Najlepsze VPN dla Kodi (2020)

Czy widziałeś już całą prasę, którą ostatnio otrzymywał Kodi? Może chciałeś dowiedz się więcej o tym, czym jest Kodi ale nie miałem okazji się temu przyjrzeć.


Oto Twoja szansa, aby nie tylko dowiedzieć się więcej o tym oprogramowaniu typu open source darmowy w użyciu ale także w jaki sposób możesz z niego korzystać w najbezpieczniejszy i najbardziej prywatny sposób z VPN.

Co to jest Kodi?

kwadratowe logo kodiWiększość ludzi ma obszerną prywatną kolekcję filmów, programów telewizyjnych i innych mediów związanych z rozrywką, takich jak muzyka i zdjęcia. Kodi to darmowe oprogramowanie, które ułatwia zarządzanie kolekcją i uzyskiwanie do niej dostępu na wielu urządzeniach.

Kodi zaczął jako Xbox Media Center lub XBMC. Dla tych Kanadyjczyków oglądających Netflix lub Hulu lub korzystających z aplikacji muzycznych takich jak Pandora, wiedz, że to ich nie zastępuje.

Jest tak, ponieważ jego głównym narzędziem jest dostęp do Twojej prywatnej kolekcji. Kodi obsługuje jednak imponująca tablica urządzeń i typów plików, dzięki czemu jest niezwykle przydatne.

Dlaczego powinieneś Tylko Użyj Kodi z VPN

Kodi to wygodny pakiet oprogramowania, który umożliwia łatwy dostęp do bibliotek multimediów i zarządzanie nimi. Jeśli zamierzasz korzystać tylko z podstawowego oprogramowania, nie masz zbyt wiele powodów do obaw o prywatność.

Jeśli jednak korzystasz z dodatków innych firm, to absolutnie konieczne jest, aby zawsze używać VPN. Wiele z tych dodatków zaprojektowano tak, aby umożliwić użytkownikom dostęp do pirackich treści i nielegalnych strumieni.

Jego nie legalne korzystanie z nich, a Kodi ostrzega użytkowników przed nimi. Niemniej jednak wiele osób nie może oprzeć się pokusie.

VPN dla Kodi

Te dodatki innych firm stanowią wysokie, niebezpieczne ryzyko cyberbezpieczeństwa. Mogą zawierać szkodliwe elementy które zagrażają Twojemu systemowi. Tam są dwa czynniki o czym powinien wiedzieć każdy, kto korzysta z tych dodatków.

Pierwszą jest możliwość wykrycia przez Twojego dostawcę usług internetowych. Twój dostawca usług internetowych może śledzić wszystko, co robisz online, jeśli nie korzystasz z VPN. Jeśli oglądasz coś, co jest chronione prawem autorskim lub nie jest dla ciebie legalnie dostępne, twój dostawca usług internetowych o tym wie.

Oznacza to, że jest to konieczne Chroń się i twój adres IP. Ponadto należy pamiętać, że szczególnie ważna jest ochrona dzieci przed zagrożeniami internetowymi i podejrzanymi treściami. Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z dobrego dostawcy VPN.

Po drugie, te dodatki innych firm mogą narazić Cię na ataki hakerów. Wiele z tych dodatków jest przeznaczonych do pracy z torrentami. Przekłada się to na wiele udostępniania plików peer-to-peer. W związku z tym Twój adres IP może zostać zarejestrowany i zapisany przez nikczemną stronę. Wszystkie twoje dane mogą teraz zostać przejęte w dowolnym momencie i wykorzystane do dowolnego złośliwego celu. VPN zapobiega temu.

Sieć VPN przekierowuje ruch internetowy przez własne serwery, ukrywając w ten sposób Twój prawdziwy adres IP i uniemożliwiając usługodawcy internetowemu sprawdzenie, co robisz online. Oznacza to również, że hakerzy i inni cyberprzestępcy nie mogą cię śledzić zarówno.

