Najlepszy skaner złośliwego oprogramowania

Niezależnie od tego, czy spędzasz godziny na torrentowaniu, złośliwe oprogramowanie stanowi poważny problem. To złośliwe oprogramowanie przedostaje się na twoje urządzenia, zamykając ich zabezpieczenia i narażając twoje prywatne dane na atak. Jak się chronić??


grafika wektorowa ochrony przed złośliwym oprogramowaniemWiększość osób korzysta już z oprogramowania antywirusowego. W rzeczywistości wiele urządzeń i programów jest dostarczanych wraz z oprogramowaniem antywirusowym jako częścią pakietu. Jednak te zabezpieczenia nie zawsze idą wystarczająco daleko. Kiedy pojawia się szczególnie paskudny program szpiegujący lub oprogramowanie ransomware, możesz potrzebować skanera złośliwego oprogramowania, aby uratować dzień.

Pomocne może być uzyskanie informacji o tym, czym jest złośliwe oprogramowanie i co może zrobić z Twoimi urządzeniami. Ponadto warto zapoznać się z naszą listą opisującą najlepsze dostępne obecnie na rynku aplikacje do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Dzięki niezawodnemu oprogramowaniu zabezpieczającemu na wszystkich urządzeniach będziesz mógł przeglądać bez obaw.

Co to jest złośliwe oprogramowanie??

Jest to po prostu skrótowy sposób powiedzenia „złośliwe oprogramowanie”. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że to oprogramowanie jest specjalnie zaprojektowane przez ludzi z zamiarem spowodowania szkód i zakłóceń.

Prawdopodobnie znasz bardziej złośliwe oprogramowanie, niż ci się wydaje. Ilekroć słyszysz o trojanach, programach szpiegujących i wirusach, omawiane jest złośliwe oprogramowanie. Czasami złośliwe oprogramowanie jest projektowane i wdrażane przez samotnych hakerów.

W dzisiejszych czasach programiści pracujący w „czarny kapelusz”Świadczą usługi każdej osobie lub organizacji, która oferuje im najwięcej pieniędzy.

Rodzaje złośliwego oprogramowania

Co się stanie, jeśli Twoje urządzenie zostanie zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym, ransomware lub wirusem? Niektóre z tych złośliwych programów atakują podstawową funkcjonalność komputera.

Jego wersje mogą otwierać tajne tylne drzwi w twoim systemie bezpieczeństwa, umożliwiając złym podmiotom uzyskanie dostępu. Złośliwe oprogramowanie może rejestrować hasła, numery kart kredytowych i konta bankowe. Ransomware skutecznie przetrzymuje urządzenie jako zakładnika, chyba że zapłacisz atakującym.

Czasami wydaje się, że nie ma ograniczeń, co mogą zrobić programiści „czarnego kapeluszu”.

Jak działa złośliwe oprogramowanie?

Gdy znajdziesz najlepszą sieć VPN i korzystasz z niej, możesz zabezpieczyć się przed licznymi zagrożeniami online. Możesz jednak potrzebować innych zabezpieczeń, aby mieć pewność, że adware lub wirus nie zainfekują twojego systemu.

Pierwsze pytanie, które większość ludzi zadaje, gdy podejrzewają problem ze swoim urządzeniem, dotyczy sposobu, w jaki problem się zaczął. Istnieje wiele dróg dla nikczemnych ludzi lub osób, aby uzyskać dostęp do twojego systemu.

Wektory infekcji złośliwym oprogramowaniem

Jedną z najczęściej używanych tych metod jest wiadomości spamowe (Czytaj więcej: Bezpieczne wiadomości e-mail). Wiele z nich ma Załącznik, i większość ludzi nie jest łatwo stwierdzić, że ten e-mail jest złośliwy. Otwierają załącznik, natychmiast infekując swoje urządzenie.

Złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się dodatkowo na nośnikach wymiennych, takich jak zewnętrzne dyski twarde lub dyski flash USB. Nośniki wymienne są wygodne, ale jeśli nie wiesz, kto ci je daje i co na nim jest, najlepiej nie podłączać go do urządzenia.

