Recenzja NordVPN

Logo NordVPNWynik:
9,4 / 10


NordVPN jest dostawcą, który wydaje się robić wszystko dobrze. Jest to prawdziwa usługa bez dziennika, ma dużą liczbę szybkich serwerów o doskonałym zasięgu globalnym i oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji. A wszystko to zamknięte w super przyjaznym i intuicyjnym kliencie. NordVPN to jedna usługa, z którą nie można się pomylić.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

Można śmiało powiedzieć, że NordVPN jest jedną z największych i najczęściej używanych sieci VPN na rynku. Ale tylko dlatego, że każdy używa czegoś, nie zawsze jest to najlepszy wybór.

Tak jak w przypadku każdej popularnej usługi VPN, postanowiłem przetestować NordVPN. Czy zaufanie, którym obdarza nas wielu, jest dobrze przygotowane? Czy może zapewnić funkcjonalność, wydajność, prywatność i bezpieczeństwo, jakie powinien zapewnić każdy dostawca z najwyższej półki?

Trzymaj się, ponieważ moja recenzja NordVPN 2020 pokazuje, jak wszystko ten dostawca ma do zaoferowania, i wszystkie możliwe części, które mógłby zrobić lepiej.

Przegląd NordVPN

Jednym z powodów sławy NordVPN jest to, że istnieje już od ponad dekady – a dokładniej od 2012 roku.

Według strony internetowej firmy została założona przez „czterech przyjaciół z dzieciństwa” (których nazwisk nie ujawniono) i obecnie działa poza Panamą.

Deklarowana misja NordVPN polega na propagowaniu ideałów otwartego internetu dla wszystkich, wolnego od ograniczeń, ingerencji i cenzury – to coś, z czym zdecydowanie mogę się przyłączyć.

I rzeczywiście wszystko brzmi całkiem nieźle.

Panama jest doskonałą jurysdykcją w zakresie prywatności, a NordVPN do tej pory utrzymywał dobrą reputację w obronie anonimowości użytkowników i swobód internetowych.

Jedyną obawą, która mnie zaskoczyła, było to, że NordVPN przetwarza subskrypcje za pośrednictwem amerykańskiej firmy CloudVPN. Ale odłóżmy to na chwilę do tyłu – dopóki nie będziemy rozmawiać o prywatności – i zacznijmy od funkcji NordVPN.

funkcje

Gdy zagłębisz się w listę funkcji, które oferuje NordVPN, szybko zdajesz sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej kompletnych i przydatnych pakietów. Oferuje prawie wszystko, co robi każda konkurencyjna sieć VPN i kilka rzeczy, które robi niewiele innych.

NordVPN i bezpieczeństwo

Wielu z nas korzysta z VPN dla bezpieczeństwa, więc zacznijmy od tego.

NordVPN używa 256-bitowego szyfrowania AES na wszystkich połączeniach z serwerami. W przypadku OpenVPN implementuje AES-256-CBC, podczas gdy IKEv2 / IPSec używa AES-256-CGM.

Ponieważ te cyfry i litery mogą nie mieć znaczenia dla wszystkich, wiedz, że obie opcje są tak bezpieczne, jak to możliwe.

Wszystkie połączenia z serwerem używają również Perfect Forward Security (PFS) do wymiany kluczy szyfrujących, co zapobiega kradzieży kluczy sesji i ostatecznie odczytaniu zaszyfrowanych danych.

NordVPN zapewnia zarówno funkcję przełącznika zabijania, jak i ochronę przed wyciekiem DNS, aby upewnić się, że żadne dane nigdy nie trafią do Internetu w dużej mierze bez zabezpieczenia.

Włączanie przełącznika zabijania NordVPN

Wszystkie te funkcje stanowią solidne rozwiązanie, które ochroni Cię przed każdym, kto próbuje spojrzeć przez ramię przez Internet.

Podwójne VPN i Cebula Over VPN

Jeśli nie czujesz się komfortowo, stawiając na bezpieczeństwo danych i prywatność tylko na jednej warstwie VPN, NordVPN oferuje kilka dodatkowych opcji. Oba mogą przenieść twoją anonimowość na zupełnie nowy poziom.

