Hotspot Shield VPN İncelemesi (2020)

Bitmiş 600 milyon kişi Hotspot Shield’i çevrimiçi gizlilikleriyle emanet ediyor. Bu VPN’yi finansal işlemlerde bulunmak, web’de arama yapmak, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve ayrıca bir dizi hassas ve özel iletişim kurmak için kullanıyorlar..


Hotspot Shield VPN gerçekten mevcut en üst düzey VPN’lerden biri mi yoksa değil mi? Bunu sunucu hızlarına, gizlilik ve kayıt politikalarına, güvenliklerine, fiyatlarına ve müşteri hizmetlerine bir göz atarak cevaplayacağız..

genel bakış

etkin nokta kalkan logosu

AnchorFree, Hotspot Shield’in arkasındaki şirket. Bu VPN hizmeti, ücretli bir hizmetin yanı sıra aboneliksiz bir hesap sunar. Bu programı kullanırken ilk fark edeceğiniz şeylerden biri, basit ve çekici bir tasarıma sahip olmasıdır.

Etkileşimli haritalar veya ayrıntılı ayarlar yoktur. Tüm gördüğünüz, pencerenin ortasında büyük bir güç düğmesi. Güç düğmesine dokunduğunuzda, Etkin Nokta Kalkanı varsayılan olarak ABD’ye veya en son tercihinize bağlanır.

Bağlanır bağlanmaz güç düğmesi kaybolur ve bağlandığınız süreyi gösteren bir zamanlayıcı başlar. Ekranın alt yarısında, bilgisayarınızın veri aktarımını, şu anda sahip olduğunuz VPN IP adresini ve hangi ülkeye bağlandığınızı gösteren basit ama net bir harita göreceksiniz. Bu düzenli ve net tasarım, Hotspot Shield’in hizmete nasıl geçtiğinin bir yansımasıdır.

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu: 2500+ Sunucu
Sunucu Dağıtımı: 27 ülke
Destek: Bilet sistemi
torrenting: İzin
Yayın Akışı: Çok sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: Mancınık Hydra; 128 bit AES ve 256 bit AES şifreleme
Merkez: Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat: 7,99 € / ay
Resmi internet sitesi: https://hotspotshield.com
Hotspot Shield’in Pozitif Değerleri:
 • Aynı kalitede diğer VPN’lerden daha düşük fiyat
 • Risksiz yedi günlük deneme
 • Yüksek indirme hızları
Hotspot Shield’in olumsuz yönleri
 • Birkaç sunucu konumu
 • Sınırlı yapılandırma seçenekleri
 • Netflix gibi yayın hizmetlerini coğrafi olarak kısıtlayan tarafından tespit edildi
Özellikleri:
 • 45 günlük para iade garantisi
 • IPv6 ve web gerçek zamanlı iletişim
 • Tek bir abonelikle beş cihazı bağlayın
 • 25 ülkede sunucu
 • P2P bağlantılarına izin verilir
 • Birden çok dilde kullanılabilir
 • Elite aboneliği ile sınırsız veri ve bant genişliği

Sunucular Nerede

hotspot kalkan sunucusu konumları

Hotspot Shield yakın 27 farklı ülkeye yayılmış 3.000 sunucu. Bu, hızlı ve esnek güvenilir bir hizmet sunmalarını sağlar. Kullanıcılar iyi şifrelenmiş çeşitli IP adreslerine bağlanabilir. Sunucu sayısı ve sunucuların bulunduğu ülke sayısı, Hotspot Shield’in iletilen bilgileri şifrelemede iyi bir iş yapmasına izin verir.

Hotspot Shield’e baktığınızda sinir bozucu bir şey hangi şehre bağlandığını söylemiyorlar. Olumlu tarafı, Hotspot Shield Elite’e kaydolanlar sınırsız bant genişliği ve Sınırsız veri.

Çin'de sosyal medya engellendiGördüğün gibi, Hotspot Shield’in Çin’de bir VPN’si var. Bunun ironisi, Hotspot Shield web sitesinin şu anda Çin’de engellenmiş olmasıdır.

Çin’de iseniz Hotspot Shield web sitesini ziyaret etmek için farklı bir VPN veya proxy hizmeti kullanmanız gerekir. Bununla birlikte, bilgisayarınıza Hotspot Shield Elite yüklendikten sonra, ek proxy hizmetlerine ihtiyaç duymadan Çin’de VPN’yi kullanabilirsiniz..

Hotspot Shield Elite VPN, bağlantı için algoritmaların yanı sıra bir dizi özel VPN protokolüne sahiptir. Bunlar, yüksek düzeyde şaşkınlıkla birleştiğinde, Çin gibi ülkelerin VPN kullanımını engellemesi daha zor.

Hotspot Shield VPN’in neden Çin’de bir sunucuya sahip olabileceği merak edilebilir. Açıkçası, Çin’in web sitelerinin engellemesini kaldırmak istiyorsanız, Çin sahip olmak için iyi bir sunucu değildir. Ancak, Çin’deyken Çin IP adresi almak isteyen kişiler için çok yararlı olabilir..

