ProtonVPN recenzia

Logo ProtonVPNskóre:
8,6 / 10


O ProtonVPN je veľa rád. Je to služba zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia, s rýchlymi servermi, vynikajúcim softvérom a ponukou niekoľkých užitočných funkcií, ktoré ostatní poskytovatelia netrápia implementáciou. Áno, sú na drahej strane, ale ak je vaším cieľom zostať v anonymite na internete, len málo sietí VPN to urobí lepšie..

Pros
 • Vynikajúce funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia
 • V každej podporovanej krajine je k dispozícii dvojitá sieť VPN
 • Žiadne záznamy
 • Ľahko použiteľný klient
 • Dobrý výkon servera
 • Torrenting a P2P priateľský
 • Ponúka bezplatnú verziu
Zápory
 • drahý
 • Podpora živého chatu nie je k dispozícii
 • Servery P2P iba ​​v štyroch krajinách

Ak sa vám páči vaše digitálne súkromie, je tu veľká šanca, že ste sa o ProtonMailu dozvedeli – bezplatnej šifrovanej e-mailovej služby vyvinutej vedcami v CERN vo Švajčiarsku..

Možno však neviete, že tí istí vývojári sa presťahovali do VPN arény pomocou služby s názvom ProtonVPN..

S postupujúcimi službami VPN je ProtonVPN trochu jedinečný v tom, že ponúka bezplatnú štruktúru účtu. To znamená, že môžete získať bezplatnú prístup k základnej verzii služby bez väčšiny bežných nevýhod bezplatných sietí VPN.

To však nie je všetko, čo ProtonVPN môže ponúknuť. Ďaleko od toho.

Tu je moja recenzia ProtonVPN.

Prehľad ProtonVPN

Materská spoločnosť ProtonVPN, Proton Technologies AG, je známy majster digitálneho súkromia. Okrem služieb elektronickej pošty a VPN sú zodpovedné aj za niekoľko bežne používaných šifrovacích nástrojov s otvoreným zdrojom, ako sú OpenPGPjs a GopenPGP..

Je zrejmé, že to vážne myslia o rozšírení digitálneho súkromia na masy. Ako dobre sa im darilo pri ich ponuke VPN?

Pros

Ako sa dá očakávať, ProtonVPN je veľmi bezpečná sieť VPN a jej najväčšie predajné miesta sú so zabezpečením a ochranou súkromia.

Táto služba sa opiera o najmodernejšie šifrovacie štandardy a funguje mimo Švajčiarska, ktoré chráni súkromie.

Navyše ProtonVPN má prísnu politiku bez protokolovania. Zachovávajú iba časovú značku, kedy ste sa naposledy prihlásili na svoj účet, aby ste predišli útokom hrubou silou. Pretože tieto informácie sú prepísané pri každom prihlásení, nezanecháte žiadnu stopu a vaše súkromie zostáva nedotknuté.

ProtonVPN je jedným z mála poskytovateľov, ktorí ponúkajú dvojité riešenie VPN a môžu pracovať ruka v ruke so sieťou Tor. Samozrejme sú tiež k dispozícii spínač zabíjania a ochrana proti úniku DNS.

Okrem ochrany osobných údajov a zabezpečenia má ProtonVPN aj ďalšie výhody.

Výkon je dobrý v celej sieti.

Implementujú užitočnú funkciu rozdeleného tunela, ktorá vám umožní doladiť vašu komunikáciu a rozhodnúť sa, čo by malo ísť cez VPN a čo by nemalo.

P2P je tiež povolený na mnohých serveroch, aj keď nie na bezplatnom pláne.

ProtonVPN je jedna z mála spotrebiteľských VPN služieb, ktoré stále pracujú s USA Netflixom, ako aj s Disney +, Hulu, Amazon Prime a BBC iPlayer. Ak chcete vysielať niekoľko relácií v zahraničí alebo si len udržať svoju bezpečnosť, keď to robíte doma, je to pekný bonus.

A ich aplikácie VPN, aj keď sú obmedzené na systémy Windows, MacOS, iOS a Android, sú také dobré, ako sa dajú. Všetky verzie ponúkajú vynikajúci výkon a intuitívny, užívateľsky príjemný zážitok.

ProtonVPN môžete spustiť aj bez klientskej aplikácie na Linuxe, ako aj na smerovačoch Tomato, Asus WRT a DD-WRT..

