Ako zastaviť Thptling dát ISP

Možno ste si všimli, že niekedy sú rýchlosti vášho internetového pripojenia oveľa pomalšie, ako by mali byť. A často sa stáva, keď používate konkrétne webové stránky alebo služby.


V niektorých prípadoch môžu byť tieto problémy spojené s jednoduchým preťažením siete. V niektorých ďalších prípadoch mohli byť výsledkom zlyhaní hardvéru alebo inej činnosti súvisiace s údržbou.

Môže však existovať aj ďalší, nebezpečnejší dôvod na náhle spomalenie rýchlosti internetu. Váš poskytovateľ internetových služieb môže zámerne obmedzovať vašu komunikáciu.

Môže byť šok, že váš poskytovateľ internetových služieb môže úmyselne spomaľovať vaše pripojenie na internet. Bohužiaľ sa to však stáva.

V skutočnosti to bola politika spoločnosti Comcast v oblasti obmedzovania protokolu BitTorrent v roku 2007, ktorá priamo viedla k prijatiu aktualizovaných pravidiel neutrality siete v roku 2015 zo strany FCC. Krátko príbeh, FCC spôsobil nezákonnosť tejto praktiky.

Nanešťastie pre našich používateľov internetu boli tieto pravidlá nedávno zrušené. Poskytovatelia internetu teda opäť otvárajú sezónu, aby mohli obmedziť údaje, ktoré sa im nepáčia.

V tejto chvíli je najlepšou obranou proti tomuto druhu činnosti dobre informovaná verejnosť. A vzhľadom na to som napísal túto príručku. Pomôže vám to pochopiť, čo je škrtenie internetu a ako to poskytovatelia internetových služieb robia. Preskúma to tiež presne to, ako ho môžete obísť. Poďme sa ponoriť.

Čo je to Throttling údajov?

Prevádzkovanie internetu je prax, ktorú poskytovatelia internetových služieb úmyselne obmedzujú na rýchlosť alebo objem prenosu údajov medzi ich používateľmi a niektorými alebo všetkými časťami internetu..

Ak ste už počuli o internete, ktoré sa nazýva informačná diaľnica, zvážte túto metaforu na pochopenie obmedzenia šírky pásma:

Predstavte si, že pôjdete autom do miestneho supermarketu. Jedným zo spôsobov, narazíte na posádku. Uzavreli dva z dostupných troch jazdných pruhov na vašej trase. A čo je horšie, do zvyšného jazdného pruhu umožňujú naraz iba určitý počet automobilov.

Akcie cestnej posádky nezabránia úplne premávke premávky po vašej trase. Aktívne však kontrolujú, ktoré autá prichádzajú, kedy a ako rýchlo môžu cestovať.

Rozdiel medzi obmedzeným a nerušeným internetovým pripojením

Stručne povedané, je to obmedzovanie premávky.

Jediný rozdiel je v tom, že keď to váš poskytovateľ internetových služieb urobí, nebude nikto v reflexnej veste mávajúcou vlajkou, aby ste vedeli, čo sa deje.

Prečo poskytovatelia internetových služieb obmedzujú prenos

Na prvý pohľad sa poskytovateľ internetu, ktorý úmyselne zasahuje do prevádzky svojich zákazníkov, môže zdať trochu kontraintuitívny. Koniec koncov, pomalé rýchlosti pripojenia sú jedným z najbežnejších dôvodov, prečo ich nazývame a sťažujeme sa (a niekedy dokonca odchádzajú na zelenšie pasienky)..

Z toho by teda nevyplývalo, že poskytovateľ internetových služieb by sa vyhýbal tomu, aby nám poskytol zlú skúsenosť? Odpoveď je, kupodivu, záporná.

Legitímne dôvody pre internetové obmedzovanie

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by poskytovateľ internetu riskoval rozhnevanie svojich zákazníkov obmedzením určitých druhov prenosu. Mnohé z nich sú v skutočnosti legitímne. Pomáhajú zaistiť spoľahlivé služby pre všetkých používateľov ISP a sú nasledujúce:

 • Riadenie preťaženia siete v časoch špičkového dopytu
 • Presadzovanie výslovne stanovených limitov prenosu údajov
 • Stanovenie priorít a optimalizácia premávky
 • Prevencia útokov DDoS

Toto sú všetko dobré príklady a podľa môjho názoru prijateľné dôvody, prečo sa poskytovateľ vášho internetu môže zapájať do obmedzovania premávky.

