Recenzja VyprVPN

Logo VyprVPNWynik:
8,5 / 10


VyprVPN z siedzibą w Szwajcarii jest uznanym dostawcą VPN, który zawsze dużo inwestował w swoją technologię. Od zweryfikowanych zasad zerowego logowania i przyjaznego, bogatego w funkcje, wieloplatformowego klienta, po setki szybkich samo zarządzanych serwerów i wsparcie dla wielu popularnych usług przesyłania strumieniowego, VyprVPN zapewnia niemal każdy front.

Plusy
 • Zweryfikowano brak logowania dla pełnej prywatności
 • Doskonały wybór protokołów i ustawień szyfrowania
 • Setki serwerów o dużej różnorodności lokalizacji
 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze wieloplatformowy klient
 • Odblokowuje Netflix, BBC iPlayer i inne
 • Umożliwia ruch P2P i torrent
 • Hostuje własne serwery (bez stron trzecich)
Cons
 • Nie ma sposobu, aby zapłacić anonimowo
 • Zaciemnianie VPN nie jest dostępne w abonamencie podstawowym

VyprVPN jest uznanym i znanym dostawcą, który istnieje na rynku od 2009 roku. Wielu z nas jednak przez lata przekazywało swoje usługi z jednego prostego powodu: prowadzili dzienniki połączeń.

Pod koniec ubiegłego roku VyprVPN ogłosił, że przechodzą na nowy liść. Stały się teraz VPN bez logowania.

W tym samym czasie rozpoczęli również aktualizację infrastruktury w celu poprawy wydajności serwerów i wprowadzili pozytywne zmiany w obsłudze klienta.

Wszystkie trzy przedsięwzięcia były, mówiąc delikatnie, duże i więcej niż wymagały świeżego spojrzenia na ofertę VyprVPN.

W tym celu w tej recenzji VyprVPN zajmiemy się wydajnością usługi, omówimy jej główne funkcje i, co najważniejsze, zdecydujemy, czy warto za nią zapłacić.

Przegląd VyprVPN

Jak wspomniano powyżej, VyprVPN istnieje od dawna – przynajmniej według standardów branżowych VPN. Została założona w 2009 roku przez firmę zajmującą się prywatnością w Internecie Golden Frog.

VyprVPN z siedzibą w Szwajcarii działa poza bardzo przyjazną dla prywatności jurysdykcją.

Jeśli połączysz to z nową polityką firmy dotyczącą braku logowania i aktualizacjami infrastruktury, możesz potencjalnie uzyskać bezpieczną, prywatną, uniwersalną sieć VPN.

Jak na razie dobry początek.

funkcje

Jeśli chodzi o funkcje, VyprVPN oferuje dobrą mieszankę, dzięki czemu jest jednym z najlepszych dostawców VPN w branży.

To nie jest idealne. Żadna sieć VPN, którą kiedykolwiek sprawdziłem, jeszcze tego nie osiągnęła. Ale nie ma wielu obszarów, w których nikomu poważnie brakuje.

Wyłącznik awaryjny

Przełącznik zabicia jest funkcją, którą powinna wdrożyć każda VPN warta swojej soli, a tutaj VyprVPN nie zawodzi. Przeważnie.

Dlaczego głównie? Ponieważ ta funkcja, choć dostępna w systemach Windows, macOS i Android, jest rażącym pominięciem na urządzeniach z iOS.

Gdy przełącznik „zabijania” jest włączony – i w tym przypadku nie jest domyślnie – odcina dostęp do Internetu wszystkim urządzeniom, jeśli połączenie VPN zostanie przerwane. Jego celem jest zapobieganie przypadkowym wyciekom danych lub adresów IP w przypadku problemów z siecią.

W przypadku systemu iOS zamiast tego dostępna jest funkcja automatycznego ponownego łączenia, która teoretycznie powinna przywrócić działanie VPN w ciągu milisekund, jeśli połączenie zostanie zerwane.

Ale to wciąż pozostawia małe okno na wycieki, więc nie jest to właściwy przełącznik zabijania.

Ochrona przed wyciekiem DNS

VyprVPN zapobiega wyciekom DNS – które można wykorzystać do śledzenia odwiedzanych witryn – za pomocą serwerów DNS, które są w pełni własnością i działają.