Znalezienie najlepszej sieci VPN dla Kodi w 2020 roku

Nie wszystkie sieci VPN są sobie równe. Niektóre nie oferują odpowiedniego szyfrowania lub mają gorszą sieć serwerów. Mniej niezawodne sieci VPN mogą spowolnij połączenie internetowe w alarmującym stopniu.

Jeszcze większe obawy budzą dostawcy VPN, którzy prowadzą dzienniki aktywności online swoich klientów. Jest to sprzeczne z celem korzystania z VPN. Chociaż Twój dostawca usług internetowych nie może śledzić twojego zachowania w Internecie, twoja sieć VPN może to zrobić, i jest to poważny problem z prywatnością.

Oto lista najlepszych VPN dla Kodi. Żadna z tych opcji nie prowadzi do żadnych dzienników, więc nie musisz się obawiać, że ktoś śledzi twoje nawyki oglądania. Dodatkowo oferują wyjątkowa wydajność i szybkość dzięki czemu możesz oglądać bez ograniczeń.

1. NordVPN

NordVPN jest najlepszym dostawcą dla wielu osób na całym świecie. Oferują świetne bezpieczeństwo i niesamowitą sieć ponad 5000 serwerów w ponad 60 krajach.

platforma komputerowa nordvpn

Dzięki NordVPN możesz łatwo uzyskać dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi, a nawet popularnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Hulu i BBC iPlayer. Będziesz miał imponujący wachlarz serwerów z którego do wyboru, gwarantując szybkie prędkości przesyłania danych i stabilne połączenie.

Jeśli chcesz korzystać z Kodi w połączeniu z NordVPN, masz szczęście. Strona internetowa NordVPN ma stronę, która zajmuje się Kodi. Może to dostarczyć podstawowych wskazówek dotyczących odblokowania Kodi. W blogu firmowym znajdziesz nawet wpisy dotyczące robienia rzeczy, takich jak oglądanie filmów za pośrednictwem Kodi.

nordvpn logo min

W NordVPN jest także wiele przydatnych aplikacji, więc z tej usługi można korzystać w prawie każdym systemie operacyjnym. Jest nawet jeden na Android TV. Każdy z nich oferuje wiele zabezpieczeń, w tym 256-bitowe szyfrowanie AES. Znajdziesz opcje dla podwójne szyfrowanie przy użyciu TOR z NordVPN i funkcją CyberSec chroni cię przed zagrożeniami online.

Jedną z najlepszych cech NordVPN jest to, że utrzymuje surową politykę przeciwko przechowywaniu dzienników. Możesz mieć pewność, że nie będziesz musiał usuwać swojej historii Google, ponieważ jest to całkowity sekret.

Płacenie za NordVPN z miesiąca na miesiąc jest dość drogie. Zdobycie jednego z dostępnych pakietów jest zdecydowanie tańszym sposobem. Ponadto NordVPN oferuje trzydniowy okres próbny, który możesz uzyskać bez płacenia ani grosza.

Ze względu na Twoje potrzeby w zakresie prywatności i bezpieczeństwa danych, w tym bezproblemowego korzystania z Kodi, NordVPN jest usługą, którą zalecamy.

2. ExpressVPN

expressvpn dla kodi

Powszechnie uważany za jedną z najlepszych ogólnie dostępnych usług VPN, nie powinien dziwić każdemu, kto przeczytał ogólną recenzję Express VPN, która ta usługa jest również uważana za jedną z najlepszych do użytku z Kodi.

Jako dostawca VPN ich usługi są niezawodne i szybkie. ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co jest wyjątkowo dobrą cechą, ponieważ oznacza, że ​​nie są wymagane przez lokalne prawo do prowadzenia jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej swoich klientów.

Posiadają ponad 2000 serwerów w około 150 lokalizacjach, więc istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz szybki serwer, który jest blisko Ciebie lub który zapewni ci dostęp do potrzebnej treści geograficznej, którą chcesz wyświetlić. ExpressVPN zapewnia dobrą spójność prędkości, co oznacza, że ​​powinieneś cieszyć się płynnym oglądaniem.