Akákoľvek počítačová sieť má limit na svoju celkovú kapacitu. Musia existovať určité ovládacie prvky, aby sa zabezpečilo, že ich nezasiahne žiadny používateľ alebo skupina používateľov. Ak by boli takéto obmedzenia zavedené, mohla by sa sieť rýchlo stať nepoužiteľnou pre ostatných.

Bohužiaľ, existujú aj iné, menej legitímne dôvody, prečo by sa poskytovateľ internetových služieb mohol rozhodnúť obmedziť určitú premávku.

Útržkovité dôvody pre internetové obmedzovanie

Comcastovo obmedzovanie (alebo priame rušenie) prenosu pomocou protokolu BitTorrent v roku 2007 je vynikajúcim príkladom poskytovateľa internetových služieb, ktorý využíva šedé a kontroverzné dôvody na obmedzenie šírky pásma.

Spoločnosť Comcast tvrdila, že používatelia populárneho systému zdieľania súborov využívali vo svojej sieti nadmernú šírku pásma. Uviedli, že ich konanie malo za cieľ chrániť ostatných zákazníkov.

FCC však vyšetrovala a nesúhlasila. Dospeli k záveru, že sa spoločnosť Comcast snaží prinútiť používateľov, aby prestali sťahovať filmy a iné materiály prostredníctvom torrentingu, aby zvýšili využívanie svojich vlastných služieb plateného streamovania (ktoré ako alternatívu uvádzali na trh).

To samozrejme nebolo jediné, keď bol poskytovateľ internetových služieb vyzvaný, aby úmyselne zhoršil svoje služby z menej legitímnych dôvodov. Rýchle vyhľadávanie Google môže odhaliť, do akej miery sa poskytovatelia internetových služieb snažia zostaviť balíček v ich prospech. V takmer každom prípade sa veci scvrkávajú na čistú chamtivosť.

Je obmedzovanie šírky pásma legálne

Po vypočutí niektorých dôvodov, prečo sa poskytovatelia internetových služieb snažili obmedziť prevádzku na svojich sieťach, je prirodzené si položiť otázku, či je táto prax v skutočnosti legálna.

Od zrušenia pravidiel FCC z roku 2015 týkajúcich sa neutrality siete je to ťažká otázka, aspoň v Spojených štátoch. V Európskej únii je škrtenie z iných dôvodov, ako je legitímne riadenie siete, nezákonné podľa nariadení o neutralite siete v regióne, ktoré boli prijaté v roku 2014..

V USA, jedinému skutočnému právnemu rámcu, ktorý sme museli zabrániť poskytovateľom internetu v zapojení sa do akéhokoľvek typu škrtenia, ktorého si vybrali, uplynula platnosť pravidiel neutrality siete 11. júna 2018. Už neexistujú žiadne právne obmedzenia, s ktorými musia poskytovatelia internetových služieb čeliť. obmedzovanie dopravy.

Nie je možné vedieť, ako budú hlavní poskytovatelia internetových služieb v USA od tohto bodu postupovať ďalej. Na základe svojich verejných vyhlásení však nevyzerajú povzbudivo.

Medzi hlavných poskytovateľov internetových služieb v USA iba AT&T a Cox uviedli, že nemajú v úmysle urobiť oveľa viac, ako je potrebné na správu ich príslušných sietí. Všetci ostatní vydali zmes nezáväzných vyhlásení o škrtení, ktoré ponechávajú dostatok priestoru na zmeny v budúcnosti.

Dokonca aj vyhlásenia vydané AT&T a Cox nehovoria, že ak sa zapoja do plateného určovania priorít v oblasti prevádzky, čo je postup, ktorý by pravdepodobne prinútil internetové spoločnosti platiť za rýchlejší prístup pre svojich koncových používateľov (čo by sa potom určite prenieslo na nás).