Pierwsza to tak zwana konfiguracja VPN typu Multi-hop lub double VPN. W tej konfiguracji Twoje dane przechodzą przez dwa oddzielne – i często odległe od siebie – serwery VPN przed wyjściem do Internetu.

Podwójna sieć VPN jest trochę jak gra telefoniczna, ale bez zabawnych błędnych tłumaczeń, które zakłócają przekaz.

Po drugim przeskoku na ścieżce żaden punkt w łańcuchu nie zna zarówno źródła, jak i miejsca docelowego danych – zwiększając w ten sposób anonimowość i bezpieczeństwo.

NordVPN obsługuje obecnie następujące podwójne pary serwerów VPN:

CountryThrough
KanadaStany Zjednoczone
FrancjaZjednoczone Królestwo
HongkongTajwan
HolandiaSzwecja, Szwajcaria lub Wielka Brytania
SzwecjaHolandia lub Szwajcaria
SzwajcariaHolandia lub Szwecja
Zjednoczone KrólestwoFrancja lub Holandia
Stany ZjednoczoneKanada

Inną funkcją oferowaną przez NordVPN w celu dalszego zwiększenia prywatności jest możliwość korzystania z TOR przez połączenie VPN.

Wynik tej metody jest podobny do podwójnego VPN, ale po drodze dostajesz o wiele więcej przeskoków serwera, a także losowy wybór ścieżki.

Wadą konfiguracji TOR przez VPN jest to, że jest ona dość powolna, nawet w porównaniu z podwójnym rozwiązaniem VPN. Ale jeśli potrzebujesz kuloodpornej prywatności za wszelką cenę, to jest to świetna funkcja.

NordVPN z Netflix, BBC iPlayer i innymi

Jednym z najpopularniejszych zastosowań VPN jest obejście ograniczeń geograficznych treści podczas przesyłania strumieniowego wideo. NordVPN nie tylko obsługuje to, ale nawet zaprojektował wokół niego całą funkcję o nazwie SmartPlay.

SmartPlay pozwala ci po prostu połączyć się z serwerem VPN w dowolnym kraju, do którego treść jest ograniczona, a NordVPN zajmuje się resztą.

Oznacza to, że Netflix US (jak i każda inna biblioteka Netflix), Hulu, Amazon Prime, Disney +, iPlayer BBC i wiele innych są w zasięgu ręki.

I rzeczywiście, w moich testach używanie NordVPN dla Netflix działało bardzo dobrze. Byłem w stanie przesyłać strumieniowo biblioteki z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Holandii, Francji, Niemiec i kilku innych bibliotek bez problemów.

NordVPN odblokowuje Netflix US

Nie miałem również problemów z dostępem do iPlayera BBC, z którym zmaga się wielu innych dostawców.

NordVPN odblokowuje odtwarzacz BBC iPlayer

Krótko mówiąc, jeśli szukasz streamingu, NordVPN stanowi doskonały wybór. Niewielu konkurentów zapewni ci dostęp do tylu lokalizacji i usług przesyłania strumieniowego. A teraz już wiesz, dlaczego zawsze unoszą się u góry moich najlepszych sieci VPN na liście Netflix lub blisko nich.

Obsługa torrentów i P2P

Oprócz przesyłania strumieniowego, wielu z nas lubi również bezpiecznie używać VPN do pobierania plików za pomocą BitTorrenta i innego oprogramowania P2P. Chociaż nie każda sieć VPN obsługuje to, NordVPN zapewnia ci ochronę.

NordVPN jest dostawcą bez dzienników. Oznacza to, że nawet w przypadku orzeczenia sądowego trolle praw autorskich nie mogą uzyskać żadnych danych o żadnym z jego użytkowników. A jurysdykcja NordVPN w Panamie sprawiłaby, że takie orzeczenie sądowe byłoby prawie niemożliwe do uzyskania.

Funkcja przełączania zabójstw w aplikacji zapewnia również, że nie ujawnisz swojego prawdziwego adresu IP, jeśli wystąpi problem z połączeniem – coś, co może się zdarzyć (choć bardzo rzadko) u dowolnego dostawcy VPN.