Zapewniamy, że ExpressVPN oferuje najlepszą prywatność i bezpieczeństwo. 256-bitowe szyfrowanie AES jest najlepszym dostępnym na rynku i używają protokołu OpenVPN.

Posiadają ponad 2000 serwerów w około 150 lokalizacjach, więc istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz szybki serwer, który jest blisko Ciebie lub który zapewni ci dostęp do potrzebnej treści geograficznej, którą chcesz wyświetlić. ExpressVPN zapewnia dobra spójność prędkości, co oznacza, że ​​powinieneś cieszyć się płynnym oglądaniem.

logo expressvpn min

Zapewniamy, że ExpressVPN oferuje najlepszą prywatność i bezpieczeństwo. 256-bitowe szyfrowanie AES jest najlepszym dostępnym na rynku i używają protokołu OpenVPN.

Chociaż prawdą jest, że ExpressVPN kosztuje więcej niż inni dostawcy, usług, które oferują, naprawdę nie można pokonać. Jeśli poważnie myślisz o zabezpieczeniu połączenia internetowego i regularnym korzystaniu z Kodi, nie możesz się pomylić z tym VPN.

ExpressVPN zapewnia kilka pakietów, które dają ci zniżkę w cenie. Zauważ też, że istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, więc jeśli nie będziesz w pełni zadowolony, możesz otrzymać zwrot pieniędzy.

3. IPVanish

ipvanish VPN dla Kodi

Jeśli jesteś użytkownikiem Kodi lub chcesz nim zostać, to będziesz chciał sprawdzić oferty w IPVanish. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz urządzenia z Androidem, w tym Fire TV Stick i Amazon Fire TV. Możesz szybko pobrać IPVanish bezpośrednio ze strony internetowej firmy, a instalacja go na urządzeniu jest bardzo prosta.

Funkcje IPVanish ponad 1100 serwerów w ponad 60 lokalizacjach dookoła świata. Oferują duże prędkości pobierania, a jedno konto IPVanish obsługuje nawet 10 urządzeń. To może być niezwykle ważne dane, jeśli jesteś dedykowanym użytkownikiem Kodi na wielu urządzeniach.

ipvanish logo VPN min

Znajdziesz natywni klienci dla komputerów Mac i Windows w ramach IPVanish. Podobnie jak ExpressVPN i NordVPN, możesz zaufać IPVanish nie przechowywać żadnych dzienników dotyczące twoich działań online. Nie możesz się pomylić z 256-bitowym szyfrowaniem i będziesz mieć dostęp do protokołu OpenVPN. Obejmuje to również ochronę przed wyciekiem i przełącznik zabicia, który kończy sesję przeglądania, jeśli VPN nagle stanie się niedostępny.

Jeśli korzystasz z IPVanish, poszukaj samouczków konfiguracji Kodi na stronie internetowej. Minusem, IPVanish jest dość drogi. Oferuje jedynie siedmiodniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc musisz szybko podjąć decyzję.

4. CyberGhost

cyberghost VPN na komputery stacjonarne

Z ponad 2200 serwerów znalezionych w ponad 60 krajach, możesz się spodziewać duża szybkość i niezawodność z CyberGhost. Jednym z powodów, dla których ta usługa VPN działa tak dobrze z Kodi, jest to, że wydaje się biegła w poruszaniu się po większości blokowanych geograficznie treści.

Podobnie jak inne sieci VPN na tej liście, CyberGhost przestrzega ścisłego zasady braku logowania. Oznacza to, że nikt nie śledzi twoich działań online, dopóki korzystasz z tej sieci VPN. Będziesz mieć wiele protokołów do wyboru, w tym OpenVPN, i znajdziesz to samo, niezawodne 256-bitowe szyfrowanie AES. Jest nawet zabij przełącznik, aby cię chronić jeśli usługa VPN nieoczekiwanie wyłączy się w trakcie sesji przeglądania.

cyberghost vpn logo min

W witrynie CyberGhost znajdziesz wiele samouczków i przewodników, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości korzystania z Kodi. CyberGhost oferuje również jedne z najlepszych dostępnych usług obsługi klienta i interfejs, który jest naprawdę łatwy w użyciu. Jeśli czujesz, że jesteś trochę mniej niż ekspert techniczny, to ta przyjazna dla użytkownika sieć VPN może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Co sprawia, że ​​Kodi jest świetny?