Prioritné platené premávky by vytvorili systém pay-for-play. Je na individuálnych internetových podnikoch (Netflixes a Hulus sveta), aby sa rozhodli odškrtnúť škrtenie zo strany poskytovateľov internetových služieb. Vy, ďalší koncoví používatelia a ja by sme, samozrejme, nemali v tejto veci žiadne slovo.

Keďže pravidlá FCC už neexistujú, niektoré z týchto praktík sú teraz férovou hrou.

Ako obísť Throttling údajov

Keď zistíte, že váš poskytovateľ internetových služieb obmedzuje vaše pripojenie, alebo aj keď máte podozrenie, že to robí, je na čase nájsť riešenie..

V niektorých situáciách môžete poraziť veci, ako je napr. Obmedzovanie prenosu BitTorrentu, povolením šifrovania v klientovi, ako je napríklad uTorrent. Toto šifrovanie môže dostatočne maskovať prenos, aby sa zabránilo aktivácii škrtiaceho mechanizmu.

Bohužiaľ, v dnešnej dobe väčšina poskytovateľov internetu nie je tak ľahko oklamaná (hoci niektorí zostávajú). Používajú progresívne sofistikované detekčné systémy a prijímajú mnohostrannú analýzu dopravných tokov na klasifikáciu údajov pre svoje politiky škrtenia..

Pri zisťovaní toho, čo prechádza ich sieť, poskytovatelia internetových služieb vezmú do úvahy napríklad počet súbežných pripojení, celkovú rýchlosť prenosu údajov a používané porty. Bežnou praxou je aj kontrola hlavičiek premávky (ekvivalent poštovej adresy na obálke), aby sa zistilo, odkiaľ údaje prichádzajú a odkiaľ pochádzajú..

Niektorí poskytovatelia internetových služieb môžu používať typ spracovania údajov nazývaný hĺbková kontrola paketov (DPI). DPI robí veci ešte o krok ďalej a prečíta obsah údajov, ktoré vaše zariadenie odosiela a prijíma (namiesto kontroly hlavičiek). Na základe týchto informácií môže váš poskytovateľ zistiť, či sťahujete film prostredníctvom služby BitTorrent alebo obrázok z Facebooku, a podľa toho postupujete.

Ako strašidelné a nemožné poraziť, ako to všetko môže znieť, nestrácajte nádej. Či už používate systém Windows, Android alebo čokoľvek medzi tým, existuje niekoľko dobrých a prekvapivo jednoduchých spôsobov, ako sa vyhnúť mechanizmom škrtenia poskytovateľa internetových služieb..

Použite proxy

Prvým krokom, ktorý môžete urobiť, aby ste sa vyhli škrteniu, je využitie proxy servera.

Proxy servery predstavujú spôsob smerovania niektorých alebo všetkých pripojení vášho počítača prostredníctvom servera tretej strany. Slúži ako sprostredkovateľ pri prenose údajov. Týmto sa skryje skutočný cieľ premávky, ako aj príslušné čísla portov. Namiesto toho sa zdá, že všetky pripojenia používajú jeden port a končia na rovnakom mieste.

Nevýhodou serverov proxy je, že nešifrujú žiadne údaje, ktoré odosielate alebo prijímate. Ak váš poskytovateľ internetových služieb používa hlboké šifrovanie paketov ako súčasť svojho systému škrtenia, bude stále schopný čítať, klasifikovať a konať podľa všetkého, čo stiahnete alebo odovzdáte..

Osobne preto nepoužívam proxy z tohto dôvodu. Existuje lepšie riešenie problému. Ale ak by ste im chceli skúsiť, existuje nespočet komerčne dostupných poskytovateľov. Dobrá voľba je napríklad bezplatná anonymná proxy servera CyberGhost.

Použite sieť VPN

V závislosti od toho, ako váš ISP kontroluje prenos vo svojej sieti, sa proxy server nemusí vyhnúť všetkým druhom detekcie. Napríklad hĺbková kontrola paketov je niečo, čo proxy nedokáže poraziť. Virtuálna súkromná sieť (VPN) je na druhej strane úplne iný príbeh.

Aj keď obidve riešenia fungujú ako sprostredkovateľ prenosu údajov, medzi serverom proxy a sieťou VPN je výrazný rozdiel. Ten vytvára šifrovaný tunel medzi zariadením a serverom, cez ktorý prechádza všetka vaša internetová prevádzka. Kľúčovým slovom je tu šifrovanie.