Zápory

Žiadny poskytovateľ VPN nie je dokonalý, vrátane ProtonVPN.

Jednou z najvýznamnejších nevýhod sú náklady. ProtonVPN ponúka viac cenových plánov, ale nie sú lacné (samozrejme, s výnimkou bezplatnej verzie).

Aj keď poskytujú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, sú pomorné, čo znamená, že ak zrušíte po 15 dňoch, dostanete späť iba polovicu vašich peňazí. Žiadna iná VPN, na ktorú neviem myslieť, to neurobí.

ProtonVPN tiež trochu chýba v oddelení služieb zákazníkom. Jediným spôsobom, ako získať pomoc, je e-mail, ktorý sa môže preložiť do dlhých čakacích dôb – aj keď aspoň odpovede sú užitočné, a nie rôznorodosti kopírovania a vkladania..

Spomenul som, že ProtonVPN spolupracuje s US Netflix.

Obrázok bohužiaľ nie je taký ružový ako v iných krajinách. Podarilo sa mi uviesť do prevádzky anglickú, nemeckú a japonskú verziu služby, ale to je všetko.

Zdá sa mi, že mnoho nevýhod prichádza s územím udržiavania bezplatnej úrovne VPN – aj keď je to len hunch.

Vlastnosti

Ako vždy, v prípade tohto preskúmania som sa uistil, že preskúmam ProtonVPN v čo najväčšej miere. Jedna anomálie je, že na rozdiel od väčšiny ostatných sietí VPN ProtonVPN ponúka rôzne funkcie v závislosti od vášho predplatného.

Keďže balík Plus je najobľúbenejšou možnosťou, rozhodol som sa ho pokryť. Poukážem však na to, ak funkcia nie je k dispozícii v žiadnom z lacnejších plánov.

Hlavný vypínač

ProtonVPN je VPN zameraná na ochranu súkromia. Preto by nemalo byť žiadnym prekvapením, že ponúkajú vstavanú funkciu spínača zabíjania.

Táto funkcia automaticky blokuje internetovú prevádzku vášho zariadenia v prípade neočakávaného odpojenia od služby. Môže sa to stať pri akejkoľvek VPN.

Aktiváciou v týchto situáciách zabijací prepínač zabráni akémukoľvek údaju, aby prešlo cez nezašifrované štandardné pripojenie na internet, čím odhalí vaše aktivity na celom svete..

Prepínač kill je k dispozícii iba vo verziách klienta Windows pre systémy Windows a MacOS.

V aplikáciách iOS a Android ponúka ProtonVPN namiesto toho vždy možnosť zapnúť sa, aby sa v prípade zlyhania pripojenia znova pripojil k službe. A to je dosť fér. Prepínač zabíjania na nestabilnom mobilnom pripojení by bol nočnou morou.

Ochrana pred únikom DNS

Ďalšou funkciou ochrany osobných údajov, ktorú ponúka ProtonVPN, je ochrana proti úniku DNS.

Všetky natívne aplikácie ProtonVPN automaticky smerujú dotazy DNS na servery prevádzkované spoločnosťou.

Tieto servery dodržiavajú rovnaké zásady bez protokolovania ako zvyšok služby. Vaša história DNS sa preto nemôže použiť ako cestovná mapa pre vaše internetové aktivity.

Spolu s prepínačom kill zabraňuje ochrana proti úniku DNS akýkoľvek pokus o sledovanie vašich online návykov v jeho stopách.

Bezpečné jadro

Pre tých z nás, ktorí oceňujú predovšetkým bezpečnosť, ProtonVPN ponúka to, čo nazývajú servery Secure Core. V každodenných hovoroch VPN je to dvojitá sieť VPN. Ale prichádza so zaujímavým zvratom.

Twist je, že servery Secure Core, ktoré poskytujú prvý skok v dvojitom reťazci VPN, sú vlastnené a prevádzkované spoločnosťou ProtonVPN, a nie prostredníctvom prenajatého poskytovateľa..

Sú tiež umiestnené na niektorých šialene bezpečných miestach, ako je vyradený prístrešok na spadnutie švajčiarskej armády, ktorý sa nachádza 1000 metrov pod zemou..

To všetko okrem záruky, že žiadna tretia strana nikdy nezíska neautorizovaný prístup k hardvéru a neohrozí vašu bezpečnosť.

Servery ProtonVPN Secure Core sa nachádzajú na Islande, vo Švédsku a vo Švajčiarsku.