Potem jest wydajność NordVPN, która jest jedną z najlepszych w branży.

Wszystko to, co można powiedzieć, dzięki NordVPN możesz pobierać torrenty z całkowitą pewnością, że jesteś anonimowy i bezpieczny – i rób to szybko.

NordVPN Dedykowane IP

NordVPN jest jednym z niewielu dostawców, w których można uzyskać dedykowany adres IP – często nazywany również statycznym adresem IP. Możesz go obecnie uzyskać w następujących pięciu krajach:

 • Francja (Paryż)
 • Niemcy (Frankfurt)
 • Holandia (Amsterdam)
 • Wielka Brytania (Londyn)
 • US (Buffalo, Los Angeles, Dallas)

Będziesz musiał dodatkowo zapłacić za dedykowany adres IP w wysokości 70 USD rocznie oprócz zwykłych kosztów subskrypcji, chociaż cena jest taka sama, niezależnie od wybranej lokalizacji.

To, czy chcesz użyć wspólnego adresu IP, czy dedykowanego adresu IP, zależy całkowicie od tego, dlaczego używasz VPN. Ale jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz tego drugiego, NordVPN jest prawdopodobnie najlepszym VPN dla statycznego adresu IP.

Czy NordVPN działa w Chinach?

Z przyjemnością stwierdzam, że odpowiedź brzmi tak, NordVPN działa zza Wielkiej zapory ogniowej w Chinach.

Podczas gdy zwykłe serwery mogą być trochę trafione lub przegapione, nie powinieneś mieć problemów z połączeniem się z jednym ze specjalnie zaprojektowanych zaciemnionych serwerów NordVPN.

Zaciemnione serwery wykorzystują zaawansowaną technologię ponownego zapisu pakietów i dobrze znane porty zamiast standardów VPN. W ten sposób oszukują cenzorów, aby myśleli, że połączenie to nic innego jak zwykły ruch internetowy.

Tej samej technologii można oczywiście używać w innych krajach, w których VPN jest źle traktowany, takich jak Iran, Irak, Rosja i Turcja.

CyberSec

Kolejną ważną funkcją oferowaną przez NordVPN jest CyberSec, rozwiązanie blokujące złośliwe oprogramowanie i reklamy, które można włączyć za każdym razem, gdy masz połączenie z VPN.

CyberSec automatycznie blokuje podejrzane strony i reklamy oraz zapewnia bezpieczniejsze i mniej irytujące przeglądanie. W końcu kto lubi reklamy?

Jest to przydatna funkcja, która działa całkiem dobrze – znacznie lepiej niż podobne próby konkurentów NordVPN. Jest domyślnie wyłączony, ale można go łatwo włączyć w menu Ustawienia aplikacji.

Jak włączyć CyberSec NordVPN

Jedyne, co myślę, że NordVPN się pomyliło, to nazwa. Jeśli nie wiesz, o co chodzi, termin CyberSec niewiele znaczy.

Pomijając ten niewielki problem marketingowy, jest świetnym dodatkiem do platformy NordVPN.

NordVPN i prywatność

Jak wspomniałem na początku tej recenzji, NordVPN jest jedną z lepiej pozycjonowanych sieci VPN, jeśli chodzi o prywatność. Oto dlaczego.

Jurysdykcja

NordVPN ma siedzibę w Panamie, która jest doskonałą jurysdykcją w zakresie ochrony danych.

Panama nie jest członkiem żadnej znaczącej międzynarodowej umowy o wymianie danych wywiadowczych. Tak więc coś takiego jak władze zmuszające NordVPN do przekazania danych użytkownika nie ma miejsca.

W kraju nie ma również przepisów dotyczących zatrzymywania danych i zezwala na całkowicie nieograniczony dostęp do Internetu.

Mimo to warto wspomnieć o jednym zastrzeżeniu dotyczącym prywatności.

NordVPN korzysta z firmy CloudVPN do przetwarzania płatności subskrypcyjnych, co wiąże się z kilkoma potencjalnymi problemami.