Táto dvojitá bomba šifrovaného pripojenia a server VPN fungujúci ako sprostredkovateľ znamenajú, že poskytovateľ internetových služieb nebude schopný zistiť o vašej návštevnosti nič významné. Jediné, čo môžu vidieť, sú súčty údajov a cieľový server VPN.

Použitie siete VPN môže byť riešením pre obmedzenie

Preto by s poskytovateľom VPN nemal byť poskytovateľ internetových služieb nikdy schopný obmedziť vašu komunikáciu. Pokiaľ však, samozrejme, neobmedzujú všetko, čo pochádza z vašej adresy IP. A ak sa tak stane (s výnimkou legitímnych účelov správy siete), nájdenie lepšieho poskytovateľa internetu môže byť v poriadku.

Bude teda fungovať nejaká sieť VPN, aby sa zabránilo škrteniu? Len o. Aj keď existuje niekoľko vecí, ktorým treba venovať osobitnú pozornosť.

Čo hľadať v sieti VPN

Ako vidíte v mojom praktickom sprievodcovi výberom siete VPN, pri hľadaní poskytovateľa je možno potrebné zvážiť veľa funkcií. Ak je však vaším cieľom zastaviť poskytovateľa internetových služieb s potešením z plynu, sú tu funkcie VPN, na ktoré by som sa sústredil.

 • Správne protokoly VPN

  VPN môže používať veľa protokolov. Ale nie všetky sú stvorené rovnaké. Mnoho protokolov je zastaraných a majú potenciálne bezpečnostné medzery. V ideálnom prípade chcete poskytovateľa, ktorý ponúka buď OpenVPN alebo L2TP / IPsec (alebo obidve).

  Tieto protokoly sú nielen nepriestrelné z hľadiska zabezpečenia, ale ponúkajú aj najsilnejšie šifrovanie v okolí. Pravdepodobnosť, že niekto poruší akékoľvek šifrovanie VPN, je nízka. Keď však použijete najobsiahlejšie dostupné možnosti, určite viete, že váš poskytovateľ internetových služieb nemôže skontrolovať vaše údaje, a preto nemôže narušiť vaše pripojenie..

 • Žiadne protokolovanie

  Posledné, čo by som chcela, je úspešne zabrániť tomu, aby poskytovateľ internetových služieb obmedzil internet, len aby spoločnosť VPN, ktorú som použil, informovala o tom, čo som robil. Poskytovatelia VPN, ktorí sa prihlasujú, často tieto údaje predajú tretím stranám. Vyhnite sa im.

  Ak pôjdete s virtuálnou súkromnou sieťou, ktorá má prísnu politiku protokolovania nulovej hodnoty, váš poskytovateľ internetových služieb nemá žiadny spôsob, ako zistiť, čo robíte online, a následne vás tým škrtiť..

 • Dobrý výber servera VPN

  Táto funkcia má menej spoločného s poskytovateľom internetových služieb, ktorý je schopný kontrolovať a šetriť vaše dáta a ešte viac, keď je VPN použiteľná..

  Niektoré siete VPN ponúkajú veľmi málo serverov. To znamená, že tieto servery sú zvyčajne ďaleko od vašej polohy a sú preťažené inými používateľmi. Toto sú dva hlavné faktory, ktoré môžu spomaliť vaše pripojenie k indexovému prehľadávaniu. V prvom rade je to druh kontraproduktívy, keď sa pomaly snažíte vyhnúť pomalému internetu.

 • Dobrý výkon servera VPN

  Ak idete ruka v ruke s predchádzajúcim bodom, pokiaľ neskončíte s rýchlym poskytovateľom VPN (a nie všetci sú), bežíte v kruhoch. Úspešne sa pokúsite zastaviť pokusy poskytovateľa internetových služieb o spomalenie pripojenia, aby ich porazil slabý výkon VPN.

 • Podpora P2P a torrentov

  Z dôvodov, ktoré sú ich vlastné, nie všetci poskytovatelia VPN povoľujú prenos P2P vo svojich sieťach. Ak je vaše pripojenie obmedzené z dôvodu torrentovania, získanie siete VPN, ktorá takýto prenos nepovoľuje, nič nevyrieši.