Nevýhodou Secure Core a skutočne dvojitého riešenia VPN je nevyhnutný zásah do výkonu. Vaše dáta musia teraz prejsť o ďalšiu vzdialenosť na druhý server VPN a potom s nimi zaobstarať.

O koľko je výkon pomalší? Tu sú výsledky rýchlostných testov pre Holandsko pri pravidelnom pripojení k sieti VPN a výsledky s použitím Secure Core.

Test rýchlosti rýchlosti jadra
Výsledky bežných testov rýchlosti servera ProtonVPNBežná sieť VPN Výsledky testu rýchlosti servera ProtonVPN Secure Core VPNZabezpečené základné VPN

Uvažujeme o znížení rýchlosti o 2/3, ktoré je, úprimne povedané, celkom dobré. Je typické vidieť výkon najmenej u polovice poskytovateľov VPN, ktorí implementujú dvojité riešenie VPN, takže tam sú kudos na ProtonVPN.

Upozorňujeme, že program Secure Core nie je k dispozícii v základných a bezplatných plánoch spoločnosti ProtonVPN.

Rozdelené tunelovanie

Nie všetok internetový prenos musí prejsť VPN. A to je to, pre čo je funkcia rozdeleného tunelov ProtonVPN určená.

Umožní vám vybrať, ktoré aplikácie a adresy IP majú používať službu a ktoré nie.

Je to vynikajúca funkcia, keď napríklad chcete sťahovať torrent a súčasne streamovať miestnu televíziu. Prúd sa môže dostať dole cez Holandsko, zatiaľ čo vy sa pozeráte lokálne, akoby nebol pripojený k VPN vôbec.

Neposielaním všetkého cez sieť VPN môžete tiež zlepšiť výkon pripojenia.

Rozdelené tunelovanie je momentálne k dispozícii iba pre klientov ProtonVPN pre Windows a Android.

Kompatibilita Tor

V záujme zvýšenia ochrany súkromia ponúka ProtonVPN podporu pri používaní siete Tor spolu so službou VPN. Úlovok spočíva v tom, že nie všetky servery ProtonVPN podporujú tento druh nastavenia, takže budete musieť prejsť celú aplikáciu, aby ste zistili, ktoré.

Aj napriek tomu, že v odvetví VPN je obmedzená podpora Tor, je v odvetví VPN trochu zriedkavá, je to vítaná funkcia.

Tor servery nie sú prístupné, ak sa prihlásite na program Basic alebo Free.

ProtonVPN Netflix a ďalšia podpora streamovania

Pri mojom testovaní som zistil, že ProtonVPN spolupracuje s Netflixom, napriek snahám streamingového gigantu o vyradenie používania VPN.

Obísť geo-blokovanie nie je reklamnou funkciou, mysli vás, a ProtonVPN neposkytuje žiadne výslovné záruky, že to bude vždy fungovať. Z tohto dôvodu nie sú servery Netflix v aplikácii označené a musíte nájsť pokus a omyl, aby ste našli ten, ktorý funguje..

ProtonVPN odblokuje US Netflix

Moje testy zistili, že v súčasnosti odblokujú Netflix iba servery v USA, Veľkej Británii, Nemecku a Japonsku. Ak chcete získať prístup k zvyšku globálneho katalógu Netflix, možno budete musieť hľadať inde.

Okrem Netflixu som však nemal problémy s pripojením na Amazon Prime, Hulu a Disney +. Tiež som bol schopný získať niekoľko britských serverov na odomknutie iPlayeru BBC, ako aj ITV Hub a All 4.

ProtonVPN celkovo robí pôsobivú prácu, pokiaľ ide o streamovanie, a nemali by ste mať žiadne problémy s prístupom ku všetkým hlavným hráčom. Nezabudnite však, že váš počet najazdených kilometrov sa môže líšiť v závislosti od menej populárnych služieb alebo miest.

Torrenting a podpora P2P

Ako som už spomínal predtým, platení predplatitelia ProtonVPN môžu službu používať na torrenting a iné aplikácie na zdieľanie súborov P2P.

Ak však chcete na serveri ProtonVPN používať P2P, musíte sa pripojiť ku kompatibilnému serveru. A iba štyri krajiny (Holandsko, Singapur, Švédsko a Švajčiarsko) ich majú.