Czasami złośliwe oprogramowanie jest dołączone do pakietu oprogramowania, który wydaje się łagodny. Często programy te są pobierane z Internetu i mogą zawierać oprogramowanie innych firm. Udostępnianie plików to kolejne popularne źródło złośliwego oprogramowania. Chociaż przeglądanie plików w najpopularniejszych witrynach z torrentami może być zabawne i przydatne, te metody udostępniania plików mogą być również niebezpieczne.

Witryny internetowe, które zostały zaatakowane przez hakerów lub w inny sposób naruszone, mogą zainfekować system złośliwym oprogramowaniem, takim jak wirus, oprogramowanie szpiegujące lub reklamowe. Podczas gdy niektóre z tych witryn są legalnymi witrynami atakowanymi przez nikczemną grupę, inne witryny są tworzone wyłącznie w celu zainfekowania komputerów złośliwym oprogramowaniem.

Pięć najlepszych skanerów złośliwego oprogramowania

Pozostawienie systemu podatnego na atak poprzez niezainstalowanie jednego z najlepszych skanerów złośliwego oprogramowania jest jak rezygnacja z instalacji najlepszego systemu bezpieczeństwa w domu, gdy mieszkasz w złym sąsiedztwie. Zakopanie głowy w piasku i udawanie, że nic złego ci się nie stanie, nie jest rozsądną strategią obrony.

Ochrona Twoich urządzeń osobistych i prywatnych danych jest niezbędna, i dlatego potrzebujesz skanera złośliwego oprogramowania. Programy te wykonują głębokie skanowanie urządzenia w celu zlokalizowania złośliwych plików.

Dodatkowo skanują każdy plik wchodzący do systemu, szukając wszystkiego, co może być podejrzane. Skaner szuka w pliku kodu, który jest porównywany z bazą danych znanego złośliwego kodu. Jeśli nowy kod pasuje do kodu w bazie danych, plik jest oznaczany jako złośliwy.

Bardziej wyrafinowane skanery złośliwego oprogramowania sprawdzają również wzorce zachowań w kodzie. Jeśli w nowym pliku zidentyfikowano coś podejrzanego, plik ten jest przechowywany w piaskownicy. Jest to skutecznie obszar kwarantanny, w którym złośliwe pliki nie mogą zainfekować innych plików w systemie. Następnie narzędzia do usuwania służą do pozbycia się podejrzanego pliku.

Niektóre z tych programów działają lepiej niż inne. Wyczerpujące badania wskazują, że niektóre skanery naprawdę mają głowę i ramiona ponad resztę. Oto lista pięciu z nich.

1. Malwarebytes – King of Anti-Malware

Malwarebytes oferuje przyzwoitą wydajność. Darmowa wersja oprogramowania działa szybko, ale czasami brakuje niektórych podejrzanych plików. Po 14-dniowy bezpłatny okres próbny, możesz chcieć uaktualnić do planu premium, aby zwiększyć funkcjonalność.

logo złośliwego oprogramowania

funkcje

 • Intuicyjny pulpit nawigacyjny
 • Ochronę w czasie rzeczywistym
 • Ochrona przed oprogramowaniem ransomware
 • Obsługa wielu systemów operacyjnych
 • Czyszczenie dysku
 • Bezpieczna przeglądarka
 • Wykrywanie phishingu
 • Zapora ogniowa
 • Mobilna aplikacja
 • Wsparcie 24/7

Struktura taryf

Malwarebytes jest dostępny w wersjach do użytku osobistego i służbowego. Wersja osobista zawiera trzy poziomy. Pierwszy z nich jest dostępny bezpłatnie i działa w połączeniu z istniejącym oprogramowaniem antywirusowym.

Malwarebytes Premium zastępuje oprogramowanie antywirusowe na jednym urządzeniu za 39,99 USD rocznie. Malywarebytes Premium for Home zastępuje oprogramowanie antywirusowe na trzech urządzeniach za 59,99 USD rocznie. Dodatkowe urządzenia mogą być dodawane za około 20 USD rocznie.

złośliwe oprogramowanie zrzut ekranu konta premium

Wersja biznesowa ma bardziej skomplikowaną strukturę cenową, dzięki czemu można ją dostosować do potrzeb Twojego przedsięwzięcia. Malwarebytes for Teams kosztuje 119,97 USD rocznie na pokrycie trzech urządzeń z dodatkowymi urządzeniami chronionymi za dodatkowe 39,99 USD rocznie.

