Čo je prepínač zabíjania VPN

Siete VPN sa stávajú čoraz obľúbenejšími používateľmi internetu na celom svete. A nie je divu. Všetci sa snažíme hľadať spôsoby, ako chrániť naše súkromie a bezpečnosť v prostredí, ktoré je niekedy veľmi ťažké.


Poskytnutím plne šifrovaného a súkromného pripojenia na internet nám VPN poskytuje potrebnú bezpečnosť a anonymitu. Táto ochrana je však iba taká silná ako jej najslabší článok. Je tu prepínač zabíjania VPN, ktorý zaisťuje, že v prípade, že dôjde k prerušeniu tohto prepojenia, budeme chránení.

Prečo sú potrebné zabíjačky

Žiadna služba na internete nebude nikdy stopercentne spoľahlivá. To zahŕňa aj siete VPN.

Pripojenia VPN sú náchylné na poruchy spôsobené niekoľkými faktormi, ktoré sú mimo vašu kontrolu. Medzi tieto poruchy patrí čokoľvek od čiastočného odoslania prenosu cez nezabezpečené pripojenie až po úplné odpojenia bez varovania (s posledným častejším).

Ak dôjde k poruche, zariadenie využívajúce sieť VPN sa zvyčajne vráti k používaniu svojho predvoleného internetového pripojenia. Stáva sa to automaticky. Horšie je, že sa to zvyčajne stáva aj bez toho, aby ste o tom vedeli.

Toto predvolené pripojenie je štandardnej, nešifrovanej (a teda nie súkromnej) odrody. Vaše údaje sa tak opäť vystavia všetkým možným rizikám.

Poskytovatelia VPN si samozrejme uvedomujú, že je to veľký problém, a väčšina z nich má riešenie zabudované priamo do svojho softvéru. Toto riešenie sa nazýva vypínač zabíjania. Úlohou je automaticky blokovať všetok internetový prenos v okamihu, keď sa VPN vyskytne akýkoľvek problém.

Čo je to VPN Kill Switch

Jednoducho povedané, prepínač zabíjania VPN je softvérová funkcia, ktorá nepretržite monitoruje pripojenie VPN. Ticho beží na pozadí a hľadá známky problémov.

Väčšina služieb VPN obsahuje jednu ako súčasť klientskej aplikácie.

Keď zistí problém, spínač zabijania spustí a zastaví všetku prevádzku vášho zariadenia v prístupe na internet. Účinne to zabije vaše spojenie.

Už ste niekedy použili VPN na náhle zistenie, že sťahovanie sa zastavilo a nič nefunguje? Pravdepodobne ste boli svedkom zabijáka v akcii. Áno, môže to byť nepríjemné. Nenávidím ho však za to, že robí svoju prácu a chráni vás.

Prepínač zabíjania pre internet

Keď bude váš internet deaktivovaný, zostane vypnutý, až kým VPN opäť nezačne fungovať. K tomu môže niekedy dôjsť automaticky po niekoľkých sekundách (siete sú šikovné stvorenia). Inokedy bude potrebné sa znova pripojiť manuálne.

Po obnovení pripojenia VPN sa prepínač kill vráti do pôvodného stavu monitorovania.

Internet môžete samozrejme priviesť späť aj vypnutím aplikácie VPN. Nezabudnite, že už viac nebudete chránení.

Ako to funguje

Prepínače zabíjania VPN môžu používať celý rad monitorovacích a detekčných metód na určenie stavu pripojenia.

Jedným z najbežnejších spôsobov je použitie adries IP. Funguje to podobne ako stránka ako https://ipleak.net/.

Prepínač internetového zabíjania zaisťuje, že vonkajšiemu svetu bude viditeľná iba adresa IP priradená k serveru VPN. Vo chvíli, keď už to tak nie je, vytiahne zástrčku.

Ďalšia populárna implementácia spočíva v tom, že softvér udržiava nepretržité pripojenie k neverejnej IP, na ktorú sa dá dostať iba pomocou VPN. Ak toto spojenie zlyhá, killswitch sa aktivuje.

V oboch prípadoch je čistý výsledok rovnaký. Hneď, ako sa vyskytne problém, očakávajte rýchle odpojenie zariadenia od internetu.

Prečo používať prepínače zabíjania VPN

Ako už bolo spomenuté, mnohí z nás sa spoliehajú na VPN, aby chránili našu bezpečnosť a súkromie pri používaní internetu. Ak sieť VPN zlyhá, už nie sme chránení.