Servery P2P sú označené v klientovi, bohužiaľ neexistuje rýchly spôsob, ako ukázať iba tie, ktoré sú. Môžete použiť praktickú funkciu profilu pripojenia ProtonVPN (ku ktorej sa dostanem neskôr), ale malo by to byť jednoduchšie ako to.

Aj keď nemáte v úmysle zdieľať súbory, odporúčame vám vziať na vedomie, ktoré servery ponúkajú túto funkciu. Ale namiesto ich použitia sa im vyhýbajte.

Servery P2P v priemere trpia najťažším zaťažením, a preto majú tendenciu ponúkať mierne pomalší výkon. Rýchlosti sú stále dosť dobré, ale ak nepotrebujete server P2P, prečo to robiť.

Súbežné pripojenia

ProtonVPN vám, rovnako ako väčšina ostatných služieb VPN, umožňuje pripojiť sa k viacerým zariadeniam naraz pomocou jediného predplatného.

Koľko však môžete použiť, je diktované podľa toho, aký plán si vyberiete.

Základný plán ponúka až dve súčasné spojenia, zatiaľ čo Plus umožňuje až päť. Vizionársky plán vám poskytne desať súčasných spojení, ale podľa môjho výberu vás to bude stáť príliš veľa.

Ak máte veľa pripojení, pozrite sa na vynikajúcu službu VPN Surfshark, ktorá v súčasnosti nemá žiadne obmedzenia súbežného pripojenia..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Dovtedy by malo byť jasné, že ProtonVPN sa týka iba ochrany súkromia a bezpečnosti. Koniec koncov, v podzemnom bunkri by ste si vybudovali dátové centrum, ak by ste o tom nemali vážne.

Niet divu, že toto je oblasť, kde svieti ProtonVPN.

jurisdikcie

Na úvod si ProtonVPN robí svoj domov vo Švajčiarsku, ktoré má niektoré z najprísnejších zákonov na ochranu súkromia na svete. V skutočnosti sú z tohto dôvodu niečo ako magnet pre služby zamerané na ochranu súkromia.

Tím za ProtonVPN má tiež dlhoročnú históriu obhajovania toho, aby sa Švajčiarsko stalo bezpečným rajom pre práva na digitálne súkromie..

Je dôležité si uvedomiť, že Švajčiarsko nie je stranou žiadnych nadnárodných združení na zhromažďovanie spravodajských informácií, ako sú aliancie 5, 9 a 14 očí, ktoré spájajú väčšinu západného sveta..

To znamená, že v predvolenom nastavení nezdieľajú žiadne informácie so zahraničnými vládami. A všetky žiadosti o informácie musia byť v súlade so švajčiarskymi zákonmi, ktoré výrazne uprednostňujú individuálne práva na súkromie.

Dokonca aj švajčiarske orgány musia oznámiť ciele elektronického dohľadu, že ich sledujú. Pravdepodobnosť, že žiadne, okrem tých najzávažnejších zahraničných žiadostí, bude vôbec zábavná, je malá.

Zásady protokolovania

Ďalšou výhodou švajčiarskej operatívnej jurisdikcie spoločnosti ProtonVPN je to, že im umožňuje ponúkať komplexnú politiku bez protokolovania.

Žiadne ustanovenie vo švajčiarskom práve nevyžaduje, aby VPN vykonávala cielenú protokolovanie svojich používateľov, aj keď o to príslušné orgány požiadali. ProtonVPN to tak jasne a jasne neuvádza:

ProtonVPN je služba VPN bez protokolov.

Ak používate ProtonVPN, nerobíme nič z nasledujúceho:

 • Zaznamenajte návštevnosť používateľov alebo obsah akejkoľvek komunikácie
 • Diskriminujte zariadenia, protokoly alebo aplikácie
 • Zrýchlite pripojenie k internetu

Ako už bolo spomenuté vyššie, jediným uloženým údajom o používaní, ktoré ProtonVPN ukladá, je časová známka, kedy ste sa naposledy prihlásili do svojho účtu VPN..

Táto časová pečiatka neobsahuje žiadne údaje umožňujúce identifikáciu osôb a žiadne informácie o adrese IP akéhokoľvek druhu.

Časová pečiatka sa tiež nahradí pri každom pokuse o prihlásenie. Existuje iba preto, aby ProtonVPN pomohol predchádzať útokom hrubou silou a bojovať proti nim na vašom účte.

Protokol a šifrovanie

Veľkou súčasťou záväzku spoločnosti ProtonVPN v oblasti bezpečnosti je výber protokolov a štandardov šifrovania.