Ta funkcja jest domyślnie włączona.

Jeśli chcesz, możesz określić własne serwery DNS w ustawieniach klienta. Ale w zdecydowanej większości przypadków nie jest to konieczne.

Ustawienia DNS w kliencie VyprVPN

Dla przypomnienia, serwery DNS VyprVPN przestrzegają tych samych rygorystycznych zasad braku logowania, jak ich zwykłe serwery. To dobra rzecz.

Brak dzierżawionych serwerów

Bardzo niewiele VPN posiada swój sprzęt. Większość serwerów dzierżawi z różnych centrów danych na całym świecie.

Tak nie jest w przypadku VyprVPN. Są jednym z nielicznych dostawców, którzy są właścicielami całej sieci.

Własność serwera oznacza, że ​​żadna strona trzecia nie może łatwo uzyskać dostępu do infrastruktury. Jest to główna zaleta prywatności VyprVPN w porównaniu z większością konkurentów.

Protokół Chameleon

Aby pomóc w ograniczeniu ograniczeń sieci i cenzury rządowej, VyprVPN zbudował niestandardowy protokół VPN o nazwie Chameleon.

Tym, co odróżnia Chameleon od głównych protokołów, takich jak OpenVPN, jest to, że szyfruje metadane pakietów.

Oznacza to, że Twoje połączenie VPN może przejść przez większość zapór niezauważonych. Obejmuje to bariery, które wykorzystują głęboką kontrolę pakietów, aby uniemożliwić korzystanie z VPN.

Schemat działania protokołu Chameleon VyprVPN

I działa wyjątkowo dobrze.

Chameleon jest dostępny na każdej platformie oprócz iOS. Wymaga również subskrypcji premium, aby uzyskać dostęp.

Czy VyprVPN działa w Chinach??

Korzystając z protokołu Chameleon, VyprVPN działa nawet wtedy, gdy jesteś za wielką chińską zaporą ogniową. To imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę, jak długo rząd stara się zapobiec korzystaniu z VPN.

Do tej pory Chameleon odniósł wielki sukces, opierając się wszelkim próbom wykrycia, a VyprVPN nadal wprowadza zmiany, aby utrzymać to w ten sposób.

Obsługa przesyłania strumieniowego

Chociaż VyprVPN nie obsługuje jawnie omijania treści blokowanych geograficznie, są w tym całkiem dobrzy. Obsługa klienta znana jest nawet z pomocy w nawiązywaniu problemów w razie problemów.

Popularne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak iPlayer i Hulu BBC, działają dobrze, podobnie jak wiele innych na całym świecie.

Czy VyprVPN działa z Netflix?

W czasie, gdy prawie każda firma VPN zrezygnowała z pracy z Netflix, VyprVPN wciąż się rozwija.

Kilka amerykańskich serwerów, w tym Nowy Jork i Chicago, bez problemu łączy się z Netflix. Australia, Kanada, Japonia i Wielka Brytania również działały dobrze.

VyprVPN współpracuje z US Netflix

VyprVPN nie gwarantuje oczywiście, że ich serwery zawsze będą działać. Żaden dostawca tego nie robi. Ale kiedy piszę tę recenzję, bez wątpienia są jedną z najlepszych sieci VPN Netflix.

Obsługa BitTorrent i P2P

Udostępnianie plików to obszar, w którym nowe zasady VyprVPN dotyczące braku rejestrowania mają znaczący wpływ.

W przeszłości VyprVPN obsługiwał torrenty i inne sieci P2P, ale korzystał z dzienników do przekazywania wszelkich skarg dotyczących praw autorskich użytkownikom ich usług.

Ponieważ dzienników nie ma już na zdjęciu, VyprVPN nie jest w stanie Cię zidentyfikować i dlatego staje się czarną dziurą dla wszystkich skarg.

Nadal zawierają klauzule w swoich Warunkach dotyczące konieczności przestrzegania praw autorskich. Ale jest to trochę puste zagrożenie – głównie na pokaz – ponieważ VyprVPN nie ma już żadnego sposobu, aby je wymusić.