Po pierwsze, firma prowadzi działalność w Stanach Zjednoczonych, a zatem podlega jej jurysdykcji. Teoretycznie wszystko, co CloudVPN może wiedzieć o użytkownikach NordVPN, to fakt, że istnieją, więc może nie jest to taka wielka sprawa.

Większy problem polega jednak na tym, że CloudVPN jest obsługiwany przez firmę o nazwie Tesonet, która działa w branży eksploracji danych.

I chociaż teoretycznie nie powinno to stanowić problemu – w końcu nie ma danych, ale same transakcje płatnicze – powiązanie z firmą wydobywającą dane nie jest świetnym wyglądem dla sieci VPN, która szczyci się prywatnością.

Ostatecznie relacje NordVPN z CloudVPN nie powinny mieć większego wpływu na twoją anonimowość i nie są powodem do unikania NordVPN. Ale należy o tym pamiętać.

Zasady rejestrowania NordVPN

Krótko mówiąc, NordVPN to dostawca bez dzienników, kropka. I to nie jest tylko roszczenie marketingowe.

NordVPN jest jedną z niewielu sieci VPN, które poddały się niezależnemu audytowi swoich systemów. Celem przeglądu było potwierdzenie, że nie ma gromadzenia danych konsumentów i że nie są przechowywane żadne informacje na temat korzystania z platformy.

Audyt został przeprowadzony przez firmę PricewaterhouseCoopers, która ma znakomitą reputację na całym świecie, a NordVPN przeszedł z niesamowitymi kolorami.

W chwili pisania tego tekstu tylko subskrybenci NordVPN mogą odczytać szczegóły audytu – dlaczego dokładnie nie mam pojęcia. Ale widziałem to i jest dość szczelny.

Wycieki DNS

Wszystkie najnowsze i najlepsze protokoły szyfrowania oraz zasady braku rejestrowania stosowane przez NordVPN nie będą miały większego znaczenia, jeśli ujawnią informacje DNS.

Gdy przeglądasz internet przez VPN, jeśli Twój dostawca usług internetowych widzi żądania DNS użyte do przetłumaczenia czytelnego dla człowieka adresu URL na adres IP, równie dobrze możesz nie zawracać sobie głowy korzystaniem z VPN. Twoje prawdziwe IP jest narażone, a działania online można śledzić.

To powiedziawszy, po uruchomieniu mojej standardowej baterii testów szczelności DNS, z przyjemnością informuję, że nie są czymś, o co trzeba się martwić dzięki NordVPN.

NordVPN przechodzi test szczelności DNS

Nie wykryto wycieków IPv4, IPv6 ani DNS.

Testowałem również, czy NordVPN przecieka dane przez kanał WebRTC wbudowany w większość nowoczesnych przeglądarek. Tam też nie odkryłem żadnych problemów.

NordVPN zapewnia bezpieczeństwo i ukrywa Twój adres IP i lokalizację.

Aplikacje i klienci

Niewiele rzeczy może zepsuć korzystanie z VPN tak szybko, jak źle zaimplementowana aplikacja kliencka – no cóż, może też wydajność, ale wkrótce do tego dojdziemy. Z NordVPN kiepskie oprogramowanie nie jest jednak czymś, co można znaleźć.

W rzeczywistości z łatwością oceniłbym ich klienta jako jednego z trzech najlepszych w branży.

Na początek NordVPN obsługuje ogromną różnorodność urządzeń. Możesz pobrać klientów dla następujących platform:

 • Windows
 • System operacyjny Mac
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Linux (jest to klient wiersza poleceń)

NordVPN ma również rozszerzenia zarówno do Chrome, jak i Firefox, które są świetnymi opcjami, jeśli chcesz przeglądać tylko czynności związane z przeglądaniem.

Masz również dostęp do różnych konfiguracji OpenVPN, które pozwalają łączyć się z usługą z urządzeń z obsługą OpenVPN. Oznacza to, że routery, zapory ogniowe, urządzenia NAS – a właściwie prawie wszystko podłączone do Internetu – mogą obsługiwać NordVPN.

Skoncentrowałem swoje testy na kliencie Windows, ponieważ jest to ten, którego używa większość z nas.

Domyślny widok aplikacji klienta NordVPN

Aplikacja jest przejrzysta, responsywna i intuicyjna w nawigacji.

