Nejlepší Malware Scanner

Zda trávíte online hodiny torrentováním, škodlivý software je velkým problémem. Tento škodlivý software se vplížil do vašich zařízení, vypnul jejich obranu a nechal vaše soukromá data náchylná k útoku. Jak se můžete chránit?


malware ochranu vektorový obrázekVětšina lidí již používá antivirový software. Mnoho zařízení a programů je ve skutečnosti součástí antivirového softwaru. Tyto ochrany však nejdou vždy dost daleko. Když se projeví obzvláště ošklivý kousek spywaru nebo ransomwaru, možná budete potřebovat skener malware.

Může být užitečné dozvědět se více o tom, co je škodlivý software a co může udělat pro vaše zařízení. Kromě toho si budete chtít prohlédnout náš seznam, který popisuje nejlepší aplikace pro skenování malwaru, které jsou dnes na trhu. Díky robustnímu bezpečnostnímu softwaru na všech svých zařízeních budete moci procházet s důvěrou.

Co je Malware?

Toto je zkrátka zkrácený způsob, jak říci „škodlivý software“. Mnoho lidí je překvapeno, když zjistí, že tento software je speciálně navržen lidmi s úmyslem způsobit újmu a narušení.

Pravděpodobně jste obeznámeni se škodlivým softwarem, než si uvědomujete. Kdykoli uslyšíte zmínky o trojských koních, spywaru a virech, diskutuje se o škodlivém softwaru. Někdy je škodlivý software navržen a nasazen osamělými hackery.

V současné době častěji vývojáři softwaru pracují v „Černý klobouk“Poskytují své služby všem osobám nebo organizacím, které jim nabízejí nejvíce peněz.

Typy malwaru

Pokud se vaše zařízení nakazí spywarem, ransomwarem nebo virem, co se stane? Některé z těchto škodlivých programů útočí na základní funkce vašeho počítače.

Jeho verze mohou ve vašem bezpečnostním systému otevírat tajné zadní dveře, což umožňuje špatným hercům získat přístup. Škodlivý software může zaznamenávat vaše hesla, čísla kreditních karet a bankovní účty. Ransomware účinně drží rukojmí zařízení, pokud neplatíte útočníkům.

Někdy se zdá, že neexistuje omezení, co mohou vývojáři softwaru „black hat“ dělat.

Jak Malware funguje?

Když najdete a používáte nejlepší VPN, můžete se chránit před mnoha online hrozbami. Možná však budete potřebovat další obranu, abyste se ujistili, že adware nebo virus neinfikuje váš systém.

První otázka, na kterou se většina lidí ptá, když mají podezření na problém se zařízením, souvisí s tím, jak se problém začal. K dispozici je mnoho cest pro nekalé lidi nebo jednotlivce, aby získali přístup k vašemu systému.

Vektory škodlivého softwaru

Jednou z nejčastěji používaných metod je nevyžádané e-maily (Další informace: Zabezpečené e-maily). Mnoho z nich přichází s příloha, a pro většinu lidí není snadné říct, že e-mail je škodlivý. Otevřou přílohu a okamžitě infikují své zařízení.

Škodlivý software se navíc šíří prostřednictvím vyměnitelných médií, jako jsou externí pevné disky nebo USB flash disky. Vyměnitelná média jsou vhodná, ale pokud nevíte, kdo vám je dává a co je na nich, je nejlepší je nepřipojovat k zařízení.

Někdy je škodlivý software zabalené do softwarového balíčku, který se jeví jako neškodný. Tyto programy jsou často stahovány z internetu a mohou zahrnovat software vytvořený třetími stranami. Sdílení souborů je dalším běžným zdrojem škodlivého softwaru. Zatímco procházení souborů na nejpopulárnějších torrentových serverech může být zábavné a užitečné, tyto metody sdílení souborů mohou být také nebezpečné.

Webové stránky, které byly hacknuty nebo jinak ohroženy, mohou infikovat váš systém škodlivým softwarem, jako je virus, spyware nebo adware. Zatímco některé z těchto webových stránek jsou legitimními weby, na které útočí nebezpečná strana, jiné weby jsou vytvářeny výhradně za účelem infikování počítačů škodlivým softwarem.