 • Kill Switch

  Bez ohľadu na to, ako dobrý VPN je, odpojenia dôjsť. Od vášho zariadenia po server VPN a každý hardvér medzi tým, existuje príliš veľa premenných pre všetky plynulé plachtenie po celú dobu.

  Keď sieť VPN klesne, vaše údaje sa vrátia k úplnému videniu vášho poskytovateľa internetových služieb. To znamená, že sa znova stanete hlavným cieľom škrtenia.

  VPN kill-switch zabráni tomu, aby sa to stalo. Zistí, že vaše zariadenie už nehovorí so serverom VPN a automaticky sa znova pripojí.

Najlepšie VPN na zastavenie obmedzovania ISP

Existuje veľa poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú všetky funkcie, ktoré som uviedol vyššie. Vždy som bol pevne presvedčený, že som musel skontrolovať, čo očakávate. Preto vás povzbudzujem, aby ste robili trochu svojho vlastného kopania za službu, ktorá sa vám páči.

To znamená, že ak by ste chceli, aby menší zoznam začínal, alebo vás vôbec nezaujímajú (a dosť spravodliví, veľa z nás nie je), tu sú tri VPN, ktoré urobia skvelú prácu pri predchádzaní rýchlosti internetu. škrtiace.

CyberGhost

Logo CyberGhost

Vďaka nepriepustnej politike bez protokolovania a využívajúcej najsilnejšie možné štandardy šifrovania zastaví CyberGhost každú mŕtvu ISP v stopách. Rozlúčte sa s analýzou údajov a obmedzením internetového pripojenia.

CyberGhost má viac ako 7100 serverov v 90 krajinách po celom svete, takže vždy by mal byť jeden blízko vás. Tieto servery poskytujú špičkový výkon.

CyberGhost povoľuje všetky protokoly P2P a do klientskeho softvéru je zabudovaný prepínač zabíjania na internete. Toto je jeden poskytovateľ VPN, s ktorým sa do značnej miery nemôžete pokaziť.

Pros
 • Nulové protokolovanie pre maximálne súkromie
 • Vynikajúca distribúcia serverov s viac ako 7100 servermi v 90 krajinách
 • Veľmi rýchle rýchlosti pripojenia
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentovanie P2P
 • Dlhá 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Zápory
 • Materská spoločnosť so spornou povesťou
 • Vykonané manuálne nastavenie OpenVPN
 • Nepracuje z Číny

NordVPN

Logo NordVPN

Rovnako ako CyberGhost, aj program NordVPN robí ochranu osobných údajov veľmi dobre. Na základe Panama (z dôvodu ochrany súkromia na internete) a mimo dosahu takmer každej spoločnosti a vlády) neprihlásia vôbec nič.

NordVPN má rozsiahlu sieť rýchlych serverov (5645 ako píšem – celý zoznam nájdete tu) rozmiestnených v 58 krajinách. Nepomerný počet týchto serverov je v USA a Spojenom kráľovstve, čo je vynikajúca správa pre každého, kto tam žije. Drvivá väčšina serverov tiež umožňuje prenos P2P (sú príslušne označené)..

Ako by ste očakávali od ktoréhokoľvek popredného poskytovateľa VPN, klient spoločnosti Nord obsahuje multifunkčný prepínač zabíjania a veľké množstvo protokolov a štandardov šifrovania (vrátane, samozrejme, tých nepriestrelných možností, ktoré som spomenul vyššie).

NordVPN je skvelý poskytovateľ služieb všade okolo, je jednou z iba dvoch služieb, s ktorými vždy udržiavam aktívne predplatné.

Pros
 • Vynikajúce súkromie s nulovou ťažbou dreva
 • Veľká (a stále rastúca) sieť serverov
 • Dobrý výkon pripojenia
 • Špeciálne servery (vrátane dvojitej VPN, zahmlenej a Tor cez VPN)
 • Čistý a ľahko použiteľný klient
 • Spolupracuje s Netflixom a väčšinou ďalších streamingových služieb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Ponúka vyhradené adresy IP
Zápory
 • Žiadne rozdelené tunelovanie
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

Surfshark

Logo Surfshark

Neboli tu tak dlho, ako väčšina poskytovateľov VPN. Ako som však uviedol vo svojej recenzii, Surfshark je služba, ktorá robí veci veľmi dobre. To znamená, že máte všetko, čo potrebujete, aby sa vášmu poskytovateľovi internetových služieb zabránilo v obmedzení vášho pripojenia.