Prawie wszystkie ustawienia użytkownika można konfigurować za pomocą prostego włącznika lub wyłącznika. A jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem, znajdziesz niektóre z bardziej zaawansowanych ustawień – takich jak określanie niestandardowych serwerów DNS – łatwo dostępnych.

Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie działało zgodnie z oczekiwaniami i nie przyniosło żadnych niespodzianek. I z pewnością jest dość łatwy w użyciu, że ktoś, kto nigdy go nie widział, może uruchomić się w kilka chwil.

macOS IKEv2 vs. Klient OpenVPN

Jedną z osobliwości, o której powinienem wspomnieć, jest to, że klient NordVPN dla macOS występuje w dwóch wersjach: OpenVPN i IKEv2. Innymi słowy, musisz zdecydować w czasie instalacji, którego protokołu chcesz użyć.

Poza protokołem dużą różnicą jest to, że aplikacja OpenVPN nie implementuje funkcji pełnego zabicia przełącznika, co jest nieco rozczarowujące. Możesz rozłączać określone aplikacje po rozłączeniu, ale to Ty musisz dodawać je jeden po drugim.

Funkcja Kill Switch w aplikacji macOS NordVPN

Nie jest to bezpieczna i podatna na błędy metoda polegania na mnie.

Na szczęście strona pobierania NordVPN domyślnie popycha klienta macOS IKEv2, który ma zaimplementowany odpowiedni przełącznik zabijania. Jako taki radziłbym, żeby tego użyć.

Serwery NordVPN

Chociaż lista serwerów NordVPN nie jest największa – PureVPN jest dla nich wygodniejsza – wciąż robi wrażenie. Mówimy o 5645 serwerach w 80 lokalizacjach i 58 krajach.

Nie ma jednej lokalizacji, o której chciałbym się połączyć, która byłaby niedostępna.

Możesz wybrać kraj, z którym chcesz się połączyć, wybierając go na mapie lub z listy po lewej stronie klienta.

Każdy wpis kraju w polu listy można rozwinąć, aby pokazać wszystkie dostępne serwery i lokalizacje. Poszczególne serwery można również oznaczyć jako ulubione, aby ułatwić dostęp później.

Lista serwerów NordVPN pokazana na kliencie

Można także przeszukiwać pole listy krajów, aż do poszczególnych lokalizacji. Gdy już wiesz, że istnieje lokalizacja – powiedzmy amerykańskie miasto Atlanta – najprostszym sposobem na połączenie się z nią jest rozpoczęcie wpisywania jej nazwy.

NordVPN oferuje również wiele specjalistycznych serwerów, które robią niewielu innych dostawców. Dostępne są podwójne serwery VPN, zaciemnione serwery, cebulowe serwery VPN i serwery zoptymalizowane specjalnie dla P2P.

Czy NordVPN jest szybki?

Podobnie jak wielu dostawców, NordVPN reklamuje się jako najszybszy VPN na świecie.

Problem w tym, że może być tylko jeden. I niestety w przypadku NordVPN tak nie jest – przynajmniej nie według moich testów.

To powiedziawszy, są bardzo blisko.

Dzięki najlepszej prędkości pobierania 91,4 Mb / s i średnio 69,1 Mb / s we wszystkich testowanych lokalizacjach, tylko garstka innych dostawców jest szybsza – i tylko nieznacznie.

Nord VPN w żaden sposób nie jest wolny.

Pobieranie jest również szybkie, z najszybszą zarejestrowaną prędkością 51,4 Mb / s i średnią lokalizacją testowaną 48,6 Mb / s.

Poniżej znajduje się próbka liczb wydajności, które widziałem podczas uruchamiania moich testów. Uwzględniono mój najbliższy serwer, a także serwery w USA i Holandii. Aby uzyskać pełne wyniki, proszę zobaczyć moją pełną stronę testu prędkości NordVPN.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN NordVPNZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości podstawowej NordVPNBrak VPN
Stany Zjednoczone
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN United States VPNZ VPN NordVPN jednoczy wyniki testu prędkości linii podstawowych w Stanach ZjednoczonychBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Holandia VPNZ VPN NordVPN Holandia wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN

Obsługa klienta

Kolejną istotną, ale często zapomnianą funkcją usługi VPN jest kompetentna i pomocna obsługa klienta. Oprogramowanie to oprogramowanie, a czkawka może się zdarzyć w dowolnym momencie – nawet w najlepszym z nich.