Väčšinou to môže mať malý význam. Niekedy však ani zďaleka tomu tak nie je.

Zoberte napríklad novinárov a aktivistov, ktorí používajú VPN, aby ste zabránili autoritárskym režimom sledovať ich. Nemôžu si dovoliť, aby ich údaje zostali nechránené ani na okamih.

Osobitnú starostlivosť musia venovať aj používatelia softvéru na prenos súborov typu peer-to-peer. Mnoho VPN používa na zakrytie svojej skutočnej IP adresy. Ak pripojenie VPN poklesne, ich IP poskytovaná poskytovateľom internetových služieb je zrejmá. Stávajú sa ľahkými cieľmi pre všetkých autorských práv, ktorí môžu sledovať ich pripojenie.

Bez ohľadu na to, aké sú naše dôvody na používanie siete VPN, prepínač zabíjania pomáha zaistiť, aby sme vždy dostali výhody zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ktoré očakávame.

Ktoré VPN majú zabíjací prepínač

V súčasnosti mnohí poskytovatelia v rámci svojej služby zahŕňajú prepínač na zabíjanie internetu. To však neznamená, že je vždy zrejmé, ktoré štáty to robia.

Časť dôvodu je, že VPN si často osvojujú svoje vlastné znejúce názvy zvukov pre túto funkciu. Neexistuje žiadna skutočná štandardizácia.

Ak hľadáte službu VPN, je zvyčajne možné zistiť, ktoré ponúkajú prepínač zabíjania jednoducho skenovaním na domovskej stránke ich webových stránok. Je to niečo, o čo sa tak často žiada, že ak je k dispozícii, môžete sa staviť, že ho inzeruje.

Ak domovská stránka nič nehovorí, prečítajte si sekcie o funkciách alebo častých častiach webu. Ak si stále nie ste istí alebo existuje nejasnosť, obráťte sa na zákaznícku podporu poskytovateľa a získajte priamu odpoveď.

Z najpopulárnejších poskytovateľov VPN tu sú traja, o ktorých viem, že určite ponúkajú funkčnosť prepínača kill. Tam, kde to prichádza do úvahy, som tiež priložil snímku obrazovky, kde nájsť nastavenie.

NordVPN

Logo NordVPN

Mnoho ľudí považuje spoločnosť NordVPN za jednu z najlepších, ak nie najlepších služieb na trhu. A keď vidím, ako ich používam takmer denne, úplne súhlasím.

Od čistého a intuitívneho klienta po mnoho technologicky pokročilých funkcií (vrátane, samozrejme, killswitch), to je VPN, ktorá vyzerá, že robí všetko správne.

Prepínač zabíjania NordVPN prichádza v dvoch variantoch. Prvá možnosť je klasická. Ak sa zistí pokles VPN, úplne zablokuje prístup na internet.

Druhá možnosť umožňuje určiť presné aplikácie, ktoré by ste chceli vypnúť, ak sa pripojenie k sieti VPN stretne s problémami. Môžete napríklad zabiť svojho klienta BitTorrent, ale aj naďalej si môžete vo svojom prehliadači užívať nepretržitý zážitok (samozrejme, nezáleží vám na tom, že vaše prehliadanie webu už nie je súkromné).

Predné a stredové menu v ponuke nastavení NordVPN sú ľahko k dispozícii prepínače vypínača.

Poloha prepínača internet kill v klientskej aplikácii NordVPN

NordVPN je založená mimo Panamy (kde online cenzúra alebo dohľad nie je v slovníku nikoho) a robí absolútne nulové protokolovanie. Je tak zaručené úplné súkromie.

Prevádzkujú tiež pôsobivý a neustále rastúci počet serverov v 58 krajinách. Tieto servery môžu byť potrestané akoukoľvek formou (ako to dokazujú moje testy rýchlosti NordVPN).

Zrátané a podčiarknuté, reputácia spoločnosti Nord ako popredného poskytovateľa VPN je dobre zaslúžená.

Pros
 • Vynikajúce súkromie s nulovou ťažbou dreva
 • Veľká (a stále rastúca) sieť serverov
 • Dobrý výkon pripojenia
 • Špeciálne servery (vrátane dvojitej VPN, zahmlenej a Tor cez VPN)
 • Čistý a ľahko použiteľný klient
 • Spolupracuje s Netflixom a väčšinou ďalších streamingových služieb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Ponúka vyhradené adresy IP
Zápory
 • Žiadne rozdelené tunelovanie
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

PureVPN

Logo PureVPN

Jeden z mojich go-tos, PureVPN je ľahko použiteľný klient prichádza plný mnohých pokročilých technológií. Okrem prepínača kill obsahuje aj blokovanie reklamy a antivírus na úrovni servera.