Günlük Kayıt Politikası Nedir??

Hotspot Shield’in ana şirketi AnchorFree, Kaliforniya’da yaşıyor. Çevrimiçi gizlilik ve güvenlik mevzuatı hakkında üstünkörü bir anlayışa sahip olan herkes, ABD bir VPN şirketi için iyi bir konum değil yerleştirilmek.

Mevcut ABD yasaları hükümetin VPN şirketlerine varantlar sunmasını ve gag emirleri çağırmasını mümkün kılıyor. ABD, Beş Göz istihbarat ittifakına katılıyor. Buna katılan diğer ülkeler Avustralya, Birleşik krallık, Yeni Zelanda, ve Kanada.

Beş Gözler-İttifakBu, ABD hükümetinin Hotspot Shield VPN’e kişisel verilerinizi vermesini isteyebileceği anlamına geliyor. Hotspot Shield’in bunu yaptıklarını söylemesini bile önleyebilirler.

Bundan kaçınmanın tek yolu, bir şirketin firma kayıt yok politikası. Bu şekilde, hükümet bilgi talep ederse, verecek bilgileri yoktur. Birçok VPN bunu yapmaya söz veriyor. Ancak, çoğunluk bu sözü yerine getirmiyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir VPN şirketine sahip olmanın daha da korkunç olmasını sağlayan şey, ABD’nin topladığı Intel’in Five Eyes istihbarat ittifakındaki diğer ülkelerle uluslararası olarak paylaşılabilmesidir..

Bu arka plan ile Hotspot Shield’in günlük kayıt politikasına geçelim. Tüm müşterilerinden iki tür bilgi toplarlar. Bu da bizi tedirgin ediyor, özellikle de bu şirketin bir IP adresini tanımlamak için kullandığı gizli tanıma baktığınızda. Gizlilik politikalarına baktığınızda, IP adresinizi kişisel veri olarak görüp görmediklerini söylemek mümkün değildir.

etkin nokta kalkan politikası

Burada görebileceğiniz gibi, Hotspot Shield, IP adresiniz ve verdiğiniz veriler arasında kişisel hesap bilgileriniz, e-postanız ve ödeme şekliniz gibi doğrudan bir bağlantı kurulamayacağı pozisyonunu alır.. Buna inanmak çok zor.

Ayrıca, Hotspot Shield’i her başlattığınızda otomatik olarak bilgi toplasalar bile, oturumunuz sona erdiğinde bunu silerler. IP adresinizi depolamanın yanı sıra, kullandığınız dil, işletim sisteminiz, kullandığınız mobil veya kablosuz ağ, kullandığınız tarayıcı, kullandığınız uygulamalar ve ziyaret ettiğiniz web siteleri hakkında bilgi toplar. Çevrimiçi gizlilik ve güvenliklerinden gerçekten endişe duyan herkes için, yukarıda belirtilen gerçekler kırmızı bayraklar çıkarmalıdır.

Hizmet Ne Kadar Hızlı??

Hotspot Shield Elite de dahil olmak üzere bir dizi VPN’in güvenliğini, hızını ve performansını belirleyen bağımsız bir çalışma yapıldı. Çalışma, bir dizi VPN sağlayıcısının gecikmesi gibi şeylere odaklandı.

Gecikme süresi, bir veri paketinin sunucuya ulaşması için geçen süreyi tanımlar. Anlaşılır bir şekilde, bir sunucu kullanıcıdan uzaktaysa, gecikmede hafif bir artış olacaktır. Düşük gecikme sayıları daha hızlı bağlantı veya en azından daha hızlı algılanan bağlantı anlamına gelir.

vpns gecikme tablosu

Bu grafikte, birden çok VPN için haftalık gecikme süresini görebiliriz. Hem SSL şifreli hem de SSL olmayan şifreli bağlantılar test edildi. Bununla birlikte, test gecikmede büyük bir fark göstermedi, bu nedenle ortalamalar birleştirildi ve yukarıdaki grafikte genel bir sonuç olarak sunuldu.

Amaç tüm ürünleri test etmekti. Sonuç olarak, VPN sunucuları manuel olarak tüm sunucular için aynı olacak şekilde seçilmiştir. Bu yüzden test ABD’de gerçekleştirildiğinde, Batı Kıyısı seçildi. AB’de testler yapıldığında Birleşik Krallık seçildi.

Adil ve doğru bir test yapmak için karışıma farklı değişkenler atıldı. Örneğin, bir AB kullanıcısının ABD’deki bir VPN aracılığıyla AB’deki başka bir kullanıcıya bağlanmasını sağlar. Bu, bağlantının Atlantik boyunca iki kez seyahat etmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Yukarıdaki grafiğe baktığınızda, Hotspot Shield Elite ikinci oldu test edilen tüm VPN’ler arasında. Bu demektir ki şüphesiz piyasadaki en hızlı VPN servislerinden biri.