Wiele jednoczesnych połączeń

Subskrybując VyprVPN, możesz korzystać z wielu urządzeń jednocześnie, używając tylko jednego konta.

Numer urządzenia różni się w zależności od abonamentu.

Dzięki abonamentowi Basic możesz jednocześnie podłączyć do trzech urządzeń. Jeśli zdecydujesz się na abonament Premium, liczba ta wzrośnie do pięciu.

Inne funkcje Uwagi

Oprócz wszystkich powyższych funkcji warto również zauważyć, że VyprVPN nie blokuje połączeń Tora. Jednocześnie jednak Tor przez VPN nie jest jawnie obsługiwany.

W moich testach używanie Tora nie powodowało żadnych problemów podczas połączenia z VyprVPN, ale nie sprawdzałem też każdego serwera.

Najważniejsze jest to, że przebieg może się różnić, ale szanse na sukces są dobre.

Powinienem również zauważyć, że nie ma obsługi podwójnego połączenia VPN. Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ jest to funkcja niszowa.

To powiedziawszy, jeśli podwójne VPN jest jednym z twoich wymagań, VyprVPN nie jest dla ciebie. NordVPN, Surfshark i ProtonVPN wszystkie implementują tę funkcję i stanowią doskonałą alternatywę.

VyprVPN Prywatność i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas użytkowników VPN nic nie jest ważniejsze niż prywatność i bezpieczeństwo, jakie daje VPN. To kolejny obszar, w którym VyprVPN nie zawodzi.

Jest to także obszar, w którym VyprVPN poczynił ostatnio poważne postępy, przede wszystkim dzięki nowej polityce zakazu logowania.

Jurysdykcja

Jak wspomniałem wcześniej, VyprVPN działa poza Szwajcarią przyjazną prywatności, podobnie jak jej spółka-matka Golden Frog.

Obie firmy korzystają z surowych przepisów dotyczących prywatności danych obowiązujących w tym kraju, które zdecydowanie przemawiają na korzyść praw indywidualnych.

Krytycznie Szwajcaria nie jest również powiązana z notorycznymi umowami wymiany informacji wywiadowczych z 5, 9 lub 14 oczami. W związku z tym nigdy nie przekażą prywatnych danych do innych krajów bez odpowiedniego procesu w swoim systemie sądowym.

W świecie, w którym wszędzie dzieje się szpiegostwo, Szwajcaria jest oazą praw do prywatności.

Zasady rejestrowania

Od czasu, gdy VyprVPN rozpoczął działalność ponad dziesięć lat temu, są powszechnie znani jako dostawca, który prowadzi dzienniki połączeń.

Nigdy nie monitorowali działań użytkowników na ich platformie. Śledzili jednak, kto się łączył, na jak długo i ile danych przesłali.

Co gorsza, wszystkie przechowywane informacje zawierały prawdziwy adres IP użytkownika. To sprawiło, że osoby trzecie były trywialne, aby powiązać kogoś z określoną działalnością online.

Jednak pod koniec 2018 roku VyprVPN wezwał do przejścia na surową politykę braku logowania. Poddali nawet całą swoją infrastrukturę niezależnemu audytowi strony trzeciej, aby udowodnić nam, że ich transformacja została zakończona.

Podczas tego audytu znaleziono zero śladów zatrzymanych danych użytkownika, a VyprVPN oficjalnie stał się dostawcą zerowania danych.

Własność serwera

Jak już wspomniałem wcześniej, VyprVPN posiada wszystkie swoje serwery. Daje im to naturalną przewagę bezpieczeństwa w porównaniu z większością innych usług, które zamiast tego decydują się na leasing sprzętu.

VyprVPN ma ścisłą kontrolę nad tym, kto może uzyskać dostęp do swojego sprzętu, dzięki czemu maszyny są fizycznie bezpieczniejsze.

Dla nas użytkowników oznacza to mniejsze ryzyko, że nasze dane wpadną w niepowołane ręce.

Protokół i standardy szyfrowania

Podczas gdy VyprVPN nie pozwala mieszać i dopasowywać protokołów i standardów szyfrowania w jakikolwiek sposób, oferuje kilka doskonałych kombinacji.