Malwarebytes Endpoint Protection obejmuje 10 urządzeń za 699,90 USD rocznie, z opcjami zwiększania lub zmniejszania liczby urządzeń za 69,99 USD rocznie. Luksusowy pakiet obejmujący ochronę i reakcję punktu końcowego musi zostać wynegocjowany z firmą.

Obsługa klienta

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas korzystania z Malwarebytes, możesz skontaktować się z obsługą klienta za pośrednictwem czat na żywo lub e-mail. Pomoc telefoniczna nie jest oferowana. Masz jednak dostęp do centrum pomocy i forum, które są niezawodne w poszukiwaniu odpowiedzi na podstawowe problemy.

2. Bitdefender – najlepsza ochrona przed atakami wielu wektorów

Bitdefender jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych w branży. Oferuje naprawdę solidny pakiet funkcji i zabezpieczeń. Jedynym problemem związanym z radzeniem sobie z Bitdefender jest oszałamiająca tablica różnych pakietów.

Przezwyciężanie wszystkich tych informacji jest warte rozważenia wartości ochrony, którą otrzymujesz. Może to być jeden z najlepszych skanerów złośliwego oprogramowania, jakie możesz uzyskać.

Logo Bitdefender

funkcje

 • Obsługa wielu systemów operacyjnych
 • Kontrola rodzicielska
 • Niszczarka plików
 • VPN
 • Czyszczenie dysku
 • Menedżer haseł
 • Ochrona kamery internetowej
 • Monitorowanie na żywo
 • Zapora ogniowa
 • Ochrona przed phishingiem
 • Pobierz ochronę
 • Mobilna aplikacja
 • Rozszerzenie przeglądarki
 • Wsparcie 24/7

Struktura taryf

Bitdefender Total Security dla domu można kupić za 44,99 USD rocznie. Chroni to maksymalnie cztery urządzenia. Zniżki są dostępne, jeśli wybierzesz plan dwu- lub trzyletni.

Dwa lata kosztują 104,99 USD, a trzy lata 139,99 USD. Jeśli chcesz zabezpieczyć więcej niż pięć urządzeń, możesz wybrać opcję „do 10 urządzeń” za zaskakująco małą dodatkową kwotę..

Bitdefender Internet Security dla domu jest nieco tańszy i kosztuje 39,98 USD za rok. Ten plan chroni maksymalnie trzy urządzenia. Jeśli chcesz chronić aż 10 urządzeń, będzie to kosztować 89,99 USD. Po raz kolejny dostępne są opcje planów dwu- i trzyletnich.

Konto premium Bitdefender

W pakiecie znajduje się pakiet Antivirus Plus wielowarstwowa ochrona przed oprogramowaniem ransomware oraz VPN Bitdefender, a także Bitdefender Safepay. Możesz zabezpieczyć do trzech urządzeń za 34,99 USD rocznie.

Ponadto Bitdefender oferuje szeroki zakres opcji dla firm. Pakiety są dostosowane do wszystkiego, od małych po korporacje, w szerokim zakresie cen, które zaczynają się już od 99,98 USD rocznie.

Obsługa klienta

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy z Bitdefender, nie będziesz miał problemu ze jej znalezieniem. Od samouczków wideo po aktywne forum – wszystko jest tutaj. Plus, możesz skontaktować się ze specjalistą obsługi klienta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez telefon, e-mail i czat.

3. Adaware – świetne narzędzia do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem; Pay to Play

Adaware nie jest najsolidniejszym oprogramowaniem, ale z pewnością może działać dla osób, które muszą chronić tylko jedno lub dwa urządzenia. Darmowa wersja naprawdę nie ma wielu funkcji, więc musisz zapłacić, jeśli chcesz prawdziwą ochronę.