Pět nejlepších malwarových skenerů

Nechat váš systém zranitelný vůči útoku tím, že nenainstalujete jeden z nejlepších skenerů malwaru, je jako kdybyste neinstalovali nejlepší systém domácí bezpečnosti, když žijete ve špatném sousedství. Pohřbít hlavu do písku a předstírat, že se vám nemůže stát nic špatného, ​​není dobrá obranná strategie.

Ochrana osobních zařízení a soukromých dat je nezbytná, a proto potřebujete skener malware. Tyto programy provádějí hloubkovou kontrolu vašeho zařízení ve snaze najít jakékoli škodlivé soubory.

Navíc prohledávají každý soubor při vstupu do systému a hledají vše, co by mohlo být podezřelé. Skener hledá kód v souboru, který je porovnán s databází známého škodlivého kódu. Pokud nový kód odpovídá kódu v databázi, je soubor označen jako škodlivý.

Sofistikovanější skenery škodlivého softwaru také sledují vzorce chování v kódu. Pokud je v novém souboru identifikováno něco podezřelého, bude tento soubor uložen v karanténě. Toto je účinně karanténní oblast, kde škodlivé soubory nemohou infikovat jiné soubory v systému. Poté se nástroje pro odstranění používají k odstranění podezřelého souboru.

Některé z těchto programů fungují lépe než jiné. Vyčerpávající výzkum naznačuje, že některé skenery jsou skutečně hlavami a rameny nad ostatními. Zde je seznam pěti z nich.

1. Malwarebytes – King of Anti-Malware

Malwarebytes nabízí slušný výkon. Bezplatná verze softwaru funguje rychle, ale někdy chybí některé podezřelé soubory. Po 14denní bezplatná zkušební verze, možná budete chtít upgradovat na prémiový plán, abyste získali více funkcí.

logo malwarebytes

Funkce

 • Intuitivní řídicí panel
 • Ochrana v reálném čase
 • Ochrana Ransomware
 • Podpora více operačních systémů
 • Vyčištění disku
 • Zabezpečený prohlížeč
 • Detekce phishingu
 • Firewall
 • Mobilní aplikace
 • 24/7 podpora

Struktura cen

Malwarebytes je k dispozici ve verzích pro osobní i obchodní použití. Osobní verze obsahuje tři úrovně. První z nich je k dispozici zdarma a funguje ve spojení s existujícím antivirovým softwarem.

Malwarebytes Premium nahrazuje antivirový software na jednom zařízení za 39,99 $ ročně. Malywarebytes Premium for Home nahrazuje antivirový software na třech zařízeních za 59,99 $ ročně. Další zařízení mohou být přidána za přibližně 20 $ ročně.

malwarebytes premium screen screen shot

Obchodní verze sleduje složitější cenovou strukturu, takže ji lze přizpůsobit potřebám vašeho podniku. Malwarebytes for Teams stojí 119,97 USD ročně na pokrytí tří zařízení, přičemž další zařízení jsou chráněna za dalších 39,99 USD ročně.

Malwarebytes Endpoint Protection pokrývá 10 zařízení za 699,99 USD za rok, s možností škálování nahoru nebo dolů na počtu zařízení na 69,99 $ za rok. Luxusní balíček, který zahrnuje ochranu koncových bodů a odezvu, musí být dohodnut se společností.

Zákaznická podpora

Pokud narazíte na nějaké problémy při používání Malwarebytes, můžete kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím live chat nebo e-mail. Telefonická podpora není nabízena. Máte však přístup k centru nápovědy a fóru, které jsou spolehlivé pro nalezení odpovědí na základní problémy.

2. Bitdefender – nejlepší ochrana pro útoky s více vektory

Bitdefender je všeobecně uznáván jako jeden z nejlepších v oboru. Nabízí opravdu robustní balíček funkcí a ochranných opatření. Jedna bolest hlavy, která přichází z jednání s Bitdefenderem, je závratná řada různých balíčků.

Slogování prostřednictvím všech těchto přetížení informací stojí za to s ohledem na hodnotu ochrany, kterou obdržíte. To může být jeden z nejlepších skenerů malwaru, které můžete získat.

Logo bitdefenderu

Funkce

 • Podpora více operačních systémů
 • Rodičovská kontrola
 • Skartovačka
 • VPN
 • Vyčištění disku
 • Správce hesel
 • Ochrana webové kamery
 • Monitorování v reálném čase
 • Firewall
 • Ochrana proti phishingu
 • Ochrana stahování
 • Mobilní aplikace
 • Rozšíření prohlížeče
 • 24/7 podpora

Struktura cen

Bitdefender Total Security pro domácnost lze zakoupit za 44,99 $ ročně. Tím se ochrání až čtyři zařízení. Slevy jsou k dispozici, pokud vyberete dvouletý nebo tříletý plán.