Surfshark, ktorý pôsobí mimo britských Panenských ostrovov priateľských k súkromiu, je ďalším prísnym poskytovateľom protokolovania. Poskytujú všetky správne protokoly VPN, ako aj štandardy šifrovania na vojenskej úrovni.

S viac ako 1040 servermi v 63 krajinách má Surfshark vynikajúce globálne pokrytie. Budete sa môcť pripojiť odkiaľkoľvek a kdekoľvek.

V neposlednom rade je zabalená funkcia prepínania zabalená v jednej z najčistejších a najjednoduchších aplikácií, ktoré som videl. Surfshark určite nesklame (najmä s ohľadom na to, aké nízke sú náklady na služby).

Pros
 • Vynikajúce súkromie a bezpečnosť bez protokolovania
 • Skvelý výkon servera
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho ďalších
 • Ľahko použiteľný klient
 • Neobmedzené súčasné pripojenie
 • Torrenting podpora
 • lacný
Zápory
 • Nejednotná rýchlosť na niekoľkých miestach
 • Pomerne pomalá podpora zákazníkov

Ako zistiť, či je váš internet poškodený

Ako už bolo vysvetlené, na rozdiel od dopravných zápch spôsobených cestnou dopravou nebude mať cestujúci obmedzovanie dopravy zo strany poskytovateľov internetových služieb nutne varovanie pre koncových používateľov..

V minulosti sa niektorí poskytovatelia internetových služieb zapojili do obmedzovania údajov niekoľko mesiacov alebo rokov, kým ktokoľvek mohol dokázať, že to robia. Dôvod, prečo je škrtenie internetu tak ťažké odhaliť, spočíva v tom, že môže mať mnoho podôb, takže každý, kto hľadá identifikovateľný vzorec, zahodí slučku..

Ak poskytovateľ internetu obmedzí prenos, môže:

 • Stávajú sa iba v časoch vysokého dopytu
 • Zacieľujte iba na konkrétne typy premávky
 • Stáva sa striedavo (niekedy úplne náhodne)
 • Ovplyvní iba časti predplatiteľskej základne poskytovateľa

Aj keď tieto faktory spôsobujú problémy s detekciou obmedzovania premávky, je to možné. Predtým, ako sa k tomu dostaneme, je však potrebné si všimnúť jeden rozdiel.

Ak poskytovateľ internetových služieb uplatňuje obmedzovanie na všetok internetový prenos, nie iba na jeho podskupinu, nie je to nič neobvyklé alebo dôvod na obavy (aj keď stále nepríjemný). Keď sú však zacielené na konkrétny typ prenosu, potom je to zapnuté. Vtedy je čas na riešenie problémov, aby sa predišlo spomaleniu.

Testy škrtiacej klapky ISP

Prvým krokom pri zisťovaní obmedzovania premávky je stanovenie základnej rýchlosti internetového pripojenia. Mali by ste to urobiť, samozrejme, pred implementáciou akýchkoľvek metód obtoku.

Spustite test na Speedtest.net a zistite, ako rýchlo je váš internet za normálnych okolností. V systémoch Windows a Mac to môžete urobiť priamo z vášho prehliadača. Na zariadeniach Android a iPhone budete musieť aplikáciu stiahnuť.

Keď si všimnete typický výkon vášho pripojenia, budete musieť niečo porovnať s rýchlosťami, s ktorými sa stretávate s webom alebo službou, o ktorej máte podozrenie, že sa obmedzuje..

Porovnávací test rýchlosti internetového pripojenia v porovnaní s

Bohužiaľ nie je k dispozícii žiadny test typu „všetko v jednom“, ktorý by pokrýval všetky stránky alebo služby online. Existujú však testy, ktoré kontrolujú bežné ciele škrtenia. Jednou z výziev je, že niektorí poskytovatelia internetových služieb sa môžu pokúsiť byť záludní a zablokovať škrtenie hneď, ako zistia vaše testy. V takom prípade sa váš počet najazdených kilometrov môže líšiť.