Logo Adaware

funkcje

 • Pobierz ochronę
 • Ochrona antywirusowa
 • Ochronę w czasie rzeczywistym
 • Ochrona sieci (w wersjach płatnych)
 • Firewall (z wersjami płatnymi)
 • Ochrona poczty e-mail (w wersjach płatnych)
 • Ochrona sieci (z wersjami płatnymi)
 • Zamek cyfrowy (z wersją premium)
 • Niszczarka plików (z wersją premium)
 • Kontrola rodzicielska (z wersją premium)

Struktura taryf

Bezpłatna ochrona jest dostępna w Adaware, ale prawie zawsze wskazane jest skorzystanie z płatnej usługi, aby uzyskać lepszą ochronę. W przypadku Adaware będzie to kosztować około 36 USD rocznie.

Funkcje zawarte w pakiecie obejmują ochronę poczty e-mail, zaawansowaną ochronę antyspamową, ochronę przed całym złośliwym oprogramowaniem, wykrywanie złośliwego adresu URL i całodobową obsługę klienta.

Adaware antywirusowy pro

Możesz uaktualnić do Adaware Antivirus Total, aby uzyskać dodatkowe pokrycie, takie jak niszczarka plików, blokada cyfrowa i kontrola rodzicielska. Ochrona jednego komputera przez rok kosztuje 48 USD. Możesz jednak chronić nawet 10 komputerów za 160 USD rocznie. Zniżki są dostępne, jeśli zarejestrujesz się na dwa lata zamiast jednego.

Obecnie Adaware nie oferuje pakietów dostosowanych specjalnie dla klientów biznesowych.

Obsługa klienta

Nieograniczona obsługa klienta 24/7 jest dostępna tylko dla klientów płacących. Odwiedź forum lub często zadawane pytania, aby uzyskać odpowiedzi na typowe problemy. Prawdziwe wsparcie techniczne jest dostępne za pośrednictwem systemu opartego na biletach.

4. AVG – oprogramowanie sprawdzone w czasie; Dobre, ale nie świetne

AVG oferuje naprawdę niezłą ochronę za darmo. Jednak ich trzyletni pakiet jest dość przystępny i zapewnia kilka niezbędnych dodatków. Jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, a obsługa klienta jest całkowicie niezawodna, gdy jest dostępna. AVG nie jest jednak tak bezpieczny jak Bitdefender. Brak menedżera haseł i sieci VPN jest wielkim problemem.

Logo AVG

funkcje

 • Obsługa wielu systemów operacyjnych
 • Niszczarka plików
 • Czyszczenie dysku
 • Kontrola rodzicielska
 • Ochrona kamery internetowej
 • Monitorowanie na żywo
 • Pobierz ochronę
 • Ochrona przed phishingiem
 • Bezpieczna przeglądarka
 • Zapora ogniowa

Struktura taryf

Możesz uzyskać bezpłatną wersję systemu AVG, która obejmuje podstawowy zakres oprogramowania antywirusowego i ransomware, a także dostrajanie wydajności komputera i monitorowanie przeglądarki.

Przejdź do planu Internet Security za 5,83 USD miesięcznie, który kosztuje 69,99 USD rocznie. Zapewnia to lepszą zaporę ogniową, ochronę kamery internetowej i zaszyfrowane foldery na nieograniczonej liczbie urządzeń.

AVG Internet Security

Trzeci poziom to plan Ultimate. Kosztuje 8,33 USD miesięcznie, co kosztuje 99,99 USD rocznie. Uruchamianie tego pakietu zapewnia dostęp do wsparcia przez telefon i czat na żywo, a także zaawansowaną ochronę antywirusową.

Obsługa klienta

Kolejnym problemem AVG jest to, że nie ma całodobowej obsługi klienta. Możesz skontaktować się z przedstawicielem przez telefon, e-mail lub czat, ale tylko w godzinach pracy. Forum może zawierać podstawowe wskazówki dotyczące typowych problemów.

5. Emsisoft – rozwiązania przyjazne dla budżetu; Wykonuje pracę

Niedrogie i zaskakująco solidne funkcje, Emsisoft jest godną zaufania alternatywą dla osób dbających o budżet. Jednak osoby, które przywiązują wagę do całkowitego bezpieczeństwa, mogą to znaleźć Emsisoft nie jest do końca odpowiedni.