Dva roky stojí 104.99 $, zatímco tři roky stojí 139,99 $. Pokud potřebujete chránit více než pět zařízení, můžete si vybrat možnost „až 10 zařízení“ za překvapivě malou dodatečnou částku peněz.

Bitdefender Internet Security pro domácnost je o něco levnější na 39,98 USD za jeden rok. Tento plán chrání až tři zařízení. Pokud chcete chránit až 10 zařízení, bude to stát 89,99 $. Opět jsou k dispozici možnosti pro dvouleté a tříleté plány.

Prémiový účet bitdefenderu

Balíček Antivirus Plus je dodáván vícevrstvá ochrana ransomware a Bitdefender VPN a Bitdefender Safepay. Můžete chránit až tři zařízení za 34,99 $ ročně.

Bitdefender má navíc širokou škálu možností pro podniky. Balíčky jsou šité na míru pro vše od malých po podnikové organizace v široké škále cen, které začínají na pouhých 99,98 $ za rok.

Zákaznická podpora

Pokud budete někdy potřebovat pomoc s Bitdefenderem, nebudete mít problém jej najít. Od videonávodů až po aktivní fórum je to vše zde. Plus, můžete kontaktovat specialistu zákaznické podpory nepřetržitě prostřednictvím telefonu, e-mailu a chatu.

3. Adaware – skvělé nástroje proti malwaru; Plaťte hrát

Adaware tam není nejrobustnější software, ale určitě může fungovat pro lidi, kteří potřebují pouze chránit jedno nebo dvě zařízení. Bezplatná verze opravdu nemá mnoho funkcí, takže budete muset zaplatit, pokud chcete skutečnou ochranu.

Logo adaware

Funkce

 • Ochrana stahování
 • Antivirová ochrana
 • Ochrana v reálném čase
 • Ochrana webu (s placenými verzemi)
 • Firewall (s placenými verzemi)
 • Ochrana e-mailu (u placených verzí)
 • Ochrana sítě (u placených verzí)
 • Digitální zámek (s prémiovou verzí)
 • Skartovač souborů (s prémiovou verzí)
 • Rodičovská kontrola (s prémiovou verzí)

Struktura cen

Bezplatná ochrana je k dispozici od Adaware, ale je téměř vždy vhodné jít s placenou službou a získat tak robustnější pokrytí. V případě Adaware to bude stát asi 36 dolarů ročně.

Součástí balíčku je ochrana e-mailů, pokročilá ochrana proti spamu, ochrana před škodlivým softwarem, detekce škodlivých adres URL a nepřetržitá podpora zákazníků.

Adaware antivirus pro

Možná budete chtít upgradovat na Adaware Antivirus Total a získat tak další pokrytí, jako je skartovač souborů, digitální zámek a rodičovská kontrola. Ochrana jednoho počítače po dobu jednoho roku vám přinese 48 dolarů. Můžete však chránit až 10 počítačů za 160 USD ročně. Slevy jsou k dispozici, pokud se zaregistrujete na dva roky místo jednoho.

V současné době Adaware nenabízí balíčky přizpůsobené speciálně pro firemní zákazníky.

Zákaznická podpora

Neomezená nepřetržitá podpora zákazníků je k dispozici pouze platícím zákazníkům. Odpovědi na časté dotazy najdete na fóru nebo na nejčastějších dotazech. Skutečná technická podpora je k dispozici prostřednictvím systému založeného na lístcích.

4. AVG – časově testovaný software; Dobré, ale ne skvělé

AVG má k dispozici bezplatnou ochranu. Jejich tříletý balíček je však poměrně cenově dostupný a poskytuje některé základní doplňky. Je velmi uživatelsky přívětivý a zákaznická podpora je zcela spolehlivá, když je k dispozici. AVG však není tak bezpečné jako Bitdefender. Chybějící správce hesel a VPN je nesmysl.