Na rozdiel od mnohých iných poskytovateľov VPN ProtonVPN neponúka žiadnu technológiu, ktorá má známe zraniteľné miesta. Z tohto dôvodu nebudete môcť používať protokol PPTP ani z dôvodu kompatibility.

Namiesto toho nájdete VPN sieť, ktorá sa spolieha na špičkové šifrovanie a toľko bezpečnostných funkcií, koľko je možné primerane ponúknuť.

Na úvod, každé pripojenie k ProtonVPN používa 256-bitové šifrovanie AES, so 4096-bitovou výmenou kľúčov RSA a autentifikáciou správ HMAC-SHA384..

Na zariadeniach so systémom Windows alebo Linux sa toto šifrovanie vykonáva prostredníctvom protokolu OpenVPN, čo je priemyselný štandard pre rýchlosť a bezpečnosť.

Všetky ostatné platformy používajú protokol IKEv2 / IPSec, ktorý je porovnateľný s OpenVPN takmer vo všetkých ohľadoch.

Zatiaľ čo ostatní poskytovatelia sa zameriavajú na širokú podporu zariadení prostredníctvom viacerých protokolov, ProtonVPN uprednostňuje bezpečnosť a ponúka iba vysoko bezpečné možnosti uvedené vyššie..

Ako dodatočná vrstva ochrany, všetok šifrovaný prenos, ktorý prechádza ProtonVPN, používa technológiu Perfect Forward Secrecy (PFS)..

PFS je systém, ktorý núti sieť VPN vyjednávať novú sadu šifrovacích kľúčov pri každom novom pripojení alebo po uplynutí platnosti starých kľúčov..

Pracuje tak, aby sa minimalizovalo riziko spojené s krádežou kľúčov tretích strán, pretože každý kľúč by pracoval len na dekódovaní minimálneho množstva údajov v obmedzenom časovom rámci..

Netesnosti DNS

Ako je uvedené vo vyššie uvedenej časti, ProtonVPN ponúka ochranu proti úniku DNS na všetkom klientskom softvéri.

Spôsob, akým to funguje, je jednoduchý. ProtonVPN prevádzkuje svoje vlastné servery DNS a klientsky softvér si vynúti všetky požiadavky DNS na používanie týchto serverov počas trvania relácie..

Pri mojom testovaní prešli všetci klienti ProtonVPN testovaním úniku DNS pomocou lietajúcich farieb.

ProtonVPN prešiel testom úniku DNS

Domnievam sa však, že je potrebné pridať mierne upozornenie, pokiaľ ide o mobilných klientov ProtonVPN. Je to preto, že hoci sprístupňujú stále zapnutú funkciu pre Android a iOS a predstavujú ju ako alternatívu k prepínaču kill, tieto dve veci nie sú rovnaké.

Vždy zapnutá funkcia môže v niektorých prípadoch viesť k krátkemu úniku DNS.

Ak sa vaša bunková služba dostatočne rozpadne, aby sa ukončilo vaše pripojenie VPN, prepínač zabíjania zastaví všetku vašu komunikáciu. Funkcia stále zapnutá iba začína pokusy o opätovné pripojenie k sieti VPN.

Predtým, ako dôjde k opätovnému pripojeniu (je síce malý čas), ste zraniteľní voči úniku údajov a DNS.

V praxi je takmer nemožné ohroziť vašu bezpečnosť. Koniec koncov, hovoríme milisekundy. Ale v záujme úplného zverejnenia by ste si mali byť vedomí niečoho.

Aplikácie a klienti

ProtonVPN ponúka klientov zostavených na mieru pre systémy Windows, MacOS, iOS a Android. K dispozícii je aj nástroj príkazového riadka pre systém Linux.

Niektorí by tvrdili, že ich znevýhodňuje v porovnaní s inými poskytovateľmi, ktorí sa pokúšajú pokryť všetky typy zariadení pripojených na internet, na ktoré môžete myslieť..

Tvrdím, že umožňuje ProtonVPN zamerať sa na ich malú skupinu aplikácií, aby boli čo najprijateľnejšie a najstabilnejšie pre používateľov.

Okrem toho sú tieto štyri možnosti také, aké ich väčšina používa.

Ak chcete, môžete tiež nastaviť VPN na niekoľkých typoch smerovačov (konkrétne Tomato, Asus WRT a DD-WRT), ale je to manuálny proces.

