kanál WebRTC zabudovaný do najmodernejších prehliadačov. Ani tu som nenašiel žiadne problémy.

NordVPN vás udržuje v bezpečí a robí skvelú prácu pri skrývaní vašej adresy IP a umiestnenia.

Aplikácie a klienti

Len málo vecí môže pokaziť vaše prostredie VPN tak rýchlo ako zle implementovaná klientska aplikácia – no, možno aj výkon, ale čoskoro sa k tomu dostaneme. S programom NordVPN však mizerný softvér nie je niečo, čo nájdete.

V skutočnosti by som ich klienta ľahko ohodnotil ako jedného z troch najlepších v odbore.

Na úvod NordVPN podporuje veľké množstvo zariadení. Môžete si stiahnuť klientov pre nasledujúce platformy:

 • windows
 • MacOS
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Linux (toto je klient príkazového riadku)

NordVPN obsahuje aj rozšírenia pre prehliadač Chrome aj Firefox, čo sú vynikajúce možnosti, ak sú vaše aktivity prehliadania všetko, čo chcete chrániť.

Máte tiež prístup k rôznym konfiguráciám OpenVPN, ktoré vám umožňujú pripojiť sa k službe zo zariadení s podporou OpenVPN. To znamená, že smerovače, firewally, zariadenia NAS – a takmer všetko, čo je pripojené k internetu – môžu prevádzkovať NordVPN.

Zamerala som svoje testovanie na klienta Windows, pretože to je ten, ktorý väčšina používa.

Predvolené zobrazenie klientskej aplikácie NordVPN

Aplikácia je čistá, citlivá a intuitívna na navigáciu.

Takmer všetky užívateľské nastavenia sú konfigurovateľné pomocou jednoduchého vypínača. A ak ste skúsenejší používateľ, niektoré pokročilejšie nastavenia – napríklad zadanie vlastných serverov DNS – sú ľahko dostupné.

Celkovo softvér fungoval podľa očakávania a nepriniesol žiadne prekvapenia. A určite je dosť ľahké použiť, že niekto, kto to nikdy nevidel, môže byť v prevádzke iba v okamihoch.

klient MacOS IKEv2 verzus OpenVPN

Jedna zvláštnosť, ktorú by som mal spomenúť, je, že klient NordVPN pre macOS má dve varianty: OpenVPN a IKEv2. Inými slovami, musíte sa v čase inštalácie rozhodnúť, ktorý protokol chcete použiť.

Okrem protokolu je veľký rozdiel v tom, že aplikácia OpenVPN nevykonáva funkciu úplného zabitia, čo je trochu sklamaním. Konkrétne aplikácie môžete zabíjať pri odpojení, ale je len na vás, aby ste ich postupne pridávali.

Funkcia zabíjania v aplikácii MacOS spoločnosti NordVPN

Ak sa na to pýtate, nie je to spoľahlivá a skôr náchylná metóda na chyby.

Našťastie v predvolenom nastavení stránka na stiahnutie NordVPN tlačí klienta MacOS IKEv2, ktorý má implementovaný správny vypínač zabíjania. Ako taký by som odporučil, aby ste to použili.

Servery spoločnosti NordVPN

Aj keď zoznam serverov NordVPN nie je najväčší – PureVPN ich tu bije pohodlne – stále je impozantný. Hovoríme o 5645 serveroch v 80 lokalitách a 58 krajinách.

Neexistuje jedno miesto, na ktoré by som si myslel, že by som sa chcel niekedy pripojiť k tomu, čo nie je k dispozícii.

Krajinu, ku ktorej by ste sa chceli pripojiť, môžete vybrať buď jej výberom na mape alebo zo zoznamu na ľavej strane klienta..

Každá položka krajiny v zozname je rozbaliteľná, aby sa zobrazili všetky servery a miesta, ktoré sú v nej k dispozícii. Jednotlivé servery môžu byť tiež označené ako obľúbené, aby ste k nim mali ľahký prístup neskôr.

Zoznam serverov NordVPN zobrazený v klientovi

Políčko so zoznamom krajín je možné vyhľadávať aj po jednotlivých miestach. Keď už viete, že miesto existuje – povedzme americké mesto Atlanta – najjednoduchší spôsob, ako sa k nemu pripojiť, je začať písať jeho meno.

NordVPN tiež ponúka veľa špeciálnych serverov, ktoré málokto iný poskytuje. K dispozícii sú dvojité servery VPN, zatemnené servery, cibuľa cez servery VPN a servery optimalizované výslovne pre P2P.

Je NordVPN rýchly?

Rovnako ako mnoho poskytovateľov, aj spoločnosť NordVPN sa inzeruje ako najrýchlejšia sieť VPN na svete.

Problém je, že môže existovať iba jeden. A nanešťastie pre spoločnosť NordVPN to nie je – aspoň nie podľa mojich testov.

To znamená, že sú tak veľmi blízko.

S najlepšou rýchlosťou sťahovania 91,4 Mb / s a ​​priemerne 69,1 Mb / s vo všetkých testovaných lokalitách je iba hŕstka iných poskytovateľov rýchlejšia – a len nepatrne tak.