Logo AVG

Funkce

 • Podpora více operačních systémů
 • Skartovačka
 • Vyčištění disku
 • Rodičovská kontrola
 • Ochrana webové kamery
 • Monitorování v reálném čase
 • Ochrana stahování
 • Ochrana proti phishingu
 • Zabezpečený prohlížeč
 • Firewall

Struktura cen

Můžete získat bezplatnou verzi AVG, která zahrnuje základní antivirové a ransomwarové pokrytí a také vyladění výkonu PC a monitorování prohlížeče..

Přistupte k plánu zabezpečení Internetu za 5,83 $ měsíčně, což se účtuje na 69,99 $ ročně. Tím získáte vylepšený firewall, ochranu webových kamer a šifrované složky na neomezeném počtu zařízení.

AVG Internet Security

Třetí úroveň je konečný plán. Stojí to 8,33 $ za měsíc, což se účtuje jako 99,99 $ za rok. Pružina tohoto balíčku vám dává přístup k podpoře prostřednictvím telefonu a živého chatu, jakož i pokročilé antivirové ochrany.

Zákaznická podpora

Dalším problémem AVG je to nemá zákaznickou podporu 24/7. Zástupce se můžete dostat telefonicky, e-mailem nebo chatem, ale pouze v pracovní době. Fórum může poskytovat základní pokyny pro běžné otázky.

5. Emsisoft – cenově dostupná řešení; Má práci

Cenově dostupný a překvapivě robustní funkce je Emsisoft důvěryhodnou alternativou pro rozpočtově zaměřené. To však mohou lidé, kteří kladou prémii na celkovou bezpečnost Emsisoft není úplně na místě.

Logo Emsisoft

Funkce

 • Několik jazyků, z nichž si můžete vybrat
 • Vyčištění disku
 • Monitorování v reálném čase
 • Zabezpečený prohlížeč
 • Ochrana proti phishingu
 • Ochrana stahování
 • Firewall

Struktura cen

Plán zdarma zahrnuje jeden počítač s možností skenování, čištění a karantény škodlivého softwaru. S upgradovaným balíčkem zákazníci platí za jeden, tři nebo pět počítačů v sazbách 2,50 $ za měsíc, 4,17 $ za měsíc a 5,83 $ za měsíc, z nichž každý je účtován ročně.

Tento balíček zahrnuje blokování chování, ochranu proti phishingu, vzdálenou správu, automatické aktualizace, ochranu souborů a výrobce nouzových souprav.

Emsisoft Antimalware

Lze zakoupit o něco dražší balíček, který zahrnuje i mobilní zařízení. Opět platí, že jedno, tři nebo pět zařízení může být pokryto za měsíční sazby 3,33 $, 5,55 $ nebo 7,78 $, přičemž každé z nich je účtováno ročně..

Zákaznická podpora

Jako AVG, podpora zákazníků pro Emsisoft je dosti omezená. Nebudete mít pokrytí 24/7 a můžete kontaktovat zástupce pouze prostřednictvím e-mailu nebo živého chatu. Centrum nápovědy a fórum poskytují další podporu, která může být užitečná při řešení nejzákladnějších problémů.

Jak se vyhnout malwaru

Stejně jako jste opatrní při výběru nejlepšího správce hesel, který se má chránit online, vyplatí se být opatrný, pokud se chcete chránit před virem, ransomwarem, adwarem a jiným škodlivým softwarem..

Kroky, které podniknete, mohou být četné. Instalace špičkového antivirového softwaru je nutností, stejně jako nalezení účinného skeneru malwaru. Příliš mnoho domácích počítačových systémů tyto základní ochrany nemá.

Je to trochu jako investovat do domácí bezpečnosti, která nemá na rozdíl od Nestu skvělý kamerový systém, který vám přináší Google, to nabízí množství pokročilé, nemluvě inteligentní obrany proti nebezpečí uvnitř i vně domu. Toto je typ systému, který chcete na všech vektorech; od VPN, e-mailů, prohlížečů, správců hesel až po software proti malwaru. Prevence je vždy lepší než léčba.

Po instalaci skeneru na škodlivý software a antivirový software je vhodné zajistit, aby byly vždy aktuální. Dokonce i vysoce renomovaný skener může mít zranitelná místa, která se občas objeví. Aktualizuje oprava těchto děr, což vám poskytne ještě lepší ochranu.

Podobně zajistěte, aby byl váš operační systém vždy, když je to nutné, aktualizován. Stejně jako opravy a aktualizace softwaru zajišťuje udržení aktuálního operačního systému aktuální zabezpečení, které je k dispozici.