Z przyjemnością informuję, że NordVPN oferuje doskonałą obsługę klienta.

Możesz się z nimi skontaktować przez czat online 24 godziny na dobę bezpośrednio ze strony internetowej. Ale co najlepsze, możesz porozmawiać z agentami, którzy wiedzą, co robią – i nie podchodzę do tego pochopnie, mimo że mam do czynienia z VPNami tak samo jak ja.

Skontaktowałem się z nimi kilka razy i nigdy nie zajęło mi to więcej niż minutę. Za każdym razem uważałem, że przedstawiciele są łatwi do rozmowy i pomocni.

Jeśli się nie spieszysz, możesz również wysyłać pytania do zespołu wsparcia NordVPN za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest to dobry sposób, jeśli potrzebujesz bardziej złożonej lub technicznej porady.

Dla majsterkowiczów wśród nas strona NordVPN ma również bardzo pomocną bazę wiedzy. Obejmuje wszystkie typowe problemy, o których mogłem pomyśleć.

W sumie, jeśli będziesz go potrzebować, nie będziesz mieć problemów z uzyskaniem pomocy w NordVPN. To pocieszające wiedzieć, zwłaszcza jeśli jesteś mniej zaawansowanym użytkownikiem.

Cena i wartość NordVPN

Wszystko ma swoją cenę, a doskonała obsługa NordVPN nie jest wyjątkiem. Ale chociaż z pewnością nie jest to najtańszy dostawca VPN, który znajdziesz, nie jest również drogi.

Jeśli chcesz zaangażować się w trzyletnią subskrypcję, obecnie chcesz płacić tylko 3,49 USD miesięcznie. To świetna oferta na wszystko, co daje NordVPN i jest tego warta.

A jeśli trzy lata wydają się zbyt długie, możesz oczywiście uzyskać krótszą subskrypcję. Minusem jest to, że miesięczny koszt wzrośnie.

Koszt subskrypcji NordVPN

Pamiętaj też, że dostawcy VPN zmieniają ceny i cały czas prowadzą promocje. Więc nie wahaj się wrócić tutaj lub odwiedzić moją stronę z ofertami NordVPN, aby uzyskać najnowsze zniżki.

Opcje płatności w NordVPN obejmują wszystkie główne karty kredytowe, Amazon Pay, Alipay, UnionPay oraz różne kryptowaluty. PayPal jest dziwnym człowiekiem.

Zwroty i bezpłatny okres próbny

Chociaż NordVPN nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego, mają bezwarunkową 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. I wydaje się, że całkiem nieźle wydają zwroty pieniędzy na żądanie.

Polityka zwrotów obejmuje nawet płatności dokonywane za pomocą kryptowalut, czego większość VPN nie robi.

30-dniowe okno powinno dać ci dużo czasu na zabawę z oprogramowaniem i zastanowienie się, czy jest dla Ciebie odpowiednie. Dzięki gwarancji w tylnej kieszeni nie ma powodu, aby nie brać NordVPN na przejażdżkę.

Zamykanie myśli

Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN jest łatwą rekomendacją. Jak wielu z nas, jest to usługa, z której korzystam prawie codziennie, i mam nadzieję, że moja recenzja NordVPN wyjaśniła, dlaczego.

NordVPN ma wiele wspaniałych funkcji, doskonale sprawdza się w zapewnianiu bezpieczeństwa i anonimowości oraz ma jedną z najszybszych sieci serwerów dowolnego dostawcy. Ich obsługa klienta należy również do najlepszych w branży.

Co najważniejsze, udaje mu się wykonać wszystkie powyższe czynności bez konieczności ładowania ręki i nogi.

Jeśli szukasz usługi VPN, nie szukaj dalej niż NordVPN. Dostawcy premium nie mają nic lepszego niż to.

Logo NordVPNWynik:
9,4 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map