Nord VPN nie je žiadnym spôsobom pomalý.

Súbory na stiahnutie sú tiež rýchle, s najrýchlejšou zaznamenanou rýchlosťou 51,4 Mbps a testovanou polohou v priemere 48,6 Mbps.

Nižšie je uvedená ukážka čísel výkonnosti, ktoré som videl pri vykonávaní mojich testov. Zahrnutý je môj najbližší server, ako aj servery v USA a Holandsku. Úplné výsledky nájdete na mojej úplnej testovacej stránke rýchlosti NordVPN.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti VPN servera NordVPNS VPN Najlepšie výsledky skúšky základnej rýchlosti NordVPNŽiadna VPN
Spojené štáty
Výsledky testov rýchlosti servera VPN VPN NordVPN v USAS VPN NordVPN zjednocuje výsledky základných testov rýchlosti na základnej úrovniŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera NordVPN v HolandskuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti NordVPN v HolandskuŽiadna VPN

Zákaznícky servis

Ďalšou dôležitou, ale často zabudnutou funkciou služby VPN je kompetentná a užitočná podpora zákazníkov. Softvér je softvér a škytavky sa môžu vyskytnúť kedykoľvek – dokonca aj to najlepšie z nich.

Spoločnosť NordVPN s potešením oznamuje, že ponúka vynikajúce služby zákazníkom.

Môžete ich kontaktovať prostredníctvom online chatu 24 hodín denne priamo z webových stránok. Najlepšie však zo všetkého je, že sa porozprávate s agentmi, ktorí vedia, čo robia..

Testoval som ich niekoľkokrát, a nikdy to trvalo dlhšie ako minútu alebo tak nejako pripojiť. Zakaždým som považoval zástupcov za ľahko rozprávajúcich a užitočných.

Ak sa neponáhľate, môžete tiež zaslať otázky tímu technickej podpory spoločnosti NordVPN e-mailom. Je to dobrý spôsob, ako ísť, ak potrebujete zložitejšie alebo technické rady.

Webstránka spoločnosti NordVPN má veľmi užitočnú vedomostnú základňu aj pre domácich majstrov. Zahŕňa všetky bežné problémy, na ktoré som mohol myslieť.

Ak to budete potrebovať, nebudete mať žiadne problémy so získaním pomoci so spoločnosťou NordVPN. Je potešujúce to vedieť, najmä ak ste menej pokročilý používateľ.

NordVPN Cena a hodnota

Všetko je za cenu a vynikajúce služby spoločnosti NordVPN nie sú výnimkou. Aj keď to určite nie je najlacnejší poskytovateľ VPN, ktorý nájdete, v žiadnom prípade to nie je ani drahé.

Ak sa chcete zaviazať na trojročné predplatné, v súčasnosti sa chystáte platiť iba 3,49 dolárov mesačne. To je veľa za všetko, čo vám spoločnosť NordVPN dáva, a stojí za to.

A ak sa zdá, že tri roky sú príliš dlhé, môžete, samozrejme, získať aj kratšie predplatné. Nevýhodou je, že vaše mesačné náklady pôjdu hore.

Náklady na predplatné NordVPN

Nezabúdajte tiež na to, že poskytovatelia VPN neustále menia ceny a uskutočňujú propagácie. Neváhajte sa preto vrátiť alebo navštívte moju stránku s ponukami spoločnosti NordVPN, kde nájdete najnovšie zľavy.

Možnosti platby v službe NordVPN zahŕňajú všetky hlavné kreditné karty, Amazon Pay, Alipay, UnionPay a rôzne kryptomeny. PayPal je čudný človek.

Vrátenie platby a skúšobná verzia zdarma

Aj keď spoločnosť NordVPN neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, má bezpodmienečnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. A zdá sa, že sú celkom dobrí v tom, že na žiadosť o vrátenie platby bezodkladne vydávajú peniaze.

Zásady vrátenia platby zahŕňajú aj platby uskutočňované pomocou kryptomeny, čo väčšina sietí VPN nerobí.

30-dňové okno by vám malo poskytnúť dostatok času na hranie so softvérom a zistiť, či je to pre vás to pravé. So zárukou v zadnom vrecku nie je dôvod na to, aby ste NordVPN nebrali na rotáciu.

Záverečné myšlienky

Celkovo je NordVPN ľahkým odporúčaním. Rovnako ako mnohí z nás, je to služba, ktorú používam takmer denne, a dúfajme, že moja revízia spoločnosti NordVPN objasnila, prečo.

NordVPN prichádza s množstvom vynikajúcich funkcií, robí vynikajúcu prácu pri zabezpečovaní bezpečnosti a anonymity a má jednu z najrýchlejších serverových sietí akéhokoľvek poskytovateľa. Ich zákaznícka podpora patrí medzi najlepších v odbore.

Najlepšie zo všetkého je, že dokáže zvládnuť všetko vyššie uvedené bez nabitia ramena a nohy.

Ak hľadáte službu VPN, nehľadajte nič viac ako NordVPN. Prémioví poskytovatelia nie sú o nič lepšie.

Logo NordVPNskóre:
9,4 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map