Pokud používáte WiFi, udělejte to bezpečně. Nepoužívejte otevřené sítě, a zajistěte, aby vaše vlastní WiFi bylo zabezpečeno heslem.

Dalším kritickým krokem k ochraně sebe sama je vždy neváhejte, než kliknete. Důkladně si prohlédněte e-maily, abyste zjistili, kdo je odeslal a zda se zdají podezřelé. Neklikejte na žádné přílohy, pokud nemůžete ověřit odesílatele a jeho úmysl. Buďte opatrní s odkazy na webové stránky. Před kliknutím na tyto ukazatele umístěte ukazatel myši, abyste zjistili, kam vás odkaz skutečně přivedl. Pokud stahujete ze služby sdílení souborů, před pokračováním jej stáhněte.

S nainstalovaným a aktuálním ochranným softwarem budete také chtít naplánovat pravidelné časy pro skenování. Příliš mnoho lidí zapomíná na tento zdánlivě zjevný krok a nechává se zbytečně zranitelní.

Závěrečné myšlenky

Škodlivý software je všude v online světě. Nemusíte se tím však stát obětí. Díky antivirovému softwaru a kontrole škodlivého softwaru budete lépe připraveni se chránit. Nemusíte se cítit bezmocní tváří v odhodlání hackeři. Dnes podnikněte pozitivní kroky, abyste ochránili svá soukromá data a udrželi hladký chod zařízení.

FAQs

Otázka: Co je to spyware?

A: Spyware je kategorie škodlivého softwaru, který byl vytvořen speciálně pro získání přístupu k citlivým datům v zařízení. Tento software se často používá ke shromažďování vašich osobních údajů, která se poté předávají datovým firmám, inzerentům nebo jiným třetím stranám. Tento typ škodlivého softwaru může sloužit mnoha účelům. Mohou zahrnovat údaje o sledování a prodeji týkající se vašeho používání internetu, odcizení údajů o vašem bankovním účtu a kreditní kartě nebo odcizení vaší identity.

Otázka: Jak zjistím, že můj počítač byl hacknut?

A: Zkušení hackeři se mohou do systému nebo zařízení vniknout, aniž by byli detekováni. Většina z těchto špatných herců však není tak sofistikovaná a zanechávají za sebou hromadu důkazů. Snad nejznámějším znakem hacku je, že zařízení je najednou mnohem pomalejší, než tomu bývalo. Další je, že vaše spotřeba šířky pásma prochází střechou najednou.

Mnoho lidí si všimne, že videa potřebují delší dobu vyrovnávací paměti a že webové stránky se po hacknutí načítají neuvěřitelně pomalu. Častým selháním softwaru a aplikací je další prozradení, stejně jako nadbytek pop-up reklam. Tyto a další známky mohou znamenat, že váš počítač byl napaden hackery.

Otázka: Může antivirový software odstranit škodlivý software?

A: Primární funkcí antivirového softwaru je zabránit tomu, aby byl počítač nebo systém infikován škodlivým softwarem. Zastaví stahování infikovaných souborů nebo, pokud byl soubor stažen, označí soubor jako podezřelý, takže je méně pravděpodobné, že bude použit.

Většina antivirových programů má některé základní funkce, pokud jde o odstraňování škodlivého softwaru. Vývojáři černých klobouků, kteří takové programy vytvářejí, však neustále získávají sofistikovanost. To znamená, že jejich software je obtížné ze systému odstranit, zejména u antivirového softwaru, který má v této oblasti pouze nejzákladnější schopnosti.

Z tohoto důvodu je nezbytné mít kromě antivirové ochrany také skener a odstraňovač škodlivého softwaru. Skener vám poskytuje výkonný nástroj pro odstranění veškerého spywaru, adwaru, ransomwaru nebo jiných škodlivých programů..

Otázka: Může program Windows Defender detekovat škodlivý software?

A: Program Windows Defender může někdy detekovat škodlivý software. Bohužel to nemůže vždy udělat, když je spuštěn operační systém Windows. Důvodem je to, že chytrí vývojáři dokážou skrýt škodlivé programy v samotném systému Windows, kde je méně pravděpodobné, že budou detekovány. Nejlepší možností pro detekci škodlivého softwaru je získání programu, který je k tomu určen.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map