Celkovo je klientsky softvér ProtonVPN dobre navrhnutý, intuitívny a ľahko použiteľný bez ohľadu na to, aké zariadenie máte. Obsahuje dokonca jednoduchý, ale poučný návod, keď ho prvýkrát spustíte.

Výukový program pre pomocníka ProtonVPN je spustený

Klient systému Windows je modelom efektívnosti. V podstate ide o vynikajúci front-end pre OpenVPN so ľahko čitateľným zoznamom serverov, vďaka ktorému sú funkcie podporované každým serverom (P2P, Tor, atď.) Zrejmé.

Je to užitočné napríklad vtedy, keď potrebujete prejsť na server podporujúci P2P. Ako už bolo spomenuté, prajem si, aby existoval jednoduchý spôsob filtrovania zoznamu podľa rôznych funkcií servera. V súčasnosti môžete servery filtrovať iba podľa krajiny.

Klient má štandardné rýchle pripojenie „rýchleho pripojenia“, ktoré vás v tom okamihu pripojí k najrýchlejšiemu dostupnému serveru..

Pri mojom testovaní nebolo možné povedať, ako dobre fungovalo rýchle pripojenie, s výnimkou toho, že som sa nikdy nezažil nezvyčajne pomalé spojenie, keď som sa rozhodol pre pripojenie..

Nastavenia klienta

V ponuke hamburger v ľavom hornom rohu hlavného okna klienta ProtonVPN sa dostanete na zoznam užívateľsky konfigurovateľných možností..

Na tomto mieste nájdete prepínač kill (alebo v prípade mobilných telefónov vždy zapnutú funkciu), ochranu pred únikom DNS a nastavenia protokolu. Tam tiež žije rozdelené tunelovanie.

Pokiaľ ide o rozdelené tunelovanie, je to jediná hlavná vlastnosť, ktorú majú klienti Windows a Android, ale ostatní dvaja chýbajú.

V opačnom prípade je používateľská skúsenosť podobná na všetkých platformách.

profily

Trochu jedinečnou funkciou klienta klienta ProtonVPN sú profily pripojenia. Je to spôsob, ako vám umožní uložiť konkrétne konfigurácie pre rýchle pripojenie jedným kliknutím.

Našiel som ich veľmi užitočné.

Každý profil umožňuje vybrať protokol VPN, ktorý sa má použiť (iba protokol OpenVPN TCP alebo UDP), ako aj krajinu a server, na ktorý sa chcete pripojiť.

V prípade serverov si môžete vybrať náhodný, konkrétny alebo nechať klienta zvoliť najrýchlejší server, ktorý je momentálne k dispozícii.

Okno profilov klienta ProtonVPN

Ak niečo, pre ktoré opakovane používate ProtonVPN, vytvorte profil. Rýchlo som zistil, že ukladám niekoľko P2P konfigurácií a jednu pre streamovanie v USA Netflix.

Zabezpečenie klienta

V januári 2020 sa všetky štyri aplikácie ProtonVPN stali open-sourceom, čo znamená, že celý ich kód bol sprístupnený každému, kto má záujem o prístup k nemu..

Je to krok, ktorý ešte viac vylepšuje už vynikajúce bezpečnostné štandardy ProtonVPN. Poskytuje každému vývojárovi alebo odborníkovi v oblasti bezpečnosti šancu nahrať sa do kódu a analyzovať ho z hľadiska možných zraniteľností.

ProtonVPN je v súčasnosti jediným poskytovateľom VPN najvyššej úrovne, ktorý prevádzkuje klientov s otvoreným zdrojovým kódom a veľké kudosá za to, že tak robia..

Približne v rovnakom čase ProtonVPN zverejnil výsledky nezávislého bezpečnostného auditu svojich aplikácií. V čase zverejnenia audítorských správ sa zistilo iba niekoľko málo a stredne rizikových problémov..

Rozhodnutia ísť na open source a podrobiť sa bezpečnostnému auditu tretej strany posunuli ProtonVPN na úplne novú úroveň transparentnosti a dôvery. A vo svete VPN sú obe rozhodujúce.

Konkurenti, berte na vedomie.

Umiestnenie servera ProtonVPN

ProtonVPN so 698 servermi v 63 lokalitách a 44 krajinách nemá veľkú sieť serverov.

To znamená, že každé miesto, ktoré by som očakával, je prítomné a zodpovedné a 95% z nás pravdepodobne nebude potrebovať nič iné.