Dostępność niektórych z tych par zależy od platformy i zadzwonię w dowolnym momencie.

 • PPTP

  PPTP to najstarszy i najczęściej obsługiwany protokół VPN. Jest również całkowicie niepewny, ponieważ został naruszony już w 1998 roku.

  VyprVPN oferuje PPTP z 128-bitowym szyfrowaniem wyłącznie do obsługi starszych urządzeń i sprzętu, które nie mogą korzystać z OpenVPN i tylko w systemie Windows.

  Innymi słowy, istnieje, ale należy go unikać za wszelką cenę.

 • L2TP / IPSec

  Aby chronić przenoszone dane, protokół L2TP / IPSec wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES z podwójnym enkapsulacją.

  Jest to wysoce bezpieczny i szeroko obsługiwany standard, który jest uważany za niezniszczalny.

  Ma również tę zaletę, że korzysta z wielowątkowego mechanizmu szyfrowania i deszyfrowania, więc na nowszym sprzęcie może to być najszybszy dostępny protokół VPN.

  L2TP / IPSec może być używany na klientach Windows, macOS i iOS.

 • OpenVPN

  OpenVPN jest uważany za złoty standard protokołów VPN. Jest open source, całkowicie bezpieczny i błyskawicznie szybki.

  Możesz wybrać szyfrowanie 256-bitowe lub 160-bitowe. Pierwsza jest bezpieczniejsza, druga szybsza (choć nadal jest bezpieczna).

  VyprVPN nie pozwala jednak wybierać między TCP a UDP. Cały czas korzysta z UDP.

  Ogólnie rzecz biorąc, OpenVPN jest najlepiej działającym protokołem spośród dostępnych opcji, szczególnie w przypadku niestabilnych połączeń internetowych.

  Dla większości z nas powinien to być protokół z wyboru. VyprVPN zgadza się i ustawił ją jako domyślną we wszystkich wersjach aplikacji klienckiej, w których jest zaimplementowana.

 • Kameleon

  Jak już wspomniano, Chameleon jest niestandardowym zaciemnionym protokołem VPN VyprVPN. Opiera się na OpenVPN i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie do ochrony danych.

  Główną różnicą jest to, że protokół Chameleon przepisuje również informacje nagłówka, aby pokonać metody blokowania VPN, takie jak głęboka inspekcja pakietów.

  Funkcjonalnie Chameleon jest tak samo bezpieczny jak OpenVPN. Ponieważ jednak potrzeba nieco więcej narzutów, aby usunąć zaciemnienie, będzie on nieco wolniejszy.

  Chameleon jest dostępny na wszystkich platformach oprócz iOS, ale tylko w przypadku subskrypcji abonamentu Premium.

Wycieki DNS

Aby sprawdzić, czy VyprVPN jest szczelny dla DNS i nie ujawnia żadnych prywatnych informacji, uruchomiłem moją standardową baterię testów. Sprawdziłem klientów Windows, macOS i Android.

We wszystkich przypadkach VyprVPN przeszedł z latającymi kolorami.

VyprVPN przechodzi test szczelności DNS

Nie ma wycieków IPv4 ani IPv6, w tym przez WebRTC. Klienci również nigdy nie używają niczego poza prywatnymi serwerami DNS VyprVPN.

Innymi słowy, VyprVPN jest bezpieczny i doskonale chroni Cię i zapewnia anonimowość w Internecie.

Aplikacje i klienci

VyprVPN oferuje obsługę wielu urządzeń podłączonych do Internetu. Mają niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, macOS, Android i iOS. Możesz także ręcznie skonfigurować połączenia z usługą na niektórych routerach, telewizorach Smart TV i komputerach z systemem Linux.

Złożenie razem oznacza, że ​​trudno jest znaleźć urządzenie, które nie jest kompatybilne z VyprVPN.

Niestandardowe aplikacje mają dość jednolity wygląd i działanie na wszystkich platformach. Są również intuicyjne i łatwe w użyciu.

Porównanie klientów Windows, macOS i Android VyprVPN

Wszystkie zaawansowane funkcje są starannie schowane w menu dostosowywania. Nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu, ale są łatwo dostępne, gdy ich potrzebujesz.