Okrem vypnutia internetu vám PureVPN ponúka niekoľko ďalších nastavení, pomocou ktorých môžete vyladiť prepínač zabíjania. Po prerušení pripojenia môžete nechať klienta, aby sa namiesto pripojenia ručne pokúsil o automatické pripojenie k sieti VPN. Zistil som, že túto funkciu zapnem dosť často. Čím menej opatrovania musím robiť, tým lepšie.

Ďalšou možnosťou je spustenie prepínača kill, aj keď sa odpojíte od VPN ručne. Aj to môže byť dosť užitočné. V zásade vám bráni v náhodnom vypnutí siete VPN a zároveň robí niečo dôležité.

Všetky vyššie uvedené nastavenia môžete ľahko prepínať v klientovi PureVPN.

Poloha prepínača internet kill v klientskej aplikácii PureVPN

Infraštruktúra má PureVPN servery v 131 krajinách po celom svete. Vďaka tomu sú pre geografickú rozmanitosť najlepšími z najlepších. Výkonnosť týchto serverov je tu tiež vďaka najnovšiemu cyklu aktualizácie. Či už teda chcete streamovať videá vo formáte 4 000 alebo ste silným sťahovateľom, máte vynikajúce ruky.

PureVPN je jednou z najstarších a najpopulárnejších sietí VPN v okolí. Dodávajú sa na všetkých frontoch a sú poskytovateľom, s ktorým jednoducho nemôžete pokaziť.

Pros
 • Vynikajúce rýchlosti
 • Obrovská sieť serverov (131 krajín)
 • Odblokuje Netflix, iPlayer a viac ako 70 ďalších streamingových služieb
 • Kompatibilné s viac ako 50 zariadeniami a platformami
 • Nezávisle overený poskytovateľ VPN s nulovým protokolom
 • Vyhradená možnosť IP
 • Veľká hodnota
Zápory
 • Aplikácie by mohli použiť trochu viac poľskej verzie
 • Niektoré problémy s prerušovaným pripojením

CyberGhost

Logo CyberGhost

Pokiaľ ide o súkromie, málo ďalších služieb robí veci lepšie ako CyberGhost. Majú silné šifrovanie, prísnu politiku bez protokolovania a fungujú mimo krajiny, ktorá je priateľská k súkromiu. Potom má zmysel iba to, že prepínač zabíjania je k dispozícii ako zálohovanie všetkých tých veľkých funkcií anonymity.

Prepínač zabíjania zahrnutý v softvéri CyberGhost je vždy zapnutý (preto neexistuje žiadna snímka o tom, kde ho nájsť). Pre veľkú väčšinu používateľov je to dobrá vec. Táto funkcia funguje a funguje dobre.

Ak ste však viac používateľom siete VPN, môžu nastať situácie, keď by ste chceli, aby bola vypnutá. V takom prípade sa musíte pozrieť na jedného z ďalších poskytovateľov.

CyberGhost dodáva aj na všetkých ostatných frontoch. Majú veľa serverov, z ktorých si môžete vybrať z celého sveta. Táto sieť VPN tiež ponúka vynikajúcu rýchlosť sťahovania a prichádza s podporou klienta, ktorú by mnohí ostatní mali hľadať ako príklad správneho konania.

Pros
 • Nulové protokolovanie pre maximálne súkromie
 • Vynikajúca distribúcia serverov s viac ako 7100 servermi v 90 krajinách
 • Veľmi rýchle rýchlosti pripojenia
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentovanie P2P
 • Dlhá 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Zápory
 • Materská spoločnosť so spornou povesťou
 • Vykonané manuálne nastavenie OpenVPN
 • Nepracuje z Číny

Upozorňujeme, že užší zoznam nie je v žiadnom prípade výlučný. Sú to len moji obľúbení poskytovatelia, ktorí implementujú túto funkciu. Mnoho ďalších sietí VPN tiež funguje. Napríklad ExpressVPN má tiež vypínač zabíjania. Rovnako tak aj súkromný prístup na internet a VyprVPN.