Pre ProtonVPN je jedinečné, že sa môžete pripojiť ku každej krajine pomocou ich riešenia Secure Core. Ak sú pre vás online bezpečnosť a anonymita nanajvýš dôležité, je to vynikajúca správa.

Úplný zoznam serverov ProtonVPN nájdete tu. Sú rozdelené podľa regiónov, krajín a miest, ako aj podľa funkčnosti (P2P, Secure Core, Tor)..

Je ProtonVPN rýchly?

Nie je to tak dávno, čo problémy s výkonom trápili ProtonVPN. Zdá sa, že to tak už nie je.

Aj keď to nebolo pôsobivé, každé miesto, ktoré som testoval, vykazovalo veľmi slušné a konzistentné čísla. Vďaka týmto rýchlostiam je ProtonVPN pevne na špičkovej úrovni všetkých poskytovateľov VPN.

Tu je ukážka troch populárnych umiestnení servera prevzatých z môjho komplexnejšieho testu rýchlosti ProtonVPN.

Najlepšie Server
Výsledky testov rýchlosti servera ProtonVPN Best ServerS VPN Základná testovacia rýchlosť ProtonVPN Best ServerŽiadna VPN
Spojené štáty
Výsledky testov rýchlosti servera ProtonVPN v USAS VPN Východisková rýchlosť testu ProtonVPN v USAŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testu rýchlosti servera ProtonVPN v HolandskuS VPN Východisková rýchlosť testu ProtonVPN v HolandskuŽiadna VPN

Všetky testy sa uskutočňovali s 500 Mbps nadol a 100 Mbps nadol mimo Európy.

Používanie internetu schopného dosiahnuť oveľa vyššie rýchlosti, ako dokáže zvládnuť ktorýkoľvek server VPN, umožňuje vidieť maximálny výkon, ktorý môžu poskytnúť. Pomalšie pripojenie by jednoducho obmedzilo rýchlosti, ktoré môže poskytovateľ internetových služieb (ISP) urobiť.

Najlepší server si vybral klient ProtonVPN pomocou možnosti „rýchleho pripojenia“. Teoreticky by to mal byť najrýchlejší server v celej sieti.

Vďaka tejto úrovni výkonu dokáže ProtonVPN ľahko zvládnuť aj tie najnáročnejšie úlohy, vrátane sťahovania veľkých súborov alebo 4K streamovania videa..

Zákaznícky servis

Zákaznícka podpora bohužiaľ nie je jedným z najsilnejších bodov ProtonVPN. Počas písania tejto recenzie nie je k dispozícii žiadny živý chat ani telefonická podpora. E-mail je všetko, čo dostaneme.

Dobrou správou je, že personál, ktorý odpovedá na e-maily, sa zdá byť úplne na plese a poskytuje úplné a užitočné odpovede. To sa obnovuje v čase, keď mnoho ďalších sietí VPN používa konzervované odpovede na vytvorenie ilúzie rýchlej služby.

Na odpoveď na moju otázku o použití rozdeleného tunelovania s Netflixom som musel čakať asi 15 hodín. Spojler: nefunguje, pokiaľ neurobíte nejaké vážne DNS kung-fu.

Odpoveď však bola priateľská a informovaná, takže nemôžem previniť ich úsilie.

V prípade základných problémov ponúka web ProtonVPN FAQ a funkciu vyhľadávania na nájdenie pomoci pri bežných problémoch. Zahŕňa všetky typické otázky, ktoré by väčšina z nás mala.

Pointa je, že ProtonVPN neprestáva ponúkať pomoc – ale to, čo majú, je užitočné a nestrácajte čas..

Cena a hodnota

Ako už bolo spomenuté vyššie, ProtonVPN nezíska žiadne ceny za nízke ceny – pokiaľ nepoužívate bezplatnú úroveň.

Je však potrebné poznamenať, že zriadením bezplatného účtu získate bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu balíka Plus. Nie je to zlý spôsob, ako ísť, ak chcete službe poskytnúť riadnu skúšobnú jazdu.

Prehľad cien predplatného ProtonVPN

Rôzne úrovne cien prichádzajú s rôznymi funkciami. Sú to tieto:

 • zadarmo

  Cena ročne: zadarmo
  Cena mesačne: zadarmo

  Na voľnej úrovni môžete používať servery iba na troch miestach: v USA, Japonsku a Holandsku.