Logo Emsisoft

funkcje

 • Kilka języków do wyboru
 • Czyszczenie dysku
 • Monitorowanie na żywo
 • Bezpieczna przeglądarka
 • Ochrona przed phishingiem
 • Pobierz ochronę
 • Zapora ogniowa

Struktura taryf

Bezpłatny plan obejmuje jeden komputer z funkcjami skanowania, czyszczenia i kwarantanny złośliwego oprogramowania. Dzięki ulepszonemu pakietowi klienci płacą za jeden, trzy lub pięć komputerów według stawek 2,50 USD miesięcznie, 4,17 USD miesięcznie i 5,83 USD miesięcznie, z których każdy jest rozliczany co roku.

Pakiet ten obejmuje blokowanie zachowań, ochronę przed phishingiem, zdalne zarządzanie, automatyczne aktualizacje, ochronę plików i tworzenie zestawów awaryjnych.

Emsisoft Antimalware

Można kupić nieco droższy pakiet, który obejmuje również urządzenia mobilne. Raz jeszcze jedno, trzy lub pięć urządzeń może być objętych stawką miesięczną w wysokości 3,33 USD, 5,55 USD lub 7,78 USD, z których każde jest rozliczane co roku.

Obsługa klienta

Jak AVG, obsługa klienta dla Emsisoft jest raczej ograniczona. Nie uzyskasz zasięgu 24/7 i możesz kontaktować się z przedstawicielami tylko przez e-mail lub czat na żywo. Centrum pomocy i forum zapewniają dodatkowe wsparcie, które może być pomocne w przypadku najbardziej podstawowych problemów.

Jak uniknąć złośliwego oprogramowania

Ostrożnie, jeśli chodzi o wybór najlepszego menedżera haseł do ochrony w Internecie, warto zachować ostrożność, jeśli chcesz chronić się przed wirusem, oprogramowaniem ransomware, oprogramowaniem reklamowym i innym złośliwym oprogramowaniem.

Kroki, które podejmujesz, mogą być liczne. Konieczne jest zainstalowanie doskonałego oprogramowania antywirusowego, podobnie jak zlokalizowanie wydajnego skanera złośliwego oprogramowania. Zbyt wiele domowych systemów komputerowych nie ma tych podstawowych zabezpieczeń.

To trochę jak inwestowanie w bezpieczeństwo domowe, które nie mają świetnego systemu kamer, w przeciwieństwie do Nest, dostarczonego przez Google, który oferuje wiele zaawansowanych, nie wspominając o inteligentnej ochronie przed zagrożeniami w domu i na zewnątrz. To jest typ systemu, który chcesz we wszystkich wektorach; od VPN, e-maili, przeglądarek, menedżerów haseł, po oprogramowanie antywirusowe. Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie.

Po zainstalowaniu skanera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i oprogramowania antywirusowego zaleca się, aby były one zawsze aktualne. Nawet bardzo renomowany skaner może mieć luki, które od czasu do czasu są wykrywane. Aktualizacje usuwają te dziury, zapewniając jeszcze lepszą ochronę.

Podobnie, upewnij się, że twój system operacyjny jest aktualizowany w razie potrzeby. Podobnie jak łatki i aktualizacje oprogramowania, utrzymywanie aktualności systemu operacyjnego zapewnia najlepsze dostępne zabezpieczenia.

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, rób to bezpiecznie. Nie używaj otwartych sieci, i upewnij się, że twoje własne WiFi jest zabezpieczone hasłem.

Kolejnym krytycznym krokiem w kierunku ochrony siebie jest zawsze wahaj się, zanim klikniesz. Dokładnie przejrzyj wiadomości e-mail, aby zobaczyć, kto je wysłał i czy wydają się podejrzane. Nie klikaj żadnych załączników, chyba że możesz zweryfikować nadawcę i jego zamiary. Zachowaj ostrożność w przypadku linków do stron. Najedź na nie kursorem, zanim klikniesz, aby zobaczyć, gdzie naprawdę prowadzi Cię link. Jeśli będziesz pobierać z usługi udostępniania plików, zeskanuj pobieranie przed kontynuowaniem.