Wszystko tam jest, od połączenia dla każdej aplikacji i opcji przełącznika zabicia do wyboru protokołu i ustawień DNS.

Przegląd menu dostosowywania klienta VyprVPN

Wsparcie Pomidorów

VyprVPN wyróżnia się również na tle innych dostawców, oferując spersonalizowaną wersję popularnego oprogramowania układowego routera Tomato z wbudowanym oprogramowaniem VPN.

Jeśli posiadasz obsługiwany router, wystarczy go sflashować, podłączyć do Internetu i automatycznie uzyskać sieć VPN.

Oprogramowanie układowe pozwala nawet kontrolować, które urządzenia będą korzystać z połączenia VPN, dzięki czemu konfiguracja poszczególnych urządzeń jest bardzo prosta.

Lokalizacje serwerów VyprVPN

Opierając się wyłącznie na liczbach – ponad 700 serwerów w 73 lokalizacjach i 64 krajach – VyprVPN może być dumny ze swojej sieci serwerów.

Ale tym bardziej imponuje fakt, że w przeciwieństwie do prawie wszystkich konkurentów, posiadają sprzęt.

Od Europy i Azji po Amerykę – tam jest każda lokalizacja, której większość z nas może kiedykolwiek chcieć. Pełną listę serwerów VyprVPN można zobaczyć tutaj.

Wybierając serwer, z którym chcesz się połączyć w kliencie, możesz przeszukiwać listę według kraju lub – w przypadku, gdy istnieje kilka lokalizacji w jednym kraju – miasto. Możesz także oznaczyć gwiazdką swoje ulubione lokalizacje na później.

Ekran wyboru serwera w kliencie VyprVPN

Lista serwerów jest sortowalna według regionu, kraju lub prędkości.

W tym przypadku termin prędkość może być nieco mylący i powodować pewne zamieszanie. W rzeczywistości reprezentuje opóźnienie.

Opóźnienie nie jest miarą szybkości pobierania danych z serwera. Zamiast tego informuje, jak szybko serwer odpowiada po wysłaniu do niego żądania.

Jak szybki jest VyprVPN?

VyprVPN jest bardzo szybki. W rzeczywistości stworzyli nawet moją najszybszą listę VPN.

Ogólnie rzecz biorąc, prędkości są więcej niż wystarczające, nawet w przypadku działań o dużej przepustowości, takich jak torrentowanie lub przesyłanie strumieniowe wideo 4K, nie mówiąc już o prostym przeglądaniu.

Poniżej znajduje się próbkowanie z ośmiu miejsc, które sprawdziłem podczas mojego kompleksowego testu prędkości VyprVPN. Najlepszy serwer został wybrany przez funkcję „Najszybszy serwer” aplikacji klienckiej.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN VyprVPNZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości VyprVPNBrak VPN
Stany Zjednoczone
Wyniki testu prędkości serwera VPN VyprVPN w Stanach ZjednoczonychZ VPN VyprVPN jednoczy wyniki testu prędkości linii podstawowych stanówBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN Holandia HolandiaZ VPN VyprVPN Holandia wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN

Być może zauważyłeś dużą rozbieżność między VPN a brakiem wyników VPN. Jest tak, ponieważ celowo przyspieszam testowanie połączenia internetowego o wiele szybciej niż każdy dostawca VPN może sobie poradzić.

Używając połączenia o przepustowości 500 Mb / s i 100 Mb / s, upewniam się, że widzimy prawdziwe prędkości, które może zaoferować serwer, a nie ograniczenia ograniczone przez mojego usługodawcę.

Obsługa klienta

W przeszłości VyprVPN był znany z nieco słabej obsługi klienta. Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie otrzymali wiadomość i otrzymali poważny postęp w dziale wsparcia.

Aby je przetestować, przesłałem pytania do zespołu wsparcia o trzech różnych porach dnia. Za każdym razem miałem odpowiedź w niecałe piętnaście minut.

Dzięki temu czas odpowiedzi VyprVPN należy do najlepszych spośród wszystkich usług VPN, które sprawdziłem.

Jednak czas reakcji to tylko połowa sukcesu. To, jak dobrze obsługiwane są również prośby o wsparcie.