  Nebudete môcť používať softvér P2P ani žiadne pokročilejšie funkcie. Budete tiež obmedzení na jednoduché pripojenie s obmedzením rýchlosti.

  Za cenu je však služba v porovnaní s inými tzv. Bezplatnými sieťami VPN kradnúť. Udrží vás v bezpečí bez toho, aby ste predali svoje údaje tretím stranám – preto to nazývam solídnou hodnotou.

 • základné

  Cena ročne: 4,00 dolárov mesačne
  Cena mesačne: 5,00 dolárov mesačne

  Základná úroveň sa príliš nelíši od svojho voľného náprotivku.

  Získate prístup k serverom vo všetkých dostupných krajinách, možnosť používať P2P a stratíte rýchlostný limit. Ale aj keď to znie ako veľká aktualizácia, nemuselo sa to nevyhnutne cítiť.

  Jedinou skutočnou výhodou je to, že na tejto úrovni môžete pripojiť dve zariadenia naraz, ale podľa môjho názoru sa to oplatí zaplatiť..

 • Plus

  Cena ročne: 8,00 dolárov mesačne
  Cena mesačne: 10,00 dolárov mesačne

  Úroveň Plus je miesto, kde sa naozaj začínajú zobrazovať niektoré pridané funkcie.

  Získate prístup do celej serverovej siete vrátane P2P, Tor a serverov Core Core. Môžete tiež použiť až päť zariadení súčasne.

  Plán Plus je najobľúbenejšou možnosťou ProtonVPN.

  Cenová značka 8,00 dolárov (alebo 10,00 dolárov, ak neplatíte ročne) je v porovnaní s konkurenciou o niečo vyššie. Ale pre niektorých z nás to môže stáť za to, keď zvážite, či kupujete vynikajúcu povesť spoločnosti ProtonVPN v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti..

 • vizionár

  Cena ročne: 24,00 dolárov mesačne
  Cena mesačne: 30,00 dolárov mesačne

  Ako už názov napovedá, cenová hladina Visionary je zameraná na tých z nás, ktorí chcú pomôcť spoločnosti ProtonVPN v jej poslaní poskytovať súkromným osobám ochranu osobných údajov..

  Je dodávaný s predplatným Visionary vrstvy ProtonMail, ale inak je rovnaký ako balík Plus.

  Ak máte peniaze a túžbu podporiť príčinu, je to riešenie pre vás.

Pri registrácii do služby ProtonVPN budete musieť platiť pomocou služby PayPal alebo hlavnej kreditnej karty – čo predstavuje veľké sklamanie pre anonymných posadnutých.

V prípade bezplatných účtov budete tiež musieť prejsť verifikáciou prostredníctvom SMS alebo e-mailu – a ProtonVPN sa prísne zaoberá blokovaním nezmenených poštových služieb.

Bezplatný účet môžete upgradovať na platený pomocou bitcoínov. V tomto okamihu ste už svoju totožnosť overili, takže pochybujem, že by mnohí z nás využili výhody.

Druhou vecou, ​​ktorú treba vziať do úvahy, je, že hoci ProtonVPN poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, je pomerná na základe toho, ako dlho službu využívate. To znamená, že čím dlhšie budete mať svoj účet, tým menej získate späť.

Narazil som na množstvo online sťažností týkajúcich sa tohto problému, ale keďže môžete získať 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu na úrovni Plus, nemalo by pre väčšinu problémov predstavovať problém..

Je ProtonVPN dobrá VPN?

ProtonVPN je trochu drahá stránka. Podpora zákazníkov by síce mohla byť informovaná, ale mohla by využiť kratšiu dobu odozvy a ďalšie spôsoby kontaktovania.

Je to však poskytovateľ VPN, ktorý sa venuje bezpečnosti a súkromiu ako žiadny iný. Medzi ich prísnymi zásadami neprihlásenia sa, jurisdikciou priateľskou k súkromiu a špičkovými bezpečnostnými prvkami pokrývajú všetky základne a veľmi dobre to robia.

Sieť servera je rýchla, aplikácia sa ľahko používa a každá funkcia, ktorú očakávate od špičkovej VPN (a dokonca aj niekoľko užitočných, ktoré nemusíte) je k dispozícii.

Celkovo je ProtonVPN skvelá služba VPN a jedna, ktorú odporúčam, nemá žiadne výhrady.

Logo ProtonVPNskóre:
8,6 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map