Ako zastaviť škrtenie s Netflixom

Ak pri sledovaní médií na serveri Netflix vidíte pokles kvality, choďte na stránku Fast.com a skontrolujte rýchlosť pripojenia k serverom Netflix..

Ak sa rýchlosť čítania, ktorá sa výrazne líši od základnej rýchlosti, môže na vine škrtenie ISP. Je tiež dôležité skontrolovať v rôznych denných časoch, či sú vaše zistenia konzistentné.

Screenshot testu rýchlosti servera Netflix

Ak máte podozrenie, že pri sledovaní Netflixu je váš internet obmedzený, riešenie je jednoduché.

 1. Nainštalujte do svojho zariadenia priateľskú sieť Netflix (všetky z tých, ktoré spomínam v tejto časti, budú fungovať skvele).
 2. Pripojte sa k ľahko načítanému serveru VPN fyzicky blízko vašej polohy.
 3. Vychutnajte si nerušený zážitok zo siete Netflix.

Po pripojení k sieti VPN môžete znova spustiť test Fast.com, aby ste potvrdili podozrenie z obmedzovania. Ak sa rýchlosť zvyšuje, mali ste pravdu. A teraz ste sa úspešne obišli aj so svojimi pokusmi o spomalenie.

Zastavte Throttling na YouTube

Ak máte problémy so službou YouTube, spoločnosť Google vytvorila praktický nástroj na vytváranie prehľadov kvality streamovania videa. Povie vám, ako ich služby fungujú v sieti vášho konkrétneho poskytovateľa internetových služieb.

Tento nástroj zobrazuje výsledky počas 24 hodín, takže dokonca budete môcť zistiť, kedy je maximálny čas prevádzky pre používateľov vášho poskytovateľa internetu..

Niekedy sa vyhnete týmto časom a vyriešite vaše problémy. Ak už streamujete v čase mimo špičiek, ale nemôžete získať stabilné alebo rýchle pripojenie, poskytovateľ služieb internetu môže vaše služby obmedzovať..

Snímka obrazovky nástroja na kvalitné streamovanie videa YouTube

Okrem toho, čo som už spomínal, nie je nič zvláštne, čo by ste museli urobiť, aby ste obišli škrtenie na ISP YouTube. Jednoducho získajte sieť VPN, pripojte sa k nej a začnite si užívať rýchlosti a kvalitu, za ktorú platíte.

Aby ste sa uistili, že získate čo najlepší zážitok, venujte pozornosť tomu, ku ktorému VPN serveru sa pripájate. Vyberte si ten, ktorý je pod ľahkým zaťažením a blízko vás, kde sa nachádzate. Ak tak urobíte, zníži sa na minimum režijné náklady a výkonnosť pri používaní VPN.

Ako obísť Throttling ISP pri obťažovaní

Torrenting je zďaleka najčastejšie obmedzeným typom dopravy. Je to tiež najťažší typ škrtenia, ktorý sa dá zistiť.

Najlepším spôsobom, ako skontrolovať, či nie je škrtenie BitTorrentu, je použitie programu uTorrent (alebo iného klienta) na stiahnutie súboru s množstvom osvedčených sejačiek. To by malo zaručiť, že sťahovanie je odolné voči spomaleniu z dôvodu nízkej dostupnosti.

Vynikajúcou voľbou je získať inštalačného programu populárnej distribúcie Linuxu Ubuntu. Je to veľmi bezpečné sťahovanie, ktoré by malo byť k dispozícii pri veľmi vysokých rýchlostiach po celý deň a noc. Ak sa vám nedarí stiahnuť súbor za primeranú mieru, váš poskytovateľ internetových služieb by mohol opäť obmedzovať váš torrent..

Obísť škrtenie BitTorrentu (alebo akékoľvek P2P na to príde) je rovnako ľahké ako vo všetkých ostatných vyššie uvedených prípadoch. VPN opäť prichádzajú k našej záchrane. Kroky sú nasledujúce.

 1. Stiahnite a nainštalujte klienta VPN.
 2. Pozastaviť všetky aktívne torrenty (ak sú spustené).
 3. Pripojte sa k serveru VPN, ktorý nie je príliš zaťažený.
 4. Vráťte sa späť na uTorrent a pokračujte v sťahovaní.