Aynı bağımsız test panosu, Hotspot Shield Elite’in akış hızını, torrent hızını, aşağı bağlantı hızını ve yukarı bağlantı hızını değerlendirdi. Tekrar tekrar, bu hizmet test ettikleri tüm VPN’lerin ilk üçündeydi. İlginçtir, ExpressVPN sıklıkla birinci sırada bu testlerde.

Netflix ile Nasıl Çalışır?

Herkesin favori ABD veya İngiltere merkezli TV şovlarını izlemek için VPN kullanmadığını biliyoruz. Ancak,.

Bu bireylerin mahremiyet veya kişisel bilgilerini koruma konusunda endişeleri olması gerekmez. Tek önem verdiği şey Netflix’i açmak ve favori şovlarını görmek. Bunlar bireyler çok hayal kırıklığına uğrayacak Hotspot Shield’i satın alırlarsa.

Hotspot Shield kullanarak Orta Amerika’dan Netflix’e bağlanmayı birkaç kez denedik. Her seferinde korkunç Netflix proxy hata ekranı ile karşılandık.

netflix hata mesajı

Bu, Netflix’in bir VPN kullandığımızı ve hizmetlerini kullanmamızı engellediğimizi söyleyebileceği anlamına geliyor. Bu VPN’yi kullanarak zaman zaman Netflix’e bağlanabilen başkalarının raporlarını duyduk. Ancak kendinize şunu sormalısınız: VPN satın almanın tek nedeni bir akış hizmeti kullanmaksa, yalnızca zaman zaman bağlanabiliyorsanız mutlu olur musunuz??

Hotspot Shield Fiyatlandırması Nedir??

Hotspot Shield müşterilerine çok sayıda fiyatlandırma seçeneği sunuyor. Hizmet için ay ay ödeme yapabilirsiniz ve bu size 12,99 ABD dolarına mal olacaktır. Veya peşin üç yıl için ödeme yapabilirsiniz ve aylık maliyet ayda 3,49 $ ‘a iner.

Bu, aylık hizmeti seçerseniz, NordVPN ve Surfshark gibi en iyi VPN’lerden bazıları için ödeyeceğinizden daha fazla ödeme yapacağınız anlamına gelir..

Hotspot Shield’in fiyatlandırma planı hakkında takdir ettiğimiz şeylerden biri, farklı aboneliklerle değişen tek şeyin, hizmeti kullanabileceğiniz süre. Ne kadar süre abone olurlarsa olsunlar tüm ödeme yapan müşteriler Hotspot Shield’in tüm özelliklerine erişebilir. Fiyatlandırmaları hakkında daha iyi bir fikir görebilirsiniz.

sıcak nokta kalkan fiyatlandırması

Fiyatlandırma net. Herhangi bir gizli ücretle vurulmayacaksınız ve VPN’i ödediğinizden sadece birkaç saniye sonra kullanabileceksiniz. Tüm müşterileri tüm hizmetlerine tam erişime sahip olduğundan, satış yapma girişimi yok.

Yedi günlük deneme, hizmeti ücretsiz olarak deneyebileceğiniz ve beğenmezseniz iptal edebileceğiniz anlamına gelir. Servise abone olursanız ve ilk 45 gün içinde memnun kalmazsanız, paranızın tamamını geri alabilirsiniz. Herhangi bir soru sormazlar ve sizi taciz etmezler. Müşterileri için geri ödeme almayı kolaylaştırırlar.

Hotspot Shield’in paraya değmesinin bir nedeni, canlı sohbet desteği var. Onlarla iletişim kurabildik, birkaç soru sorduk ve sorularımıza hızlı yanıtlar aldık. Dürüstlerdi ve.

Hizmeti Önerir miyiz?

etkin nokta kalkan logosu

Hotspot Shield, VPN’lerin mevcut ürünlerine hoş bir giriş. İncelememizde görebileceğiniz gibi, hizmetle ilgili bir dizi iyi nokta var. Ancak, aklınızda bulundurmak istediğiniz birkaç şey var. İlk olarak, ücretsiz bir sürümü ve ücretli bir sürümü var. Ücretsiz sürüm, hizmetin neler yapabileceğinin tadına varmanız için yeterlidir. 500 MB veri sınırlaması.

Ücretli plan, sınırsız bant genişliği ve sınırsız veri sunar. Eğer beğenmezseniz, ürünü 45 gün boyunca kullanabilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Müşteri kullanımı çok kolay ve programı indirdikten sonra saniyeler içinde çalışmaya başlayabilir.

Bununla birlikte, Hotspot Shield’in arkasındaki şirket hakkında şüphelerimiz var. İsimleri, bazı CDT iddiaları da dahil olmak üzere bir dizi etik olarak sorgulanabilir faaliyetle bağlantılıdır.

Hotspot Shield IP’nizi gizleyecektir. Ama o VPN için en iyi seçenek değil. Birçok VPN hizmetini inceledik ve çoğu Hotspot Shield’den alacağınızın üstünde ve ötesinde gizlilik, güvenlik ve hız sunuyor.

Surfshark ve NordVPN günlük politikaları söz konusu olduğunda her ikisinin de yıldız kaydı vardır. Öyleyse, gerçekten neden daha azı?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me