Povolenie monitorovania pripojenia

Keď sa zaregistrujete pomocou VPN kill switch, ďalším krokom je uistiť sa, že je táto funkcia povolená. Spôsob, ako to urobiť, sa bude líšiť v závislosti od softvéru vášho poskytovateľa VPN.

Vo väčšine prípadov bude aktivácia alebo deaktivácia prepínača kills jednoducho dostupná v ponuke nastavení softvéru VPN. Každý poskytovateľ, ktorý stojí za svoju soľ, bude mať konkrétne pokyny, ako ho nájsť.

Pred prvým použitím siete VPN je tiež dôležité nájsť nastavenie. Nie všetci poskytovatelia túto funkciu predvolene povolia.

Ako otestovať zabíjač VPN

Za normálnych podmienok môže byť ťažké otestovať vypínač internetu. Skutočne najlepším spôsobom je použitie siete VPN a čakanie na prerušenie. To znamená, že existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete skúsiť vynútiť spustenie funkcie.

Obidva spôsoby zahŕňajú streamovanie videa.

Pripojte sa k sieti VPN a zamierte do služieb Netflix, YouTube alebo do ktorejkoľvek inej významnej streamovacej služby podľa vášho výberu. Po spustení začnite streamovať video v najvyššej dostupnej kvalite.

Ďalej na chvíľu odpojte Wi-Fi alebo káblové pripojenie. Pretože rýchlosť je podstatou, je táto voľba lepšou voľbou.

Krátke prerušenie by malo spôsobiť odpojenie VPN a pokus o opätovné pripojenie. Keď sa odpojí, prehrávané video by sa malo buď pozastaviť, alebo sa pokúsiť uložiť do vyrovnávacej pamäte. Nemalo by sa obnoviť, kým neuvidíte pripojenie VPN.

Niektorí poskytovatelia VPN môžu prípadne povoliť, aby ich prepínače zabíjania fungovali v režime pre jednotlivé aplikácie. Inými slovami, keď sa funkcia spustí, zatvorí aplikácie, ktoré používajú internet, namiesto blokovania celého pripojovacieho systému.

V takom prípade by sa webový prehliadač, ktorý používate na streamovanie, mal po zopakovaní vyššie uvedených pokynov pre video uzavrieť v okamihu, keď dôjde k prerušeniu pripojenia VPN. Ak áno, váš killswitch funguje. Ak to tak nie je, nie je niečo úplne v poriadku.

Hlavné príčiny odpojenia VPN

Aj keď prepínač zabíjania pomôže zachovať vaše súkromie v prípade problémov s VPN, najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je minimalizovať potrebu jeho zapnutia na prvom mieste..

Keď pochopíte, čo môže spôsobiť poruchu siete VPN, môžete sa pokúsiť tieto faktory čo najviac zmierniť. Tri najbežnejšie príčiny odpojení VPN sú nasledujúce.

Podmienky siete

Problémy so stabilitou VPN sa častejšie objavujú až k problémom ovplyvňujúcim základné pripojenie k internetu. Veci ako slabá sila signálu Wi-Fi vedú k zrušeným dátovým paketom, ktoré nakoniec vedú k odpojeniu VPN.

Riešenie je jednoduché. Presuňte sa bližšie k zdroju Wi-Fi alebo prepnite na káblové pripojenie.

Okrem vašej lokálnej siete môžu problémy spôsobovať aj preťaženie a strata paketov na internetovej ceste medzi domovom a serverom VPN. Tieto problémy sú, bohužiaľ, úplne mimo vašej kontroly.

V tomto druhom prípade máte jedinú možnosť vyskúšať a zmeniť cestu, ktorú vaše údaje vedú. Môžete to urobiť pripojením k inému serveru VPN.

Nastavenia šifrovania

Väčšina poskytovateľov VPN ponúka rôzne úrovne šifrovania, z ktorých si môžete vybrať. Čím vyššie a bezpečnejšie šifrovanie, tým viac výpočtového výkonu potrebuje.

Pripojenia VPN môžu byť nestabilné kvôli nedostatku výpočtového výkonu potrebného na zvládnutie šifrovania. Server alebo vaše zariadenie (alebo oboje) môžu mať problémy s riešením režijných nákladov potrebných pre vyššie úrovne.

Ak máte podozrenie, že tomu tak je, jednoducho vypnite šifrovanie na nižšie nastavenie (čo bude stále dosť dobré na každodenné použitie). Ak sa zastaví výpadok siete VPN, našli ste svojho vinníka.