Urządzenia obsługiwane przez Kodi

Kompatybilność z KodiKodi obsługuje szeroką gamę systemów operacyjnych. Należą do nich Windows i macOS oraz Android, iOS, Linux i Raspberry Pi.

Jego łatwe do zainstalowania Kodi na urządzeniach korzystających z platform takich jak Windows i macOS. Wszyscy użytkownicy muszą pobrać i zainstalować oprogramowanie. Kodi nie jest tak łatwa do zainstalowania na innych platformach, ale niekoniecznie wykracza poza przeciętne możliwości Joe lub Jane, aby to zrobić.

Jedną ze wspaniałych zalet korzystania z Kodi jest możliwość synchronizacji biblioteki multimediów na wielu urządzeniach. Aby to zrobić, możesz potrzebować sieci lokalnej lub możesz znaleźć dodatki do pomocy technicznej.

Ponieważ Kodi jest oprogramowaniem typu open source, tak jest często aktualizowane przez oddanych członków społeczności technologicznej. Te wolontariusze Zaprojektuj także dodatki, aby poprawić wrażenia z korzystania z Kodi.

Kodi jest łatwy w użyciu?

Pionowe menu znajduje się po lewej stronie interfejsu. To menu przechowuje całą twoją treść. Zauważysz, że jest skonfigurowany jak inne menedżery plików, więc nie będziesz miał problemów z przechodzeniem między kategoriami, takimi jak „Filmy”, aby znaleźć to, czego szukasz.

Większość ludzi ma małe problemy ze zrozumieniem interfejsu Kodi. Niezwykle wygodnie jest mieć zawartość bibliotek multimediów na żądanie.

interfejs kodi

W interfejsie znajduje się uniwersalny pasek wyszukiwania, jeśli wydaje się to bardziej wydajną opcją wyszukiwania treści.

Przesyłanie strumieniowe za pomocą Kodi

Po otwarciu Kodi natychmiast zostaniesz o tym poinformowany Kodi nie dostarcza Ci treści. Ponadto używanie Kodi do nielegalnych transmisji lub pirackich mediów nie jest dozwolone. Wiele dodatków innych firm umożliwia tę aktywność, ale jaWarto wiedzieć, że użytkownicy są odpowiedzialni za wszelkie nielegalne treści na swoich urządzeniach.

Musisz dodać dowolną treść, którą chcesz zarządzać za pomocą tego oprogramowania, do Kodi. Jest to proste, gdy klikniesz typ zawartości, wybierz „Pliki”, a następnie wybierz lokalizację pliku, który chcesz dodać.

Kodi prosi o wybranie nazwy źródła treści oraz rodzaju treści, których Kodi powinna szukać u źródła. Tagi mogą być potrzebne w przypadku niektórych typów treści, więc opłaca się mieć zorganizowaną bibliotekę przed rozpoczęciem.

dodaj źródło folderu

Główne usługi przesyłania strumieniowego nie są obsługiwane przez Kodi, więc nadal będziesz musiał zapłacić za Amazon, Netflix i Hulu. Dodatki wideo są dostępne z tym oprogramowaniem. Jednak większość z nich odtwarza tylko krótkie klipy lub niewielką kolekcję odcinków.

Wniosek

Czy ostatecznie zdecydujesz się na użycie Kodi, czy nie, wdrożenie usługi VPN jest zawsze dobrym wyborem. To najlepszy i najbardziej niezawodny sposób ochrony Twojej prywatności i anonimowości w Internecie, niezależnie od tego, co robisz.

Nie traktuj lekko swojej prywatności.

Źródła:

  • https://www.alphr.com/software/1002235/what-is-kodi-everything-you-need-to-know-about-the-tv-streaming-app
  • https://kodi.wiki/view/Main_Page
  • https://thepi.io/how-to-install-kodi-on-the-raspberry-pi-using-libreelec/
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me