Po zainstalowaniu i aktualizacji oprogramowania ochronnego będziesz również planować regularne uruchamianie skanów. Zbyt wielu ludzi zapomina o tym pozornie oczywistym kroku, pozostawiając się niepotrzebnie bezbronnymi.

Końcowe przemyślenia

Złośliwe oprogramowanie jest wszędzie w świecie online. Nie musisz jednak padać jej ofiarą. Dzięki oprogramowaniu antywirusowemu i skanerowi złośliwego oprogramowania będziesz lepiej przygotowany do ochrony. Nie musisz czuć się bezsilny wobec zdeterminowanego hakerzy. Podejmij dziś pozytywne kroki, aby zabezpieczyć swoje prywatne dane i zapewnić płynne działanie urządzeń.

FAQ

P: Co to jest oprogramowanie szpiegujące?

ZA: Spyware to kategoria złośliwego oprogramowania, która została stworzona specjalnie w celu uzyskania dostępu do poufnych danych na twoim urządzeniu. To oprogramowanie jest często używane do gromadzenia danych osobowych, które są następnie przekazywane firmom danych, reklamodawcom lub innym stronom trzecim. Ten rodzaj złośliwego oprogramowania może służyć wielu celom. Mogą one obejmować śledzenie i sprzedaż danych dotyczących korzystania z Internetu, kradzieży danych konta bankowego i karty kredytowej lub kradzieży tożsamości.

P: Skąd mam wiedzieć, że mój komputer został zhakowany?

ZA: Hakerzy eksperci mogą włamać się do systemu lub urządzenia bez wykrycia. Jednak większość tych złych aktorów nie jest tak wyrafinowana i pozostawia po sobie górę dowodów. Być może najbardziej charakterystycznym znakiem włamania jest to, że urządzenie nagle staje się znacznie wolniejsze niż kiedyś. Innym jest to, że zużycie przepustowości przechodzi jednocześnie przez dach.

Wiele osób zauważa, że ​​filmy wymagają dłuższego czasu buforowania i że strony internetowe ładują się niezwykle wolno po włamaniu. Częste awarie oprogramowania i aplikacji to kolejna gratka, podobnie jak nadmiar pop-upów. Te i inne znaki mogą oznaczać, że komputer został zhakowany.

P: Czy oprogramowanie antywirusowe może usuwać złośliwe oprogramowanie??

ZA: Podstawową funkcją oprogramowania antywirusowego jest zapobieganie zainfekowaniu komputera lub systemu złośliwym oprogramowaniem. Zapobiega pobieraniu zainfekowanych plików lub, jeśli plik został pobrany, oznacza plik jako podejrzany, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że zostanie użyty.

Większość oprogramowania antywirusowego ma podstawowe funkcje usuwania złośliwego oprogramowania. Jednak twórcy czarnego kapelusza, którzy tworzą takie programy, stale zyskują na wyrafinowaniu. Oznacza to, że ich oprogramowanie jest trudne do usunięcia z systemu, szczególnie w przypadku oprogramowania antywirusowego, które ma tylko najbardziej podstawowe funkcje w tym obszarze.

Właśnie dlatego oprócz ochrony antywirusowej niezbędny jest skaner i narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. Skaner zapewnia potężne narzędzie do usuwania programów szpiegujących, reklamowych, ransomware i innych złośliwych programów.

P: Czy program Windows Defender może wykryć złośliwe oprogramowanie?

ZA: Windows Defender może czasem wykryć złośliwe oprogramowanie. Niestety nie zawsze może to zrobić, gdy system operacyjny Windows jest uruchomiony. Wynika to z tego, że sprytnym programistom udaje się ukryć złośliwe programy w obrębie samego systemu Windows, gdzie jest mniej prawdopodobne, że zostaną wykryte. Najlepszą opcją do wykrywania złośliwego oprogramowania jest uzyskanie programu, który jest do tego przeznaczony.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map