Výber protokolu VPN

Poskytovatelia VPN často tiež umožňujú prepínanie medzi protokolom pripojenia UDP alebo TCP (najmä s OpenVPN). Pre tieto účely je potrebné, aby ste o týchto dvoch nastaveniach pochopili iba to, že spojenia TCP sú stabilnejšie ako pripojenia UDP.

Iba prechod z UDP (ktorý je predvolený) na TCP môže opraviť poklesy vašej VPN. Všimnite si však, že pripojenia TCP majú tendenciu byť trochu pomalšie (preto je štandardne UDP UDP)..

Nastavenia smerovača, brány firewall a antivírusu

V niektorých prípadoch môžu nastavenia smerovača, brány firewall a antivírusový softvér rušiť pripojenie k sieti VPN a spôsobiť, že bude šupinatá.

Najjednoduchší spôsob, ako skontrolovať, či je tomu tak, je dočasne vypnúť všetky brány firewall a antivírusové programy. Ak sa stabilita VPN zlepší, začnite ich postupne aktivovať.

Použitím procesu eliminácie by ste mali byť schopní zistiť, kde je problém.

Poskytovateľ VPN vám môže tiež povedať, ktoré konkrétne nastavenia skontrolovať. Neváhajte kontaktovať podporu a požiadať o pomoc.

Iné spôsoby ochrany pred výpadkami VPN

Čo sa stane v situácii, keď si myslíte, že prepnutie zabíjania VPN je skvelý nápad (je), ale poskytovateľ VPN, ktorý ste už roky šťastne používali, ho nemáte? Existuje niekoľko aplikácií tretích strán, ktoré vám môžu pomôcť.

VPNetMon

VPNetMon je freewarové riešenie, ktoré poskytuje monitorovanie IP adries a spolu s tým aj funkciu vypínania internetu.

Screenshot monitorovacieho nástroja VPNetMon

Ak ju chcete používať, začnete zadaním adresy IP pridelenej vášmu zariadeniu po pripojení k sieti VPN. Ak chcete zistiť, o čo ide, môžete prejsť na webovú stránku, ako je http://www.whatsmyip.org/.

Po zadaní adresy IP otvorte všetok softvér pripojený na internet (ako je napríklad váš prehliadač alebo P2P klient) prostredníctvom rozhrania VPNetMon.

Ak kedykoľvek dôjde k prerušeniu pripojenia VPN, VPNetMon zistí zmenu adresy IP. Tým sa spustí spínač zabíjania a ukončí sa všetok softvér, ktorý ste predtým otvorili prostredníctvom svojho rozhrania.

VPN Watcher

VPN Watcher, ktorý je k dispozícii v bezplatnej a platenej verzii, funguje takmer rovnako ako VPNNetMon.

Screenshot monitorovacieho nástroja VPN Watcher

Platená verzia však umožňuje častejšie kontrolovať pripojenie. To znižuje pravdepodobnosť výrazného úniku údajov pri výpadku pripojenia VPN.

VPN Watcher môže tiež ovládať neobmedzený počet aplikácií pripojených k internetu a má možnosť pozastaviť programy namiesto ich ukončenia, keď sa zistí problém s VPN..

Spodný riadok

VPN dnes sú dosť robustné a neustále poklesy spojenia sú spravidla minulosťou. To znamená, že sa stále stáva príležitostne.

Ak je anonymita jednou z vašich obáv a vaše online aktivity sú stále dôležité, je nevyhnutné prepínač zabíjania VPN.

VPN s porovnaním s internetovým zabíjaním

PoskytovateľKill SwitchFeaturesCost

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
Áno
krajiny:58
servery:5645
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:6
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Panama
1-mesačný plán:$ 11,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3,49 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditné karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoín, éter, zvlnenie), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, iné

Test rýchlosti Zoznam serverov
Áno
krajiny:131
servery:2070
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:5
protokolovanie:Dátum pripojenia, celková použitá šírka pásma
miesto:Hong Kong
1-mesačný plán:$ 10,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3.33 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:31 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavné darčekové karty, CashU, Ostatné kryptomeny, Paymetwall

Test rýchlosti Zoznam serverov
Áno
krajiny:90
servery:7159
protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
pripojenie:7
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Rumunsko
1-mesačný plán:$ 12,99 / mesiac
Ročný plán:$ 2,75 / mesiac
Skúška zadarmo:Áno
Vrátenie peňazí:45 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, bitcoín
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map