W moim przypadku znalazłem odpowiedzi, które muszę być przydatne, choć nie idealne.

Oczywiście bez sabotowania mojego połączenia VPN ciężko było przeczytać, jak bardzo biegły jest personel VyprVPN. Ale są to pracownicy wewnętrzni i wydaje się, że dobrze znają swoje oprogramowanie.

Witryna VyprVPN ma również dość dokładną sekcję samopomocy zawierającą więcej niż wystarczającą ilość informacji, aby rozwiązać najbardziej podstawowe problemy.

Ile kosztuje VyprVPN?

Większość dostawców VPN woli oferować jeden plan z wieloma długościami subskrypcji. VyprVPN wyda ten trend i oferuje dwa rodzaje subskrypcji: Basic i Premium.

Każdą z nich można kupić miesięcznie lub corocznie. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, zaoszczędzisz blisko 50% w ciągu roku.

Przegląd planu cenowego VyprVPN

Największą różnicą między tymi dwoma planami – oprócz ich kosztów – jest to, do jakich funkcji masz dostęp.

Abonenci abonamentu podstawowego otrzymują maksymalnie trzy jednoczesne połączenia urządzeń i nieograniczoną liczbę danych.

Abonenci premium mogą podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie, a także uzyskać dostęp do protokołu Chameleon.

Dla większości z nas podstawowy plan powinien być wystarczający – wyjątek stanowi sytuacja, gdy masz wiele urządzeń do podłączenia lub siedzisz za restrykcyjną zaporą ogniową.

Możesz zapłacić za subskrypcję za pomocą dowolnej głównej karty kredytowej, PayPal lub UnionPay.

Niestety VyprVPN nie przyjmuje płatności kryptowalutowych, więc obsesyjna prywatność wśród nas może nie być tutaj szczęśliwa.

Wszystkie subskrypcje kwalifikują się do bezwarunkowej 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z usługi, po prostu prześlij prośbę do działu obsługi klienta o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od dokonania pierwszej płatności.

Podsumowując, VyprVPN oferuje przyzwoitą wartość za to, co pobierają, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele ulepszeń, które wprowadzili, aby usunąć swoje słabe punkty.

Bezpłatna wersja próbna VyprVPN

Do niedawna VyprVPN oferował trzydniowy bezpłatny okres próbny. Tak już nie jest.

Gdy był już bezpłatny okres próbny, gwarancja zwrotu pieniędzy nie istniała. Jedyne, co mieliśmy, to te trzy dni, aby zdecydować, czy usługa jest dla nas odpowiednia – niekoniecznie dużo czasu.

W oparciu o opinie użytkowników VyprVPN postanowił zrezygnować z bezpłatnego okresu próbnego i zamiast tego zdecydował się na ograniczoną czasowo gwarancję zwrotu pieniędzy, którą wybierają prawie wszyscy dostawcy.

Przegląd VyprVPN Zamykanie myśli

Rozwiązując ich dwie najbardziej rażące słabości – logowanie i słabą obsługę klienta – VyprVPN stał się solidną opcją VPN.

Oferują doskonałą aplikację kliencką, szeroką obsługę urządzeń, wiele protokołów, duże prędkości, a nawet posiadają każdą część sieci serwerów w celu zwiększenia bezpieczeństwa fizycznego. Niewielu innych dostawców oferuje te wszystkie rzeczy.

Co więcej, VyprVPN dołożył wszelkich starań, aby ich roszczenia dotyczące braku logowania były kontrolowane przez stronę trzecią. To też robi niewielu dostawców.

Jedyne wady, które znalazłem podczas mojej recenzji, to kilka brakujących funkcji na kliencie iOS i brak opcji płatności kryptowalutą. Jeśli jedno z nich ma dla Ciebie znaczenie, spójrz na moją listę najlepszych VPN dla możliwych alternatyw.

Najważniejsze jest to, że chociaż nie byłem w stanie tego zrobić jeszcze rok temu, teraz mogę z łatwością polecić VyprVPN.

Uznanie dla nich za dokonane przez nich zmiany. Nie była to łatwa praca, którą wykonali wyjątkowo dobrze.

Logo VyprVPNWynik:
8,5 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map