To je všetko.

Niekoľko vecí na vedomie. Uistite sa, že používate systémovú sieť VPN, nielen rozšírenie prehliadača. Pretože uTorrent je samostatná aplikácia, nebude pre vás nič robiť.

Tiež sa nemusíte starať o svoju fyzickú vzdialenosť k serveru VPN. Torrenting je decentralizovaný a vy budete sťahovať zo sejačiek z celého sveta. Zamerajte sa iba na výber servera, ktorý nie je pod veľkým zaťažením, a servera, ktorý je v krajine priateľskej k P2P. Zvyčajne chodím s Holandskom.

Catch-All Test

Ak niektorý z vyššie uvedených testov nie je presvedčivý, spustite tento test zdravotného stavu na internete. Ukáže vám rýchlosť pripojenia pomocou piatich hlavných chrbticových sietí. Všetci by mali priniesť podobný výsledok.

Screeshot testovanie vášho internetu proti chrbticovým sieťam, aby sa zistilo akékoľvek škrtenie

Ak zistíte, že jedna alebo viac sietí má horšiu výkonnosť ako ostatné, môže to znamenať preťaženie. To by malo byť dočasná podmienka.

Ak však zistíte pretrvávajúci problém s pripojením k niektorej z testovaných sietí, je čas podať formálnu sťažnosť u vášho ISP..

Spodný riadok

S trochou šťastia sa nikdy nestretnete so situáciou, keď sa budete musieť vysporiadať s obmedzením dopravy. Neexistujú žiadne konkrétne štatistiky, ktoré by poukazovali na to, ako je tento postup rozšírený. Dá sa to bezpochyby uskutočniť, ale väčšina dôkazov naznačuje, že to nie je štandardný operačný postup pre väčšinu poskytovateľov internetových služieb – zatiaľ.

Smrť neutrality siete v USA by sa mohla (a pravdepodobne bude) zmeniť skôr a neskôr.

Dobrou správou je, že ak sa niekedy stretnete s obmedzením prevádzky, máte možnosti (s VPN je momentálne najlepšia voľba). A existuje veľká šanca, že keďže poskytovatelia internetových služieb nasadia stále sofistikovanejšie nástroje na monitorovanie dopravy, bude vždy existovať protiopatrenie..

Ako som uviedol na začiatku, najlepšou obranou je dobre informovaná verejnosť. Ak ste sa dostali tak ďaleko, ste teraz súčasťou osvietených.

Porovnanie riešenia VPN obmedzeného riešenia

PoskytovateľVlastnostiAntikálne funkcie škrteniaCost

Test rýchlosti Zoznam serverov
krajiny: 90
servery: 7159
protokoly: OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
platformy: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
pripojenie: 7
protokolovanie: Žiadne protokolovanie
miesto: Rumunsko
Podpora P2P: Áno
Hlavný vypínač: Áno
1-mesačný plán: $ 12,99 / mesiac
Ročný plán: $ 2,75 / mesiac
Skúška zadarmo: Áno
Vrátenie peňazí: 45 dní
platba: Kreditná karta, PayPal, bitcoín

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
krajiny: 58
servery: 5645
protokoly: OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
platformy: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie: 6
protokolovanie: Žiadne protokolovanie
miesto: Panama
Podpora P2P: Áno
Hlavný vypínač: Áno
1-mesačný plán: $ 11,95 / mesiac
Ročný plán: $ 3,49 / mesiac
Skúška zadarmo: žiadny
Vrátenie peňazí: 30 dní
platba: Kreditné karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoín, éter, zvlnenie), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, iné

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
krajiny: 63
servery: 1040+
protokoly: OpenVPN, IKEv2
platformy: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie: neobmedzený
protokolovanie: Žiadne protokolovanie
miesto: Britské Panenské ostrovy
Podpora P2P: Áno
Hlavný vypínač: Áno
1-mesačný plán: $ 11,95 / mesiac
Ročný plán: $ 1,99 / mesiac
Skúška zadarmo: žiadny
Vrátenie peňazí: 30 dní
platba: Kreditná karta, PayPal, bitcoín, Alipay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me